Tubulizace žaludku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Sophik
154 příspěvků 18.1.15 21:50

Jo holky beru leky na tlak a antikoncepci spolknu to nebude to problem? Co ty na to džejkns?

olinka11
339 příspěvků 18.1.15 21:58

@Veronika198 no tak to je trapny, bez bryli nevidis, ale protoze ti prekazej a chces byt bez nich, tak si to musis zacalovat sama, fakt trapny.. Tak ale zase jestli je zaruceny vysledek a „vydrzi to“ nekolik desitek let, tak to nebudou vyhozeny penize

Veronika198
285 příspěvků 18.1.15 22:07

Četla jsem co psala Evča, myslela sem že vyšetření moči je součístí předop vyšetření, že se to dělá právě kvůli bakteriím aby se předešlo infekcím… Nebo je možné to mít z toho že člověk po operaci málo pije a ty ledviny se nečistí a ta narkoza atd se tam usadí a pak to dělá neplechu???

Olinka: no je to trapný ale je to tak. Pojišťovna mi 1× za 3 roky přidá asi 500 na brýlové obroučky ale to je celé. Tyhle operace řadí mezi estetické a nejsou hrazené, ani kdyby je doktro napsal jako nezbytné, např když se ti ty oči rychle zhoršují…

Veronika198
285 příspěvků 18.1.15 22:10
@Sophik píše:
Jo holky beru leky na tlak a antikoncepci spolknu to nebude to problem? Co ty na to džejkns?

Léky na tlak odevzdáš při příchodu a sestry ti je budou dávkovat dle pokynů lékaře (tak to je se všemi léky které bereš) a antikoncpeci jim jen oznam že máš a jestli si ji můžeš vzít a trošku zapít. Záleží na koho narazíš, třeba v Liberci mi řekli že antikoncepci musím vysadit 3 měsíce před operaci a vůbec o tom nechtěli diskutovat a v Turnově mi dovolili tabletku spolknout a trošku zapít ještě v den operace

olinka11
339 příspěvků 19.1.15 07:37

Dobre rano, holky :mavam:
Dnesni vazeni dopadlo jeste lepe, nez jsem cekala… Po tydnu dietky necely 3kg dole :dance:

dudlik1
221 příspěvků 19.1.15 08:52

No super…

olinka11
339 příspěvků 19.1.15 12:10
@dudlik1 píše:
Ano a nekde jsem cetla, ze je dobry i obycejny heřmánkový teply caj 3krat denne pry nejak tu sliznici prokrvi a tim zacnem nenstruovat.

Zkusila jsem ten hermankovy caj a dneska jsem to dostala, tak to asi fakt funguje :) nebo to treba neni tim cajem, nevim, to je fuk, hlavne, ze uz se nemusim nervovat.. Teda az do pristiho mesice :-)

Veronika198
285 příspěvků 19.1.15 12:39

Tak to je super Oli, jsi šikovná…Já měla dnes docela krušnou noc, pořád jsem myslela na to co mi řekl táta a přebírala sem to a musim říct, že mě to trochu zvyklalo k kramflekách :( Hlavně mám fakt obavu jak bude člověk vypadat když sundá 50kg, aby mi nebylo spíš do breku z toho vytahaného těla :( Musím to pořádně probrat s panem doktorem ve čtvrtek a zeptat se ho na vše

dudlik1
221 příspěvků 19.1.15 13:23

Me dnes u obvodacky pobavila sestra…nemate strach?

dudlik1
221 příspěvků 19.1.15 13:34

Zna dietni sestru, ktera to podstoupila a mela hrozny strach je po tubu cca 4roky a je spokojena.

