Tubulizace žaludku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
dudlik1
221 příspěvků 6.2.15 20:06
@Veronika198 píše:
Teda to je nějaký brutální postup…Já co sem před 2 lety ležela z ženskejma co to podstoupili, tak je v 11 odvezli na operaci, kolem 5 je přivezli zpět na pokoj a ráno je všechny vyhnaly vstát z postele, chodit kolem postele a dojít se vyčůrat. Pak pěšky museli dojít na nějaké vyšetření kde vypily nějakou tekutinu a pozorovaly zda švy neprosakují. Ale JIP a cevky, nic takoveho…Uvidime co napiše Vendy

No zacinam mit tedy nahnano.

Veronika198
285 příspěvků 6.2.15 21:11

@dudlik1 Neboj to bude OK. Právě že ten postup před lety se mi zdál míň komplikovaný než teď. Ale noc na JIP je spíš jen pro jistotu asi…Já se budu muset opravdu pořádně obout do té diety, nebo to nedám… Dneska sem zase ve 4 odpoledne dojídala oschlej chleba od snídaně a když sem přišla somů nacpala sem se protože sem měla děsnej hlad :( takhle to teda nepujde

dudlik1
221 příspěvků 6.2.15 21:28
@Veronika198 píše:
@dudlik1 Neboj to bude OK. Právě že ten postup před lety se mi zdál míň komplikovaný než teď. Ale noc na JIP je spíš jen pro jistotu asi…Já se budu muset opravdu pořádně obout do té diety, nebo to nedám… Dneska sem zase ve 4 odpoledne dojídala oschlej chleba od snídaně a když sem přišla somů nacpala sem se protože sem měla děsnej hlad :( takhle to teda nepujde

No doufám, ze to bude v pořádku a probehne vse rychle ;)

Veronika198
285 příspěvků 6.2.15 21:54

Já mám spíš obavu z operačního plánu…Chtěla bych jít na řadu co nejdříve a ne čekat celej den. Na slepák jsem šla na řadu až ve 3 odpoledne a to byl docela děs. Zaprvé ty nervy, v poledne sem už uměla všechny nástěnky na chodbě z paměti :D druhé sem nemohla od půlnoci jíst ani pít a braly mě křeče do ledvin (jsem zvyklá hodně pít)

dudlik1
221 příspěvků 6.2.15 22:32

No to je pravda, kdyz mam jit na příjem 6:15 tak nechci jit odpoledne to budu nervózní a muj tlak taky :D chci to mit co nejrychleji za sebou…ta znama co byla na tubu, tak se ji anesteziolog ptal a jste nervózní rekla ze trochu jo tak ji neco den predem dal na uklidnění at nema vysoký tlak…a do me dnes v praci ryli tak co mas strach a a cim to jdes se zlucnikem nebo s kameny? tak nam pak dej vedet jestli zijes no na facku :evil:

Veronika198
285 příspěvků 7.2.15 08:06
@dudlik1 píše:
No to je pravda, kdyz mam jit na příjem 6:15 tak nechci jit odpoledne to budu nervózní a muj tlak taky :D chci to mit co nejrychleji za sebou…ta znama co byla na tubu, tak se ji anesteziolog ptal a jste nervózní rekla ze trochu jo tak ji neco den predem dal na uklidnění at nema vysoký tlak…a do me dnes v praci ryli tak co mas strach a a cim to jdes se zlucnikem nebo s kameny? tak nam pak dej vedet jestli zijes no na facku :evil:

Já jdu na příjem až v 11h a op bude druhý den. No já sem se chtěla těmhle poznámkám vyhnout tak sem v práci řekla že to je operace spodku a je to pro mě citlivé a nechci o tom mluvit. Navíc mám v kanclu samý chlapy a šefa takže sem věděla že v tomhle se štourat nebudou a dají mi pokoj. Spíš mám strach jak to pak ututtlám po op až nebudu chodit na obědy a místo snídaně a svačiny budu pít celej den a možná několik dní :lol: jen lahev jogurtovýho mlíka

dudlik1
221 příspěvků 7.2.15 10:20
@Veronika198 píše:
Já jdu na příjem až v 11h a op bude druhý den. No já sem se chtěla těmhle poznámkám vyhnout tak sem v práci řekla že to je operace spodku a je to pro mě citlivé a nechci o tom mluvit. Navíc mám v kanclu samý chlapy a šefa takže sem věděla že v tomhle se štourat nebudou a dají mi pokoj. Spíš mám strach jak to pak ututtlám po op až nebudu chodit na obědy a místo snídaně a svačiny budu pít celej den a možná několik dní :lol: jen lahev jogurtovýho mlíka

No mesic budu doma takze tu tekutou zvladnu doma..

