Zkušenosti s lékem Champix

Fotoalbum tématu (179) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
janika1
21 příspěvků 8.11.10 09:30

rejaka:

no vedlejší účinky to má, to se nezapře. Zezačátku jsem měla strašnou žízeň, byla jsem někdo „jiný“, zamlžená, lítostivá nebo vzteklá, spavá. Taky když se nenajíš nebo blbě najíš, asi na 80% ti bude blbě, chce se to před tím najíst alespoń kousku chleba, corn-flakesů nebo prostě něco, co má v sobě jakési „pečivo“ nebo obilovinu, třeba jenom polívka nebo jenom zelenina k večeři mi nestačila.

Jinak se nám po tom zdají sny, jsou živý, jsou nekonečně dlouhý, mají pointy, prostě je to takový jako když jdeš do biáku, páč dávají i smysl…těch jsem se dost bála, protože se mluvilo o „můrách“. Zjistila jsem, že i když se mi zdá něco „hnusnýho“, záleží na tom, jak se u toho ve snu cítím. A to jak se cítím se vždycky dost opakuje podle toho, jak se cítím v předchozích dnech. A jelikož mám dost radost z nekouření, tak i věci, co se mi obsahově třeba ne až zamlouvají, jsou v pohodě, protože se u nich ve snu cítím v pohodě.
Jediný, co mne zatím na snech štve, že se mi občas zdá, že kouřím a jsem ve snu na sebe strašně naštvaná. Nebo se mi zdá, že kouří partner a jsem naštvaná ve snu na něj. :-)

Ale jinak si ty vedlejšky zatím…ŤUK ŤUK sedly, takže bych dala Champixu šanci:-) Neboj, nekouření stojí to za to :palec:

kok.sa
5 příspěvků 10.11.10 13:35

Tak jsem tu zas po delší době a koukám kolik lidiček se vrhlo na Champix. Já jsem 7.11. byla 6 měsíců bez cigarety, ale špatná zpráva je že sestra po Champixu vydržela 7 měsícu a začala znovu kouřit. Doufám že jsem silnější a vydržím. Držím vám všem palečky :-D

people
56 příspěvků 10.11.10 14:59
Nazdar

Nazdar lidičky, tak vás sleduju, jak válčíte a mám z vás radost! Taky koukám, že je tu dalších pár nových.. Tak se držte a bojujte, jde to zvládnout.. Držím vám palečky..

P.S. - Janiko, sny o tom, že kouřím, mám ještě i dneska.. Teda nezdá se mi o chuti na cigaretu, ale prostě o tom, že přijde nějaká situace a já si zapálím.. Ane se v tom snu necítím nijak vystresovaná ani na sebe naštvaná ani nic takového.. A po probuzení si ty sny pamatuju, ale chuť si zapálit naštěstí nemám.. Jen mě překvapuje, že si to ten můj pitomý mozek pořád ještě pamatuje.. :-)

rejaka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.10 15:14

Díky za podporu,dnes je to 8 den co beru champix,cítím se velice unavená možná je to i tím že jsem nachla :cry: zená. Také je mi špatně od žaludku a přesto jsem dnes ještě 3 cigarety vykouřila i když mi bylo po nich na zvracení. Několikrát už jsem myslela že s tím seknu a přestanu to brát, ale taky vím že bez champixu nepřestanu.tak uvidíme ,hrozně bych chtěla s kouřením přestát,bojím se že to nedokážu

endula
8 příspěvků 10.11.10 17:35

já beru 9den, dnes jsem se málem po cigaretě pozvr…,ale teď už mám taky 3 za sebou. Uvidím, jak na tom budu zítra. Blbě mi bylo až po cigaretě, jinak žádné vedlejší účinky nemám.

Martinj.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.10 11:19

Ahoj lidi, tak mám 3.den s CH a je to zvlášní zvyk se mě drží jako klíště i když mi začína bejt po cigarete pěkně blbě a pak nemám na nic chuť. Jsem na 3. dnu takže tam abstinenční příznaky nějaké mám jako je motání hlavy a jak se toho chce člověk zbavit tak sáhne po cigaretě. Uvidíme kdy nastene můj den D ale bude to asi brzo, nechci se v práci pozvracet když příjdu z oběda:D. Tak držim palce těm, kteří také bojují jako já. :mrgreen:

Misulina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.10 15:09

Zdraví všechny co chtějí skoncovat s kouřením.
Beru CH 10 den, poslední cigaretu jsem měla 8 den. Stejně mám velkou chuť , i když beru CH je to hodně o vůli. Držím pěsti všem. :lol: :lol:

klopy
6 příspěvků 15.11.10 21:41

Ahoj. Tak dnes 15-tý den bez cigarety a cítím se jak nekuřák :-) Chodím kam jsem chodil, většina kamarádů kuřáci, kafe piju na litry, ale všecko automaticky bez cigára .-)Ani jsem nepřibral, ani nemám problem co s rukama nebio tak něco. Nejradši bych se už vykašlal i na Champix, ale trochu se bojím vypustit ho. Abych dodržel tři měsíce tak mi vychází až do půlky ledna. Nic mi po něm neni, ale jen si říkám jestli ho do sebe necpu zbytečně. Co zkusit brát tabletu třeba jen ráno? Zkoušel někdo?

