Zkušenosti s lékem Champix

Fotoalbum tématu (179) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Lucccy
18 příspěvků 7.12.10 12:53

Tak jsem tu po několika dnech.Dnes už nekouřím pátý den,docela to jde,už i s tím spaním.Jen se nemůžu zbavit myšlení na cigaretu…sednu k počítači,příjdu do práce atd. a už mám nutkání automaticky sáhnout po cigaretě.3patné je,že mám nudnou práci a zabíjela jsem čas kouřením…co teď??Co místo toho děláte?Jíte? :-D To budu za chvíli jak prasátko.Objednala jsem si stepper,až příjde,tak zkusím zahnat myšlenku na cigaretu spalovaním kalorii :-)

leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.10 16:06

Ahoj Luccy,já jsem desátý den,nejhorší to bylo první tři dny a to jsem ani nejdela,protože mi bylo pořád zle a byla jsem hrozně podrážděná.Poslední dva,tři dny mi už ani nebývá špatně od žaludku,ale za to mám celkem hustej hlad,takovej vlčí,není to chuť,ale hlad.Řeším to následovně,když se v práci o víkendu nudím,tak za všechno větší jídlo pak šedesátkrát skočím jakoby přes švihadlo,doma jsem začala cvičit,když mám volno a ještě chodím šlapat na pás…Uvidíme,ale každý říká,že ten hlad přejde,prý přechází s chutí na cigaretu,ale na tu už já si ani nevzpomenu,i když popíjím nebo sedím v hospodě a slušně jsem si to zhnusila,takže mi ti „smradlaví kuřáci“ vaděj…Drž se a champixu dávám 1*

janika1
21 příspěvků 9.12.10 09:10

Ahoj všem. Tak je to zhruba měsíc a půl, asi necelej, co nekouřím. Champix je dobrej, poslední dobou se mi stává, že ho zapomenu, ale zase si brzo vzpomenu, takže dávka je pořád správně na dvou denně.
Dneska a včera večer jsem myslela, že se zblázním. Mám příšernou chuť na cigáro. Ale je to vždycky stejný, ta chuť přichází v jedný jediný chvíli, když jsem ve stresu, v takovém tom bezmocném stresu, kdy s věcmi já sama už udělat víc nemohu a přesto dopadají tak, jak nechci, mám pak vztek a takovej pocit, že stejně nic nemá cenu a je všechno zbytečný a už už bych si dala cigáro. Včera v noci, když jsem se vracela domů a míjela trafiku přesně v tomhle rozpoložení, jsem si říkala, že si je koupim, dyk je to stejně na nic všechno…no prostě vylezla zase ta hnusná blbá závislost přesně ve chvíli, kdy je člověk „nejslabší“…mazala jsem rychle domů a rychle to zaspat, protože nechci kouřit. Ráno to bylo dobrý zas do tý chvíle, než mne doběhl stres předchozího dne. Musela jsem zavřít oči a ještě chvíli to zaspat, protože ta chuť na cigáro byla nesnesitelná. Teď už je to trochu lepší, spíš mám na sebe zlost, že jsem kdy dopustila u sebe vznik závislosti, která čéku podkopává nohy. Nedala jsem si, nechci si dát, jen nevím, jak se zbavovat toho děsnýho pocitu chutě na cigáro v oněch chvílích, kdy mám pocit, že všechno kolem mne je marný.

