Lék Lyrica

Fotoalbum tématu (136) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 119 Další »
GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 19:04

Tak to co je tady nade mnou nejsou mé zážitky ale úryvky z toho, co píšou lidi na Lyrica survivors International.
Nechci tady dělat nějakou agitaci proti Lyrice nebo vás strašit, odrazovat. jen sama taky tápu a trochu mám strach, jak se to se mnou a Lyrikou všechno vyvine))
Ale znáte to, sto lidí, sto pocitů, u každého působí jinak. Jeden fakt je, že v některých zemích se to prý už chystají zakázat. Ale berte to s rezervou. Nemůžu říct, že by mi bylo nějak zle, funguji ale není to to, co jsem od toho očekávala.

Vilmo, Marti, už je líp?

martina vadur 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 19:55

Tak holki po precteni techto clanku jsem totalne v prdeli. Lyricu hodlam vysadit, doufam, ze nechcipnu, ale predem se jeste poradim s psychiatrickou. Vilmo, dik za optani, ale je mi porad uzkostne, drzi me to cely den, je to prezivani.Tobe Alo dekuji za ten clanek o lyrice, velice znepokojujici. :cert:

MartinaVadur 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 21:10

Tak holki, dnes to balim, jdu na kute, pro jistotu polknu neurol, abych nejancila i v noci. Preji vam poklidnou noc bez jakychkoliv obtizi.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 21:48

Marti, neblbni, bereš to teprve chvilku, třeba ti to zrovna sedne.Ale není to antidepresivum a mělo by to zabírat skoro hned.
Kdo ví, jestli je to všechno pravda, asi jsem vám to neměla psát, kdo ví, jak to je, znáte lidi.
No ale kdybych vám sem dala všechno)))))

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 21:49

Taky vám všem přeji klidnou noc! :srdce:

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 21:51

Proto, že jsem toto všechno četla, tak jsem hledala i nějakou českou diskuzi, abych se dozvěděla, jak to funguje na vás. Bohužel, krom Martiny a Vilmy, všichni zarytě mlčí))Takže vím skoro prd. I Petra už se neozývá.

Vilma777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 21:55

Ahoj holky, dovolte mi to osloveni… jsme na jedne ne moc stastne lodi.
Marti tobe preji at se dobre vyspis a zitrek at je aspon o kousicek lepsi nez dnesek. Kazdeho posunu je treba si vazit.
Ali, dekujeme za články o lyrice. Ono to muze byt jakkoli. Uplne klidne se muze jednat o boj mezi farmaceutickými firmami. Kazdopadne zadny cajicek ten lek urcite neni a vysazování, zvlast pokud je nekdo precitlively jako Napr. ja, musi byt mnohem pomalejší a přístupnější, nez říkají doktoři. Ja osobne zkusim 6 tydnu brat 0-0-75mg. Pokud mi bude stejne nebo hur nez pře Sirnalenem - lyrikou, zacnu vysazovat tak v průběhu 4 tydnu.
Kazdy lek je chemie s vedlejšími účinky, kdyby to slo bez nich, bylo by to nejlepsi. Ale ty stavy, které prozivame se bez leku zvladnout proste nedají. Vsude pisi, ze je potreba komplet zmenit rezim, stravu, chodit ven, nestresovat se, chodit na psychoterapii a tak.
Ja vsechno udelala. Asi ne 100%, ale 70% urcite. A migrena. Úzkosti sice zmizely, ale zivorim uplne stejne. Neumim si predstavit takle fungovat jeste 40 let treba.
Davam velke naděje te čínské medicíně.
Nechci si pripoustet, ze to nepomuze.
Držte se, at je lip.
V

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 21:56

A taky bych byla ráda, kdyby se ozvala Žirafa, jak zvládla vysazení a jak vegetuje teď, jestli se to „usadilo“?))

Zirafa1976

07.10.17 13:22
Varování před Lyricou
Zdravím. Lyricu jsem brala týden 50mg a další týden 2×50mg. Cílem bylo převést mě z Rivotrilu na Lyricu. Začala jsem pátrat na webu, na diskuzních fórech i zahraničních a potvrdilo se mi, co jsem sama zažívala. Při braní Lyricy ukrutná bolest hlavy, žaludek na vodě, nespavost, suché oči, pícháni a kůži atd. Rozhodla jsem se pro vysazení a domnívala se, že po tak nízké dávce a tak krátké době užívání to bude v pohodě. Omyl, už po týdnu braní se v mozku dějí změny a člověk začíná být závislý. Vysazovat Lyricu je údajně horší než tvrdé drogy či benzodiazepiny. I já jsem tedy pocítila abstinenční příznaky, které byly hodně hodně nepříjemné. Proto vy, kdo se chystáte brát Pregabalin (Lyricu, Pragiolu apod) najděte si na webu dostupné info a příběhy dlouhodobých uživatelů, kteří vysazovali (v některých případech třeba i rok!!!). Neberte Lyricu, to je moje rada. Je to hnusný návykový driák, droga, které se dá zbavit jen s velkou trpělivostí a odhodláním. Na FB existuje skupina „lyrica survivors“, najděte si ji a uvidíte, jak lidé při vysazování trpí!!!

Vilma777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 21:56

…souhlasim Ali, to jsme s timhle problémem v ČR jenom 3?

