Lék Lyrica

Fotoalbum tématu (72) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
MartinaVadur 123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.18 22:04

Ahoj holky, omlouvam se za delsi absenci v psani, nic nestiham, litam kolem deti, zajemci na koupe bytu se jen hrnou, do toho prijeli na par dni rodice, ja se citim jak na horske draze, ale mohlo by byt hure. Lyricu mi zatim psych. nechala, jestli to za mesic bude stejne, tak vysadime. Lyrica potrebuje pry vice casu na usazeni, tak jeste pockam, snad se dockam. Myslim na vas na vsechny. Pekny vecer a hodne sil do boje.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.18 08:40

Zdeni ahoj, chtěla jsem ti jen napsat, že bez dětí se dá určitě žít, aby jsi se s tím netrápila! Většina lidí se zase trápí proto, že je má. Je to samozřejmě radost ale někdy i velká starost. nemáš zdání co strachů jsem si užila o syna a teď zase o vnoučata. Ty jsi toho ušetřena. Moje nevlastní sestra nemá taky děti, dokonce nechtěla, nějak ji to tak nevyšlo s manželem, tak nechtěla jít do děti a můžu ti říct, že žije velice spokojený život.
Jinak, co se Lyricy týče. pokud ti sedí, buď ráda a vůbec s tím nehýbej!

No to víš, že jsem to s těmi brky napsala tak trochu s nadsázkou))A kdybych se hodně trápila, tak bych udělala nějakou radikální změnu s těmi medikamenty. „Nejhorší“ pro rozhodování je, že mě není ani špatně, ani dobře))

Jak pokračuje Žirafka se svým vysazováním?

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.18 08:43

Marti, vůbec se nevzrušuj, chápeme, máš to teď náročné. Ale občas, když se trochu „urveš“, dej vědět, jak je.
S Lyrikou rozumné rozhodnutí, uvidíš.
A co Šehrezáda? Jak se daří?

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.18 09:15

Vysazování Rivotrilu pokračuje velmi ztuha, jsem na 0.04mg a je to velký a každodenní boj. 3 měsíce braní, 6 měsíců vysazování. Jen sděluji svou zkušenost, nikoho nestraším. Každý je jiný.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.18 10:29

Žirafko, je fajn, že jsi se ozvala. Čistě můj názor, nemusí být správný:obávám se, že 0,04 mg Rivotrilu není žádná dávka, která by mohla ovlivnit tvoje fungování a mohla mít na cokoliv vliv. Spíš bych řekla, že je ti prostě špatně a potřebovala by jsi nějaký SPRÁVNÝ lék. Nedávala bych to v této fázi vůbec dohromady s Rivotrilem.

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.18 11:11

Alenko, nesouhlasím s tím, že takto malá dávka nic nedělá. Prostě postupně vysazuji a tělo se postupně drogy zbavuje a fyzicky trpí. Jak jsem psala, tak “nic” a “skoro nic” je rozdíl. Asi stejně jako kdyby bylo stejné abstinovat a nebo pít každý den malé pivo. Taky to není totéž, to že to malé pivo po čase už nepociťuješ ještě neznamená že nemáš v krvi žádný alkohol.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.18 11:41

Žirafko, můžeš pociťovat malé pivko ale nemůžeš pociťovat 0,05l piva, ani když budeš alkoholik. 0,05 l piva není nic, zrovna tak jak 0,04 mg Rivotrilu není taky nic)Nevěříš li mi, zkus se zeptat odborníka. To už je o psychické závislosti.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.18 11:44

A pokud budeš brát standartní léčebnou dávku benzodiazepinu tři měsíce, neměla by jsi být fyzicky závislá v žádném případě. To je jen strašení psychiatrů. A pokud ano, je to jen psychika zakódovaná v hlavě. Takové opačné placebo)

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.18 11:50

Závislost na benzodiazepinech MŮŽE vzniknout až po dlouhodobém braní vysokých dávek/navyšování/ nebo po dlouhodobém braní i nižších dávek. Navíc k tomu musíš mít genetické vlohy.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.18 12:28

O,04 mg)
Nejslabší Rivotril je 0,5. Všechny to znáte. A ta dávka 0,04 mg je zhruba TŘINÁCTINA z tohoto prášku))To znamená asi šestina z poloviny 0,5)A ze čtvtiny prášku 0,5 je to třetina. To si nedovedu představit to užívat a myslet si, že to hraje nějakou roli.

