Lék Lyrica

Fotoalbum tématu (72) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 102 Další »
petra1171
332 příspěvků 1.1.18 12:14
@GBCDII píše:
A ještě něco. Protože jsem měla panickou poruchu, dvakrát v životě/až po padesátce/jsem nasazovala SSRI AD. Ty začátky jsou opravdu děsné, trvalo mi asi dva měsíce než zabralo, bylo to utrpení. Děsné, živé sny, nemohla jsem ani sedět, ani ležet, ani stát, no hrůza. Pak to ale celkem zabralo a dobře jsem vegetovala. Když jsem vysazovala, tak naprosto bez problémů, skoro během 14 dnů. Naopak se mi jaksi ulevilo. Ale za čas se to objevilo nanovo. Tentokrát až po 6 letech, kdy jsem byla v pohodě bez léků. Byla mi doporučena Lyrika, jako zázračný lék, tak jsem zvědavá, co to se mnou udělá při vysazování, ten zázrak. Dívala jsem se na cizí diskuzi a tam o tom píší pomalu jak o heroin((Ale ti lidé to berou většinou na Neuropatii, takže asi jim nastanou znovu velké bolesti, proto to tak popisují…No já vám pak napíši. Tak se všichni držte! :zed:

Ahoj.
Vidíš, každý jsme jiný. Někomu pomůžou „moderní“ antidepresiva, která pak bez problémů vysadí, jinému vysadit nejdou. Stejně tak je to i s Lyricou, někdo ji bere půl roku a pak pomalu vysazuje a někomu se ani pomalé vysazování nedaří. Za tu dobu, po kterou navštěvuji psychiatrii mám mnoho zjištění. Úplně jinak se nasazuje lék pokud člověk dosud žádný psychiatrický neužíval a úplně jiný stav je, pokud přechází z jednoho na druhý, tady někdy vyplouvá na povrch odvykací stav toho prvního léku a může se zdát, že nový lék nezabírá, potom je potřeba tomu dát čas. A při vysazování léků nejvíc záleží na délce užívání, dávce léku a hlavně rychlosti ve vysazování. U každého je to úplně jiné. Nejlepší cesta je vysazování tak, aby to „bolelo“ co nejmíň. I když je to někdy velmi těžké. P.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.1.18 19:05

Nemám s ním zkušenosti, vím jen, že ho dostala tchýně na bolesti při artróze a doporučili ji, že má brát co nejméně. Tak jsem na to mrkla.
https://www.lekarna.cz/…alovy-letak/
Ale co není „nebezpečné“, že?(

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.1.18 19:06

Nemám s ním zkušenosti, vím jen, že ho dostala tchýně na bolesti při artróze a doporučili ji, že má brát co nejméně. Tak jsem na to mrkla.
https://www.lekarna.cz/…alovy-letak/
Ale co není „nebezpečné“, že?(

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.1.18 19:08

Jsem to zmastila. To je příspěvek pro Vilmu. A hnedle dvakrát))
:roll:

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.1.18 19:22
Petře

Ahoj, čemu říkáš „moderní“ AD?
A jasně, bohužel si nemůžeme dávat univerzální rady, na každého to působí jinak.
Já jen píši, že u SSRI jsem měla velké problémy s nasazováním a spíše úleva při vysazování.
Lyrika je ale lék, který funguje na absolutně jiném principu jak antidepresiva. Není to vlastně ani antidepresivum. Skoro už začínám věřit tomu, co píší na cizí diskuzi Lyrica survivors International. Že je to droga a vysazování je horší jak u benzodiazepinů. A víš proč? Když jsem zapomněla vzít AD, tak jsem ani nepostřehla, někdy si třeba dva dny nevzala a nic.
Teď mě bylo jednu noc naprosto děsně, vůbec jsem netušila, co se se mnou děje. V hlavě úplné výboje, nespala jsem, hrozná úzkost. A ráno jsem zjistila, že jsem zapomněla vzít Lyriku(((/beru ji večer/
Takže v polovině ledna míním vysazovat, bude to asi zajímavé. :P :P :P :P

MartinaVadur 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.1.18 19:58

ZDRAVÍM VŠECHNY. UZ PRESTAVAM VERIT, ZE EXISTUJI NEJAKA AD NA UZKOSTI. LYRICA NA H…O, UZKOSTI PRETRVAVAJI, NEMUZU BYT SAMA, STARAM SE O AUTISTICKEHO SYNA, JE TO NAROCNE A S TEMI HROZNYMI STAVY TO FAKT NEDAVAM.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.1.18 20:03
Martině

Marti, jak dlouho ji bereš? Myslím Lyriku. Já jsem ji ze začátku dávala taky šanci ale po pár měsících musím konstatovat, že před tím, než jsem začala brát, mi bylo líp. A to jsem nebrala nic. Teď je to hnus(

MartinaVadur 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.1.18 20:15

BERU JI MĚSIC A PUL, K TOMU JESTE SEROPRAM 20,MYSLELE JSEM SI, ŽE KDYŽ MAMCE LYRICA NA UZKOST ZABIRA, TAK BUDE I ME, ONA JI BERE 5 LET 75 DENE A SUPER.

