Lék Lyrica

Fotoalbum tématu (172) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 124 Další »
petra1171
348 příspěvků 15.3.17 16:10

Samozřejmě, že beru železo v tabletách, ale mám úzkosti proto ten rivotril, nebylo nic jiného, antidepresíva ta nenávyková mi trochu od úzkostí pomáhala, ale měla jsem s nimi migrény a přibrala jsem 10 kilo, takže jsem je musela vysadit, zkoušel doktor asi 5 druhů a nakonec mi dal tu lyriku.

petra1171
348 příspěvků 15.3.17 18:41

Pro Věrušku H., co je skoro pozdě?, mám si to hodit?, já vím, že je lepší být zcela čistá bez léků, před 5 lety tomu tak bylo, jsou na tom lidé hůř a to nemusí brát jen jeden rivouš denně, kdybych tenkrát brala neurol, kterej jsem zvyšovala až na 3mg denně, byla bych na tom hůř, to vím, neurol dělá větší nadhled…

Příspěvek upraven 03.12.17 v 21:24

Aleš 82.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.17 19:03
pro Zdenku 111

Ahoj, mě na GAD pomohla bohužel jenom ta lyrica 2×150 mg deně spolu s paroxetinem. AD nejprvé aurorix a poté cipralex spolu s ataraxem (atarax=nenávykové benzodiazepiny) nepomáhala skoro vůbec, antipsychotika zyprexa a poté risperdal také ne, xanax jen ve velkých dávkách a často užívané, ale časem asi po 3 týdnech přestával působit zrovna tak jako rivotril. Trochu pomáhal anafranil AD. první generace, ale velký problém se zácpou. Musím to zaklepat, lyrica mě už pomáhá 4-tým rokem pořád stejně spolu s paroxetinem. Ještě se na úzkost může užívat buspiron nebo quetiapin ty jsem, ale neužíval tak nevím.

lyricka
11 příspěvků 15.3.17 19:57
petra 1117

Já jsem měla přesně takový život, potom manžel zamřel v 60 a děti vyrostly a bohužel syn ke 40 letům, zdědil po něm ty jeho deptací a poroučecí manýry. Tak přemýšlím vyhodit jej z domu? nebo to dožít a být zase potichu, je to kolotč. mateřská láska je hrozná věc. Prášky už neberu, jen někdy čtvrtku diazepamu 5 mg. ale jen asi 1× za 14 dní. Syn si ale vůbec neuvědomuje jak se mnou jedná, jsou to geny! Bude mi 70 a myslím, že s tím něco provedu. chci mít, konečně klid a ne jíst drogy, nenene. budu silná. Ani nevíte jak Vás chápu. jana :)

Zdenka111
68 příspěvků 16.3.17 04:28

Pro Aleše, díky většinu těch léků jsem měla tu čest vyzkoušet, buď nezabraly vůbec, anebo jenom slaboučce, takže aby mi bylo dobře, musela bych jich sníst kvanta v jedné dávce. Taky mám tu zkušenost, že lyrica i přesto jaký je to dryák a droga a to ona opravdu je mi udělala největší službu. Nicméně jako každá droga ztrácí účinky a to ji beru kolem 10 let. Jinak pro petru1171 a lyricku, rodinné, příbuzenské, partnerské a vztahy vůbec jakékoliv jsou pěkné svinstvo, teda když se nevydaří. Dokážou člověka dohnat fakt k sebevraždě, do cvokhausu, a ke strašným stavům, taky to znám, takže vítejte obě v klubu. Pak je člověku srdečně jedno jakou chemii do sebe nacpe, hlavně, že mu uleví, bohužel to tak je ačkoliv bychom všichni určitě taky chtěli žít zdravě a bez drog. Přesto si myslím, petro1171, že Věruška Ha Tě nechtěla soudit, jenom se možná trochu nešťastně vyjádřila. Taky si s lyricou prožila svoje, i když ji nebrala na psychiku. Nicméně to vypadá tak, že na tu psychiku jiné, či podobné léky neexistujou, takže mám další mindrák, že už mi asi nic nezabere.

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.17 09:38
Pro Petrušku

Petruško, nevím, ale co když se Lyrica nesnáší s Rivotrilem. Zjistěte si to v lékárně, nebo u lékaře. I to může být problém. Držím palce, ať je vám líp.

