Zkušenosti s lékem Champix

Fotoalbum tématu (179) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 555 Další »
Jana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.10 12:56

Jsem na tom stejně. Ta závislost byla hrozná. Když jdu kolem trafiky tak mám obrovskou radost, že do ní už nemusím. Jsou to maličkosti, ale potěší. Ještě jedna rada…odměńte se drobností třeba za týden nebo měsíc nekouření. ;-)

Barka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.10 17:39
CH

Tak to je bezva. Napiš jak jsi to překonávala. Barka.

Naty
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.10 21:09

Ahoj Moni, já začla brát startovací balení v uterý 2.3 a zatím jsem je trochu omezila. Chci ale přestat !!!Napiš co ty ? :-)

Naty
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.10 21:14

Natty já jsem na tom stejně s věkem i spočtem cigaret, beru CH 2 den a snad budu tak uspěšná jako ty !!!

Monika13
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.10 14:29

Ahoj Naty, dnes je to 4 den co beru CH, každý den jsem měla 2 cigára a zvládam to v pohodě. Snažím se zaměstnat, pořád něco dělám, začala jsem běhat. Denně chroupu mrkev a cucám bonbóny :-D . Kouřila jsem 20 cigaret denně, 16 let a mám toho dost! Mám v tom úplně jasno, smoking party is over :-D . Držte se lidi, to zvládnem, stačí opravdu chtít.

Jana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.10 20:18

Zvládnete to určitě, jen chtít dělat něco jiného než kouřit. Vydržte, úspěch je téměř zaručen. Já jsem toho důkazem, nikdy bych neřekla, že to dokážu a povedlo se. :-)

naty
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.10 11:31

Děkuju za podporu… Já jsem kouřila 20 let - je mi 36…Včera jsem měla CH 3 den a z vykouřených přes 30 jsem vykouřila 20…ale myslím že to pujde , budu se snažit.Taky jsem od včera zavedla , že než si jdu zakouřit musím udělat nejméně 10 dřepů…i v práci. :-) Takže včera 200 dřepů :-)

Monika13
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.10 13:04

Já měla včera jen jedno cigáro. Až přestanu úplně, tak jsem si řekla, že pokaždé, když ta chuť pak přijde, tak si dám 50 sklapovaček :-D . Budu na sobě dřít, nechci přibrat a kouřit taky NEEEEEE!!!!!! Drž se.

Jana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.10 13:54

Strašně moc Vám oběma fandím. Neppočítejte cigarety když začínáte se Champixem. Fakt ot přijde samo, člověk se k tomu prokouří, že to nechce. Dřív nebo později.

petr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.10 14:30

Ahoj všem.Ja jsem přibral 10kg je to hruza ale nekuřim a to je momentalně duležitejši.ahoj petr

Jana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.10 14:38

Já přibrala asi tři kila, ale nasadila jsem zdravou stravu, tedy nízkotučnou dietu. Jím nejméně 5× denně malé porce, cvičím a kila jdou zase dolů. Netrápím se dřepy nebo sklapovačkami, to by možná mohlo působit dámy jako trest. A taky by Vás ta dřina mohla odradit.

naty
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.10 15:12

Taky se bojím že přiberu, už ted je má váha na hraně :-)
Přeji všem krásný víkend a napíšu Vám jak pokračuje můj boj ......

Barka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.10 15:56
CH

Problémy s nadváhou jsou u mnohých lidí těžším oříškem,
než skoncování s cigaretou.

Monika13
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.10 16:59

Cvičení neberu jako trest, vždycky jsem cvičila. Teď mě to baví ještě víc, líp to všechno udejchám a mám i víc času. Vim přesně co chci. Nechci kouřit a nechci přibrat, motivace je opravdu velka a já jsem si jistá, že to dám. Beru to jako výzvu, myslím pozitivně. Jak píše Barka, není to tak těžký. Stači v tom mít opravdu jasno a pevnou vůli.