kok.sa
5 příspěvků 18.11.10 14:43
kok.sa

Ahoj lidičky,
už jsem téměř 7 měsíců bez cigarety, ale co se děje poslední dva dny to je hrůza. Téměř celé dny mně přepadá strašná chuť na cigaretu. Snažím se bojovat sama se sebou, ale opravdu nevím jak dlouho to vydržím. Opravdu jsem myslela že už jsem v pohodě a teď tohle. Chjoo to je nefér…

Evana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 14:51

No to mě děsí!!! Já počítám, kdy budu muset přestat s champixem, protože mi ho už doktorka nechce napsat (mám za sebou 3 měsíce a poslední čtvrté balení před sebou. Zkouším brát jen 1× denně, ale musím víc bojovat. Myslela jsem, že třeba po 1/2 roce je vyhráno.

endula
8 příspěvků 18.11.10 17:13

Ahoj Evano,
to chceš říct, že už jsi 3 měsíce bez cigarety a stále bojuješ? A jaké čtvrté balení? Mě doktor napsal 3 na 12 týdnů + startovací. Dnes jsem 17 den na šampíku a 7 dní bez cigára. Přijdou chviličky, kdy si vzpomenu na cigáro, ale za chvíli to přejde. Musím přiznat, že mě to dost deptá a říkám si kdy to asi tak přejde.Když čtu příspěvek kok.sy, tak mě to dost děsí. No, uvidíme co bude dál.Hlavně vydržet. :-)

isdpch
23 příspěvků 19.11.10 08:28

po sedmi měsících to už nemůžeš vzdát ne, to by byla věčná škoda
a nemáš kam zajít, kde si „odborně“ pokecat, právě pro tyhle situace my chodíme do Centra závislosti na tabáku, ne že by to bylo tak úžasné, ale ta pravidelná kontrola dost pomáhá, je to celkem slušná motivace a dá se tam zaběhnout i v případě „nouze“.
Při svém předposledním pokusu přestat asi před deseti lety jsem dojel na deprese a vůbec mě nenapadlo, že může existovat nějakej doktor, kterej je schopnej se o tom bavit, případně pomoct a místo toho jsem si zapálil.....
Jinak zítra první měsíc bez cigarety, kuřácké rituály jsou pryč, cigarety mi nijak nechybí, už v pohodě zvládáme i večeři v nekuřácké restauraci a doma víno, ale myslím, že to je zásluha champixu, díky kterýmu jsem nikdy neměl pořádnej absťák, vždycky ta chuť na cigaretu zůstane v rozumné a zvládnutelné míře, ale je to hodně o hlavě tam je potřeba si říct, že už fakt nikdy, bez hlavy to ani champix nezvládne.
Tak se držte

Janaskrl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 13:06
pro Koksu i ostatní

Ahojky …Já jsem bez cigarety již 18 měsíců…ale Champix jsem brala 2×…po prvé jsem ho brala jen tři měsíce a po 10-ti měsících nekouření jsem znovu začala kouřit :cry: a tak jsem se pídila proč? Našla jsem starý příbalový leták a zjistila, že mě výrobce upozorňoval na 3,5,7,10 a 14 měsíc jako nejpravděpodobnější návrat ke kouření, pokud budu mít jen tři měsíční léčbu…(podotýkám, že jsem kouřila zhruba tak 30-35 cigaret denně skoro 26let) …A tak jsem obětovala peníze a šla do toho podruhé, ale…tři měsíce léčba + tři měsíce udržovací dávka a jelikož jsem dokázala měsíčně prokouřit i 2500Kč, nepřišlo mi to nijak moc, protože jsem ještě ušetřila…Hlavně vydržet, nyní už nemám ani sny, ani chutě, ani nejsem nervozní, cítím se dobře :-)

Evana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 14:06
pro endulu

Nejsem 3 měsíce bez cigára, neboj :-)ale jde mi to pomaleji. Od 16.8.beru champix, nekouřím zhruba 1 měsíc. Předtím jsem si třeba 1 denně dala, tak to nepočítám. A teď mám poslední balení - na čtvrtý měsíc, které bych ráda užívala jen po jednom prášku denně, ale myslím, že to bude krutý boj. Zjistila jsem, že když jsem brala ráno a večer ch, tak mi kuřáci smrděli. Co zkouším jen 1 prášek, cigára mi voní :-( Ale jsem statečná. Myslím, že budu ten případ Janaskrl, které děkuji za příspěvek - pomohlo mě to.