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 18:07

Ahoja Janiko,ten Tvůj příspěvek mně mluví z duše,já dnes nekouřím dvanáctý den (nic proti Tobě),ale dnešek je vrcholem mé champixké kariéry.Kolem třetí jsem šla pro svou dceru do školy a od prvního okamžiku,kdy mě na…la paní učitelka a víceméně i dcera, jsem byla na ránu do hlavy nebo zavření do klece,běs,nervy na pochodu,agrese,řvaní na děcko,divná klepavka.A tak špekuluju,co to jako je,protože jsem si to uvědomovala,že jsem nesnesitelná a dcery mi bylo líto a pak to vyvrcholilo doma. Najednou jsem měla šílený stav,třes jakoby vnitřní,třes celého těla,bolest hlavy,absolutně divný,hnusný pocit,stoupla jsem si a natáhla ruce,ty se mi klepaly jak blázen…Volám ve stavu naprostý bezmoci svojí mamce,která je zdravotní sestra a ona mi povídá,ať se hned napiju hodně vody,lehnu si na postel a kolena tlačím k prsům,že je to absťák…Trvalo to asi deset minut a já si neuvědomovala,že je to chuť po cigaretě,ale pak mi došlo,že se ten můj stav zhoršil při cestě domů,kdy jsme narazili na holku,která šla před náma a kouřila a já to vnímala a vonělo mi to.....No,prostě,teď je líp,ale vzala jsem si radši champix o dvě hodiny dřív. Takže Janiko,jen jsem chtěla říct,že mám na sebe od první chvíle odvykání strašnej vztek za to,že jsem si tu závislost vypěstovala,ze to,že teď trpím jak zvíře,ale hlavně za to,že celý ty roky a hlavně teď trpí ti,které miluju!!!!!Jestli si má dcera zapálí,tak jí asi dám přes držku,poprvé a naposledy!!!!Držte se,bojujte!!!!

vlastina20
8 příspěvků 10.12.10 11:51
vlastina

Všechny zde zdravím,jsem tu nová.CH-beru poprvé,1balení mám za sebou a 7dní nekouřím.Krom že mám žaludek trochu jak na vodě-po CH-tak dobrý.Všem držím palce :palec:

Lucccy
18 příspěvků 10.12.10 21:38

Ahoj Janiko,já už přišla taky do stresu,pohádali jsme se s chlapem,málem se rozešli a já chodila tam a zpátky a říkala si že mě ty nervy a ten chlap a všechno to kolem prostě nedostanou,jsem silnější a cigarety nevyhrajou.Zní to asi legračně,ale byla jsem jak boxer v rohu ringu co se povzbuzuje že musí vyhrát…a šlo to vydržet…no,snědla jsem pár tyčinek.Jen těch malých tenkých :-D Ještě k příspěvku Leonny…fakt jsem se zasmála jak píšeš o těch smradlavých kuřácích :-) Už jsem to zkusila zajít si do hospůdky na pivko..a ti smradflavci mi nevadili (opět zabraly tyčinky),ale né kvůli tomu,že bych chtěla kouřit,ale protože nevím co s rukama.Jediný kdo mi smrdí je přítel.Oholil si kvůli mě knírka a má čerstvé žvýkačky :-)Přestat kouřit ho nedonutím :-( Tak zatím…držte se..a žádné stresy

endula
8 příspěvků 11.12.10 17:47

Ahoj,
dnes 30dní bez cigára. Vše ok, někdy si zapomenu vzít i šampík,tak mám pár dní k dobru. Ale určitě si druhé balení koupím, bez šampíku bych to asi nedala. Kuřáci mě nevadí, manžel nekouří a nikdy nekouřil, tak zatím super. Držte se

Janaskrl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 19:06

…já mám za sebou již 18 měsíc bez cigarety, kuřáci mi nevadí, manžel kouří a mi to nic neříká :-) …já a použila 5 balení Champixu :-D Byla jsem hodně silný kuřák…Všem držím palce… :-)

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 11:47

Ahoja všichni,jsem 15 den bez cigára,ale poslední tři dny běs,hádáme se doma s manželem a mám hroznou chuť s tím seknout a vykašlat se na všechno!!!!!Jenže pak si vždycky vzpomenu,že se cítím mnohem líp a jak je na všechno víc času a na to,že nesmím prohrát svůj vlastní boj.Vždycky jsem všechno dělala kvůli někomu,tohle je moje volba,nechci to prohrát.Držte mi palce,prosím.Myslím na všechny!

