Tubulizace žaludku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
olinka11
339 příspěvků 22.1.15 21:23
@Sophik píše:
Ja byla na uz musela jsem ted den nic nejist sla jsem ve14 hod a bylo videt vse nic o diete predem nikdo nerikal

Tak asi jak kde, ja 3 dny pred zadna zelenina, nic nadymaveho, nic mastneho, piti bez bublin a prijit nalacno, ale ja sla na pul 11, tak to bylo v poho

Veronika198
285 příspěvků 23.1.15 08:17
@olinka11 píše:
Tak asi jak kde, ja 3 dny pred zadna zelenina, nic nadymaveho, nic mastneho, piti bez bublin a prijit nalacno, ale ja sla na pul 11, tak to bylo v poho

Holky teď jsem se se chtěla objednat na UZ do Turnova, tak je to bez objednání, můžeš přijít kdy chceš každý den od 8 do 10 a m se přijít jen na lačno. Ptala sem se a žádná dieta předem se nedrží a kdybybych to nestihla dopoledne, mají myslím v úterý od 14 do 18 a to mi říkala ať předtím 3h nejím, ale jinak nic… Tak paráda, aspoň to vše sfouknu do příštího pátku a hned volám o termín… No to určitě nestihnem spolu Olinko :( ale jak říkám, každý den kolem Turnova jezdím do práce tak se za tebou můžu podívat, aspoň tam nebudeš „sama“. Nevím jestli manžel plánuje tě nevštívit když je to taková dálka, nebo jestli si pro tebe jen přijede až tě propustí

Veronika198
285 příspěvků 23.1.15 08:21

Jinak sem se ptala na ty Nutridrinky, pan doktor říkal že ano, za začátku jsou super na tekutou dietu, ale pak (i do budoucna) doporučuje vysoko protejnové koktejly pro sportovce. Tělo prý bude mít problém s nedostatkem bílkovin a začalo by ztrácet svaly místo tuku a to nechceme, takže kouknout po E-shopech na nějaký koktejl s max obsahem protejnu…Takže 14 dní Nutridrink a pak nějakou bombu od Amixu pr osportovce :lol: :lol:
Jinak ode dneška, pro jistotu, začínám před op dietu…Mám fakt strach aby mě neposlal domů že sem nedala -5kg jak chtěl

dudlik1
221 příspěvků 23.1.15 13:31

Holky cetly jste i jine diskuse?

Veronika198
285 příspěvků 23.1.15 13:37

Tak gastroskopie hotová…Nic příjemného ale naštěstí to trvá jen chvilku…

Dudlik1: jaké jiné myslíš? tady na vitalionu o jiných zákrocích? četla jsem plikaci ale moc jsem se nedočetla

Jinak jedna úsměvná věc z dnešního gastra…Přijdu tam, na recepci, přijímá mě zdravotní bratr, běžné otázky, telefon, adresa vše stejné, posla mě posadit se a za chvíli na mě klepe přes to sklo kde seděl a ukazoval prstem abych šla k němu. Přišla jsem a on mi povídá „co jste si vybrala“ odpovím „tubu“ a on jestli jsem nezvažovala i nějaký jiný typ a pak řekl, že je od května po By-passu a má dole 60 kg (teď mohl mít tak 100-110 kg) a cítí se naprosto úžasně. Chvilku mu prý trval návyk ale pak si na to zvyknul a v ničem ho to neomezuje, že mi to může jen doporučit a jediné čeho lituje je to, že nešel o 5 let dřív.

dudlik1
221 příspěvků 23.1.15 14:18

Cetla jsem bandingclub neco takoveho jsou tam i po tubu.

olinka11
339 příspěvků 23.1.15 14:42

Ahoj holky :mavam:
@Veronika198 tak super, ze muzes na utz bez obj., v patek se dozvis termin ;)
Budu moc rada, kdyz se za mnou stavis, az budu po operaci, manzel za mnou prijede asi jen jednou, jinak budu celou dobu sama, vsichni jsou daleko
Gastro se dalo zvladnout vid, opravdu chvilka..
@dudlik1 koukala jsem jeste na bandingclubu, ale tam je to nejakou dobu mrvy, nikde jinde jsem zadne diskuze primo o tubu nenasla, ty jo?