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.10 11:10

Ahoj lidi,kouřím 15 let a jsem těžkej závislák (někdy i před dvě krabičky),beru Champix třetí den a strašně jsem to omezila,ale taky strašně chci sama,protože jsem poslední rok byla pořád nemocná a v noci chrchlala jak stará bába. Taky nevím co s rukama a nohama a volným časem,ale strašně to chci a Champix fakt pomáhá,když si vzpomenu zase jakoby zapomenu.....ale mám hlad,tak to bude další zkouška vůle,nekouřit a nežrat!!!!Ale zvládnu to a vy taky!!!!! :-)

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.10 14:13

Lidi,ahoj,prosím,pomocte!!!!!Třetí den na Champixu,včera jsem byla příšerná a dneska taky.Ráno jsem byla utahaná jak když jsem pařila celou noc a hrozně jsem chtěla v autobuse spát a na sedadle přede mnou hovado poslouchající hlasitou hudbu a já tak unavená…Najednou se slyším jak sama pro sebe syčím a říkám:„ty č…,vypni to nebo ti urazím palici.“Zhrozila jsem se vlastní reakce,já tak nemluvím a nejsem agresor,asi bych mu nic neudělala,ale co já vím????On pak vystoupil......Pak autobusák jede rychle a já si představovalo (podotýkám úplně v klidu) jak umřu při havárii autobusu,dokonce jsem spočítala kolik nás tam sedí,jak bude znít článek v novinách,jak budou reagovat mý blízcí.....byla jsem tak vystreslá,že jsem si hned zapálila…Kouřím míň,ale co má tohle znamenat?Poraďte někdo,děkuju

Janaskrl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.10 16:38

pro Leonny
Ahoj,to, co popisuješ podle mě nemá nic společného s Champixem za tři dny. Problém bude někde jinde, ale chtěla jsem říct, že pokud bereš Champix teprve třetí den, můžeš kouřit, tolik, kolik potřebuje tvé tělo, teda hlava :-) Mi na Champixu vyhovovalo právě to, že jsem i při braní tabletek mohla kouřit,kolik jsem chtěla. Je pravda, že jsem ze začátku kouřila zhruba stejně a to něco kolem 30 cigaret denně, ale asi tak po sedmi dnech jsem zjistila, že vykouřím jen 10-15 a pak s každým dnem méně a dokonce jsem překročila i tzv. den „D“, kdy by se již nemělo kouřit a to asi o týden :-)

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.10 17:00

Děkuju za odpověď.Já normálně kouřím,byla jsem šílenej kuřák,ale týden před champixem jsem to začala omezovat s náplastí a teď kouřím mnohem míň,COŽ JE NEUVĚŘITELNÝ,bojuju jak se dá!!!!!Kolem 15,dnes zase míň!!!!Já v tom autobuse usnula,byl to takovej sen,nesen,nevím,prostě jsem divná,nejsem to já,pořád nafouklá,nepamatuju se co jsem chtěla udělat,říct…divný.....Musím si stanovit den D?

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.10 17:02

Já radši ani neřeknu kolik jsem kouřila.A pořád nekouříš?

Janaskrl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.10 17:22

pro Leonny, Že ty sis nepřečetla příbalový leták? :-D 4.11. jsem byla již 18 měsíců bez cigaret :-)

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.10 18:51

Přečetla jsem si příbalový leták......ráno snídám,normálně nesnídám,zapiju prášek sklenicí vody,pak se nafouknu jak balón,dám si svoje cigárko s kafem a šla bych spát,jenže spát,to je spaní,nespaní…mám divný stavy,jsem divná.Proč se ptáš,myslíš,že dělám něco špatně?Vím,že bych si ho měla stanovit do 14 dnů,ale zatím se bojím…Kouřím míň,ale já nevím jak mám bez toho cíga žít.

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.10 18:51

GRATULUJU,TO JE SUPER

people
56 příspěvků 21.11.10 22:44
Pro Leonny

Ahoj, já myslím, že zbytečně moc tlačíš na pilu.. :-)
Když začneš brát Champix, ze začátku to s tebou nic nedělá.. Kouříš normálně dál, tolik, kolik jsi zvyklá.. Postupně buď zjistíš, že kouříš míň a že už to cígo tolik nepotřebuješ nebo si řekneš, že od určitého dne si už prostě nezapálíš.

Já vím, takhle to zní strašně jednoduše.. A hodně těžko se tomu věří.. Jenže ono to fakt funguje ! Když si přečteš tuhle diskusi pár přízpěvků zpět, zjistíš, že to každý má trošku jinak a že univerzální návod neexistuje..