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 22:03

Asi jo))…Zahraniční diskuze jsou nesrovnatelně plodnější. Třeba i o tom mém BPPV.Ta zahraniční diskuze frčí. U nás na ni tři píší a ostatní jen chodí načumovat. Ono se to zobrazuje, kolik lidí zhlédlo))

petra1171
334 příspěvků 4.1.18 22:03

Ahoj, já vás všechny čtu, sleduji to vše kolem léků i kolem Lyricy. Snažím se po letech vysadit Rivotril, je to strašně těžké a zdá se mi to až nemožné vyjít z tohoto léku „normální“. Ano je to strašné s některými léky. Já brala SSRI roky a dnes jsem objevila info v zahraničních informacích o paroxetinu, že zvyšuje riziko nádorů, hlavně prsu. No tak na jaře nezaseju, prodám kravku a :mavam:

Vilma777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 22:08

Abych tedy trochu obohatila o svou byt minimální zkusenost.
Po 7 dnech užívání Siranalen-Lyriky 0-0-75mg předepsané neurologem na chronickou migrenu zatim zadne zlepšení bolesti hlavy. Dopoledne nove trochu divne stavy. Ty by se daly přežít kdyby přestala bolet hlava. To bych zvladla. Uvidim za tyden.
V

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 22:10

Petro, je fajn, že jsi se ozvala. Já se z vás s těma kravkama dorvu))))
Budeme to muset brát trochu s nadhledem. Ony jsou všechny ty dryáky sviňstva. Ale blbnout, to tělu taky škodí, velký stres je ještě horší, než ty prášky. Co už naděláme.
A z Rivotrilu si nedělej hlavu. Já jsem zase onehdá četla, že se může brát několik roků, třeba i doživotně, nedělej si křeč! Nemůžeš ho brát po putýnkách ale ten drobek, co ty bereš, je směšný.
Přísahám, že znám tři ženský, co berou tři dvojkový Rivotrily denně a už několik roků a žijí! Pohybovala jsem se na mnoha diskuzích, poznala hodně lidí. Tak si nedělej vrásky! Žádná tragedie.To co bereš je zanedbatelné! Nevím, které období je pro tebe nejlepší a to si pak vyber na vysazování, když ti na tom tak záleží…Mě je nejhůř v létě, dělají mě zle vedra. A tak jsem je milovala.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 22:14

Vilmo, to jsi vlastně ty, co to bereš tak krátce a ne Martina. Pokud to bereš jen týden, tak bych byla šťastná a možná z toho zavčas vycouvala. To bych udělala já, se svoji diagnózou a šla raději do AD.Ale tobě jde hlavně o tu bolest hlavy, tak zkus.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 22:18

Vilmo, já jsem si kolikrát představovala to stejné, že tak budu žít ještě třeba 20-30 let))))(((Nedovedu si to představit(Mám rodiče otec 86 a máti 84 a jsou fit a vypadají mladě, takže kdyby se i mě zadařilo tak dlouho, hrůůůůza))

Vilma777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 23:01

Ali. Ano, to jsem Ja. Ja antidepresiva jedla 6 let. Behem nich vznikly ty bolesti hlavy a panicka porucha ustoupila.
Nemam ted jinou moznost…
V

Vilma777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 23:03

Dobrou noc vsem, at je zitra lip.
Beru si jeden Rivotril na noc.
Ach jo no…
V

martina vadur 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 08:01

Dobre ranko devcata.tak,jak se dnes citite.Uz ty me stavy budu brat s humorem, od pulnoci paleni tela, stavy na vylitnuti z kuze. Jsem sama doma s autikem, vse na me pada, uzkost zesiluje, polknu neurol a pojedu s klukem na 10 do Brumbambule, herna pro deti, snad tam mezi lidma bude lepe. Vecer jsem jeste cetla na netu clanek psychiatra, ktery se lyricou zabyva od zacatku a tvrdi, ze je vyborna na vsechny druhy uzkosti, ale v deni davce nejmene 2 krat 300,nizsi davky jsou prakticky neucine, tak uz asi vim, kde je zakopany pes, kazdopadne zvysovat nehodlam. Pekny den vsem. Drzte se.

petra1171
334 příspěvků 5.1.18 09:50

Holky zdravím vás tu všechny. Jen se chci zeptat, jestli k té Lyrice berete ještě něco, nebo jste tu Lyricu dostaly jako výměnu za jiný lék. Já jsem ji brala chvíli před rokem v malých dávkách fungovala nejlíp, zdravím vás P.

martina vadur 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 10:11

Ahojky.Ja jsem brala 10 let seropram 40/0/0,pred necelimi 3 mesici jsem si ho sama vysadila temer den ze dne, do dneska nechapu, co me to napadlo,10 dni po vysazeni jsem uz volala zachranku, gen. uzkost, behem 14 dnu jsem volala 3 krat, samozrejme seropram jsem nasadila hned zpet, ale ani po mesici zadna uleva, jela jsem tedy do Bohnic na krizovku a tam mi nasadili Lyricu, beru uz 75/0/75 a 40 seropramu dva mesice a skoro zadna uleva, uzkosti pretrvavaji. :zed:

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 11:01

Ahoj holky, ozývám se na žádost jedné z vás????. Lyricu jsem brala krátce, jen cca 14 dní. Zbavila jsem se jí co nejdřív, protože mi byla nasazena na odvyknutí od Rivotrilu. Toto mi přišlo zcestné a potvrdily mi to zahraniční diskuze a odborné studie. Jsem přesvědčena o tom, že farmafirmy hodně tlačí na lékaře, aby tento zázračný lék předepisovali na úzkosti místo bzd. Ale už jaksi nikde neprohlašují, že Lyrica působil v těle na stejné receptory, konrétně na kyselinu gama amino máselnou (GABA) stejně jako alkohol nebo benzodiazepiny. Proto je odvykání od Lyricy srovnatelné jako u benzodiazepinů. A pozor taky na uváděnou “nenávykovost”. Lékaři se schovávají za pojmy, je to jejich alibismus!!! Návykem opravdu nazývají stav, kdy po látce toužíte, za každou cenu ji chcete mít, zvyšujete dávky. Každá závislost má složku psychickou (touha po látce) a fyzickou (tělo ji potřebuje ke svému fungování). U alkoholu je údajně větší ta složka psychická, u bzd naopak fyzická! Pak je pojem “tolerance”, za kterýse lékaři schovávajiˇ a tvrdí, že je mnoho lidí kteří berou bzd (Rivotril, Xanax apod) roky a nemusí zvyšovat dávku, takže je to v pořádku! Pozor pozor, v pořádku to není, toleranci si každý vypěstuje různě rychle, někdo za týdny, jiný za roky. Jakmile se tělo dostane do tolerance, tak je mu zle a prožívá abst příznaky ačkoliv svoji drogu dostává. Vede z toho jediná cesta - vysadit. Pomalu, kontinuálně, v řádu měsíců i let! Není to práce na 6 týdnů, jako to dělají v nemocnicích. Aktuálně Rivotril vysazuji, 3měsíce jsem brala 1mg, toleranci jsem měla za cca 4týdny! Tělo chtělo víc, bylo mi přilšerně zle, úzkosti, deprese,… vysazuji už 6.měsíc!!! Tělo bolí, fyzický absťák je hrozný. Psychicky mi je ale lépe, vím přesně že nejhorší depresi a úzkosti jsem měla kvůli Rivotrilu. Pokud umíte anglicky, najděte si na youtube rozhovor s mudr. Ashton (20 let vedla kliniku v New castlu a úspěšně odvykla 300 lidí od bzd). Již před mnoha lety nazvali lékaři a vědci bzd jako “medical disaster” (lékovou tragedií) a já se s tím plně ztotozňuji. Bzd ničí životy, nejen jejich uživatelům ale celým rodinám. Odvykání je bolestivé a dlouhé. Jste-li na začátku, máte ještě rozumnou šanci se z toho dostat rychle. Po delší době to bude náročnější!

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 11:14

A ještě dodám… bzd působí na mozek destruktivně, je prokázáno že zhoršují kognitivní funkce (tedy čověk začíná zapomínat, ztrácí schopnost reagovat na situace pružně a racionálně, ztrácí orientaci v prostoru, času atd -tedy dementní, obzvlášť nebezpečné je to u starších osob). Bzd by se měly skutečně užívat jednorázově na zklidnění při katastrofě, tragédii apod. Ne déle než 2 týdny (někdo uvádí 4týdny). Již po 9 dnech užívání byla prokázána tolerance na Rivotril u některých osob. Možná budete patřit k těm šťastným, co vysadí bez větších obtíží. Jak se tak ale problematikou déle a déle zabývám, jsou tisíce lidí na světě, kteří neskutečně trpí. Valium (Diazepam) byl a možná ještě je nejpředepisovatelnějším lékem vůbec. Lékaři nemají šajn ( a nebo mají ale nechtějí připustit své pochybení) o tom, nak jsou tyto léky nebezpečné, potíže lidí bagatelizují a pacient odchází s pocitem vlastního selhání, beznaděje a plácá se v tom zcela sám. Ješstě že umím anglicky, je to totiž celosvětový problém a na zahraničních webech a diakuzích jsou lidé z celého světa a referují zcela stejné příznaky při užívání bzd (potažmo Lyricy). Že by si tedy všichni vymýšleli?!? To asi ne, pravda je jinde, bohužel.

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 11:21

A ještě něco - FB skupina Benzodiazepin Recovery je uzavřenou skupinou kde si lidé radí a dávají podporu v procesu vysazování bzd, který je mnohdy životu ohrožujícím stavem. Diskuze je v Aj, tedy pro ty kdo touto řečí vládnou. Bez této skupiny bych patrně zažívala další hospitalizaci v blázinci naprosto ztracená v tom, co se se mnou děje a dostala bych další léky na překrytí vedl či abstinenčních příznaků těch předchozích. A byly by stoprocentně nenávykové! Pak by mi fakt nezbylo než zorat, prodat kravku…

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 12:03

Bzd = benzodiazepiny (Xanax, Oxazepam, Lexaurin, Neurol, Rivotril, Diazepam…). A velmi podobně působí i tzv Z drugs, tedy léky na spaní (Zolpidem, Stilnox, Zopiclon…). A doporučuji stránky benzo.org.uk, skupinu na FB “Benzodiazepin Recovery” a skupinu na FB “Lyrica survivors”. Toť snad vše, abych to tady nezahltila

petra1171
334 příspěvků 5.1.18 12:37

Ano, je to bohužel tak, jak píše Žirafa, lépe už to ani vysvětlit nejde. Já také doporučuji užívat krátkodobě a Lyriku už začinají přehodnocovat zahr. farmakologové, našla jsem doporučení na její užívání maximálně po dobu půl roku, poté pomalu vysazovat a to v řádu týdnů a ne jen během týdne, jak se uvádí v příbalové informaci. Jenom upřesním její mechanismus účinku. Ona je chemicky/strukturálně/ podobná molekule Gaba. Nepůsobí sice na BZD receptory, ale jako analog GABA posiluje účinky tohoto neurotransmitteru, zvyšuje koncentraci Gaba v mozku. Lékař mi to popřel, řekl mi, že přes Gaba Lyrica nepůsobí, tak se dnes léčí lidé, lží. Mají zdroj příjmů zajištěn, pokud to člověk bere roky, nemá téměř šanci vysadit.
Abstinenční příznaky -zdroj Lékařské info firmy Pfizer:
Po náhlém nebo rychlém přerušení podávání pregabalinu někteří lidé hlásili příznaky, které naznačují fyzickou závislost. FDA stanovil, že profil závislosti na látce pregabalinu, měřený kontrolním seznamem fyzické odebrání pacienta, byl kvantitativně menší než benzodiazepiny. I u lidí, kteří ukončili krátkodobé a dlouhodobé užívání pregabalinu, se objevily abstinenční příznaky včetně nespavosti, bolesti hlavy, nevolnosti, úzkosti, průjem, příznaků podobné chřipce, nervozita, závažná deprese, bolest, křeče, hyperhidróze a závratě.