petra1171
332 příspěvků 1.1.18 21:10
@GBCDII píše:
Ahoj, čemu říkáš „moderní“ AD?
A jasně, bohužel si nemůžeme dávat univerzální rady, na každého to působí jinak.
Já jen píši, že u SSRI jsem měla velké problémy s nasazováním a spíše úleva při vysazování.
Lyrika je ale lék, který funguje na absolutně jiném principu jak antidepresiva. Není to vlastně ani antidepresivum. Skoro už začínám věřit tomu, co píší na cizí diskuzi Lyrica survivors International. Že je to droga a vysazování je horší jak u benzodiazepinů. A víš proč? Když jsem zapomněla vzít AD, tak jsem ani nepostřehla, někdy si třeba dva dny nevzala a nic.
Teď mě bylo jednu noc naprosto děsně, vůbec jsem netušila, co se se mnou děje. V hlavě úplné výboje, nespala jsem, hrozná úzkost. A ráno jsem zjistila, že jsem zapomněla vzít Lyriku(((/beru ji večer/
Takže v polovině ledna míním vysazovat, bude to asi zajímavé. :P :P :P :P

Ahoj.
Jo moderní AD jsem označila SSRI. Tak jak jsem psala výš. Někdo/Ty/ vysadí bez problému a někdo/já/ se toho nedokáže zbavit roky. Navíc jsem uvízla v pasti Rivotrilu. O těch zkušenostech lidí z těžkého vysazování Lyricy vím. Bohužel. Jak ráda bych byla, kdyby tomu tak nebylo. Překlenout s tím nějak absťák po Rivotrilu a pak čau, ale není to tak jednoduché. Mám zkušenost, blbou: Otevřením dveří psychiatra začala má cesta k neskutečnému trápení s léky, kterých se nemohu zbavit.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.1.18 22:00
Martině

Marti, tak to ještě vydrž, je brzy na závěry. Možná ti to pomůže.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.1.18 22:01
Petře

Tak to jsme na tom podobně. Lituji, že jsem tam kdy vkročila(

MartinaVadur 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.1.18 22:10

Diky za podporu a tobe take hodne sil v premahani demona uzkosti.

Vilma777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.18 07:24

Dobre rano. Souhlasim, ze zadne univerzální rady neexistuji. Ja brala SSRI AD na panickou poruchu 5,5 roku. Nasazováni peklo, vysazování take.
Behem užívání zmilezely akutní záchvaty paniky a vzniklo celodenní divno ´, které přešlo v bolesti hlavy. Na neurologii po vsech vyšetření diagnóza migrena. Dali mi Topimark. Priserne nasazováni. Po mesici a pul jsem musela vysadit. Byla jsem uplne mimo celou dobu. Vypadana pulka vlasu. Na psychiatrii mi rekli, ze patřím spis na neurologii. Psycholog mi rekl, ze vsechny moje migrény jsou způsobeny výhradně psychikou. Ted beru na chronickou migrenu Siranalen-75mg vecer. Účinná látka identická s lyrikou. A zatim tedy mam hodne divne stavy. Bolesti hlavy beze změny, přibyly divne pocity na omdleni. Pomuze Rivotril, bohuzel. Chvilema je mi dobre. Ale jsou to desítky minut denne. Vim, ze musim vydrzet, ale mam toho uz dost. Je mi 41 let, mam dobre az moc dobre rodinné zazemi. Hodneho partnera. Chodíme na procházky, mame 5 deti od 10-18 let. Kazdy den cvicim jógu, jim zdrave vetsinou, zadne kraviny starosti opravdu neresim. Potrebuji JEN, aby me stale nebolela hlava. At uz je to z úzkosti, nebo čehokoli jineho.
Dnes se zkusim objednat k lekarce, ktera funguje v centru čínské medidiciny.
Mam uz vsech pokusu s leky pokrk. Siranalen brat samozrejme ted neprestanu. Verim, ze mi tam poradi a nastaví smer, ktery bude ustit v zivot bez leku a bolesti. Vim, ze realne mi nic neni. Vse je jen v hlave…
Vsem preji, at problemy ustupují. Musime verit a bojovat.
V.

MartinaVadur 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.18 10:44

Tat tak, bez boje to nepujde, jak pises o celodenim divnu, to mam take, prepadaji me divne stavy, v chuzi nejista, bolesti hlavy kazdodeni, beru lyricu na GA. Placam se v tom jako kapr na suchu :,(.Syn mi doporucil lecitelku, je pry super, ma vlastni zkusenost, bylinami ho dostala z epilepsii, cekaci doba k ni je cca 3-6 mesicu, asi do toho pujdu.

