Tubulizace žaludku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Malgosia
78 příspěvků 30.1.15 19:41

Holky děkuji, jste tady super parta :mavam:

Malgosia
78 příspěvků 30.1.15 21:29
@olinka11 píše:
@Malgosia ja bych se na ten Liberec normalne vyflakla, prece nejsi povinna se jim tam hlasit :-)
@Vendy222 ty jsi z Ceske Lipy?

Vendy jsem ze Semil, já to zkusím přes tu moji doktorku, teď má dovolenou do 6.2.ale až se vrátí tak tam vlítnu. Uvidím jak dopadnu. A do Liberce pak pojedu a řeknu jim že jsem se rozhodla na tu operaci jít hned.(myslím že si to maluju krásně, ale skutek bude trošku jiny).Pravda je taka že nechci se mučit nějakou dietou která stejně nezabere.

Vendy222
84 příspěvků 30.1.15 22:27

Né z Mimoně :lol:

Malgosia
78 příspěvků 30.1.15 23:34
@Vendy222 píše:
Né z Mimoně :lol:

To mněl byt vtip nebo co? :roll:

VIVIEEN
14 příspěvků 31.1.15 08:03

Ahoj Malgosie napsala jsem ti soukromou zprávu asi sis jí nevšimla jestli máš zájem tak si ji přečti. Vivienn

Veronika198
285 příspěvků 31.1.15 09:57

Olinka11 : Ahoj Oli. Psala jsi že už máš RTG plic za sebou. Neni to brzy? ja mzslela že to ma byt v době operace max 14 dni stare?? Stejě jako moč, ktev a EKG

olinka11
339 příspěvků 31.1.15 10:18
@Veronika198 píše:
Olinka11 : Ahoj Oli. Psala jsi že už máš RTG plic za sebou. Neni to brzy? ja mzslela že to ma byt v době operace max 14 dni stare?? Stejě jako moč, ktev a EKG

Veru, doktorka mi rikala, ze rtg plic muze byt az rok stary, tak mi dala doporuceni a ze si to muzu vyridit hned a na krev a moc jdu 19.2. a ekg 20.2. :-)

Vendy222
84 příspěvků 31.1.15 11:41

Ahoj jaký vtip Olinka se ptala jestli jsem z Český Lípy a jí psala že né ale z Mimoně

Malgosia
78 příspěvků 31.1.15 12:26
@Vendy222 píše:
Ahoj jaký vtip Olinka se ptala jestli jsem z Český Lípy a jí psala že né ale z Mimoně

Vendy, promiň z tým vtipem to bylo mimo mísu o nic nešlo. Nezlob se. :mavam:

Vendy222
84 příspěvků 31.1.15 13:37

Nic se nestalo

Veronika198
285 příspěvků 31.1.15 14:05

Tak holky mám konečně termín… Nastupuju 11.3. a 12.3. operace…Tak se Olinko nesejdem, ale aspoň tě vzstřídám na posteli. Ptala jsem se na toho 3.3 ale to už je prý moc plné :nevim:

olinka11
339 příspěvků 31.1.15 14:12

@Veronika198 no tak vidis, nebudes cekat tak dlouho, jako ja :-) ti tam zahreju postel a akorat se vystridame :-) skoda, ze nebudes se mnou, ale tak snad budu mit nejakou normalni spolulezici :-)

Veronika198
285 příspěvků 31.1.15 18:13

Olinka11: jo jsem ráda, že nebudu čekat tak dlouho, i když jenom o necelé 2 týdny méně než ty :D ale tenhle termín mi vyhovuje. Aspoň budu mít od tebe čerstvé informace jak se hojíš a jak ti je. Budeš takový můj průzkumník :mrgreen:

olinka11
339 příspěvků 31.1.15 18:39
@Veronika198 píše:
Olinka11: jo jsem ráda, že nebudu čekat tak dlouho, i když jenom o necelé 2 týdny méně než ty :D ale tenhle termín mi vyhovuje. Aspoň budu mít od tebe čerstvé informace jak se hojíš a jak ti je. Budeš takový můj průzkumník :mrgreen:

Budu mit cerstve zazitky, tak budu vypravet :mrgreen:
Uvazovala jsem, ze bych si koupila wobenzym pro leosi hojeni po operaci, ale pri tom davkovani je to pro nas, po takovehle operaci, bezpredmetny.. 10tablet do sebe asi nedostaneme :D

VIVIEEN
14 příspěvků 31.1.15 20:01

Holky po operaci budete brát maximálně tabletky které nutně potřebujete a od lekaře dostanete tabletky na zklidnění žaludku. Jinak to ten žaludek zatěžuje takže wobenzym je zbytečný. :)

olinka11
339 příspěvků 31.1.15 20:29
@VIVIEEN píše:
Holky po operaci budete brát maximálně tabletky které nutně potřebujete a od lekaře dostanete tabletky na zklidnění žaludku. Jinak to ten žaludek zatěžuje takže wobenzym je zbytečný. :)

Ja jsem netusila, ze je tam takovy sileny davkovani, 10 tablet najednou to je masakr, to je mi jasny ze to neoujde.