seherezada 38
183 příspěvků 5.1.18 12:43

Mne po pregabalinu otekl obličej a lékař mi řekl ze mám snížit dávku abrat jen jeden večer ale já mám strach to ještě vzít mate podobnou zkusenost

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 13:16

Holky ahoj! Jsem ráda, že se to tady rozjelo a dnes přibyla, po Petře, ještě Žirafka) Od rána jsem v pernamenci, byla jsem navštívit otce, protože odpoledne musím vařit na zítra, jedeme na chatu.
Tak jsem prolítla, co píšete ale musím to teď vzít postupně, protože se mi to slilo do jednoho celku)

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 13:30

Tak to vezmu od Martiny)
Marti, ano, četla jsem to stejné, je potřeba vystoupat na účinnou dávku a ta je na úzkosti dvakrát denně 300 mg. Už jsem to tu psala. Takže my, s našimi dávkami jsme ani ryba, ani rak, nemá to asi smysl vůbec brát. A znovu píši-pokud se tomu dá věřit, pokud se dá věřit vůbec něčemu. Protože já můžu říct, že úplně nejlíp mě bylo, když jsem začínala čtrnáct dní? jen dávkou 25 mg denně. Vůbec jsem k tomu nemusela brát Rivotril, který mi „poručili“ brát třikrát denně 0,5.Teprve po zvednutí na dvakrát denně 75 mg mi začalo být blbě a Rivotril jsem začala brát, abych to uřídila. Není to paradox?)Nikdy před tím jsem ho neznala.

No a ještě k tobě. Mám pocit, že jsi to byla ty, co jsi psala, že jsi byla závislá na Neurolu, že si ho nemůžeš vzít po dobu případného vysazování Lyriky a teď mi příjde, že píše-večer jsem si ho vzala, ráno jsem si ho vzala…)))Tak jak to s tebou je?:-))
Snad jsi si to v Brumbambuli užila :dance:

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 13:46

Peťo, odpovím na tvoji otázku, i když jsem to tady psala ale mě se to taky vše slévá do jednoho. Asi až vás víc poznám, budu se lépe orientovat.
K Lyrice neberu nic jen dvakrát denně Rivotril a to /musím to spočítat))/ 0,37 mg ráno a večer. Takže dohromady denně jednu tabletu 0,5 a půlku z tablety navíc./0,74 mg/Před tím jsem šest let nebrala nic, tedy jen půlku z nejslabší tabletky Zoloftu, což prý není nic. Nechával mi to jako placebo.

Ještě se vracím k Martině. Marti, opravdu, co tě to napadlo vysadit prášek, který ti dobře fungovala a ještě ze dne na den? Nechápu? Ale ty píšeš, že taky nechápeš, asi nějaký zkrat, někdy se nám to může přihodit. Pak jsi si to, chudáku, pěkně odskákala.
Já musím napsat, i když jsem to už psala/pro připomenutí/, že jsem AD vysazovala celkem dvakrát a vždy v naprosté pohodě, spíše úleva. Opravdu! Tak první měsíc po vysazení přímo nebývalá euforie. Problém byl v tom, že se mi po prve po půl roce nebo roce? problémy opět vrátily. Po druhé asi za dva roky? A teď za 6 let.

Vilma777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 13:52

Ahoj holky, jsem moc rada, ze přispíváte. Ackoli informace mnohdy hrůzostrašné, je dobre znát vsechna rizika a zkušenosti ostatních.
Kazdy lek je svinstvo, uz to tu bylo řečeno mnohokrát. Za svuj úspěch považuji fungování bez Cipralexu po 5 letech užívání na panickou poruchu a následně general. uzkostnou poruchu.
Ted, kdyz jsem bez AD 8. mesic mohu jednoznačně říci, ze krom standardních vedlejších účinku AD, které vymizely se mi i vrátila ma puvodni povaha. Zas me lidé poznávají takovou, jaka jsem byla. Nicméně byly opravdu časy, kdy bych bez AD zivot nezvládla.
Lyriku, ten jed tedy, beru teprve 8 den s to jen vecer. Dnes prvni den, kdy jsě se probudila po několika měsících trapeni bez bolesti hlavy. Nevim, zda je to lyrikou nebo jen proste nahoda a zitra bude zas hur, ale Kazdopadne je to Nadhera.
Muj plan je ten, ze zacnu dodržovat vse co mi nařídí v čínské medicíně. V únoru jdu k nove neurolozce s výbornými recenzenti a uvidim co mi doporuči a jak se budu citit.
BZD-jsou leky, kterých se obávat musime. Moje maminka byla závislá na Rivotrilu a velmi bolestive ji z toho dostávali v Bohunicích. To bych opravdu zažít nechtela. Kdyz je ale opravdu zle, nepomuze nic jineho. Zkoušela jsem vsechno. V záchvatu úzkosti a strachu opravdu zadne dýchání do pytliku, meditace co jiné telaxacni techniky, nemaji sanci. Aspon u mne ne.
Dokonce dnes budu pect Dort Oreo pro mou krasnou 13-ti letou dceru a nebudu se muset kazdou chvili oplachovat studenou vodou oblicej na pokraji malin.
Kez by takovych dni bylo více..
V

Vilma777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 13:56

Oprava: na pokraji mdlob :)

petra1171
334 příspěvků 5.1.18 14:25
GBCDII

Ahoj, píšeš, že jsi 6 let brala půlku sertralinu, nejslabší tableta je 50mg, půlka je tedy 25mg. Ano je to poloviční dávka, ale tvůj lékař nemá pravdu, že je to nic /placebo/. Za 6let se zabuduje v metabolismu mozku, tudíž vysazení naráz se nedoporučuje. Jsem přesvědčená, že úzkosti, které máš jsou z toho, že Ti chybí náhle serotonin- tedy i ta půlka Zoloftu má velký účinek. Já jsem jednou vysadila dle lékaře pididávku paroxetinu a skončila jsem na Emergency. Syndrom z vysazení jako z učebnice.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 14:43

