Tubulizace žaludku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 41 Další »
Klárča Ústí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.14 03:30
Tubu

Ahojik holky, tak i já jsem se rozhodela pro tubu, a bylo to velice rychle, v úterý nastupuji do Turnova a středu pod „kudlu“ a nemůžu se dočkat :-) tento tip operace podstoupili hned 4 lidi z mého okolí a já je budu následovat. Na konzultaci jsem jela už s výsledky gastra, plicního, psycholigie a tak jsem nemusela čekat dlouho na termín…maji ted hodně narváno, lae i tak jsem na konzultaci byla před týdnem a už abych balila a vydala se na cestu…kdybyste někdo chtěl vyměnit zkušenosti tak klído písněte na 777552323 a nebo na fb klarka masakovo krohanova, budu jedině ráda…aq všem držím palečky

eva velyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.14 10:38

Klara ustí - držím palečky

Renča5757
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.14 18:04

Ahoj všichni!!! Termín mám 19.8.2014 na tubulizaci. Šíleně se těším až mi půjde váha dolů, ale zároveň se bojím operace a hlavně jestli zvládnu ten měsíc na tekuté stravě. Napište mi prosím nějaké tipy co ano a co nee.

marciik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.14 10:53

Renco 5757 bud naprosto v poho protoze to zvladnes ja se toho prave take bala a jde to je to v poho to co varim doma to si namixuji a jim.Das toho stejne malo. Ja mam po operaci 7,5.2014 dolu mam 23kg. stale jim tekutokasovitou stravu obcas neco zobnu ale malo poradne zvykam. Zatim mi nic nedela jakoby zle jen se citim syta takze hlad vazne neni.Co mi dela problem je piti tech tekutin protoze to ja normalne malo pila. Takze to zvladnes uvidis. Hodne stesti neboj nic to neni.
:) :) :)

Renča5757
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.14 19:32

Jsem zvyklá hodně pít. Ale četla jsem že je lepší pít brčkem, že polykáš menší množství. Jo a někde na nějakým fóru někdo psal že je vhodná i kojenecká láhev. Myslím že si na to co a jak přijdu sama v průběhu dní. Potom napíšu jak se cítím a hlavně jak mi jde váha dolů.

bessik
13 příspěvků 26.07.14 09:14
ahoj

Jdu na tubu,1.9. a mám naplánováno, že půjdu po 14 dnech do práce(prodavačka),ale s tím, že budu jen u kasy a brigádnice obstará vše ostatní. Je to reálné??Vy co už to máte za sebou??Díky za info.

Simčaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.14 12:18
ahoj holky

Ahoj holky hodně jsem si přečetla a strašně mě vaše zkušenosti a pocity zajímají. Podstoupím také TUBU žaludku v Turnově :-) veškeré vyšetření mám hotové, dokonce jsem byla už objednaná na operaci termín 18.9. ale už týden se léčím antibiotiky na vředy takže se operace posouvá, ale nevím na kdy.
Mám zvláštní pocity, bojím se mám strach ale vím že má váha ze 125kg je už nepřípustná a jsem odhodlaná do toho jít. Mohu mít dotaz??? jak Vám šlo zhubnout těch 5 kg před operací???
Jinak ještě jedna zpráva… mám kamarádku nejlepší… ta právě teď leží na sále a dělají ji srulování žaludku… myslím na ní bojím se o ní…ale holka moje to zvládne :-)

marciik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.14 12:25

Ahoj, nemas se ceho bat nic to neni.Ja pred operaci nezhubla nic a od kvetna mam dolu 29kg. Uz dnes lituji, ze jsem nesla jeste drive.Jsem po tubu a vazne nic hrozneho.Ja se take silene bala to asi kazdy.je lepsi par kilo dat dolu prej se to lepe operuje, ele podminka to asi neni mi nikdo nic nerikal tak nevim. Hodne stesti preji.Mej se a at uz je to za tebou. :mavam:

bessik
13 příspěvků 12.09.14 13:20
ahojky

Ahojky já byla na tubu 2.9.,jsem ještě doma, vůbec nic mě nebolí, dělám vše, jen netahám těžké věci. Nejsem unavená, jen nemám hlad!!!Chtěla jsem jít v pondělí do práce, ale doktor mě nepustil, že je to po operaci moc brzo, takže ještě týden budu,,odpočívat,,.Před operací jsem nic nezhubla, nikdo ani neříkal, že bych měla. Po operaci jsem měla dole hned 7kg, ale co jsem doma, tak váha stojí, ale doufám, že se začne hýbat dolů!!!Přeji hodně úspěchů všem!! :)

Simčaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.14 17:06

Holky děkuju za podporu :-) můžu se optat co vše můžete po operaci v tekuté dietě??? spíše co vše se tam zahrnuje… v kašovité se dá říct že je to normální jídlo, ale rozmixované a né tak řidké že???

Simčaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.14 17:11

Jinak bych Vám chtěla říct… proč zrovna Vám protože možná zažijete ten samý přístup od lidí… Kdysi dávno jsem shodila 40 kg za půl roku, žila jsem s člověkem, který mě psychicky i fyzicky týral a proto má váha šla strašně rychle dolů…jsem ráda že tu ještě jsem protože to semnou vypadalo hodně špatně…
Ale teď zavřu oči a vidím a slyším ty lidi, nikdo se mě na nic neoptal… všichni jen pomlouvali že jsem začala brát drogy a že jsem feťačka… bylo to strašné… a teď začínají obavy z toho jak opět lidé budou zlý… mám obavy a to proto, že mám malou holčičku. Nikde se tím nechlubím, že na nějakou operaci jdu…pač komu jsem se svěřily všichni mě odrazují tak proto :-( znáte některá ten pocit??

SpeedyCZ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.14 13:03
Již brzy podstupuji také tento zákrok.

Zdravím lidičky. Již brzy podstupuji Tubulizaci žaludku. A proto jsem se rozhodl zřídit na Facebooku stránku kde budu popisovat vše od první konzultaci až po operaci a po stavu po ní. Tak pokud vás to bude zajímat, tak se můžete přidat a klidně se i zapojit do tvorby stránek pro další odvážlivce, kteří chtějí řešit svou obezitu chirurgickým zákrokem.

