Závislost na počítači

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bianci
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.09 12:53
Závislost na počítači

Trávím u počítače víc jak 12 hodin denně. Jsme závislá, ale nejde s tím nic dělat - počítač potřebuju k práci, jakmile pak dorazím domu hned se k počítači vrhnu, abych si konečně mohla přečíst maily, pokecat s kamarády, přečíst zprávy… Kolik času o počítače trávíte vy?

Reakce:
Dino
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.09 22:35
hodně času u pc

taky hodně. Jsem u počítače i deset hodin denně, většinou šest

Zita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.09 18:39
Bolavé oči

8 hodin denně, tak dlouho trvá moje pracovní doba. Někdy mě už tak bolej oči! vás ne? musím mít na stole pořád visine a čas od času si nakapat

nikalvi
3 příspěvky 8.12.16 14:19
BOLAVÉ ZADA

JÁ JESM DOBRÁ POUHÝCH 30 MIN. PRIO TEBE BY STAČILO TAK 2 MAX 3 HOD DENĚ. A KDYŽ SEM 2 HOD DÉLE TAK MĚ POBOLÍVÁJÍ ZÁ DA VŽDYCKY SI JE MUSÍM PROTÁHNUT. :lol:

Husky59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.17 21:48

Počítač jsem hodil do popelnice a znovu se stal „mužem pera a papíru“

Vodak
41 příspěvků 5.9.17 10:04

Počítače, internet, telefony jsou trend dnešní doby. Většina lidí tráví veškerý čas na počítači než aby šlo ven, nebo si normálně povídalo s kamarády.

Šebetka
34 příspěvků 11.9.17 13:15

Myslím si, že lidé by měli trávit méně času na počítačích, ještě když se tím živí tak mi připadá hrozné, že přijdou domů a jsou zase na počítači :nevim:

VlastičkaL.
51 příspěvků 19.9.17 13:43

Když máš práci kde tě živí počítač, měla by sis najít doma jinou aktivitu než přijít a zase si k tomu sednout, zkus jít ven, bavit se s kamarády osobně, určitě to bude lepší, a i ty se určitě budeš cítit lépe:)

SAPÍČEK
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.20 01:14

Zdravím, tak já také trávím na počítači skoro 12 a více hodin a podle tvé měřítka bych si také mohla přijít jako závislá :) To se takto opravdu brát nedá a nemyslím si, že pokud neděláš na počítači něco vyložene bezpředmětnýho, tak určitě závislost nemáš. Spoustu lidí třeba živí SEO , copywriting, grafika atd… Ne každý člověk za PC je závislák.

Volky8
19 příspěvků 31.3.21 10:42

Když to je práce, tak se nedá nič podle mne delat. Hold, taková je doba a je to podle mne lepší než závistlost na automatech . Ja osobne taky trávim dosť času za počítačem protože robota a tak. A teď když se ješte nedá ani nikam chodiť, tak je to mnohem víc času

Poker.Gamer
5 příspěvků 3.7.21 17:59

Tak je otom k čemu pc využíváš. Já na pc pracuji ale ve volném čase ještě pařím poker. Vůec si to ale nevyčítám.

milda2222
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.21 13:19
@SAPÍČEK píše:
Zdravím, tak já také trávím na počítači skoro 12 a více hodin a podle tvé měřítka bych si také mohla přijít jako závislá :) To se takto opravdu brát nedá a nemyslím si, že pokud neděláš na počítači něco vyložene bezpředmětnýho, tak určitě závislost nemáš. Spoustu lidí třeba živí SEO , copywriting, grafika atd… Ne každý člověk za PC je závislák.

V tomto s vámi souhlasím. Také pracuji většinu času na počítači a nemyslím si, že bych na něm byl nějakým způsobem „závislý.“ Ačkoli v tomto případě se dá závislost interpertovat různými způsoby. Každopádně nedávno jsem se dočetl, že i taková práce na počítači s sebou nese různá zdravotní rizika, i přes to, že se to jeví jako celkem bezpečná činnost. Pokud by vás to zajímalo, doporučuji mrknout na tento článek

Rosamunda Nepilcher
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.22 09:32

Na tohle je fajn recept najít si jiného koníčka. Nemáte třeba zahrádku? Já taky pracuji na počítači, ale ráda přijdu domů a věnuji se s manželem stavbě moderní pergoly . A pak třeba zahrádce. Kamarádce občas zavolám, ale taky si nepotřebujeme psát každý den. A soukromých e-mailů nemám tolik, takže to prolétnu očima tak jednou za týden. Pokud něco někomu hoří, tak si může zavolat nebo se stavit na kafe.

Ivan5656
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.22 17:21

Můj syn je hrozně na těch IT technologiích závislý. Myslela jsem si že ho to odnaučím, ale ty algoritmy a technologie prostě člověka naučí do toho čumět neustále, je to děs. Manžel mu do toho ještě údajně na práci a vzdělávání daroval z práce repasovaný notebook ale podle tím ještě přilil do ohně.

JanaXYZ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.22 08:02

Jako chápu, že tohle může být docela problém a sama si s tím moc nevím rady. I když já se vlastně dostávám do fáze, že mě počítač spíš štve, jelikož na něm pracuji celý den. Takže si raději užiju pak nějaký volný čas na zahrádce. Ono koukat celý den do tabulek a dělat SEO a linkbuilding je občas docela psychicky náročné, takže člověk rád změní ten stereotyp a jde dělat něco jiného. ;-)

Váš příspěvek