Tubulizace žaludku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 41 Další »
Evča37
22 příspěvků 28.12.14 14:19

Po opce musíš 14 dni jen tekutou a pro mě byl po ránu nejlepší nutridrink- koupíš v lékárně- a pak jogurtové mléko a vývary- ze začátku jen voda a pak rozmixovaná. A naředěná přesnídávka taky dobrá. Ale počítej, že dáš jen pár loků.

Veronika198
285 příspěvků 29.12.14 18:12

Evča37: To je těžko představitelné si dát jen pár loků, když teď jsem schopná sníst 2 obědy a dortík ke kafi :( Nutridrink jsom už jednou užívala, když jsem byla po operaci mandlí a nemohla jsem jíst, škoda jen, že je tak drahý, myslím že kolem 50-60kč za lahvičku… Užíváte nějaké vitamíny, Centrum, Cem M nebo tak?? Jak je to po operaci, když smím jen tekuté a potřebuji polknout tabletu? Drtila jste si tablety na prášek??

Evča37
22 příspěvků 29.12.14 19:31

Po operaci budete muset zapíjet hned tabletu proti pálení žáhy. A to se dá zapít malým lokem. Nutrirink je asi za 40 Kč. Vitamíny ještě neužívám, ale to kvůli tomu, že jsem na to zapomněla :-). Vše se zvládne! Co je pro mě teď nejhorší, že musím vařit pro děti a pořádně nemohu ochutnat. :-(

bacilius
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.14 19:37

Nejí nic no :( jen šťávy

Daneš
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.15 11:16

Jsem po operaci necelé 4 týdny a jak p íše už Evča37, tak to vaření dětem, zvlášť během vánoc, bylo dost náročné. A tak jsem občas zhřešila a něco uzobla. Teď se ale bojím, jestli jsem něco nepodělala…nemáte někdo zkušenost? Nemám problémy, ani bolesti - teda občas mě zabolel žaludek, když jsem do něj soukala, něco co nesmám. Tak jsem s tím rychle skončila… ale dlouhodobě se cítím dobře.

Daneš
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.15 11:31

Nutridrinky jsem pila k snídani, ale po 2 týdnech už jsem je nemohla ani cítit. A to v jakékoliv příchuti. Nicméně doporučuji kvůli živinám proteinové. Stojí kolem 60 kč. Vývary se mi doteď nepřejedly, což je určitě super výhra :-) ale už se nemůžu dočkat normální stravy. Ještě asi 10 dní a pokusím se nehřešit. Jinak dole mám za ty necelé 4 týdny 12 kg a cítím se opravdu lépe. Tak doporučuji všem nerozhodným.

Sophik
154 příspěvků 3.1.15 11:35

Super to jsem potrebovala slyset jdu na tubu 15 ledna do vitkovic ale ted jsem byla nastydla ale snad krome obcasneho zachrchlani uz jsem ok ale obavy mam velike a po operaci to boli dlouho? Mam to do ostravy 400 km odridim to 6 den po op domu? Prosim o radu a chute nemate?

Daneš
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.15 11:41

Ja byla ve Velkem Mezirici a domů to mam cca 90kg. Ridit jsem si netroufla. Byla jsem po kapackach docela oslabena. Prvni jidlo jsem mela az Nutridrink doma. V nemocnici jsem od pondeli do soboty pila jen caj + kapacky. Bolesti jsem zadne moc nemela. Dokonce stale tvrdim, ze porod cisarskym rezem byl bolestivejsi. Hlad moc nemam, dokonce mam i problem jist po 4 hodinach, jim mene casto. Chute me vsak dohaneji. A to hlavne bych nejradeji snedla vsechno to krasne maso, ze ktereho si delam polevku. Ale ze bych se vrhala na sladke ci mastne, to se mi zatim nestava. Spis to maso mi chybi, tuhle jsem synovi zavidela cerstvy chleb s maslem..uz se tesim, az si jej take dam :andel:

Sophik
154 příspěvků 3.1.15 12:57

Diky moc za vycerpavajici info a kolik jste vazila ja mam 111 kg

Daneš
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.15 13:01

Ja mela 127 a nyní jsem kolem 115-116. První dny jsem hubla kilo za den, ted se to nejak zastavilo a hubnu tak 20dkg za den. ale pomalu to jde dolu stale. Drzim palce at je vse bez komplikaci, po operaci je to fakt prima:-)