Odkaz je zde: https://www.facebook.com/…138472334180

doris1
7 příspěvků 20.09.14 21:40

Ahoj všem, tak i já se podělím o svou zkušenost s tubulizací. Byla jsem na zákroku před 24 dny v Mostišti, kde to opravdu nemá chybu! Jak doktoři, tak sestry vše úplně super. Nepotřebujete žádné psych. vyšetření a já jsem dokonce měla to štěstí, že jsem přišla ve středu, kdy tam jsou konzultace s Mudr. Šimoníkem, který je opravdu skvělý a on mi nabídl, zda bych mohla na operaci už další týden v úterý, tzn, přijet už v pondělí! Já jsem sice mohla bez problémů, ale byl to pro mě horor vše tak rychle a najednou jsem začala zvažovat pro a proti, ale tím, že jsem neměla moc času, tak jsem do toho šla. Naneštěstí jsem ale den před nástupem dostala menses a od té středy u něho se mi udělal opar na rtu, což jsem nikdy neměla. Že by tedy znamení nejít? Hned v neděli jsem do nemocnice volala, zda se mám dostavit, když mám tyhle „problémy“, sestřička se poradila s panem doktorem a prý bez problémů ať přijedu. Říkala jsem si, ježíši tak já se tomu nevyhnu. A také tím, že to bylo narychlo, tak mi pan doktor nabídnul, že veškeré potřebné vyšetření jako je gastro, ekg, interní uděláme v pondělí na místě. Vše jsem zvládla kupodivu i to gastro :-).Ještě ten den jsem do sebe hodila 2 kafe a asi 5 cigaret, abych to zvládla :-) Ráno jsem šla na operaci jako první a musím říct že úplně vše bylo bez problémů, už za 2 hoďky na jipce mě nic nebolelo ani jsem nepotřebovala žádný lék na bolest a péče tam úplně skvělá. Dělají to roboticky, robot se jmenuje da vinci a to je možná také tím, mám jen 3 jizvičky, ale opravdu malinké. Z nemocnice mě pustili v sobotu ráno a to už bylo vše perfektní, do práce jsem šla hned v úterý. Musím ale říct, že první týden jsem měla strašný hlad a chutě, ale fakt hrozný!!! Nepálila mě žáha a nic mě nebolelo. Váha byla cca 105kg před. Měla jsem na tuhle nemocnice doporučení a ikdyž to mám cca 165km, tak jsem neváhala a udělala jsem strašně dobře. Pokoje jsou nadstandartní včetně plazmové tv. Byla tam se mnou holčina kousek odtud a ta měla váhu okolo 140kg a byla a je spokojená stejně jako já. Šla na operaci po mě a taky nepotřebovala žádný lék na bolest a to přitom měla jiné zdrav. problémy a užívala hodně jiných léků. Sestřičky pořád chodily, jestli nechceme lék na bolest nebo prášek na spaní atd. Jinak co se týká dneška, tak mám váhu 94kg, jsem spokojená i když… Dodržela jsem tekutou stravu, kašovitou jsem pojala v práci polívkama s pytlíku, které se zalévají do hrnečku(což je asi hřích, ale..). Pití mi nedělá vůbec žádný problém, vypiji i klidně 2,5litru denně a nemusím brčkem, jen nějak nedávám ještě normální stravu. Ráno si třeba dám vajíčko na měkko, ale mám fakt co dělat, abych ho snědla, potom vůbec nemám hlad a když pocítím, že bych měla něco pozřít, tak jsem si udělala bramb. kaši, ale zase sním jen tak 3 lžičky a už mám pocit plnýho žaludku a začnu říhat. Chtěla bych se tedy spíš zeptat, jestli má někdo stejný pocit. Určitě si neumím představit jíst každé 3 hodiny, to bych fakt nedala a když tak max. 5 lžiček. Zkoušela jsem i rizoto, tak to mi nedělá problém vůbec, žaludek vůbec netlačí jen to říhání a asi jako blik hej už máš dost. Mám tedy spíš strach nebo né strach ale spíš otázku, jestli se najím někdy „normálně“, nemyslím sníst prase, ale třeba dobrý steak atd., protože zatím mám s masem problém. Vzala jsem si k obědu 2 kuřecí pečený křidýlka, proboha tam není ani 10dkg masa, ale snědla jsem max. jedno a do půl hoďky šlo ven, bylo to asi na žaludek těžký přitom žaludek absolutně necítím, že by bolel nebo cokoliv. Jinak s kg jsem spokojená a cidím hlavně na oblečení, že to jde dolů, jen se bojím, že už se nikdy nenajím. A taky je to tím, že to mé okolí a ani skoro nejbližší rodina netuší co jsem podstoupila, tak se jen vymlouvám, že držím jinou dietu:-). Co mi třeba vůbec nevadí je hermelín, ale takový párečky to nemůžu i kdybych ho žvýkala 2 hodiny a to podotýkám, teď slabší povahy nečtěte, že jsem si ho přežvýkala a dávala rozžvýkaný do ubrousku a i tak to ten žaludek cítil a zase to říhání a proboha co do toho žaludku mohlo sklouznout 1 dkg? Ničeho nelituju, cítím se fit a hezčí, nemám už obavu jít mezi lidi a i mě baví se nmalovat, což jsem dřív neměla, hlad vůbec nemám, jen ten pocit snad to tak nebude pořád!! Mějte se všichni krásně a posílám i odkaz na nemocnici, kde si vše přečtete, hlavně metodu, kterou to dělají. Myslím si i, že oni to dělají jako jediní u nás.