Žirafo díky, ozýváš se na žádost moji, děkuji))
To co píšeš, že to působí na receptory GABA, jako benzáky, už mám taky nastudováno. Bohužel jsem to začala zjišťovat pozdě, až už jsem v tom „jela“)Dostala jsem se do sporu se svým psychiatrem, který tvrdil, že to není pravda. Nemám prý číst články a diskuze na netu, vše je to prý nepodložené a co se diskuzí na Lyrica survivors International týče, je to jen davová hysterie, týkající se spíše lidí s neuropatií a lidí jednodušších))

Co se týče závislosti a tolerance je to zcela individuální a sporné. Znám spoustu lidí, co užívají benzodiazepiny i desítky let a toleranci si nevypěstovali, ani nezhloupli.
Můj osobní zážitek:když jsem začala brát Zoloft, bylo mi děsně ale opravdu děsně. Doktorka mi dala do začátku k užívání Neurol a že si mám brát 0,5 ráno a 0,5 večer. Já jsem ji neposlechla a „povolila“ jsem si jednou denně jen 0,25 mg. Bylo tak akorát, abych nezdechla, jak mi bylo zle a mohla chodit do práce. Brala jsem Zoloftu tu nejslabší tabletku, bála jsem se vystoupat na účinnou dávku/chyba, chyba, chyba!/, takže jsem na tom Neurolu 0,25 nakonec zamrzla čtyři roky a to denodenně!!!Psychiatrička mi řekla, že je to tak slabá dávka, a´t si ji tedy s pánem bohem beru. Jednou jsme vedli taky s kýmsi diskuzi a mě posedl strach, že jsem závislá a že se toho nezbavím. A věřte nebo ne, prostě jsem to utnula ze dne na den a ono to šlo. Asi dva dny jsem nespala, přes den se nepříjemně potila, asi 10 dní mi bylo nepříjemno a bylo po závislosti. Navíc to bylo v době, kdy už jsem snížila Zoloft na půlku té nejslabší tabletky, což je 50 mg, takže 25 mg. Strašně mě dodávalo sílu to, že jsem to zvládla, že to jde, protože jsem měla pošramocenou psychiku tím, že jsem „závislá“ a ejhle nebyla jsem, mozek to přijal))Pak jsem šest let Neurol/tu 0,25 mg/ brala zcela výjimečně, když mi bylo trochu blbě nebo šla k zubaři, na zákrok atd a pořád mi fantasticky zabírala. O toleranci nebyla řeč.

Jinak s tebou souhlasím, není radno si s benzodiazepimy zahrávat. Na druhé straně nevím, kde bych byla, nebýt jich. Díky Bohu za ně. Když jsem mívala někdy šílené panické ataky, bez nich bych špatně dopadla. Už ta jistota, když bude úplně nejhůř, je tu něco, co to zastaví. Později jsem se naučila ataky celkem ovládat sama. Člověk se musí zorientovat, pochopit, pokud to jen trochu jde. Ono se to pak časem zmírní, někdy i vymizí.
Jestli mají destruktivní vliv na mozek? Čert ví. Možná jsou AD ještě horší. Vše ukáže čas, naši"vědátoři" toho vědí velmi, velmi málo. O psychiatrech ani nemluvím, ti mají v hlavě hlavně to, udat lék, který výhodně získali od distributora, vše si důkladně zdokumentovat, kvůli bodům a co nejrychleji se pacienta zbavit.
Abych pravdu řekla, jestli mi příjde, že něco pěkně cvičí s mozkem, tak je to Lyrika. Po benzodiazep. se prý blbne postupně a na stáří ale po Lyrice hned))Já jsem byla na začátku braní úplně dementní. Vůbec jsem kolikrát nemohla najít slova, vybavit si základní věci. Řekla bych, že jsem už zase „na svém“ akorát co mě to úplně zdevastovalo, tak sex)

Řekla bych to tak. je mi už skoro 64 let a nehodlám nic lámat přes koleno, s ničím zápasit. Nehodlám už zažívat odporné stavy, vysazovat něco za každou cenu, jen abych nebyla „závislá“))Mám to už jaksi u prd..e. Nějak to dopadne. A když nedopadne, tak si pořídím třeba heroin nebo začnu chlastat, mě už je to jedno/sranda/)))Nebo jak říkáte prodám kravku, nezaseju)))))Kdo ví, jak dlouho tady ještě budu a už jsem si s prevítem psychikou zažila dost(Vy jste asi ještě mladé, máte děti, musíte k tomu přistupovat jinak a držím vám palce. Já už ani nemíním bádat, zkoumat, budu se snažit to dělat jak dělám, ven, do přírody, oprostit se od všeho. Pak do toho člověk zabředá víc a víc. „Bádací“ období už mám za sebou)Stejně každý vymyslí akorát kolečko od trakaře, lidský mozek je ještě silně neprobádaná krajina)

Víš co mě překvapuje? Ta tvoje rychlá tolerance na Rivotril. Fakt tři týdny? Jsi rozumná, že jsi nezačala navyšovat. A to, jak těžko vysazuješ…A co teď tedy vlastně bereš? A brala jsi před tím Rivotrilem nějaké jiné benz.??

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 14:47

Peťo, to co píšeš o Lyrice, jsem četla taky. Jsem vůl, že ne dřív, než jsem ji začala brát. Doktoři jsou ksindl, že takto lidem lžou do očí. A co na to tvoje snacha lékárnice? Jaký má názor? Jsi to ty, co ji má, ne?