Veronika198
285 příspěvků 1.2.15 08:55
@olinka11 píše:
Ja jsem netusila, ze je tam takovy sileny davkovani, 10 tablet najednou to je masakr, to je mi jasny ze to neoujde.

Takz jsem o wobenzymu přemýšlela ale narazila jsem na stejný problém. Spíš se zeptám doktorky na ty homeopatika jak psala Anička 62 jmenuje se to „Calendula Officinalis 5 CH“. V pondělí jdu k obvoďačce, že prý ta vyšetření musíme naplánovat protože pan doktor Hrubý chce závěr předoperačního vyšetření od internisty. Tak se rovnou zeptám na ta homeopatika

Veronika198
285 příspěvků 1.2.15 08:58

@VIVIEEN Ahoj. Prosím tě, můžeš se s námi poděli o to jaké jsi měla pocity a bolesti po operaci, co jsi pila a jak se cítíš, a „stravuješ“ teď?? Prostě to nějak celé popsat??

dudlik1
221 příspěvků 1.2.15 11:20
@Veronika198 píše:
@VIVIEEN Ahoj. Prosím tě, můžeš se s námi poděli o to jaké jsi měla pocity a bolesti po operaci, co jsi pila a jak se cítíš, a „stravuješ“ teď?? Prostě to nějak celé popsat??

Ano prosim, taky jsem moooc zvedava :pankac:

VIVIEEN
14 příspěvků 1.2.15 11:50

Ahoj Holky první operační den jsem byla celý na jipce ten byl dobrý protože vám dají opiá :) :) ty na bolest pokud vás to bude bolet pořad se mě ptali já měla ještě problém s močením tak mě ještě čekala močová cévka a jinak máte vyvedený drén. Po noci strávené na jipce převoz na obyč. pokoj většinou mě to dost bolelo celé břicho takže mi píchali dál opia. a druhý den hrnek čaje na celý den moc mi to nešlo ale musíte jinak kapačky na doplnění tekutin, pokud žaludek toleruje další den už vás čeká popíjení pul litru a následující den už 1,5 čaje a bolesti byli nejhorší 3 dny, ale nebojte se dá se to zvládnout a třeba vás to moc bolet nebude.5 den jsem šla domu ještě v pondělí po propuštění doma čípek na noc na bolest. Jinak beru jen lék na štítnou žlázu a ten lék na zklidnění žaludku co mi dal pan doktor. Vubec nemám hlad se nutit do pití ale necelé 2 litry denně dám i s vývarama ty mám první 3 týdny 3 denně dám 100 ml vice ne. Zkoušela jsem i nutridrink přeci je aspon nějaký vitamín, ale bohužel zatím ho žaludek nechce vubec mi nedělá dobře studenější bolí to tak musím vše přihřívat. tak asi tak doufám že vám to aspon trochu pomuže. Kdybych tam měla nějaké chybky tak mě omluvte napsala jsem vám toho hodně. Tak zatím Vivieen

Veronika198
285 příspěvků 1.2.15 12:22

@VIVIEEN To je super, děkujeme za informace…Ten dren musel být asi dost nepříjemný. Takže teď jen popíjíš vývary a čaj jo?

dudlik1
221 příspěvků 1.2.15 12:49

No ja se pred časem tady ptala na ten dren jejda a co ta kanyla nebo jak se to jmenuje :,(

olinka11
339 příspěvků 1.2.15 12:56

Holky, ten dren nic neni, jen to musite s sebou tahat, kdyz jdete z postele, pak je teda neprijemny, kdyz ho vyndavaj, ale zadna hruza. Po zlucniku jsem ho mela par dni a v poho.
@dudlik1 Kanyla je neprijemna v tom, ze nemuzes poradne ohybat ruku, ale neboli to.
@Veronika198 co dieta, uz mas tyden za sebou, vazila ses?

dudlik1
221 příspěvků 1.2.15 13:00
@olinka11 píše:
Holky, ten dren nic neni, jen to musite s sebou tahat, kdyz jdete z postele, pak je teda neprijemny, kdyz ho vyndavaj, ale zadna hruza. Po zlucniku jsem ho mela par dni a v poho.
@dudlik1 Kanyla je neprijemna v tom, ze nemuzes poradne ohybat ruku, ale neboli to.
@Veronika198 co dieta, uz mas tyden za sebou, vazila ses?