petra1171
332 příspěvků 2.1.18 11:40
@Vilma777 píše:
Dobre rano. Souhlasim, ze zadne univerzální rady neexistuji. Ja brala SSRI AD na panickou poruchu 5,5 roku. Nasazováni peklo, vysazování take.
Behem užívání zmilezely akutní záchvaty paniky a vzniklo celodenní divno ´, které přešlo v bolesti hlavy. Na neurologii po vsech vyšetření diagnóza migrena. Dali mi Topimark. Priserne nasazováni. Po mesici a pul jsem musela vysadit. Byla jsem uplne mimo celou dobu. Vypadana pulka vlasu. Na psychiatrii mi rekli, ze patřím spis na neurologii. Psycholog mi rekl, ze vsechny moje migrény jsou způsobeny výhradně psychikou. Ted beru na chronickou migrenu Siranalen-75mg vecer. Účinná látka identická s lyrikou. A zatim tedy mam hodne divne stavy. Bolesti hlavy beze změny, přibyly divne pocity na omdleni. Pomuze Rivotril, bohuzel. Chvilema je mi dobre. Ale jsou to desítky minut denne. Vim, ze musim vydrzet, ale mam toho uz dost. Je mi 41 let, mam dobre az moc dobre rodinné zazemi. Hodneho partnera. Chodíme na procházky, mame 5 deti od 10-18 let. Kazdy den cvicim jógu, jim zdrave vetsinou, zadne kraviny starosti opravdu neresim. Potrebuji JEN, aby me stale nebolela hlava. At uz je to z úzkosti, nebo čehokoli jineho.
Dnes se zkusim objednat k lekarce, ktera funguje v centru čínské medidiciny.
Mam uz vsech pokusu s leky pokrk. Siranalen brat samozrejme ted neprestanu. Verim, ze mi tam poradi a nastaví smer, ktery bude ustit v zivot bez leku a bolesti. Vim, ze realne mi nic neni. Vse je jen v hlave…
Vsem preji, at problemy ustupují. Musime verit a bojovat.
V.

Ahoj Vilmo.
Po přečtení Tvého příspěvku musím reagovat. Já jsem užívala SSRI roky a je jedno jestli fluoxetin, sertralin nebo paroxetin v terapeutické dávce a bolesti hlavy- migrény se zvracením jsem po nich měla taky. Trvalo to vždy tři dny, potom třeba 2dny klid, ale migréna se pořád vracela. Při snižení na půl tablety migrény vymizely, ale absťák ze snížení byl řešen Rivotrilem. A to že na syndrom z vysazení po dlouhodobém užívání SSRI bohužel jedna 0,5 Rivotrilu nestačí, musela jsem brát i 4 denně, až opadl syndrom ze snížení, Rivo mi zůatal jeden ráno a jeden večer. Migrény zcela přestaly, ale ne díky Rivotrilu, ale snížením SSRI. A to, že i vysazování nenávykových SSRI je peklo, to jenom potvrzuji, plácám se v tom roky a od „normálního“ života jsem hodně vzdálená. P.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.18 11:46
Vilmě a Martině

Holky, mám to podobně jak píšete vy.Od každé něco. Jedině co mám štěstí, že mě nebolí hlava a nic.Byla jsem te´d šest let v pohodě a bez prášků. Letos/vlastně už vloni))/v dubnu jsem jedno ráno vstávala a málem jsem spadla na zem, neskutečná motolice trvající asi čtvrt minuty. Myslela jsem, že mám mrtvici.Tak jsem šla do předsíně a tam mě to chytlo znova. Manžel mě zavezl k doktorovi a NAŠTĚSTÍ mi zjistili, že je to od ucha a jmenuje se to BPPV/pro ty, kdo by se chtěl podívat o co kráčí/Na ušním se mnou dělali jakési manévry a už jsem to nedostala ale zůstal pocit nejistoty a asi dva měsíce jsem si připadala jak na lodi, taková nejistá chůze, nepříjemno, nevolno. Postupně jsem z toho dostala velké úzkosti no a pak se nechala uvrtat do Lyriky, čímž jsem si asi podepsala ortel, že se už z toho nevyhrabu((Nasadili mi k tomu Rivotril a to je konec. Vražedná kombinace, zvlášť na vysazování. A to jsem před tím nic nebrala! Ničí mě teď to, že nevím, jak z toho ven. Kdyby mi bylo dobře, tak o tom nepřemýšlím a prostě beru. Ale je to tak, jak popisujete vy, holky.Ach jo(…Psychiatrie je u nás na velice špatné úrovni a psychiatři povětšinou neempatičtí blbci, kteří si jen honí body pro pojišťovnu(

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.18 11:50

Ještě jsem chtěla napsat, proč jsem zmínila, že NAŠTĚSTÍ mi zjistili, že je to od ucha. Četla jsem totiž příběhy mnoha lidí, kterým to nezjistili, o BPPV nic nevěděli a když neshledali nic od čeho to může být, poslali ty lidi na psychiatrii. To je u nich oblíbené. Když jsou blbci a neví, pošlou lidi na psychiatrii. No a jedna mladá paní s tím tak chodila tři roky, než ji zjistili to benigní paroxymální polohové vertigo.Tak to u nás chodí((

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.18 12:44
Petře

Chodila jsem na diskuzi o panické poruše a nevzpomínám si, že by někdo měl takovou reakci na vysazování SSRI. A já osobně ani tu nejmenší, přísahám, naopak jako kdyby se mě ulevilo. Možná je to tím, že tato skupina léků není to, co můj mozek potřeboval. Ale věřím ti, že zrovna tobě to mohlo způsobovat velké potíže…Ptala jsem se psychiatra, jestli je třeba, aby lidi takto trpěli při „testování“léků, někteří si musí projít tím, že vyzkouší až třeba osmery, než mu sednou. On říkala, že existují screeningy ale že to bych nezaplatila. Tak jde opět o peníze.