Evča37
22 příspěvků 3.1.15 17:12

Tak já mám po operaci 24 dní, takže bych měla být ještě na kašovité stravě, ale jím už skoro všechno. Hlavně to pořádně rozkoušu aby se jídlo do žaludku dostalo jako kašovité. Na ovoce a zeleninu si ještě moc netroufnu a taky chleba jsem ještě nezkusila. Samozřejmě, že nesním hned 85 g ale asi 30g a v tom případě nejím až za 3 hodiny, ale asi tak za hodinu a půl. Maso jím také, ale jen 2 minikostičky a mám kámen v žaludku, ale nejde odolat. A Daneš já měla také 127 kg. Teď jsem na 114, ale zdá se mi, že jsem se zastavila :-(. A Sophiku, určitě bych si nějak sehnala odvoz. Já to měla domů z Turnova asi 30Km a stačilo mi to a to jsem ani neřídila :)

Sophik
154 příspěvků 3.1.15 17:23

Diky moc snad to dam jsem po cisari a po operaci patere ale mam stejne trochu obavy mam nakoupene presnidavky a nutridrink a tak budu muset byt opatrna protoze mi byva tezko od zaludku i ted ale beru omeprazol a ten budu brat nadale ale uz se tesim az budu mit pod 100 mam totiz velke bolesti krcni a hrudni patere doufam ze shodin takovych 40 kg pry je to mozne tak okolo roku :)
A mela jsi bolesti po op?

Daneš
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.15 17:25

Evčo37 to jsi mě potěšila. Myslím, že máme po operaci tak stejně dlouho, já byla 9.12. na sále. Zatím teda to moje udˇobávání jsem nepovažovala za jídlo, třeba jsem prostě užďobla nějaké maso nebo mrkev z polívky, ikdyž na Silvestra jsem zkusila i par Chipsíčků, ty se přece rozžvýkali na pidistrouhanku :-D

Evča37
22 příspěvků 3.1.15 17:32

No vidíš, já měla operaci až 10.12. a už si dávám i tousta se sýrem, nebo dneska dva kousky knedlíku s rajskou. To jsem ještě neposlušnější pacientka. :) Po operaci jsem žádné bolesti neměla, jen si oblblá z narkózy a unavená z toho ležení na kapačkách.

Veronika198
285 příspěvků 3.1.15 17:36

Pár chipsíčků na pidistrouhanku? :lol: To zní zajímavě :D Máte po té operaci veliké chutě holky?? Mám strach že neodolám chutím… Zároveň jsem se chtěla zeptat, cvičíte nějak?? Mám asi 116kg a skoro žádnej cvik nezvládnu i z procházky mě bolí chodidla že si je musím ráno promasírovat než vstanu z postele a představa že k tomu mám ještě rozřezané břicho, tak si neumím představit jaké cvičení zvládnu

Evča37
22 příspěvků 3.1.15 17:41

Já osobně mám chutě šílené :mrgreen: :mrgreen: A taky je nezvládám, takže zobu. Jsem jasný kandidát na to, že ten žaludek přežeru. :oops: :oops: No snad se to zlepší. A teď keště necvičim, ale už mám připravený orbitrek.

Daneš
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.15 17:44

Chutě mám, ale myslím, že je to zatím spíš tou tekutou stravou. Prostě bych snědla cokoliv, co neteče:-D ale že by mě honila mlsná, to se mi moc neděje. A i kdyby, tak už nikdy nesním takové množství. Prostě si dám pár chipsíčků, ne celé balení. To se už nikdy do břicha nevejde. Jediné, co mě osobně trápí, je to, že prostě namůžu vypít sklenici vody na ex. Jen po douškách. A to jsem kolikrát vypila i půllitr čaje naráz. Teď mi došlo, že ještě že to nebyl půllitr piva. To by fakt asi člověka naštvalo, že ho srká hodinu :lol: Zatím necvičím, ale venčím psy, chodím se synem bruslit a na procházky. Takže nějaký pohyb mám.

Sophik
154 příspěvků 3.1.15 18:04

Holky diky moc za pozitivni informace moc jste me potesily je fakt ze clovek po operaci neplaca jako cokoska jogurt pak neco slaneho atd hlavne at jdou kilca dolu alespon neco :lol:

Evča37
22 příspěvků 3.1.15 18:14

Já teda plácám. čokoláda, brambůrky- není problém. Jen toho nesním pytlík nebo tabulku. Dám jeden brambůrek a stačí.

Sophik
154 příspěvků 3.1.15 19:28

Tak to je v pohode protoze normalne clovek opravdu sezere nemozne jak dlouho jste byly v nemocnici?

Evča37
22 příspěvků 3.1.15 21:08

V úterý jsem nastoupila, ve středu operace a v sobotu se razilo domů.

Sophik
154 příspěvků 3.1.15 21:12

Tak to je super to zvladnu diky za informace jsem za ne stastna alespon vim co je treba diky

Veronika198
285 příspěvků 3.1.15 22:33

Sophik: držim palce aby vše dopadlo OK, pak se určitě poděl o zážitky a pocity. Já jdu 22.1 na první konzultaci a modlím se aby mě pan doktor zákrok odsouhlasil.

