Tubulizace žaludku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
džejnks
30 příspěvků 16.1.15 21:03

Mě to hezky vyšlo, že jsem byla čerstvě po a to jsme ani neplánovala, primař mi řekl termín a tak to vyšlo, s menstruací by tě odložili, tak si to raději vypočítej at pak nemusíš řešit tyto nepříjemnosti :(

olinka11
339 příspěvků 16.1.15 21:36

@džejnks vychazi mi to dobre, tak snad nebude nejaky vykyv

dudlik1
221 příspěvků 17.1.15 07:48

No se mate.

Veronika198
285 příspěvků 17.1.15 08:16

Holky neví některá z vás, proč po operaci z břicha ten plyn zase „nevypustí“?? Mě po laparu snad víc boley ramena a klíční kosti než ta operovaná část břicha.

olinka11
339 příspěvků 17.1.15 09:28
@Veronika198 píše:
Holky neví některá z vás, proč po operaci z břicha ten plyn zase „nevypustí“?? Mě po laparu snad víc boley ramena a klíční kosti než ta operovaná část břicha.

Ja hlasim, ze nevim :mrgreen: :P

Veronika198
285 příspěvků 18.1.15 13:46

Tak mám docela radost holky, přítel který ten zákrok celou dobu odsuzoval, tak včera sem byli na večeři a on sam začal ať mu o tom něco povim, jak to je, jak se to dělá, jaké jsou možnosti, tak sem mu to popisovala, sice se netvářil moc nadšeně (ono asi jíst pizzu a poslouchat o tubulizaci není to prevé ořechové, ale sám s tím začal) a v závěru sem mu nabídla jestli nechce jít na tu konzultaci ve čtvrtek semnou tak řekl že pokud si bude moct vzít volno v práci tak semnou půjde, aby věděl jak se o mě má pak starat…Holkz, já jsem tak ráda, že to takhle vzal

olinka11
339 příspěvků 18.1.15 13:50

@Veronika198 ahoj, tak to je uzasny! Ja uz jsem se te chtela zeptat, ale nechtela jsem do toho rejpat, pokud byste to jeste neprobirali..
Pokud pujde s tebou, tak to bude super, vyslechne si to s tebou cely a bude presne vedet, do ceho jdes a ze budes potrebovat podporu.. A hlavne, ze nejsi jedina s timto problemem, kdo ho chce resit takto.

Evča37
22 příspěvků 18.1.15 14:27

Tak vás zde všechny po dlouhé době zdravim a nedá mi to, abych tady hned na některá témata nereagovala :D. Co se týká menstruace a jdete do Turnova, tak tam to není vůbec žádný problém. Jen je potřeba to nahlásit sestrám a doktorovi a před operací si vzít tampon a po opce vložku. Sestry vám se vším pomohou. A také je lopší si vzít sebou vložky i když nemáte zrovna termín, protože berete léky na ředění krve a menzes se může spustit.
Další je hubnutí před operací. Je to důležité, hlavně kvůli játrům a já doporucuji pít ostropestřec mariánský, který je dobrý na játra. Já jsem sice zhubla6 kg, ale kolegyňka právě dostala menzes při kterém vždy ztloustne 5 kg. Jde jen o to to vysvětlit doktorovi. :D
A nakonec je VÁŽNĚ velmi důležité si to pořádně rozmyslet a zvážit všechny důsledky. Je sice krásný slyšet o tom, kdo má jaké úbytky, ale mnohdy za jakou cenu. Zda by nebyla třeba lepší bandáž žaludku. Já třeba teď prodělala zánět močáku a ledvin, kvůli tomu, že jsem do sebe nemohla dostat dost tekutin, ledviny se nepročisťovali a já zkončila na kapačkách a antibiotikách v nemocnici, protože je můj pidižaludek nesnesl v tabletách. Kdo je ale pevně rozhodnut a vědom všech důsledku a možných komplikácí, tak tomu přeji, aby se mu vše povedlo a nenastali žádné komplikace.