http://www.nemocnice-mostiste.cz/…ie/index.htm

marciik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.14 08:11

Ahoj.Ja byla na stejne operaci v kvetnu v Ostrave.Dnes mam dolu 30kg jeto uzasne uz ted lituji, ze jsem nesla drive.Jen tu dietu jak pises ja 3 mesie mixovala a jedla spise kasovitou stravu. Parky kure maso jim velmi/mela jsem par krat/ pomalu a to vazne maly kousicek a chci rict, ze jsem to zacla jist tak koncem srpna pred tim jen mixovane nebo mlete maso.Muzu rict, me to zase az tak nelaka.Piju docela malo a malo jim a citim se vazne plna.Ja teda k obedu spise polevku a na druhe nedam do sebe mozna nechci nevim.Nebo si dam jen kousek masa a tak 1 lzici kase bramborove.Mi to staci chute ani hlad zatim nemam.Ja uz jim vsechno, ale vazne malo a myslim, ze je to tak dobre. Drzim ti palecky at jdou kilecka dolu a at to hlavne vydrzi. Krasny den. :)

bessik
13 příspěvků 21.09.14 20:58

Ahojky já byla v Mostišti 1.9.,tak jsme se tam minuli. Já mám 4 jizvy,3 malinké(2 stehy)a jednu 4stehy, nic mě nebolí a jak říkáte, naprosto spokojená s personálem a doktorem!!!To říhání mám pokaždé, když si dám o trochu víc než snesu.Nebo na potraviny, které bych ještě neměla jíst!!Ale občas něco zkusím a většinou to žaludek nepojme.Holt seznam co jsme tam dostali, je odhadnutý dobře!!!Já jsem na tekuté, nebo mixuju polévky. Mám 11kg dole, jsem spokojená. A myslím, že normální porci si už nikdy nedopřeješ!!!Vždy jen kousek.Ale s tim jsem já počítala. Přeji hodně úspěchů!!!
:lol:

doris1
7 příspěvků 22.09.14 10:20

Ahojky bessik, tak to jsem ráda, že má někdo stejnou zkušenost. Máš asi pravdu, ví proč to tam mají napsané :-). Já jdu dát za chvilku polévku, co se týká kg, tak máme dole stejně, to je bezva aspoň vidíme, že to funguje :-). Marciik teda to máš krásný úbytek, tak budu teda mixovat a mixovat. Zkoušela jsem včera krůtí karbanátek jen pěkně přírodní v troubě, byl krásně šťavnatý, ale po 3 kousnutích jsem měla dost. Hlavně ať si na vánoce můžu dát kapříka se salátem, nic jinýho si nepřeju :-)!!!
Papa a přeju holky krásný den…

Simčaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.14 10:46

Holky tak už mám veškeré vyšetření za sebou… a vředy zahojené a 4.11. nástup do nemocnice :-)ú na Tubu… ;) ;) ;) ;) ;) ;)

bessik
13 příspěvků 26.09.14 11:32
Ahojky Simčaaaa

Tak budu držet pěsti!!Já už vesele chodím do práce a jsem vpohodě. Cítím se skvěle(i když je to zatím -12kg).2.10. to bude měsíc od operace. :potlesk: :mavam:

SpeedyCZ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.14 14:52

Simčaaa: Já mám nástup do nemocnice 2.11 a druhý den operace. Tak držím palce ať vám to dobře dopadne :)

Simčaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.14 11:49
ahoj všechny :-)

