Lék Lyrica

Fotoalbum tématu (72) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 102 Další »
Dagmar56
7 příspěvků 29.2.16 22:23

Většina lidí tady píše, že jim lyrica byla předepsána na bolesti, tak dost dobře nechápu, proč mi ji dr. napsala. I dnes v lékarně mi bylo řečeno, že lyrica není na úzkosti. Navíc mám žaludek jak na vodě a mám odpor k jídlu.

ajgorek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.2.16 22:25
@Dagmar56 píše:
Většina lidí tady píše, že jim lyrica byla předepsána na bolesti, tak dost dobře nechápu, proč mi ji dr. napsala. I dnes v lékarně mi bylo řečeno, že lyrica není na úzkosti. Navíc mám žaludek jak na vodě a mám odpor k jídlu.

No právě. Údajně je na léčbu GAD a snížení úzkosti. Ale nepřipadalo mi to. Je to brak. Teda bylo to psáno v příbalovém letáku, ale…

Dagmar56
7 příspěvků 1.3.16 19:32

Po Lyrice mám hroznou nechut k jídlu a navíc v poslední době se mi výrazně zvednul krevní tlak.

Monika 128
4 příspěvky 6.3.16 14:46
Lyrica na úzkosti pomáhá.

Dobrý den, vlastně už odmalička trpím úzkostí, mám generaliz. úzkostnou poruchu a k tomu ještě trpím sociální fobií, stále jsem s tím chodila do práce a brala Olwexyi a Lexaurin, až se dávky Lexaurinu zvýšily na 9mg denně, prostě mě nic jiného nepomáhalo, abych to celý den vydržela v práci a celkově mezi lidmi, někdy mám i problémy vyjít ven mezi lidi, prostě nesnesitelná úzkost, obavy, nevím, jak to popsat, tento týden mě byla od psychiatra předepsána Lyrica ráno a večer po 75mg, řekla bych, že je mi po ní lépe, úzkosti jsou menší a hlavně mám víc energie, Lexaurin jsem snížila na jeden denně a lépe funguji, mám větší chut do života.

ajgorek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.16 16:32
@Monika 128 píše:
Dobrý den, vlastně už odmalička trpím úzkostí, mám generaliz. úzkostnou poruchu a k tomu ještě trpím sociální fobií, stále jsem s tím chodila do práce a brala Olwexyi a Lexaurin, až se dávky Lexaurinu zvýšily na 9mg denně, prostě mě nic jiného nepomáhalo, abych to celý den vydržela v práci a celkově mezi lidmi, někdy mám i problémy vyjít ven mezi lidi, prostě nesnesitelná úzkost, obavy, nevím, jak to popsat, tento týden mě byla od psychiatra předepsána Lyrica ráno a večer po 75mg, řekla bych, že je mi po ní lépe, úzkosti jsou menší a hlavně mám víc energie, Lexaurin jsem snížila na jeden denně a lépe funguji, mám větší chut do života.

Tak to Vám blaopřeji. Mně teď doktorka zvedla Olwexyi na vyšší dávku a nějak to nezabírá. Neurol působí krátce. Jsem asi hodně odolný. A to ho neberu nějak pravidleně. Ale 1mg mne uklidní tak na 2 hodinky a konec. A ty nebenziapinové preparáty na mě vůbec nepůsobí. Ani buspiron, ani Atarax. Nic nectítím… Já to nechápu. Všem závidím, komu Lyriky sedla.

Monika 128
4 příspěvky 6.3.16 18:30

Díky, doufám, že to vydrží, nechci už brát Lexaurin, byla jsem po něm strašně unavená a máte pravdu, že to je jen oblbovák na pár hodin.

klavre
17 příspěvků 7.3.16 14:10

Ja jsem tyden bez uzkostí, nevim zda zabrala Lyrica nebo AD je mi fajn, tak doufam ze jsem to nezakrikla a ze to vydrží. Všem Vam držím palce ;)

Dagmar56
7 příspěvků 7.3.16 14:29
@klavre píše:
Ja jsem tyden bez uzkostí, nevim zda zabrala Lyrica nebo AD je mi fajn, tak doufam ze jsem to nezakrikla a ze to vydrží. Všem Vam držím palce ;)

A jaká AD máte? Mě Lyricu dr. vysadla po měsíci, žádný efekt neměla, spíš naopak :?

klavre
17 příspěvků 7.3.16 14:38

Beru paroxetin, dle dr.je nejlepší na uzkosti.

