Zkušenosti s lékem Champix

Fotoalbum tématu (179) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 555 Další »
Evana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.10 09:07
people,

moc moc děkuji za podporu.

kok.sa
5 příspěvků 30.9.10 15:18

Jo jo máš pravdu , taky mám sestru v Irsku a taky Champix dostala zadarmo a už 6 měsíců nekouří ona i její manžel. Já jsem o měsíc pozadu a tak 7.10. budu 5 měsíců bez cigarety… Lhala bych kdybych řekla že nemám chuť, ale dá se to překonat. Držím všem palečky

kalod
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.10 12:22
champix

tak mam za sebou druhy den a za ty dva dny jsem misto 25denne vyhilil sotva ctyri je to fajn radeji investujte penize do tohoto a prestante nez bude pozde

elliot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.10 22:11

A ten zázračný lék seženu v lékárně a bez předpisu????

people
56 příspěvků 13.10.10 12:29

Ale kdepak.. V lékárně ano, ale na předpis.. Vystavit recept ale může i jakýkoliv praktický lékař.. :-)

Lion
1 příspěvek 13.10.10 20:01

dobry vecer preji,mel bych takovou otazecku asi mesic a pul nekourim.Prestal jsem ze dne na den a byl jsem silny kurak,kuracke pracoviste a 40 denne nebyl problem.Prvni mesic To slo moc dobre s odvykanim,zadne stresy,deprese i do hospudky jsem mohl chodit s prateli ale poslednich 14 dni se mi dostavili hodne silne abstinencni priznaky a jsem uz z toho hodne spatny.Brouzdal jsem internetem a chtel bych skusit ten champix ale nevim zda je jeste pro mne vhodny,kdyz se s nim ma zacinat jeste v prubehu koureni,snad by mi pomohl utlumit tak velkou chut na cigaretku.predem dekuji za odpoved

janika1
21 příspěvků 19.10.10 10:21

Ahoj,

jsem tu nováček, ale docela mi pomáhá sdílet zkušenosti s druhými, co jsou ve stejné řece, co já.
Beru Champix, pod lékařským dohledem. Zatím je to 5 den. Tudíž doposud to byla nejnižší dávka. Zatím mi cigarety chutnají stejně a já jsem poměrně dost zvědavá na deklarovaný efekt chuti slámy, těším se na tuto chvíli.
Každopádně se mi objevil pocit žízně, vypiju 2-3 litry denně vody, polévky a ovoce ani nepočítám do objemu vody. Kdybych se poddala pocitu úplně, piju klidně 4 litry a to si myslím, že je moc. Co vy ostatní?
Pak se objevila únava. Dá se to překonat, ale je to takové zvláštní, kdy v 8 ráno se cítím jako v 6 večer.
Souběžně jak já, tak můj muž (bereme ho spolu, spolu odvykáme…) máme jakýsi zvláštní stav nálad, něco mezi plačtivostí a přecitlivělostí. U mne se to střídá ještě s občasnou nervozitou a pocity vzteku a agrese (vycházející z jakési zvláštní bezmoci nad emocemi…)
Souběžně se mi stala věc, která se mi nikdy předtím nestala ani při kouření, ani v době, kdy jsem se pokoušela přestat a nekouřila. Psychická záležitost, kdy v hlavě koluje mnoho myšlenek najednou, je fuk, o čem, jsou o všem…, chci-li jakkoukoliv z nich říct, nejde to, protože bych je musela vyslovit najednou, nejdou uspořádat…objevila se jakási nepopsatelná úzkost, nevím z čeho, prostě ze všeho. Nebyla jsem schopná se soustředit, normálně myslet, udržet pozornost. Měla jsem pocit, že to jsem já a nejsem já. Tedy jsem, ale nějaká cizí, kterou neznám. Zároveň děs z toho, že nemohu ovládat své myšlenky a ty se množí a plují si jak sami chtějí.
začalo mi bušit srdce a motat se mi hlava. Pomohlo až to, kdy jsem si lehla a téměř hodinu tupě zírala na jedno jediné místo. Pak myšlenky zpomalily, až se stav vrátil do normálu. Vyděsilo mne to k smrti. Nikdy předtím se mi nic podobného nestalo. Působí i na vás ten prášek nějak v ohledu psychiky? Pokud jo, srovná se to nebo ne? Je tu někdo, kdo už to absolvoval a nebere to…vrátil se pak zase „do normálu“ s psychikou??? Díky za postřehy a za možnost sdílet zkušenosti.

