Lék Lyrica

Fotoalbum tématu (72) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 102 Další »
procesor
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.6.17 15:10

Začal som brať Pregabalin Mylan 75 1-0-1 a to včera ráno a to na bolesť v ľavom kĺbe spôsobenú stavcamy v driekovej oblasti.
Neviem, čo to so mnou urobí, ale už teraz cítim také nejaké akoby závrate. Zajtra pôjdem k svojmu lekárovi.
Ak máte nejaké psychické problémy, tak by som vám odporúčal, čo sa vám asi nebude páčiť, ísť na Svätú spoveď ku katolíckému, alebo gréckokatolíckemu, kňazovi alebo exorcistovi a spomenúť svoje problémy pri spovedi. Poznám veľa ľudí, ktorí boli až šokovaný z toho, ako sa im uľavilo. Alebo ak môžete, tak choďte na stretnutie charizmatického skupiny KOINÓNIA SV. JÁN KRSTITEĽ. Veľa z ich členov má dar uzdravovať. Možno to nepôjde na prvý krát, ale buďte vytrvalý a uvidíte. Nie sú to šamani a ani nijaký liečiteľa, lebo svoju moc majú od Boha. Skúste to. A nie len psychické problémy. Ja som bol uzdravený niekoľkokrát.

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.7.17 10:04
Prosím o odpověď.

P. procesor, napište jak pokračujete ve snášenlivosti léku Lyrica. Děkuji. Z počátku to bude dobré, ale zajímá mě co bude dál a jestli pomáhá pořád, nejen z počátku. Jaké máte vedlejší účinky atd.

packa 2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.7.17 17:38
užívání léku Lyrica

Také mi byla předepsna Lyrica na bolesti nohou ataké pociťuji přesně stéjné pocity, jako uvádí předcházející „postižení“ - malátnost-usnu, jakmile si na chvíli sednu- vnímám i pomalejší chod myšlenek. A to po užívání druhý týden l, resp.2 prášky denně. Rozhodně užívání vysadím a budu hledat jiné možnosti, ke snížení pocitu bolesti.

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.17 13:22
Varování před Lyricou

Zdravím. Lyricu jsem brala týden 50mg a další týden 2×50mg. Cílem bylo převést mě z Rivotrilu na Lyricu. Začala jsem pátrat na webu, na diskuzních fórech i zahraničních a potvrdilo se mi, co jsem sama zažívala. Při braní Lyricy ukrutná bolest hlavy, žaludek na vodě, nespavost, suché oči, pícháni a kůži atd. Rozhodla jsem se pro vysazení a domnívala se, že po tak nízké dávce a tak krátké době užívání to bude v pohodě. Omyl, už po týdnu braní se v mozku dějí změny a člověk začíná být závislý. Vysazovat Lyricu je údajně horší než tvrdé drogy či benzodiazepiny. I já jsem tedy pocítila abstinenční příznaky, které byly hodně hodně nepříjemné. Proto vy, kdo se chystáte brát Pregabalin (Lyricu, Pragiolu apod) najděte si na webu dostupné info a příběhy dlouhodobých uživatelů, kteří vysazovali (v některých případech třeba i rok!!!). Neberte Lyricu, to je moje rada. Je to hnusný návykový driák, droga, které se dá zbavit jen s velkou trpělivostí a odhodláním. Na FB existuje skupina „lyrica survivors“, najděte si ji a uvidíte, jak lidé při vysazování trpí!!!

petra1171
332 příspěvků 15.10.17 16:42
Lyrica

Žirafo, jestli sem ještě zabrousíš. Nejde přejít ihned z rivotrilu na lyricu/pregabalin/. To, co píšeš je absťák, ale ne po lyrice, ale po rivotrilu, který si buď hodně snížila a nebo zcela vysadila s úmyslem brát jen lyricu. Znám to, prožívám to také. Zdraví P.

petra1171
332 příspěvků 15.10.17 16:48

Vím, že se Lyrica po dlouhodobém užívání špatně vysazuje, doporučená doba užívání je půl roku, ale do té doby se málokomu podaří zcela vysadit benzodiazepíny/vyšší dávky užívané delší dobu/, to je asi ten problém. Jinak se Lyrica musí vysazovat hodně pomalu, tak jako každý jiný psychiatrický či neurologický lék. Rivotril nevysadíš ze dne na den, to prostě nejde. Záleží samozřejmě vždy na dávce léku a době užívání, od toho se pak odvíjí doba vysazování a intenzita odvykacích příznaků.

petra1171
332 příspěvků 15.10.17 16:53

Vysazení návykových léků ze dne na den, tj. bez postupného snižování rovná se „sám sebe zničit“ a to doslova, proto hóódně pomalu, to je jediná cesta.