Veronika198
285 příspěvků 19.1.15 14:06

Holky já musím říct že se teda taky docela bojim :(

olinka11
339 příspěvků 19.1.15 15:49

Tak ja se teda vubec nebojim, hrozne se tesim, kdyby mi z Turnova zavolali, ze mam prijet, behem 5-ti minut jsem sbalena a skacu do auta a frcim :mrgreen:..ale to je asi tim, ze termin mam za „dlouho“
Veru, ty to teda nemas snadny, vsichni ti tu operaci rozmlouvaj, ale rekni si.. Jsi schopna zhubnout sama na nejakou prijatelnou vahu, prece se nechces porad tahat se 120 kilama. Obezita ma prece spoustu zdravotnich rizik, myslim, ze horsich, nez je vytahana kuze..

Evča37
22 příspěvků 19.1.15 16:58

Koukám, že jste mě špatně pochopily. Na vysvětlenou. V předoperačním vyšetření je samozřejmě i moč a tu jsem měla v pořádku. Zánět ledvin jsem si vypěstovala až měsíc po operaci, kdy jsem celou dobu velmi málo pila a ledviny se mi zanesly. Proto všechny nabádám k tomu, že je nejdůležitější po opce hodně pít. Co 2min. to lok. Někomu to půjde líp, někomu hůř, ale neflákejte to. :D A s těma antibiotikama. Nikdo vás hned nebude pakovat do nemocnice na nitrožilní antibiotika, to teprve, když je nebudete snášet a i potom je riziko (jako u mě), že dostanete koňskou dávku a podráždí vám to i tak žaludek. V nemocnici jsem se také setkala s tím, že žádný doktor pomalu nevěděl, co je to tubu. Až na jednoho mladého doktora, který za mnou poslal nutriční terapeutku, s kterou jsem se dohodla na jídelníčku.

olinka11
339 příspěvků 19.1.15 19:19

@Evča37 jak dlouho jsi byla v nemocnici?

Veronika198
285 příspěvků 19.1.15 20:07

Olinka11: No doma mi to nikdo moc nepřeje a spíš hází klacky a rozmlouvá mi to..

Jojo pití je důležité, po každé OP mi bylo zle protože sem nebyla schopná pít tolik kolik bylo nutné. Ale po tubu sem někde četla že doktor doporučuje u sebe první 2-3 týdny nost dětskou lahvičku a každých 5 min si cucnout :D

olinka11
339 příspěvků 19.1.15 20:37

Asi maji o tebe strach, reknou si… Blaaazen si necha uriznout zaludek

Evča37
22 příspěvků 19.1.15 20:56

V nemocnici jsem byla 5 dní a z toho 3 dny půst.

Veronika198
285 příspěvků 19.1.15 21:08

Evča37: Evi a pokud pomineme tu nepříjemnost se zánětem a antibiotiky, jak se jinak cítíš a zvládáš režim??? Pozitiva, negativa???

Veronika198
285 příspěvků 19.1.15 21:09
@olinka11 píše:
Asi maji o tebe strach, reknou si… Blaaazen si necha uriznout zaludek

No nevim, spíš se s tim nikdy nesetkali a říkají si „nojo místo aby se přestala cpát, tak se radši nechá řezat“

džejnks
30 příspěvků 19.1.15 21:11

@Veronika198 já s sebou nosím malou petku pořád (i před operací) a popíjím po troškách :lol: na té operaci očí byla sestar před Vánocema, vaplázla 35tis ( ato měla ješět nějakou slevu) vidí dobře, ale nesmí nic těžkého tahat a dodržovat jejich pokyny :lol:
@Sophik s těma lékama asi tak v den operace je vpohodě ráno polkneš s troškou vody, ale po operaci bude trošku problém, pokud budeš mít sondu (což já po operaci měla) tak je vzít nemůžeš, vyšly by ti zpět ven, až ti ji vytáhnou, tak si vezneš antikoncepční a od tlaku ti řeknou jestli je po třeba, většinou se hned po operaci nebere, jenom kdyby byl moc vysoký tlak a jestli to není velká tableta, tak s ním mít problémy nebudeš, ale pokud je to něco většího, tak asi ze začátku jo :(

