Deprese a jak ji zvládat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 52 Další »
Lucrezia
346 příspěvků 7.12.11 20:03

Sensel..
Píšeš, že dnes obzvlášť je ti blbě. :think:
Co s tím?
Jak se ještě dokážeš radovat ze psa, je to fajn. Já měla taky vždyckypejsky a v dětství jim ve splínech prečela do koížíšku, což cháipavě snášeli.
Nyní máme kočky, a když si manžerl na jařepořídil kotě, byla jsem v blbém stavu a nedokázala jsem se radovat z toho hravého kotěte. I když mojeoči viděly, jak je roztomilý.

Chápu tě, že věříš více obvoďačce. Chjtělo by to ještě zjoistit, co si myslíš ty sama o své medikaci a svém stavu. Já když nejsem s medikací spokojená, doktorovi řeknu, že chcu něco jiného. Jemu je jedno jak se cítím, ale co se týče léků, nedělá drahoty a dá mi co vyžaduji (jen u těch benzáků bývá opatrnější. Míévám stavy, kdy jsem shulená třeba týden, a pak to zase nepotřebuji. ¨
Momentálně mám v sobě 3mg Rivotrilu, což je na mě už docela síla (6 tablet), protože zápasím s přejídáním a sama sobě se hnusím. Taky jsem přibrala a jsem z toho nešťastná, alejá jsem měla podváhu, tak to zdravotně je O.K. Všichni si myslí, jak jsem se spravila, a nikdo netuší,jak se nesnáším, každé kilo navíc.
Nepřibrala jsem po AD, ale čistě kvůli nezvládání svého vztahu k jídlu a sebepřijetí.

Máš nějaký plán na další den? Umíš se těšit na něco? Já jsem těšení zažila po dlouhé době až před pár měsíci. Krásný nový pocit…

Lucrezia
346 příspěvků 7.12.11 20:08
léčba, nemoc vztah

Sensell., ještě k tomu vztahu.
Normálně bych ti napsala, že v takovém stavu není navazování nového vztahu O.K. a že může vydržet…ale to je teorie. Zkus to a uvidíš. Nedej na rady druhých. jak to cítíš Ty?
Ne doktorka, ne psychiatr,ne Tom, ne Lucrezia…ale Ty sama.

Píšeš o terapii. To se mi zdá perfektní, že tam chodíš. považuji to , alespoň pro sebe, za jediný způsob, který mě může opravdu uzdravit.
Jsi s terapeutem spokojená?

Lucrezia
346 příspěvků 7.12.11 20:14

Tome, zajímavý je Tvůj příběh, s radostí jsem si ho přečetla.

Nevím teď nějak nechápu, jak to s těmi léky vlastně máš. Jaký k nim máš vztah a jestli ti pomohly.

Já jsem teď posledně na lécích ocenila to, že se mi díky nim vrátila schopnost cítit kdy mám dost v jídle. Po vysazení je přejídání zpět abojuji s tím hrozně.
V depresi ale nejsem.
Dokážu si představit, jak Sensell. je ze své váhy nešťastná. Víš,když žena nemiluje své tělo, je to opravdový průser. A z té nadváhy může být depka jako prase, to mi věř. Něco nemá pod kontrolou, něco se jí děje,co nechce, to je frustrující.

Lucrezia
346 příspěvků 7.12.11 20:16
Reakceokolí

Jo,
„vstaň a něco dělej…“
Toje klasika.
Jsme prostě lenoši. Protože duševní stav nezjistíš z krve ani z rentgenu…

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 20:28

Napište prosím něk!do' !!