Ale samozřejmě, udělej si to podle svého a jak to cítíš ty. Chtěla jsem jen poukázat na absurditu celého toho procesu.

petra1171
332 příspěvků 12.1.18 12:42

Alenko, já vysazuji 0,5mg Rivotrilu už 10 měsíců, za měsív snížím v průměru o 0,02mg, dnes jsem na 0,3mg denně. Mám celé měsíce třesy, záškuby a napětí svalů, slabost v celém těle, že mě nožky skoro neunesou, ještě spoustu dalších a dalších problémů z fyzického absťáku. Pokud bych naráz snížila o 0,1mg, musela bych si volat záchranku, stavy se nedají popsat, vysazování rivo je peklo, peklo, peklo. Psychický absťák se dá zvládnout AD, ale fyzický mě sžírá dennodenně, každý den. :zed: :zed: :poblion: :poblion:

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.18 13:14

Holky, jasně, že se musí vysazovat pomalu. Myšleno ale účinná látka. To, že berete setiny miligramu nějaké látky nemá rozhodně vliv na to, aby vám bylo líp. Nic to neovlivňuje. Je to stejné, jak kdybyste vlastně nebraly nic. Vidíte, že se stejně trpíte jak zvířata. A já vám to věřím, u někoho je to složitější.
Peťo, pokud si myslíš, že by jsi snížila o jednu desetinu mg a odvezla by tě rychlá, je to čistě psychická záležitost, co jsi si vybudovala v hlavě a nemá to nic společného s tou dávkou.

V listopadu jsem snížila o půl tablety ze dne na den. Tedy abych byla přesná, o jednu čtvrtinu 0,375 ráno a o jednu čtvrtinu večer. Nebyla to hitparáda ale měsíc jsem to tak brala. Před vánocemi pak nastal šrumec a psychouš mi doporučil na to období zvednou zpět na to 0,375 mg ráno a večer.
Takhle to hrozně blbě zní ale to 0,375 mg znamená, že si vezmu ráno půlku z 0,5 a ještě půlku z té půlky. No a večer to stejné.

Přestaňte blbnout s ťěmi setinkami a nasaďte pořádná AD a pak vysadíte lehce.

Doufám, že na mě nezanevřete kvůli názoru. Berte to jako diskuzi.
Já tedy nevím, na jak vysokou dávku Rivotrilu jste se až dostaly, pak to může být dlouhodobý problém ale setinka to nezachrání, to mi věřte.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.18 13:28

Peťo, já si myslím, že u tebe je chyba, že jsi vysadila tu Lyriku tak rychle a zároveň se snižováním Rivotrilu. Byla velká chyba vysadit takové dva dryáky zaráz. Nemůžeš vědět, že ty potíže nemáš vlastně z rychlého vysazení Lyriky?
Bereš ještě ten Paroxetin? Psala jsi, že bereš 10 mg, to je asi ten nejslabší, možná by jsi měla zvýšit dávku a pak by jsi už těch 10 měsíců tak zběsile netrpěla??To bych tedy nesnesla a řešila to.

Manžel je dnes doma, tak jedeme do ochoďáku. Syn nám dal k vánocům každému poukaz na 1 500 kč, aby jsme si tam něco koupili. Jinak by jsme to prý vrazili do nové chaty))Tak se jedeme podívat, mě by se hodily nové džínsy a manželovi boty.
Držte se holky moje((

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.18 13:29

Jo Peťo a všude píšou, že fyzický absťák se dá lépe zvládnout jak ten psychický))

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.18 13:34

Alenko, bohužel jen opakuješ to, co chybně říkají i lékaři. Nechci se přít. Moje zkušenost je jiná, psychicky závislá nejsem, to vím jistě. Znáš práci britské prof H. Ashton? Ta říká bzd jen 2týdny. Max 4!!! A na velikosti dávky zas tak nezáleží. Musím dát za pravdu jí, moje zkušenost je prostě takováto. Bzd jsou nebezpečné drogy.

petra1171
332 příspěvků 12.1.18 13:39

Álo, můj fyzický absťák je krutější než psychický. Lyricu jsem vysadila 2.2. 2017, tedy skoro před rokem a brala jsem jen osm týdnů malé dávky. Z vyšších dávek AD mám migrény. :roll:

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.18 14:21

Holky, vysadily jste „drogy“, neberete AD, Žirafka žádná, Petra jen slabou dávku a ta 0,02-4 mg dávka vás nezachrání, věřte tomu((

Že jsou benzáky nebezpečné a někdo do toho rychle zabředne, to nepopírám. Já naštěstí takovou zkušenost nemám a to jsem brala Neurol 4 roky každodenně, bez navyšování. A vysadila jsem jen s menšími problémy během chvilky. nenapadlo mě tu 0,25 Neurolu drolit, prostě jsem to utnula a bylo. Přísahám, že si nevymýšlím. Žirafko, Asthona neznám a ani se s ním nepotřebuji seznamovat)

Peťo, ze všech AD máš z vyšší dávky migrény? To je smůla.
Ach jo holky, to je zasr..nemoc(

Tak my vyrážíme. Večer na vás mrknu.

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.18 15:21

Jen upřesním - H. Ashton je ona. AD beru, Amitriptylin 50mg, jsou to 4.AD během roku. Jiná zkoušet už nebudu. A vím naprosto jistě že hlava si žádné fyzické příznaky nevymýšlí, fyzický absťák je u bzd horší než u alkoholu, heroinu či konainu. Když alkoholik “odvyká” nikdo se nepozastaví nad tím že zvrací, třese se, bolí ho hlava… tak proč je tak těžké připustit, že u bzd je to také fyzická závislost?!? Fakt se nechci přít, každé tělo je jiné, ale nemůžu souhlasit s tím, že jsou moje příznaky psychického rázu. Opravdu nejsou. Já tady jen popisuju svoji zkušenost, nespekuluju a ani nečekám rady, pouze chci, aby jasně zaznívalo že bzd jsou zlo, lékaři nemají know how o tom, jak zlé to může být v toleranci a při odvykání. Úmyslně píši může být, neznamená to že bude, každý je jiný.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.18 18:56

Ale já netvrdím že je to při odvykání jen psychická a ne fyzická závislost, to je samozřejmé. Já jen říkám, že pokud člověk bere setinku miligramu a namlouvá si, že mu může ještě pomáhat a má to nějaký smysl, jedná se už pouze o psychickou závislost.
Jsi přeci inteligentní, přemýšlej. Může něco ovlivnit setina miligramu? Ta se ti tak akorát rozmázne v puse a do zažívacího traktu ani nedojde, natož následovně do mozku))
Jestli je u benzodiazepinů horší odvykání jak od alkoholu, heroinu, či konainu/asi kokain?/, tak to si raději místo Rivošu začnu píchat heroin))
Nemůžu s tebou souhlasit, že benz.jsou zlo. Ve své době mě snad zachránily před zblázněním se. Řekla bych to tak-jsou dobrý sluha, špatný pán a nakládat se s nimi musí opatrně, o tom žádná!

Zvýšené předpoklady pro vznik závislosti na benzodiazepinech mají ženy, starší lidé, lidé závislí na alkoholu nebo s problémovým užíváním alkoholu, dále lidé se závislostí drogovou/píšou/

Ne holky, já se s vámi už o tom nechci dohadovat. Kdyby jste mě znaly, tak by jste věděly, že já jsem právě ten bojovník proti benz. Proto jsem při braní Zoloftu, kdy jsem při nasazování nevýslovně trpěla, neposlechla doktora místo naordinované dvakrát denně 0,5 Neurolu si „povolila“ jen tu čtvrtku. No a na začátku braní Lyriky taky ani ťuk. Až pak s tím navyšováním jsem houpla na špek a mám zlost na sebe ale i na doktora. Kdybych měla klasické AD, tak bych si z toho nedělala hlavu a věřím, že bych zase postupně vysadila. Ale teď mě to PŘÍPADNĚ čeká dvojmo/Lyrika a Rivotril/ a pokud se vůbec rozhodnu to oboje vysadit, mám z toho tentokrát celkem vítr.
Každopádně se míním objednat k doktorovi a pěkně si ho podat, do čeho mě uvrtal))Co bude dál, se uvidí.