Musím si vše srovnat v hlavě, jak budu postupovat. Teď se třeba tři dny cítím naprosto pohodově, že zase váhám s tím hýbat. No uvidím, znáte to, ze dne na den, vlastně během vteřiny, může být všechno jinak((((

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 14:48

Jojo, já jsem na pojmy “homeopatické množství, dětská dávka, skoro nic…” taky háklivá. Když se léky nasazují, tak většině lidí je zle, protože najednou je tělu dodáváno cosi, ci nechce a nezná. Titruje se pomalu dávka a stejně pro někoho jsou ty nežádoucí účinky nesnesitelné. Když se vysazuje, tak tělu zase odnímáme něco, co jsme dlouho dávali a ono se brání. A my, potažmo lékaři se diví a shazují to tím, že berete skoro nic a že vysazení bude ok, ale nevím proč neuznají, že mezi “skoro nic” a “nic” může být propastný rozdíl!? Nechápu, že při vysazování jde stranou to, co říkají na začátku, že každému sedne jiný lék a jiná dávka, že to chce individuální přístup. Tak proč to nerespektují při vysazování?! A že já se vůbev rozčiluju, zase…?!?! :zed:

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 14:53

Vilmo, to jsem moc ráda, že je ti líp!!Zníš tak optimisticky.Moc ti přeji, aby ti to vydrželo. A ty bereš tu Lyriku na bolesti hlavy? A ty ti začaly až po vysazení AD?

martinavadur123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 15:02
lyrica

Alene-neurol si beru, byla jsem na na nem zavysla, ale ty stavy fakt uz nedavam a kort, kdyz jsem sama. V Brumbabuli s neurolem fajn. :lol:

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 15:03

Petro, jenže já jsem ty úzkosti dostala ještě když jsem to „placebo“, tedy „neplacebo“ brala. Takže žádný syndrom vysazení. Dostala jsem to po tom hrozném zážitku s Benigním paroxymálním polohovém vertigu. Otřesný zážitek, i silní chlapi, když je to chytne, volají rychlou.To bych vám nepřála. A pak u mě začala narůstat úzkost, kterou jsem před tím neměla. A nebylo divu. Zoloft jsem brala dál ale ta pididávka už asi nestačila. Kdybych mohla vrátit zpět, tak bych si ho navýšila postupně až na účinnou dávku. Ale já jsem se, po předchozím zážitku s nasazováním, bála. A to byla chyba. měla jsem si na to nasazování vzít Neurol a zvládla bych to. Jenže já jsem odmítala, tak mi holt dali Lyriku, která se prý nasazuje dobře a bez vedlejšáku. A bylo :mavam: :cert: :zed:

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 15:03

Šmárja, já tady píšu pytloviny a práce stojí. Za chvilku je tady manžel…Holky zatím pa!

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 15:16

Alenko, CBD.., ptáš se vznik tolerance na Rivotril. Bylo tak, že jsem o psychofarmacích nic nevěděla, až jsem v listopadu 2016 zkolabovala vyčerpáním. Dostala jsem escitalopram a do začátku lexaurin. Můj mozek byl léky nedotknut a reagoval strašně, 10. den na emergency s něčím, co se velmi podobalo serotoninovému syndromu. Ale prej to nebyl, já myslím že byl. Po cca 6týdnech se to stabilizovalo a Lexaurin jsem vysadila, bez obtíží. Jelikož jsem špatně spala, přidali mi Tritico a radili vystoupat na 150mg. Zacalo peklo, ráno jsem dvě hodiny ležela pod dekou s něčím, co dle mě byl serotoninový syndrom a dle doktora “ať to nedramatizuju”. Musela jsem si vzít ráno vždy Lexaurin, ale i tak jsem se třásla a nejedla, zhubla až na 57kg při 184cm. Kost a kůže, nejedla jsem, nešlo to. Asi 2měsíce jsem brala Lexaurin v dávce 1,5mg denně a pak jsem nastoupila do nemocmice, kde mi Lex vzali, nasadili Mirtazapin a mně bylo zle. Vydržela jsem 10dní než mi naordinovali Rivotril, fungoval zázračně, jako panák nalačno, vysmátá, bez problémů, život je krásný. To trvalo cca 2týdny, poté zázračný lék přestal fungovat, tak mi zvedli dávku z 0,5mg na 1mg, fungovalo asi další 2 týdny a začalo opět období temna, úzkosti, nesoustředěnost, nezájem o cokoliv. Trápila jsem se takto asi 2měsíce, než jsem opět skončila v nemocnici, vzali mi Mirtazapin, vzali mi Rivotril z 1mg na 0,5mg během týdne a nasadili Amitriptylin. To jak mi bylo zle je nepopsatelné, ale po šílených 3týdnech jsem si uvědomila, že na nižším Rivotrilu mám čistší hlavu a jala jsem se do dalšího vysazování ve vlastní režii, páč lékaři mě chtěli zbavit Rivotrilu daleko rychleji. Jeden lékař připustil, že je můj mozek asi na Rivotril hodně citlivý, že mě netlumí ale dělá dobrou náladu a jeho i malá změna se hned na mně podepíše. Myslela jsem že jsem v tomhle výjimka, ale je to hodně silný bzd a je hodně lidí, kteří si toleranci vypěstují rychle. Opravdu je to jak píšu, fungoval mi měsíc a pak už tělo chtělo víc. Já netušila, co se to děje, teprve s oddtupem času to umím vyhodnotit. Já mám teprve 41let a můj mozek je to nejcennější co mám, takže psychofarmak se chci zcela zbavit. Beru Amitriptylin v dávce 50mg na noc, až dovysadím Rivotril, nechám si nějaký čas na rekonvalescenci a vrhnu se na Amitriptylin. Nechci žít s těmito léky, které jak správně píšeš působí v mozku dosud neprobádané změny a vím, že nejsem žádný psychiatrický pacient v pravém slova smyslu, že bych tyto léky potřebovala k přežití. Spíš se divím, že jsem přežila tu lékovou průtrž mračen, kterou na mě lékaři na jaře a v létě pustili.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 15:30