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.16 10:38
potíže s Lyrikou.

Lyrika mě byla předepsána na neuropatii./Užasně zabrala, ale začaly nežádoucí účinky ve velké míře. Po 2 měsících jsem ji sama vysadila, protože jsem dostala silný zánět močových cest a beru nyní už čtvrtá antibiotika.Byla jsem v nemocnici na kapačkách k nemoci močových cest a myslela jsem si, že lyrika a kapačky a ant. nejdou k sobě. MC stále zlobí, ale co se mnou udělalo vysazení Lyriky nepřeji žádnému. Dostala jsem až šok z vysazení a nyní už 14 dní po vysazení zažívám strašné pocení a jsem vlhká stále od hlavy po paty. Nevím, kdy mě to vymizí. Lékařů jsem nic neřekla. Snad to samo odejde, ale je to peklo. Lyricu už nikdy nechci. :roll:

Dagmar56
7 příspěvků 17.3.16 19:02

Lyricu jsem brala měsíc. To pocení a návaly rorkosti a navíc mě začal lítat tlak a to až na 180/105. Musela jsem si volat i pohotovost. Bylo to jak kdybych měla vyskočit z kůže, nebo skočit pod… Ted už ji neberu, na místo ní beru Dogmatil a Seropran.
Pocení i vysoký kr. tlak je skoro pryč. Né že bych to vše přičítala Lyrice, ale i stres a úzkost byla asi toho příčinou.
Držím palce, aby vás to brzo přešlo. Není to jen v práškách, ty jsou jen jako podpůrné látky. Vše je jen v našich hlavách a umět se s věcma vyrovnat, přijmout je, tak jak jsou. Je to ale hrozně těžký a zabere to čas. Bojuju s tím už půl roku a nejsem zdaleka z toho venku. Ale hlavu vzhůru všichni!!! ;)

ajgorek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.16 19:43
Aktuální stav

Ahoj všichni, teď se můj stav začíná zlepšovat. Jsem v PN, ale mám tak větší klid. Beru Olwexya 75 2× ráno, 1× odpoledne a na noc Mirthazapin Sandoz 1× 30. Už ani Lexaurin ani Neurol není třeba. Tak snad to vydrží. Všem ostatním držím palce a to i na nohou!!! Držte se!!!

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.16 20:03
Přesně tak

Hezký večer Dagmarko, díky za váš příspěvek. Souhlasím s vámi. Vím, že jsem se dostala do psychické nerovnováhy a musím se snažit dostat se z toho. Připadám si jako vyhořelá. Nemám zásadní starosti, ale něco na mě padlo, nedovedu si to představit co.Asi toho onemocnění už bylo dost, musím bojovat. Díky vám, uhádla jste to přesně. tělo a duše spolu souvisí víc, než si myslíme.

Monika 128
4 příspěvky 17.3.16 20:14
Vysazení Lyriky

Dobrý večer, chci se zeptat Věrušky, proč vysadila Lyriku, bylo to k vůli tomu, že Vám nepomáhala na Vaše potíže? já ji beru 3 týden a určitě mě pomáhá, ze začátku jsem měla mírné otoky celého těla, ale během pár dnů se vše upravilo. Lyriku beru na úzkostnou poruchu.

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.16 20:24

Hezký večer, Lyricu jsem přestala brát kvůli mnoha vedlejším účinkům. Bylo jich hodně:otoky celého těla, rozostřené vidění, závratě, dezorientace, ztráta krátkodobé paměti, pocit studených nohou atd. Zajímavé, že první měsíc a půl jsem byla nadmíru spokojená. Potom to začalo. Opravdu jsme každý jiný. Já měla po něm velkou chuť k jídlu, váha šla nahoru, tady píší někteří, že měli ztrátu chuti k jídlu. Je to zajímavé. Brala jsem ji na neuropatii, bolesti nohou. Nyní ji neberu a bolesti v nohách se vrací.