Veronika198
285 příspěvků 7.2.15 11:52

@dudlik1 Taky počítám že budu doma tak měsíc, ideálně do přechodu na tuhou a pokud tu nebudu zvládat tak i trochu déle než si na tuhou zvyknu. Nechci si na ni zvykat až v práci, kdyby mi z toho bylo blbě nedejbože…

Malgosia
78 příspěvků 7.2.15 15:54

Ahoj holky co myslíte jak je na tom Vendy??? Myslím že v pondělí by už ji mněli pustit domu ne?!! Doufám že je v pořádku a že nám brzy napíše. Trochu ji závidím já jdu teprve 19.03. na konzultaci takže přede mnou ještě kus cesty. :lol: :mavam:

olinka11
339 příspěvků 7.2.15 17:13
@Malgosia píše:
Ahoj holky co myslíte jak je na tom Vendy??? Myslím že v pondělí by už ji mněli pustit domu ne?!! Doufám že je v pořádku a že nám brzy napíše. Trochu ji závidím já jdu teprve 19.03. na konzultaci takže přede mnou ještě kus cesty. :lol: :mavam:

Taky sem nacuhuju, jestli Vendy uz nepise, snad je v poradku :think:

dudlik1
221 příspěvků 7.2.15 20:37

No porad nepise.

olinka11
339 příspěvků 7.2.15 20:44
@dudlik1 píše:
No porad nepise.

No prave :?
A rikala, ze napise z nemocnice? Treba nema net :think:

olinka11
339 příspěvků 7.2.15 20:50
@Vendy222 píše:
Hahahahahaha já to zrovna budu zdržovat a net si beru sebou jak se zbudim tak jdu kouřit a potom napíšu
.. Tak, holky, to je divny, ze se neozvala :?
dudlik1
221 příspěvků 7.2.15 20:52

Je opravdu…no ale uklidnila me pani co je na bandingu a je ji 60let je po tubu a byla na opce kde jdu ja a operoval ji i stejny doktor takže se mi ulevilo.

Malgosia
78 příspěvků 7.2.15 20:57
@dudlik1 píše:
Je opravdu…no ale uklidnila me pani co je na bandingu a je ji 60let je po tubu a byla na opce kde jdu ja a operoval ji i stejny doktor takže se mi ulevilo.

A kam jdeš? jesli mužu zeptat?! :)

dudlik1
221 příspěvků 7.2.15 21:04
@Malgosia píše:
A kam jdeš? jesli mužu zeptat?! :)

FN O Poruba doktror Ostruzska

dudlik1
221 příspěvků 7.2.15 21:05

Mozna je Vendy hodne unavena pisne az bude doma.

olinka11
339 příspěvků 7.2.15 21:09
@dudlik1 píše:
Mozna je Vendy hodne unavena pisne az bude doma.

To je mozne, treba ji je i spatne a je rada, ze je rada a na brouzdani po netu nema ani pomysleni

Veronika198
285 příspěvků 7.2.15 21:46

Holky ja sem teda nervozni co napiše a začinam byt i nervozni ze sebe a to mám ještě měsíc a 5 dní do operace…Oli tobě se to už překulilo a máš necelý měsíc, že? Já teda začínám mít nervy trochu

olinka11
339 příspěvků 7.2.15 21:52

@Veronika198 no, docela to utika, unor je kratkej, tak uz se snad dockam. Vsak ty pujdes tyden po mne ;)

dudlik1
221 příspěvků 7.2.15 22:09

Takze me ceka 1 den na jip…třetí den vytahnou dren 6den domu…paty den dostala pani na snidani jogurt a obed a vecere bujon

Malgosia
78 příspěvků 7.2.15 22:11

Holky můžete mi prosím napásat jaký to bylo n gastroskopii, mam z toho strašný strach!!!trvá to vyšetřeni dlouho? :,(

olinka11
339 příspěvků 7.2.15 22:12
@Malgosia píše:
Holky můžete mi prosím napásat jaký to bylo n gastroskopii, mam z toho strašný strach!!!trvá to vyšetřeni dlouho? :,(