dudlik1
221 příspěvků 23.1.15 14:51

Ne neslysela jen tam jsem si přečetla nektere prispevky, ale maji tam i kavarnu kde jsou uz po tubu 3 roky treba.

olinka11
339 příspěvků 23.1.15 19:50

Holky, tak vcera jsem psala, jak jsem zdrava a doufam, ze mi to vydrzi… Mno, nevydrzelo to dlouho, cele odpoledne polehavam, mam teplotu, trochu me boli v krku a ta hlava… Chjooo :-( a zrovna na vikend, ze nemuzu k doktorce, do pr.. :zed:

Veronika198
285 příspěvků 23.1.15 21:51

Olinka11: to je nepříjemné, ale máš ještě skoro 5 týdnů to vyležet, tak nezoufej…Mě na takovýhle virozy docela zabírá Paralen chřipka a kašel nebo Paralen Chřipka a bolest. Musíš první 2 dny brát po 5ti hod 2 tablety a budeš brzo OK. Zabírá to tak dobře že je možný s tim fungovat i v práci…Tak to zkus jestli máš po ruce lékárnu co má otevřeno v sobotu. A pak zázvorovej čaj s medem a citronem…

Jinak ten UZ je fajn že berou bez objednání, v pondělí jdu ráno v 7 na to Spiro, to je mimochodem taky bez objednání, a UZ má od 8 tak to asi vezmu při jednom. Prostě si tam kecnu a dokud mě nevyšetřej neodejdu :D

Veronika198
285 příspěvků 23.1.15 21:53

Holky jen pro zajímavost, neví některá, když jste na neschopence, jak můžou chodit kontroly z úřadu nebo z práce?? Je to nějak omezený například v pracovní den můžou přijít max do 20hod a o víkendu nechodí nebo tak nějak? Bude to moje první prac. neschopnost tak netuším jak to funguje

dudlik1
221 příspěvků 24.1.15 12:07

Tak uz jsem si i ja koupila paralen chripka a kasel…

olinka11
339 příspěvků 24.1.15 15:47

Teda holky, ted budeme vsechny nemocne :mrgreen:
Mne uz je lip, na noc jsem si vzala 2paraleny extra, rano jeste znovu a cely den tak nejak lezim a chrnim, jeste, ze je vikend a manzel je doma, jinak bych se asi zblaznila z toho naseho dvouleteho zlobidla :)
Co vy?

Veronika198
285 příspěvků 24.1.15 18:57

Taky mi pořád není nějak dobře (byla jsem nemocná před 2 týdny)
Nojo to je tak že se člověk pořádně nevyleží, nevezme si volno aby nepřišel o peníze a pak se v tom plácá o dost déle

olinka11
339 příspěvků 24.1.15 20:09

@Veronika198 a co dietka, jak se drzis?

Veronika198
285 příspěvků 24.1.15 21:16

Olinka11: no přiznám se že zatim nic moc, snažím se omezit sladké na minimum a k obědu si dát víc masa než brambor. V pondělí po práci musím koupit kuřecí maso a začít ho víc zařazovat abych zvýšila ty bílkoviny. Taky zkusím večeři nahradit salátem s tofu nebo masem nebo nějakou hustou zeleninovou štávou…uvidíme co to udělá…Termín počítám že bude koncem března (když to porovnám s tvojí čekací dobou) takže budu mít ještě 2 měsíce…a musím najet trochu na ten režim pití, menší doušky a častěji an nepít při jídle. Zjistila jsem že piju převážně během jídla a nebo do sebe naleju 4dcl čaje naráz…

olinka11
339 příspěvků 24.1.15 21:49

@Veronika198 ja se se sladkym zatim drzim, jeste jsem nezhresila. K piti taky nic sladkyho, jen vodu. Jako prilohu zkus cocku, na dlouho zasyti. No a vecer k telce misto krupek zeleninu :-) mas spoustu casu, 5kilo opravdu neni moc, to se da v poho. Byla tu jedna holcina, ktera ty kila neshodila a sla take do Turnova, zajimalo by me, jestli ji doktor vzal

olinka11
339 příspěvků 25.1.15 09:00

Dobre rano, holky :mavam:
@Veronika198 prosim te, koukala jsi uz po nejakym tom protein. koktejlu, co budes pit? V tomhle se absolutne nevyznam, doporucila bys mi neco?