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.16 20:25

Moniko, zapomněla jsem vám napsat, že vám přeji, ať vám Lyrica slouží a uzdravuje vás.

Monika 128
4 příspěvky 17.3.16 20:38

Děkuju, já jím stejně, váhu mám stále stejnou, ale je pravda, že se musím hlídat. Nevím však, jak dlouho se může Lyrika brát, připadá mi, že na ní začínám být závislá. Nevíte někdo o nějakém dobrém léku na generalizovanou úzkostnou poruchu, který ji léčí a vyléčí, asi nic takového neexistuje, a co paroxetin, máte s ním někdo zkušenosti? děkuji za odpověd.

Aleš.82
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.16 19:36
Lyrica-únava,ospalost

Lyricu beru už 3-tí rok

Aleš.82
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.16 19:56
Lyrica-únava,ospalost

Mě pomáhá dobře spolu s paroxetinem (remoodem) beru ráno a večer lyricu 2×150 mg a remood 2×20 mg. Vedlejší účinky jsou krátkodobá pamět úplně v troskách občas se mi pletou slova nemůžu jsi vzpomenout na běžná slova, šílená každodenní únava a ospalost a slabší zácpa, jinak váha po třech letech užívání pořád stejná i když je větší chut na sladké, trochu se hlídám, otoky nemám aspon teda zatím ne. Tuto kombinaci beru na GAD (gen. úzkostná porucha). Dříve jsem bral jen antidepresiva několik druhů jsem vyzkoušel a bez úspěchu (aurorix, cipralex, anafranil).Je, ale pravda, že mě Lyrica s remoodem začala pomáhat až tak po třech týdnech užívání ze začátku léčby jsem byl hodně popletený jako by mimo realitu, ale pak se to srovnalo během asi dvou měsícu a bylo mě fajn ted už to tak růžový není, ale dá se to.

Aleš.82
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.16 20:09
Lyrica-únava,ospalost

Lyrica je k dlouhodobému užívání a vzniká na ní závislost i, když se to neuvádí píšou se jen abstin. symptomy z vysazení. Hodně lidí na hlavně cizích recenzích psalo, že odstoupení z léků je bohužel hotový peklo a to i když snižují dávku pozvolna a delší dobu. Mě stačí asi tak 4 hod. mít zpoždění než jsem zvyklý brát a už to zaručeně poznám začnu nebýt ve své kůži pocení slabý třes rukou divní pocit v hlavě. Nikoho nechci strašit píšu jen své zkušenosti vím, že na druhou stranu se mi s touto léčbou hodně moc ulevilo a zbytek je dan!

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.16 08:58
Lyrica

Už dřív jsem tady psala co se mnou udělala Lyrica po vysazení. Můj absťák po vysazení byl hrozný, nikomu nepřeji. Pokud budete vysazovat, tak VELMI POMALU!!!/Přestala mě i pomáhat po 2 měsících. z počátku bezva./Nemám k ní dobrý názor a nikdy už ji brát nebudu. Nevím, připadá mě to jako droga, která víc škodí, než pomáhá. Neberu ji 2 měsíce, stále mě zlobí pocení a závratě, třes i zimnice,/t.j.ten absťák, vysadila jsem i rychle/ale do vytracena je to čím dál slabší. Už jsem ve svém životě brala hodně léků, je mě 68 let a mám RA, neUropatii nohou, na ni jsem ji brala. Zatím jsem ji ničím nenahradila, ale bolesti se vracejí. Bojuji. Cvičením nohou, procvičuji prsty, masíruji si lýtka pomocí běžných mastí a pomáhá to, není to úplně bez bolesti, ale dá se to vydržet. Chtěla bych to tak nechat, uvidím, možná budu muset k lékaři, ale Lyricu NIKDY!!!Vy ostatní, berte to jako varování. Snad nejsem sama s takovými zkušenostmi. :dance:

Hympelka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.16 13:09
lyrica

Věruško Ha, prosím Tě jak dlouho jsi brala tu lyricu? Já užívám preglenic, je to samé jako lyrica a chci ji vysadit, nedělá mi dobře. Děkuji předem za odpověd Dajka