olinka11
339 příspěvků 18.1.15 14:41

@Evča37 ahoj, je fajn, ze se take ozval zase nekdo z tech, co uz maji operaci za sebou :-)
Prosim te, ty jsi byla v Turnove operovana pri menstruaci? Ted mam 3dny zpozdeni, nervuju se, aby mi to nevyslo na termin operace, ikdyz teoreticky by to melo byt v pohode..

olinka11
339 příspěvků 18.1.15 14:44

@Evča37 a jeste k tem tabletam… Proc to nejde, to ti je potom spatne, nebo to vyzvracis? Kdyz budu mluvit za sebe, tak me to teda neodradi, ale jen me to zajima :-)
Kazdopadne preju brzke uzdraveni, at jsi brzy fit :-)

Příspěvek upraven 18.01.15 v 14:45

dudlik1
221 příspěvků 18.1.15 14:44

Jo k te menstruaci mi rekla slecna v lekarne nejaky caj Drmek myslim tak to nejak znelo.:-)

Evča37
22 příspěvků 18.1.15 14:46

Já přímo ne, ale vedle ležící spolubojovnice a vše bylo v poho. Je to nepříjemné jen pro tu ženskou, ale sestry i doktor jsou v poho. Je dobré si vzít vlhčené ubrousky ale už druhý den si udeš moc spodek opatrně osprchovat.

Evča37
22 příspěvků 18.1.15 14:48

Ano antibiotika jsem vyzvracela. I když jsem měla ty nejšetrnější, které můžou být. :D

olinka11
339 příspěvků 18.1.15 15:34
@dudlik1 píše:
Jo k te menstruaci mi rekla slecna v lekarne nejaky caj Drmek myslim tak to nejak znelo.:-)

A co to dela?

olinka11
339 příspěvků 18.1.15 15:36
@Evča37 píše:
Ano antibiotika jsem vyzvracela. I když jsem měla ty nejšetrnější, které můžou být. :D

A stejne me to neodradi :mrgreen: :jazyk:

dudlik1
221 příspěvků 18.1.15 15:47

Kdyz ji potřebujes mit spravne nebo, kdyz mas spozdeni. Rikala jsem ji, ze mam obavy, ze to nedostanu jak mam nebo, ze se mi spozdi.Tak tenhle caj -bylinka pry pomaha.Taky rikala, ze v dnesni dobe to uz pry neni takovy problém, tak nevim. :nevim:

olinka11
339 příspěvků 18.1.15 16:27

@dudlik1 a ty to pijes?

dudlik1
221 příspěvků 18.1.15 16:36

Ne ja mám jeste cas op mam 18.2. A pit se to ma pry tak tyden pred…

dudlik1
221 příspěvků 18.1.15 16:36

Myslim tyden pred menstruaci :)

olinka11
339 příspěvků 18.1.15 16:39

@dudlik1 aha, tak dekuji za radu… A kdyz mam dnes 3. den zpozdeni, tak asi zacit pit hned, co?

dudlik1
221 příspěvků 18.1.15 16:44

Ano a nekde jsem cetla, ze je dobry i obycejny heřmánkový teply caj 3krat denne pry nejak tu sliznici prokrvi a tim zacnem nenstruovat.

olinka11
339 příspěvků 18.1.15 16:56

@dudlik1 tak ten hermankovy zkusim vecer, jinak bych musela zajet do lekarny a to uz se mi nechce :oops:

dudlik1
221 příspěvků 18.1.15 17:06

Urcite je dostanes i tak to je ten stres…

olinka11
339 příspěvků 18.1.15 17:10

@dudlik1 to vis ze jo, jsem si to spocitala, krasne mi to vyslo a jako na potvoru neprisla vcas :zed:
Jsem z toho cela na nervy akorat

dudlik1
221 příspěvků 18.1.15 17:15

No to budu i ja uplne to same ja uz ted myslim na to at mam predoperacni dobre a mensky za sebou :pankac:

olinka11
339 příspěvků 18.1.15 17:23

@dudlik1 ty mas termin operace prede mnou, ja nastupuju az 3.3… Takze bych mela mit menstruaci jeste 2×… A silim uz ted, ze mi to nevyjde :mrgreen:

dudlik1
221 příspěvků 18.1.15 17:28

Musime myslet pozitivne :lol:

olinka11
339 příspěvků 18.1.15 17:34

@dudlik1 preeeeesne! :palec:

Evča37
22 příspěvků 18.1.15 17:43

Já nechci od opky odrazovat, ale je důležité znát i odvrácenou stránku věci. Není vše jen růžové.

dudlik1
221 příspěvků 18.1.15 17:50

Jsem si vedoma uz jsem byla laparoskopicky jednou, ale bylo to tak rychle pac nebyl cas, ze si skoro nic nepamatuji.Ale muj tlak srdce a kycel se uz těšíme ze nam bude lepe.