Takže jednoduše: Ber Champix a kuř, kolik máš chuť. A uvidíš, jak to půjde dál. Já jsem si řekla, že přestanu kouřit 10. den a přestala jsem. Někdo jiný si žádný den neurčil a prostě přestal časem..

A ta únava? A sny? A žízeň? A nevolnosti? A hlad? Atd..? To už jsme tu přece taky řešily mockrát.. Každý z nás tím prošel, někdo víc, někdo míň. Ale každý, kdo dokázal se Chapixem konečně přestat kouřit Ti řekne, že to všechno za to FAKT stojí !!

Já už dneska nekouřím 6 měsíců a 1 den. Vím, o čem mluvím. Dneska se cítím jako nekuřák, cigareta mi v životě vůbec nechybí a naopak nechápu, proč jsem vlastně dřív kouřila..

Snad to u tebe bude časem taky tak.. :-)

Zatím Tobě i všem ostatním moc držím palečky!

janika1
21 příspěvků 22.11.10 09:44

Ahoj klopy.

No myslím si, že je blbost snižovat dávku. Průzkumy jasně ukazují, jaká je úspěšnost jen tak, bez champixu a vsadím se, že jako nekuřák se cítíš teď opravdu díky champixu a hlavně krize teprve přijdou a myslím si, že je lepší mít za „zadkem prášek“ než si myslet pod vlivem prášku, že to zvládnu bez prášku:-))) Dnes mám měsíc a rozhodně stojím za tím, že 3 měsíce jsou optimální minimální doba na to to brát, jistě si to nikdo nevymyslel zbůhdarma, i když si myslím, že bych to zvládla bez něj, ale jsem stále závislá jako každý kuřák. Nekouřím, cítím se jako nekuřák, přesto si myslím, že jsem závislá a ještě chvíli bude trvat, než budu úplně zdravá a v tom champix pomáhá, i když já sama mám dojem, že nee.

janika1
21 příspěvků 22.11.10 09:53

pro Leonny:

Ahoj, zkus kouknout tady zpět na moje příspěvky…3 nebo 4 den jsem měla dost divný stavy…střídání nálad mezi agresí, když nejela tramvaj…představovala jsem si, jak dojdu pro řidiče, vysadím ho a dojedu na pavlák sama, bez zastávek…pak padla červená pro chodce a mně se chtělo brečet, protože jsem něco nestíhala…prostě od šílený plačtivosti, přes smutek, úzkost, lítost až po agresivní vlny…normálně taková nejsem…bylo to 3 nebo 4 den po braní Champixi…navíc unavená, v jakési „mlze“…strašnou žízeň…byla jsem z toho úplně na větvi, protože jsem věděla, že to mám po tom…pak si to sedlo a srovnalo se pár dnů po navýšení dávky…neboj, neděs se, mělo by to zmizet… :-)

janika1
21 příspěvků 22.11.10 09:56

ještě k tomu, jak bez cigára žít…zkus taky tu knihu Carr Allen „Jak přestat kouřit“…fakt je dobrá a na tuhle otázku ti nezvykle dobře odpoví…

A neboj, ty stavy spaní nespaní, divný nedivný, jsem to já a nejsem to já, jsem měla, přesně takový…ale jak píšu nahoře, sedlo si to po zvýšení dávky…

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.10 11:53

Ahoj všichni,
moc vám všem děkuju za podporu,ta vážně pomáhá!!!!Dneska jsem pátý den,včera jsem to pomotala,ten stav jsem měla čtvrtý den…já a moje agrese v autobuse.Dneska už mnohem lepší a to mám své dny,jen ta šílená únava.....Snažím se omezovat,ale,když je chuť,tak si zapalím,ale není to mých třicet a víc…
Jo a taky na chmpixu docela polemizuju,filozofuju a mluvím sama se sebou,dělali jste to někdo taky?Jsem taková uvědomělá či co,musím se tomu smát.....
Jo a ještě jedna věc mě napadla v mé filozofické chvilce,to žraní. Vlastně jsem přišla na to,že jsem si takovou šílenost vypěstovala díky touze býti štíhlá,řešila jsem tím chutě na jídlo a kouřila čím dál víc.Jenže po těch letech mi stejně už nepomáhalo si dát dvě cigára a zkusit tu dobrou buchtu nesežrat…prostě to nešlo a stejně jsem jí sežrala,ale s pěti vykouřenejma cigárama. Žrala jsem i tak,když byla touha…Víte někdo co tím myslím?Cigára mi začala brát energii,chuť do života,jen kouřit,kouřit,někde se schovávat jak idiot ve třiceti letech a pak smrdět a lhát,že tak smrdím od kolegů…Já už nechci!!!!!