Janaskrl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 12:18

Pro Leonny, … :-) …Vydrž, opravdu to stojí za to :-) ne jen, že vyběhnu do třetího patra schody i s nákupem, bez přestávky, ne jen, že se každé ráno nedavím zvukově děsivým kašlem, ne jen, že mám pocit tak nějak zdravější barvy pleti, ale i mé okolí si toho všimlo…a taky pokladnička se mi rychle plní :-) …Vydrž…

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 12:49

Díky za podporu,vůbec jsem vám všem chtěla poděkovat za to,že tu jste celou dobu,za vaše příspěvky,které jsem si mohla přečíst,najít se v nich…U nás v rodině nikdo nekouří,tak mám dojem,že to ani nedokážou pochopit,i kdyby chtěli.Děkuju.

janika1
21 příspěvků 13.12.10 13:00

pro Leonny:
Drž se, stojí to za to. Minule to bylo fakt hrozný, takový jakoby duševní úpadek a marnost a … no ale dneska jsem ráda, že jsem si tu krabku nekoupila. Jo, jsem protivná, vznětlivá, kolikrát nesnesitelná, jindy zase milá a tak podobně, ale nekouřim. Vlastně bych byla určitě daleko protivnější, kdybych si v onu chvíli zapálila a teď začínala odznovu. takže si myslím, že se vyplatí stát si za svým rozhodnutím

Janaskrl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.10 07:31

Pro janika1:
Kouřila jsem spoustu let spoustu cigaret denně. …máš naprostou pravdu, že kdyby sis zapálila, mrzelo by Tě to, stejný pocit jsem měla i já a to jsem nekouřila již desátý měsíc. Prvně jsem cítila vztek a potom lítost, že jsem zklamala. A i když jsem pro své okolí hrála divadlo, že mi to jako vůbec nevadí, že zas kouřím, tak potají, již po měsíci jsem začala uvažovat o nové léčbě… …Kouřila jsem další čtyři měsíce a šla do léčby s Champixem znovu, ale již jsem dodržela poctivě celou léčbu a to: 3 měsíce léčba + 2 měsíce udržovací léčba. …Při prvním pokusu jsem Champix brala jen tři měsíce…

Všem bych chtěla říct, že nekouřit opravdu stojí za to :-) Nevím, jestli už mám vyhráno, ale vím, že i při velkém stresu jsem po cigaretě nesáhla :-)

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.10 20:24

Ahoja všichni,
tak dneska mám sice tři týdny bez cigára,ale taky přesně čtyři a půl kila nahoře a to můžu s klidným svědomím říct,že se mnohem víc hýbu,protože bez cigár mám prostě energii…chodím cvičit,ale víc jím,ale zase to není nějaký úchylný přežírání,ale začínám z toho být hotová,protože už před nekouřením jsem nebyla žádná twiggy.Poraďte jak jste to řešili a taky jste přibrali?

janika1
21 příspěvků 20.12.10 10:20

no sama píšeš, že víc jíš…je jedno, jestli jenom trochu…jednak bez cigár je pomalejší metabolismus a za druhý „hlad“ je převlečenej absťák:-))) U mně pomáhá nejíst víc, ale dát si prostě mandarinku, vodu bez cukru, bombon bez cukru, na ten cukr a tuky si prostě tak nějak snažim dávat bacha…docela pomáhá hodně pít. a když už jíst, tak třeba fakt papriku nebo okurku, třeba jíst menší porci víckrát denně, ale aby toho jídla bylo celkem stejně, jako dřív…

jiri691
10 příspěvků 25.12.10 14:05

Ahoj, snažím se přestat kouřit ale nějak to nejde, Champix je fakt tak dobrý nebo bez vůle není šance?

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 20:56

Jiří,já bych nikdy nevěřila,že přestanu nebo budu mít alespoň vůli přestat,jenže mě donutili v práci a fakt to nešlo,ale nekouřit taky nešlo,ty stresy byly šílený a necítila jsem se dobře zdravotně.Jenže jsem to spíš chtěla jen koordinovat a přes den být schopná nekouřit.Kouřila jsem až dvě krabky denně,vlastně pořád,milovala jsem kouřit!!Od desátýho dne nekouřím,beru ho skoro dva měsíce.Všichni kolem mě nechápou a říkají jakej jsem borec,ale já vím,že to ne já,ale champix!!!!!Taky jsem bojovala a nebylo to lehký a pořád bojuju,ale říkám si,že to stojí za to,chce to jen vychytat to žraní…to se mi nedaří a zdatně přibírám…Ale champixu dávám za jedna s hvězdou,prostě nekouřím :potlesk:

jiri691
10 příspěvků 26.12.10 11:29

Jdu do toho, už jsem zkusil všechno, nekouřil jsem asi měsíc ale bez nějaké podpory to nejde vydržet