people
56 příspěvků 19.10.10 14:18

Ahoj Janiko, vítám tě mezi námi.. Musím říct, že to co popisuješ, je opravdu docela děsivé.. Já měla po Champixu žízeň, jako trám.. Což vzhledem k tomu, že normálně vypiju tak sotva litr denně, bylo pro mě dobře.. A pořád bych spala.. A co se týče psychiky.. Měla jsem nějakou dobu docela divný sny. Ne nějaký děsivý, ale zmatený.. Budila jsem se ráno úplně zblblá.. Můžu tě ale uklidnit, že to poměrně brzo přešlo. Nepamatuju si to už úplně přesně, ale vím, že to netrvalo dlouho. Tak ti budu držet palce, aby to bylo brzy v pohodě i u tebe.. ?.)

janika1
21 příspěvků 19.10.10 14:36

Ahoj,

žízeň jsi měla po celou dobu? Kolik jsi pak vypila za den…
A koukala jsem, že už máš dlouho dobu bez cigarety (blahopřeju), takže ještě Ch bereš nebo ne? A jestli jo, byla jsi unavená od začátku nebo až při plné dávce?
Jinak po jak dlouhý době se ti „urovnaly“ sny?

people
56 příspěvků 19.10.10 15:08

Ahoj, to je otázek.. :-)

Žízeň, špatné sny i únava začaly už při poloviční dávce (jako u tebe), ale trvaly opravdu jen krátce.. Nepamatuju si to přesně, ale řekla bych cca tak 14 dní. Pak už jsem měla klid, zase mi ale bylo ráno po prášku špatně od žaludku.. To si holt asi nevybereš.. :-) Já už nekouřím skoro 5 měsíců (zítra to bude přesně 5) a Champix jsem brala jen měsíc a půl.. A nevím, kolik jsem vypila, moc jsem to neřešila, ale muselo to být docela dost, protože jsem pořád chodila na záchod. I v noci mě to budilo a to normálně spím celou noc jako dřevo.. Vidíš, teď mě napadlo, jestli jsem neměla ty divné sny kvůli tomu, že se mi vlastně pořád chtělo čůrat.. :-) :-)

janika1
21 příspěvků 19.10.10 15:48

No jo, jsem zvědavá :lol: To víš, není to jen taková bompara a nebylo mi úplně fajn. Díky za odpověď :wink: Špatně mi není (zatím), vždycky se předtím hodně najím, což píšou v letáku a zapiju mořem vody. Pak ani nemám chuť na cigáro, v podstatě je to takový nahrazení rituálu ráno, který byl kafe a cigáro modelem voda, snídaně a nějaký pořad v telce.
Stačil ti ten měsíc? Všude doporučujou 3 měsíce. (což už máš vlastně teď za sebou:-) )
Doufam, že tyhle divný stavy se nubudou opakovat, pak bych se toho prášku fakt bála. Ale zase věřim tomu, že pokud něco pomůže, tak bude na prvním místě asi. Ale hlavně vůle. Těším se na chvíli, kdy si budu mýt vlasy a ucítím šampon. Nebo až nevyndám mobil z kapsy, kde nejdřív vyklepu z klávesnice tabák a pak budu volat…vlastně je to spousta maličkostí, který mi budou dělat radost, kromě toho hlavního dlouhodobýho cíle, kterým je zbavit se závislosti, která mne otravuje. A čím víc maličkostí každý den pro radost, tím líp.
Kdy ti přestalo chutnat cigáro při prvním balení?

people
56 příspěvků 19.10.10 21:00

:-) Líbí se mi, jak nad tím vším přemýšlíš..

Mně ten měšíc a půl stačil, i když jsem původně měla v plánu brát Champix alespoň tři měsíce.. U doktorky jsem se smála, že jsem se zbavila závislosti na nikotinu, ale vytvořila jsem si závislost na Champixu.. Bála jsem se přestat, měla jsem strach, že zase budu mít chuť na cigaretu.. :-) Jenže jeden večer jsem usnula dřív, než jsem si ho vzala, ráno byl tak nějak moc shon (mám tři syny..) a pak už jsem si ho nevzala.. Naštěstí se mi chuť na cigaretu už nevrátila (i když i dneska si na ni občas vzpomenu..). A to jsem nečekala na to, až mi cigareta přestane chutnat, řekla jsem si, že přestatnu kouřit 10. den, kdy jsem brala prášky. Dneska si myslím, že jsem mohla ještě pár dní počkat, že by to možná bylo potom snažší, ale na druhou stranu, já jsem přestala opravdu lehce..