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.16 14:15
Lytica

Ahoj Hympelko, Lyricu jsem brala dva a půl roku. První půlrok pomáhala moc, poto dr, zvýšil dávkování a začaly vedlejší účinky ve velkém množství. Když jsem onemocněla na močové cesty a brala 3× antibiotika a nemohla se toho zbavit, tak jsem se sama rozhodla Lyricu vysadit.Sice jsem asi 2× ji brala každý druhý den, potom jsem se dostala do nemocnice na kapačky a tam jsem zatajila, že Lyricu užívám a bylo to peklo co jsem prožívala. To byly kolapsové stavy, jenže ani já jsem si neuvědomovala, že je to Lyricou, až potom mě to došlo. Než jsem se srovnala trvalo to 3 týdny i víc. Pocení a zimnice byly dlouho. Prosím vás, vysazujte opatrně, domluvte se s doktorem, ať vám řekne jak vysazovat a řiďte se podle něho. Je to potvůrka jedovatá ta Lyrika. Nyní ji neberu a žiju. Vůbec co nejméně léku brát, chodím na rehabilitace, léčím se čaji, dělám si masáže nohou atd.jde to./Brala jsem ji na bolesti revmatické a neuropatii, všechno jde bez léků. Někdy si vezmu kapky A :mavam: lgifen, ale jen nárazově, dle potřeby. Žádné stabilní užívání, už nikdy! Přeji úspěšné zdravování. :*

Hympelka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.16 20:19

Věruška Ha, moc děkuji za odpověd, já beru preglinex je to to samé co ta lyrica, beru ho skoro 2 měsíce 75 mg, nedělá mi dobře a chci to přestat brát, tak právě nevím zda jsem na něm za ty 2 měsíce navyklá. Dajka

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.3.16 10:29

Na recept mě napsal lékař Pragiola 150 mg. V lékárně mě dali Lyricu.Je to správné? :P

Dagmar56
7 příspěvků 29.3.16 17:48

Asi je to složením to samé, mrkněte se na vedlejší účinky. Já osobně už Lyricu nechci.

Hympelka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.3.16 18:07

Dobrý den paní Dagmar, prosím vás, vy jste měla vedlejší účinky po lyrice? Přibírala jste po ní? Já jsem ji měla na píchání v těle a pálení, okamžitě pomohla, ale byla jsem po ní šíleně nervozní, přeji krásný večer

Dagmar56
7 příspěvků 30.3.16 10:14

Ne, nepřibrala jsem. Ale to jsem ani neřešila, hlavně aby mi bylo líp. Byla jsem po ní nervozní, nedokázala jsem se soustředit a nijak jsem necítila zlepšení zdr. stavu. Myslím si, že když se objeví nějaký nový lék, tak to doktoři zkouší na všechno možné. Brala jsem jí měsíc a musela jsem přestat.

Hympelka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.16 18:03

Také jsem po ní paní Dagmar byla šíleně nervozní, říkala jsem to lékařce a ta se divila. A hlavně je ten lék návykový, to mi také neřekla. Přeji krásný večer

Trávníček Zdeněk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.16 07:44
Neuropatie

Chtěl bych se zeptat když mám neuropatii jestli se dá vyléčit. Mám cukr do 7.Beru lyriku 75 2×1 ale moc mě nepomáhá. Páli, bolí mě nohy, bylo mě doporučeno Dornova metoda.Je tato metoda dobrá na tuto nemoc? Děkuji za odpověď. Zdeněk

Zdenka111
68 příspěvků 29.4.16 05:37
Lyrica

Já už užívám Lyricu několik let, a to 750mg za den a po dlouhatánské době mi fakt něco zabralo a to poměrně rychle, asi za dva dny. A radši se budu prát s nežádoucíma účinkama, které po nějaké době ustoupí, než mít stavy, co jsem měla. Ale přibírá se po ní fakt, na to pozor, musíte zredukovat jídlo a více pohybu a dá se to. Díky pánu bohu za ní. :potlesk:

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.4.16 10:54

Zdeno 111,jste obdivuhodná. Já zase raději budu trpět bolest, než bych brala Lyricu a její vedlejší účinky. Hlavně! Bylo mě potom hůř, než předtím. Třeba točení hlavy/hodně/ musela jsem brát na to prášky atd.na další problémy. Prášky léčit práškama nechci.To přibírání na váze jsem také nezvládla. Bylo mě všechno malé škrtilo mě to od podprsenky/dobré zvětšené prsou bez silikonů/až po všechny kalhoty, které jsem nedopla a měsíčkový tvar obličeje-byla jsem jak popíchaná od včel. Asi jsem vyjímka, přeji vám, ať vám Lyrica dál pomáhá. Já jsem to nakonec vyřešila, chodím a rehabilitace, vířivka, elektroléčba, cvičení na nohy a dá se to vydržet. Také jsem dosta zánět močových cest.4 dávky antibiotik musely být, všude na příbal. letácích napsané, škodí na ledviny, určitě to bylo z Lyriky. Nikomu ji nechci hanit, každý má svůj rozum. Píši jen o sobě. Všem vám přeji zdraví a léčit se musí každý podle svého těla. Je vaše. :dance:

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.4.16 11:02

Ještě dodám, že jsem Lyriku brala víc než rok a první měsíce jsem ji snášela a pomohla mě moc, byla jsem šťastná a potom to začalo, asi moje tělo už ji nechtělo. Mám neuropatii a revmatoidní artritidu, takže o doživotní bolesti postaráno. Zkouí :,( :mavam: ím Neurontin 100,trochu to bolest zeslabí, ale nic moc. Revmatolog mě teď předepsal inj. jednou týdně Metoject 50.Uvidím, ale jsou to stejně dryjáky tohoto typu.

Zdenka111
68 příspěvků 29.4.16 12:57
lyrica

Věruško Ha, je mi moc líto, co Vám způsobila Lyrica, ale asi jsme fakt každý jiný. Někteří uvádějí, že mají po ní odpor k jídlu já zase mám po ní doslova vlčí hlad. To je jediné, co mi špatného způsobuje, jinak vůbec nic. Na benzodiazepiny vzniká závislost nebenzo. vůbec nezabírají, tak co jiného brát na úzkosti??? Já jsem fakt měla pocity a stavy, které bych nikomu nepřála, když jsem byla bez prášků, už nikdy fakt…Jinak jednou mi došla a doktorka měla dovču. a potvrzuji, to šííílené pocení když jste bez Lyricy. No a ty nežádoucí ůčinky nevymizí třeba časem? Mi teda jo, kromě toho hladu, s tím se peru. :dance:

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.4.16 13:39

Zdeničko, máte velkou pravdu, že jsme každý jiný. Ten hlad máme stejný po Lyrice, ale pocení jsem měla právě, když jsem ji brala, to se asi tělo bránilo, abych ji nebrala. Já jsem měla těch vedlejších problémů více, nebudu je vypisovat. Vám je předepsána na úzkost, mě na neuropatii a revmatoidní artritidu. V tom může být ten rozdíl. Na Lyriku vzniká závislost, proto jste se potila, že jste ji něměla. Byl to vlastně absťák. Já jsem ho měla, když jsem ji vysadila, bylo to velmi nepříjemné a trval o to 14 dní. Nikdy nevysazovat naráz, ale postupně. :mavam:

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.4.16 13:47
Závislost na Lyriku.

Ještě dodatek Zdeničko, Jak píšete, nikdy víc nechci být bez Lyriky. Já vám to věřím a vím co je to za hrůzu, když vynecháte dávky, je asi droga, kdo to nezkusil neuvěří. Já jsem s tím bojovala opačně, když jsem ji vysadila a také bych nikdy více toto nechtěla zažít. Lékaři by měli toto vědět a pacientům to říct. :roll:

Zdenka111
68 příspěvků 29.4.16 14:20
lyrica

No, prášků je na trhu hodně a ty nežádoucí účinky má fakt každý člověk jiné. Je to zvláštní, v podstatě jsme jeden lidský druh, máme stejné orgány v těle a přesto každý reaguje na stejnou látku jinak, moc mi to hlava nebere. No, bylo by fajn, kdyby vědci vyzkoumali něco, co by nebylo návykové, neškodilo organismu (játra, ledviny atd.) a přitom pomohlo lidem, ať už je to psychika nebo fyzické nemoci(bolesti, rakovina atd.atd.atd). A hlavně!!! Aby to každý unesl finančně. Nezbývá než zkoušet, zkoušet a zkoušet. Já jsem vystřídala tolik antidepresiv, že už bych to ani nespočítala. Přeju všem fajn náladu, žádné nežádoucí účinky nejenom u Lyricy. Zdenka.