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.17 09:47
Pro Petru 1171

Až teď čtu Petruško tvůj dřívější příspěvek jak jsi se na mě rozčílila. Nezlobím se na tebe, vím, že když má člověk takové stavy nemůže si pomoci. Já jsem to ale myslela dobře, to mi věř.

petra1171
348 příspěvků 17.3.17 11:21

Věruško, děkuji a promiň, že jsem na Tebe trochu vyjela, omlouvám se, víš je toho na mě nějak moc,
další holky Zdenička a Lyrička jste tady fajn, trocha povzbuzení v džungli života vždy pomůže,
a pro Aleše- držím Ti palce, aby Ti bylo stále dobře, nervy jsou nevyzpytatelné,

víte nejhorší je, když se člověk snaží vyhovět všem okolo a na sebe nemyslí, pak se zastaví a zjistí, že se ocitl někde, kde se necítí v pohodě a vůbec nejhorší, že se už nedá z toho vycouvat, mít možnost jednou v životě restartovat život, vrátím to o 10 let zpět, zdravím vás všechny. :mavam:

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.17 14:39

Petruško, nemá cenu se omlouvat.Jak je člověk nemocný je normální, že to někdy bouchne. Přeji ti, aby se tvůj stav stále jen zlepšoval. Chce to čas, trpělivost a bude to dobré. Bude, uvidíš. :mavam: :kytka:

Aleš 82.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.17 18:02
Pro Petru

Díky za podporu :)
V léčebně mě dávali lyricu + rivotril + remood + risperdal, po měsíci už bez rivotrilu a po asi půl roce bez risperdalu. Ted už jen lyrica + remood (paroxetinum).Taky bych byl rád bez lyrici, ale vůbec nevím jak bych dopadl, takhle alespon nějak funguji, trochu jak robot bez emocí. Nechci na ní nadávat, protože mi opravdu tenkrát moc pomohla a zatím stále pomáhá! Jen je škoda, že to je takový driák, ale na druhou stranu by asi jinak tak silně neučinkovala je to něco za něco, bohužel.

Zdenka111
68 příspěvků 18.3.17 05:13

Pro Aleše, Petrušku, Verušku, Lyričku, a prostě pro všechny, kteří mají, měli, nebo budou mít co do činění s lyricou, já taky chvilku nadávám a chvilku jsem za ni vděčná, kdoví kde bych bez ní byla, sice ji chci vysadit ale pokud nenajdu nic přinejmenším tak účinného jako ona tak se k ní vracím ať už si zhuntuju zdraví jak chci. Ono se to fakt dobře říká, pokud tomu člověku není špatně natolik, že by sáhl po čemkoliv. A že bych byla bez emocí? No a co, emoce mě vždycky zničily. Tenhle svět je skrz na skrz špatný a já si spíše nedokážu představit co si počnu s emocema až lyricu vysadím. U jiných nemocí se říká, že"ten člověk ty léky potřebuje, jináč by umřel", ale u psychických problémů si každý jen vymýšlí a léky má na dobrou náladu a může být klíďo píďo bez nich!

lyricka
11 příspěvků 18.3.17 12:52
zdenka 111 lyricka

Milá Zdeničko, mrzí mne, když čtu takové smutné řádky a ráda bych Vás podpořila a pomohla. Jsem jedna z těch, kteří zvládli po půl roce Lyricu nebrat. Dalo to zabrat, ale taky se to dalo vydržet. Mám 30 let cukrovku a napadeny povrchové nervy na celém těle. Lyrica mě oporavdu pomohla a napůl mi tyto bolesti ztlumiula i když jí neberu asi rok. Není to tak strašné jí vysadit, zaměřte se na nějaké pozitivní věci, třed´ba děti, vnoučata a nebo partnera. Přece Vám pomohou, najít si takovou zábavu, která by Vás trochu odváděla od toho co Vás trápí. Můj manžel mi hodně pomohl, byl brˇnák s humorem a dokázal mi i poručit, takže jsem z něj měla respekt, ale zemřel mi v 60 ti letech a na vše jsem byla sama. Tak jsem si vždy řekla, když to na mě přišlo, no co by na to řekl Jirka, že tady tak skomírám a blbnu a ono to fakt pomohlo, a ještě více důvodů bylo, skončit s lyricou, a jsem ráda, že jsem to dokázala. Prosím skuste to, stojí to zato. Ted zase mám nový inzulín a ten mi taky dělá paseku, chodím do Ikemu a nevědí si rady. Někdy si myslím, že už mám díry ve střevech, jak to bolí, ale tu chvilku musím vydržet, přijede vnuk potěšíme se popovídáme a je zase na chvíli pokoj. Tak jedině co Vám mohu popřát, buďte statečná, mohlo by být ještě hůř. Píšeme a myslíme tady a to je dobře. ahojky Jana :dance: :dance: :kytka: :kytka: :potlesk: :D :D