Aha takze zadny centralni katetr mi davat nebudou jen tu kanylu a ten dren 8o

olinka11
339 příspěvků 1.2.15 13:05
@dudlik1 píše:
Aha takze zadny centralni katetr mi davat nebudou jen tu kanylu a ten dren 8o

Kdybych vedela, co je centr. katetr, tak ti odpovim :mrgreen: ja jen napsala sve „zkusenosti“ s drenem a kanylou :-)
Ale co budeme, nebo nebudeme mit po tehke operaci nevim, taky me teprve ceka ;)

dudlik1
221 příspěvků 1.2.15 13:15

No ja jen cetla, ze kdyz ti nemuzou dat kanylu ze to pichaji nekde pres krk fujky :,( no a ten dren to jsem si nebyla jista

olinka11
339 příspěvků 1.2.15 13:18

Tak to by asi musel byt nejaky duvod, proc by tu kanylu nemohli napichnot, ale samozrejme, ze to nevim, me ta operace taky teprve ceka.

dudlik1
221 příspěvků 1.2.15 13:27

No kdyz ti nemuzou najit zilu pry a me ji vzdycky hledaji:-(pres ty moje tucne ruce nejdou videt

VIVIEEN
14 příspěvků 1.2.15 13:32

Ten dren není tak hrozný jen musite davat pozor když lezete z postele aby jste si za něj nezatahly já brala dren a cévku spíš je to dost nepříjemný když ho vytahujou tak 5-7 cm je ve vás člověk zatne zuby a nadechne se.Jo jinak jsem momentálně jenom na čaji a vývaru. A Cítím se slabá což je logické vlastně tělo je ketoze protože hladoví. No je to řehole, ale bude to stát za to. :)

dudlik1
221 příspěvků 1.2.15 13:48
@VIVIEEN píše:
Ten dren není tak hrozný jen musite davat pozor když lezete z postele aby jste si za něj nezatahly já brala dren a cévku spíš je to dost nepříjemný když ho vytahujou tak 5-7 cm je ve vás člověk zatne zuby a nadechne se.Jo jinak jsem momentálně jenom na čaji a vývaru. A Cítím se slabá což je logické vlastně tělo je ketoze protože hladoví. No je to řehole, ale bude to stát za to. :)

urcite to bude stat za to :kytka:

Malgosia
78 příspěvků 1.2.15 14:18

Ahoj holky je mezi vámi nějaká co už má tu operaci za sebou několik měsíců nebo třeba rok? Rada bych věděla jestli z odstupem se neprojevuji nějaké obtíže? Jak rychle se hubne? kolik kilo za měsíc? jestli je pravda že pak můžete jist všechno jen v malém množství? A co když už víc hubnout nechcete da se to nějak zastavit? Děkuji. :mavam:

Veronika198
285 příspěvků 1.2.15 16:10
@Malgosia píše:
Ahoj holky je mezi vámi nějaká co už má tu operaci za sebou několik měsíců nebo třeba rok? Rada bych věděla jestli z odstupem se neprojevuji nějaké obtíže? Jak rychle se hubne? kolik kilo za měsíc? jestli je pravda že pak můžete jist všechno jen v malém množství? A co když už víc hubnout nechcete da se to nějak zastavit? Děkuji. :mavam:

Mám kamaráda, ten šel na tubu v půlce listopadu. Šel se 120 kg, nyní je na 98 kg. K snídani má půlku rohlíku, ke svačině menší půlku jogurtu, k obědu pár lžic polévky, ke svačině další kousek jogurtu a k večeři protejnový koktejl nebo ovocné smoothie. 1× týdně chodí plavat a jinak moc necvičí. Říkal že až bide lepší počasí dá se na posilku. Dělali mu operaci řezem protože se v průběhu operace stala komplikace a museli ho otevřít.