Daneš
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.15 21:19

Ja mela nastup v pondeli, utery na sale, do stredy na JIP a v sobotu domu :roll: A taky moc drzim palce Sophikovi i Veronice198.
Apropos, Evca37 me inspirovala a uz jsem vcera krome polivky jedla jogurty a dnes jsem si jako bozskou krmi uvarila rajskou omacku. Mnam, mlask. Po 3, skoro 4 tydnech tekute stravy si clovek zacne vazit kazde lzicky, ktera neni vyvar :pankac:

olinka11
339 příspěvků 6.1.15 21:33

Ahoj holky, dnes mam za sebou utz a zitra mne ceka gastro, tak snad bude vse v poradku a zitra se uz budu moct domluvit s doktorem na terminu operace..
Zdravim vsechny a preju at kilca stale pekne ubyvaji :mavam:

Veronika198
285 příspěvků 7.1.15 10:24

Olinka11: Držím palce abz vzšetření proběhlo dobře a dostala jste brzo termín..
Já dnes udělala první krůček, obvodní doktorka mi napsala doporučení k zákroku, ze zdravotních důvodů (mám nemocná játra a zhubnutí by jim výrazně prospělo). Zároveň mi vyplnila historii hubnoucích pokusů a udělala krevní a jaterní testy. Takže k panu doktoru Hrubému půjdu 22.1 vyzbrojena alespoň nějakým dokumentem.

Zároveň, jen pro zajímavost dámy, mi paní doktorka říkala, že jedna její pacientka tento zákrok podstoupila před vánoci a je s ním moc spokojená a už po měsíci se prý cítí mnohem lépe co se celkové pohody těla týče. Myslím že říkala, že šla na op s cca 120kg a nyní je kousek nad 100

olinka11
339 příspěvků 7.1.15 11:40

Tak holky, gastro je za mnou, uf, to bylo pekne hnusny :poblion:
Volala jsem hned doktorovi, ale dnes je mimo nemocnici, tak termin dohodneme zitra, ja se taaaaak tesim, doufam, ze to bude brzo :potlesk:

Veronika198
285 příspěvků 7.1.15 15:53

Olinka11: To je nemilé, když se člověk tak těší a doktor tam není…Ale tak zítra už budete vědět. Nechala jste si na gastro dát injekci nebo ynecitlivění? Jak dlouho to trvalo?

Sophik
154 příspěvků 7.1.15 16:10

Holky zdravim tak moje operace odlozena na 10.2 protoze jsem v pondeli byla na predoperacnim a mam vyssimCRP a sedimku protoze jsem pred 6 dny dobrala antibiotika a na aru doktor rikal ze na tuto op musi byt clovek uplne ok a minimalne 3tydny bez antibiotik a jelikoz pracuji v lekarne kde se to bacily jen hemzi zustavam na neschopence :)

Sophik
154 příspěvků 7.1.15 16:10

Jo a aby toho nebylo malo tak jsem si dala vcera k veceri krevetovy salat a asi nebyl ok acelou noc jsem zvracela a dnes jsem cely den v posteli :( :( :(

olinka11
339 příspěvků 7.1.15 18:10

@Veronika198 sestricka mi strikla do krku znecitlivujici sprej, uz z toho se mi zvedal zaludek :D
Diky bohu to trvalo jen par minutek, vsichni mi rikali, ze je to humus tohle vysetreni.. a meli pravdu.. ale opravdu je to jen chvilka, tak se to da vydrzet.

Veronika198
285 příspěvků 7.1.15 18:31

Sophik: to mě mrzí, že vám to takhle odložili, to máte ještě nepříjemnější mež Olinka11, ale lepší než riskovat… Mě teda před 2 letz neklesalo CRP pod 30, tak mi vzndali slepé střevo, z nemocnice mě propouštěli s CRP 140, celý rok i po 13ti antibiotikách se mě držela pro změnu angína, tak šly ven krční mandle (mimochodem nejbolestivější zážitek v životě) a teď jsem rok od operace, je mi dobře, ale CRP stále kolem 20 a nikdo neví proč a čím to je. Tak snad to nebude operaci vadit :(