Bessik: super jen tak dál…doufám že to půjde takhle krásně i u mě :-)
SpeedyCz: 4.11 mám nástup já a 5.11 operace :-) tak to se tam potkáme :-) i Vám tfuj tfuj a kupu štěstíčka.
Jinak nějak jsem na to přestala myslet, mám práci a malou holčičku… :* :* a hups ono už je konec měsíce a za týden touto dobou… :) :) budu už po operaci…
Strašně to uteklo… začínám se trochu bát :P :P :P ale zvládla jsem horší věci a dám to :-)

bessik
13 příspěvků 28.10.14 16:17
Ahojky

Simčaaa:budu na vás myslet, ať vše dobře dopadne!!Já budu mít za sebou 2 měsíce a 19kg dole!!!Cítím se báječně, jsem šťastná a spokojená. Jsem ráda, že jsem se k tomuto kroku odhodlala!!!Obléknu věci, které mě ležely několik let ve skříni!!!jediný problém mě dělá pečivo, tak si dám jen 1/4 rohlíku k 1/2 jogurtu ke snídani. Jinak si ho nedávám a nechybí mě. Zkouším už jíst vše. Maso se musí hodně rozkousat, rýži i těstoviny jsem zkusila a dobrý!!Jen nestíhám pít. Byla jsem zvyklá aspoň 2l, ale teď to nedám. Přeji všem hodně úspěchů a držím pěsti při operaci!!! :lol: :mavam:

markys89
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.14 20:24
Info

Ahoj holky, tak jak se vám daří, vy co jste po Tubu?? Já jsem byla na operaci 6.1.2014 a mám dole 33kg, původní váha byla 110kg, ted mám pro mě krásných 77kg při výšce 175cm. Váha jde dolů už pomaleji, ale jsem vděčná za každé to kilíčko. Přidala jsem od minulého týdne i sport, chodím na Heat a přidala jsem posilovnu. Přeji Vám hodně úspěchů a vy co váháte, zda-li jít na operaci, všem mohu jen doporučit!!Piště, ráda vyslechnu ostatní..vyměníme si rady atd..:)
:) :potlesk:

Simčaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 13:47
Ahojky všichni :-)

Tak a mám to za sebou :-) 5.11. jsem byla na operaci tubulizace žaludku v Turnově. Vše mám za sebou je to krásný týden, co mám dobrý pocit ze všeho :-)
Jinak co se týče personálu a doktorů… hlavně mudr. Hrubého NAPROSTÁ SPOKOJENOST!!! sestřičky i doktoři z jiných nemocnic a krajů by si měly vzít příklad z těchto odborníků.
No a teď ke mě :-) než jsem šla na operaci měla jsem 126kg a má dnešní váha je 118kg takže mám 8 kg dole a jsem nadšená… :-)

bessik
13 příspěvků 12.11.14 14:39
Ahojky Simčaaaa

Tak to jsem ráda, že to vše proběhlo, jak má!!!Mám úplně stejnou zkušenost. Přeji i vám hodně shozených kil!!!Mě se to teď zastavilo na -20kg, ale začala jsem chodit cvičit, tak tomu zase pomůžu!!Ve středu 19.11. jdu na kontrolu do Mostiště, tak se těším na p. doktora!!Ten pocit je úžasný!!! :mavam: :P

Simčaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 19:14
Ahoj Bessik

Ahoj bessik :-) tak to je taky krásný… já určitě také pak zapojím cvíčo nemáte facebook??? pokud ano najděte si mě… můžeme si občas popovídat Simona Boháčová :) :)

šnek76
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 09:59
Ahojky všichni