Regulovat se to moc nedá asi, ale jak vysvětloval pan doktor, operace má za následek snížení příjmu potravy. Pokud si lehneme na gauč a budeme čekat na zhubnutí, stane se to, že tělo se utlumí a i s tím pidi příjmem bude umět žít a nezhubneš nic. Proto je důležitý pohyb aby příjem stále byl nižší než výdej. Mám známou ta měla asi 4 roky kroužek, bylo jí z něj pořád blbě, zvracela a další komplikace, tak si nechala loni udělat tubu. Nesundala ani deko protože jí třeba jen sušenky, rozpuštěnou čokoládu se smetanou a podobné kalorické pecky a protože už je starší tak se vůbec nehýbe a i s tubu je jako koule a nehubne vůbec.

Veronika198
285 příspěvků 1.2.15 16:11

@olinka11 Dnes sme šli s přítelem před obědem na 40min procházku se psem a odpoledne na 2h tůru. V tom ledu a sněhu docela zápřah, přišla sem spocená jak myš..Ráno jsem se vážila a mám dole 1,1 kg. Nic moc, ale mám ještě 5 týdnů a tím pohnout tak to snad půjde…

olinka11
339 příspěvků 1.2.15 16:23

@Veronika198 tak gratuluju k prvnimu shozenemu kilu ;) :kytka: to stihnes v pohode, mas jeste dost casu :-)

olinka11
339 příspěvků 1.2.15 16:26

@Veronika198 Veru, ta znama energ. prijem fakt nahoni tema sladkostma nebo tu tubu „prezrala“ a cpe se?

Malgosia
78 příspěvků 1.2.15 17:09

Olinko a Veru jestli se mužů zeptat vy mate operaci teprve před sebou? :D

olinka11
339 příspěvků 1.2.15 17:22
@Malgosia píše:
Olinko a Veru jestli se mužů zeptat vy mate operaci teprve před sebou? :D

Ano, ja jdu 3.3., Verca 11.3., obe jdeme k Mudr. Hrubemu do Turnova :-)

Veronika198
285 příspěvků 1.2.15 17:40
@olinka11 píše:
@Veronika198 Veru, ta znama energ. prijem fakt nahoni tema sladkostma nebo tu tubu „prezrala“ a cpe se?

Nahoni to sladkostma, porce ma cca 100g, k večeři třeba ma jen 1 vejce a ma dost nebo v letě u nas na grilovačce si dala masičko asi 5×5cm a nic vic a pak se musela i projit po zahradě aby se „rozdejchala“ že ji to tlačilo. On to pan doktor vzsvětloval že když se nehybeš, tělo se utlumi na uplne minimum a pak mužeš jist jak vrabčaček a stejně nedaš dolu ani deko.

Malgosia
78 příspěvků 1.2.15 18:12
@olinka11 píše:
Ano, ja jdu 3.3., Verca 11.3., obe jdeme k Mudr. Hrubemu do Turnova :-)

Doufám že se podělíte o zážitky, a budete informovat jak to všechno probíhalo?!Je mi jasné že bez pohybu to nepůjde ale v tom případě mate dobrou motivaci že ten úbytek váhy bude doufám trvalejší než po těch všech neúspěšných dětech.

olinka11
339 příspěvků 1.2.15 18:23

@Veronika198 to je skoda, ze kdyz uz tu operaci podstoupila, tak se na to takhle vykaslala.. Fakt skoda

dudlik1
221 příspěvků 1.2.15 18:33

Tedy mam v okoli kamarádku, ktera je mou motivaci, ze to zvládla a drzi se a doufám, ze se to povede i me.

Veronika198
285 příspěvků 1.2.15 18:47
@Malgosia píše:
Doufám že se podělíte o zážitky, a budete informovat jak to všechno probíhalo?!Je mi jasné že bez pohybu to nepůjde ale v tom případě mate dobrou motivaci že ten úbytek váhy bude doufám trvalejší než po těch všech neúspěšných dětech.

Asi si chtěla napsat po neuspěšných dietách, ne dětech :D :D já teda děti nemám, takže ta kila mám určitě po neuspěšných dietách :D

Veronika198
285 příspěvků 1.2.15 18:49
@olinka11 píše:
@Veronika198 to je skoda, ze kdyz uz tu operaci podstoupila, tak se na to takhle vykaslala.. Fakt skoda

To teda, taky mi to přijde škoda, navíc je blbý že to je naše rodinná známá a mě to doma předhazujou, že ona to má taky a je tlustá a vůbec jí to nepomohlo…Jinak přišlo přesně co jsem čekala, když jsem přítelovi řekla že sem od pondělí schodila přes kilo, řekl že to je fajn, že nakonec na tu operaci nebudu muset jít protože to půjde dolů samo…