Lucccy
18 příspěvků 29.12.10 12:23

Ahoj Jiří,já zkoušela přestat několikrát,ale nikdy jsem nevydržela víc jak den.CHampixu jsem nevěřila do 11tého dne,přišel 12tý a prostě jsem neměla chuť na cigárko.Nekouřím 27 dnů,je mi fajn a vyjímečně příjde malinký absťáček,ale nic co by nešlo vydržet.Sama bych to nezvládla…CHampix je skvělý!Určitě to zkus.Držím palce.

alenta
6 příspěvků 5.1.11 11:45
Ahoj Luccy a vám všem

V září jsem začala užívat Champix s vírou,že to dám,taaké jsem nakoupila i knihy ,jak jste tady doporučovali… :twisted: a po 4 dnech jsem dostala v noci takovej kašel,že jsem myslela,je konec a dostala strach!!!A samozřejmě,že jsem se na to vyprdla,ach jo!!!Jenže má touha přestat kouřit,je tu zas(zdr.potíže.)a já nevím jak dál???Prosím poraďte,mám využíváno 5dnů a nevím jak dál???Děkuji Alenta

people
56 příspěvků 5.1.11 14:35
Pro Alenta

Jak nevíš jak dál?? Začni znovu, co jiného?! Vždyť jsi vlastně ani nezačala..

Ale v první řadě si uvědom, proč chceš vlastně přestat kouřit.. Protože popravdě - žádný lék ti nepomůže, když ty sama nebudeš chtít. A přestože Champix opravdu pomáhá, ty jsi mu vůbec nedala šanci..

Takže se seber a jdi do toho! Dokázala to spousta z nás, nevím, proč bys to neměla dokázat i ty!

A jestli jsi dostala strach, protože jsi začala kašlat, to je trošku divný, ne? Vždyť kašel máš z toho, že kouříš.. Takže jestli se bojíš, máš o důvod víc, abys přestala..

A hlavně nezapomeň psát.. Dá ti to pocit, že na to nejsi samam a to je hrozně důležitý !!

Tak ti držím palce..

people
56 příspěvků 5.1.11 14:41
Pro všechny

Nazdárek bando!!

Všem, kteří pochybují - Champix je báječný a funguje!

Všem, kteří se snaží - bojujte dál, stojí to za to!

Všem, kteří už nekouří - gratuluju, jste báječní! Stejně jako já! Už nekouřím 7 měsíců 16 dní!

A všem, kteří sem občas nakouknou.. Pište.. Sdělujte svoje dojmy, pocity a zkušenosti.. pomáháte tím ostatním, kteří vás potřebují.. Ani my jsme to přece nezvládli jen sami..

:-D
Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.11 20:46

Pro Alentu:
moc to nechápu,protože,když člověk hulí a pak chrchlá jako blázen,tak snad chce o to víc přestat,ty jsi dostala strach a přestala jsi brat champix?Promiň,ale nechápu.....Každopádně si myslím,že jsme se dřív nebo později začali „čistit“ všichni,každý v jinou dobu,každý jinak,někdo vůbec.Je to stejné s tín,že každý z nás na champix reagoval a reaguje jinak,to je hodně individuální. Já měla ze začátku vážně divný stavy a třeba jsem se nečistila vůbec a to jsem poslední dobou,když jsem kouřila, pořád kašlala,hlavně v noci,dusila jsem se. Od prvního dne na Champixu (věřte nebo ne)jsem kašlala míň a míň a od té doby co nekouřím,prostě nechrchlám,neuvěřitelný.Champix je zázrak,ale člověk musí chtít a já si myslím,že,když do toho člověk jde,tak prostě už tu snahu projevil.Mám spoustu známých kuřáků a když se neptají,nepídí,tak vím,že prostě ještě nepřišel jejich čas,že nechtějí…V sobotu to bude šest týdnů co nekouřím a je to čím dál tím lepší,přibrala jsem,ale makám,aby to šlo dolů,cvičím,skáču,chodím rychle,mám spoustu energie,kterou mi brala dřív cigareta.Svět je lepší,čistější,voňavější a mně je skvěle.