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.17 14:31

Petro, já jsem brala Rivotril po celou dobu braní Lyricy. K vysazení jsem se vůbec nedostala, protože mi Lyrica neseděla. Rivotrilu beru minimální množství, 0,375mg denně. Takže to na tuty nebyl absťák z rivotrilu, protože s jeho dávkou jsem vůbec nehýbala.

petra1171
332 příspěvků 22.10.17 21:48

Žirafko, ono je úplně jedno, co se bere na hlavu, zkoušela jsi někdy nasazovat SSRI antidepresíva? Třeba sertralin? Než to zabere, to jsou strašné stavy, když se to pak bere déle, třeba roky, pak to taky nejde vysadit. Když si dáš na těch zahr. webech vyhledat withdrawal čehokoliv, tak tam najdeš hrůzy snad na všechny léky při vysazování. To je prašť jak uhoď víš. Doktoři říkají nenávykové, ale neupozorní, že pak vysazování je složité, a když se to bere roky, pak se to někdy roky vysazuje. Tak to prostě je. Ať se Ti daří. :mavam:

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.17 09:22
Mohu doporučit

Podle svých zkušeností. Rozhodně lyriku nebrat, ani to nezkoušet. Je to šmejd 1.třídy. Nechápu, že se to vůbec může předepisovat. Rivotril v malých dávkách se dá. Odvykání není tak hrozné. Nenechte si kazit zdraví.

petra1171
332 příspěvků 24.10.17 19:11

Věruško, já odvykám rivotril a je to peklo, brala jsem malé dávky a přesto je to strašné, už se blížím k půlce z 0,5 a víc nedám, na úzkosti se píší rúzné léky, říká se jim nenávykové, všechny se šíleně pak vysazují. Proč jsem skončila na Rivotrilu? Protože jsem se potřebovala zbavit nenávykového venlafaxinu, při jeho vysazování absťák jako prase, nešlo to ani rivotril nepomohl se mi z toho dostat, pak paroxetin, sertralin a jiné, s cílem vysadit, nešlo to, zimnice, bolesti kloubů, svalů, deprese, sebevražedné myšlenky aj. projevy absťáku. Takže toto se dá psát i o Lyrice, je to vše stejné. Původně jsem měla jen nevinné úzkosti, kvůli kterým jsem zašla na psychiatrii, to, co se mi děje teď, to mi vyvolaly léky, udělaly ze mně ještě většího blázna než kterej původně na psychiatrii vlezl. :dance: :dance: :dance:

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.17 09:24

Petruško, věřím vám, že jste se dostala krutých pozic v rámci léčení tohoto druhu. Mám také špatné zkušenosti. Rivotril jsem odbourávala mnohem lépe, než Lyricu, ale ty zimnice jsem měla také a dlouho a nevěděla od čeho. Ani lékaři to nevěděli. Nejlepší asi je nebrat nic, jenže někdy to nejde vydržet a člověk sahá po něčem, čemu věří. Mě se osvědčilo po všech bojích nic nebrat, někdy, když je nejhůř půl tabletky, ale jen nárazově a nebrat to pravidelně. Možná je to placebo, když si vezmu půlku rivotrilu, nebo lexaurinu za týden a mám pocit, že mě udělal dobře a stačí. Také je dobré něco změnit na životním stylu. Víc chodit mezi lidi, udělat si program, který mě není protivný a nemít čas se pozorovat a odvádět pozornost od potíží. Já, když jedu na celý den do města něco vyřizovat, pozoruji cvrkot kolem sebe, jdu si vypít kávu, odpočinout si v kavárně a zase někde popojdu, tak přijedu domů sice fyzicky unavená, nejsem nejmladší a mám bolesti páteře, kloubů, ale po psychické stránce je mě fajn. Vůbec si za celý den nevzpomenu na stresy, deprese. Samozřejmě nemohu tak jezdit každý den, ale jednou týdně mě dělá dobře. Člověk by měl být celý den zaměstnaný něčím co ho těší. Také cvičení je dobré. Nikdy jsem ráda necvičila, teď si denně udělám 6 cviků, které mě sedí a cítím se mnohem víc líp. Poznala jsem, že musíme začít u sebe a z jiného konce, než brát jen prášky a chodit k lékařům. Nikoho nenutím, ale toto je má zkušenost, budu ráda, když mě o tom napíšete všichni. Páááá :lol:

petra1171
332 příspěvků 25.10.17 21:13

Věruško, jestli se Vám bude chtít napište mi prosím na email: ** :mavam:

Edit admin - odstraněn odkaz

petra1171
332 příspěvků 26.10.17 20:16

Věruško, jak jste odbourávala Rivotril? Co Vám pomáhalo? Je to těžké. :think:

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.17 20:44

Zdravím vás Petro. Já si nevzpomínám, že bych měla s odbouráváním Rivotrilu velké potíže. Otřesné potíže jsem měla s Lyrikou.Asi jsme každý člověk jiný a jinak citlivý na určité látky. Já mám napsáno v papírech, že jsem intolerantní na Lyriku a látku Pregabalin, ten vůbec nesnáším. On je obsažen i v Neurontinu a j. lécích. To co je v Rivotrilu mě zas tak moc nevadí. Nějak jsem to brala do vytracena /Rivotril/ a šlo to. Budte trpělivá, snižujte a pomalu to bude dobré. Poraďte se s lékařem. Možná berete ještě něco a to není dobré s Rivotrilem.Budu vám držet palce a napište mě jak to zvládáte. Bude to dobré. :)

petra1171
332 příspěvků 27.10.17 09:49

Také zdravím Věruško, jde to ale hóódně pomalu, tím tempem, co to snižuju, to bude trvat ještě tak 2 roky, mně právě nabídli lyricu na úplné vysazení rivo, ten mi dělá paseku v těle, vím že i lyrica není vůbec šetrná k tělu, ale pokud bych ji brala tak půl roku a pomohla by ke zbavení se rivo, tak potom už se to dá pomalu vysazovat, taky to jde, ale musí se pomaličku jsou i tobolky 25mg, tu lze vysypat a rozdělit na půl, tělo se adaptuje na všechno jsem zjistila. Určo u mě braní lyriky roky by ani nebylo možné, protože to je pro mne velmi silná chemie a tělo se brání. Při snižování rivo jsem nonstop rozklepananá a je to vysilující a trvá to už dlouho. : Radši ránu do palice, než tydle tablety více. :zed: Hezký den, přeji.

Alenka 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.17 17:27

Zdravím všechny, také mi dali lyriku na vysazení Rivotrilu(beru 0,25 mg na noc rok), neboť mi začal způsobovat problémy(nespavost, zančné přibírání na váze, halucinace při zavřených očích, třes, úzkost, zimnice…), beru dva dny lyriku na noc 50mg a motám se a narážím do věcí jsem úplně mimo volala jsem lékaři a prý mám vydržet, ale začíná mě to děsit a prý se dávky ještě navýší…když čtu ty příspěvky, tak nevím, jestli to raději nepřestanu brát, abych neměla ještě další závislost a problémy. Můžu se zeptat, zdali tady někomu lyrika na vysazení vůbec pomohla a povedlo se rivotril úplně vysadit??? A co pak samotné vysazování lyriky nebude ještě větší hrůza než rivotrilu? Už jsem z toho věčného vysazování děsně vyčerpaná…

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.17 20:10

Děvčata, máte pravdu, že jakýkoliv psychiatrický lék je spojen s nepříjemným nasazováním a pak zase s nepříjemným vysazováním. Už za ten rok co se léčim mám leccos za sebou, bohužel. Ale nevím, proč nasazovat lék na to, abych se zbavila jiného? Já jsem se rozhodla raději vysazovat rivotril a ne jít oklikou před Lyricu. Dlouhodobě je ale jediná cesta k uzdravení nebrat nic a umět řešit situace jinak, k tomu pomůže jen psychoterapie. Držím vám všem pěsti. Ať jsme / jste zdraví!!!

Renča 1964
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.11.17 11:51
Renča 1964

Zdravím všechny děvčata(i muže), kteří zde napsali své zkušenosti s Lyrikou. Je pravdou, že po přečtení všech článků mi naskočila husí kůže. Já se s generalizovanou úzkostnou poruchou léčím 20 let. 3× jsem byla hospitalizovaná. V nemocnici mi nasadili lék Chlorprotixen, který perfektně zabral na úzkosti, ale vedlejší účinky snad ani nebudu popisovat. Za dobu 20 let jsem vystřídala tolik antidepresiv, že by se to sem snad ani nevešlo napsat. Jediné, co mi vůbec kdy zabralo byly právě benzodiazepiny. Nějakou dobu Neurol, teď Rivotril. Moc dobře vím, jak jsou tyto léky návykové, ale bohužel byly za tu dobu jediné, které zabraly. Chodila jsem na psychoterapie, k psychologovi. Na čas se ulevilo, ale pak to tady bylo znovu. Ted´ mi lékař nasadil Lyriku. Beru ji teprve druhý den 75 mg ráno, 75 mg večer. Cítím se dobře, bez úzkosti. Souhlasím s vámi všemi, co jste tu napsaly o nežádoucích účincích a o složitém vysazování. Sice jsem to zatím ještě nezažila, ale chci vám všem položit otázku? Co tedy užívat? Bez léků to nedokáži, AD nezabírají. Můj osobní názor je, že pokud mi Lyrika bude pomáhat, budu se cítit dobře, určitě ji nevysadím. V podstatě drogy jsou i Rivotril, Neurol či Lexaurin. Na tom se shodnou všichni lékaři. Jaká je tedy možnost žít alespoň trošku v klidu bez úzkostí. Jestli Bůh dá a zemřu třeba za 20 let s Lyrikou, která mi život uleví, budu ji brát. Alkohol nepiji, nekouřím, tak snad aspoň dožít život s troškou klidu. A to bohužel bez léků nejde. Děkuji za všechny názory na můj příspěvek

Kamila 128
1 příspěvek 9.11.17 16:42
Lyrika na úzkosti.