Janaskrl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.10 12:26

Ahoj Leonny :-D
Tvůj poslední příspěvek mě hodně pobavil :-D hlavně ta buchta :-D …ale k Champixu…je vidět, že jsi pořádně nažhavená skoncovat s kouřením, což je dobře, ale máš ještě čas a jak někdo předemnou psal „není třeba tlačit na pilu“ já brala Champix 3 měsíce, jako léčbu a pro jistotu jsem koupila i další 3 měsíce, jako udržovací léčbu, protože já byla hoooodně silný kuřák, no a stačilo mi pět balení. Každý jsme jiný, někdo přestal třeba do týdne, někdo později a já bohužel prošvihla i svůj den „D“ :-D …je ale taky pravda, že před Champixem jsem vyzkoušela asi úplně vše, co bylo k mání, abych přestala a nic :-( Takže jsem velmi spokojená :-) Je s podivem, že na něj není reklama v TV, přitom stále je slyšet, jak kuřáci drancují zdravotnictví a podobné blbiny. Asi mají obavy, že kdyby to zkusila aspoň polovina kuřáků a náhodou by přestala, tak by státní kasička byla více prázdná :-D

Martinj.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.10 13:39
Champix

Ahoj všichni. Podle mě champix dost pomáhá to jo ale řekl bych teda že u mě tak snižuje 20 až 35% chuti na cigaretu hlava se mi mo tá tak nějak furt ale zjistil jsem že kouření je opravdu hlavně záležitost ve vaší hlavě a ne v tom že jste opravdu nějak silně zavislí. Znám spostu lidí co by za tyhle léky nedali ani korunu a kouřili hodně a přestali ze dne na den, protože přihlíželi tomu kdo kvůli cigáretám umírá v těžkejch bolestech a z kvalitou života nula nula prd. Já osobně bych řekl že champix je s 50% účinej a z dalších 50% je něco jako placebo. Zas tak úžasné to neni jak někteří řikají chce jen nad tím vším zamyslet. :twisted:

endula
8 příspěvků 22.11.10 16:21

Ahojky všichni,
dnes 21den na šampíku a musím říct, že se cítím skvěle.
Chvilek, kdy si vzpomenu na cigáro, je čím dál tím míň.Trochu jsem měla strach, protože mám hospodu, ale vše je super.Vzkaz pro martinj, asi bych protestovala. Myslím, že šampík má něco do sebe, není to jen o tom, že si člověk něco vsugeruje. Zkoušela jsem přestat,jen tak sama od sebe. Byla jsem zlá, nervozní, nevyrovnaná.S šampíkem jsem v pohodě, žádné stresy.Tak nám všem držím palečky a souhlasím s janaskrl

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.10 16:38

Dnes docela fajn,pátý den…docela si začínám připadat skoro jako nekuřačka,ale pořád hulím,jen jsem nějaká podrážděná,protože jsem to dost omezila i sama,asi dělám chybu,ale říkám si,že když se ta chuť dá zmáknout,tak proč bych hulila.Taky si myslím,že je ch zázrak,takhle málo jsem kouřila naposledy v patnácti.Už mi ani není zle od žaludku a sny dnes v noci byly fakt hustý,pořád jsem někde běhala a něco řešila a z hluboka dýchala.....fakt úlet :roll: Držím palce a pište,prosím.Je tu někdo kdo začíná jako já?

Martinj.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.10 07:37

pro endula. Neřikám že nefunguje ale třeba ten pocit že se nic neděje a že člověk nemá chuť na cigáro díky champixu je už sugesce a člověk si to prostě neuvědomí o tomto léku jsem také mluvil s mojí doktorkou a souhlasí že je to spíše ta sugesce ale funguje i ten prášek ono už to že jdete k lékaři a máte v ruce ten předpis řeknete tělu že to musí fungovat až ho o tom přesvědčíte úplně. Jak říkám je to 50 na 50.

leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.10 09:58

Možná máš pravdu,šestý den,krize,krize začala už včera,jsem hrozně podrážděná,nejradši bych někoho zabila,chvíli milounká,za pět minut vystresovaná z blbosti,uřvaná,nafrněná,nechutná. A nejhorší je,že bych kouřila až bych brečela,tak kašlu na omezování a hulím…Bože,já to snad nedám.

Janaskrl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.10 18:31

pro Martinj…ahoj,
I já ti musím oponovat, než jsem vyzkoušela Champix, tak jsem vyzkoušela asi vše, co bylo dostupné včetně psychologické poradny na odvykání kouření a musím ti říct, že asi po 20min. jsem dalších 40 myslela jen na cigaretu…taky jsem podstoupila hypnozu, která nebyla zrovna levnou záležitostí a jen jsem vyšla ven, tak jsem si musela zapálit, :-( co se týká různých náplasti, ty jsem vyzkoušela od středně silných (protože na slabou variantu, jsem byla moc silný kuřák)až po ty nejsilnější a ubezpečování lékárnice, že bych si měla dokoupit další balení asi po osmé nebo deváté, mi rovněž přišlo poměrně drahé, žvýkačky, akupunktůra rovněž selhaly…dokonce i Champix mi nestačil pouze na tři měsíce, takže nevěřím, že je to nějaká sugesce. Já musela zakoupit k léčbě tři měsíců i dalši tři měsíce, jako udržovací léčbu :-( …ale to bylo před 18-ti měsíci a 19-ti dny :-)

leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.10 18:40

Ty jsi šikovná,taky doufám,že se mi to podaří!!!!za jak dlouho jsi teda přestala?????Moc ti gratuluju a přeju.Cítíš ten rozdíl,že?Dýchá se líp…Jojo,kdyby to člověk dokázal omezit a kouřit svátečně,tak bych to neřešila,ale tohle už bylo neúnosný.Já jsem ten slaboch,který nedokáže nic mezi,buď kouřit a pořádně a nebo přestat úplně…o)

Bubulína77
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.10 21:16
pro Klopy

Ahoj Klopy i ostatní. Já brala champix cca od 24.8 a 1.9 jsem zkusila celý den bez cigára.Musím si zatleskat :-)šlo to!!! Měla jsem zakoupena dvě balení po 1 000 kč a první jsem brala podle návodu a druhé jsem si půlila. Takže jsem si dala půlku dávky ráno a půl večer. koncem toho druhého balení jsem už vynechávala abych si nechala pár tablet do zásoby, kdybych je nutně potřebovala. Bála jsem se totiž toho, že jak vynechám, tak budu mít šílenou chuť na cigáro. Ale já chtěla tak MOC MOC MOC přestat, že mi těch pár tablet zůstalo.U každého to jde jinak a je třeba to vyzkoušet, jak to na něj bude působit. Pokud ti při nižší dávce bude champix chybět, jsem si jistá že to poznáš. Já měla své pomocné metody :-).čuchala jsem si k rukám jak mi VONÍ !!! žádný smrad z cigaret, kolem novinového stánku jsem šla s hlavou vzhůru- já už nemusím!!! Chodím cvičit a jak vidím kolegyně jak sotva popadajíc dech hned po cvičení jdou na jednu tak projdu kolem a nezadýchaná spokojená jdu hned k domovu- tak to je opravdu požitek. Dnes jestli dobře počítám je to 84 dnů co nekouřím a když jsem tak moc chtěla tak jsem ani nepotřebovala tolik champixu. Ale pomohl mi šíleně. Vím že každému to tak lehce nejde, ani nevím jestli už mám vyhráno, ale všem nám přeji mnoho úspěchů.

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.10 21:34

Děcka,dneska zase míň,ale ráno jsem začala nějak čadit a už ve tři jsem měla za sebou sedmičku,ale teď pouze devět.....zítra chci zkusit omezit ráno a mám stanovený den d na desátý den,radši bych,aby to přislo samo,ale desátého se mi narodila dcera,tak snad to bude šťastného desáté dne.......Všem,kteří to máte za sebou tleskám a tiše závidím,už bych chtěla být alespoň chvíli nekuřák…

isdpch
23 příspěvků 24.11.10 08:31

to mě těší, že jsme Češi, to jsou zajímavé příspěvky, sice to funguje, ale vlastně nefunguje, je to dobrý, ale champixem to není. Můžu se zeptat jak přišla ta paní doktorka na to, že Champix je spíše sugesce ?
A pokud ho bereš tak se mi líbí, jak dokážeš odhadnout, že snižuje chuť na cigaretu o 20 - 30% :-D to bych si nacpanej champixem odhadovat netroufnul.
Ano jsou lidi, kteří zahodí cigára a už nikdy, ale je jaksi prokázáno, že úspěšnost takových je 3%, zatímco těch co přestávaj s Champixem je cca. 40 %.
Zkoušel jsem přestat kouřit bez léků před cca. 10 lety a dojel jsem na deprese a na abstinenční příznaky, nic z toho se při Champixu neprojevilo, ani jednou se mi nestalo, že by se chuť na cigaretu (a že jich bylo, je a ještě bude)přehoupla do té nutkavé potřeby, kdy člověk nemyslí na nic jiného. Samozřejmě, že je to především o hlavě, ale podle mého názoru je champix té hlavě velmi dobrým pomocníkem.
Jinak 35 den bez cigaret, champix beru pořád, veškeré počáteční nepříjemné účinky pomalu mizí, zejména ta protivná ospalost, takže u nás doma dobrý. Držte se

Janaskrl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.10 11:03

Všem Vám držím palce a přeji, co nejmenší absťáčky a hlavně vydržet…a když jsem to dokázala já :-D …tak to už musí dokázat každý :-)

kok.sa
5 příspěvků 24.11.10 12:23

Ahoj lidičky,
tak jsem v tom znovu po 7 měsících bez cigarety jsem si v sobotu zapálila. Jsem asi srab, ale cigareta opět vyhrála.Pravděpodobně budu musez znovu k doktorce a nechat si champix předepsat.Všem vám držím palečky aby jste byli silnější než já.