Monika13
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.10 17:11

Nikdy jsem nedržela diety a ani nebudu. Taky jím 5,6 krát denně a malé porce, ale cvičení musí být :-D . To kouření k tomu vůbec nesedělo :-D .

naty
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.10 17:17

No nemyslím si to že je těžší nadváha , než závislost… …já vždy zhubla když jsem chtěla třeba i 10 kg , ale s kouřením jsem to nikdy nezvládla…je to horší .....Jsem na to zvědavá…
Odhodlala jsem se poprvé takhle sama, jinak mi domlouvali všichni z rodiny už dlouho …nikdo nekouří.Ale opravdu na to každý musí přijít sám.
Také to chci dokázat kvůli 5 ti leté dceři. Už jsem jí to řekla a nechci aby měla za vzor slabocha :-(

Barka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.10 17:30
CH

Průzkum je jasný. Úspěšnost s CH je 50%. Když tak
venku pozoruji , kolik cvalíků chodí kolem a kolik jich
znám, tak to je děsivé. Návyk na jídlo je velký a jen
málokdo si ubere . Já už to tady píšu poněkolikáté, na
cigarety není tak strašný návyk. To je jenom všechno
zveličované a zdramatizované. Všimni si chlapů po padesátce, kdo nemá v genech , že bude do smrti jak lunt,tak má skoro každý chlap nadváhu. A nejde o pivo,ale
o jídlo.Kdo chce , tak s CH přestane kouřit , ale jídlo
musíš denně a národ se doslova přežírá. Také není žádných
pohybových aktivit. Na procházce lidi jdou jak mrtvoly,
na kole jedou tak , aby se nezpotili, ale je nutné máknout.

Barka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.10 17:37
CH

Ještě jedna rada. Pokud do odvykačky půjdeš s tím , že je to kvůli dceři nebo že to říkali druzí, tak to máš
alibi a podvádíš sama sebe . Ty kouříš, ne dcera ,ani ti
ostatní. A ani dcera ani druzí problémy mít nebudou.
Na to , že přestaneš, musíš přijít sama kvůli sobě.

Monika13
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.10 20:07

Souhlasím s Barkou. Ve všem co tady píše!!! Každý by měl na sobě máknout, nic není zadarmo. Naty, má nejlepší kámoška přestala kouřit před rokem, bez CH, začala na sobě vic makat a během nekouření zhubla ještě 4 kila. Není to o cigaretách, ale fakt o jídle a cvičení. Kolik lidí kouří a nejsou hubení!!!

Barka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.10 21:32
CH

Podívejte, já mám zkušenosti . Na cigaretách je návyk.
U někoho větší , jiný je slaboch, ale k odvyknutí není
vůbec zapotřebí okolí. Tuhle závislost je člověk, který je opravdu rozhodnutý skončit odhodit sám. Tady stačí
zapojit rozum a zatnout zuby. Není potřeba nějaká výrazná
podpora rodina,či okolí. Bohatě stačí tahle diskuse , kde si lidé vymění zkušenosti a povzbudí se.
U silných závislostí na alkoholu anebo drogách , je v
procentech vyléčených kolem 2%. Tam už jenom detox je
milionkrát horší než vše kolem cigaret. A potom celé
minimálně, u mě, asi 6 let bez drogy, než jsem zjistil, že je to za mnou. A při podpoře rodiny,celé roky ,jsem
to dokázal. Já vím, že to není příjemné, ale vzpomeňťe
si v boji na to, že existují odvykačky nepředstavitelně
horší.Třeba vás tento článek povzbudí. Všem vám držím
palce a všichni skončíte, dříve nebo později.