Byli jsme v tom městě a koupila jsem si džíny Tommy Hilfiger, slevněné jen na 1 300. Kdyby to nebyl dárek, tak bych si za tolik nekoupila))Tak já jdu ještě udělat na zítra kuřecí roládu, ať mám zítra pokoj, možná pojedeme na chatu, zkontrolovat to tam, jestli nám tam někdo zase nerozflákal skleněnou stěnu(
Tak pěkný páteční večer všem. Taky mě není nic moc(Ale oko už je skoro normál, aspoň něco. Protože mě bolí dost pod levou lopatkou, koupila jsem si Paralen. Mě pomůže, když mám náhodou nějakou bolest a to je velmi zřídka. a pan lékárník mě varoval, že ho nesmím sníst moc, že je velice nebezpečný))Prý na játra))Tak už i Paralen?))Co s ním lidi roky cpali?

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.18 19:01

Špatně jsem to napsala. při nasazování toho Zoloftu jsem si povolila je ten 0,25 nejslabší Neurol a to je JEDNOU DENNĚ, místo nařízeného dvakrát denně 0,5.A to při plném pracovním nasazení. Ale přiznám, byl to děs.

Tak pěkný páteční večer. ježíš, už je 19 hod. Já valím na tu roládu(dělám ji z prsních řízků a ve formě srnčí hřbet, takže to jde dobře.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.18 20:27
@GBCDII píše:
Ale já netvrdím že je to při odvykání jen psychická a ne fyzická závislost, to je samozřejmé. Já jen říkám, že pokud člověk bere setinku miligramu a namlouvá si, že mu může ještě pomáhat a má to nějaký smysl, jedná se už pouze o psychickou závislost.
Jsi přeci inteligentní, přemýšlej. Může něco ovlivnit setina miligramu? Ta se ti tak akorát rozmázne v puse a do zažívacího traktu ani nedojde, natož následovně do mozku))
Jestli je u benzodiazepinů horší odvykání jak od alkoholu, heroinu, či konainu/asi kokain?/, tak to si raději místo Rivošu začnu píchat heroin))
Nemůžu s tebou souhlasit, že benz.jsou zlo. Ve své době mě snad zachránily před zblázněním se. Řekla bych to tak-jsou dobrý sluha, špatný pán a nakládat se s nimi musí opatrně, o tom žádná!

Zvýšené předpoklady pro vznik závislosti na benzodiazepinech mají ženy, starší lidé, lidé závislí na alkoholu nebo s problémovým užíváním alkoholu, dále lidé se závislostí drogovou/píšou/

Ne holky, já se s vámi už o tom nechci dohadovat. Kdyby jste mě znaly, tak by jste věděly, že já jsem právě ten bojovník proti benz. Proto jsem při braní Zoloftu, kdy jsem při nasazování nevýslovně trpěla, neposlechla doktora místo naordinované dvakrát denně 0,5 Neurolu si „povolila“ jen tu čtvrtku. No a na začátku braní Lyriky taky ani ťuk. Až pak s tím navyšováním jsem houpla na špek a mám zlost na sebe ale i na doktora. Kdybych měla klasické AD, tak bych si z toho nedělala hlavu a věřím, že bych zase postupně vysadila. Ale teď mě to PŘÍPADNĚ čeká dvojmo/Lyrika a Rivotril/ a pokud se vůbec rozhodnu to oboje vysadit, mám z toho tentokrát celkem vítr.
Každopádně se míním objednat k doktorovi a pěkně si ho podat, do čeho mě uvrtal))Co bude dál, se uvidí.

Byli jsme v tom městě a koupila jsem si džíny Tommy Hilfiger, slevněné jen na 1 300. Kdyby to nebyl dárek, tak bych si za tolik nekoupila))Tak já jdu ještě udělat na zítra kuřecí roládu, ať mám zítra pokoj, možná pojedeme na chatu, zkontrolovat to tam, jestli nám tam někdo zase nerozflákal skleněnou stěnu(
Tak pěkný páteční večer všem. Taky mě není nic moc(Ale oko už je skoro normál, aspoň něco. Protože mě bolí dost pod levou lopatkou, koupila jsem si Paralen. Mě pomůže, když mám náhodou nějakou bolest a to je velmi zřídka. a pan lékárník mě varoval, že ho nesmím sníst moc, že je velice nebezpečný))Prý na játra))Tak už i Paralen?))Co s ním lidi roky cpali?
seherezada 38
183 příspěvků 12.1.18 21:00

Pořád špatně bušení srdce různé tlaky na hrudi závratě je to des už si ani nepamatuju kdy mi bylo naposledy dobře