Veronika198
285 příspěvků 18.1.15 17:52

Holky je tu nějaká která ještě nemáte děti a chystáte se nebo jste tubu absolvovalyy??? Doma se to nějak dozvěděl táta (měl dlouhodobou nadváhu, předloni měl úraz a byl 7 měsíců doma a mohl chodit a za ty nacelé 2r schodil 25kg a všem to předhazuje že on to dokázal atd) no a teď mu to máma řekla tak sem při nedělní večeři dostala docela nepříjené kázání, pomalu mi hodil talíř na zem že jestli nechci žrát tak to můžu přestat už teď, a jak to bude až budu těhotná a mít děti, tak to cituju „budeš kripl bez žaludku, tlustá a vytahaná“ a pořád do mě hučel „podívej se na mě, já to taky zvládl, zadarmo to nebylo, jestli si myslíš že tohle bude snadný tak se pleteš“ a pak nějaký keci jako že těma nutridrinkama prožeru celou vejplatu a hromada dalších keců…Tak sem se chtěla zeptat jestli tu má nějaká zkušenost, že měla děti až po tubu a jak moc přibrala v těhu a jak to pak šlo dolů…Docela mě to schodilo ten „rozhovor“

olinka11
339 příspěvků 18.1.15 18:33

Ja jsem pred druhym ditetem shodila 22kg tvrdou drinou, kazdy den hodina venku na kole, 2× tydne aerobni cviceni, citila jsem se lepe, ale porad jsem mela 100kg, pak me to „prestalo bavit“ a kdyz jsem otehotnela, mela jsem 105, no a rodit jsem sla se 117..
Po porodu jsem byla na nejakych 110kg a postupne jsem se zase vypapkala :(
Takze ta trictvrterocni drina je v pr… A ja vim, ze nikdy nebudu schopna zhubnout na „prijatelnou vahu“ sama, proste shodim, hrozne me to bavi, pak elan opadne a ja zase kynu.. A ze sve zkusenosti muzu rict, ze tehotenstvi, ktere zacinas na vaze pres 100kg, zadna sranda. Ale mozna by bylo dobre se zeptat doktora, jak je to potom s tehotenstvim, on ti k tomu urcite rekne pro a proti.

Veronika198
285 příspěvků 18.1.15 18:41

Olinka11: no a co teprve začínat těhu se 120kg, to by mě asi vážně trefilo…Už ted sem ráda že se valim. No, četla jsem na jinem foru kde odpovídá pan doktor Hrubý že tehotenství není překázka, že má hodně pacientek po operaci které mají krásné děti, spíš mě zajímalo jestli tu je některá která otěhotněla až po zákroku a jak moc přibrala a jak to pak šlo dolu… Já sem se taky snažila, cvičila, počítala kalorie, vážila jídlo, jedla jen půlku, nejedla po 18h a já nevim co všechno a vždy s efektem -7kg a pak plus 10. Přesně jak říkáš, v momentě kdy odešel elán nebo jsem jen 1 vynachala, přišli kila navíc…

olinka11
339 příspěvků 18.1.15 19:12

@Veronika198 prin120kg bych do ditete snad asi nesla, vezmi si, ze muzes pribrat treba az nekam ke 140kg, ale zase na druhou stranu, by jsi treba pribrat nemusela nic, to je tezke..
Kazdopadne, pokud planujete nejak v dohlednu miminko, tak urcite to chce dat nejaky to kilco dolu, bez toho by to byl pro telo silenej zahul.