Každýmu bych přála, aby dokázal přestat tak snadno jako já. A víš co mě udělalo první a tu největší radost? Když jsem šla kolem trafiky a tam stáli ti zoufalci frontu na cigára.. A JÁ NEMUSELA !! To byla ta nejlepší odměna! Dneska si připadám spíš jako nekuřák, než odnaučený kuřák.. Je to báječný pocit..

Tak ti držím palce..

janika1
21 příspěvků 20.10.10 09:27

:-) Děkuju, taky se mi líbí, jak jsi tu psala některé drobné postřehy a nakonec i to, co píšeš teď…
jo, to je přesně ono…před trafikou…nebo na zastávce nebo když vylezu z vlaku…prostě taková malá drobná ale přesto zásadní vítěztví, která vedou k vítězné válce…třeba jsem četla, že z „uspořených“ peněz se koupí dovolená u moře nebo jinde…ano, peníze „zbydou“…ale dovolená je za dlouho…a člověk je tvor slabý a netrpělivý (tedy aspoń já a jak na co…) a chce pochvalu, uznání…no a taky pochval se sám, jiní to za tebe neudělají…a tak jsem si říkala, že drobná vítězství jsou hned teď a tady, dovolená je nehmatatelná a strašně daleko…inu proč se víc netěšit z maličkostí, co mohou být každý den…a jenom za trochu úsilí a vůle nebo třeba za malinko peněz…

Jsem zvědavá, kdy to přestane chutnat…stanovila jsem si 11.den, raději později, abych měla šanci prožít tu chvíli, kdy to bude chutnat jak sláma, každopádně, když to nebude přicházet, tak smůla, prostě to nezažiju. Den přestání je mezi 8. a 14.dnem, tam se vejdu, chuť nechuť.

Včera jsem zjistila, že normálně se předtím najíst nestačí, je třeba zvážit i co se jí. Měli jsme polévku a salát s pečivem a to nestačilo, cítili jsme oba šutr v žaludku. Ráno jsem se najedla jinak než zeleniny a je to v pohodě. Takže pro příště nebudeme předtím jít jen „vodu“ a zeleninu.

Zdají se po tom sny, trochu víc, jsou delší, navazují na sebe, žádná tragédie, zatím…nechci to zakřiknout.

people
56 příspěvků 20.10.10 20:29

Jo jo, máš pravdu, já to cítila taky tak.. Dovolená za ušetřené peníze je bezva, jenže strasně daleko.. Navíc - se třema dětma se těžko šetří na cokoliv.. Tak jsem si taky dělala drobné radosti.. koupila jsem si nové tričko, zajímavý časopis, klukům jahody nabo nějakou maličkost.. Faktem je, že jsem nakonec žádné peníze neušetřila, ale ten pocit svobody, že si můžu koupit co zrovna teď chci, protože jsem ušetřila za cigatery, byl báječný.. A vlastně to funguje dodnes. Já dnes slavím 5 měsíců bez cigarety!! Koupila jsem si za odměnu láhev dobrého vína a ucucávám.. :-) Neboj, taky tě to čeká.. :-) Máš výhodu, že nepřestáváš sama.. To tě hodně podrží. My jsme přestávaly tři-já, moje sestra a mamka. Dvě jsme vyržely a třetí to teď zkouší znovu. Bere Champix pátý den, tak doufám, že to zvládne..

A vy samozřejmě taky.. Držím palečky, držte se a hlaste se, o úspěchy je třeba se dělit!!

mariana123
14 příspěvků 21.10.10 12:07

moc gratuluji people, já to mám dnes půl roku :)
všem nově zapojeným držím palce, opravdu to jde a dnes se cítím skvěle a svobodně :)

Andreaa
34 příspěvků 21.10.10 12:13

Ahojky,
já jsem to taky zvládla a všem držím palečky. V pondělí to budu mít 160 dní :-)
Mějte se hezky
Andrea

janika1
21 příspěvků 22.10.10 09:37

ahoj holky.
dnes začínám druhý týden, takže najíždím na plnou dávku. Fyzicky OK, psychicky taky…ťuk, ťuk…co se týká snů, je zajímavé, že se mi zdají témata, která ve mne v běžném životě vzbuzují obavy nebo jsou mi nepříjemná nebo prostě mi v běžném životě „ubližují“ a tak…žádný „normální“ sen. Ale není to vůbec jako noční můra, naopak.