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.18 21:45

Ještě dodatek - bzd jsou různě silné. Přepočet je tento: 0,5mg Neurolu = 0,5mg Rivotrilu = 10mg Diazepamu. Potom 0.05mg Rivotrilu = 1mg Diazepamu. U Rivotrilu se pohybujeme v setinách mg, zatímco tomu odpovídající dávka Diazepamu je v jednotkách mg.
Máš pravdu, že 0,04mg Rivo nepomáhá, mně nepomáhala po krátké době ani dávka 1mg. Neberu teď Rivo proto, aby mi pomáhal, zbavuji se ho a jinak než velmi pomalým snižováním dávky jsou fyzické abst příznaky nesnesitelné. Kdybych utnula Rivo např na 1/4 tablety (0.125mg úč látky) vůbec bych to nezvládla, proto postupným pomalým a souvislým snižováním připravuji tělo na den, kdy nedostane nic.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.18 22:34

Omyl, to jsem si zjišťovala a konzultovala s psychiatrem.
Neurol se vyrábí ve třech gramážích 0,25 mg,0,5 mg a nejsilnější 1 mg.
Rivotril se vyrábí 0,5 a 2 mg.
Neurol 0,25 =Rivotril 0,5
Neurol 1 mg=Rivotril 2 mg
Lexaurin 3 mg=Neurol 1 mg
Lexaurin 1,5 mg=0,5 Neurolu

Samozřejmě se bavím o účinku. Tak jak antidepresiva některá začínají na 10 mg a některá na 50 mg, neznamená to, že účinek je pětkrát vyšší)

Jak je to s Diazepamem, to jsem nezjišťovala.
Co se týče těch setinek, už se k tomu nehodlám vracet. Asi ti nevysvětlím, že tvé tělo už teď dostává NIC))Takže se vzdávám)

Zdenka111
68 příspěvků 13.1.18 08:26

Dobré ránko, holky, pročítala jsem to tady a já sama bych neměla vůbec trpělivost uškrabovat z léků a čekat až mi bude dobře. Já bych to dělala tak, bylo mi to schváleno lékařem, že bych se dostala na nejmenší možnou pilulku a tu bych po nějaké době brala co 2 dny, pak co 3 dny pak co 4,5,7…až bych jednoho dne přestala. V případě, že by mi bylo zle, bych si ji normálka vzala a zkusila vynechávat později, vždyť i ten organismus nemusí být zrovna v té době připravený na vysazování. Rozhodně bych nic nelámala a už vůbec neuškrabovala. Víte přece u alkoholiků jak se říká, že když se třepou, tak 1 pivo pomůže, nebo i 1 štamprle tzv vyprošťovák. Proč myslíte, že heroinisté chodí na ten metadon, taky jim to neutnou naráz. Ale mělo by to všechno být pod dohledem, a souhlasím s ( už nevím kdo to psal), že závislost na bzd. je horší než heroinu. I lékaři se schodují. Jinak, lázně mám napsané, a dostala jsem na spaní chlorprotixen, ještě nevyzkoušen, plus neurol. :nevim:

seherezada 38
183 příspěvků 13.1.18 08:45

Tak dobré ráno jak tady na tech diskuzích ctu tak jedněm včetně mě je špatně s nasazování léků druhým zase z vysazování bylo tady vůbec někomu někdy dobře sama se lecim 10 let s panickou poruchou bylo mi lip tak o 50 procent porad se to se mnou táhlo teď sem SLA za psichiatrem s tím že sem přestala chodit ven nemohla sem na nákup ani se psem strašná panika a úzkost nasadil mi paroxetin a 0,25rivo no jak už sem psala ty stav co po něm mám sem zralá skočit pod vlak tohle mi nepřipadá jako začátek úspěšně léčby?

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.18 08:50

Alenko, uzavřela bych to tím, že se neshodneme.
Pro přepočet mezi jednotlivými bzd je dle mého názoru relevantní tato stránka:
https://benzo.org.uk/
Je tam i popsáno jak vysazovat. Třeba se to někomu bude někdy hodit.

seherezada 38
183 příspěvků 13.1.18 08:58

Jo a ještě sem se chtěla zeptat kolik toho rivotrilu berete já měla předtím 0,25 půl Rano a pul večer ted s paroxetinem se musela zvýšit na 0,25 4krat denně abych vůbec přežila den :zed:

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.18 09:55

Jasně Žirafko. Ty stránky co jsi sem dala, nejsou vůbec relevantní. Takových stránek bych ti našla. A každý tvrdí něco jiného a všichni dohromady vědí velké h…o.
Máš pravdu, uzavřeme to a vše dobré?
Až ukápneš poslední setinku, měla by jsi tedy být zbavená závislosti a mělo by ti být dobře? Tak dej vědět. Moc ti to přeji.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.18 09:59

Zdeni, to je bezva, že ti schválili ty lázně. Moc ti to přeji a třeba jednou budu taky moci jet.
nenašla by jsi, kde nějaký doktor říká, že závislost na benz.je horší jak na heroinu? Dík.