Je to hnusny, ale trva to fakt chvilinku. Radim nemalovat se :-)

olinka11
339 příspěvků 7.2.15 22:14
@dudlik1 píše:
Takze me ceka 1 den na jip…třetí den vytahnou dren 6den domu…paty den dostala pani na snidani jogurt a obed a vecere bujon

Jaktoze dostala jogurt? Co tekuta strava? 8o

dudlik1
221 příspěvků 7.2.15 22:19
@olinka11 píše:

No takhle mi to napsala je 14dnu po op a ji napr. polevku v tom rozmixovanu trochu ryze a kousinek mrkve…

Veronika198
285 příspěvků 7.2.15 22:19
@olinka11 píše:
Je to hnusny, ale trva to fakt chvilinku. Radim nemalovat se :-)

Souhlas s Olinkou. Určitě tam jdi bez šminek a make-up. Trvá to celé asi 3minuty. V předčekárně ti sestra stříkne do krku znecitlivující spej, ten jen chutná hnusně. Pak počkáš asi 3min než zabere. Vezmou tě do vyšetřovny, lehneš si na levý bok, do úst mezi zuby ti dají taková plastový kroužek (aby jsi jim neprokousla hadici), pak se jen musíš sklidnit, v klidu dýcháš nosem, odktor zavede endoskop, naplní zaludek vzduchem aby tam toho viděl co nejvíce, tahle část je hnusná protže tě to nutí děsně krkat a nejde to zatavit, pak kouknou do dvánáctníku a endoskop vytáhnout. Celé vyšetření tou hadičkou je asi 3minuty. Pak si chvíli posedíš a počkáš na zprávu a můžeš jít. Pokud budeš hodně nervozni nabidnou ti zklidnujici injekci, ale po te tam musiš asi 2 nebo 3 h zustat ležet odpočivat a musiš odejit z doprovodem a nesmiš řidit… Je to hnusne ale da se to zvladnout, trva to opravdu chviličku. Taky jsem se bala ale než sem se nadala byla hadice uvnitř a za dalši chvili venku a bylo hotovo

Veronika198
285 příspěvků 7.2.15 22:21
@olinka11 píše:

možná myslela jogurtové mléko…jogurt asi ne pan doktor zdůraznoval 3 týdny strava konzistence jogurtoveho mleka, nikoli jogurtu, ale mleka

olinka11
339 příspěvků 7.2.15 22:23
@Veronika198 píše:
možná myslela jogurtové mléko…jogurt asi ne pan doktor zdůraznoval 3 týdny strava konzistence jogurtoveho mleka, nikoli jogurtu, ale mleka

Jj, proto se divim, doktor rikal to, nco protece pres vidlicku :-)

Veronika198
285 příspěvků 7.2.15 22:24

Dnes u mě byl na návštěvě kamarád co byl na tubu v listopadu. Počatečni stav 120kg, teď mínus 25kg. Za 2h návštěvy zvládl vypít pidi kafíčko, asi deci vody a 2× kousnul do bábovky a pak se omluvil že je plnej ale že si ten nedojedenej kousek vezme na zítra k snídani. A to sem mu ukrojila tenoučkej asi 1cm silnej proužek bábovky

olinka11
339 příspěvků 7.2.15 22:26
@Veronika198 píše:
Dnes u mě byl na návštěvě kamarád co byl na tubu v listopadu. Počatečni stav 120kg, teď mínus 25kg. Za 2h návštěvy zvládl vypít pidi kafíčko, asi deci vody a 2× kousnul do bábovky a pak se omluvil že je plnej ale že si ten nedojedenej kousek vezme na zítra k snídani. A to sem mu ukrojila tenoučkej asi 1cm silnej proužek bábovky

A jinak ji vsechno?

Veronika198
285 příspěvků 7.2.15 22:26
@olinka11 píše:
Jj, proto se divim, doktor rikal to, nco protece pres vidlicku :-)

Přesně tak, nám zdůraznoval, konzistence maximálně jogurtového mléka.