Zdenka111
68 příspěvků 29.4.16 14:20
lyrica

No, prášků je na trhu hodně a ty nežádoucí účinky má fakt každý člověk jiné. Je to zvláštní, v podstatě jsme jeden lidský druh, máme stejné orgány v těle a přesto každý reaguje na stejnou látku jinak, moc mi to hlava nebere. No, bylo by fajn, kdyby vědci vyzkoumali něco, co by nebylo návykové, neškodilo organismu (játra, ledviny atd.) a přitom pomohlo lidem, ať už je to psychika nebo fyzické nemoci(bolesti, rakovina atd.atd.atd). A hlavně!!! Aby to každý unesl finančně. Nezbývá než zkoušet, zkoušet a zkoušet. Já jsem vystřídala tolik antidepresiv, že už bych to ani nespočítala. Přeju všem fajn náladu, žádné nežádoucí účinky nejenom u Lyricy. Zdenka.

zapalačova
1 příspěvek 21.7.16 10:39
Bolest hlavy

Dobrý den, beru čtvrtý den Lyriku 75, mám chronické bolesti páteře (výrůstky). Hrozně mě bolí hlava, oči a motám se. Pominou tyto příznaky za nějakou dobu nebo mám Lyriku přestat brát? Za týden mám jít do práce, budu umývat okna ve druhém patře a pokud budu mít tento stav, tak asi vypadnu :,(

Aleš.82
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.16 20:37

Dobrý den, já byl ze začátku z lyrici úplně mimo zpomalený jako by opilý nesoustředěný, ale hlava ani oči mě nebolely, trvalo to asi 3 týdny pak se to pomalu začalo vracet k normálu, ale jakási otupělost přetrvává až do ted a to jí beru 4-tý rok 300 mg denně. Možná si budete muset vzít dovolenou než se budete cítit lépe.

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.7.16 19:26
Bohužel,závislost.

Zdeničko, jak píšete, že jste bez Lyricy trpěla, potila se, je to důkaz, že jste na ni závislá. Je to droga. pokud se někdy rozhodnete ji vysadit, tak velmi opatrně, postupně. Je to nebezpečné. Bohužel takové léky mají hodně vedlejších účinků a škodí na jiné orgány. Lékaři Lyricu hodně te´d předepisují. :dance:

nick.nick.nick.nick.nick
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.9.16 12:41
lyrica

Beru lyricu tri tydny, zacala jsem na 1-0-1 150mg, po teto davce jsem byla jak tu vsichni pisete oblbla, obcas rozmazane videni, ale bolesti skoro zmizeli.(mam asi zanet nervu v levem zebru, bolesti pred uzivanim katastroficke…bolesti jsem az zvracela).Po sdeleni vedlejsich ucinku doktorce mi predepsala slabsi lyricu 75mg, po te se mi zda ze tolik otupela nejsem, ale vratili se bolesti, sice ne uz tak silene, daji se vydrzet, ale je to neprijemne, zvazuji ze se vratim ke 150mg dvakrat denne, na jinych forech psali ze tyto motave ucinky casem trochu polevi, spis by mne zajimalo zda liryca tyto bolesti leci ci jen tlumi, nechci byt imrvere na praskach, mela sem napsane rehabilitace, budu ted naucene cviky cvicit, ale nevim jestli zrovna rehabilitacni cviky pomohou na postizene nervy.