Zdenka111
68 příspěvků 28.3.17 06:14

Ahoj lidi, dlouho jsem se neozvala, mám hodně problémů a je mi po pravdě z toho ubírání lyricy dost zle. Děkuju lyricce za povzbuzující zprávu, jsem ráda, že se jí to povedlo vysadit, ale já lyricu sice snížím na minimum, ale ještě si ji nechám, i doktorka mi to radí. Holt někdo má to štěstí, že ty drogy nepotřebuje, ale já bych to asi úplně bez nedala. Nepiju, nekouřím, tak si můžu dopřát malou neřest, teda ještě kromě čokolády, tu miluju. Docela by mě zajímalo jak to zvládají ostatní, co tady psali a zbavovali se lyricy, nebo ji naopak začali užívat??? :nevim:

Jira1664
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.3.17 08:15
Souhlas

Dobrý den, mám úzkostné poruchy už 17 let a žádná AD mi taktéž nepomohly…Od včera mám Lyriku,1-0-1 tak uvidím…

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.3.17 08:32

Zdenko lll a Jira 1664 dopřávejte si Lyriku pokud vám nedělá silné vedlejší účinky, přečtěte si také na co škodí, je to na Wikipedii atd popsáno i na příbalovém letáku stačí si to přečíst. Nejde o to, že si dopřávám drogu, to je to poslední.

Zdenka111
68 příspěvků 28.3.17 19:01

Věruško Ha, já lyricu rozhodně nechci bránit po tom všem co jsem s ní zažila (při odvykacích stavech), ale vedlejší účinky mají všechny léky, to by lidé nemohli brát nic, prostě to tak je. Já prostě říkám za sebe, že ji uberu jen na minimum, ale komu pochopitelně nevyhovuje ať ji nebere, přikláním se k názoru, že je to návyková droga a lépe ji nebrat, ale jestli má někdo těžké úzkostné stavy a nic jiného mu nezabírá?? Vězte, že od úzkostí nejde jen tak jít si zasportovat nebo se něím rozpzýlit a pokud ano tak to nejsou úzkosti, ale kdo to zažil ten to chápe. Jiro1664, ať Ti lyrica zabere a uleví, rozhodně se nepouštěj do vysokých dávek.

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.3.17 19:40

Zdeničko máte pravdu.Ona je Lyrika asi na víc nemocí. Já ji brala od bolesti, mám nevyléčitelnou revmatoidní artritidu 3.stupně. K tomu neuropatii.Jsem teď na injekci 1× za měsíc. Pochopitelně mám i psychiku v háji při tak velkých bolestech, úzkosti,deprese.Beru Rivotril 0,5 1× denně pravidelně a dle potřeby Lexaurin. nemohu říct, že je mě dobře, musím vydržet nějaké problémy, jsem i zvyklá, mám tyto nemoci už 30 let.Kdo má RA ví o čem mluvím. Nemám úplně zdravé ledviny a žaludek, musím brát ohledy na vedlejší účinky léků. Jinak to nejde. Každý jsme jiný a každému zabírá něco jiného. Bojím se návykových léků. Přeji ti, aby jsi vše zvládla jak ti to vyhovuje. :)

Zdenka111
68 příspěvků 30.3.17 05:47

Věruško Ha, když máte špatné ledviny tak je jasné, že lyrica Vám dělá zle, protože se odbourává ledvinama a vylučuje v nezměněném stavu močí, aspoň to tak píšou, proto je tam velký pozor pro lidi s nemocnýma ledvinama (no, zase moc neničí játru). Ale, Vy zase berete lexaurin a rivotril a to je taky svinstvo a to velké, takže sama vidíte, že když člověk ty léky potřebuje, tak nic nenadělá. Máme to holt těžké. Někdy si ten organismus poradí sám, ale někdy ne.
:,( :? 8o