Naty
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.10 10:19

Souhlasím s vámi se všemi,., samozřejmě , že jsem k tomu konečně dospěla sama…jinak by mě nikdo na světě nepřinutil…to je jasný a vím že je to otázka vůle a pevného rozhodnutí…No dnes 5 den CH …snažím se.Díky

Boby
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.10 18:37

Ahoj,taky se přidávám se zkušeností k odvykání-beru CH už 11 den,za den D jsem si stanovila 9 den(kdy jsem ještě ráno 1 nevydržela)-pak jsem ale celý den nekouřila, ovšem chuť je pořád(i když vím,že když si zakouřím,že mi to nechutná-není vteřiny kdybych na to svinstvo nemyslela a nebojovala s tím) 10 den jsem zase podlehla kolem 20.00 hod a dnes odpoledne taky-ale nevzdávám to… kouřila jsem 30-40 už asi tak 20 leta už mně fakt unavuje být otrokem toho hnusu.., ale místy je mi tak na nic, že o sobě začínám pochybovat a to je to nejhorší…ale bojuju!!! :-)

Barka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.10 18:59
CH

Tím podlehnutím se vůbec netrap. Vždyť jsi ještě ani
pořádně nezačala. 11. den , to hodně lidí ještě normálně
kouří. Ono se ti uleví. Máš na to klidně 6 měsíců.
To , že hulíš jednu, dvě je úspěch. Já jsem kouřil 11
dnů 20 cku . No a nakonec jsem CH ani nedobral. Za pár
dnů budeš mít skoro po absťáku. Existuje ještě radikální řešení , že se sní něco z čeho se ti zvedá žaludek,
Nevím , půl kila mastného bůčku. A pak je ti tak strašně špatně, že pomyšlení na cigáro tě vyžene na záchod.
Tak se drž.

Michal
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.10 10:58

Hlavně to chce asi brát těch 12 týdnů

VLASŤUŠA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.10 09:39
Champix?

Ahojky všem, co přestávají kouřit a zvláštní pozdrav těm, kterým se to už povedlo.Já se teprve chystám :-) .Snad se mi to povede.Tady jste mi pomohli se rozhodnout.Teď právě mám maminku v nemocnici na plicním…tím spíš, že? Všechny vás obdivuju a vážím si vás.

Barka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.10 09:45
CH

Ahoj. Držím palce a neoddaluj to.Barka.

naty
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.10 09:51

Už od pondělka jsem bez jediné cigarety…Myslela jsem si že to nepujde nikdy a kombinace pevného rozhodnutí + Ch je asi to nejlepší !!!!!

VLASŤUŠA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.10 09:58

Ahojky…a díky

Barka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.10 10:04
CH

Dnes máme pátek, tak by jsi měla být za vodou. Ono to
bude ještě hlodat, ale to není nic silného. Tohle už jde
překonat rozumem. Abych byl upřímný, tak mě se o cigaretách nějakou dobu i zdálo. Nebo u Tv jsem si stoupnul a chtěl si jít zapálit, to byla síla zvyku a
vždycky mě to pobavilo. Osobně držím palce. Barka.

VLASŤUŠA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.10 10:05

Jsi dobrá naty ;-)

naty
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.10 10:39

Díky za podporu, mě se zdá o cigaretách skoro každý den :-)
Vlas´tuško, od kdy začínáš ty ?

VLASŤUŠA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.10 11:17

No, já je ještě nemám napsaný…v pondělí si je nechám napsat

Barka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.10 11:24
CH

V některých lékárnách je i bez receptu.

Monika13
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.10 19:26

Ahoj všichni, ja jsem od soboty 13.3 bez cigarety, dnes je to 7 den a je to paráda. Život bez cigaret je o mnoho lepší a CH je fakt super. Držím všem palečky, mějte se.

gonez
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.10 20:42
6 měsíců nekouřím

Díky CH nekouřím úspěšně 6 měsíců. Kouřil jsem 20 - 40 cigaret denně a po deseti dnech užívání CH jsem cíga zahodil. Jsou samozřejmě dny, kdybych si dal cígo ale za 10 minut o tom nevím a zapálit si nemusím. Doporučuji si koupit CH.