Musím se obléct a valit pro vajíčka, která jsem zapomněla koupit. Já hlava skopová, mě se tak nechce((

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.18 10:01

Hernajz, nevytisklo se mi to, co jsem psala Šeherezádě(((A bylo to dlouhé. No nic, tak až příjdu „z vajec“ písnu znovu.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.18 10:51

Šeherezádo, já jsem měla při nasazování Zoloftu takové potíže, jak popisuješ ty. Myslela jsem prvních 14 dní, že se fakt zblázním. A to jsem byla ještě v plném nasazení v práci a moje rozsáhlá rodina. Po těch 14 dnech mě bylo pořád hnusně, ještě asi dva měsíce. Říkají, že se to má ukončit, že to nesedí, já jsem to nevzdala a zrovna když už jsem chtěla, tak se mi konečně začalo dělat líp. A když jsem snížila na půlku toho nejslabšího Zoloftu, tak mě bylo pak 6 let dobře. A nebýt toho zasr..BPPV, tak bych byla možná v pohodě doteď. Tak jsem se zamotala s tou Lyricou a Rivotrilem a nevím, co mě čeká.
Ty bereš 4× denně 0,25 Rivotrilu? Je to hodně slabá dávka do začátku. Kdo ti to poradil? Nebylo by lepší si vzít dvakrát denně 0,5 mg? To by ti líp zabralo. Poraď se s doktorem.

seherezada 38
183 příspěvků 13.1.18 11:12

Doktor mi to tak řekl už sem mu volala říká ze mám vydržet když tak navýšit rivo

seherezada 38
183 příspěvků 13.1.18 11:14

Nechapu jak si to mohla zvládnout v práci já sem doma pečují o nemohouciho otce a mám dost

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.18 11:40

Šehrezádko, já bych to udělala tak, že bych si vzala jeden 0,5 ráno a jeden večer nebo odpoledne. Vezmeš sice stejné množství ale účinné látky a ne drobku. Ale prosím tě, dej na doktora, jak ti to naordinuje on. Toť jen má osobní zkušenost. jestli jsi někdy brala Neurol, tak ta 0,25 Rivotrilu je, jak kdyby jsi si vzala půlku z Neurolu 0,25, čili h…o))

Já ti ani nevím jak ale zvládla. A to jsem chodila každý den pěšky 3 km do práce a odpoledne 3 zpět, protože jsem nemohla vlézt do narvaných dopravních prostředků. Později, když mě bylo dobře, tak jsem si to ponechala, měla jsem dlouho, díky tomu, výbornou kondičku. Práce náročná, ve zdravotnictví, dělala jsem na prestižní klinice, později sama sobě šéfkou, takže k tomu ještě administrativa atd.Na starosti nemohoucí tchýni, okolo které jsem měla skoro každý den nějaké úkoly, hned po práci. Sice ještě chodila ale už nevycházela, takže nákupy, léky atd. A pak hajdy, třikrát týdně na vedlejšku, ve svém oboru. Do toho se jednou týdně věnuji matce a jednou týdně peču buchty a chodím za otcem, když je náledí, nemůže sjet autem dolů/má dům na velkém kopci/, tak i nákupy. No a časté hlídání vnoučat, chození do kroužků, rodiče mají povolání, že jsou vytížení celý den. Teď už jsou větší a většinu kol nich obstará můj manžel. A do toho to utrpení, co říkáš. Ale jinak je to tak, jak před lety. Mám ty svoje starouše všechny pořád živé))
Někdy jsem šla do práce a cestou jsem brečela a to nejsem ufňukaný typ. Volala mi jedna kamarádka, co mě dlouho neviděla a znala mě coby rozesmátého smíška, že mě viděla z auta a že jsem šla jak troska(..No mohla bych vykládat. Ale možná to mě postavilo na nohy, že jsem se odpoutala od své osoby. Nejhorší je zůstat doma a ještě o někoho nemohoucího takto pečovat. To tě ničí!
Mohla bych psát a psát. To jen ukázka z mého žití)))) Píši ti, že na tom nejsi nejhůř a že to taky zvládneš.