Veronika198
285 příspěvků 18.1.15 19:19

Olinka11: v nejbližší době ne, ale třeba za 2 roky by sme ho chtěli. Já to právě vim že to bude záhul i proto to chci dát dolu… Mluvila jsem s paní kteráto má asi rok, předtím měla cca 3roky kroužek ale s ním nebyla spokojená bylo jí pořád zle. Taky byla v turnově. Říkala, že si klidně dá guláš, ale s 1 malym knedlikem nebo jde s manželem na večeři a co nedojí si vezme sebou, nebo si nedá hlavní chod ale vybere předkrm. Chodí prý i na grilovačky, dá si maso ale ne chleba. Dělá kuchařku ve škole takž i ochutnává co vaří a nemá problém. Prý to bylo těžké cca 3 měsíce ale pak si zvykla a nepřijde jí to. Normálně vaří, normálně jí ale prostě málo…jen to chce po op postupně a pomalu, nic nelámat přes koleno

olinka11
339 příspěvků 18.1.15 19:46

Jasne, clovek si musi zvyknout na novy rezim a zjistit, co muze, kolik toho muze a co mu naopak nedela dobre.

dudlik1
221 příspěvků 18.1.15 19:59

Presne tak a myslím si, ze kazdy kdo je pevne rozhodnut do tohodle jit vi, ze to neni jednoduche a preci i doktor, diskuse nebo znami, kteri jsou po op tak vi do ceho jdou co je ceka.Ale jak jsem zjistila po case jsou pozitivni a rádi, ze to podstoupili.

Veronika198
285 příspěvků 18.1.15 20:02

Já si taky řikám že to není konec světa…Neříkám že to bude snadné to ani nápad, bude to záhul, hodně o vůli, disciplíně a odříkání ale má to takových lidí kteří to dokázali a žijou normálně a spokojeně…Problém je že u nás doma je hodně věcí spojených s jídlem. Léto-grilovačky, narozeniny- žranice, nemoc - něco dobrého aby ti bylo lépe, nedělní obědy, o víkendu něco sladkého upečeno atd atd tak je jasný že když je někdo s jídlem tak moc spojenej bude to asi těžké se s ním „rozpojit“. Taky třeba nevim jak v těch prvních měsících budou jíst a já se na ně budu koukat…To asi radši půjdu pryč

džejnks
30 příspěvků 18.1.15 20:16

@Veronika198 ze začátku hlavně ani nebudeš mít hlad a ani snad chut :lol: včera jsem byli na narozeninách, já tam vypila kafé laté a trochu džusu a opravdu nic víc a nevadilo mi to, přitom všichni žrali řízky, obložené mísy, zákuska…a u oběda si cucám svoji rozmixovanou polévku pomalu, takže než oni sníd pol. a oběd, tak já sotva sním svoji polívku, jenom se bnesmím rozeřrat pak a vydržet aspon s tím, že sním opravdu málo :lol:
ty tekutiny jsou sice ze začátku horší, přijme se jich mín, ale už teka 14 dní po operaci je to vpohodě :lol:
pokud nebudeš těhotná hned tedka, tak pak je to vpohodě, sníš mín, ale častějia hlavně vyváženéa potřebné potraviny :lol:

Veronika198
285 příspěvků 18.1.15 20:21

Džejnks: těhotná teď hned určitě ne, tak za 2 roky cca to máme v plánu… Jen mě zajímalo jestli tu je někdo kdo otěhoněl až po tubu.. No tak to je fajn že to je takhle a člověk nemá hlad…Uvažovala jsem i o té plikaci to je méně nárořný zákrok ale tam jak neodříznou tu žlázu tak má člověk pořád stejný hlad jen toho nesní tolik to mi přijde jako mučení :D Nevím jestli ji to tu už nepsala, ale chodíš do práce už??? Popřípadě za jak dlouh ose chystáš jít?

džejnks
30 příspěvků 18.1.15 20:44

@Veronika198 jdu tento následující týden a jenom 1× amlého už zvedám, takže začínám pomalu a fakt se cízím dobře, už ani necítím ránu, jako by jsme ani na operaci nebyla, jenom nesním skoro nic :lol: což je dobře :lol:

olinka11
339 příspěvků 18.1.15 20:48

Veru, jamyslim, ze s tubu se v tehu moc nepribere… Tezko do sebe narves naraz pul cukrarny :mrgreen:
Ale myslim, ze by pak bylo dobre chodit k nejakemu vyzivovemu poradci, aby jsi do sebe dostala, i v tom malem mnozstvi, to, co miminko bude potrebovat.