Veronika198
285 příspěvků 7.2.15 22:34
@olinka11 píše:
A jinak ji vsechno?
říkal že se snaží, nezvládá vejce na tvrdo a z masa mu je těžko, hovězí vůbec nedává ale kuřečí prsa nebo játra zvládne ale malé množství. Nemůže tučné z toho mu je těžko, třeba uzené maso nesní. Ale jinak říkal že se snaží jíst vše, ale musí to pořádně rozkousat. Nedávno měl narozeniny a zvládl asi 1/4 knedliku s pidi přelivem svíčkové a pár kuličkama brusinek. Ale bylo mu těžko ale prý nešlo odolat. Když se přejí je mu hned zle, musí to vše kontrolovat, má takovou maličkou „kapesní“ váhu a vše váží, nesní víc jak 60g naráz. Nemůže čerstvé kynuté pečivo, mák, semínka, kmín a tyhle malé zrníčka. Z hodně věcí které měl rád mu je zle a naopak, ale prý to je asi o zvyku že po op nemohl skoro ani vodu ale prostě si tělo musí zvyknout a jak říká, odbourat strach z té potraviny a prostě to musí zkusit a čekat jak mmu bude a případně se toho vyvarovat a nejíst to. I když je po op skoro 3 měsíce, říkal že tu tuhou musí opatrně a musí si rozmyslet co dá do pusy, z čeho to asi je vyrobené atd. Prostě to nemůže zhltnout, nebo se jen tak zakousnout a doufat že to bude OK. Největší slast prý měl když mu kámoš dal kousnout pizzy :D měl ale strach a kousl si jen jednou a strávil to…
Malgosia
78 příspěvků 7.2.15 22:39
@Veronika198 píše:
Souhlas s Olinkou. Určitě tam jdi bez šminek a make-up. Trvá to celé asi 3minuty. V předčekárně ti sestra stříkne do krku znecitlivující spej, ten jen chutná hnusně. Pak počkáš asi 3min než zabere. Vezmou tě do vyšetřovny, lehneš si na levý bok, do úst mezi zuby ti dají taková plastový kroužek (aby jsi jim neprokousla hadici), pak se jen musíš sklidnit, v klidu dýcháš nosem, odktor zavede endoskop, naplní zaludek vzduchem aby tam toho viděl co nejvíce, tahle část je hnusná protže tě to nutí děsně krkat a nejde to zatavit, pak kouknou do dvánáctníku a endoskop vytáhnout. Celé vyšetření tou hadičkou je asi 3minuty. Pak si chvíli posedíš a počkáš na zprávu a můžeš jít. Pokud budeš hodně nervozni nabidnou ti zklidnujici injekci, ale po te tam musiš asi 2 nebo 3 h zustat ležet odpočivat a musiš odejit z doprovodem a nesmiš řidit… Je to hnusne ale da se to zvladnout, trva to opravdu chviličku. Taky jsem se bala ale než sem se nadala byla hadice uvnitř a za dalši chvili venku a bylo hotovo

Díky holky trošku se mi ulevilo. :? :roll:

Veronika198
285 příspěvků 7.2.15 22:45

@Malgosia Vážně se toho neboj, nebolí to, spíš to je nepříjemné ale opravdu je za pár minut po všem. Ze mě si pak doktorka ještě dělala srandu, protože jak ležíš naq boku tak musíš pouštět sliny koutkem ven a já byla nějak nakřivo naštelovaná a slintala sem jí na plášť :D skončila vyšetření, řekla mi at chvíli posedim v klidu a že mi napíše zprávu, koukla na sebe a říká, teda já si řikala že po mě něco teče a měla ode mě na pupku poslintanej docela slušně velkej flek :D tak sem se smíchem omluvila a pak koukám že mám ranemo taky celý poslintaný :D ona se začla smát a řikala, no aspoň v tom nejsem sama a ste taky uslintana jak od bernardyna :D ale celou dobu se smala a ja taky takže sme to obě braly sportovně a aspoň to odlehčilo to vyšetření :D

Malgosia
78 příspěvků 7.2.15 22:58
@Veronika198 píše:
@Malgosia Vážně se toho neboj, nebolí to, spíš to je nepříjemné ale opravdu je za pár minut po všem. Ze mě si pak doktorka ještě dělala srandu, protože jak ležíš naq boku tak musíš pouštět sliny koutkem ven a já byla nějak nakřivo naštelovaná a slintala sem jí na plášť :D skončila vyšetření, řekla mi at chvíli posedim v klidu a že mi napíše zprávu, koukla na sebe a říká, teda já si řikala že po mě něco teče a měla ode mě na pupku poslintanej docela slušně velkej flek :D tak sem se smíchem omluvila a pak koukám že mám ranemo taky celý poslintaný :D ona se začla smát a řikala, no aspoň v tom nejsem sama a ste taky uslintana jak od bernardyna :D ale celou dobu se smala a ja taky takže sme to obě braly sportovně a aspoň to odlehčilo to vyšetření :D