Ahojky všichni.
Tak jdu také na tubulizaci žaludku termín mám 9.12.2014.
Tady čtu jak jste všichni moc spokojený to mi dává spoustu
energie tuto operaci podstoupit :lol: :lol: :lol: :lol:
mám jednu prosbičku není tady na chatu někdo kdo má operaci
za sebou tak 4 a více let. Mám ženu která má take nadváhu
BMI46 chtěla by také na tubu ale chtěla by si s někým takovým
promluvit.jak je to potom z odstupem času. A pro speedyho ten
odkaz mi nefunguje mužeš mi ho poslat znovu jseš po tubu čerstvě
držim palce. Děkuji

marciik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 10:28

Ahoj zdravim vas tady.Ja byla na tubu letos v kvetnu, dolu 36kg citim se bezva a muzu vsem co jeste nedostali odvahu at do toho jdou ja take 2 roky cekala a ted lituji, ze jsem se tak hloupe bala.Znam pani ktera je po tubu 4 roky nejen, ze se citi zdrave a skvele, ale postava v 60letech super. :potlesk: :)

Veronika198
285 příspěvků 23.11.14 18:47
"tubičky" z okolí Turnova

Zdravím, našel by se tu někdo z okolí Turnova kdo by se podělil o zkušenosti s touto operací?? Nejlépe osobně nad čajem? Měla bych o tento zákro zájem, ale bohužel je na něj dlouhá čekací doba, na první konzultaci s panem Mudr Hrubým jdu až 22.1.2015 (a to jsem se objednávala kolem poloviny října) a ráda bych se dozvěděla víc. Ani nevím, zda si mě na zákrok pan doktor vybere jako vhodného kandidáta, ale pevně doufám že ano. Takže pokud se někdo chcete podělit o zkušenosti, ozvěte se mi na email verca. verca.1989@seznam.cz Budu moc ráda, díky

Romík Brno-venkov
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.14 20:16
TUbu a tekutá strava

Dobrý den koukám jak tu spoustu skvělích lidiček :) co si chválí tubu,,já ji prodělala v ůterý 18,11,v nemocnici Mostiště,,Mudr. Šimoník byl úžasný a celý personál nemonice,,chválím a doporučuji,,už jsem v pohodlí domova,,mám tekutou stravu, což mi dělá menší problémek piji jen čaj a dám si max. 2× denně domací vývar scezený jen čistý,,dá se už dříve konzumovat něco jiného tekuté prosí o rady???děkuji a přeji úspěšná kila dolů :potlesk: :potlesk: :potlesk:

marciik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.14 20:23

Ahoj Romik ja pila mleko mlecne vyrobky varila zeleninive polevky i omacky a vse jsem mixovala a redila na polivky ja s tim problem nemela. Redila jsem si jogurty proste vse jak to slo. Ja jsem teda snedla tak 7,8 lzic vic to neslo a pak jsem pila multaky..Do tech polevek jsem namixovala i kousicek masa jedla jsem to kolikrat na 2 krat.
Niceho se neboj do toho vlitnes. Hodne stesti. :) :palec:

Romík Brno-venkov
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.14 10:14
@marciik píše:
Ahoj Romik ja pila mleko mlecne vyrobky varila zeleninive polevky i omacky a vse jsem mixovala a redila na polivky ja s tim problem nemela. Redila jsem si jogurty proste vse jak to slo. Ja jsem teda snedla tak 7,8 lzic vic to neslo a pak jsem pila multaky..Do tech polevek jsem namixovala i kousicek masa jedla jsem to kolikrat na 2 krat.
Niceho se neboj do toho vlitnes. Hodne stesti. :) :palec:

Moc děkuji za radu zkusím něco třeba mi něco sedne..

Veronika198
285 příspěvků 25.11.14 20:20
předoperační vyšetření

Chtěla bych se zeptat, co obnáší a proč je nutné pszchologické vyšetření?? Nějak si nedovedu představit otázky nebo průběh. Mohl by mi to někdo prosím trochu osvětlit??? Moc děkuji… Jinak termín na uplně prvotní konzultaci s Mudr. Hrubým v Turnově je stanovena na 22.1.2015 tak se tam třeba s někým sejdeme

jamesova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.14 13:30
operace

Ahoj všem tak jsem po prvotním vyšetření v nemocnici na Mostišti a na operaci jdu 6. 1.2015. Docela se strachem jak to bude všechno potom. Jinak jsme se chtěla zeptat odstupem času dejme tomu půl roku či rok, můžete normálně jíst třeba půl rohlíku. prosím poraĎte kdo už to má za sebou. Díky