Lucccy
18 příspěvků 24.11.10 12:24

Ahojky,to je fajn,že tady tak píšete,nekuřákům závidím.Beru CH 5.den,ale stále mám chuť na cigaretku,kouřím cca 8 denně,není to špatně?Normálně jsem vykouřila 20 a více.Ale moc mi to nejde a stále doufám,že mě ta chuť přejde.Ale určitě je to lepší než bez CH…až na to spaní :-D

janika1
21 příspěvků 24.11.10 14:05

pro Martina:
musím oponovat tvému zlehčujícímu tónu vzhledem k Champixu. Jednak Champix bereš a tudíž jsi pod jeho vlivem, ne že ne…tudíž to, co se ti děje s chutí na cigáro je ovlivněno tím, že ho bereš, abys mohl takto hodnotit, muselo by platit pravidlo o kterém píšeš, 50 na 50, tedy 1:1, že když Champix brát nebudeš a půjdeš do toho hlavou, je tvoje šance stejná jako když budeš Champix brát. A statistiky jasně ukazujou, že jen hlavou to dají 3% lidí. Tudíž to v tvé teorii moc nesedí. Za druhé jsi pod vlivem prášku, protože ho bereš, co jsem pochopila a tudíž soudit to, že nemáš chuť na cigáro jen díky sobě, když máš v sobě prášek, co ti snižuje chuť na cigáro tím, že ti vyvazbil receptory pro nikotin, je dosti troufalé.
No a za třetí a hlavně. Když ti přijde, že ten prášek je vlastně jen půl napůl, proč ho bereš? Nevěříš si, že to dáš sám? Ale vždyť píšeš, že zastane 50% hlava a ty tomu věříš. Tak ho přece brát nemusíš…Protiřečíš si toitž.

Zkrátka a dobře, nezlob se na mne, ale ten prášek vliv má a rozhodně větší než 50%. A nejde o to, čemu věřím, ale o to, co jsem kdy zkusila a jak co fungovalo. Jo, v hlavě je to taky, ale pořád jsi závislej, závislost je nemoc a kdyby bylo 50% v hlavě, pak by z 80% z 2 milionu lidí, tj. kuřáků u nás, co s tím skutečně chtějí seknout, musela právě ona polovina úspěšně přestat, tedy 40% z 2 milionů ročně…zajímalo by mne, jak je možné, že tedy se to zadaří jen 3%. Asi nejsou takový borci jako ty. A asi zrovna neberou Champix, aby si pod jeho vlivem mohli říct, že ho takřka nepotřebujou.

janika1
21 příspěvků 24.11.10 14:11

pro kok.su

Nevzdávej to, třeba na po osmý, na podesátý, ale jednou to vyjde:-) Můžu vědět, co tě k tomu vedlo?
Držím palec, nezoufej :-)

kok.sa
5 příspěvků 24.11.10 14:33

pro Janika1

Ahojky,
nejhorší je že nic, mně k tomu přivedla zase jen ta chuť na cigaretu, žádnej stres nic takovýho, prostě celej týden jsem měla hroznou chuť a v sobotu už jsem nevydržela.

Janaskrl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.10 14:51

pro kok.su ahojky, …nevzdávejto, já to dala taky až na podruhé, ale to už jsem věděla, kdy příjde krize a krom léčby, jsem požádala i o udržovací léčbu…a již přes 18 měsíců nekouřím, nejsem nervozní, vyběhnu schody bez nějakých záchvatových zvuků, cítím se dobře a dokonce jsem si všimla, že i pleť mám asi trochu lepší…no a v poslední řadě, stále, každý den, odkládám do pokladničky penízky, které bych jinak prokouřila :-D

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.10 16:09

Ahoj všichni,hlavně Luccy,jsme na to nějak stejně,já mám osmý den a velký rozdíl v omezení jsem zaznamenala až včera.Kouřila jsem kolem třiceti a víc.První den na Ch kolem krabičky a pak pořád kolem patnácti,včera jsem to poprvé stáhla na jedenáct,ale byla jsem na nohou od šesti rána až do jedný do noci a to jsem popíjela.Dnes jsem měla dojem,že nastal můj den D,protože jsem kouřila až v poledne a teď jsou čtyři a druhou jsem típla.Naplánovaný den D mám na desátý den,tak si říkám,že takhle to přijde samo.
Mám dojem,že musím oponovat všem,kteří tvrdí,že Ch pomáhá jen z padesáti procent,pro mě je Ch neuvěřitelný zázrak a víra pro nás kuříky,výhra pro nás,kteří to nedokážeme zvládnout.Já osobně jsem labilní a sama jsem to nikdy nezvládla,pak jsem v absťáku upadala do depresí,byla zlá a přežraná a podrážděná. Věřím,že to zvládnu,bude to boj,boj se závislostí,který chci vyhrát a věřím,že to dokážu.Jsem nemocná a léčím se a věřím,že jednoho dne to zvládnu sama bez Ch,ale to bude ještě trvat dlouho…Všem držím palce.