Malgosia
78 příspěvků 1.2.15 18:58
@Veronika198 píše:
Asi si chtěla napsat po neuspěšných dietách, ne dětech :D :D já teda děti nemám, takže ta kila mám určitě po neuspěšných dietách :D

To jo máš pravdu!!! určitě jsem chtěla napsat dietách :oops:

olinka11
339 příspěvků 1.2.15 19:15

@Veronika198 nj, ale shodit 5kilo pred operaci je trosku rozdil, nez kdyz vis, ze tech kilicek, co musis sundat dolu je 40 nebo 50 a hlavne to jde hrozne pomalu, cliveka to pak prestane bavit

olinka11
339 příspěvků 1.2.15 19:17
@dudlik1 píše:
Tedy mam v okoli kamarádku, ktera je mou motivaci, ze to zvládla a drzi se a doufám, ze se to povede i me.

Kamaradka ma taky tubu? A na kolika kg zacinala a kolik ma ted?

Veronika198
285 příspěvků 1.2.15 19:24
@olinka11 píše:
@Veronika198 nj, ale shodit 5kilo pred operaci je trosku rozdil, nez kdyz vis, ze tech kilicek, co musis sundat dolu je 40 nebo 50 a hlavne to jde hrozne pomalu, cliveka to pak prestane bavit

Mě nebaví už těhle 5 :D takhle ve stresu abych schodila sem snad ještě nebyla, opravdu se bojim že když je dolu nedám pošle mě domů :( Ale máme na to ještě měsíc tak snad se zadaří…Jj jinak s tebou naprosto souhlasím, ono s naší váhou těch 5kg dolů půjde, ale těch 40 už bude horší…Já bych chtěla sundat tak 45kg abych se dostala na těch 75kg…Míň ani mít nemusím

Sophik
154 příspěvků 1.2.15 19:25

Holky mam kamarada primare co dela tubu uz 5 let ve Svycarsku a rikal ze po tubu shodily vsichni muj doktor z gastra rikal ze znama munshodila za 3 m 34 kg takze to jde i kdyz si sate 1 kosticku cokosky tak se hubne protoze ted bych klidne sezrala celou par op uz mam za sebou nekolik gynekologickych op a cisarsky rez a operaci plotenky bederni patere a vse celkem v pohode takze si myslim ze ty bolesti nebudou tak hrozne ted si dam lazenskou oplatecku :P

borynka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.2.15 19:26
10 měsíců po tubu

Zdravím, jsem 10 měsíců (dnes přesně) po tubu v Turnově a mám dole 70 kg. Vloni 9.1.2014 jsem byla na konzultaci a 1. 4. na operaci. Pustila jsem se s vervou do hubnutí již v den konzultace, kouzlo osobnosti MUDr. Hrubého zapůsobilo tak silně, že jsem za ty necelé 3 měsíce do opky dala dolů 19 kg. Od operace dalších 51. Letos v létě mě čeká plastika břicha, pojišťovna ji uhradí, ale musí to být minimálně 15 měsíců po operaci a po úplném dohubnutí. Chci do té doby ještě aspoň 8 kilo shodit. Dle chirurga, který MUSEL dát doporučení na plastiku, aby ji revizák schválil a pojišťovna uhradila, mám na břiše cca 5-7 kg tuku, který se již nedá nijak zhubnout. Začínala jsem na váze 158kg!!!Výška 177cm. Jím malé porce 100ml cca po 2, 5 - 3 hodinách, jezdím denně 20 minut na rotopedu a jednou týdně si jdu ležérně zaplavat. Nic víc. Váha už jde dolů jen velmi pomalu, ale pořád ještě klesá i když jen o 1 - 1,5 kg měsíčně, ale i to mi stačí. Zpočátku tošlo 1,5 kg týdně a s postupně klesající vahou se to zpomaluje. Přeji vám všem odvahu k operaci, nic to není, za 3 dny středních až mírných bolestí to stojí. Jím vše, nic mi nevadí, ale do pidi žaludku se opravdu více než 100ml nevejde. kdyby jste ho chtěli přejíst tak to móóóc bolí a budete zvracet. Okusila jsem jednou, na svatbě, a už opravdu nikdy více. Zdravím vás AHOJ.

Sophik
154 příspěvků 1.2.15 19:28

Holkymrknete na FB a dejte hledat jmeno Klárka masáko Kohänova zhubla 55 kg po tubu

Stránka:  « Předchozí 1 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 41 Další »
Váš příspěvek