Co se týká chuti na cigáro, tak zatím téměř vše při starém, objevila se při kouření jakási chuť „překouřenosti“ a trochu štípání, ale stále to není takový ten stav, co tu popisujete…kolikátý den vám přišel?

Jsem dnes 8. den a docela bych si přála, aby teď při plné dávce to „nechutnání“, co tu popisujete přišlo…

Andreaa
34 příspěvků 22.10.10 10:02

Ahoj,
na mě ten den D přišel až 13 den. Ráno jsem vstala a vůbec jsem neměla chuť na cigaretu. Pak jsem šla ven, kde už kouřil nějaký pán a mě to strašně smrdělo, tak jsem si nezapálila a pak už jsem byla v práci a zjistila, že je po desáté hodině a já jsem ještě nekouřila a tak už jsem si nezapálila a ani mi to nechybělo :-)
tak takhle to bylo u mě, ale u každěho to je jiné
tak se všichni držte a myslím na vás
Mějte se hezky
Andrea

klopy
6 příspěvků 22.10.10 18:44
Ahoj

Ahoj. Tahle diskuze mě přesvědčila abych to zkusil. Dnes jsem vzal první tabletu. Mám sucho v puse, maličko pobolívá hlava a jsem takový malátný. Jinak OK :-) Kouřím 20-25 denně, asi 15 let. Dnes jsem měl jen 10 cigaret bez nějakého přemáhání. Myslím, že po prvnim prášku je blbost aby to nějak působilo, ale prostě jen 10 :-) Nezačal taky někdo dnes?:-) Držte palce--

simkka
3 příspěvky 22.10.10 19:30

Ahoj,
já jsem úspěšně přestala s kouřením díky Champixu před 4 lety. Také jsem nepřestala hned, myslím,že jsem to zahodila asi po 8 dnech ,ale nutkání si zapálit jsem měla určitě ještě měsíc.Pomohl mi také náhubek od Nicorete, který jsem když bylo nejhůř měla při sobě.Celkem jsem měla pouze 3 balení prášků po dobu 3 měsíců.První jsem brala normálně a pak už jen po půlkách, páč mi po nich nebylo moc dobře, jak po kocovině, nechutnalo mi ani jíst, takže jsem naštěstí ani nepřibrala ba naopak. Poslední balení už jsem vynechávala a brala jsem jen když byla chuť.Sice dodnes nekouřím, ale někdy bych si dala aspoň jednu, ale vím ,že by nezůstalo jen u jedné a dá se to vydržet, žádné násilí to není, také nemám zrovna pevnou vůli a dokonce můj přítel kouří a s ním mě to vůbec nenapadne si zapálit.
Držím všem palečky , ať se vám to také podaří. Je to úžasné nebýt otrokem cigarety!! :-) :potlesk:

beruškaaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.10 13:43
den d 16 den

jsem na 16 dni, kdy beru champix.první dny žádná změna,stále svých 25cigaret denně.pak pozvolna mě přestávaly chutnat,ale stejně jsem kouřila,prostě svoje dvě cigarety a ranní kafe,bez toho bych nefungovala.pak jsem prostě ze zvyku,né kvůli abstaku,si šla zakouřit,asi jen proto,abych zjistila,že to není ono, že mi to nechutná.dala jsem si půlku a druhou potom.ještě včera jsem měla(tedy 15 den)svých 10 cigaret,poctivě stažených ze svých 25.dnes to bylo ráno horší.prostě zvyk ranního rituálu.ale je půl druhé a já ještě neměla.chut ano ale že bych měla abstak,to ne.takže se budu snažit vytrvat.ráno mi je dost blbě,nejsem zvyklá ráno jíst.takže do sebe hodím čtyři piškoty a pak prášek.držím všem palce,i sobě

people
56 příspěvků 23.10.10 22:03
Pro Berušku

Vydrž!!! Prvních pár dní je nejhorších. Ne že by byl absťák, ale ten zvyk!! Vydrž!! Nezapaluj si, stejně by ti to nechutnalo! Za pár dní se tomu budeš smát!!

Držím ti moc palečky a nezapomeň : je nás tu spousta, kteří víme, jaké to je.

Dá se to zvládnout !

Příspěvek upraven 23.10.10 v 22:07

people
56 příspěvků 23.10.10 22:07
Pro Klopy

No sláva! Konečně nějaký chlap! Jasně, že ti budeme držet palce, od toho jsme přece tady.. :-)

Taky si myslím, že po prvním prášku to nemůže fungovat, ale jestli funguje, sláva za to..