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.17 08:26

Zdeničko máte pravdu, jenže lékaři nic jiného nemají, tak mě dají co je.Ono po sedmdesátce je těch nemocí v těle už moc, ani nevíme o všech. jenže duše je mladá, chce se žít a mám stále mnoho plánů co jsem ještě nestihla i vzdělávání mě baví. Chodím na přednášky, čtu, křížovky, zahrádka, ale už jen lehké práce. Stále věřím, že mě bude líp, úplně zdravá samozřejmě nebudu. Mějte se lidičky čím dál líp a buďte zdraví. :)

petra1171
348 příspěvků 31.3.17 10:06
Ahoj holky a kluci

Moc a moc vás všechny zdravím, máme všichni nějaká svá trápení. Já jsem tu lyriku vysadila z dávkování 2krát 75mg, postupně na 2krát 50 a 2krát 25, ale mám třes celého těla a z toho následné deprese, vyhýbám se společnosti, třes na mě nikdo nepozná, ale chvěju se vnitřně a hlava je v napětí, že bych potřebovala nějaký korzet na nošení - té hlavy, když si dám ještě těch 25 mg, uleví se mi i nálada je báječná a je mi do zpěvu a dělám srandu s dcerou, jinak to stojí za prd, beru ráno bohužel roky rivotril 0,5mg, nikdy bych ho nebrala, já blbka šla s úzkostma na psychiatrii, ládovali mě antidepresívama, spoustu vedlejších účinků měly a nešlo se jich zbavit, právě podpora rivotrilu mi pomohla z toho pekla bohužel do jiného pekla, brala jsem i 2 max.3 rivotrily za den, nikdy více, nyní již dlouho tu jednu 0,5 a víc ani ťuk, ani jiné benzáky, tu lyriku jsem snižovala tak, že jsem si nechala předepsat tobolky s 50mg a 25 mg, pak si s tím člověk poradí, věřím, že by mě zbavila i té jedné rivotrilky nula pětky, ale tělo by to zatím nezvládlo, mám ten vnitřní třes, hrůza, jsem z toho smutná, hodně to omezuje, vědět to před pár lety, psychiatry bych obcházela obloukem.

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.3.17 10:33
Petrušce 1171

Petruško, jak já vám rozumím, prožila jsem to vím co to je. Nikdy Lyricu.Ten Rivotril 0,5 mě také sedí, ale úplně nepomůže, ale neškodí. Je dobrý. Přeji vám, abyste to zvládla a ten třes přestane až ji přestanete brát úplně a to ještě aspon za měsíc. Je to svinstvo. :mavam:

Zdenka111
68 příspěvků 31.3.17 13:10

Petro1171, jste moc statečná, že snižujete, ale nejsem si jista jestli je to co říká Věruška pravda to o tom rivotriu. Není dobrý, je to benzák a ty jsou návykové, vím že teď máte starosti s lyricou, ale já být Váma tak rivotril-pryč, ještě před lyricou, nechci polemizovat co je horší, doktor by řekl, že rivotril, já myslím, že je to nastejno. No, ale problém je ten, že pokud člověk trpí nějakou nemocí tak něco málo brát opravdu musí no a jestli mu to málo nezabírá tak je to fakt zlé(což většinou tak bývá). Přesně vím, jaký stav s tím třesem hlavy a vnitřním třesem máte na mysli a taky znám to, že když člověk přidá malinko, tak by radostí a bezbolezstností létal. Není to jednoduché a nechci nikoho strašit, ale u benzodiazepinů to bývá to samé. (při vysazování).

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.3.17 20:23

Rivotril je lék, který se ordinuje i dětem i kojencům na rozdíl od Lyricy. Lyrika obsahuje pregabalin a to je velký driák, který každý nesnese. Nedá se srovnávat složení je úplně jiné. Já mám s Rivotrilem ty nejlepší zkušenosti. Beru jeden denně na noc, dobře spím a přes den jsem v pohodě. Není to benzodiazepamin, ale psychofarmaka. Myslím si, když se bere v malých dávkách a pomáhá nemůže uškodit. Brala jsem ho 5 let, potom jsem ho nahradila Neurolem a nyní jsem se vrátila zase k Rivotrilu.Beru první balení a ke konci budu ubírat a zkusím výluku, abych nebyla závislá. Já, když něco beru delší dobu, přestane účinkovat a musím zvyšovat dávku. Každý jsme jiný. Zdeni, doktor by neřekl, že je Rivotril horší, než Lyrica. Vždyť Rivotril předepíše i obvoďák, vím, že ho bere v mém okolí kdekdo. Lyriku ne. Nechci nikoho přesvědčovat a ovlivňovat, píši jen své zkušenosti a co o tom vím. Každý se může přesvědčit tady na Netu o lécích je zde hodně. Každý lék je návykový, když se bere dlouhodobě, ale některý se odvyká dobře, některý velmi špatně. Je to naše zdraví, vyzkoušejme a uvážlivě užívejme. Přeji vám všem ať se vám daří najít si lék, který vám sedne a pomůže.