To jsem ráda doufám že to taky zvládnu, a že na to budu vzpomínat z úsměvem. Musím říct že sem ráda že tady jste a že umíte člověka podržet a povzbudit, hned mám lepši pocit a menši strach. Děkuji. :hug: :)

Malgosia
78 příspěvků 8.2.15 12:08

Hele holky ne máte už trošku starosti o Vendy?? myslíte že ji zítra už pustí domu??Docela rada bych věděla jak to u ni probíhalo a hlavně jak se cítí??!! :nevim: :|

dudlik1
221 příspěvků 8.2.15 15:27

Mozna nas zitra prekvapi popisem jake to bylo :)

Vendy222
84 příspěvků 8.2.15 16:05

Ahoj Děvčata tak jsem už doma dneska mě pustili vše v pořádku mám už dole 5.5 kg jen v nemocnici je to paráda :lol: :lol: :lol: :lol:

olinka11
339 příspěvků 8.2.15 16:10
@Vendy222 píše:
Ahoj Děvčata tak jsem už doma dneska mě pustili vše v pořádku mám už dole 5.5 kg jen v nemocnici jeto paráda :lol: :lol: :lol: :lol:

No huraaaaaa! Uz jsme mely strach, jestli jsi v poradku. Tak povidej, jak to tam chodi, jak ti je, co jis, kolik toho jis, boli te to..atd :-)..a gratuluji k prvnim shozenym kilickum ;) kolik jsi zhubla, nez jsi sla do nemocnice?

Vendy222
84 příspěvků 8.2.15 16:13

Tak kde jste už jsem tady holky všem to doporučuji je to senzace vše proběhlo vpořádku žádné bolesti ano žádná kanila na odsávání prostě paráda a zrovna svačim polávku sice jen 80ml ale stačí to nemám vubec hlad :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

Vendy222
84 příspěvků 8.2.15 16:15

Bolesti nemám nezhubla jsem nic před operecí perzonál užasnej

olinka11
339 příspěvků 8.2.15 16:17
@Vendy222 píše:
Bolesti nemám nezhubla jsem nic před operecí perzonál užasnej

Byla jsi v Turnove, nebo si to pletu?

olinka11
339 příspěvků 8.2.15 16:17

A jak dlouho po opce jsi byla na jip?

Vendy222
84 příspěvků 8.2.15 16:20

Byla jsem v TUrvově a na jip jsem byla asi hodinu a pul potom jsem jela na pokoj

Vendy222
84 příspěvků 8.2.15 16:21

Omlouvám se za pžřeklipi jsem ještě docela unavená ale to se srovná

olinka11
339 příspěvků 8.2.15 16:23
@Vendy222 píše:
Byla jsem v TUrvově a na jip jsem byla asi hodinu a pul potom jsem jela na pokoj

No tak to je super, ze to nebylo pres celou noc a vstat z postele jsi mohla uz v den operace?..to je divny, jaktroze jsi nemusela nic zhubnout a my se mucime dietama? Tobe to na konzultaci doktor nerikal, ze chce pred opkou 5kilo dolu? 8o

olinka11
339 příspěvků 8.2.15 16:35

A co ti dali jist v nemocnici? Dren jsi mela? A jak ti jde pit?

Vendy222
84 příspěvků 8.2.15 18:03

Já jsem nehubla protože jsem měla málo kyl a museli mi přidat kyla jinak by mě nevzali jídlo dostaneš až za 48hodin po operaci jinak jseš na kapačkách ale potom dostaneš polévku mléčné pití a tak vše tekuté vstala jsem večer akorát na wc a zase do pelechu požád jsem spala

olinka11
339 příspěvků 8.2.15 18:05

@Vendy222 a na kolika kg jsi zacinala?

Vendy222
84 příspěvků 8.2.15 18:26

Začínala jsem na 101kg

Stránka:  « Předchozí 1 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 41 Další »
Váš příspěvek