Dobrý den, souhlasím s Vámi, pokud Vám jedině lyrika dokáže pomoci, brala bych ji a nemá cenu se kvůli tomu trápit. Budte ráda, že Vám zabrala.Sama ji beru s malými přestávkami již druhým rokem a také mě jako jediná zabrala. Mám smíšenou úzkostně depresivní poruchu, dávkování stejné jako vy.

Fikarkulka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.17 23:08
Lyrica

Moji milí po přečtení vašich zkušeností s tímto léky s vámi upřímně cítím a všem vám držím palce ať tento lík nemusíte pojídat. Já jsem 4 roky v remisy po lymfomu a celou dobu mám silné křeče vnohou hlavně v noci, takže se nevyspím. Léta beru na neruopatii Neurontin, který mi zabírá a bez vedlejších účinků, alespoň u mě. Na křeče mi Dr. dal Lyricu 50mg na měsíc a moc nepomohla. Po měsíci navýšil Lyricu 75mg na 2×1. Je mi tak špatně, že jsem ji po 4 dnech vysadila. Dr. sdělila že ji brát nebudu. Chodím do procesu na 4 hodiny ajsem totálně hotova. Tak mi DR. na noc napsal Tramal 50mg a on zabírá. Spím jako miminko a křeče nemám. :)

Renča 1964
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.17 08:30
Renča 1964

Jen chci napasat, ze Tramal jsou opiaty, takze brat jenpo nezbytne dlouhoudobu a pak vysadit.

Fikarkulka
2 příspěvky 12.11.17 09:08
@renča 1964 píše:
Jen chci napasat, ze Tramal jsou opiaty, takze brat jenpo nezbytne dlouhoudobu a pak vysadit.

Vím a děkuji za varování.

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.17 12:17

Souhlasím, že všechny benzodiazepiny jsou návykové drogy, odvykání je třeba dělat hodně pomalu. Stejně tak Lyrica je návyková, pokud vám lékaři tvrdí že není je to blbost, jednak je po čase v mnoha případech potřeba zvednout dávku a druhak se od ní odvyká ještě hůř než z benzodiazepinů. Navíc obě skupiny léků mají mnoho vedlejších účinků, jako nejzávažnější mi přijde změna kognitivních funkcí což se projevuje zapomínáním, ztrátou koncentrace, dezorientací, poruchami mluvení… takže chápu, a sama jsem prožila stavy, kdy bych si vzala cokoliv, co mi pomůže. V počátku když je člověku zle, nezamýšlí se nad tím jak a jestli léky bude schopen vysadit. Bohužel pak po čase (u každého jiném) přijde na to, že léky nezabírají nebo mají tak nepříjemné vedl účinky, že je chce přestat brát a pak začíná pravé peklo během vysazování. Ony i AD jsou svým způsobem návyková, protože se musí vysazovat postupně. Takže na úrovni psychofarmak si fakt nevyberete. A souhlasím, že na úzkosti prostě krátkodobě není lepší lék než benzodiazepiny, ale dlouhodobě je to slepá ulička. Zvládat úzkosti je třeba se naučit jinak, dýcháním, meditací, pohybem, změnou vzorců myšlení, je to těžké, sama se to teprve učím, ale už vím, že bezpečná pilulka štěstí prostě neexistuje. Deprese a úzkosti se stávají civilizační nemocí číslo jedna. Bohužel cesta ven je dlouhá, trnitá, dva kroky vpřed a jeden a půl vzad????. Já sama jsem na ní už rok. A zdaleka nejsem na konci. Altuálně se zbavuji Rivotrilu, po půl roce užívání slabé dávky mám přesto problémy s abstinenčními příznaky, vysazuji poslední půlku prášku a jde to pomalu a těžce. Ale věřím že to zvládnu, protože tuhle chemii nechci do těla ládovat. Beru i AD, mně naštěstí jakž takž zabírají, ale musela jsem jich vystřídat několik, teprve čtvrtá mi víceméně vyhovují.

petra1171
332 příspěvků 12.11.17 16:31

Ahoj Žirafo, taky se snažím velmi pomalu snižovat, stále hledám něco šetrnějšího k vysazení neř Lyrica, ale asi na ní skončím, už mi byla nabízena na úzkosti i antipsychotika. Takové léky jako sertralin a citalopram mě zhoršují. Co Tobě pomáhá, které léky Ti sedly a pomáhají Ti sniřovat? díky P.

Renča 1964
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.17 10:29
Renča 1964

Potřebuji se zeptat, užívám Lyriku týden, ráno 150 mg večer 75. Po ránu mám bolesti hlavy, nejsem koncentrovaná jako omámená. Zkoušela jsem ráno 75 mg, ale to jsem měla úzkosti. Jsem teď pro mě v těžké životní situaci, pokud neužiji Lyriku, tak jak jsem popsala, mám každodenní úzkosti. Když píši na počítači, dělám tam tolik chyb, že nestačím koukat (naštěstí mě počítač na všechny upozorní). Zmírní se tyto nežádoucí účinky? Případně si vzít ráno Lyriku 75 mg a půl Rivotrilu. Můžete mi prosím poradit? Děkuji.