Zirafa1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.18 11:44

Webová stránka, kterou jsem uvedla, je přímo výsledek 20ti leté vědecké práce anglické neuroložky Prof. Heather Ashton, která během své praxe na neurologické klinice v Newcastlu pomohla více než 300 osob ze závislosti na bzd. Promiň, ale neshazuj informační zdroj, o kterém nic nevíš. Snažím se pomoci lidem, kteří v zoufalosti zabrousí na tyto stránky a hledají informace. Nech na nich, aby jim buď věřili nebo ne. Vše co napíšu dementuješ, ano je to Tvůj názor a já jej respektuji. Respektuj, prosím, zase Ty můj.

seherezada 38
183 příspěvků 13.1.18 11:47

Notoje pravda dík za slova útěchy taky to nemáš lehký zkusim vydržet a uvidim neurol sem kdysy brala ještě mám nějaký doma ale nechci to moc míchat ty leky

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.18 11:51

Žirafko, tak jsem nakonec mrkla na ten tvůj odkaz a toho Ashtona a spol. Jednak je to osobní web a veškeré informace tam podané nejsou oficiálně potvrzené a nabádají veškeré kroky konzultovat s osobními lékaři a neřídit se tím, co píšou oni. Žádají, aby se lidé, co se cítí poškozeni užíváním benzod. ozvali a mohou podat žalobu na svého lékaře. Ale to můžeš i u nás, a ne přes právníka ale obrátit se přímo na lékařskou komoru.
Já si myslím, to co oni, že hodně psychiatrů si vyrábí ty své pacienty pomocí benz., protože ti se už pak od nich většinou nemohou trhnout. A koho by léčili, že ááno?(((
Shrnula bych to tak. benz.bych úplně nezavrhla ale užívat by se měli jen v počátcích nasazování „nenávykových“ AD anebo v případech, kdy tato selžou a pak člověku nezbývá nic jiného, chce li aspoň trochu žít a nezbláznit se.
Jinak považuji za naprostou sprostotu, neuvážené nakládání mnoha psychiatrů s tímto lékem a mělo by to být hlídané a snad i trestné(

Tak a já se jdu najíst a jedeme na tu chatu) To jsem ještě ráno pekla jednu tu kuř. roládu a poslala mladým. Až se manžel vrátí a nají, vyrážíme. Kdyby byl aspoň sníh!

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.18 11:58

Teď ještě vidím, že mi psala Žirka)
V žádném případě nechci shazovat tebe, ani pani Ashton.Jen jsem chtěla říct, že moc, moc, moc takových soukromých neakreditovaných webů jsem navštívila a každý jede to svoje.
Dřív jsem to hodně „žrala“ ale už se v tom nehnípu.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.18 12:01

A ani nebráním nikomu, aby dal na tvé doporučení a přečetl si vše a udělal si svůj vlastní závěr a dle toho jednal. To jsi mě špatně pochopila.
Nedementuji nic z toho co píše. Jen jednu jedinou věc a to, že setina miligramu benz. může hrát v těle nějakou roli. Jinak se mi zdá, že se naopak ve všem shodneme, ne?

Renča 1964
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.18 14:34
Renča

Sehrezado, ja take pecuji o tatu po mrtvici, do toho me deptal manzel a skoncila jsem v nemocnici na krizi. Ted beru silny Rivotril a nove AD Argofan. Vubec bych to bez leku nezvladla, takze te moc chapu.

Zdenka111
68 příspěvků 13.1.18 17:24

To o těch bzd jsem četla už před léty a opravdu nevím kde a lékaři nám to říkali v nemocnici kdyžjsem byla hospitalizovaná, i psychologové na terapii. Někdo psal, že nejslabší rivo je 0,5 ale je i přece 0,25 tak při vysazování bych si nechala napsat ten a třeba ho půlila. Já s těma bzd problém nemám, ale beru ho při záchvatu, rozčilení aj. beru ho více tablet naráz, ale pak zase nic třeba 3 týdny. Pravidelně bzd neberu a když ho nemám není mi blbě. Já zase holky nechápu jak někomu může být blbě při nasazování AD, mě když je tak okamžitě končím a chci jiný. :palec:

seherezada 38
183 příspěvků 13.1.18 18:17

Renco a jak ti je po te nových ad

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.18 19:16
Zdence

Rivotril tablety se vyrábí jen v gramáži 0,5 nebo pak až 2 mg.