Tom69
172 příspěvků 7.12.11 20:36
to Lucrezia

Moc děkuju, trochu jsem se bál to o sobě napsat, ale vidím určitou paralelu, snad to někomu pomůže:-). Co se týče těch léků, já vlastně nevím. Jsem v situaci, kdy naprosto nejhorší etapa dne je ráno. Sním jogurt, vezmu prášek, pustím Sport čt4 a tak deset minut nic nedělám. Pak se nastartuju. Ted večer, kdo mne nezná by nevěřil, že mám nějaké problémy. Nevím co s tím. Už jsem se cítil ca před měsícem tak dobře, že jsem dva dny prášky vynechal. Jak rád jsem si ho třetí den ráno vzal. Ale ono je to i o odpovědnosti. Ráno sedám do auta a jedu většinou celkem daleko. A za volantem potřebuju být stoprocentně ready. Takže vstávám radši dřív, jdu na půlhodku běhat se psem, nějak se prokrvím či co, už ty rána strašně nesnáším a funguju. K té váze. Je tady asi bod, který nepochopím, a to je, jak se cítí žena. Jako opravdu. Jaks psala o tom, mít rád své tělo. Mám ale jinou zkušenost. Moje paní, výrazně mladší než já, byla opravdu velmi velmi štíhlá. Bývalá baletka. /Snad to nečte:-)/. Ale ono to, zejména u holčiček má spoustu negativ. Když jsme byli například v Alpách a celý den opravdu poctivě lyžovali, pro ni to nebyla dovolená snů, jak jsme si po letech upřímně přiznali, ona se těšila domů. Ono fakt nejde, když to přeženu, na dvě rajčata nalyžovat osmdesát kilometrů /sjezdovky/. Začala jíst normálně, dá si i knedlík, vepřo, zelo, a všechno je někde úplně jinde. A i kdyby přibrala dvacet kilo, pořád ji budu mít rád. My chlapi, myslím normální chlapi to neřešíme. Ale vždy je důležitý ten vnitřní pocit, mít rád své tělo, mít se ráda. A s tím Vám jako virtuální element nepomohu. Mohu jen napsat, proboha neřešte to, my taky nejsme dokonalí, ale na rovinu, taky asi budeš mít radši chlapa, který, když půjdeš s přáteli na mejdan, tak Ti přisune židli a nabídne rámě a odpustíš mu dvě tři čtyři kila nadváhy než ted mne napadá toho debila z reklamy ne ten intim sprej:-). Hlavní je, abyste byli spokojené. A když se pěkně oblíknete, tak když tam bude deset kilo navíc, a budete se usmívat a mít jiskru v oku, každej chlap zešílí a těch kil si ani nevšimne.

Lucrezia
346 příspěvků 7.12.11 20:38

Napsala jsem 4 příspěvky. Co by sis ještě přála??

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 20:44

Tak já zkusím zareagovat na vše, co se mi tu teď zreplikovalo (a to jsem myslela, že na mě kašlete:-( )
Tome: snažím se! Dělám jen to, co mě baví, snažím se objevovat další věci, co by mě bavit mohly. Nemám přátele ani koníčky, takže je to na dlouho..
Lucrezia: Moc děkuju, vidím, že tohle dobře znáš… to „pozbuzování“, kéž by si naši blízcí přečetli to základní o depresi, asi bychom byli všichni trošku víc spokojení…Dnes mi moje mamka vykládala o svých „starostech“, aby mi ulevila. Co nato chcete říct, je to dobře míněno, ale taaaak mimo!!!!!!!!
Ten hafík má tak krásná očička a zdá se mi, že chápe, co se mi děje. Má oči jak korálky. Kdybych se nedokázala sama najíst, umýt, tak jemu minimálně jídlo musím dát!
Plán na zítřek mám! Vstanu v 5h30 a půjdem venčit. Já budu rozcuchaná, nenamalovaná, ale hafík bude mít procházku. Jestli se mi to podaří, den bude fajn. Vše záleží na tom, jak začne.
Psycholožka je fantastická, bohužel ale termíny jsou jednou za měsíc. Musím vydržet.

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 20:48

Tome!!!
Mám 160cm a během půl roku jsem z 52 na 70kg… nemyslím, že přeháním…

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 20:51

Tome, Lucrezia, moc Vám děkuju za to, že tu jste, fakt nevím, co by bylo, kdybyste nepsali!

Lucrezia
346 příspěvků 7.12.11 20:52

Ženské neřešte to není nic co bycho mohly uskutečnit.
Vím že to chlapi tolik neřeší, a je to O.K.
Ale je to o tom, že ženské se v tom těle necítí dobře kvůli sobě, ne kvůli chlapovi (většinou).