MartinaVadur 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.18 12:49

O doktorech vim svi, radeji uz jezdim skoro se vsim na pohotovost, tam maji strach a udelaji maximum, tedy takovou mam osobni zkusenost.Co se tyce Lyrici, tak to je opravdu asi driak, generalizovana uzkost uz odeznela,2krat po sobe mi syn volal zachranku, myslela jsem si fakt, že chcipnu. Uzkosti pretrvavaji, je to jako na houpacce, pul dne lepe, puL dne hur, delam cviky proti uzkostem, nekdy zaberou, nekdy ne.Ziti s timto demonem uzkosti je vycerpavajici, ubijejici. Sahla jsem si na uplne dno, z ktereho se tezko dostava. Uzkostma trpim od 18 let a je mi 44.Mam 4 deti, z toho jednoho 4 leteho autistu s nizkofunkciho s men. retardaci, starani samo osobne vycerpavajici a kdyz k tomu pripoctu vecne uzkosti, tak to je na Bohnice. :zed: drzim palecky vsem s timto previtem.AT JE LEPE HOLKI.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.18 13:27
Martině

Marti, mít pět dětí, to je samo o sobě vyčerpávající a ještě k tomu autistu, to se vůbec nedivím tvým úzkostem. Jsi ještě mladá ženská a měli by se zaměřit aby ti dali něco, co ti bude opravdu fungovat. Možná si najít jiného psychiatra? Ale oni jsou vlastně stejně všichni na H. Mají tě rádi, pokud tam chodíš a je ti celkem dobře. Ale běda, jak ti jejich léčba nezabere, jsou nerudní a ty jsi jen otravný hmyz…Kolik té Lyriky bereš? Ona MÁ FUNGOVAT na tři věci. Na neuropatické bolesti. Pak se ordinuje na epilepsii a jak tady kdosi psal, jako „vedlejší účinek“ zjistili, že PRÝ má fungovat na generalizovanou úzkostnou poruchu.Ale to se prý musí vystoupat na hodně vysoké dávky a do toho nemám kuráž. Já ji beru 75-0-75. Pořád mám pocit, že kdybych ji vysadila anebo brala malé dávky, bylo by mi mnohem líp. Mám taky ty hnusné stavy, že se mi udělá chvilkami tak hnusně, úplně na odpadnutí, jak kdybych měla omdlít nebo dostat záchvat snad epilepsie(((/mě napadlo/Když jsem ze začátku brala jen 25mg-0-25, bylo mi dobře, ani Rivotril jsem nemusela brát. Ale to už jsem psala…Jsem na tom jak ty, nemám starosti, mohla bych si žít jak prase v žitě, kdyby mě toto nesužovalo. Bere mi to chuť do života.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.18 13:37

Lituji vás všechny, co to máte už od mládí. Já jsem dostala první panickou ataku v roce 2003 a to až v přechodu. Pak jsem měla rok pokoj, aniž bych navštívila psych.Pak až po roce a znovu a trvalo další rok, než jsem se rozhodla si pro něco k psychouši zajít. Že do mě hrom neudeřil. Jako první Ad jsem brala Remood /paroxSSRI/ a za 6 týdnů jsem byla úplně v pohodě. Za půl roku mě to vysadili a mysleli jsme, že je vše o. k. až nadosmrti. Já i doktorka. No a do půl roku to bylo zpět. Zase jsem rok čekala a pak nasadili IV. generaci novinku/Petro/ Efektin a byla jsem asi do 10 dnů super. Bohužel jsem ho musela asi po půl roce musela vysadit, měla jsem po něm extrasystoly, nějak mi působil na srdce/zjistili mi to na Holtru/. No a pak následoval Zoloft a takový hrůzinec jsem nezažila, jak mi bylo děsně. Ale nevzdala jsem to a po třech měsících se to nějak „usadilo“ a začala jsem normál žít. Pak mi řekli vysadit ale já jsem si nechala "pro jistotu ještě půlku z toho nejslabšího jako placebo.No a občas, někdy třeba za tři týdny když mi nebylo úplně o. k./teď vidím, že mi bylo vlastně zlatě, proti tomu co je teď/, tak jsem si vzala kousíček Neurolu. To bylo vše. No a ostatní už znáte, až od loňského dubna nastalo to trápení a můj nešťastný experiment s Lyrikou(

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.18 13:41

Ještě jsem chtěla napsat, že ta SSRI AD jsou III, generace antidepresiv, Efectin už čtvrtá…A taky to, že jsem NIKDY, i když mě bylo děsně, nebyla na neschopence. Vždy jsem chodila do práce.
A to bylo dobře. Jak člověk zůstane doma, to ho ničí. Tak jsem se raději kolikrát málem plazila po břiše ale nezůstala doma, i když to byla síla.