Při nasazování AD, zvlášt SSRI je blbě hodně lidem, zvlášt těm s panickou poruchou. Na letáku je také varování, že se stav z počátku zhorší. Proto taky psychiatři dávají na prvních asi 6 týdnů benzodiazepiny. Musí se to vydržet, bohužel. Jinak je to tak, jak jsi psala, že jsi už vystřídala tolik AD, že je ani nespočítáš. Je potřeba dát chvilku šanci, ne to hned zabalit. No ale někdy je to opravdu náročné.

Renčo, jak ti je po Argofanu? je to jiná skupina jak SSRI, je to SNRI a já jsem to nsadila bez problémů a rychle to zabralo, snad do 10 dnů. Máš to taky tak? Ale ty to pereš, tuším, 5 dní? Ale blbě by ti nemělo být, zvlášt když bereš silné dávky Rivotrilu. Čemu říkáš silné dávky?

Šehrezádko, jak je?

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.18 19:18

Sakra, já to musím po sobě napřed přečíst a pak odeslat a ne naopak))
Chtěla jsem napsat nasadila a ne nsadila. A nasadila bez problémů, na rozdíl od SSRI.
A ty to bereš a ne pereš)))))

Zdenka111
68 příspěvků 13.1.18 19:28

Tak jsem si ai ten rivoš spletla s neurolem v té gramáži, člověk už má z těch prášků v hlavě guláš.
Jak říkáš o tom střídání, já jsem to vzdala jenom když jsem z nich každé ráno zvracela naposled ten Brintelix, to se fakt nedalo, a je fakt že jsem jich hodně vystřídala, ale já jsem opatrná například když se píše, přibírání na váze, riziko mrtvice aj než. účinky, vím, že oni to napsat musí, ale já se prostě bojím, no. Renčo já myslím, že ten argofan bude v pohodě.

GBCDII
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.18 19:46
Zdence

Jo, Neurol je 0,25,0,5 a 1 mg. Máš pravdu, člověku už se to plete.
A kdyby měl člověk opravdu brát vážně, co oni na VŠECH Ad a vlastně prášcích vůbec, píšou, nevzal by do huby nic. Si kolikrát říkám, že si snad dělají legraci.Jak říká manžel, oni se kryjí, tak tam napíší, pro jistotu, všechno(
To máte jak s tím Paralenem včera. Roky se s ním lidi cpou, berou ho i po dvou. A teď, snad po čtvrt století, nebo i víc?, přišli na to, že je DĚSNĚ škodlivý a varují lidi před jeho užíváním. Dívala jsem se, dali to už i do letáku.
To by se člověk dorvala. To je jak s tím jídlem. Co ještě včera vychvalovali jako zdravé, je dnes škodlivé a naopak. Člověk by už nemohl vzít do huby nic.

Víte to, že u Lyricy je mimo nekonečné řady jiného i to, že po ni můžete ztratit zrak anebo mít zástavu srdce. Kdo nevěří, přečtěte si to)))

seherezada 38
183 příspěvků 13.1.18 20:06

Je to porad stejný zatím žádné zlepšení přítel sel na nocni a to je to vždycky horší když se sama doma

Zdenka111
68 příspěvků 13.1.18 20:18

Tak to já jsem na samotu zvyklá, byla bych nervóznější, kdyby tady se mnou někdo byl, to je zvláštní jak jsou lidé rozdílní, pak se divte, že každému léky působí jinak. Ta lyrica určitě se zrakem něco dělá, vidím čím dál hůř, ale už jsem na ni zvyklá, kdyby bylo něco podobného změnila bych. A když mluvíš o tom paralenu, jdu si vzít, bolí mě děsně hlava, měla jsem operovanou, tak mě to bolí v tom místě, bylo to před 12 lety, ale bolí, doktoři na mně čumí jako na simulanta když jim to řeknu. :cert:

Renča 1964
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.18 10:19
Renča

Sehrezado, zatim nemam zadne vedlejsi ucinky a snasim je dobre. Az zaberou, chtela bych jen malinko sniziz rivotril, ale ne moc.

Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 102 Další »
Váš příspěvek