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.11 20:54

People,prosím Tě,nevíše zda-li chmpix neobsahuje hormony nebo nějak neovlivňuje hranici hormonů?????…Zeptám se na rovinu…mám tak o dvě čísla větší prsa a šíleně bolí,jsou jak silikonový.Podotýkám!!!!!nejsem těhotná a ani neberu novou antikoncepci či jiný prášky. Ztloustla jsem tak čtyři kila,ale z toho snad dvě v prsou…o)Vždycky jsem nabírala do prsou,ale tohle je extrém a bolí jak čert…Pokud někdo máte podobnou zkušenost,napište prosím.Děkuju.
PS:Nejsem debil,doktora jsem se ptala,ale ten si přečte příbalový leták,prostě to nikdy nebral.

people
56 příspěvků 5.1.11 21:43
Peo Leony

Jo, prsa.. Jsou větší a bolí, viď? Já to měla taky tak.. :mrgreen: :mrgreen:

Já myslím, že se nemusíš bát.. Já mám prsa minimálně o číslo větší než dřív (podotýkám, že mám tři syny a všechny jsem kojila, takže mi tam toho moc nezůstalo) a musím říct, že pohled je to po letech pěknej.. :-)

A vím nejmíň o jednom případu a to je moje máma.. Přestaly jsme kouřit spolu a spolu jsme se shodli, že nám prsa vyrostly.. :-)

Taky jsem se o to zajímala, takže: tkáň v prsou je tvořena z velké části i tukovými buňkami, takže jasně, přibereš celkově - přibereš i v prsou.. Navíc, nedávno jsem se dočetla, že nikotin zpomaluje metabolismus (proto tolik lidí tolik přibírá i když se hlídají) a zrychluje střevní peristaltiku, nebo-li pohyb střev.. Proto taky ze začátku bývá problém se zácpou.. I když se o tom logicky moc nemluví.. :-)

A tak si myslím - nevyšiluj, užívej si nová prsa - můžeš to brát jako další odměnu za nekouření - a vydrž.. Mě se bolest časem ztratila a tak to snad budeš mít taky tak..

Snad jsem tě trošku uklidnila..

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.11 23:28

Jéje,děkuju,děkuju,děkuju…já zase tak nadšená nejsem,mám normálně trojky déčka,takže teď mám hodně velký pětky,je to šílený,ale já jsem smířená se vším,hlavně nekouřit a doufám,že to spadne.Mám koupenou zmenšovací podprsenku,ale je to řehole,bolí fakt příšerně,nemyslím si,že je to tuk,to by nebolelo,už jsem párkrát zažila klasické přibírání i v prsou,ale tohle se mnou vždycky dělaly jen hormony.
Už toho necháme nebo odradíme začátečníky…People díky moc.Ještě mám jednu negaci,ale tu si nechám pro sebe,za tu se stydím a taky jsem jí vychytala a budu se jí hodně vyhýbat!!!!Držte se lidi!!!!!!Posílám pusu

alenta
6 příspěvků 6.1.11 08:29
Ahoj Leonny

Vtip je v tom,že já do champixu zas až tak moc nekašlala,ale od té noci hrůzy kašlu furt,a ne to přestat.nicméně jdu do toho,akorát mi ted chybí těch prvních 5 dnů prášků…a co stím?Jsem moc ráda,že mi píšeš,a zájímá mě,v kolik hodin jsi jedla nebo jíš Ch.?Začínám opět číst knihu,a přihlásila jsem se do fitka,at nemám čas myslet na blbé kouření!!!Tak se mi ozvi pa Alenta