Vilma777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.18 14:42

Zdravím. Dekuji za reakce. Nejprve se musim vyjádřit k tomu, jak mnoho lidi tiše trpí, nevi co s tim, delaji psi kusy, ji leky, které jim lékař předepíše, jsou hození do novych obtíží a ty staré za sebou jeste vlecou. Mamy od deti, tatove od rodin. Vzdycky vysvitne nejaka naděje, v podobě noveho leku, ktery dle lékaře pravdu zabere vsem a je zcela bez vedlejších účinku. Realita je pak pád do jeste větších problemu. Nap. minuly tyden mi zkušená obvodní doktorka na mou zadost napsala. Rivotril- jsem vyřazena z psychiatrie- a tekla mi k tomu, at se to vubec nebojim brat, ze je to uplne v klidu. Spousta lidi užívá denne a zadny problem…
Kdybych nemela mozek hlave a sve za sebou. Uz to do sebe sypu bez jakékoli kontroly a obav. To jen mala ukázka. Jiste mate podobne zkušenosti.
Též mohu potvrdit přístup psychiatra. Vse Ok, pokud jsem si nestezovsla.
Ten muj druhy me aspon vyslechl. Jenze s tema bolestmi hlavy nechtel nic mit.
Jinak pro Petru. U mne to tak nebude. Prvni panickou ataku, strasnou, jsem mela po 3 měsících bolesti hlavy ze stresu z podnikání po mateřské s dvema detmi. To bylo me posledni obdobi bez obtíží.
Tri roky psychoterapie na pojistovnu. Tam jarmareční vypovídala. On mi na vsechno rekl, ze to mam opravdu hodne tezky, Coz mi nepřipadalo, líný manzel, nemocna matka, velmi živě deti, hypoteka a jeste pak práce.
V tomto obdobi jsem dokazala 4,5 roku delat odpovědnou psychicky náročnou praci a v neschopnosti jsem byla celkem max tyden. Nakonec jsem tam z mnoha duvodu musela dat vypoved a jsem zas na volné noze. Je to teprve tyden.
V tom obdobi jsem se též rozvedla, deti v te dobe 8 a 10 let. Manzel si nasel jinou, akcnejdi, kterou nic neboli vsechno muze. To jsem ustala na slušných dávkách Neurolu. Načež se s ni rozešel, ale Ja uz mela jineho. Rodinného přítele, kterého znam 18 let. S trema detmi ve stridave peci. S nim jsem se dokazala zbavit antidepresiv. Skončil strach, zejsem na vse sama, kdyz modlím (PP) nebo umru, nikdo se o deti nepostara. Úzkosti jsou opravdu ted po dvou letech de facto pryc.
Ted uz JEN ta bolest hlavy.
Siranalen (lyrika)užívám 5. den, vecer 75 mg. Dnes je to malinko lepsi. Nicméně Rivotril a cipky na bolest si vzit musim stale. A je mi opravdu hodne divne a slabo.
18.1. jsem objednána do Mostu ke zdravi-čínská medicína.
Dam vam presne vedet, co se bude dit.
Držte se vsichni. To snad musijednou proboha přejít!!!
V.

Vilma777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.18 14:46

Omlouvam se za preklepy. Pisi z postele s hadrem na hlave…
V

MartinaVadur 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.18 15:28

Tak lyriku beru jako ty 75-0-75,jak pisi.beru ji necele dva mesice a fakt zadna slava, dnes od rana uzkosti, motani hlavy atd.Leky jako neurol apod. neberu, snasim to zvladat bez nich, ale kdyz je nejhur tak si 2,5 neurolu vemu.Uz me ty stavy fakt nebavi. :zed:

MartinaVadur 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.18 15:29

Beru ji na general. uzkost.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.18 16:40

Marti, jestli nebereš žádné benzodiazepiny, tak máš velkou šanci se z toho vyhrabat. Mám po té Lyrice taky takové stavy jak popisuješ. Oni píšou, že když to má fungovat pořádněna
generalizovanou úzkostnou poruchu, musí se vystoupat hodně vysoko, těch 75 je prý málo. Co jsem se tak bavila, berou aspoň 150 mg dvakrát denně…Co to je za dávku to 2,5 Neurolu? On se dělá v gramáži 0,25,0,5, a 1 mg.Tak jak jsi to myslela?)
Mě už to taky fakt nebaví.
Kdbych měla brát vážně co píšou na Lyrica survivors International, tak si můžu hodit mašli.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.18 16:48

Vilmo, tak jsi toho musela ustát hodně, se nedivím, že jsi se rozjela((Ty jsi měla důvod se rozsypat.Ale já jsem důvod neměla a přišlo to taky.
Mám pocit, že vy všechny ještě máte před sebou přechod, je to období, kdy ubude estrogen, který člověka chrání a neuvěřitelně se mění i psychika.
Vilmo, tak držím palce a napiš, jak to u tebe pokračuje.
Ty bolesti hlavy taky často bývají od páteře, nemusí to být od psychiky. Ale kde sehnat pořádného ortopeda, chiropraktika, který by to zjistil a dal do pořádku? Nikde, to vám můžu říct(

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.18 16:51
Ještě Vilmě

No a stejně tě obdivuji, když je ti jen pár minut denně dobře, jinak na omdlení, bolení hlavy, že ještě stačíš chodit do práce, obstarat pět dětí a manžela a chodit do jógy)

MartinaVadur 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.18 17:28

Jasne, myslela jsem 0,25 :D, uz mi z toho fakt hrabe na majaku.Co tam vsechno psali o lyrice.Mas nejake jmeno kterym te muzu oslovovat.