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.3.17 20:26
Omluva

Omlouvám se, patří Rivotril do benzodiazepamů, teď jsem to přečetla. Ale je to i psychofarmaka. Děkuji za pochopení.

Zdenka111
68 příspěvků 1.4.17 06:23

Věruško, nevím, co myslíte tím označením psychofarmaka, protože lyrica se na psychické obtíže, dokonce úzkosti a epilepsii jako rivotril předepisuje také. Já jsem toho už dlouhá léta příkladem. Ale máte pravdu, že dětem a kojencům tedy ne, ale to je myslím si tím, že s ní ještě není tolik zkušeností aby se mohla dávat dětem, rivotril je už starý lék. No, ale já se hádat nechci, mám horší zkušenosti s rivotrilem než s lyricou, ale nechtěla bych brát ani jeden lék. Rivotril už neberu, teď mně zbývá zbavit se té lyricy. Vy jste si možná užila více trápení s lyricou a proto tak trochu hájíte rivotril, já mám z rivotrilu následky, najednou mi uvolnil všechno svalstvo, já jsem upadla, vykloubila jsem si ošklivě rameno, operovali mě a teď už nedám ruku nahoru. Rivotril je zrádný, nic, nic, všechno v pohodě a najednou zapůsopí tak, že upadnu. I doktorka mi to potvrdila, no, ale já ho brala i ve dne, na noc je asi ok. Tak ať vás všechny nic netrápí. ;)

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.17 10:02

Zdeničko, já vám děkuji za vaše zkušenosti. Vidíte jak si tady můžeme pomáhat. Já si říkám, že jsem nějaká unavená a slabá a ono to může být po Rivotrilu.Ono je nejlepší asi nebrat nic. Máte pravdu ve všem i v tom, že Lyrica mě potrápila víc, než Rivotril. Zjistila jsem, že někdy je mě hrozně a když si nic nevezmu, že mě to přejde zrovna tak jako bych si něco vzala, něco na tom bude. Říkám si, že omezím, nebo zkusím zrušit všechno, něco vydržím a budu vidět. Moc vám děkuji a přeji vám, aby vám bylo čím dál lépe.

petra1171
348 příspěvků 4.4.17 17:32

Ahoj Zdeničko a Věruško, té jedné tabletky rivotrilu se už asi nezbavím, braly jste někdy antidepresiva? Při vysazování jsem měla hrozné stavy, právě z tohoto období mi zůstal rivotril, brala jsem i tři denně, nyní jen jeden, nedá se to už vysadit, zkoušela jsem to, málem jsem se zničila i když jsem snížila na třičtvrtě tabletky, chtěla jsem to tady na tom světě ukončit než se trápit furt dokola- antidepresiva, lyrika, rivotril, třes, peklo ze života, Věruško, jak se Ti podařilo přejít z rivotrilu na neurol, ten by se možná vysazoval líp, nevím, nebo postupné vysazování rivotrilu přes diazepam, ale u nás už není k sehnání ten diazepam 2 mg, v zahraničí takto benzáky úspěšně vysazují, já jsem vůbec ráda, že už neberu 1mg rivotrilu, ale jen ten půl miligram i to je úspěch a za to se chválím, protože mi to snížení naráz z jedna na půl dalo zabrat, už je to třetí měsíc na té půlce, tělo si musí zvyknout, to chvění a třes je asi ještě z toho snížení rivotrilu, na psychiatrii jsem neměla nikdy chodit, udělali ze mně cvoka, už nemám žádné sebevědomí, nejsem schopna chodit do práce, přemýšlím o práci někde v charitě, kde by po mně nechtěli výkony, tak jako u soukromníka, ještě nikdy jsem nepracovala mimo soukromý sektor, proto ta práce byla velký stres.

petra1171
348 příspěvků 4.4.17 17:58

Psychiatrické léky mi zničily život, věřila jsem doktorům, vím-byla to jen a jen má velká chyba, lžou, naposledy mi lhali o tom, že lyrica je nenávyková, že jde úplně bez problémů vysadit, já tam přilezu s tím, že to nejde vysadit během týdne jak mi bylo sděleno, udělali ze mně cvoka a koukají na mě jako na cvoka, sestra na mě vyjela- prý ať se léčím sama, když jim nevěřím, chová se ke mně jako gestapačka :pocitac:

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.4.17 21:56
Petře 1171

Zdravím vás Petruško, je mě líto, že máte takové trápení, ale věřím, že vy to zvládnete a bude líp. Bojujte, držte se té malé dávky léku a uvidíte, že to bude čím dál lepší. Já vám věřím. Zkuste se mít ráda a buďte na sebe pyšná, nejste žádná chudinka, jste ženská jak má být. Dělejte si radost a žijte pro sebe. Mějte se hezky a hodně úspěchu. Chce to trpělivost, mám také už něco za sebou a vím, že to zvládnete. :mavam:

petra1171
348 příspěvků 4.4.17 22:41

Věruško, děkuji za krásná slova, je to pro mě velké povzbuzení, moc si toho vážím, budu se snažit dál bojovat, věřím, že zase bude dobře. :mavam:

Zdenka111
68 příspěvků 5.4.17 10:02

Petruško, doktoři mluví všichni úplně stejně mi to samé, asi to někde vyčetli a teď to melou dokola, já už jim nevěřím, ale neříkám jim to to je jako přilít benzín do ohně berte co nejmenší dávku a když ji budete chtít úplně vysadit tak mlít dokola, že nepomáhá a nedělá dobře. Pa Zdenka.

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.4.17 16:23
Lexaurin

Ahojky, všechny vás zdravím. Mám dotaz:máte někdo zkušenosti s Lexaurinem? Děkuji za odpověď. Mě vždycky zlepší náladu, odbourá starosti, ale nevím jaké to bude mít dopady, když ho budu brát denně atd.

petra1171
348 příspěvků 5.4.17 18:43

Zdeničko, souhlasím, znají to jen teoreticky, my bohužel i prakticky, Věruško, lexaurin je bohužel taky benzák, denně ho brát= taky závislost, kdyžtak střídat s něčím nenávykovým, já mít ty zkušenosti, co mám teď, tak bych neměla závislost na rivotrilu, jeden den 0,5 rivotril, druhý den lyrica 25 mg, třetí den třeba třetinku Trittico, čtvrtý den Atarax, tak různě bych to střídala, některý den nic, znám lidičky-zdravotníky, co to tak dělají, ale mi to poradili pozdě. :dance:

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.4.17 19:48
Petrušce 1171

Petruško děkuji za radu, potvrdila jsi mě co jsem si plánovala. Střídání, jeden den Lexaurin a druhý pulku rivotrilu. Zkusím a některý den i vynechám. Uvidím jak to bude na mě působit, myslím, že by mohlo být dobré. Napíši výsledek za týden. pá

Zdenka111
68 příspěvků 6.4.17 05:45

Věruško, proboha nestřídej benzák s benzákem, budeš se řítit do pekel, to je jako bys střídala flašku vodky a flašku rumu a myslela si že závislá nebudeš. Petruška to střídá s úplně jiným druhem léků, lyrica je sice hnus ale působí jinak, atarax taky jinak, trittico taky jinak, ale ne z jedné řady. A jestli Ti můžu radit, kašli na lexaurin a nebo si ho nech za odměnu jedou za měsíc třeba, přijde mi stejný jako rivotril, já beru občas frontin 0,5 (to samé co neurol) mě se zdá jemnější a náladu má dobrou po něm taky. Tak to ještě zvaž, na každého léky působí jinak a navíc, lexaurin má anebo aspoň kdysi měl obrovský doplatek. Z.

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.4.17 10:14
Zdeničce 111

Zdeničko, já ti moc děkuji za radu a budu brát jen ten rivotril, já nic jiného nemám, vše je na předpis a já na psychiatrii nechodím a obvoďák to nechce psát, jen když mě ten rivotril napsal neurolog, kam chodím s neuropatii, tak to má od něho v zprávě a může mě to psát. proto se v tomnevyznám. Lexaurin je hodně drahá záležitost, to je pravda, nadávám, ale, když je zle platím a platím v lékárně. Člověk si zvykne i na šibenici se říká, ale nemohla jsem si na ty platby zvyknout. Já a manžel recepty na měsíc a je 15000,–k a to ještě kupujem různé kapky, mastičky, víš jak to je a z důchodu? Nemáme se dobře. Každé onemocnění je drahé, stačí chřipka. Dají ti recept jen na antibiotika a to ještě s doplatkem a ostatní napíše na papír, to si kupte a suma není malá ani na chřipku, nebo nachlazení. Loni jsem půl roku léčila zánět močového měchýře, to byly sumy, ta probiotika jsou drahá a já jsem muse brát 5 druhů antibiotik/postupně/nic mě nezabíralo. My to nevyřešíme. pá a mějte se holky. :srdce:

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.4.17 13:38
Oprava,překlep

Oprava patnást set a ne tisíc. Promiňte.

lyricka
11 příspěvků 6.4.17 14:30
lyrika

Mmmm

lyricka
11 příspěvků 6.4.17 14:38
lyrika

Milá Věruško, já jsem přestala brát úplně všechno, mám trpět když to beru, nebo když to neberu. Tak jsem se k tomu postavila čelem a zařekla se, že už lyriku nevezmu do pusy, jiné léky si myslím je jedno a to samé, jen trochu jemnější, doktorka diabetická mi napsala Sertralin Activis, nevím ještě jsem jej nebrala, jsem v pohodě, objevil se u mne pud sebezáchovy. jsem tomu moc ráda, člověk musí být silný a jen když opracvdu to nejde, tak něco vzít, ale od lékaře, který se o Vás opravdu zajímá a přijde na to co Vám udělá dobře a aby jste netrpěla. Je ovšem málo takových lékařů, ale snažte se najít. Jinak po té půlroční lyrice, mě opravdu přestaly ty nohy vystřelovat v noci a i jinak jsem docela OK. jen tu odvahu přestat, musí člověk přehodnotit, kvůli dalšímu žití, tady na světě. budte silná to vám ze srdce přeje Jana :kytka: :kytka: :kytka:

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.4.17 10:34

Milá Lyričko, nebudeš věřit, ale už jsem ten nápad měla ještě, než jsi to tady napsala. také jsem brala a stejně mě to nepomáhalo. Zkouším to a daří se. Jenže mám ještě jiné nemoci a tam to musím brát, ale to je jiného druhu.Na tlak atd. Přesně to jsem si myslela. Když beru Lyriku atd/už dávno neberu/ tak stejně mám bolesti a ještě si škodím. Je to dobré předsevzetí, doporučuji každému, zkuste to bez léků. Začátek bolí, ale potom výsledek je. chemie je zhouba pro organismus. Když tak se držet na úplně nízké dávce. Doporučuji, mám to vyzkoušené. Přeji vám všem hezké prožití velikonoc, bez bolesti a problémů. :) :mavam:

Johanana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.4.17 13:30
vysazení lyricy

Zdravím všechny a jen se chci připojit k těm, kteří varují před vedlejšími účinky Lyricy. Ze začátku skvělý, proto mi asi MUDr. zvýšila dávku a najednou už to přestávalo stačit, jako by to vyžadovalo stále větší a větší dávku. Je to droga ve špatném slova smyslu. Navíc jsem se osypala, mám nějakou vyrážku - kopřivku. Snažím se snižovat, ale je to peklo. Už toho začínám mít dost. :(

petra1171
348 příspěvků 12.4.17 19:04

Johanko, kolik toho bereš? Máš to na bolesti nebo proti úzkostem? Drž se, život je boj. Jestli sem ještě zavítáš, napiš. :mavam:

petra1171
348 příspěvků 20.4.17 19:45

Ahoj holky, jeden den jsem snížila rivotril na třičtvrtě tablety a druhý den hrozné bolesti hlavy, tak nyní 7 dní snižuji o jednu osminku, neboli o půlku čtvrtky, blbě se to krájí, ale vždy to nějak zvládnu, co mě nejvíc trápí je zas ten třes, svalové záškuby, napětí svalů, chci to vydržet, prostě každé i pidisnížení je úspěch, nemůžu drasticky snižovat, nohy mám jak ze želé kvůli tomu svalovému napětí, ten fyzický absťák je bohužel značně znát i po snížení o osminku, což je hrozné zjištění, slabost v rukách i nohách, vnitřní třes, to je za trest, že jsem to brala přes 5 let, chjo, tak ráda bych se cítila dobře. Holky mějte se. :mavam:

petra1171
348 příspěvků 26.4.17 20:03

Holky, asi všici odhazujete sníh, nikdo tu není, ale já se pochlubím, tělo se adaptovalo, sice mám sníženo jen o tu osminku, ale netrýzní mě absťáky, je dobře, nechám se spočnout a najedu na třičtvrtě tablety, normálně já to dávám :pankac: :pankac: :pankac:

Zdenka111
68 příspěvků 30.4.17 12:30

Petro1171, moc Ti přeju, že se Ti daří snižovat ten rivotril, děláš to dobře, má se snižovat hóóódně pomalu, mně se ale nedaří s tou lyricou, mám velké bolesti kloubů a jiné nepříjemnosti, převážně psychické, tak když už je to neúnosné tak si vždycky přidám a uleví se mi, možná to za čas ustoupí, uvidím, ale ty seš fakt dobrá, drž se! Držím palce! :palec:

petra1171
348 příspěvků 15.5.17 20:01
Zdeničko

Mrzí mě, že máš bolesti, to je velké trápení, já mám potíže s tím třesem a napětím celého těla, dohání to člověka k zoufalství, v sobotu jsem vzala 25mg lyriky a třes byl minimální, ale bojím se to zase brát každý den, Zdeničko a ostatní, držte se, musí být zase dobře.

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.17 21:35

Ahoj holky po delší době. Zjistila jsem, že Rivotril, když se bere v menších dávkách není dryják jako Lyrica. Snáším ho dobře a jestli je návykový, nedá se nic dělat, budu ho brát, dělá mě dobře. Nemám žádné vedlejší účinky a to je důležité. Samozřejmě, že je lépe nebrat nic, jenže ono to nejde. Někdy si vezmu půlku Lexaurinu, když mám splín, to jen za odměnu, ale opravdu, tak za 14 dní. Ptala jsem se lékaře Zdeničko, jestli to nevadí spolu s rivotrilem a řekl, že vůbec ne.Ty jsi mě před tím varovala, ale ono se to může. Vím, že některé léky nejdou dohromady. Jinak jaro na mě působí dobře. Je mě líp a vám? Přeji vám všem ať vás jaro léčí. Vím, že nevyléčí, ale uleví.

Zdenka111
68 příspěvků 16.5.17 09:28

Věruško, teď už si nepamatuji, před čím jsem Tě varovala, ale když to snášíš tak to ber, já mám teď jiné trápení (zánět sedacího nervu), jsem na tramalu a už mi dochází, vím, že je návykový, ale ta bolest je fakt MASAKR!!! Nemůžu chodit, k doktorce pro další nedojdu, asi si to hodím.

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.5.17 12:49

Zdeni nezouvej.Ono to přejde, přebolí jako každý zánět. Je fakt, že je to velmi bolestivé. Pořád něco máme. Já zánět močáku, druhá antibiotika, vysunutá ploténka bederní, bolesti, tu revmatoidní artritidu už ani neřeším. Myslela jsem, že budu bez chemických léků, ale nejde to. Mám už roky, sedmdesátka je tady, nechce se mě to věřit, připadám si stále mladá, ale ty bolesti mě to připomenou. Beru léky rozumně, ale beru, přece se nebudu trápit, když jsou ty bolesti velké. Neboj se Tramalu, vyléčí tě a nebudeš ho brát věčně. Přeji tě hezké jarní dny a bez bolesti.To přeji všem tady na portálu. :)

procesor
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.6.17 15:10

Začal som brať Pregabalin Mylan 75 1-0-1 a to včera ráno a to na bolesť v ľavom kĺbe spôsobenú stavcamy v driekovej oblasti.
Neviem, čo to so mnou urobí, ale už teraz cítim také nejaké akoby závrate. Zajtra pôjdem k svojmu lekárovi.
Ak máte nejaké psychické problémy, tak by som vám odporúčal, čo sa vám asi nebude páčiť, ísť na Svätú spoveď ku katolíckému, alebo gréckokatolíckemu, kňazovi alebo exorcistovi a spomenúť svoje problémy pri spovedi. Poznám veľa ľudí, ktorí boli až šokovaný z toho, ako sa im uľavilo. Alebo ak môžete, tak choďte na stretnutie charizmatického skupiny KOINÓNIA SV. JÁN KRSTITEĽ. Veľa z ich členov má dar uzdravovať. Možno to nepôjde na prvý krát, ale buďte vytrvalý a uvidíte. Nie sú to šamani a ani nijaký liečiteľa, lebo svoju moc majú od Boha. Skúste to. A nie len psychické problémy. Ja som bol uzdravený niekoľkokrát.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 124 Další »
Váš příspěvek