ilatra
2 příspěvky 28.11.10 00:58
Champix

Ahoj,jsem tu nová. Dnes je to jeden měsíc co díky Champixu nekouřím. Přestala jsem až po čtrnácti dnech užívaní a to tak,že jsem v ten den odletěla na dovolenou s lidmi co nekouří. Bylo to bezva řešení,protože ač na dovolené jsem si na cigaretu ani nepomyslela. Horší byl navrat,hlavně v práci. Samej kuřák a ještě mě nabízeli apod. Ale díky leku jsem na to opravdu neměla chut. Ted po měsíci už mě to někdy napada,obzvlášt když je pohudka. Už jsem díky těhotenství a kojení byla dva roky nekuřák. Ted je to poprve co přestávám jen kvuli sobě. Není těžke přestat,ale vydržet,protože člověk má na cigaretu chut i po letech. Ted už aspon vím do čeho jdu a tak i po teto stránce je to pro mě jednoduší. Nebude to lehke,ale snad se te mrchy už konečně zbavím. Tak se držte a mějte se. :lol:

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.10 21:29

Ahoj,nikdo moc nepíšete,ale od pátku,desátého dne nekouřím,i když jsem si ještě ve čtvrtek byla jistá,že to nedám a nechám to až na pondělí,nakonec mnou naplánovaný den D vyšel. Ráno jsem vstala a bylo mi tak zle,že jsem věděla,že už si nedám. Včera jsem docela trpěla a chutě přicházely,dnes spíš chutě jako takový,ale cigáro si nedám,to vím a jsem fakt v pohodě…nepřemýšlím na tím,prostě nekouřím. Cigarety mi ani nevoní,ani nesmrdí,jsou mi jedno,jako by mi je někdo vygumoval z palice.Dnes jsem poprvé milá a trochu vyrovnaná,i přítel měl radost a docela mi bylo i líp od žaludku.Sny jsem vyřešila práškama na spaní na přírodní bázi a únava je taky lepší.Tak snad bude líp!!!!!Držte se!!!!

ilatra
2 příspěvky 2.12.10 19:03

Ahoj,tak taky přispěju svymi poznatky z léku Champix. 8-o Já mám teda sny normální,unavená nejsem,jen chodím ted spát,tak nějak normálně. Dřív jsem před pulnocí neusla. Jen my byvá po práškách špatně a to i když je nikdy nejím na lačno a vždy se snažím hodně zapíjet. Horší je ta večerní,ale aspon nemám žravou. Jak to máte s přibíráním? Já zatím dvě kila,ale měla jsem 50 a tak to zatím neřeším,akorát rifle mám nějak víc na tělo. Mám chutě na sladké,ale jen ve formě zákusku apod.,nejlépe krémový s ovocem.Ovšem,když si vemu prášek,tak tak tři hodiny nemám chut vubec na nic,jak my je blbě. Tak se mějte a pište. Je to fajn vědět,že v tom nejste sám. Manžel nikdy nebyl kuřák a tak neví jak je to těžky a těžko se mu to popisuje.

Leonny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.12.10 19:35

A ty už nekouříš???? Já mám dnes pátý denču a bez cigára,po prášcích je mi taky špatně,i když se najím,ale poslední tři dny mám už i chuť jíst,takže průser,dnes jsem se přistihla,že lovím v kuchařkách a vařím a peču, smažím a žeru,baví mě jiný věci,žiju úplně jinak,je to zvláštní,ráno najednou nevím co dělat,i když vstávám o dvacet minut později,tak třeba smyju nádobí nebo sto krát skočím přes švihadlo,prostě magor!!!!Sny jsou ok,už né o cigaretě,ale o jídle,s tím snad bojuju mnohem víc!!!!Na cigáro chuť mám,dojem jak kdybych přestala kouřit včera mám pořád,strach z toho,že budu bez Ch úplně šílenej,nedokážu odhadnout jak to zvládnu.Jinak se cítím skvěle,líp se mi dýchá,všechno voní,cítím vůně,který jsem už necítila,mám vyvoněný byt a víc mě to všechno baví,na to,že jsem bez cigarety,jsem docela vyrovnaná…až mě to šokuje (návaly agrese,ale mám pořád,zvládám je v tichosti, sama pro sebe,zanadávám si,ale pořádně)…o)Držme se,stojí to za to!!!!!Lets fight!!!!!!!!

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 555 Další »
Váš příspěvek