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 20:53

Mozek se „točí“ nějak naopak…

Tom69
172 příspěvků 7.12.11 20:53
to senseless

Prosím Tě, opravdu neřeš váhu, naprosto se na to vykašli. O tom ten život není. I při parametrech, které jsi mi napsala, můžeš být přitažlivá a krásná ženská. Tak přestaň blbnout. A jdi s tím psem i dnes večer:-). Já se za chvilku seberu a taky půjdu. Jsi jeho svět, žije pro Tebe, to není fráze, nikoho jiného nemá. Hezký večer:-) Tom

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 20:56

Já to nedokážu.:-(

Tom69
172 příspěvků 7.12.11 20:58
to Lucrezia

Já vím, dvě věci, vnímání reality okolím vs subjektní pocit. Nicméně vždy Tě může uklidnit, že inteligentní chlap je si sakra dobře vědomej, že není dokonalej. Ale když napíšu, že dokonalej nejsem, tak budu namyšlenej, protože z toho vyplyne, že si myslím, že jsem inteligentní:-). Takže popřeju krásný večer:-) Tom

Lucrezia
346 příspěvků 7.12.11 21:01

Sensell.,
to se ti nedivím, taky bych trojčila z takového nárustu váhy. A fakt bych práskla lékama do koše, tohle není dobré…psala jsi Seroquel, nebo se pletu? Z toho jsi přibrala? No, možné to je. Ale neobvyklé. Každý máme jiné tělo, no.
Já u AD zpočátku hubla, což bylo O.K., ale pak u jiných jsem zhubla až moc a schválně…a od té doby jen přibírám, protože už víc než rok jen žeru a žeru.
JÍM SLADKÉ, což jsem nikdy neměla ráda.
Zaplňbuji si tak nějakou svou emocionální prázdnotu, emoční hlad. Sladkosti života. Dopřávám si je tedy v podobě jídla. Nedobré řešení.

Śkoda, že máš tu terapii tak málo. Je vyhlídka na zlepšení?

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 21:02

Nevidím důvod žít.

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 21:06

Seroxat. Já sladké nemusím. Ale tučné ano. Psycholožka je fantastická, ale vede denní stacionář, tak má míň času. To ale za to stojí. Chodila jsem k jiným co týden a bylo to na prd. Je mi strašně.

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 21:10

Je mi strašně zle!

Lucrezia
346 příspěvků 7.12.11 21:12

Tome, je fajn vědět, že Sensell. má O.K. váhu. Ale za krátkou dobu přimout takový kus nového těla, ro je moc těžké.
Chce to čas. Ale já myslím, že klidně by topořešila změna medikace, a nemusí si dělat problém navíc.
Nejde si říct
Nic si z toho nedělej. To se říká malým dětem, ale v nich pak zůstane pocit, že jejich pocity jsou nesprávné, že nemají cítit to co cítí…a když to řekneš dospělé ženě, která (jako my všichni) tohle v dětství taky slýchávala, připomene jí to, že snad dělá něco nesprávně.
Prostě to tak cítí, že je tlustá, že se nedokáže přijmout. Zkusme to tak respektovat, ona to tak má, nepíše to proto, abycho ji chlácholili, ale jí to trápí, tak se chce podělit. Ne slyšet, že cítí něco špatně…
Chápeš. Vím, že je to všechno dobře myšleno, jen nabízím pohled z druhé strany.

Lucrezia
346 příspěvků 7.12.11 21:15

Jo, seroxat…aha, jsem popleta.
To je SSRI?
Píšeš že je ti zle. Jak? Budeš blít?

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 21:16

Ne, bulím. Co jsi psala Tomovi, to je total pravda, děkuju!!

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 21:17

Pes neví, co se děje.. Ale je statečnej.

Lucrezia
346 příspěvků 7.12.11 21:18
psycholožka

Psych. vede stacionář. Proč tam nejdeš k ní do stacíku? Já byla taky. Vloni. V době nejtemnější depky, v době, kdy jsem baštila nejvyšší dávky AD… Stacionář mi pomohl, ale bylo to krátké. Po návratu z něho jsem byla za pár dní v šíleném stavu. Blé. Raději nevzpomínat.

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 21:19

Kéž by pomohlo se vyblít! :-)

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 21:21

Jsem asociál. Nechci nikam chodit. I ten detox jsem raději zvládla sama.