Veronika198
285 příspěvků 25.1.15 10:45

Olinka11: No ohledně těch 5ti kg, myslím, že když sundáš jen 4 tak tě doktor vezme, jde mu asi o to, aby jsi naopak 10 nepřibrala. Musí vidět nějakou snahu změny režimu…
Jinak na ten protejnový koktej jsem koukala ale protože se v tom taky nevyznám, poprosila jsem kamaráda fitness trenéra aby mi poradil. Jakmile dostanu odpověď, tak hned povim :D

dudlik1
221 příspěvků 25.1.15 11:26

No cetla jsem, ze tech 5kg opravdu pomuze a odlehci i te jatre a je dobre uzivat Ostropestrec mariansky pisi to i holky na banding foru.

olinka11
339 příspěvků 25.1.15 13:07

@Veronika198 taky si myslim, ze chce doktor videt, ze je clovek ochotnej pro to neco udelat. Urcite na me mysli s tim koktejlem, koukala jsem na neco na netu, ale copak se v tom vyznam :? Dekuju
@dudlik1 a ty ho pijes? Zajima me, jestli to neni nejakej brutalni hnus :mrgreen:

dudlik1
221 příspěvků 25.1.15 13:21

Je to obyc. tobolka :) ano beru je

olinka11
339 příspěvků 25.1.15 13:44

Jo tak, ja myslela caj, tak to si je taky koupim, diky za tip :-)

olinka11
339 příspěvků 25.1.15 13:47

Tak nemusim kupovat, mame je doma, manzel je bral :-)

olinka11
339 příspěvků 25.1.15 17:53
@dudlik1 píše:
Je to obyc. tobolka :) ano beru je

Prosim te, beres 1 nebo 2 tablety denne? Dekuji

Veronika198
285 příspěvků 25.1.15 18:12

Já si koupila ostropestřec čaj a nemá to vůbec žádnou chuť, je to skoro jako voda. Ale asi koupim ještě tobolky… Jinak sem přemýšlela jak podpořit ten úbytek a v Turnově je v pondělí a ve středu Aqua aerobic…Tak to asi zkusím to může být dobrý pohyb pro tlustý, nezatíží klouby a procvičí celé tělo… Jen ta představa plavek se mi ekluje, ale lepší než spinning nebo podobný týrání

dudlik1
221 příspěvků 25.1.15 18:53

Beru 1tobol. he to tam i napsane nevim někde psali, ze i 2tobol. muzou byt.

olinka11
339 příspěvků 25.1.15 19:15
@dudlik1 píše:
Beru 1tobol. he to tam i napsane nevim někde psali, ze i 2tobol. muzou byt.

Ja mam napsany davkovani 1×-2× denne po jidle.. tak nevim, jestli jedna bude stacit, ale mam tu i ostropestrec plod, tak z toho jeste caj 1× denne a to by mohlo stacit

dudlik1
221 příspěvků 25.1.15 19:21
@olinka11 píše:
Ja mam napsany davkovani 1×-2× denne po jidle.. tak nevim, jestli jedna bude stacit, ale mam tu i ostropestrec plod, tak z toho jeste caj 1× denne a to by mohlo stacit

Kurna tak proc mam na krabičce 1×.

Veronika198
285 příspěvků 25.1.15 19:37
@dudlik1 píše:
Kurna tak proc mam na krabičce 1×.