Vilma777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.18 17:35

Zdravím. Tak to vysvetlim jak to řeším. No jógu Cvicim doma podle YouTube. Nikam nejsem schopna chodit.
V praci jsem mela posledni 1/2 rok polovicni úvazek, k tomu pomalu rozjizdela firmu. Dle moznosti. Ted od 1. ledna uz do práce-zaměstnání nechodím vubec. Neslo zo. Open space, zářivky, MHD, pracovní masakr celých 8,5 hod. Zas ale výborná parta.
Nejsem schopna udržovat jiné vztahy nez rodinné a tedy pak pracovní. A to jsem bývala opravdu společenská nadmíru. Rikam si uzila jsem si vseho plnými doušky. Nic ale zakázaného jako drogy nebo více alkohol nez standard jsem nekonzumovala.
GbcdIi- funkčního fyzioterapeuta, kterému by primarne neslo jen o penize jsem take nenašla. Chodila jsem na akupunkturu. Asi 3 mesice, kazdy tyden za 400 kc. Delali mi to dobre, nicméně ted si to dovolit nemohu.
U mne je to složité. Mam těžkou genetickou zátěž. Moje maminka je od 20 let psychiatrický pacient. Maniodeprese, s mnoha hospitalizacemi.
Delala jsem od mladí vse jinak. Bala se, abych neskončila stejne.
Sice nemam deprese ani mánie, ale od 35 si tedy užívám jinak…
Je mi lito kazdeho, kdo to ma od útlého mladí.
Jo a přechod, ktery mame pred sebou, to si neumim predstavit.
V nejhorsim pak na jaře uz nezaseju, prodam kravku, umru a bude pokoj :)
V.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.18 22:10

Napsala jsem to nesmyslné GBCDII, protože ať jsem napsala cokololi, házelo mi to, že to je už obsazené. Tak jsem ze zlosti napsala toto))Jmenuji se Alena.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.18 22:11

Omlouvám se za cokololi)))

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.18 22:15
Vilmě

Vilmo, genetická zátěž, to je to nejhorší. To máme asi všechny, co tu píšeme.
Třeba tě přechod překvapí, když jsi už otužená panikou a nebude tak hrozný.
Jsi mě rozesmála s tou kravkou a to je co říct, moc mi teď do smíchu není. Dík!)

MartinaVadur 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.18 07:00

Dobre ranko vsem, tak noc uspesne prezita. :D Ali, az budes mit chvilinku, pisni mi prosim o te Lyrice, co psali na tech strankach international, neumim bohuzel anglicky.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.18 11:20
Martině

Marti ahoj, ozvu se později, mám nějaké vyřizování, musím jet do města…Pár těch článků pak sem dám. je tam toho moc, je to velice živá diskuze.

Vilma777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.18 17:37

Ahoj vsichni.
Tak jak se dnes cítíte?
Ja byla asi po 10-ti dnech v kanceláři neco vyřídit a jsem proste takov trochu mimo. Vsechno hned zapomenu. Musim vse dokola kontrolovat. Nejak jsem to zvladla a sla spat. Lyrika dnes 6 den. Volala jsem vcera na neurologii a rekli mi, ze tento lek si sedá cca mesic. Ze musim vydrzet.
Takze budu mesic debilni? A bolest hlavy neprijde?
No jak co mi zbyva. Toho 18.1. jdu k te čínské doktorce. Tak verim, ze se vse pohne novym smerem…
Co vy?
V.

martina vadur 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.18 18:35
llyrica

Vilme. Migrenama trpim take, co beru lyriku 2 mesice, tak migreny ustoupily, jen obcasna bolest hlavy a na tu zaberou migralginy, volne dostupne leky v lekarne. beru lyricu na uzkosti, dnes po mesici sama ze synama a chytla me takova uzkost, bez neurolu jsem to nedavala, fakt jsem chtela volat zachranku, nemuzu byt bez dospele osoby, to jsem dopadla :zed:Sama nad sebou brecim.

martina vadur 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.18 18:37

Vilme. Palici mam totalne vymidlenou, zapominam, chybeji mi slova, proste se ze me stava pomalu ale jiste debil.

martina vadur 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.18 18:41

Alene. Jasne a diky.

Vilma777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.18 18:51

Martino, Ja snad preziju, ze budu debilni, kdyz me povolí ta hlava. Za jak dlouho prosimte ti to na tu hlavu zabralo.
Neboj. Ty úzkosti jsem naprikad Ja překonala. Tedy jde to.
Na vsechno se vykašli, to se to keca co.., mne pomohlo, ze jsem si precetla mimo jiné Moc přítomného okamžiku. Tam je velmi intenzivně napsáno, ze se nic nedeje, vubec nic.
Opravdu existuje jen tato chvile. Zadna budoucnost neni. Neni treba si s ni dekat jakoukoli hlavu. Vetsina veci, na ktery myslíme jak zvladneme ae stejne nestane. A v tech nejhorších chvílích, kdy jsem mela de facto jistotu, ze umírám, jsem mela dve faze. V prvni jsem si rikala, kolikrát jsem uz tento stav prožila a nikdy neumrela. To nepomahalo zcela. Tak jsem se smířila a rekla si, no tak co. V nejhorsim umru a nic se nestane.
Je to tezky s malými detmi. Ale ty stavy byly tak neunosny, ze jsem se proste musela smířit se smrti. Tim, ceho jsem se nejvic bala. Jinak to neslo.
Drzim palce.
V