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 21:24

Jen na začátku jsem šla na 4 dny do nemocnice, protože mi doktorka řekla, že u takové závislosti hrozí epilepsie. Tak jsem tam byla 4 dny. To mi bohatě stačilo, bylo to psycho.fuj!!!! Nechci ani vzpomínat na „vizity“. Fakt ne.

Lucrezia
346 příspěvků 7.12.11 21:27
Seroxat

AD tohoto typu mně vždy způsobovaly frigiditu a emoční plochost. Pláč ze sebe dostat bylo nad mé síly…a to i když jsem měla smutek.
Buď vlastně ráda, že pláčeš, že můžeš, že to jde trochu ven.

Lucrezia
346 příspěvků 7.12.11 21:29
Vyblít se.

Kéž by to pomohlo?
No,mně, jako zsloužilé bulimičce tohle zní fakt morbidně.
Nepomohlo, jen by se vše zhoršilo…

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 21:32

Já bulím a považuju to za úspěch!!!!! Ten tlak se aspoŃ UVOLNÍ! Co mi doporučíš za AD? Ježíš, tebe jsem potřebovala. Já už nemůžu rady od těch srovnanejch. Ty víš, o čem mluvíš.

Lucrezia
346 příspěvků 7.12.11 21:34
jsi individualista, ne asociál

Sešdobrá, žes detox zvládla sama. To ses musela na sebe náramně naštvat.

Já jsem takhle práskla s chlastem, protože jsem měla jen dvě možnosti-chlastat a přijít o rodinu, nebo se jít léčebny jsem měla hrůzu, ty praktiky tam…tak ze strachu z PL jsem taky přestala sama. A to jsem byla dost …no notorik, už v pokročilejším stadiu, fuj.
Ale s BZD jsem to nikdy nekombinovala. Tenkrát jsem se ještě u psychiuatra neméčila

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 21:38

Ty jsi požehnání těchto stránek, víš to?

Lucrezia
346 příspěvků 7.12.11 21:42
AD

Jj,vybrečet se, to je dobré. Dřív jsem bulila furt, v úzkostech, depresi. Teď už méně. Možná už to tolik nepotřebuju.
Co doporučím za AD?
:D
O, paní pacientko, nemám titul MUDr., ale jako laik vidím, že Ti to prostě nesedí.
Zkusila bych Venlafaxin Valdoxan jestli chce hubnout tak i Wellbutrin a Auroriox…to je na Tobě, co Ti sedne.
Jestli se v těch lécích neorientuješ prostě to projednej s doktorem. Naléhat nenechat se odbýt.
Doktore, je mi blbě, brečím jak šílená, nemůžu nic, nestíhám, nemám sílu …
Asi budeš muset přehrávat, aby si tě všiml, že tam jsi a máš problém.

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 21:43

Nevím proč, ale pro mě to fyzické bylo mnohem jednodušší. Já jsem prostě zapnula televizi a čekala do další dávky léků.. Věděla jsem, že neumřu, že mi jen bude hodně špatně, ale že smím to vše vytrpět doma, ne někde v nemocnici,kde na mě budou koukat jak na magora. Ty dnešní stavy jsou pro mě mnohem horší, nerozumím jim.

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 21:45

:-))) Jasan. Líná huba. holý neštěstí.

Lucrezia
346 příspěvků 7.12.11 21:45

Sensel, ty umíš lochtat ego, že jo?
Alejá jsem bohužel poučena. Nejsem o nic lepší nej druzí. Jen se nebojím jít s kůží na trh. Nemám co ztratit. Sračkama už jsem si prošla též, tak jsme tu všichni na stejné lodi.

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 21:49

Jak to myslíš? To nechápu s tím egem. Jooo, sračky, moje denodenní realita.

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 21:50

Pes mi usnul na noze, to je jediná věc, co za to stojí. Jinak život na…

Lucrezia
346 příspěvků 7.12.11 21:53
fyzické vs. psychické utrpení

No jo, dokud to bylo jen ve fyzické rovině, tak se to vytrpí a hotovo.

Alejak to požírá člověka zevnitř a není oddychu a úlevy…to je peklo. Peklo bez naděje.
Nikdyx jsem netušila, že duševní bolest dokáže být tak intenzivní. Vždy jsem si myslela, že lidi přehánějí…ale když jsem fyzickou bolestí začakla přehlušovat tu psychickou, pochopila jsem, že něco není v pořádku, když dobrovolně fyzicky strádám abych necítila úzkost, to mučící kroucení duše…

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 21:56

Ano!! Fyzické jde vůlí zvládnout, ale to psychické? Co s tím?? To je oříšek! Ježíš! Konečně někdo, kdo tomu rozumí! Děkuji!!!

Lucrezia
346 příspěvků 7.12.11 21:56
egoušek

Nevíš co to je „lochtat ego“?
Prostě lichotit.
Druhému to šimrá ego, to ho posiluje a pokud není osobnostně zralý, mohl by upadnou do pýchy. Je to taková pastička. Jak je člověk silný, aby nepodlehl lichotkám.

senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 21:58

Lucrezia máš můj největší obdiv!

Lucrezia
346 příspěvků 8.12.11 09:15

No, jenže já si vůbec nejsem jistá, jestli jsem na tom tak, že bych mohla poslouchat chválu, aniž bych zpychla. Raději to nebudeme zkoušet. Mě není za co obdivovat. Dělám chyby jako každej, teď taky plavu ve srajdách, i když trochu jinak, než Ty.
Mám problémy s jídlem, prostě žeru a tloustnu. Emocionální hlad se tomu říká. Cpát do sebe jídlo, abych přeřvala volání duše. Nechovám se k sobě zrovna správně…
Já mám prd co radit. Jen „chyby“ druhých je snazší vidět, než ty své…

Lucrezia
346 příspěvků 8.12.11 14:30

Nečekej jak to může dopaDNOUT. bLBĚ. jDI K DOKTORCE. tŘEBA K OBVOĎAČCE A TOHLE VŠECHNO JÍ ŘEKNI. jESTLI NEDOLEZEŠ ANI TAM, VOLEJ DO pl, TO MYSLÍM VÁŽNĚ. tOHLE UŽ JE ALArM tvého těla. POSLECHNI HO, PROSÍM…

…sorry za caps lock, píšu v rychlosti v práci, nechce se mi to teď mazat.

Lucrezia
346 příspěvků 8.12.11 14:31

stihla jsem to přečíst, ta reakce jed na smazaný příspěvek…

Senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.11 14:40

Já jsem to raději shodila…:-(
Díky moc, že píšeš. Volala jsem už obvoďačce, psychiatrička mi posledně říkala, že tyto stavy mám, protože už nevím, co bych, že jsem už doma moc dlouho.:-(
Dnes udělám klasiku depresanta. Vezmu papír, tužku a budu si psát, co udělám. Teď si tam napíšu uvařit si čaj. Já to prostě rozchodím a na tu procházku dnes psa vezmu!

Senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.11 14:43

Pořád si říkám, že když jsem zvládla detox doma u tv, tak tohle prostě přeperu taky. Jen jestli je to otázka vůle a chtění.

Lucrezia
346 příspěvků 8.12.11 15:32

Obávám se, že vůle je v depresi právě oslabena. Moc bych Ti to přála, ale nevidím to nadějně, sorry. Myslím tu svépomoc.

Kdyby to šlo, tak už se něco děje, ne? A ono zatím to jde spíše dolů než nahoru

Senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.11 15:42

S lexaurinem mi taky lidi kolem a doktoři nevěřili, že to dám sama bez hospitalizace a dohledu. Když jsem ohlásila po 4 dnech, že chci domů, jedna reakce byla dokonce „tak kde to platíčko máte schovaný?“. Chápu, že statistiky hovoří za vše, ale mě možná i toto nakoplo tak, že obvoďačka nestačila při kontrolách zírat. A ty jsi mě teď nakopla stejně, jako ten odborník v nemocnici!:-) Zvedám se a jdu umýt nádobí, čaj už jsem odškrkla. Díky.

Senseless
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.11 15:45

A že holt při mytí nádobí nebudu prožívat pocity euforie, tak to neznamená, že se mýt nemusí. Prostě to začnu brát takhle.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 52 Další »
Váš příspěvek