Sophik
154 příspěvků 7.1.15 18:44

No ono je lepsi mit CRP v norme kamaradka ho mela vyssi i sedimku a byla na bypasu zaludku a mela pekny komplikace zapal plic a nekolikrat ji tahali vodu z plic mela nakahanku ale v Praze ji zachranili proto si radeji davam pozor problem u teto op je ze to neni zivotne dulezite tak chteji aby bylo vse v norme
Drzim palce at jdete co nejdrive :D

olinka11
339 příspěvků 7.1.15 19:26

@Sophik ta drzim palce, at jste brzy ok a toho desateho uz to vyjde

olinka11
339 příspěvků 7.1.15 19:29

Holky… nemohly bychom si tu vsichni tykat? Me to vykani nejak nejde „pres prsty“ :kytka:

Veronika198
285 příspěvků 7.1.15 19:43

Olinka11: já jsem pro :D :kytka:
Sophik: tak to je mazec, to bych neřekla že to může být taková komplikace. Já mám CRP vyšší celoročně i když mi nic není, nezabrala ani antibiotika ani již zmíněné vyndání slepáku a krčních mandlí… Snad to nebude veliká komplikace.

Sophik
154 příspěvků 7.1.15 19:57

Jsem pro tykani samo

olinka11
339 příspěvků 7.1.15 20:03

Holky, co vsechno se dela pri predoperacnim vysetreni? Vsechno u obvodaka, nebo zase nejaky litacky po doktorech?.. A jaky jsou nirmalni hodnoty crp?

Sophik
154 příspěvků 7.1.15 20:07

CRP by melo byt do 10 na me nekdo prskl v praci a bylo to a sedimentace by mela byt 10/20 ja mela 30/75 kdyz je v tele nekde zanet tak se zvysi tyto hodnoty a to by nemelo byt ale snad uz to bude ok

olinka11
339 příspěvků 7.1.15 20:08

@Sophik a tak ti dala doktorka dalsi atb?

Daneš
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.15 20:37

Ahoj,
ja mela taky vyssi CRP a doktorka se me jen zeptala, jak se citim, jesli me neco neboli a ze nekdy obezita samotna zvysuje CRP. Mela jsem myslim 17. A zadny problem to nebyl, komplikace nebyly.
U te gastroskopie jsem mela i nejakou opiatovou injekci a libovala jsem si, ze se to dnes dela uplne jinak a setrneji nez pred lety, kde mi nasilim rvaly trubku do krku a jeste na me rvali - nerihejte. Ted mi vystrikali krk a pichli injekci a bylo to ok.

Olinka11: to vysetreni uz je jen u obvodacky. Vezme krev, moc, natoci EKG, zmeri tlak, tep, prohlidne krk, poslechne srdce a prudusky a napise dlouhy papir:-)

Sophik
154 příspěvků 7.1.15 20:48

Ne nedala oni ty hodnoty klesnou ale chce to delsi pauzu od antibiotik

Sophik
154 příspěvků 7.1.15 20:49

Tak to je super ale ja byla jeste trochu nachlazena

olinka11
339 příspěvků 7.1.15 20:54

@Sophik jo taaak :-)
Jeste, jak dopredu se delaji ty vysetreni?

Veronika198
285 příspěvků 7.1.15 21:41

Olinka11: netuším zda tento zákrok nemá nějaké speciální postupy, ale jinak pro všechny běžné operace by výsledky měly být max 2týdny staré v den zákroku.
Nezkoušela jsi ochutnat Nutridrink?? Četla jsem doporučení že po té operaci je vhodný, ale cenově teda nic moc :( Já sem si koupila na zkoušku čoko a tropické ovoce a je to docela dobré. Musí teda být vychlazený, ale chuť OK.

danullka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.15 22:06

Ahoj děvčata! Za týden jdu na tubu. Chci se zeptat jestli bude velkej průser fakt, že sem nezhubla těch 5 kilo. Děkuju za odpověd!

Sophik
154 příspěvků 7.1.15 22:30

Mne nikdo nerikal ze musim cosi zhubnout

olinka11
339 příspěvků 7.1.15 22:36
@danullka píše:
Ahoj děvčata! Za týden jdu na tubu. Chci se zeptat jestli bude velkej průser fakt, že sem nezhubla těch 5 kilo. Děkuju za odpověd!

Jdes do Turnova? Jestli jo, tak ve zprave z 1.konzultace je napsany, ze pokud pacient tech 5 kilo nezhubne, nebude pripusten k operaci…ale jestli to tak opravdu je, to ti rekne asi nektera z holek, co maji operaci uz za sebou. Kolik ti chybi?

Příspěvek upraven 07.01.15 v 22:41

danullka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.15 22:37

Nám to říkal dr. Hrubý, když jsem tam byla na konzultaci a má to napsané i ve zprávě od doktora. Tak doufám, že mě nepošlou domů.

danullka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.15 22:40

Mám dole asi jen dvě kila. Ještě se snažim, ale asi to velký zázrak nebude.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 41 Další »
Váš příspěvek