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.17 19:30
Renči

Reni já bych rychle od Lyriky odešla. Když takhle zlobí hned ze začátku, podle mě to nebude dobré. To je můj názor. Možná by bylo dobré se poradit s lékařem, který vám Lyriku dal. Já bych do Lyriky nikdy už nešla, mě hodně ublížila. Je to prevít, dryják Teď jsem celkem v pohodě a když je nejhůř vezmu si Lexaurin, ale neberu ho pravidelně, jen nárazově, když je hůř. Zvládám to bez Lyriky, chce to změnu životního stylu, zabavit se a nemyslit na problémy. Mě pomohlo, chodit víc mezi lidi, nezavírat se doma, když jsem mimo domov nevzpomenu si na to, něco si brát. Zacvičím si každý den 4-5 cviků, stačí 20 minut. Držím palce ať se vám podaří rozumět si sama sobě, jde to pomalu, ale určitě se to podaří.

Renča 1964
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.17 09:45
Renča 1964

Věruško, moc děkuji za radu, dnes jsem si ráno vzala jen 75 mg, tak že jsem snížila o polovinu. Večer si nebudu brát vůbec. Bohužel díky životní situaci u mě, nejsem na tom dobře a bez léků nezvládnu. Nemůžu vůbec usnout, na noc beru už 7 let, co mi zemřela maminka, Mirtazapin 15mg, Tisercin a někdy půl Rivotrilu. Teď ovšem nezabírají léky vůbec a já téměř nespím. Už jsem si koupila bylinkové čaje, poctivě piji na noc, ale nespím. Lyriku zatím nechám 75 mg ráno. Necítím bolest hlavy a jsem orientovaná. Jen jsem strašně nevyspaná. Ven chodím a řekla bych, že rozhodně víc než mnozí, ale ani to nepomáhá…Holt ty nemocné nervy jsou prevít :nevim:

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.17 10:02

Doporučuji hodně snižovat léky, máte jich hodně. Ne hned a rychle, ale pomalu a nižší dávky. to spaní je prevít, také jsem to zažila. Mě pomohl lék Lexaurin, zkuste ho, ale není na braní na stálo. Vybrat jedno balení a pauzu a také nižší dávku 1 denně, potom půl denně. U mě navozuje dobrou náladu a starosti jdou do pozadí. Teď vezmu třeba jen jeden za týden. Nic jiného už neberu a cítím se dobře. Jak jsem psala cvičím 5 cviků denně,20 minut mě nezabije. Nikdy jsem na cvičení nebyla, ale teď vidím, že dělá zázraky/úplně jednoduché cviky v leže, já/Zkuste si říct lékaři, aby vám napsal rehabilitaci, tam začnete porozumět co vám dělá dobře, které cviky, nebojte se cviků budou jednoduché. Je třeba tělu pomáhat bez prášků. Mívám bolesti od páteře a revma mám léta, vím co jsou bolesti.Co já jsem pobrala prášků a byla jsem z nich ještě víc nemocná. Teď ne..Když mě chytnou tak mě pomůže i to, že lehnu na záda a dýchám hluboce do břicha a pomalý výdech. Soustředím se na to a za chvíli je po bolesti bez prášku. Zkuste porozumět svému tělu. Držím vám palečky. :)

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.17 14:43
Lyrica?

Věruško, můžu se zeptat, co máte za diagnózu?

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.17 15:21

Mám revmatoidní artritidu, ta je doprovázena depresemi ze stálých bolestí, ale deprese si neléčím nikde, bojuji sama a jak píši, minimálně Lexaurin, ten mě píše obvodní lékař. Druhá diagnoza, aby těch bolestí nebylo málo-mám 2 vyjeté ploténky v bederní páteři. Léčím cvičením, rehabilitací, bojím se operace v mém seniorském věku. RA mám od 40 let.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.17 15:52

Mít revma je určitě hodně deprimující ale chtěla bych vás vidět s generalizovanou úzkostnou poruchou, jak se ji snažíte rozcvičit:-))A berete na ni občas Lexaurin. A pokud máte akutně vyhřezlé dvě plotýnky??, tak to by jste si asi těžko zacvičila. Jsem zdravotník, něco o tom vím.

Renčo, za týden ještě není Lyrica „usazená“.Je možné, že vám nesedne ale počkala bych ještě rozhodně, dala ji šanci. Pokud vám nic nepomáhalo a ona by zabrala, neváhejte a berte.
Ze začátku jsem byla taky úplně vedle, já která mám velkou slovní zásobu, jsem si nemohla vzpomenout na základní výrazy, k večeru jsem byla jak opilá, motal se mi jazyk.To vše se srovnalo ale nemůžu říct, že by mě nějak výrazně pomohla. Beru taky 75 mg ráno a 75 mg večer. Dali mě do začátku Rivotril,3× denně 0,5 a nemůžu se ho pořád zbavit, beru o,25 ráno a 0,25 večer. Je to teprve 4 měsíce, co jsem do Lyriky šla. Možná by chtěla navýšit ale po přečtení mnoha zahraničních příspěvků, se docela bojím. Tak uvidím, musím se rozmyslit, jak dál.
Petro, píšete moc rozumně, mluvíte mi v mnohém z duše.