A znovu opakuji, mě vysazování SSRI antidepresiv nikdy nic negativního nedělalo, spíš euforie a velká úleva. Neutnula jsem to samozřejmě ze dne na den. Nemám zájem si vymýšlet, to by to naše debatování pak nemělo smysl. Možná to bylo tím, že to obsahovalo to, co já jsem zrovna nepotřebovala? Proto to děsné nasazování a následná úleva při vysazování?…Co na mě působilo fantasticky, byl Efectin ze IV. generace AD/SSRI jsou III. generace/obsahuje jako hlavní složku noradrenalin. Možná je to právě to, co potřebuji. Jenže mě, bohužel, časem cvičil se srdcem, měla jsem po něm arytmie. Škoda(

martinavadur123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 15:36

A jeste neco, dnes jsem mluvila s mamcou, bere Lyricu uz pet let na uzkosti a ti jen 75 dene, nez se ji ti ustalilo, trvalo pry pul roku, vcera si navysila-sama, bez porady s dr.na dalsich 75 pry kvuli lepsimu usinani, je to

A jeste neco holki, dnes jsem mluvila s mamcou, je ji 64 let a ma vse na haku, take bere Lyricu, uz 5 let na uzkosti, dene 75,prvni pulrok pry trpela, ale usadilo se to, na lyr.neda dopustit a pred tydnem si ji sama navysila na noc o dalsich 75,pro lepsi spanek.Jeji komentar na me znel-vyser se na badani po nezadoucich ucincich, stejne mame tela samou chemii ze zradla, vzduchu atd.Na to neni fakt co dodat. :potlesk: :P

martinavadur123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 15:40

Tu nedopsanou jsem lehce pokomolila a bohuzel jsem dala odeslat, omluva.

martinavadur123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 15:45

Vilme.Dnes jsem si zakoupila v Praze knizku MOC PRITOMNEHO OKAMZIKU, tak se vrhnu do cteni, snad me to oslovi.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 16:15

Žirafko/ta Žirafa mě příjde taková tvrdá))/,úplně jsem se „vžila, jak jsi to vše popsala a naskočila mě husí kůže, neb jsem si dovedla představit, o čem mluvíš.
Ty jsi vlastně ještě "čerstvý“ psych. pacient. Obyčejně první nasazení AD bývá úspěšné a rychlé, na rozdíl od těch dalších, to už pak /nevím proč/, nejde tak hladce.Je zajímavé, že ani Lexaurin nezabránil těm hnusným pocitům desátý den. Ale může být.
Asi se stala velká chyba, že jsi nasadila to Tritico a hlavně, V TAK VELKÉ DÁVCE! Tím jsi si asi zadělala na problém. A ten hrozný tobogán, co s tebou prováděli. Bezohlednost, neempatie((To jsi zkusila jak pes.
Nemám důvod ti nevěřit s tou tolerancí u Rivotrilu. Tak jak vy mě věříte, že jsem lehce vysazovala AD.Tedy doufám))

Možná máš pravdu a tvé tělo, tedy mozek, nevyžadoval žádná psychofarmaka ale spíš klid a možná psychologa, který by tě rozebral, odpočinek.
Ale možná taky ne a byl to „deficit“ nějaké látky, funkce v mozku. Potom by jsi se tady s tím svým samovysazováním pouštěla na velmi tenký led.
Záleží na mnoha faktorech. Jestli tvůj kolaps byl následek nějakého prudkého velestresu nebo to přišlo jak z čistého nebe, jestli má, měl někdo v rodině podobné problémy atd. Pak se obávám, že se bez léků neobejdeš a tobogánem si projedeš znovu. Jestli ti ten Amitryptilin pomáhá aspoň tak, že můžeš normálně fungovat, chodit do práce a žít, tak bych s tím moc nešachovala a byla ráda, že jsi ráda.
Ale ber mě s rezervou. Možná je opak pravdou.
Já se jdu podívat na ten Amoš)), co to vlastně je, není to nějaké antipsychotikum? To jsem ještě neslyšela.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 16:21

Marti, máš mamku tak starou jak já))Přístup má podobný)Možná má pravdu a my o tom moc bádáme a dumáme)Ona se s tím nepáře a je jí dobře.
Mě vůbec nejde o to, že dávám do těla chemii ale že cítím, že to není ono. Myslím ta Lyrika. No a tak trochu mě vystrašily ty komentáře))

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 16:23

Jo a v tom frmolu jsme přehlídly kratičký příspěvek Šeherezády, jestli máme oteklý obličej. Tak za sebe můžu napsat, že já ne, i když bych to brala, aspoň bych se trochu vypnula))Ale řešit to tím, že vysadit jeden prášek, no nevím??
A jak ti jinak Lyrika zabírá?

Vilma777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 16:50

Marti, at ti knížka udela dobre. Vracím se k ni vzdy, zacnou úzkostné pocity. Častokrát jsem se četbou uklidnila a logicky uznala, ze se mi opravdu TED nic nedeje.
Uz me ta hlava zase boli. Tak aspon jedno dopoledne jsem si odpoinula…
Clovek musi byt vděčný za vse.
Preji vsem pevne nervy.. to je v našem pripade pekne debilni úsloví co.
Jdu na ten dort ovšem proti vsem Planum s hadrem na hlave :((((
V