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.11 10:15

Ahoj Alento,
jestli jsem to správně pochopila tak Ti chybí pět prášků z prvního balení,což je 0,5,což je půlka jednoho prášku z klasického balení,tak si to rozděl na půl a dojez to jak máš.Pak si budeš dokupovat na další měsíc stejně.Já třeba mám teď koupené dvě balení na 14 dnů a jedno na 28,tak přetáhnu ty tři měsíce skoro o dvacet dní.
Prášek jsem si dřív brala hned po probuzení a ve stejnou dobu večer,když jsem cítila absťák,tak i dřív a o to dřív jsem spala.Ráno mi je po něm pořád šoufl od žaludku a hlava bolí,večer je to ok.Musíš k němu vždycky něco pojíst!!!!!
Jinak s tím kašlem bych možná už zašla k doktorovi.Asi to bude tím,že se čístíš,ale můžeš být i klasicky nastydlá.Já mám s kým porovnávat,mám dvě kámošky v Anglii,které berou champix stejně jako já.Jedna strašně kašlala hned od začátku,dokonce měla vysoký horečky,druhá z nás nekouří nejdýl a po skoro třech měsících se začala nechutně čistit na horách. Taky znám člověka,kterej chrchlal až po půl roce. Nevím,já nekouřím šest týdnů a nic,ale za to jsem měla jiné projevy a to bylo sto pro z nekouření!!!TO je to samý jako u feťáků,ty mají taky absťáky a radši si píchnou,aby ta bolest přešla.....
Budu Ti moc držet palce,máš před sebou ještě dlouhou cestu,stejně tak i já,ale řekla bych,že ty první dva,tři týdny jsou nejtěžší a pak nastává ten zlomový třetí…tak jsem to měla já.
Tak se držte všichni a pište a cvičte!!!!

Lucccy
18 příspěvků 8.1.11 14:23

Ahoj,poslední týden mě děsí bolesti prsou,moc jste mě tady potěšily,že to je nejspíš z nekouření nebo z CHxu.Není to jako při přibírání,ale připadá mi,že jsou zduřelé žlázy.Chtěla jsem jít na mamologii,ještě se tedy na to zeptám.Díky,jsem klidnější :-)

endula
8 příspěvků 10.1.11 09:33

Ahojky všem bojujícím,od 11.11.10 nekouřím a teď beru 2 balení šampíku.Už při prvním balení sem si občas zapoměla šampík vzít a bylo to v pohodě. Teď jsem se rozhodla brát prášek jen ráno a večerní vynechat a mám v úmyslu si 3 balení vůbec nekupovat.Jsem úplně v pohodě a cítím se nádherně. Vím, že jednou přijde krize, ale taky nemusí.Přeji všem jen slunečné dny plné síly a pevné vůle. :-)

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.11 19:25

To seš dobrá,já beru ch od 17 listopadu a pořád nejsem silná v kranflecích,nekouřím skoro sedm týdnů,ale pořád to občas přijde,ale je to lepší a lepší!!!!Já si myslím a každý to říká,že se to má ty tři měsíce brát,nejradši bych se na to taky vykašlala,protože mi je ráno vždycky zle a bolí mě hlava,ale mám strach. A hlavně,mám strašný opice,stalo se mi to dvakrát,že jsem měla ke konci večera totální okno,hrůza,přítel už ví,tak chudák radši nepije,aby se o mě postaral.Takže bacha,lidi,je to nářez!!!!A to jsem měla po flašce vína..Nevím co by udělal tvrdej...... :roll:

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.11 19:27

Luccy,a bolí nebo rostou???????Řekněte mi někdo,že se pak vrátí do normálnu,prosím!!!!!!!!

Lucccy
18 příspěvků 12.1.11 20:54
Pro Leonny

Už bolí méně…ale stále mám trošku plnější podprsenku.Bylo to pár dnů jako když jsem kojila,tak to bolelo,ale ta velikost je výrazně menší…neboj :-D Já bych to uvítala,ty máš asi opačný problém,že? :-)

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.11 19:21

Ahoj všichni,beru champix druhý měsíc a poslední týden se bolest prsou srovnala dokonce se i zmešnily,je fakt,že jsem zhubla a mám ještě o dvě kila míň než,když jsem kouřila,ale chutě na sladké nepřestávají a jím o poznání víc,hlavně večer.Už bych se na to nejradši vykašlala,protože mi z nich je pořád divně,ale mám ještě 38 dní,tak to už nějak doklepu.Chutě mám občas pořád,lhala bych,kdybych tvrdila,že ne.Jak vy?Jak válčíte?

radka23
2 příspěvky 19.1.11 21:57

Ahoj, chci se s Vámi podělit o zkušenosti s lékem champix. Dle mě je úžasný a díky němu nekouřím od 13.6.2010. Byla jsem silná kuřačka 20-30 cigaret denně
přes 30 let. Než jsem tento lék začala brát, tak jsem si pročítala tyto diskuse. Rozhodnutí přišlo v okamžiku, kdy můj muž měl infarkt. Nemohla jsem po něm chtít ať přestane kouřit, když sama jsem kouřila.
Tak jsem ho chtěla podpořit, ale vůbec jsem nevěřila, že to bude na mě fungovat a vlastně jsem ani moc nechtěla přestat, ráda jsem kouřila. Nějaké problémy jsem měla, hlavně při startovacím balíčku tj. nevolnost, nespavost, sny, únava. Po měsíci už bez problémů. Držím Vám palce.