V každém případě ti držím moc palce!

janika1
21 příspěvků 25.10.10 12:07

Ahoj, zdravím všechny.

V pátek mne to dožralo a dala jsem si dvě za sebou jdoucí cigarety, když jsem venčila psa. Chutnaly napůl normálně a napůl jako „čistej vzduch“. Tak jsem si počkala na tři šluky čistého vzduchu, řekla jsem si, na co dejchat „čistej vzduch“ co zabíjí za 80Kč, nic mi to nedávalo, tak jsem si sedla na lavičku v parku a koukala do stromů. Napadaly mne otázky, jak bude vypadat život bez cigarety, přepadala mne obava a strach, že život „už nebude takový“…a pak jsem si to v hlavě otočila…„prd, bude daleko lepší, tvoje obavy a strachy ti udává jenom tvá závislost, to nemluvíš ty, ale ona, která tě ovládá a potřebuje tě pro to, abys ji živola…ha a to určitě, tebe NIKDO natož ty sama nebude ovládat, koukni na ty stromy a představ si, jak cítíš jejich vůni a NIC v hlavě ti nediriguje "Zapal si“, jsi volnáááá…bylo pátek 17:30…dnes je pondělí 12:05 a já si od té doby nedala. Dokonce včera jsem měla poťouchlou radost jako malá holka.

Můj muž je lepší a zvládá to už od středy.

Bude to dlouhá cesta, ale věřím, že úspěšná. Není nad to být svobodný a bez stresu, že nemám u sebe cigára nebo oheň…

people
56 příspěvků 25.10.10 17:50

Jupíííí !!! No vidíš, že to jde ! Teď už to bude pořád snažší.. Sem tam tě ještě přepadne chuť, ale za pár dní už z toho budeš venku.. GRATULUJU !! Tobě i tvému manželovi !! Jste skvělí !!

klopy
6 příspěvků 29.10.10 09:51

Tak dnes jsem začal brát silnější, modré prášky. Kouřm stále kolem sedmi denně. Nějak nevím na kdy dát den D.. Příští týden mám dost stresový takže asi to zkusím ve čtvrtek kdy by měl být už relativně klid. Bude to 14. den. Není to pozdě? Jinak tu byl odkaz na knihu, který zmizel neznámo kam. Knihu jsem si objednal tak třeba taky trochu pomůže :-)Jmenuje se Snadná cesta jak přestat kouřit. Četl někdo?

janika1
21 příspěvků 29.10.10 10:01

jo, já ji četla a odkaz jsem sem dávala, nevím kam se poděl. Je to moc dobrej pomocník, líbila se mi:-)

alenta
6 příspěvků 31.10.10 10:16

:-P Ahoj Vám všem…skoronekuřáci!!Dnes jsem se rozhodla,že začnu s Champixem a koukám,že jste tady skoro všichni přestali!!Super!!Tak mám dotaz,v kolik a kdy mám Champix brát?Děkuji Vám za odpověď Alenta

alenta
6 příspěvků 1.11.10 15:35

Tak dneska ránko první tableta!!! :potlesk:
Asi za hodinku jsem měla celkem slušnej knedlík v krku,a strááášně mi smrděly NAJEDNOU prsty,ale hulím normálně dál.....co bych taky chtěla hned,že?Tak jestli by jste měli chuť mi napsat,budu moc ráda Alenta :-D

simkka
3 příspěvky 1.11.10 18:01
Pro Alentu

Ahoj,
ještě máš čas, každému to přestane chutnat jinak. Já to zahodila kolem 8 dne ,ale ještě dobrý měsíc jsem bojovala s jednou cigaretou,abych si nezapálila, ikdyž mi nechutnala. Tak držím palečky, ať se ti to také podaří, já už mám úspěšně 4 roky za sebou.Jen vydržet, stojí to zato.

alenta
6 příspěvků 2.11.10 12:14

:mrgreen: Jůůů..hezo!!!Tak to seš dobrá!Já mám pořád pocit,že mi to nic nedělá,ale dnes ráno po užití prášku jsem se málem poblila…ale furt mě to ještě nějak hrozně neskolilo??Hele a kdy mě to přestane už fakt chutnat???? :lol:

simkka
3 příspěvky 2.11.10 14:08
Pro Alentu

Jéje, to já nevím, i kdyby ti to přestalo chutnat do měsíce tak se nic neděje. Taky mi po práškách nebylo dobře , tak jsem brala druhý plato po půlkách.Vydrž, všechno bude.

klopy
6 příspěvků 2.11.10 18:38

Tak včera poprvé bez cigarety celý den, dneska taky a překvapivě mi to nechybí…Jinak špatně spím a v noci se šíleně potím. Ale polevuje to myslím.