Holky záleží na koncentraci v tabletě a na výrobci. Většinou slabší preparáty se berou 2× a silnější 1×. To že máš na krabičce jen 1× denně a Olinka 2× může být jen tím, že máte každá jiné tabletky s jinou koncentrací…Neviděla bych v tom problém, stačí jen dodržet dávkování na krabičce ;)

olinka11
339 příspěvků 25.1.15 19:48

Tak jsem se na to schvlne podivala.. Moje 1 tobolka obsahuje 70mg silymarin extraktu. @dudlik1 koukni, kolik tam toho mas ty.
Jooo a holky, jeste mame olej z ostropestrce, to se ma brat 1caj. lzicka rano nalacno, ale manzel rika, ze je to pekne hnusny, tak na to prdim, urcite bych blila :mrgreen:

dudlik1
221 příspěvků 25.1.15 19:56

To je pravda mam tam napsane 200mg.

olinka11
339 příspěvků 25.1.15 19:59
@dudlik1 píše:
To je pravda mam tam napsane 200mg.

No tak to ja mam teda pekny srajdy :mrgreen: tak 2× denne a k tomu caj a je to :-)

Sophik
154 příspěvků 25.1.15 23:33

Olinku vzdyt ja taky ale super uzdravovadlo 3× denne do maleho frtana dal 2 cajove lzicky medu do toho zamichas ctvrtku cajove lzicky mlete skorice pak vymackas asi pulku citronu a dolejes vodou cca 50 stupnu teplou po vrch zamichas a kopnes do sebe trikrat denne a je to 100 krat lepsi nez vsechny paraleny

olinka11
339 příspěvků 26.1.15 09:42
@Sophik píše:
Olinku vzdyt ja taky ale super uzdravovadlo 3× denne do maleho frtana dal 2 cajove lzicky medu do toho zamichas ctvrtku cajove lzicky mlete skorice pak vymackas asi pulku citronu a dolejes vodou cca 50 stupnu teplou po vrch zamichas a kopnes do sebe trikrat denne a je to 100 krat lepsi nez vsechny paraleny
.. To neznam 8o
Priste vyzkousim, ted uz jsem fit :-)
Veronika198
285 příspěvků 26.1.15 13:25

Tak spiro a ultrazvuk hotové, vše OK, jen játra mám trochu zvěčená a trochu zatučnělá, ale to prý u obézních lidí neni nic atypického. Koupila jsem si Ostropestřec tablety a lékárnice mě varovala ať na to neberu Paralen protože to může naopak výsledky zhoršit. Jinak v Dr.Max akce na ostropestřec tablety, 200mg, 30 tablet (1 tableta denně) za 99kč.
Ještě ve čtvrtek psycho a je to a v pátek volám termínek…

dudlik1
221 příspěvků 26.1.15 13:34
@Veronika198 píše:
Tak spiro a ultrazvuk hotové, vše OK, jen játra mám trochu zvěčená a trochu zatučnělá, ale to prý u obézních lidí neni nic atypického. Koupila jsem si Ostropestřec tablety a lékárnice mě varovala ať na to neberu Paralen protože to může naopak výsledky zhoršit. Jinak v Dr.Max akce na ostropestřec tablety, 200mg, 30 tablet (1 tableta denně) za 99kč.
Ještě ve čtvrtek psycho a je to a v pátek volám termínek…

Presne ten uzivam…me na zom ultrazvuku nspsal hranicni velikost jater prej za nejaky cas kontrolni ultrazvuk nebo ct, to ze jsou vetsi u nas boubelat jsem nevedela az pak z prispevku.

olinka11
339 příspěvků 26.1.15 14:44

@Veronika198 no super, tak uz jen dvouhodinove povidani s pani psycholozkou :mrgreen:
V kolik to ve ctvrtek mas?

Veronika198
285 příspěvků 26.1.15 16:15

Holky tak sice UZ je za mnou, ale až ted jsem si přečetla tu zprávu a mám tam „žlučníkové kameny, akutní zánět žlučníku“ což je určitě překlep protože jsem se ještě toho doktora ptala jak to vypadá a řekl mi že to mám uvnitř OK jen ta játra trochu zvětšená ale to je u tlustých prej normální…Tak tam zítra musím zavolat a požádat o předělání zprávy…

Olínka11: k té psycholožce jdu ve středu od 15h

dudlik1
221 příspěvků 26.1.15 16:21
@Veronika198 píše:
Holky tak sice UZ je za mnou, ale až ted jsem si přečetla tu zprávu a mám tam „žlučníkové kameny, akutní zánět žlučníku“ což je určitě překlep protože jsem se ještě toho doktora ptala jak to vypadá a řekl mi že to mám uvnitř OK jen ta játra trochu zvětšená ale to je u tlustých prej normální…Tak tam zítra musím zavolat a požádat o předělání zprávy…Olínka11: k té psycholožce jdu ve středu od 15h