Lucccy
18 příspěvků 19.1.11 22:59

Radka23: Ahoj,prosímtě jaké to bylo když jsi přestala brát CH?Mám strach,že pak dostanu absťáky a budu hrozně protivná..a moc si ještě nevěřím,že bych si třeba při stresu nezapálila.Občas vynechávam večerní dávku a nedělá mi to problém,ale až to ze mě úplně vyprchá??Mám za sebou 7 týdnu nekouření a mám objednané balení 56.Pak už bych chtěla abstinovat sama (bez CH).

radka23
2 příspěvky 20.1.11 15:27

Brala jsem 2× denně asi 1,5 měsíce. Pak 1× denně 1 měsíc a nakonec jsem brala 1/2 prášku denně. Celkem jsem měla 3 balení + startovací balíček. Žádné absťáky
jsem nikdy neměla. Vůbec mi nevadí, když někdo přede mnou kouří. Asi podle této diskuse to na každého působí jinak. Nikdy jsem si to bez cigarety nedovedla
představit a nevím jak je to možné, že si ani nevzpomenu. Ráno jsem normálně ke kávě vyykouřila 4 cigarety. Když se pil alkohol, to byla jedna za druhou. Dnes si dám kafe i víno a na cigaretu si ani nevzpomenu.

Lucccy
18 příspěvků 20.1.11 21:27

Tak to by bylo úplně super,díky za info,snad tomu tak bude i u mne.
A musím se pochlubit:Včera jsem se „opět“ pohádala s přítelem a až dnes jsem si uvědomila,že jsem si na cigaretu ani nevzpoměla :-D Když to vemu zpětně asi o měsíc v té samé situaci,tak jsem chodila tam a zpátky a jedla slané tyčinky jednu za druhou abych si nezapálila a teď…no prostě paráda 8-)

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.1.11 21:52

Ahoj všichni,rozhodla jsem se napsat knížku…bude se jmenovat Já,my a zázrak Champix…o)
Včera to bylo dva měsíce co nekouřím,taky občas zapomínám na prášeček,ale připomenou mi to vždycky chutě,s tím jídlem pořád bojuju,ale to asi každej.Paradoxně mi vůbec nevadí rána a celý den,nej problém mám večer.Jak se všichni máte?

Ála 49
2 příspěvky 24.1.11 10:15

Ahoj Leonny a vůbec všichni! Chtěla jsem vám napsat, že nápad s knížkou je bezvadný. Jistě můžete použít příběhy diskutujících. Tedy i já se přidávám. Kouřila jsem 46 roků, omlouvala se sama sobě, že to je jediná moje neřest a nevěřila jsem, že se dá bezbolestně přestat. Vyzkoušela jsem léčitele i náplasti, ale asi jsem nebyla nikdy přesvědčená, že chci skutečně přestat. Nyní nekouřím 2 měsíce, beru si už jen 1/2 prášku ráno a večer a věřím si, že až doberu 2 balení + startovací, že už kouřit nebudu. Je zajímavé, jak dokáže takový lék vymazat z mozku i vůni (nebo smrad?) z cigarety. Manžel kouří a já to skoro necítím. Absťáky jsem měla minimální (zima - horko).
Mám otázku pro vás všechny lidičky: Nemáte někdo zkušnost, působí-li to taky na kuřáky trávy??? Byl by to další geniální účinek, bohužel nemám to na kom vyzkoušet, jen mě to napadlo a byla by to zajímavá kapitola do Vaší knížky Leonny.