Aleš.82
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.16 21:05

Ahoj, bohužel neléčí jen otupují bolest v CNS (centrální nervové soustavě). Motání se časem sníží, ale taková ta lehká „opilost“ bude přetrvávat aspon teda u mě to tak je.

zumika1928
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.16 11:01
diky za rady

Ahoj všem, mně předepsala doktorka Lyricu na bolesti po zlomeninách 3 obratlů. Když jsem si přečetla tuhle diskuzi, rozhodla jsem se, že ji brát nebudu. A také jsem to doktorce řekla. Samozřejmě se urazila, protože jsem se dotkla její ješitnosti. Ona přece ví, co je pro mě dobré. Já si zase myslím, že ona to brát nebude a že nejsem pokusný králík a že existuje spousta jiných léků na bolest a nemusí to zrovna být něco, na čem vzniká závislost a co tolik ovlivňuje psychiku. Chodím na rehabilitace, pojedu do lázní a snažím se postupně omezit až vysadit léky na bolest (v současnosti už beru jen 1 Tramal denně) a ona mi napíše tohle. A samozřejmě se neobtěžuje mi o možných vedlejších účincích nic říct. Takže díky za tuhle diskuzi.

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.16 11:09

Zumiko1928,máte pravdu, musíme se hlídat sami. Lékaři jsou spjati s farmac. firmami, berou od nich odměny za to, že předepisují tyto dryáky. Mám to na sobě vyzkoušeno, že Lyrika je na závislost, má mnoho vedlejších učinků, bylo mě po ní hůř a jinak ani nepomůže, mě už potom ani nepomáhala od té bolesti.Jsem revmatička a brala jsem to na bolest. Bolesti mám, trpím, vezmu si někdy něco od bolesti, ale ne každodenně, několikrát jak oni to chtějí. :mavam:

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.16 11:12

Ještě chci přidat, že mě pomáhá cvičení a procházky, víc, než léky. Nemocné svaly, kosti je třeba oživit pohybem.Jsem :) stará, takže ty cviky jsou mírné, ale pomáhají. Všem doporučuji.

zumika1928
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.16 21:51
Souhlasím

VěruškoHa máte naprostou pravdu. Delší dobu jsem se bez léků na bolest neobešla, ale nechci je zesilovat, postup by měl být opačný, dávat slabší léky a snižovat dávky. Také se snažím chodit a i přes bolest se hýbat a rozcvičovat a dělat co nejvíc pro to, abych se dokázala vrátit do normálního života. A souhlasím s Vámi, také jsem měla dojem, že mi to předepsala bůhví z jakého důvodu. Navíc jsou tam jako vedlejší příznaky napsané i otoky a říkala jsem jí, že trpím těžkým lymfedémem, tak si myslím, že mě vůbec neposlouchala a prostě napsala, co se hodilo jí.

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.16 10:51

Zdravím vás všechny co žijete v bolestech.Jak jistě víme, prášky na bolest jsou bohužel ty nejhorší na vedlejší účinky. Musím se s vámi podělit, že lepší, než Lyrica je Neurontin 100 mg.ten nejslabší. Začala jsem ho brát 1× denně a to na noc. Noční bolesti skoro nemám, přes den je to také lepší. Uvidím časem, třeba se to změní, budu potřebovat silnější, nebo to budu muset vysadit, ale budu bojovat, abych to nemusela zvyšovat. Byla jsem teď půl roku bez léků, jen to cvičení a nahodile prášek Doreta, nebo čípek Indometacin, ale nešlo to už tak dál, bolesti priferních nervů co já mám a RA potřebují opravdu něco speciálního, nebo trpět jak…Přeji všem, aby bylo líp.

jabong
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.16 10:27
jabongcashbacoffers
akdal
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.16 13:17
akdal

Zdravím všechny „uživatele“ Lyricy. Já ji beru 2× denně 75mg na GAD již 3 roky, brala jsem i vyšší dávku, ale to jsem nebyla vůbec schopná fungovat v práci (účetní).Stejně mám ale pocity, jako když nejsem úplně při smyslech a schopná sledovat, co dělám. Je to, jako bych se na sebe dívala ve filmu, ve snu. Bez těchto léků ale trpím silnými úzkostmi a bohužel i pocity zbytečnosti a méněcennosti. Jsem hodně unavená, v podstatě jenom chodím do práce a pak spím až do druhého dne. Jak fungujete vy ostatní? Je to s Lyrikou stejné jako když jste byli zdraví? Fungujete normálně doma i v práci? Děkuji všem za odpověď a přeji Vám hlavně hodně zdravíčka.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 102 Další »
Váš příspěvek