Operace zvětšené prostaty - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Standa63
1 příspěvek 5.1.21 19:48
Operace zvětšené prostaty - zkušenosti, názory, diskuze

Dobrý den,

zajímám se o operaci zvětšené prostaty. Zatím co jsem si pročetl, připadá v úvahu buď 1) Fotoselektivní vaporizace prostaty (PVP) pomocí laseru Greenlight , anebo 2) novinka pomocí páry Rezūm .

U první nevím zda to hradí pojišťovna, zato u druhé je to jasné - člověk musí zaplatit 63 000 Kč .

Co mě však ještě více překvapuje, že u metody č. 1) se uvádí: „Po výkonu má pacient zavedenou močovou cévku obvykle jen 1 den. Doba pobytu v nemocnici jek tak velmi krátká. Běžnou činnost je možné provádět většinou po dvou dnech od výkonu, větší fyzickou námahu je lépe asi o 2 týdny odložit. Sexuální aktivita je možná po cca 2 týdnech od výkonu. Celková doba rekonvalescence je obvykle 2 týdny.

Kdežto u metody 2) jsem zaznamenal tuto zkušenost : „Tři týdny trvala domácí léčba s cévkou, kdy se dalo pozorovat odchod odumřelé tkáně a vlastně vše probíhalo přesně podle popisu pana doktora před zákrokem. Po odstranění cévky a kontrole pokračovalo ještě období hojení a lehce přetrvávaly jisté pocity, ale ty pak s časem odezněly. Po třech měsících proběhla kontrola u pana doktora a výsledky byly velmi příznivé.“

Takže nějaké zkušenosti, názory?…

Reakce:
Pavlikkkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.21 20:55
Holep

Před deseti lety (2011) Holep ve Fakultní vojenské nemocnici Praha. Retrográdní ejakulace ano, dá se ale na to rychle zvyknout, později je to docela fajn. Pocity při orgazmu zůstávají stejné. Močení po deseti letech stále perfektní, dosud žádná pozorovatelná změna. První tři měsíce po zákroku dosti nepříjemné pocity v močové cestě. Občas krev v moči, což podle operatérů je průvodní jev hojení prostaty. Po třech měsících všechny tyto jevy ustanou. Celkově mohu říci, že výsledek je perfektní.

Váš příspěvek