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.1.11 18:45

Ahoj,to fakt mám,ale špatný,pokuřuje dál,ale přes vodní dýmku..bez tabáku,ze začátku jsem kouřila víc,teď už jsem zase srovnaná,ale myslím,že by to mohlo fungovat

endula
8 příspěvků 25.1.11 10:41

Ahojky všem, tak šampík už asi 10 dní neberu a vše je super. Žádný absťák nemám, kila nenabírám a cítím se v pohodě. Povedlo se mi to po startovacím balíčku a 1,5 balení šampíku. Rozhodla jsem se věnovat tu půlku z druhého balení sestře, která teprve začíná. :-)

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.11 11:15

Endulo,gratulujeme a drž se!!!!A vrať se občas!

Leona.1
6 příspěvků 26.1.11 17:29
začátek

Ahoj včera jsem spolkla první tabletku s odhodláním, že tentokrát vydržím.Zatím na sobě žádnou změnu k lepšímu nepozoruju. Kouřím 20 až 4O denně přes 20 let. ( na začátku mé kuřácké kariéry to nebylo tolik )Chci se toho návyku strašně moc zbavit, ale mám pocit, že na tom nejsem s vůlí moc dobře :cry: . Chci pro to udělat všechno a mám pocit, že některé příspěvky tady mi třeba pomůžou. Pocit, že na tom je spoustu lidí stejně.

jonky
8 příspěvků 26.1.11 23:37

ahojte. tak jsem se přidal mezi vás a už to bude zítra 3 den co užívám champix. Kouřím už 12 let asi 30cigaret denně a už jsem se pokoušel několikrát přestat, avšak bez uspěchu a co jsem slyšel o tomto léku tak jsem se rozhodl to zkusit sním a tentokrát mám velké odhodlání že s pomocí CH to zvládnu. Zatím žadné změny u sebe nepozoruju, jen snad to že od prvního prášku je mi docela zle od žaludku a mám sucho v krku, tak doufám že i ta chut na cígo ustane. Ještě přemýšlím že bych si koupil el. cigaretu na tu dobu až cigarety odhodím uplně, jen nevím jestli je to dobrej nápad. co vy na to?

Ála 49
2 příspěvky 27.1.11 17:49

Ahoj Jonky, já ti radím - nekupuj si nic k Champiku, mně bylo od žaludku špatně asi měsíc, přešlo to, ty jsi teprve na začátku cesty a těš se na začátek druhého týdne, kdy tě chuť na cígo opustí a pak tě jistě čeká, jako nás všechny krásný pocit z nekuřáctví!!!

Leona.1
6 příspěvků 27.1.11 18:35

Ahojda tak už beru 3 dny a mám pocit, že mi ta cigareta snad chutná ještě víc. Má někdo stejnou zkušenost? Díky

jonky
8 příspěvků 27.1.11 22:16

Tak se s vámi musím podělit o další ,,zkušenosti,, z léčby, protože se u mě stal takový malý zázrak. Zítra mám svůj 4 den na CH a už několik let mě v noci budí tak 3× do noci chut na cígo, kdy si musím jít zapalit a dnes v noci se mi nic takového nestalo a když jsem se vzbudil jen na záchod, tak jsem na cigaretu chut neměl a šel jsem v klidu pokračovat ve spánku bez cigarety a ta chut nebyla ani, hned pro probuzení, tak neskutečně silná, jako každy den bývala dřív a dal jsem si první cígo až tak hodinu po probuzení což u mé závislosti je opravdu velký zázrak. Lidi, s champikem to všichni zvladneme a vytřeme zrak lidem, kteří nás mají za beznadějné kuřáky!!! V to věřím nám všem.

isdpch
23 příspěvků 28.1.11 09:04

Zdravím všechny,
tak už jsem 3 měsíce a pár dní bez cigaret,v minulých 14 dnech jsem zkusil champix vysadit, ale chuť na cigaretu se vrátila, potvora a překvapivě docela silná, takže beru dál.
Držím palce

Lucccy
18 příspěvků 28.1.11 18:55
Leona.1

Ahojky,to že máš chuť na cigaretu je normální,já ji měla 14 dnů a přišlo to jen tak najednou…přestala jsem mít chuť.Celých těch 14 dnů jsem tomu moc nevěřila,nepoznala jsem žádný rozdíl,jek kromě toho,že jsem hrozně spala a ráno po tabletě mi nebylo dobře.Ale asi po měsíci vše špatné přešlo.Držím palce,s Champixem Ti to určitě vyjde :-)

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 555 Další »
Váš příspěvek