Nekonečné bolesti břicha.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bukowski
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.21 08:27
Nekonečné bolesti břicha.

Zdravím, líbí se mi tento web a diskuze na něm, chci ho zkusit ještě dřív, než se vydám cokoliv dělat. Potřebuji radu.
Je mi čerstvě šestnáct let a přesto si troufnu říci, že jsem za svůj život zažila velmi mnoho bolestí, se kterými jsem se musela nějak poprat, protože mi nikdy nikdo nepomohl. S časem jsem začala být nazývána hipochondrem a mé problémy se přestaly řešit.
Poslední rok (přibližně od první karantény) se můj zdravotní stav zase zhoršil. Přestala jsem spát, málo jsem jedla, užívala jsem velmi mnoho analgetik, nedělalo mi problém je zapít nějakým alkoholem pro větší účinek. Setkávala jsem se se silnými bolestmi břicha, zad, hlavy. S únavou a neuvěřitelným vyčerpáním. Tančila jsem, ale přes první karanténu jsem musela úplně přetat, protože mi bylo fyzicky velmi zle a nedostatek energie mi už vyšší fyzickou aktivitu neumožňoval.
Tyto problémy chvíli ustávaly, následně nastupovaly, přestala jsem je vnímat, protože mi nikdo nevěřil. Trochu jsem spravila svůj životní styl a relativně se postavila na nohy.
Prostředkem léta se mé zdraví zase zhoršilo. Začalo to týden před tím, než jsem musela odjet na dovolenou. Měla jsem velmi velké nevolnosti a naprostou nechuť k jídlu, začala jsem se jídlu vyhýbat. Na dovolené jsem trpěla silnými bolestmi břicha, ale jíst jsem se víceméně snažila. Občas bylo líp, občas hůř. Vrátila jsem se z dovolené a pak už se to se mnou vezlo pouze z kopce.
Bolesti břicha, nechutenství, nevolnost, únava. Přešla jsem na střední a bydlela na intru, měsíc jsem to zvládala, ale s nástupem druhé karantény na podzim, co jsme se přemístili domů, jsem začala trpět silnými bolestmi, silnými nevolnostmi, které mi přinášely panické záchvaty. Naprosto jsem přestala spát po nocích, protože mi v noci bylo z pravidla hůř a strach mi nedovoloval usnout. To samé s jídlem. Nemohla jsem jíst že strachu, že mi bude ještě hůř.
Návštěva u pediatra mi vůbec nic nedala. Udělal mi odběry všeho, co bylo možné (krev, moč, stolice, výtěry), měl podezření na zánět močáku, po dvou týdnech zkoumání nakonec testy nic nepotvrdily, doktor mi řekl, že jsem naprosto zdravá.
Od té návštěvy se všechno jen zhoršilo, bolesti břicha najednou začaly být velmi konkrétní (často těstě pod žebry na obou stranách, tedy celá horní oblast břicha), tyto bolesti občas nastupovaly, někdy ustupovaly. V momentech, kdy bylo líp, snažila jsem se jíst a spát, když to nešlo, tak to prostě nešlo.
Přesně na Vánoce se můj stav náhle zhoršil, dostala jsem silné křeči do těla, neuvěřitelné bolesti břicha, zad, hlavy, panika a nevolnost (musím podotknout, že jsem nikdy za tu dobu nezvracela a nezvracela jsem už 6 let, protože z toho mám silnou fobií, tak se tomu snažím všemi způsoby předcházet), tohle byl stav, kdy jsem byla připravena volat záchranku, ale nakonec jsem přečkala noc a na ráno to bylo lepší.
Od toho dne se snažím spravit svůj životní styl (chodím spát, jíst prvadileně a zdravě, snažím se regulovat negativní myšlenky, omezila jsem příjem jakýchkoliv léků, naprosto jsem se vyhýbala alkoholu, což jsem předtím bohužel nedělala) bolesti ale neustoupily, naopak je vnímán více intenzivní a velmi časté. Po každém probuzení mám plynatost, křeče v břiše. Občas mě bolí břicho po jídle a někdy silně z hladu. Před spaním mě také bolí břicho, ale snažím se tím neovlivňovat a chodím spát normálně (budím se kvůli tomu někdy v noci s panikou a bolestmi, také se dostavuje plynatost).
Chtěla bych si zajít k doktorovi, protože věřím, že už je to opravdu potřeba. Ale naprosto vždy, co jsem u doktora byla s podobnými příznaky (průběhem celého svého života), jsem byla pouze označena za hipochondra a simulanta. Proto mám sama podezření na nějakou žaludeční neurózu, co si o tom myslíte vy? Jak postupovat, či jak vysvětlit tyto stavy?
Předem moc děkuji za odpověď a zároveň se omlouvám za délku textu.

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek