Deprese a jak ji zvládat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 52 Další »
Lucrezia
346 příspěvků 11.12.11 17:35
Senseless píše:
U mě dnes špatný. Ráno jsem nevstala a už se to táhne. A čím dýl, tím horší. Ani jsem si nevzala léky. Jen se válím a pospávám. Se čtvrtkem se to nedá srovnat, ale je to zpět. Já mám zas pocit, že jen uklízím po psovi. A stejně marně. Všude jen špína a nepořádek. Jen ty talířky dodržuju, ale zdá se mi, že na ně cpu moc, že švindluju.

Ajaj, takj to mě mrzí.
Je možné psa pustit aspoň samotného ven (zahrada…)?
Aby nemusel trpět zadržováním čurání a tak…
Víš, že bys jen otevřela dveře.
Zvládáš mu dát nažrat?

To obdivuji, že ty talířky dodržuješ.
Já dnes jedla skoro zdravě.
:lol:
Tedy, když odmyslím ty dva krajíce s rybé pomazánkou…když jsem dětem mazala, tak jsem si dala taky.
Ale jinak žádné záchvaty přejídání sladkostmi, to se musím sama pochválit. Jen když jsem se zahlédla v zrcadle a viděla ten zadek a boky…zdály se mi nějak velké. Chjo. Už jsem zahrabala váhu, teď ještě abych v bytě zakrývala zrcadla, ne?
:,(
Zlobím se trochu na sebe. Nemáme moc peněz a utrácím hodně za jídlo, své přejídací záchvaty, cítím se provinile.
Hnus.

Jak píšu tu práci, je tam i o smrti, zase jsem se vrátila do myšlenek na smrt, jak by to bylo fajn, nebýt.

Co ale naděláme, když už tu jednou jsme, že jo.

„Děcka“, držrte se.

Já jsem šťastná, že končí víkend.

Tom69
172 příspěvků 11.12.11 17:37
to Senseless

mimo jiné a co jsem ještě chtěl napsat, stran toho Marks and Spencera, dělají vysoce nutričně kvalitní a nízkokalorické věci, některé z nich jsou i chutné:-), jak se snažíš hubnout, je to možná cesta, protože jedna porce třeba dle mého slušné zeleninové polévky má cca 100 kcal, což je pro dietu jak stvořené, to je s prominutím prd. Já jsem je začal kupovat z toho důvodu, když jsem jezdil sportovat s dětma, preferuju pronajmout si apartmán než hotel a když chceš rychle po sjezdovkách nakrmit divou zvěř, je to jedna z cest. Není to tak hnusný:-). Tom

Tom69
172 příspěvků 11.12.11 17:42
to Lucrezia

Luc, já vím, že je to ne o zásadách, ale o hlavě, ale přesto, to že jsi snědla dva krajíce s rybičkovou pomazánkou je naprosto skvělé, zdravé, obohacující a perfektní. Píšeš krajíc, tak předpokládám chléb, a rybičky, já nemám co vytknout a mohu pouze chválit:-) Tom / ps o depresi vím kulový ale na výživu bych někde vyhrabal i nějakej ten certifikát z mládí/

Lucrezia
346 příspěvků 11.12.11 17:54
Tom69 píše:
Luc, já vím, že je to ne o zásadách, ale o hlavě, ale přesto, to že jsi snědla dva krajíce s rybičkovou pomazánkou je naprosto skvělé, zdravé, obohacující a perfektní. Píšeš krajíc, tak předpokládám chléb, a rybičky, já nemám co vytknout a mohu pouze chválit:-) Tom / ps o depresi vím kulový ale na výživu bych někde vyhrabal i nějakej ten certifikát z mládí/

Jů, Tome, o jídle, to já můžu.
Povídej, přeháněj.
Já jsem v mládí byla zdravou výživou docela posedlá, a děti jsem taky se snažila držet dál od sladkostí a lepku dokud jen společnost dovolila, abych je zas kvůli jídla nemusela nějak omezovat, izolovat.

Nimépně mi přišlo jako výsměch, když paní ředitelka ve školce mluvila o tom, že u nich vaří zásadně zdravě, a přitomjejich porce byly výtečné, leč daleko od toho, co považuji za zdravou výživu…
No nevadí, aspoň tam dětem chutnalo, když už jinak školku nesnášely (já ostatně taky v jejich věku).
Když jsem začala chlastat, byla jsem trochu rozpolcená, na jednu stranu zdravá strava, a na druhou stranu takový humus co jsem do sebe lila. Zpočátku jsem si kupovala asůpoň kvalitní chlast, ale jak se spotřeba zvyšovala,lezlo to do peněz a já skončila u té nejhnusnější vodky, co může být. To jsou paradoxy, no.
:oops:

Senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.11 18:19

Zdravím z postele. :-(
Je zvláštní, jak člověka v depresi povzbudí každej malej úspěch a jak ho srazí ještě níž každej neúspěch.
Hafík ven sám nemůže, ale jelikož je štěně, tak si s tím starosti nedělá, nic nezadržuje a já jen z postele odevzdaně koukám, co mě čeká zítra za uklízení. Teď chrní, jinak si sedne k posteli a kouká na mě, nebo mi nosí hračky. Nažrat jsem mu dala. To je jediný, co fakt zvládnu vždy, protože koukat na ty očička, co nic nechápou a nezlobí se na mě, to se pro granule dovleču.
Tome, to s těmi nákupy já nechápu. To by mě frustrovalo taky. Můj recept je nakupovat, když uvidím něco hezkýho, neshánět. Já osobně hodně trpím u riflí.

Tom69
172 příspěvků 11.12.11 18:33
to Lucrezia

Tak dobře, začnu nějakejma obecnejma zásadama. Není to příliš zábavné, ale je to nutné. Přirozeně, nejprve je nutno mít jasno v hlavě, a to je jediná věc, se kterou nic neudělám. Hned na druhém místě je pitný režim. Naprosto nejzdravější je čistá voda z vodovodního kohoutku, pokud bydlíš v lokalitě, kde je kvalitní. Balené vody jsou nebezpečné z hlediska reziduí a z hlediska toho, co v nich zůstane při kontaktu s plastem. Nebudu nic psát odporně, ale jak mi huba narostla. Rovněž mé oblíbené coca coly light jsou naprosto nevhodné, nebot z éček obsahují aspartam, který je sice v dnešní době modní jako stimulant, ale na pětibodové škále je ohodnocen pětkou, propylenglycol je například na trojce. Mimo jiné se v metabolickém procesu rozkládá na chvilku na formaldehyd, ale opravdu jen na chvilku, obrazně, jinak bychom zemřeli:-). Nejlépe vše bez bublinek. Bez umělých příchutí. Pít preventivně, ne litry, ale preventivně, v momentě, kdy piješ proto, že cítíš žízeň, vše je naprosto na levačku. Tak to je druhá zásada. Třetí zásada jsou takzvané zakázané potraviny. Nebudu poskytovat komplexní výčet, spíš nástin. Na prvním místě uzeniny, vysoké procento nitro šmejdů, vysoký obsah éček způsobujících, že to dobře chutná. Ve výrobním procesu je zde přidán tzv umělý kouř, nestíhá se vyudit, ten umělý kouř vypadá přibližně, pokud s někdy kouřila dýmku, jako ten sajrajt, co Ti zůstane u nekvalitního tabáku na spořiči. Vedle uzenin jsou všechny živočišné tuky. Na třetím místě jsou takzvané bílé jedy. Nejvýznamnější jsou sůl, vůbec nepotřebuješ solit, akorát to nevíš, cukr řepný, pozor cukr třtinový hnědý, nerafinovaný ano, mléko, pozor vše zakysané zdravé, tzn. mléko, šlehačka, atd blbě, ale acidofilní mléko, jogurty, atd paráda. Literatura se dost liší v tom, zda jsou škodlivé tzv tvrdé sýry typu ementál atd. Já osobně se domnívám, že jejich údajná škodlivost daná vyšším procentem tuku je bohatě vyvážena množstvím bílkovin a především snadno vstřebatelným vápníkem. Další spornou potravinou jsou vajíčka kvůli cholesterolu. Ten je ale nejen tzv špatný ale také tzv hodný a zároveň ve vajíčkách je kompletní spektum aminokyselin, takže úžasná záležitost na regeraci svalů, občas zařadit, nejlépe na cibulce. Další zásada - obsah vlákniny. Musí být. Je to blbé psát holčičce, ale musím. To množství potravy, které přijmeš z Tebe taky musí odejít. Přibližně, vážit nemusíš:-). Nemíchat zeleninu s ovocem, bud ovocný salát nebo zeleninový.
Nejzdravější ovoce je to, které se pěstuje v našem podnebném pásmu. Příklad jablko a kiwi. Kiwi mnohem více vitaminu c, ale jde o to, co náš organismus umí přijmout. Jednoznačně zvedám ruku pro jablka. Dále jíst aspoň sedmkrát osmkrát denně nic nového. Dále dle fyzické aktivity - bud chceš zpevnit postavu, pak je potřeba přijímat spíše bílkovinnou stravu s dodržením výšeuvedeného. Nebo se orientuješ na sporty typu cyklistika, běh, procházky, atd, pak je potřeba dodávat takzvané inteligentní glycidy. Inteligentní glycid je v rýži, těstovinách, je zde dobrý glykemický index /déle nemáš pocit hladu/, celozrnný chléb. Dementní glycid je rohlík a knedlík. Dále je potřeba mít v zásobě nějaká jídla, kdy potřebuješ zahnat tzv vlčí hlad a to znamená, že potřebuješ mít něco dobrého ve velkém množství. Kuřecí prsa s grilovacím kořením upečená na kávové lžičce olivového oleje a na cibuli a zelenině a k tomu bud rýře nebo brambory uvařené ve slupce, můžeš si dát třistagramů kuřecího masa a dvěstě gramů rýže a kaloricky je to polovina ve vztahu např. ke svíčkové s knedlíkem anebo k řízku s bramborovým salátem. Excelentní jídlo je čočka, pokud si ji uděláš opět bez tuku, s cibulkou, opět na lžičce olivového oleje, i ten párek si k tomu můžeš dát, můžeš si dát třista gramů té čočky to je dvěstesedmdesát kcal a párek dvěstědvacet kcal, nejlépe nějaký drůbeží či fitness a tak, a když to sníš, padneš, jaká je to porce. Pochopitelně ryby, nejlépe losos, zde na kcal kašlat, je tak plný různých zdravých věcí, patří do jídelníčku. A tak. … Pokud tady budou alespoň dvě maličkosti, kterés předtím nevěděla, o čemž pochybuju:-) tak jsem to nepsal zbytečně. Tom

Tom69
172 příspěvků 11.12.11 18:48
to Lucrezia

Btw jak píšeš o té vodce, taky mám trochu problém. Dneska už nic nemusím, takže jsem si nalil vínko. Cigaretu do pusy strčit nesmím, což mně pěkně sere, no a dopíjím druhou dvojku. Takže dneska litřík do půlnoci určitě udělám. Nebudu opilý, kdo mne nezná, tak by naprosto nepoznal, že jsem něco pil, ale ta naprostá abstinence mi vydržela ca tři měsíce. Prostě si to naleju a na heřmánkovej čaj fakt chut nemám:-).

Tom69
172 příspěvků 11.12.11 19:33
to Senseless

Ahoj, nejsem si úplně jistej, jestli nešlapu do porcelánu, ale návrh bych pro Tebe měl, prosím, zkus se sebrat a jít aspoň na dvacet minut s tím pejskem ven. Znáš ten dialog Malého prince od Exupéryho s liškou, viď:-):-) Až se vrátíš, vše bude sice napohled stejný, ale v zásadě úplně jiný. Tom

Senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.11 19:45
Pro všechny depresanty!!

Tome, nešlapeš v porcelánu. Kvůli sobě nevstanu. Ani kvůli psovi. Tomu je ve 3 měsících fakt jedno, kde tu loužičku a hovínko udělá. Ale rozhodla jsem se vstát a jít ven kvůli všem, co sem zabloudí, taky myslí, že to nezvládnou. Tak pro ty to udělám. Pro ty ten zadek zvednu, i když mi nebude líp. Třeba bude líp jim.:-)

Tom69
172 příspěvků 11.12.11 20:00
to Senseless

Hooooooooooodně dobrý:-) Tom

Senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.11 20:42

Ještě jsem nebyla, Tome, stále se odhodlávám. Ale slíbila jsem to všem, co jsou na tom stejně, to jediné mě drží. Půjdu po Sněženkách a machrech. Musím. Pro ostatní. Pro sebe ne.

Tom69
172 příspěvků 11.12.11 20:58
to Senseless

Na tom jsem to postavil. U sebe. Před čtvrt rokem. Musím fungovat pro ostatní. A ostatní to vzali. A i když nikdo z nich nevěděl o čem se točí, tak se snažili pomoct. Tady my všichni víme, o co go v týhle game. Když nemáš chut dělat něco pro sebe, dělej to pro ostatní. Ale pozor na určitý limit. Než získáš sílu, nesmíš se moc vyšťavit. Vše postupně. Ono to půjde:-) Tom. Ale postupně:-(:-)

Senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.11 21:05

Dám to, Tome.:-) Bude to světýlko pro všechny ostatní. Začne to „jen“ procházkou a pak…:-)

Senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.11 21:12

Jak strašně moc jednoduchý je sem napsat, že jsem to zvládla a přitom sedět dál na zadku v posteli.:-( Nikdo by se to nedozvěděl, depresanti by měli naději, jak to jde rozchodit…NE!
Buď půjdu, nebo ne, ale sem lhát nebudu.

Tom69
172 příspěvků 11.12.11 21:21
to Senseless

V pohodě. Obě možnosti jsou v zásadě v pohodě. Ale pro toho psa je lepší
když půjdeš:-). Tom

Senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.11 21:25

Tome, jemu je to fuk. Chrní. Ale cítím zodpovědnost vůči lidem, co sem zajdou a přečtou si to. Loužičky a hovínka uklidím zítra, ale co ta naděje, co jsem jim dala?

Senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.11 21:26

A do toho popíjím víno, to taky nepřidá.:-(

Senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.11 22:21
Pro všechny depresanty!!

Právě jsem došla z procházky. Nebyla dlouhá, není mi líp, ale udělala jsem to pro vás. Věřím, že vám to dodá sílu. :-)

Lucrezia
346 příspěvků 11.12.11 22:25

Čau lidi.
Já si taky myslím, že buď to pude, nebo to nepude, prostě pudová záležitost, no, Sensel. :)
Je O.K. sem klidně napsat, že to nepude.
Víš, kolikrát já selhala? Milionkrát.

Momentálně selhávám v jídle.
A to skoro denně.

Tome, dík za vyčerpávajíécí prózu ohledně výživy. Máme v zásadě podobnej pohkled na věc.
Jen já nejsem tak na výkon a pohyb, takže s bílkovinami až tolik nemusím.

Mívám období příšernejch chutí, třeba 4 měsíce jsem denně musela vypít aspoň jednu kyšku nebo kefír.
Jinak mučivá chuť na sladkosti mě pronásleduje od dob konce mé anorexie, tedy
asi rok.

Baštím chrom, hořčík, Béčko, asi 5 dní. Třeba to zabere. Já si tělo zhuntovala podvýživou a ztratilo své přirozené instinkty,. To je blbý, že na své chutě a signály sytosti už nemohu spoléhat…
Litřík vína, píšeš?
Dobrý. A co zítra? Vstaneš normálně?

Lucrezia
346 příspěvků 11.12.11 22:25
Senseless píše:
Právě jsem došla z procházky. Nebyla dlouhá, není mi líp, ale udělala jsem to pro vás. Věřím, že vám to dodá sílu. :-)
:kytka:

Seš kočka!

Lucrezia
346 příspěvků 11.12.11 22:35

Tome,
Malý princ…další inspirace.
Víš co mě mrzí? Že za celý život nestihnu přečíst vše co bych chtěla stihnout. Malého Prince jsem četla jednou v dětství, což mi nic neříkalo. A jednou v dospělosti, udivena nad hloubkou myšlenek, a pochopila jsem, proč jsem tomu dřív ani nemohla rozumět.

Tom69
172 příspěvků 11.12.11 23:33
to Senseless

Ještě jednou bravo:-). Malýma věcma to začíná, každý malý úspěch je velký pokrok, který bude doceněn časem. A vzhledem k tomu, že jsem pejskař, specializace velcí problémoví psi, věř mi prosím, že to štěně, které pochrupkává potřebuje naprosto totéž co aplikuješ momentálně Ty. Režim. Plně se Ti přizpůsobí. Dám příklad. V rodině vstávám první. Pokud nejedu za prací, čekám a venčím mazlíka pravidelně v určitou hodinu. O víkendech pes ví, že ve tři půjdeme na dvouhodinovou procházku. Hodiny nezná, to mi patrně věříš, šachy taky neumí. Ale za pět minut tři vstane a jde se podívat, jak jsem na tom, jestli teda jako jdeme nebo nejdeme. Pak venčím večer v deset třicet. Pes neumí moc mluvit a funguje v úplně jiným režimu než my. Nemyl se tím, že je francouzský buldoček maličký. Je to ušlechtilý, velmi inteligentní pes, který Ti dá časem spoustu spoustu lásky. Ale potřebuje tři věci. Lásku, režim a pevnou ruku. Ale Ty to dáš. Dneska jsi dokázala přemoct sama sebe. Super. Držím palce. Tom

Tom69
172 příspěvků 11.12.11 23:40
to Lucrezia

Jojo, s těma knížkama máš pravdu. Dřív navíc knížka byla pojem, nebyl Net, nebyly cédéčka, nebylo třicet programů v televizi, pro mne návštěva knihovny byla něco jako svátek, každý týden jsem si půjčil tak osm knížek, byl jsem schopnej vstát ráno ve čtyři a do šesti si číst, taky jsem si tím zkazil oči, ale to je jedno, návštěva knihovny byl svátek a stran dárků pod stromečkem, byly dárky tzv tvrdé a měkké /svetr/. Měkké šli do pozadí, hraná radost, ale knížky, to bylo hned po polytechnických stavebnicích něco. No nic trochu jsem se rozkecal, už mám šestou dvojku:-). Poslední. Ale byl jsem se psem a hodně dobrá noční vycházka, psík si chtěl hrát, tak jsem snad vystřízlivěl a ráno dám:-). Btw stran toho jídla, vzhledem k tomu, že Tě neznám, nemohu než obecná doporučení. Pro stanovení nějakého režimu bych musel znát Tvůj věk, životní rytmus, výšku, váhu a cíl:-). A to rozhodně není předmětem virtuální diskuse a ani bych nechtěl. Krásnou dobrou a hodně úspěchů při seminárce:-) Tom

tomka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 10:35
dep

Ahoj všichni, jsem již třetí týden na neschopence s DG středně těžká deprese. Zítra jdu k lékaři a nevím, co říct. Vím, že doma mě to deptá, ale do práce se necítím. Fakt nevím, co dál.

Senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 10:45

Ahoj tomka, řekni vše tak, jak to cítíš, jedině tak ti doktor může pomoct. Třeba si to napiš, já to tak dělám, protože v ordinaci většinou půlku věcí pozapomínám. Nebo se v tu chvíli cítím jinak, tak mám tendence si to aktuálně poupravit. Píšu si do diáře, jak mi který den je. Stačí třeba: dobrý, blbý, otřes. A neboj, doktor si to už přebere. Pokud je člověk v depresi, chybí mu objektivní pohled na sebe sama. Doktor ho ale má, pokud je tedy dobrý doktor. Jak ti je, naprosto chápu, já jsem doma půl roku a nevím, jestli už tu depku nemám z toho.:-( Trpělivost.

veramis
8 příspěvků 12.12.11 10:55

Ahoj Tomka,máš deprese poprvé? Tři týdny na léčbu není nic moc.Vím,že to prostě do práce nejde.Nepíšeš jestli něco užíváš,rady typu hlavně chodit ven a neležet v posteli nejsou na míště ,kdo to poznal.tak to ví.Nic se nedá zlomit,na to vůle jenom nepomůže,zatím ti držím palce.

tomka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 11:03
dep

Díky za odpověď. Vím, že když zůstanu doma, tak se v tom utopím. Žiju sama,uzavírám se do sebe a za rodinou se bojím jít. Mám všechno o dep přečtené, vím přesně co mám dělat, ale nemám sílu to měnit. Takže raději ležím a snažím se to zaspat. Samozřejmě vím, že je to špatně, ale fakt tu sílu nemám.Minulý týden jsem již uvažovala o sebevraždě, ale vím, že to nedokážu, jsem slaboch.
Vyhledala jsem ještě pomoc v centru péče o duševní zdraví, třeba najdu pomoc. Mají se mi ozvat dnes nebo zítra. Chci prostřednictvím tohoto sdružení najít lidi, kteří to mají podobné a porozumí mi. Docela na to spoléhám.Máte někdo zkušenosti ?

Senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 11:15

Tomka, jsem na tom stejně. Taky žiju sama, není důvod vylézt z postele, všechno na nic, jen existuju, jeden den jako druhý, nejlepší je spát, protože člověk aspoň nemyslí. Veramis nesouhlasí, ale já myslím, že jediný způsob, jak z toho kruhu ven, je fakt vstát a jít ven. Jakmile to prolomíš, začne se vše trošku měnit k lepšímu. Máš už na čem stavět. Ty jsi teprve na začátku, pokud máš AD, tak ti teprve začínají zabírat. Vydrž. Popiš doktorovi, jak ti je. A centrum vyzkoušej, uvidíš, jestli ti to sedne. Hlavně si nevyčítej, když něco nezvládneš a pochval se za každou maličkost, která se ti povede. I kdyby to bylo „jen“ vstát a udělat si kafe. Jestli ti to pomůže, já jsem dnes ještě vstát nedokázala.

tomka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 11:15

Není to moje první epizoda. Před šesti lety jsem to již prodělala a musela jsem odejít z práce po 12 letech.Začala jsem dělat úplně něco jiného a byla jsem šťastná a začala jsem se vznášet a to tak, že jsem našla svoji první lásku a rozvedla jsem se. Opustila jsem rodinu, děti, přátele a šla za ním. Nepovedlo se to a po půl roce jsem od něho odešla a začala jsem žít sama. Myslela jsem si, že všechno zvládnu, našla jsem práci, byt na hypotéku a začala jsem jenom pracovat a pracovat.Dala jsem tomu vše,výsledky se nedostavily a ztratila chuť jít dál. Užívám Cipralex.

tomka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 11:20

Já jsem tedy vstala, udělala jsem si kávu. Takže dobrý. Ale od té doby jenom sedím u počítače a hledám něco… Ale každopádně se jdu již osprchovat a jdu ven mezi lidi. Díky za podporu.

veramis
8 příspěvků 12.12.11 11:24

Senselles,špatně jsem to napsala,samozřejmě je lepší vylézt z postele a jít ven,ale ono to vážně pokaždé nejde a když je strašně zle,tak jsem ráda že část zaspím.

Senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 11:54

Veramis, kolikrát do týdne se ti nepovede vstát?

Lucrezia
346 příspěvků 12.12.11 12:10
Tomka

A máš ponětí něco o příčině Tvých depresí?
Máš tucha, co by mohlo pomoct?

Lucrezia
346 příspěvků 12.12.11 12:12
veramis píše:
Ahoj Tomka,máš deprese poprvé? Tři týdny na léčbu není nic moc.Vím,že to prostě do práce nejde.Nepíšeš jestli něco užíváš,rady typu hlavně chodit ven a neležet v posteli nejsou na míště ,kdo to poznal.tak to ví.Nic se nedá zlomit,na to vůle jenom nepomůže,zatím ti držím palce.

Je to trochu frustrující to číst, jak se topíme. Jeden vedle druhého.
Možná by to chtělo trochu čerstvého větru. Závan vzduchu něčeho zdravého. Jinak se tu všichni vzájemně utopíme…

veramis
8 příspěvků 12.12.11 12:18

Já kvůli psovi musím,i když na deset minut,takže každý den.Je to 3 až 4krát denně,víc nedokážu.To je veškerý můj vzduch asi 45 minut denně,nejde mi to hlavně kvůli tomu,že jsem na sídlišti,kde je moc lidí a já jsem samotářská,nezvládám to.

Senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 12:24

Mě kolikrát nedonutí ani ten pes. Dneska zase boduju.:-( R8no jsem zapnula pc a tv a jen koukám na tv, ani to nevnímám a nakukuju sem. Dva dny bylo tak fajn a teď zas toto. A když zavolám známému v naději, že se něco změní, že mě vytrhne z toho stavu, tak si vyslechnu klasiku: „Tak vstaň, běž ven. Musíš.“ No jo, jako bych to nevěděla.

Lucrezia
346 příspěvků 12.12.11 12:51

Já se dnes musím přiřadit mezi „lenochy“.
Byla jsem ráno v práci, teď se mi zavírají oči, a ležím doma, než vyrazím do terapie.
Chtěla bych spáttt.Uf.

tomka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 12:54

Topíme se tu asi všichni, ale já již dnes vidím jedinou možnost, překonat sama sebe a ukončit tu neschopenku a začít bojovat. Když zůstanu ještě doma,tak se fakt zblázním. Nemám jinou možnost. Dluhy za mě nikdo nezaplatí.Není to, že jenom že musím, ale chci. Toto si opravdu přeji a chci, ale otázkou je, jak to bude vypadat ráno. Ale myslím si, že když budu vědět, že musím jít do práce tak se překonám a půjdu. Ale na neschopence vlastně nemusím nic. Záleží to jen na mě, zda vstanu či ne. Je to strašně jednoduché to vědomí, že vlastně nic nemusím a hráju si na maroda. Myslím, že se v tom docela vyžívám, ale zároveň mě to ničí to strašné nic nedělání. Takže přátelé, držte mi place a já jdu do toho, protože mě to zatím nezabilo.

Senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 12:57

Dneska se fakt všichni dobře plácáme.:-( Já sjen edím, koukám na spoušť kolem sebe, strašně se bojím, nevím čeho, bojím se, co bude, až se vrátím do práce, bojím se každé další minuty.

tomka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 13:02

Já se bojím taky a moc, ale čím víc to budu odkládat, tak to bude horší. Stejně jednou ten krok musím udělat. Zítra ho udělám a je mi jedno, jak to dopadne. Zkus to taky.

Senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 13:15

Já jsem doma už tak dlouho, že si návrat do práce nedovedu představit. Bojím se, že to nezvládnu, taky kdoví, jestli na mě ještě vůbec čekají.:-(

tomka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 13:30

Tak tam zkus zajít a promluvit si s nimi. Budeš minimálně vědět, na čem jsi a můžeš se podle toho zařídit. Teď se mi ozvali z toho sdružení péče o duševní zdraví. Jsem moc ráda. Zítra mám s tou paní schůzku. Zítra mě opravdu čeká velký den, lékař, konzultant a jít do práce. To bude fakt den D.

Lucrezia
346 příspěvků 12.12.11 13:40

No, jestli jste na nemocenské, tak vás zpátky vzít musí, ne?

Já mám částečný úvazek, a druh smlouvy, kde nemám nárok ani na dovolenou ani na nemocenskou.
Přesto jsem vděčná za tuhle práci. Mě práce vytahuje na světlo. Cítím se s ní užitečnější.

Ovšem dnes jsem na šrot. Dokonce jsem snědla půl velkého čokoládového Mikuláše, kterého jsem dostala v práci od svých dětiček, které občas učí. Hrozně milé…a já to teď baštím. Sladkost čokolády a sladkost příjemného chování…malinký důkaz toho, že na mě vzpomněly, a poslaly mi to po kolegyni dokonce i když jsme spolu s dětmi nebyli.
Moc mě to dojalo, a teď to do sebe cpu, ve snaze, abych zase cítila sladkost života.
Sladkost náklonnosti jiného člověka (lidí). Nevím co je dneska za den, že je to pro nás všechny tolik těžké, přemoci se.
Musím vstát, koupit pár věcí do tiskárny a na jídlo…a jít na terapii.

Na terapku se moc těším, vždy. Ale dnes nevím jestli ze sebe něco dostanu.
Jsem tak unavená.
A to večer mě čeká ještě vytírání a dopsat seminárku (podklady jsem včera dělala do půlnoci).
Ještě jsem slíbila máme koupit zrcadlo, ale to nedám, dnes ne.
:(

tomka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 13:48

Takže tobě terapie zřejmě pomáhá, když se na ni těšíš ? Taky bych moc chtěla najít nějakého terapeuta, protože si myslím, že jen AD nejsou řešení. Doufám, že mi můj konzultant pomůže v tomto hledání a hrozně ráda bych chtěla najít lidi, kteří mají stejný problém a kteří se s tím nějakým způsobem perou.

Lucrezia
346 příspěvků 12.12.11 13:55
tomka píše:
Takže tobě terapie zřejmě pomáhá, když se na ni těšíš ? Taky bych moc chtěla najít nějakého terapeuta, protože si myslím, že jen AD nejsou řešení. Doufám, že mi můj konzultant pomůže v tomto hledání a hrozně ráda bych chtěla najít lidi, kteří mají stejný problém a kteří se s tím nějakým způsobem perou.

Ahoj, ano mně terapie pomáhá nejvíce. Ale taky ne hned. Chodím tam třetí rok, už víme co s tím, a je to mnohdy jediný způsob, jak přežít a neublížit si.

Taky v době deprese depku sice neodežene, ale ta zkušenost, že s tebou někdo tím obdobím projde, prostě s tebou jen je, neštítí se těch hrozných myšlenek, co ze sebe vypouštíš, ba naopak Tě v nich podporuje, to je neocenitelná služba.

Moc doporučuji dobrého terapeuta. Neznám nic, co by pomohlo víc.
Na akutní problémy jsou samozřejmě ale prášky rychleji účinné. terapie je na dlouhodobé a (ideílně) i konečné) řešení.

Musím ven, usínám tu, zajdu si na salát. Praskne mi hlava…uf.

Tom69
172 příspěvků 12.12.11 14:09
to Lucrezia a všem zůčastněným:-)

Čokoládový mikuláš, to mne celkem pobavilo, chichi. No já se přidám do party, jak jsem si včera pochvaloval to vínečko, tak do čeho si dneska ráno nadávám, to tento server neunese. Až si zase budu chtít totálně zk.......t pondělí, tak si dám v neděli večer vínečko. Jak jsem starej.......:-) Tom

Senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 14:09

Tak zpět mě vezmou, ale otázka je, jak to zvládnu (bez lexaurinu a se všemi úzkostmi a fóbiemi, co si teď užívám) a jakou práci vlastně budu dělat. Někdo to tam za mě musel převzít. Mám z toho dost strach, protože jsem sama, takže by mi neměl kdo pomoct, pokud bych o práci přišla. Mám z toho dost velké obavy. Mě je po terapii taky vždycky líp, jen ta frekvence 1× za měsíc je dost slabota.
Lucrezia, doufám, že jsi po čokoládě nebyla na záchodě. Řekneš to na terapii?

tomka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 14:21

V práci jsi měla velkou zodpovědnost ? Já ano a myslím, že příčina mých depresí je ta, že si to moc připouštím a vztahuji na sebe. Myslím, že to je ten problém.
Vůbec by mi nevadila fyzická práce, ale ta mě neuživí a tak vzniká ten začarovaný kruh. Musím dělat co mě uživí,dle mého názoru na to nemám a trpím tím a pořád se to točí dokola.

Senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 14:32

Přesně tak. Řeším to taky. Chtěla bych jinou práci, kde bych měla čistou hlavu, ale taky musím zůstat u takové, která mě ničí a na kterou asi ani už nemám.

tomka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 14:55

Řekla jsi to svému terapeutovi? Co ti na to řekl ?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 52 Další »
Váš příspěvek