bessik
13 příspěvků 29.11.14 17:58

Nebojte se. Půl rohlíku sním už teď po 3 měsících od operace!!Cítím se bezvadně. Vůbec nelituji a dr. Šimoník je,,třída"!!!Všichni v Mostišti!!!Držím pěsti. pa pa :lol:

jamesova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.14 20:26

Díky moc. a co vše sebou a jak to probíhá. :-)

bessik
13 příspěvků 29.11.14 20:43

S sebou asi 2 noční košile, župan a toal. potřeby-klasika. První den jsme dostali ještě trochu polévky, takže jsem měla sebou svačinu, hodila se!!První den jen tu polévku a pak už nic!!Druhý den operace, zůstanete na Jipce. Třetí den dopoledne vás dají zpět na pokoj a až do propuštění budete jen pít. První jídlo jsem měla čirý vývar v den propuštění, ale ani jsem nepociťovala nějaký velký hlad!!To nemám ani teď. Na pokoji jsme měli televizi, takže když jsme nespaly, tak jsme si krátily chvíli koukáním na telku. Nejhorší pro mě byly odběry krve a napíchnutí kanyly. Vůbec mě nemohly najít žíly, ty jsem prý nechala doma!!Takže na několik pokusů!!Ale jinak vpohodě!!Sestřičky moc hodný, příjemný. Klidně je pozdravujte od Simona Hudcová(pokoj č.7).Jinak nevím, co bych ještě napsala.Doma jsem byla 14dní a pak šla do práce. Mějte se Sima
:mavam:

jamesova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.14 18:26

Díky moc Simčo za podrobnosti stále jsem na vášká ale radči ať to už mám za sebou. Moc se těším jak budu vypadat tak za pul roku od operace. Ještě jedna otázka jak jsi byla dlouho doma po operaci. díky moc :lol:

bacilius
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.14 09:49
tubulizace

Ahoj nerozhodnuté ženy. 26.5.2014 jsem v Turnově podstoupila tubulizaci žaludku, musím říct že ten začátek byl opravdu náročný, dva dny jsem v nemocnici probrečela co jsem to provedla, ale byly to spíš stavy spojené s narkózou, je to opravdu velký zásah a náročná operace…ale uběhl týden, jsem na tekuté stravě a cítím se skvěle, dole mám zatím jen 5kg ale když vidím že se váha konečně hýbe, dělá mi to radost. Panu doktoru hrubému tleskám :potlesk: má opravdu zlaté ručičky, personál až na jednu výjímku naprosto skvělý ale né každý vždy člověku sedne :-) Pokud máte problémy držet dietu jako já, dobře si to rozmyslete, je to víceméně pro silné nátury, ale ta energie co teď mám mi za to stála! doufám že vás můj vzkaz alespoň trochu motivoval :-) tak všem držím palce

bessik
13 příspěvků 01.12.14 17:36

Po operaci jsem byla doma 14dní, doktor mě nechtěl dřív pustit, protože jsem prodavačka na 1místné prodejně, takže si vše musím udělat sama!!Takže i po těch 14 dnech jsem měla ještě kámošku na výpomoc, aby mě odtahala těžké věci. po týdnu už jsem to zvládla sama.Ale známá šla do práce hned týden po oprer.,záleží na práci. Já jsem 3 měsíc po a mám dole 24kg, kdo mě potká, tak mě nepoznává, takže mě to těší!!Už nebudu mít co na sebe, všechno na mě visí!!!Jsem pořád usměvavá, spokojená, šťastná!!!Jsem ráda, že jsem ten krok udělala!!!Přeji hodně úspěchů v rozhodování!!!Sima
:potlesk:

bacilius
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.14 08:32

@bessik tak to je krásná práce! strašně se těším na výsledky, po týdnu mi zplasknul obličej :)

jitpra
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.14 20:06
tekutá strava