martina vadur 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.18 19:06

Smirena ze smrti jsem, tedy myslim si to, ale ty stavy jsou hrozne, kdyz me to chytne, tak si rikam, jsou to jen blby pocity, neboj, neumres, ale telo a mysl me neposloucha, jedou si po svem.Uz to nejak nedavam, zanedlouho budu zavysla i na neurolech a to si ho zatim beru jen kdyz je nejhur, ale jak tu budu sama, tak je budu bastit jak o zavod. Migreny mi ustaly po mesici brani lyrici, beru 75/0/75.Ted se omlouvam, jdu koupat deti. Zatim pa.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 09:40

Holky ahoj! Já už paniky nemívám. Já jsem se dostala až po tom Benigním paroxymálním polohovém vertigu/BPPV/ postupně do úzkostí. Měla jsem to v dubnu, pomalu se dostávala do normálního stavu ale smůla bylo to, že pak nastala vedra/mám na ně fóbii/ a taky prázdniny a měla jsem hlídat každý den vnoučata. Kolikrát se mi udělalo blbě a já jsem se zavřela vedle do pokoje, snažila se rozdýchat tu úzkost, že zkolabuji a co děcka, začnou šílet, jsou to plašáci. Jednou jsem musela zavolat manžela z práce, ať přijede domů, že to nezvládnu. Jak přijel, ulevilo se mi.No a to nastal ten okamžik, kdy mi došlo, že se budu muset znovu léčit, tentokrát s jinou diagnózou a to úzkostí. Nasadili Lyriku a prý na chvilku Rivotril((Chyby, chyba, chyba, tluču si hlavu(Měla jsem jít raději do antidepresiv. Bála jsem se toho děsného nasazování a nechala se zlanařit na tento sajrajt(
Vilmo, po pár dnech, co Lyriku bereš, je to zcela normální, to se neboj, po této stránce se to usadí. Mě ze začátku úplně vypadávala slova, nemohla jsem se vyjádřit a vždy večer se mi motal jazyk, jak kdybych byla ožralá. Nějak mi to bylo jedno, určitě díky Rivotrilu, který mě činil imunní, nebyla jsem na něj zvyklá, takže mě zabíral. Po této stránce jsem brzy začala fungovat normálně.
Marti, ty už by jsi po měsíci měla fungovat jinak. Slova by ti neměla vypadávat a tak intenzivní úzkosti by tě neměly vůbec chytat. Měla by jsi zajít za psychiatrem a buď vysadit nebo přidat. Na co se cítíš. Oni říkají, že na úzkosti se musí vystoupat na vysoké dávky.

Když jsem mívala ještě paniky, tak jsem taky používala tu fintu, že můžu maximálně umřít. Ale tělo to jaksi nebralo a já se nebála smrti ale toho nepopsatelně hnusného stavu, který nastával při atakách. Není nic čeho bych se víc bála, krom toho, že by se někomu v rodině něco stalo(((
Při panikách doporučuji ještě jednu věc. Pokud vás to někoho chytá, zkuste si lehnout a nechat to proběhnout a zamyslet se, jestli to bylo tak hrozné, zkuste to prodýchat a „prožít“. Svého času mě to pomáhalo, nějak ten strach z toho postupně opadal…
Marti, jak můžeš napsat, že budeš závislá na Neurolech, když ho bereš jednou za čas?))To nemyslíš vážně? Musela by jsi brát denně a nahusto. Než skončit někde ve špitálu a nechat se odvézt rychlou, tak si ho rozhodně vezmi!
Něco ještě musím udělat a než půjdu pryč, hodím vám sem nějaké ty články o lyrice, přeložené.

martina vadur 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 11:06

Ahojky, od rana uzkosti, jsem uz fakt hotova,11 jdu na psych. a asi pujdu do antidepresiv, lyricu vysadim, bude to hruza, ale snad preziju. Preji hezky den vsem.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 12:04

Marti, zvládneš to dočasně s Neurolama.

martina vadur 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 13:54

Nechci se neurolama cpat, pred 20 lety jsem byla na nich zavysla, brala jsem jich 10 dene a k tomu 3 hypnogeny na spani. Uzkosti mame v rodine geneticke. d nes je to des, uz nemuzu vydrzet. :zed:

Vilma777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 14:28

Marti. Dej vedet co vymyslel psychiatr.
Mne je dnes zle taky dost. Presto jsem dokazala rano pul hodiny jógy v obyvaku, pak 3 km pesky do kanceláře a tvářit se vesele pred partnerem, Tri hodiny se soustredit na praci a každou chvili pocit ze je po mne.
Od rana mam v sobe 25 kapek algifenu, 1 Rivotril a 1 Infometacin.
Strasny Ja vim…
V