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.17 16:04
GBCDII

Plotýnky nemám akutní, dlouhodobé a zastaralé, ale zlobí hodně. Lehké cvičení mě opravdu pomáhá, rozhýbe se, cvičím jen do bolesti, cítím se potom dobře. Ty úzkosti jsem mívala hrozné, teď se držím a snažím se se léčit bez drasťáků. Na to RA jsem toho dříve spolykala hodně od bolesti a málem jsem si odrovnala žaludek.

Renča 1964
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.17 20:24
Renča 1964

Tak jsem včera konzultovala lék Lyriku se svojí snachou. Je diplomovaný farmaceutický asistent a lékárně zatím pracovala 6 let, teď má miminko, takže je doma. Nechtěla jsem, aby to, že léčím se dlouhodobě s GAD o mě kromě nejbližších, vědělo moc lidí. Je to i na dnešní dobu hodně intimní onemocnění a všichni mi asi dají za pravdu, že o ní nemluvíme jako o chlebu, většinou jen s těmi nejbližšími. Ale tím, co jsem tu přečetla, rozhodla jsem to s naší Zuzankou zkonzultovat. Tím, že ona sama je epileptička, lék zná velmi dobře ne jen jako lékárnice. Lék byl primárně vyvinut na epilepsii, to že působí pozitivně na úzkosti, byl vlastně jeho vedlejší účinek. Říkala mi, že si nemyslí že by to byla nějaká legální droga, ale je potřeba s tímto lékem zacházet opatrně. Je samozřejmě lepší lék neužívat vůbec, ale pokud ho člověk opravdu potřebuje, tak ho užívat. O těžkém vysazování neví, ale možné to určitě je. Takže GBCDII, dávám vám za pravdu, dávám 2 x denně 75 mg, vymizely mně bolesti hlavy, jsem v pohodě, nejsem jako „oblblá“. Nějaké chyby v psaní na počítači ještě dělám, občas zapomenu, co jsem chtěla, ale při mém divokém začátku, to už beru, že se lék usadil. Takže zatím přestávám experimentovat, vysazovat…Teď pomáhá, a dál se uvidí :mavam:

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.17 11:22

Ahoj Petro, na úzkosti mi byl nasazen Rivotril. Nejprve pomáhal, ale velmi rychle přestal pomáhat, jenže to jsem byla už na dávce 1mg denně a musela jsem začít vysazovat opravdu pomalu a postupně. Lyricu jsem vzdala, jak jsem psala dříve, návykový lék, který se vysazuje stejně špatně jako Rivotril. Kromě toho jsem zkoušela AD, měla jsem Escitalopram, Trittico, Mirtazapin, v současné době jsem přes 3 měsíce na Amitriptylinu, beru 50mg večer a celkem to jde. Nicméně vysazování Rivotrilu je hodně náročné, pociťuju značné abstinenční příznaky, bohužel, i když snižuju o 1/4 prášku (0,5mg) každé 2-4 týdny, tak to pokaždé cítím. Snažím se úzkosti zvládat dýcháním, meditací, odpočinkem, změnou myšlení… chodím na terapii už rok, posouvám se dopředu, ale pomalu. Nicméně léky v mém případě spíš škodí, než že by mi nějak extra pomáhaly. Každé tělo je jiné, u psychofarmak to platí dvojnásob, takže co jednomu sedí, druhému nemusí. Držím pěsti, ať se vysazování Rivotrilu daří. Já jsem na poslední 1/4 léku na noc, čeká mě ještě perné období, než ho vysadím. Ale chci být bez něj, to je moje motivace vydržet.

petra1171
332 příspěvků 27.11.17 16:39

Ahoj Žirafo, to je dobře, že se Ti daří vysazovat a máš lék, který Ti v tom aspoň trochu pomáhá. Ono to vysazování u mě jde velmi pomalu, protože jsem Rivotril užívala opravdu dlouho. Já musím respektovat schopnosti a odezvy svého těla na každou sníženou pididávku. Třeba vysazovat podle plánu doktora, to nejde, on mi může říct, snižte na polovinu, tam buďte měsíc či dva, pak na třičtvrtě, tam měsíc a vysaďte. Já musím snižovat třeba jen o 0,02 mg za měsíc, jinak když snížím naráz víc, tak nemůžu ani chodit, fyzický absťák invalidizuje a to doslova. Opravdu mám krutý fyzický absťák, tělo si za ty roky na rivotril zvyklo a protože Rivotril je také mimo jiné svalový relaxant, tak mám takové napětí ve svalech, že mi někdy i chůze dělá problémy. Nezbývá než vydržet až dokonce. Potupně seškrabávám a odvažuji tabletku, je to přesné a pomáhá mi to, i když to trvá dlouho, ale pomalu a jistě to jde. Ať se Ti daří dál snižovat, už máš kousíček do cíle. Držím palce. :potlesk:

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.17 17:11

Petro, to jsem ráda že někdo je taky tak citlivý na léky jako já. Připadám si jak exot, když chci snižovat třeba jen o 0,1 mg nebo i méně. Dle doktora bych neměla cítit žádné příznaky ani po vysazování o tu čtvrtinu (což je 0.125 mg), ale já to prostě cítím, i když jsem na lécích byla pouze několik měsíců. Svaly mě také bolí, mám úplně zatuhlá záda, děs. Takže fyzická aktivita mi moc nejde, i když vím že by mi pomáhala. Jakou váhu používáš? Já jsem si nechala namíchat v lékárně kapky, normálně je v jedné kapce 0.1 mg účinné látky a já si to nechala zředit abych měla v kapce jen 0,05 mg a mohla tedy poslední kousek (doteď jsem půlila a čtvrtila prášek) vysadit ještě pomaleji než tomu bylo dosud. Jinak na fb je uzavřená skupina, jestli mluvíš anglicky vřele doporučuji. Spousta lidí také musí vysazovat velmi pomalu, stejně jako ty. Moc ti držím pěsti, je to boj každý den, každé snížení, znám to.

petra1171
332 příspěvků 27.11.17 17:38

Ano Žirafo, vím, že jsou různé skupiny na fb a lidé si radí. Rozpuštějí tabletku ve vodě nebo i v mléce a titrují si takto snižování. Rivotril kapky jsou dobré ke snižování. Já používám váhy s přesností 0,001g. Když seškrábnu 0,003g z tablety, tak je to 0,01mg rivotrilu. Tabletka váží v průměru 0,150g, jsou to různá plniva a pojidla navíc, aby se dalo vložit těch 0,5mg klonazepamu do tablet. Já nyní beru 0,102g, což je 0,34mg klonazepamu. Když seškrábnu dalších 0,003g, dostanu tabletku o váze 0,099g, tj. 0,33mg klonazepamu. Pro někoho sci-fi, pro mě už psycho, fakt to pomaleji nejde, i tak se třesu a mám ztuhlé svaly, blbě se mi chodí, ani nevyžehlím, aniž bych netrpěla, nejlepší je ležet, tělo se uvolní a fyzický absťák tolik netrápí. Až se toho zbavím, v životě už to nevezmu do pusy.

Příspěvek upraven 27.11.17 v 18:16

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.17 17:50

Petro, mluvíš mi z duše. Už to taky nikdy nechci ani vidět. Jaké intervaly máš mezi jednotlivými sníženími? Já snižuju co 3-4 týdny, krizový je většinou 2.týden, to pociťuju nejhorší absťák. Moc ti držím pěsti. Kdyby sis chtěla popovídat soukromě, tak se ozvi, nějak bychom vymyslely předání kontaktu, aby tady nevisely veřejně????.

petra1171
332 příspěvků 27.11.17 18:04

Přesně, nejhorší je to tak 7-10 dní po snížení, někdy i po 14 dnech krize. Já jsem nyní v absťáku permanentně, snižuji co 5 dní o 0,001g, za měsíc to dělá 0,02mg klonazepamu, tak ten absťák je nějak slitej a v kuse. Nevím, jestli kontakt hned nevymaže správce tady té diskuse, už se mi to stalo tady. Email je na mě: **

Edit admin - odstraněn kontakt - využívejte prosím komunikaci prostřednictvím soukromých zpráv přímo na webu

petra1171
332 příspěvků 27.11.17 18:28

Žirafo, je dobré, že vůbec existují tyto diskuse, protože já jsem si, když mi začalo to chvění v těle a tuhnout svaly, myslela, že mám snad Parkinsona nebo roztroušenou sklerózu, ale dělá to ten hajzlík Rivotril. Třeba tu naši debatu tady najde někdo, kdo se cítí stejně blbě na tomto léku a pomůže mu to aspoň trochu. Můj psychiatr taky říká, že těch 0,5mg je pididávka, že " no problem" to brát doživotně. On je ale sakra rozdíl žít „doživotně“ s Rivotrilem a ŽÍT doživotně bez Rivotrilu.

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.17 20:09

Petro, naprosto souhlasím. Kéž tuto diskuzi najde ten, kdo ji bude hledat. A hlavně to třeba opravdu pomůže. Rivotril je pekelný lék.

Liani
1 příspěvek 16.12.17 06:32
Lyrika

Lyrika je peklo neberte ji!!!