Všechny moc zdravím a mám otázku. 26.11. jsem po tubu v Mostišti a dostala jsem papír, jak jíst. Tekutá 4 týdny pouze vývar. Děvčata tady píší, že pijí jogurty atd. Proč tam mám jen ten vývar? Dále káva až po 6 týdnech. Měl jste ji někdo dřív? Děkuji moc :-)

bessik
13 příspěvků 07.12.14 12:29

Ahoj jitpra, papír jsem dostala taky, ale ten vývar mě už lezl,,krkem,,po 2 týdnech, tak si to člověk snaží přizpůsobit!!Já pila i nutridrink. nápoj místo vývaru, doktor mě ho dovolil, že se to může také. Hlavně by to měla být tekutá strava, přesnídávka, jogurt apod. Uvidíte sama. Kávu jsem zkusila o něco dříve a vpohodě. Tak držím pěsti!!!Bessik :)

bacilius
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.14 14:35

Ahoj jitpra a bessik: 26.11 jsem také podstoupila tubu a mám 14 dní tekutou a 14 kašovitou, ráno snídám jogurt, pak svačím štávy z ovoce, obědvám krémové polévky, svačím zeleninové pyré, první večeři odtučněné mléko a k druhé večeři mixlé maso s vývarem. také mi to leze krkem. jen se divím že máme ty intervaly mezi stravou jiné. jinak, pokud 3 týden až přejdu na kašovitou proběhne v pohodě, přejdu už na normální stravu. už mám osypky jen vidím téct vodu :-) jinak mám 9kg dole :) držím palce

Bláňa 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.14 18:50
DOTAZ!

Všem Vám děvčata fandím!! A troch také závidím, že máte tubuli za sebou.
Pročetla jsem si Vaši diskuzi a nikde nepíšete, jestli jste to platily a nebo to bylo ze zdravotních důvodů!
Věřím, že mi někdo odpoví. Díky moc Bláňa. :mavam:

bessik
13 příspěvků 08.12.14 19:16

Ahojky neplatí se nic, pokud je BMI nad 40.Krásný večer!! Bessik :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.14 19:31

Ahojda. Tak já jdu také 9,12. na tubu do Turnova. Jen mám strach, aby mě vzali. Mám trochu kašela tak se bojím i komplikaci. No uvidí se. :,(

Bláňa 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.14 20:53

HMM tak to mám smůlu!!!

Romík Brno-venkov
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.14 22:49
@Bláňa 1 píše:
HMM tak to mám smůlu!!!

Já měla BMI 34 a nic jsem nehradila

Bláňa 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.14 08:38

Trápím se s váhou celí život. Momentálně jsem zhodila 15 kg a mám ještě20 nadváhu. Takže u mě je to pasé. Měla jsem se zajímat o tubu dřív. No coš!! Už se s tím nějak poperu!! Díky za odpověď. :mavam:

marciik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.14 09:08

Blano nevim kolik vazite, ale ja si to nemyslim…nevim jak vypadate, ale…Ja kdyz jsem byla na operaci tak jsem byla prekvapena…lezela tam se mnou pani ktera vazila pro me pouhych 82 a vyska tak 175cm a byla po tubu coz jsem byla v udivu a presto ji to udelali…Duvod astma a vysoky tlak.Ja byt tak jako pani neresila bych to. Jenze kazdy je jiny a vidite zkusila a slo to. Jinak ja od kvetna po tubu dolu mam 37kg a citim se perfektne a lidi co me potkavaji neveri svym ocim…takze asi tak. Preji vam at to vyjde a urcite to zkuste. :) zkonzultujte to s lekarem.Me operovali v Ostrave ve fakultni nemocnici mohu jen doporucit skveli vsichni. :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 41 Další »
Váš příspěvek