mariana123
14 příspěvků 11.4.10 11:46
1. den

Ahoj, zdravím všechny na diskuzi a moc Vám fandím. Dnes jsem si vzala poprvé tabletku a budu se řídit Vašemi radami. Doufám, že touha po cigaretě se co nejdříve sama zklidní, nechám tomu tak 7 dní volný průběh. Chci přestat kouřit z důvodů: smrdím okolí, hůře se mi dýchá, leze to do peněz a celkově je to známkou slabosti. Držím nám všem palce! :)

Barry
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.4.10 11:50
CH

Vítej do rodiny. Kouření není známkou slabosti, ale blbosti. Držím palce.

mariana123
14 příspěvků 11.4.10 18:23
užívání tablet

Díky za podporu Barry.
Chtěla bych se zeptat na správné užívání tablet. Doktorka mi předepsala rovnou balení modrých, 1mg tablet a mám užívat 1× denně. Kouřím tak 10 - 15 cigaret denně. Paní doktorka mi řekla, že jsem první, kdo ji o tento přípravek žádá a nemá s ním žádné zkušennosti. V příbalovém letáku je však uvedeno, že dávka by měla být jedna tabletka ráno a jedna večer, tedy 2× denně, tak to chci zkusit tímto způsobem. V jakou hodinu se Vám osvedčilo přípravek užívat?

Barry
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.4.10 18:48
CH

Je to tam popsané. První 3 dny bylo tuším 0.5 mg,
potom po jedné tbl. denně, to tuším týden a pak 2× denně. Je to potřeba dodržet, to dávkování , aby Vám
nebylo hned špatně. Je to tam určitě napsané. Jinak
doporučuji normálně kouřit i při užívání a pokud to jde ,
tak si třeba jednu vynechat, ale normálně se kouří jako
obvykle a potom přijde zlom. Záleží na organismu. Co
tak vím, že někdo s tím sekne za týden, jiný za 3 a
někdo třeba za 2 měsíce. Ale to je vyjímka. Já doporučuji nedivočit, nehledat nějaké sebezapírání a čekat. Ten den „D“ se dostaví. Já jsem s tím prásknul
11 den. Jenom dodatek, většina lidí kouřit přestane pomocí CH, ale brzy zase začne. Z blbosti. Tak bojujte.
Držím palce.

Amikboy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.10 12:44
7 den
Ahoj lidi dnes je 7 den kdy uzivcam CH o neco malo mene kourim ale porad mam na cigaretu chut ale je pravda ze uz to neni tak silne jezdim kamionem a kdyz za volantem neni jak se zamestnat jinak tak si zapalim ale hodne mi pomaha zvykat zvykacky oddaluje to potrebu zapalit si dalsi cigaretu zitra beru prvni tabletu 1mg CH tak jsem zvedavy jak to bude pokracovat,vsem drzim pesti
mariana123 píše:
Díky za podporu Barry.
Chtěla bych se zeptat na správné užívání tablet. Doktorka mi předepsala rovnou balení modrých, 1mg tablet a mám užívat 1× denně. Kouřím tak 10 - 15 cigaret denně. Paní doktorka mi řekla, že jsem první, kdo ji o tento přípravek žádá a nemá s ním žádné zkušennosti. V příbalovém letáku je však uvedeno, že dávka by měla být jedna tabletka ráno a jedna večer, tedy 2× denně, tak to chci zkusit tímto způsobem. V jakou hodinu se Vám osvedčilo přípravek užívat?
Tom 1111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.4.10 07:33
7 Den s CH

Ahojky lidičkové,

dneska začínám 7 den s Champixem. :roll: Od včerejška jsem si nezapálil a zatím nemám ani velký absťák. Jen občas mi to svinstvo hlodá v hlavě.
Od zítřka mám to silnější dávkování, myslím, že to zvládnu. Tak krásný voňavý den. :lol:

Barry
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.4.10 14:58
CH

Champix výrazně potlačuje abstinenční příznaky. No tak se
drž.