Veronika198
285 příspěvků 19.1.15 21:12

U nás (mě) je asi i problém ten, že já ráda vařím a ještě radši peču, s dortem si sem schopná hrát i 16hodin než je dokonalý a upeču skoro vše an co si vzpomenete a každý si mě s tim spojuje a je to pro něj nepochopitelné že zrovna já která pořád tak vaří a peče chce přestat jíst

džejnks
30 příspěvků 19.1.15 21:15

Já jsem se bála strašně, ale opravdu hodně :( honily se mi v hlavě černé myšlenky co kdyby… a bála jsem se :( nejhorší na tom je, že to je vlastně moje práce, já uspávám na sále a tak proto jsem se bála možných komplikací :( sice jsem měla vše domluvené, výborného anesteziologa, nejlepšího operátéra, ale i přesto a po tom jsem zjistila, že to nebylo vůbec hrozné, ba naopak jsem byla mile překvapena super anesteziia celkově vším :lol: proto holky koho to čeká nebojte se, není ani čeho, stojí to za to :lol:

@Veronika198 píše:
Holky já musím říct že se teda taky docela bojim :(
džejnks
30 příspěvků 19.1.15 21:17

@Veronika198 nepřestaneš jíst (teda jenom ze začátku nebudeš jíst), jenom budeš jíst mín, víc ti žaludek nedovolí a to se pak ukáže i na postavě :lol:

Veronika198
285 příspěvků 19.1.15 21:19

Džejnks: já se nebojím anestezie, ale spíš jak si zvyknu na ten režim a jak to přijme okolí. Víš jako aby si neřikali hned „hele ta nejí ta je divná“. Nechci to nikde moc řikat co podstupuji, ani v práci jsem to neřekla, jen že jdu na zákrok ale víc ne. A když jsi sálová sestra, nevíš proč po laparoskopii z tebe ten plyn nevypustí?? Já měla po laparo slepáku pocit že mi někdo láme klíční kosti jak to bolelo ten plyn

Sophik
154 příspěvků 19.1.15 21:27

Ahojka diky za info mam 3 tabletky malinke jednu antiko a dve na toak u me je totiz problem ze kdyz mam 140/90 tak uz je mi blbe a necitim se dobre tak snad to klapne zvladnu to proste jo zhubnu par kilo aleky na tlak budou pryc doufam ze me taky prestane zlobit ta krcni pater kdyz zhubnu

dudlik1
221 příspěvků 19.1.15 21:30
@džejnks píše:
Já jsem se bála strašně, ale opravdu hodně :( honily se mi v hlavě černé myšlenky co kdyby… a bála jsem se :( nejhorší na tom je, že to je vlastně moje práce, já uspávám na sále a tak proto jsem se bála možných komplikací :( sice jsem měla vše domluvené, výborného anesteziologa, nejlepšího operátéra, ale i přesto a po tom jsem zjistila, že to nebylo vůbec hrozné, ba naopak jsem byla mile překvapena super anesteziia celkově vším :lol: proto holky koho to čeká nebojte se, není ani čeho, stojí to za to :lol:

Ja, take mivam blbe myslenky…pisla jsem ti do soukr. zpráv, ale chtela jsem tady jsem popleta

džejnks
30 příspěvků 20.1.15 08:32

@Veronika198 nevím jak kde, ale u nás es snaží vždy ten vzduch vypustit, to pak bolí, když to tam zůstane a je fakt, že tedka naposledy mě nic nebolelo a břicho bylo splasklý, ono asi jka kde a hlavně jak který doktor :lol:

Evča37
22 příspěvků 20.1.15 08:47

Veru, napíšu ti jak to mám já a nevím, co by bylo pro tebe pozitivum a co negativum :) Co je pravda, že nemám hlad, ale hrozné chutě. Jak čtete na ostatních fórech, že jíst po 3h 100g je trochu hloupost. Teda možná tak po roce ale určitě né po měsíci - musím dodat že u mě, třeba u jiných ano. Já dám teď maximálně 30g a tak jím co 1,5 h. začátky byly dost těžké, pořád jsem měla knedlík v krku a bylo to dost nepříjemné. Vážně člověk musí zjistit co mu sedí a jaká je jeho míra, když to přeženu mám hrozný tlak v žaludku a záklopka to drží jen tak tak. Nejhorší ze všeho pro mě je, že nemám vůbec uspokojivý pocit z toho, že jsem se najedla a prvním měsíci mi hrozně chybělo kousání - nahradila jsem žvýkačkama :) A další negativum (pro mě) je jít do restaurace na večeři. Většinou nemají polévku, kterou bych jak tak dala. A tak člověk jen kouká, co si ostatní dávají a já si popíjim tu svojí vodu bez bublinek a ochutnám 2 sousta od manžela. Co je super, že si dám vážně jen kousek čokolády a nebo plátek čipsů a mám dost. A taky samozřejmě ty kilíčka dolu.

Veronika198
285 příspěvků 20.1.15 10:07

Evča37: tak to je super, děkuji za popis…Mluvila sem s paní co je po op asi 2roky a řikala že si v restauraci dává předkrmy, koktejly (nealko) nebo něco sladkého. Ale že hlavní chod ne, to nesní a když už na to má jooo chut objedná si ho ale odense si většinu domů a pak to prý slastně uďubuje celý další den :D

džejnks
30 příspěvků 20.1.15 11:52

@Evča37 jak jsi dlouho po operaci??to mi nějak uniklo, je dobře, že sníš málo to je i účel a kolik máš celkem kg dole??jak dlouho jsi jedla tekutou stravu??celý měsíc a kašovitou kdy??at vím
a v te restauraci třeba kousek masa se zeleninou ti dělá problém???my jedeme za dnů na hory, tak si říkám, že na oběd a k večeři bude polévka ke s nídani nějaké mléko, popř. jogurt :lol:

Evča37
22 příspěvků 20.1.15 15:37

Po operaci jsem 5 týdnů, mám 12kg dole, tekutou stravu jsem měla 14 dní a kašovitou asi týden, i když ten druhý týden vše pořádně rozkousala, tak se mi to do břicha dostalo taky jako kaše :) No a maso a zeleninu ještě moc nedám- je to hrozně těžký na žaludek. Ale každému padne něco jiného

džejnks
30 příspěvků 20.1.15 16:56

@Evča37 tak to je hezké kg dole :lol:

olinka11
339 příspěvků 20.1.15 16:58

Ahoj holky :mavam: uf, tak jsem vas docetla, jste toho teda nakecaly :-)
@Evča37 z tvych prispevku mam pocit, ze s operaci nejsi spokojena (mozna muj dojem), ale zajimalo by me, kdyby jsi mela
moznost se znovu rozhodnout, sla by jsi do tubu znova?

dudlik1
221 příspěvků 20.1.15 18:19
@Evča37 píše:
Po operaci jsem 5 týdnů, mám 12kg dole, tekutou stravu jsem měla 14 dní a kašovitou asi týden, i když ten druhý týden vše pořádně rozkousala, tak se mi to do břicha dostalo taky jako kaše :) No a maso a zeleninu ještě moc nedám- je to hrozně těžký na žaludek. Ale každému padne něco jiného

Tak to je skvele 12kg

Evča37
22 příspěvků 20.1.15 18:31

Olinko, máš pravdu. Moc dobrý pocit z toho zrovna teď nemám. Zvlášť po tom, co jsem absolvovala bych to asi nikomu nedoporučovala. Je to už definitivní a taky to mnohdy není účinný. Možná jsem měla jít nejdřív na bandáž, ale tam mě dost odrazovali komplikace a další reoperace. Já vím, že tohle tady asi většina z vás nechce slyšet, ale i odvácená stránka patří k věci. Ale jsem poměrně krátce po opce a ve se na m dost nahrnulo. Třeba za půl roku budu mluvit jinak a budu to všem doporučovat. :) Jen jsem tady chtěla upozornit i na nějaké rizika. :zed:

olinka11
339 příspěvků 20.1.15 19:14

@Evča37

Kdyz budu mluvit za sebe, tak jsem rada, ze tu napises i tu negativni stranku veci. Je krasne cist kolik kilo kdo shodil, ale tohle k tomu, bohuzel, take patri.. A ted, diky tobe, vim, jak moc je dulezite pit, pit a pit..
Me osobne od operace nikdo nicim neodradi, ja jsem uz skalopevne rozhodnuta, vim, ze pro me jina moznost neni, sama nejsem schopna se tech posr… kil zbavit.

Evča37
22 příspěvků 20.1.15 19:18

Jsem ráda, že jsem alespoň s něčim pomohla :-) Na to jsem hlavně chtěla upozornit, aby si to každý pořádně rozmyslel. A když už je někdo skálopevně rozhodnut, tak mu jen přeji, aby vše bylo v pohodě a bez komplikací :-)

olinka11
339 příspěvků 20.1.15 19:27

@Evča37 urcite Evi, po operaci nam bude urcite prinosem, jak moc je dulezity pitny rezim, clovek si rekne takova blbost, ale co to muze zpusobit.. Skoda, ze te na to taky nikdo neupozornil dost durazne a musela sis projit tema zanetama :hug:
Preju, at jsi brzo uplne fit a at uz si jen uzivas ubyvajici kilicka ;)
A urcite budeme radi za dalsi tve zkusenosti a postrehy..

Veronika198
285 příspěvků 20.1.15 19:59

Evča: já jsem taky ráda že sem někdo napíše i že „to stojí za prd“ a není to jen růžové. Je to náročný a složitý zákrok a je nutné znát všechny strany a důsledky… Já sem si dnes udělala radost a koupila si v kuchyňských potřebách krásnou modrou lahev (asi 500ml) s vyklápěcím brčkem ve víčku :mrgreen: taková blbost a jakou to udělá radost…Jsem ráda ale že jsi napsala že už takhle brzo po op jsi šla do restaurace, mě doma strašej že mě to uplně asociuje a nebudu kvůli tomu moct nikam chodit.

Jinak se mi to už blíží, ve čtvrtek mám 1.konzultaci u pana doktora Hrubého a mám už připravenou A4 plnou otázek na pana doktora. V pátek hned gastro, v pondělí spiro, čtvrtek psycho a když to půjde OK, tak příští pátek můžu volat o termín…

Veronika198
285 příspěvků 20.1.15 20:00

Olinka: Ani jsi mi neřekla jestli ti pan doktor odepsal na to že jsi požádala o dřívější termín operace??? Platí pořád 3.3. nebo ti nabídl něco bližšího??

olinka11
339 příspěvků 20.1.15 20:38
@Veronika198 píše:
Olinka: Ani jsi mi neřekla jestli ti pan doktor odepsal na to že jsi požádala o dřívější termín operace??? Platí pořád 3.3. nebo ti nabídl něco bližšího??

Jeste se neozval… Teda to uz se nejspis ani neozve, ale to je fuk, alespon si v klidu zhubnu ty pozadovany kila.. Takze plati termin 3.3. :-)
Nechci mu psat znova, nebo volat, abych ho nejak neotravovala :-)

olinka11
339 příspěvků 20.1.15 20:40

@Veronika198 plnej papir otazek? 8o teeeda ty jsi zvedava! :mrgreen:

Veronika198
285 příspěvků 20.1.15 20:44

Olinka: Alekoukám že to hubnutí ti jde, počkej třeba se rozjedeš, do 3.3. dáš dolu ještě 10kg a operaci si rozmyslíš :D Co jsi si upravila že ti to jde dolu?? Já si asi koupím čaj z ostropestřce na čištění jater (koukala sem stojí pár korun) a asi nebude naškodu i po operaci na čištění. Jednou jsem ho už pila, je takřka bez chuti takže neni problem jim nahradit pitný režim