Veronika198
285 příspěvků 18.1.15 21:06

Jojo asi to pak takhle udělám a poradím se s nějakým odborníkem na výživu…Zatim ale mimi není v plánu, zatím jen chci sundat hoodně kilo :mrgreen: chtěla bych tak 40-50 dát dolu. 45 ideálně…Chtěla bych aby mi nějaké maso zůstalo, mám ráda ženy s tvary jako je např. Beyonce atd, nemusím (a nechci) být jak kostra. Mám obavu jak to bude s prsama :( mám docela velký prsa a bojim se že se mi vzfouknou, splasknou a budu mít psí uši :(

olinka11
339 příspěvků 18.1.15 21:13

@Veronika198 manzel mi rika, ze az zhubnu, tak si budu prsa do podprsenky rolovat a kdyz je zase rozmotam, tak budu skrtat cudlema o zem :mrgreen:..ono ani po odkojeni 2 deti to neni zadna slava.. Ted nosim podprsenku vel. 95J, takze kdyz nekam vlezu, tak jdou nejdriv prsa, pak dlouho dlouho nic a pak teprve ja :mrgreen:

Veronika198
285 příspěvků 18.1.15 21:28

Olinka11: koukám tvůj pan manžel je srandista co? :D frázi „strkat čudlema o zem“ sem ještě neslyšela :D já mám 85F a po kojení nejsem a stejně ty prsa nic moc :( Já sem snad ještě neviděla ženskou co má velký prsa (pokud nejsou silikonový) aby měli hezkej tvar. Ale mám strach aby se mi z toho neudělaly kokršpanělý uši :( zkusim se poptat na nějaký cvičení jestli by nepomohlo. Kolegyně přítel je fitness trenér tak sem stejně přemýšlela že bych ho poprosila o nějakou cvičební sestavu přesně na míru.

olinka11
339 příspěvků 18.1.15 21:36

@Veronika198 tak mi pak kdyztak das par tipu na nejaky cviky :-)
Jsem rikala manzelovi, ze kdyz to bude velka hruza, tak si je necham udelat.. Koukala jsem na to a 43000,– 8o to je teda masakr

Veronika198
285 příspěvků 18.1.15 21:39

Olinka11: to je teda slušnej balík no :( vim že když schodíš určité množství hmotnosti, jde na pojistovnu udělat plastika kůže na břiše, ale prsa asi ne :( Já si šetřím na operaci očí, nosím brýle a vadí mi, zvlášt v létě, chtěla bych si dát odřezat dioprtie, ale to je taky 13-17tisic/ 1 oko… Nojo krása je dneska děsně drahá a nebo moc bolí :D

olinka11
339 příspěvků 18.1.15 21:43

@Veronika198 jj, na pojistovnu pouze bricho po velkem ubytku hmotnosti
Prosim te, co je to za operaci oci, ze to nehradi pojistovna?

Veronika198
285 příspěvků 18.1.15 21:48

Olinka11: nehradí, je to „kosmetický“ zákrok kde ti laserem odřežou rohovku a tím i dioptrie. Já mám teď 2,5 dioptrie na dálku a bez brýlí už vůbec nevidím, ale operace se řadí mezi estetické, takže se nepřispívá… Ale má to výhodu že ten zákrok garantuje že oči v tom stavu zůstanou min 35let od operace.

Sophik
154 příspěvků 18.1.15 21:50

Holky cetly jste co psala evca? Myslim ze na infekci ledvin jsou lepsi antibiotika pichana do zily je to vseobecne tezka infekce ono je lepsi si nechat bakteriologicky vysetrit moc pred operaci jestli je sterilni to uz mam hotovo asi to nevyzaduji ale je to lepsi

Stránka:  « Předchozí 1 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 41 Další »
Váš příspěvek