Evana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.10 12:54
Ahoj všichni,

po 2,5 měsíců braní champixu jsem na tom většinou dobře. Nekouřím. Problém je moje druhé zlé já, které mě denně láká, abych zkusila cigaretu, abych se ujistila, že mě to už nechutná. Není to nějak hrozně těžké tu myšlenku zahnat, ale děsně mě to štve. Nemohu v sobě najít tu radost, že už nekouřím. Rozhodně mě to smrdí, když jdu kolem kouřícího. Cítím cigaretový kouř na velkou dálku, kdy kouřícího ještě ani nevidím :-) Nedělá mi to dobře, přesto mám chuť si zapálit. PROČ?? Tak jsem si znovu přečetla povzbuzující slova people, za které moc děkuji. Přeji všem, kteří bojují hodně zdaru.

people
56 příspěvků 3.11.10 14:22
Pro Klopy

SUPER !! SKVĚLE !!

Pokračuj, snad to budeš zvládat takhle dobře dál..

A my ti budeme dál držet palce !

:-)
people
56 příspěvků 3.11.10 14:25
Pro Alentu

Alento, vydrž, Champix pomáhá, ale zázraky neumí.. Musíš tomu dát nějaký čas, než začne fungovat.. :-) Já jsem přestala kouřit asi 10. den, ale nečekala jsem, až mi to přestane chutnat úplně..

A jestli je ti ráno po prášku špatně, zkusila jsi se pořádně nasnídat a chvilku počkat?? Většině z nás to docela pomohlo..

people
56 příspěvků 3.11.10 14:37
Pro Evanu

Moje milá Evano!

Vím, jak se cítíš.. Já to mám obráceně.. Naštěstí.. Já vím, že už si nikdy nezapálím, ani si nedám třeba jediného práska.. Protože MÁM STRACH, ŽE BY MI TO CHUTNALO ! Nechci už znovu začít kouřit. Už nikdy.. Nedávno mi kamarádka přinesla oblečení po svém synovi pro moje děti.. Ta kamarádka léta kouří. Stejně jako jsem léta kouřila já. A všechno to oblečení tak strašně smrdělo kouřem! Když si představím, že jsem takhle celá ta léta smrděla já a necítila jsem to, fuj!

Takže: každý z nás si musí najít svůj vlastní důvod, proč už nekouřit. A pak už jen vydržet.. A pořád myslet na to, že jsme báječní, silní a skvělí, protože jsme to dokázali! Nesmíš ani na chvilku litovat, že jsi přestala.. Z mnoha důvodů jsi prostě lepší člověk než dřív!

A tak tě Evano prosím, vydrž.. Dřív nebo později i tvůj mozek zapomene a budeš konečně NEKUŘÁK !

alenta
6 příspěvků 3.11.10 16:08

Ahoj people!Dímy moc za podporu a snad to zvládnu?Ale jsem 3 den na Champixu a hulím furt stejně a dala jsem na vaši radu(ráno se nasnídat)a už mi není ani blbě,tudíž mě v kouření nic neomezuje,sakra!!! :-P
Zítra ovšem už budu brát prášečky dva,tak uvidíme ty kotouly…chaaaaaaa!!!!A třeba ted je mi zas blbě,páč jsem si uvařila kávu a kouřím u pc…tak snad zítra mě přestane chutnat!!!Pa děkuji Alenta

Evana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.10 16:46
Pro people

já ti hrozně moc děkuji. Tvé slova si budu říkat jako motlibu před spaním. Máš pravdu, nesmím litovat, že jsem přestala kouřit. To bude asi můj problém :cry: Ale já nad tím vyzraju :lol: Ještě že tě mám, hned je mi líp.

isdpch
23 příspěvků 4.11.10 16:30

no jasně, že se nemůžeš litovat, přečti si tu knížku je fakt dobrá a autor o kouření opravdu něco věděl. Jen s knihou bych to nedal, ale jako pomocník k champixu je vážně dobrá. Díky ní si už neříkám, to jsem ale chudák, že nemůžu ráno s kolegy na kuřáckou siestu na dvorku, ale naopak, jak je super, že nemusím na dvorek.
Jinak já jsem ten muž od janika1 a zatím bez cigaret 16 dní, přestal jsem 7 den na champixu, nevím jestli to bylo brzo, ale trochu mi vadilo si určit den, kdy přestanu, takhle jsem si nezapálil hodinu, dvě no a když už jsem to vydržel tak si nedám přeci ani teď …
Champix v pohodě, trochu ospalost a asi i nějaké emoce, ale jestli je to nekouřením nebo ch nedokážu posoudit, ale ty sny po něm jsou super, dřív jsem si žádné sny nepamatoval a dneska to jsou úplný celovečerní filmy, tudíž šetříme i za kino.
Tak se držte

Evana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.10 16:43

děkuji za povzbuzující slova, knihu si pořídím. Vy jste všichni tak šikovní, jak vám to jde skoro samo. Já jsem teda taky šikovná, ale ještě musím vypudit z hlavy toho šotka :-)

janika1
21 příspěvků 5.11.10 09:29

samo nejde nic, chce to pracovat s vlastní psychikou. Vzala jsem si příklad z tý knihy a udělala jsem si v hlavě jakési schizofrenní já, kdy jedno já jsem já jako obvykle a druhé já je moje závislost. Zkrátka jsem si svou závislost přiznala, zhmotnila a pojmenovala. A vždycky, když mám chuť na cigáro (dnes 2 týdny bez cigára), si řeknu „Aha, už jsi zase tady Paní neodbytná. Zval tě někdo? Chce tě někdo? Ne, tak vypadni, protože já vím, že by mi cigáro chutnalo, ale to bych nebyla já, sama sebou, svobodná, ale byla bych zase ty Závislá a otrok sebe sama, takže zmiz, nemám na tebe náladu. Jo a kdybys přemejšlela, kudy na mne, tak vymejšlej, co chceš, páč já si stejně nedám. A víš proč, protože Nechci. A ty nezmůžeš nic. Protože já jsem ta, kdo o tom rozhodne, nikoliv ty, má milá Závislosti. No a protože se mi nechce a NIKDY chtít nebude, tak ty co? Ty zemřeš, zmizíš, prostě nebudeš. A proč? Protože to chci. Já to chci. Ne ty. A tak to bude.“
Po téhle myšlence chuť zmizí, někdy je na pozadí, ale není to nic strašnýho, dá se s tím fungovat, ale hlavně mi zůstává vědomí, že si nezapálím. A pak si užívám privilegia typu vůně šamponu, lepší chůze do schodů a vůbec, takovej pocit „čistoty“.

Jinak pro tu slečnu, co je jí blbě. Je třaba se najíst, ale to píšou v každym balení na příbalovým letáku. Určitě je dobrý si ho přečíst a řídit se pokyny a konzultovat to všechno s doktorem, protože to nejsou zázračný lentilky, který se můžou zobat jakkoliv, takže já jsem jednoznačně pro, o těch práškách hodně zjistit a konzultovat všechno s doktorem :-)

Evana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.11.10 17:55

:-)) taky si s tou druhou zlou povídám, odháním ji. Měla jsem pocit, že už cvokatím :-) Ale vidím, že to bude asi v normálu. Hlavně, že jsem to dosud ustála.

beruškaaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.10 13:29

tak koukám , že se champix nějak rozmohl. to jhe dobře,já jsem denně vyhulilla nad 20.ráno ten hnusnej hrcák,pleť šedivá, teď jsem už 15 den bez cigaret.uplně jsem je odhodila až 16 den.do té doby jsem se dostala na 10cig.první dny to bylo zvláštní,protože to byly chvilky,kdy jsem to měla 20let naučený ,že v určitou dobu jsem si šla zapálit.zvláštní myslím tím,že jsem měla jen takový tlak a bylo mi teplo.ale nebyl to abstak.ted v poho.manžel začal taky,tak uvidím.ale jsem teda taková nervnější.to jo.ale hrcák zkončil po pár dnech,každý mi říká,že jsem o 5 let omládla.plet je opravdu čistoučká a i oči jsou hezčí.všem doporučuji.

endula
8 příspěvků 6.11.10 18:04

Ahojky, všichni. Já užívám 5 den :-) . Stále kouřím(méně). Den D jsem si určila pondělí. Teď nevím jestli mám počkat až sama přestanu, nebo za každou cenu v den D.Když mě přepadne chuť na cigaretu, tak se nějakou chvíli zaměstnám a co nejvíce to oddaluji, až když nemyslím na nic jiného jenom na cigaretu,mám toho plnou hlavu, tak si zapálím.
Nevím ,nevím jestli jsem na dobré cestě. Ale všem Vám fandím.

Evana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.10 18:59

Ahoj endulo, určitě jsi na dobré cestě. Mě se den D protáhl, ani nevím na kolik dní (dost), ale přišel :-)
A když přišel u mě, tak musí zákonitě přijít u každého :-) Držím palce!
Teď odešel kamarád, se kterým jsem vždy chodila kouřit ven, když byl u nás.Dnes chodil sám :-) ustála jsem to, ale byla jsem trochu nervózní. Šíleně smrděl, když se vracel z kouřové.

klopy
6 příspěvků 6.11.10 20:08

Ahoj. Tak dnes šestý den bez cigarety a nemám absolutně potřebu kouřit. V pondělí jsem si nezapálil a zvyky jsem absolutně nezměnil. Denně po práci na kafe s kamarádem kuřákem a nedělá mi problem si nezapálit, ani na to nemyslím a naopak jsem rád, že on mi závidí .-) Jinak od včera mě bolí na plicích a kašlu jak nikdy. Prášky chci dobrat poctivě do 12.týdne, ikdyž mám trochu cukání po 6. týdnu skončit. Jakobych na kouření opravdu zapoměl a nějaký smutek po cigáru ani náhodou :-) Naopak radost z toho, že nemusím a že jsem to dokázal. Samotného mě to po 15-ti letech kouření krabky denně hodně překvapilo.Den D jsem neplánoval a přišlo to 11. den. Zrovna bylo 1.11. tak jsem to zkusil a klaplo to :-)Mimochodem ta kniha „Snadná cesta jak přestat kouřit“ od Allena Carra mi asi pomohla víc než jsem si ochotný připustit. Doporučuji jako doplňek k Champixu :-) Nikdy bych nevěřil, ale změnila můj pohled na kouření, kuřáky, odvykání a to absolutně… Držím palce všem.

rejaka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.11.10 08:40

ahoj, jsme na tom stejně ,taky můj den D je v pondělí ale zatím kouřím.Závidím těm kterým se to povedlo.
přečetla jsem si příbalový leták champixu a trochu se bojím těch vedlejších učinku

mariana123
14 příspěvků 7.11.10 11:49

Klopy: četla jsem, že tak měsíc po skončení s kouřením člověk kašle mnohem víc než jako kuřák, plíce se tak snaží pročistit. Já to tak taky měla a pak to odeznělo a teď dýchám jak zamlada :D takže ten kašel je jenom dobře
jinak gratuluji všem, kteří úspěšně přestali i těm, co jsou na cestě k nekouření :)

janika1
21 příspěvků 8.11.10 09:20

Klopy: To jsem moc ráda, že se ti daří a že ti pomohla i kniha;-) Vnímám to stejně, jenom s knihou nebo jenom s práškem by to bylo o dost těžší, ale kombinace obého mně osobně dost pomohla a jak píšeš, změnila pohled na odvykání, resp. na závislost, na litování se a tak.
Opravdu doporučuju všem.

Jinak jsem…ani vlastně nevím kolikátý a musela bych se dívat, den nekouříme, ale je to dobré. Už to ani nepočítám, nepřijde mi to. Za ušetřené peníze za cigarety ve dvou…a že se takto ve dvou hromadí rychle, jsme šli na večeři, na kterou bychom normálně nešli a jsem zvědavá, čím si uděláme radost další měsíc.
vůbec si na cigarety ani moc nevzpomenu a dokonce i v těch hodně stresových situacích ne a učím se ty náročné situace řešit „normálně“…a když se zamyslím, musím si přiznat jednu věc, Allan Carr má pravdu, cigareta nepomáhá kuřákovi od stresu, ba naopak. při poslední stresové události jsem si uvědomila, že skutečně prožívaný stres je stejně silný, ať kouřím nebo ne a hlavně stresor jako takový musím odstranit nebo se s ním vyrovnat taky, ať kouřím nebo ne a intenzita prožívání je v obou případech stejná. Vlastně nižší bez cigarety, protože si navíc nenavozuju další stres a to ten, že si navíc musím jít zapálit, jinak se zblázním. Toho jsem se zbavila a mám pocit, že stres zvládám alespoń o mrňousek líp, než dřív.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 555 Další »
Váš příspěvek