Veronika198
285 příspěvků 20.1.15 20:47
@olinka11 píše:
@Veronika198 plnej papir otazek? 8o teeeda ty jsi zvedava! :mrgreen:

Jo plnej papír otázek :D psala sem si je průběžně už od listopadu kdy jsem se objednávala, jak mě něco napadlo, zapsala sem si to :D pravda, budu to muset trochu zrevidovat, něco jsem se dozvěděla, a něco tam mám možná víckrát, ale vidim to na cca 20 otázek :D Sem zvědavá, profesionální deformace nejspíš :D

Sophik
154 příspěvků 20.1.15 20:55

Holky ja vim ze to bude tezsi ale ty nadbytecny kila me fakt oteavuji take mam travici obtize a pan doktor na uktrazvuku rikal ze kdyz je na brise hodne tuku tak to zvysuje nitrobrisni tlak a tim vznikaji ty problemy o krcni pateri ani nemluvim je mi 41 a konecne budu moci leginy a pekne satky na rpzdil od nekonecnych cernych kalhot a trik brrrrrrrr
Doufam ze to bude ok doma mám podporu i v praci tak se tesim :mavam:

olinka11
339 příspěvků 20.1.15 20:58
@Veronika198 píše:
Olinka: Alekoukám že to hubnutí ti jde, počkej třeba se rozjedeš, do 3.3. dáš dolu ještě 10kg a operaci si rozmyslíš :D Co jsi si upravila že ti to jde dolu?? Já si asi koupím čaj z ostropestřce na čištění jater (koukala sem stojí pár korun) a asi nebude naškodu i po operaci na čištění. Jednou jsem ho už pila, je takřka bez chuti takže neni problem jim nahradit pitný režim
Ikdybych dala 10kg dolu, tak by se mi zase vratili..a stejne to je malo, hoooodne malo, bohuzel. Nejim zadny sladky
Ani mastny, hodne zeleniny, pecivo jen tmavy s ruznyma tvaroh. pomazankama, jako prilohy nejcasteji ryzi. Kdyz me honi mlsna, strcim si do pusy dve-tri kolecka sunky a je to :-)
Zatim mi to problemy nedela, ikdyz jsme meli navstevu, tak jsem upekla babovku a detem palacinky a nedala jsem si :-)
Veronika198
285 příspěvků 20.1.15 21:09

Olinka11: Ty sis nedala palačinku?? To teda gratuluju, palačinky a lívance jsou moje životní slabost :,(

Sophik: souhlasím s tebou nadváha je nejen hnusná ale i nebezpečná. Tuk uvnitř břicha utlačuje orgány a ty nemohou potom správně fungovat. Ale taky se těšim až v létě oblíknu něco jiného než maxi triko s dlouhým rukávem a volné kalhoty až na zem aby nebyl, nedej bože, vidět kousek kůže

olinka11
339 příspěvků 20.1.15 21:13

@Sophik taky se hrozne tesim, az si v lete vezmu tilko a nebudu v nem vypadat, jak vzducholod.
A jak se ulevi noham, juuu, uz se nemuzu dockat, az pujdeme s detma na vylet a ja nebudu funet jak prase

olinka11
339 příspěvků 20.1.15 21:17

Holky a vy jste v lete fakt chodily takhle zahaleny? To ja jsem si klido vzala sukni, ale musi byt pod kolena, ty mam silene spekaty, takze mi koukaly ven jen maxi lytka :mrgreen:
A koupat jste se chodily, nebo chodite do bazenu?

Sophik
154 příspěvků 20.1.15 21:29

No ja jezdim i do nuda kempu vzhled mi nevadi az tak ale kdyz uz mam zhubnout tak at je ze me taky jednou pekna baba planuju zmenu v praci tak at jsem uz hezka a ne halda tuku

Stránka:  « Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 41 Další »
Váš příspěvek