Jak ti to tam mohli napsat nevidí co pisou :pocitac: :pocitac:

olinka11
339 příspěvků 26.1.15 16:27

@Veronika198 jezis, co to bylo za doktora :zed: si urcite popletl dve zpravy, tak snad te nebude muset vysetrit znova. Proc si nezavolas o termin operace uz ve ctvrtek, kdyz psycho mas ve stredu?

Sophik
154 příspěvků 26.1.15 16:53

Jestli jsou kameny tak se asi musi resit nejprve to

Veronika198
285 příspěvků 26.1.15 19:40
@Sophik píše:
Jestli jsou kameny tak se asi musi resit nejprve to

Nemám kameny, podle mě jen nesmazaly zprávu nebo nevím co s tim dělaly, ještě jsem se ptala doktora, jak to hodnotí, že těm termínům nerozumím (doktor dělal sono, diktoval a sestra zapisovala) a říkal že to je vše v pořádku až na ta mírně zvětšená játra. Přinejhorším si to tam vysedim ještě jednou no, naštěstí mi dala obvoďačka 2 žádanky (prý to občas na jednu napíšou a druhou si nechají) Ale myslím že s „akutním zánětem žlučníku“ by mě nenechali odejít za 2minuty :D

Veronika198
285 příspěvků 26.1.15 19:41
@olinka11 píše:
@Veronika198 jezis, co to bylo za doktora :zed: si urcite popletl dve zpravy, tak snad te nebude muset vysetrit znova. Proc si nezavolas o termin operace uz ve ctvrtek, kdyz psycho mas ve stredu?

Olin promiň já to napsala špatně, psycho mám ve čtvrtek ve 3 :D sem popleta… :mrgreen:

olinka11
339 příspěvků 26.1.15 20:03
@Veronika198 píše:
Olin promiň já to napsala špatně, psycho mám ve čtvrtek ve 3 :D sem popleta… :mrgreen:

No jsem se prave divila, ze by jsi nevolala uz v ectvrtek :mrgreen:

Veronika198
285 příspěvků 26.1.15 20:11
@olinka11 píše:
No jsem se prave divila, ze by jsi nevolala uz v ectvrtek :mrgreen:

Nene popletla jsem to :D jdu ve čtvrtek ve 3 a volám hned v pátek v 8:30 :dance: volala bych v 8 ale mám od 8 jednání :nevim:

olinka11
339 příspěvků 26.1.15 20:31
@Veronika198 píše:
Nene popletla jsem to :D jdu ve čtvrtek ve 3 a volám hned v pátek v 8:30 :dance: volala bych v 8 ale mám od 8 jednání :nevim:

Skoda, ze tam zkejsnes tak dlouho, jsi mohla volat ve ctvrtek odpo :mrgreen:

Veronika198
285 příspěvků 26.1.15 21:18

Nojo tak ten jeden den navíc už nebude snad takovej extrémní rozdíl :D doufám :D

Jinak sem se uklidnila, v t zprávě je určitě chyba protože o 2 řádky níž je napsáno „žlučník, žlučové cesty a pankreas v norm.“ Bych byla asi světová rarita mít akutní zánět a přitom žlučník v normálním stavu ;)

olinka11
339 příspěvků 26.1.15 21:30
@Veronika198 píše:
Nojo tak ten jeden den navíc už nebude snad takovej extrémní rozdíl :D doufám :DJinak sem se uklidnila, v t zprávě je určitě chyba protože o 2 řádky níž je napsáno „žlučník, žlučové cesty a pankreas v norm.“ Bych byla asi světová rarita mít akutní zánět a přitom žlučník v normálním stavu ;)
:mrgreen:
Sophik
154 příspěvků 26.1.15 21:36

Mne teda delal sono peclive asi 20 minut ale 2 minuty???

Stránka:  « Předchozí 1 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 41 Další »
Váš příspěvek