MartinaVadur 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.17 13:20
lyrica

ZDRAVIM, RADA BYCH SE ZEPTALA NA LEK LYRICA.BERU JI NA GAD,DR.MI JI ZVYSILA NA 75-O-75,MAM JI ZVYSENOU 9 DEN A HROZNE CELODENI UZKOSTI, MATE NEJAJE ZKUSENOSTI, UZ ZACINAM POCHYBOVAT, ZE ZABERE,NEJIM.MAM DOLE ZA 2 MESICE 10 KG. PREDEM DEKUJI ZA VESKERE INFORMACE. MARTINA

Renča 1964
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.17 14:09
Renča

Všichni tu píší o pekelných lécích jako je Lyrika a Rivotril. A mohou mi říct, co zabírá na těžké úzkosti? Léčím se 25 let a přece o tom něco vím. Na silné úzkosti mi zabraly právě jen léky - benzodiazepany, jako Neurol a Rivotril. Antidepresiva z dlouhodobého hlediska, ano, ale na silné úzkosti nebyl dosud vynalezen žádný lék a myslím, že by se mi pod to podepsal každý psychiatr. Je potřeba je užívat opatrně, ale po dobu nezbytně nutnou, někdy i rok, dva…Martino, pokud vám Lyrika nezabírá, neberte ji…vezměte si právě na vaše silné úzkosti Neurol, Rivotril nebo to, co máte osvědčené. Jsem v období, kdy jsem se vlivem stresu dostala do silných úzkostí, Lyrika mi zpočátku, po usazení, pomohla, teď po dvou měsících už účinek necítím, takže si vezmu Rivotril. Peklem jsou právě ty úzkosti…věřme, že až ustoupí toto peklo, bude líp a my můžeme užívat zase jen ty antidepresiva…Přeji nám oběma hodně štěstí a vytrvalosti :mavam:

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.17 14:18

Tak teď, po 5 měsících užívání Lyriky, ji mohu zhodnotit.Pro mě je to lék naprosto na h…o(Navíc, díky němu, jsem zabředla do Rivotrilu, který jsem, před tím neužívala. Dostala jsem do začátku, než naběhne účinek Lyriky a to 3× denně 0,5mg. Podařilo se mi to stáhnout na 2× denně 0,37 ale zatím méně nedám, mám pak v hlavě úplné kotrmelce a posuny. Takže já to nemám jak vy, že některé berete Lyriku, aby jste odbouraly benzodiazepiny ale já beru Rivotril proto, abych „vydržela“ Lyriku. Není to paradox? Začínala jsem nasazování na 25 mg Lyriky a Rivotril jsem ani nemusela brát. Až mě poručili zvednout na 75, tak mě bylo blbě a musela jsem nasadit ten Rivotril. Pak se to docela ustálilo ale teď jako by vše přestalo účinkovat, cítím se blbě. Jsem pernamentně otrávená, vzteklá, nejistá v chůzi, mám motolici. Čert mi nakukal do toho jít. A jestli je pravda, co někteří píší o vysazování Lyriky, tak potěš koště. Hodlám s tím po Novém roce začít…Jak píše nahoře Petra. Lituji, že jsem si kdy začala s psychiatry. Jak do toho člověk padne, už nikdy se nevyhrabe.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.17 14:28

A ještě něco. Protože jsem měla panickou poruchu, dvakrát v životě/až po padesátce/jsem nasazovala SSRI AD. Ty začátky jsou opravdu děsné, trvalo mi asi dva měsíce než zabralo, bylo to utrpení. Děsné, živé sny, nemohla jsem ani sedět, ani ležet, ani stát, no hrůza. Pak to ale celkem zabralo a dobře jsem vegetovala. Když jsem vysazovala, tak naprosto bez problémů, skoro během 14 dnů. Naopak se mi jaksi ulevilo. Ale za čas se to objevilo nanovo. Tentokrát až po 6 letech, kdy jsem byla v pohodě bez léků. Byla mi doporučena Lyrika, jako zázračný lék, tak jsem zvědavá, co to se mnou udělá při vysazování, ten zázrak. Dívala jsem se na cizí diskuzi a tam o tom píší pomalu jak o heroin((Ale ti lidé to berou většinou na Neuropatii, takže asi jim nastanou znovu velké bolesti, proto to tak popisují…No já vám pak napíši. Tak se všichni držte! :zed:

Vilma777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.17 13:32

Zdravím vsechny zúčastněné.
Chci se zeptat. Berete nekdo Lyriku na chronickou migrenu?
Dostala jsem lek Siranalen 75 mg vecer. To je stejny zaklad jako u leku Lyrika.
Beru 3.den. K tomu se neobejdu zatim bez leku na bolest hlavy-Indometacin cipky a obcas Rivotril 0,25 mg.
Pomohl tento lek na chronickou migrenu?
Moc Dekuji za odpověď a Preji vsem vo nejméně trapeni s bolesti…
Vilma

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.17 17:55
Vilmě

Co jsem tak četla, tak na bolesti to zabírá dobře. A myslím si, že je to pořád ještě méně škodlivý lék, jak Indometacin čípky. Zkuste a uvidíte. Mě se tedy na psychiku neosvědčil. Přeji vám, aby pomohlo. Je potřeba vyzkoušet a chce to delší dobu, aby člověk mohl posoudit.

Vilma777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.17 18:34

Dekuji za odpověď.
To jsem nevedela ze inometacin je tak nebezpečný.???
V.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 102 Další »
Váš příspěvek