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 18:19

Marti, tak jestli jsi byla závislá, tak to se ti nedivím, dávej si bacha. Já jsem nikdy nenavyšovala.
Holky, je mi líto, že je vám tak blbě, kruci…Dnes jsem byla celý den v poklusu, na nákupech atd. Tak konečně jsem se dostala k tomu, abych vám sem něco dala.
To první je článek o Lyrice a pak vám sem dám nějaké přeložené pocity a poznatky z té cizí diskuze.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 18:23

E veřejný zdravotní stav vydává v Evropě zakázaný lék na fibromyalgii
Fibromyalgie Association of Navarra (Afina) kritizoval včera v oblasti veřejného zdraví lékaři i nadále předepisovat lék proti této chorobě zakázány v Evropě a může zvýšit riziko sebevraždy. Droga, Lyrica (pregabalin), prodávané v lékárnách Navarra, se narodil před 30 lety v boji proti epilepsii, a podle asociace již letos napadán agentury léčivé přípravky v Evropě a USA, kromě toho, že obdržel úder americké spravedlnosti obviněním z podvodu, který byl urovnán milionářskou náhradou.

Afina vysvětlil, že Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMEA) se zavázala k odstranění Vademecum Lyrica, jako léčivo zaměřené na boj proti fibromyalgie onemocnění, které postihuje asi 24.000 navarros, který se vyznačuje tím, chronické rozšířené bolesti. Agentura podle sdružení odmítla žádost Lyricy, aby byla zveřejněna a užívána pro fibromyalgii, přesně když je to lék, který byl již předepsán pacientům s touto chorobou.

Ve stanovisku zveřejněném dne 23. dubna, se tvrdí, že „studie neprokázaly významné krátkodobé nebo dlouhodobý účinek,“ a je přesvědčen, že „přínos / riziko není prokázána“, a zároveň zdůrazňuje, že „ne v tomto ohledu v Evropské unii nevykonává žádné klinické hodnocení. " Pro společnost Afina zpravodajství způsobuje více než bolesti hlavy těm, kteří jsou touto chorobou postiženi: „Nejsme morčata.“ Jsou pobouření, a to nejen proto, že je jedním z referenčních drog ve španělském veřejném zdraví. To je také první lék, který zahrnoval slovo Fibromyalgia v části indikace. Byla to celosvětová referenční agentura pro léčivé přípravky v Severní Americe (FDA), která v červnu 2007 zahrnovala tuto novou aplikaci v léčivém přípravku, což je rok, kdy byla jediná léčiva indikovaná proti tomuto onemocnění. Na bázi složky, která se nazývá Pregabalin, byla až dosud používána pouze k boji proti epilepsii a chronické bolesti způsobené poškozením nervů.

Sdružení kritizovalo, že španělská léková agentura nadále ignoruje zákaz užívání Lyricy pro fibromyalgii, což znamená, že lék nadále předepisují lékaři z oblasti veřejného zdraví. Za celou tuto diskusi o tom, zda předepisovat tuto drogu nebo nikoliv, je - z Afiny říkalo - zapomnění, ve kterém tato nemoc spadla.

Lyrica má potenciál vyvolat sebevražedné myšlenky nebo samostatné škodlivé chování v průběhu prvních 24 týdnů léčby, varuje National Library of Medicine, USA.. Mezi příznaky deprese nebo psychiatrických nežádoucích účinků léku patří neklid a podrážděnost, stejně jako smutek, vysvětluje Mayo Clinic.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.18 18:52

Začal jsem s lyrica na začátku listopadu, takže už skoro 2 měsíce beru. Chtěl jsem se zeptat jiných lidí, kteří berou, jestli se objevily vážné závratě &/ nebo migréna? Nikdy jsem neměl migrénu a nikdy jsem neměl závratě, ale te´d mám trvalou závrať a bolest hlavy už skoro 2 měsíce. Přes Vánoce jsem zažil 4 dní těžkou migrénu. Bojím se, že to teď tak bude. Že budu trčet s tímhle. Je to normální? Přestane to?

Díky, že jsi mě přidal. Na několik let jsem bral 350 mg přípravku lyrica. Byl jsem od něj odstavená na žádost mého doktora. Vše bylo naprosto v pořádku do 2 DNŮ PO MÉ POSLEDNÍ DÁVCE (v té fázi jsem byl 50 mg dvakrát denně). Od té doby mám hrozné abstinenční příznaky. U6 5 týdnů mám příšernou nevolnost denně a neustálé bolesti hlavy. Taky se mi moc dobře nespí. Je zřejmé, že hladiny bolesti jsou zpět s pomstou, ale můžu se vypořádat s tím, že nevolnost a bolesti hlavy ustoupí. Je to běžné? Jak dlouho vám trvalo, než po vysazení přestalo?

Zjistil někdo další, že se potí při snižování lyrica. V jednu chvíli se potím, za minutu mrznu. Zdá se, že mé tělo nedokáže regulovat teplotu. Dohání mě to k šílenství ????

Ahoj lidi, zajímavé hodinky! Toto vysílání bbc bylo vám zde v Severním Irsku minulou noc, píše se tu, že lyrica je největší zabiják tady v Belfastu, možná se na to nebudete moct dívat, když nejste ve Spojeném Království.
https://www.bbc.co.uk/…on-addiction

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 102 Další »
Váš příspěvek