seherezada 38
183 příspěvků 5.1.18 16:55

Tady je t asi nějaká soukromá diskuze ta sorry

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.18 17:04

Alenko, jojo, užila jsem si svý, fakt jsem myslela že šílím, hrozný až psychotický a halucinogenní stavy. NIKDY před psychofarmaky jsem nic takového nezažila, takže vím, že to bylo léky, že jsem opravdu nezešílela. Amitriptylin je staré tricyklické AD, které se už moc nepředepisuje protože všichni tvrdí, že novější AD jsou lepší, bez toliko vedlejších účinků. Já jsem tedy na kombinaci Escitalopram + Tritico myslela že se zblázním, nechali mě trápit se takhle 3 měsíce, doteď mě mrzí že jsem se nenatočila na video abych to lékařům ukázala, v jak zuboženém stavu jsem byla. Následně Mirtazapin ve mně vyvolával pocity agrese, jakoby vnitřek těla chtěl vyskočit ven z kůže. Taky trápení po dobu 3 měsíců. Amitriptylin taky nebyl a není žádná slast, ale aspoň mi stav nezhoršuje. Do práce už více než rok nechodím, o děti se rok staral manžel, já jsem nebyla kolikrát schopná jim dát ani pusu ráno při odchodu do školy. A to si myslím, že vydržím hodně, nejsem fňukna. Ale tohle bylo prostě maso a nejhorší etapa mého života. Vysazování Rivotrilu je velmi „bolestivé“, poslední 1/4 pilulky (0,125mg) vysazuji už měsíc, postupně ubírám a mám před sebou ještě dalších 25 dní než budu na nule. Pokud se mi to povede,, celkově budu Rivotril vysazovat 6 měsíců!!! Já Ti věřím, že jsi vysadila SSRI v pohodě, opravdu je v tomto každé tělo a mozek dost individuální. Nemám důvod Ti nevěřit stejně jako nemám důvod nevěřit, že někdo bere bzd dlouhou dobu a vysadí je bez větších problémů. Já takové štěstí bohužel nemám, dlouho jsem si myslela že jsem jediná a v tom to právě velmi zazlívám lékařům, kteří místo podpory na člověka plivou špínu a dělají z něj hypochondra a citlivku a bůh ví co ještě. To mi vadí nejvíc. Až jsem začala pátrat tak jsem zjistila, že vůbec nejsem jediná, že je nás mnoho a mnoho. Víš, mě děsí fakt, že mnoho lidí bere několik druhů psychiatrických léků a nikdo s nimi neřeší, jestli jim to vyhovuje a jestli třeba ty léky nemají působení proti sobě. V nemocnici při hospitalizacích jsem potkala opravdu hodně „poškozených“ lidí, kteří byli přemedikovaní mnoho let a vůbec jim nebylo dobře. Přitom se příběhy většiny z nich hodně podobaly, únava, vyčerpání, stres, nějaký ten rozvod nebo nezdařilé dítě… takže žádné opravdové psychiatrické diagnozy jako schizofrenie nebo bipolární porucha apod. Taky mě zaráželo, že já jsem přišla s vyčerpáním, měla jsem úzkostně depresivní poruchu, léky mi vyvolaly panickou ataku, takže najenou jsem měla i panickou poruchu. Opět léky způsobily nezájem o všechno, ztrátu koncentrace atd., tedy najednou jsem měla středně těžkou depresi, a protože mi bylo fakt zle a měla jsem vtíravé myšlenky, tak jsem skoro měla i Obsedantně kompulzivní poruchu. Jo a zapomněla jsem na poststresový syndrom, to mám taky v jedné zprávě z pohotovosti. To přece není normální?!? Jsem od přírody hloubavý člověk a potřebuju mít dostatek informací, proto hledám, zkoumám, studuji. Nerozumím tomu, když někdo užívá léky a ani nezná jejich název… možná se zdá být happy, možná i je, ale já potřebuju mít informace, abych si mohla udělat vlastní závěr. A v současné době je můj závěr jednoznačný - psychofarmaka mi za rok léčby více vzala než dala. Patrně by tehdy před rokem stačilo naordinovat psychoterapii (na kterou už více než rok chodím a pomáhá mi, naordinovala jsem si ji sama), dále naordinovat něco na podporu chuti k jídlu (u mě zabral Glukopur, rozjedla jsem se pečlivou péčí o dodržování pravidelného režimu pěti jídel za den… v nemocnici jim to bylo srdečně jedno že nemůžu jíst a ubývám na váze, nedostala jsem ani jednu výživu v kapačce, ani jeden nutridrink ani speciální anorektický výživový režim, prostě nic) a naordinovat odpočinkový režim (do kolapsu jsem jela jako stroj, práce, domácnost, děti, sport… vše mě bavilo, nedělala jsem nic s odporem, jen jsem u toho nedobíjela baterky), který mi dělal asi ze všeho největší problém, protože po letech maximálního nasazení jsem musela zastavit a učit se dny žít jinak, prokládat aktivitu odpočinkem, siestou, meditacemi, věnovat se svým potřebám před potřebami ostatních, myslet víc na sebe, nebát se říkat ne, nebát se jít si odpočinout když je u nás návštěva nebo návštěvu odmítnou, říkat si o pomoc nejen rodině ale i přátelům… mám kolem sebe naštěstí chápající okolí, takže tohle všechno opravdu můžu. Nevím, co bych dělala, kdyby to bylo jinak… bylo mi totiž tak špatně, že jsem pomýšlela i na to nejhorší. Byť kvůli dětem bych to neudělala, ale život za daných podmínek i přišel už tak nesnesitelný, že se vůbec nedivím těm, kteří ho sami ukončí. Už to neodsuzuju a neříkám, že to nechápu, protože to chápu. A kolik z takových padlých duší bylo k tomuto činu dohnáno neadekvátní psychiatrickou léčbou se asi nikdy nedozvíme… ale abych nekončila pesimisticky… můj stav se pomalu lepší, jím, spím, doma funguju tak na 60% a věřím, že to půjde nadále k lepšímu. Mám silnou vůli a motivaci k tomu se z toho všeho opravdu vyhrabat a vyléčit.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 119 Další »
Váš příspěvek