Amikboy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.4.10 07:56
11 den

Ahoj lidi poslusne hlasim ze od 9-teho dne vecera nekourim jel jsem z Oslo zapalil si cigaretu a bylo to tak nechutne ze jsem to hned vyhodil a od te doby nic a ani mi to nejak nechybi jen sem tam si na to taky vzpomenu ale neni to tak hrozne snad uz to vydrzim. :wink:

mariana123
14 příspěvků 21.4.10 21:51
10. den

dobrý den všem :), 9. den (včera) jsem si dala poslední ráno a ani neplánovala, že dál si už nezapálím. Nakonec dnes skoro druhý den bez cigaret a absolutně bez pocitu nutnosti si zapálit, dokonce i v zatěžkávající chvíli s přátěli u piva (naštěstí nekuřáci).
První den, kdy jsem začala brát Ch jsem cítila velké odhodlání a chtěla s tím seknout prostě hned, ale po přečtění této diskuze jsem tomu dala volný průběh a zjistila, že potřeba je stále menší, takže asi od sedmého dne užívání jen 4 cigarety denně.
Ale neříkejme hop dokud nepřeskočíme :) budu psát dál a jako vždy nám držím palce!

Barry
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.10 14:28
CH

Tak, to je dobrá zpráva. Na alkohol pozor, ten je na
cigárko jako dělaný. Já když si to promítnu, tak skoro
rok bez a už si ani nevzpomenu. Držím ti palce.

Mony03
12 příspěvků 23.4.10 13:26
CH

Ahojky,pročetla jsem si celou tuto diskusi,jsem nekuřák,ale manžel kouří a rozhodl se nekouřit,dneska byl u doktorky a donesl si první balení Champix,tak mě potěšilo co jsem zde četla.Manžel se pokoušel už 2× přestat kouřit,jednou s nicorete a jednou byl na jakési terapii,kde ho napojili na nějaký přístroj a je fakt že hned jak přišel domů neměl chuť a nekouřil asi měsíc,ale bylo třeba to zopakovat a on to promeškal,a objednávka tam je 14dní,tak se rozhodl pro tyto tabletky.
Tak Vám držím všem palečky,a jen bych chtěla vědět zda jste někdo přibrali.Manžel už tak má nadváhu.
Díky a pevné nervy

Barry
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.4.10 17:07
CH

Samozřejmě , že tvému manželovi držet palce budeme.
Osobně mám s nadváhou tyto zkušenosti : Teď jsem shodil
4 kila celkem jednoduše , místo žraní jsem začal jíst.
Ale to nefunguje u každého, příčin nadváhy je celá spousta. Ale stejně si myslím, že je lepší pár kilo navíc , než kouřit. A tady mě zarazila věc, že už jednou
měsíc nekouřil. To je velmi podstatné , protože asi i po
CH nebude měsíc kouřit. Takže dobře si to rozmysletMěj se a dej vědět.

mariana123
14 příspěvků 25.4.10 11:07

začíná 5. den bez cigaret a je to príma. Cítím veliké zlepšení v dýchání, což potvrdila i včerejší 60km projížďka na kole. Za ušetřené peníze si postupně dokupuji horolezecké vybavení, nesmrdím kouřem okolí (naopak např. v tramvaji začínám cítit, když někdo po cigaretě přistoupí a říkám si, že sem okolí opravdu obtěžovala). Jídlo začíná nabírat vyšších chuťových dimenzí a to jaro tak krááásně voní!
No prostě byla bych kardinální hlupák s tím znovu začít. Přeji všem příjemný den

mariana123
14 příspěvků 4.5.10 09:43

dnes už 14 dní bez cigaret, poslední 4 dny už ani neberu CH, šetřím si ho, kdyby přišla nějaká krizovka, protože teď i bez něj je to v pohodě.
Co Vy? Jak se držíte?

Andreaa
34 příspěvků 4.5.10 10:31
CH

Ahoj,
ráda bych se k vám připojila. Dneska jsem začala brát prvné pipulku. Jak si tu čtu vaše zprávy, tak to vypadá nadějně :-)
Mějte se hezky
Andrea

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 555 Další »
Váš příspěvek