Operace zvětšené prostaty - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Standa63
1 příspěvek 5.1.21 19:48
Operace zvětšené prostaty - zkušenosti, názory, diskuze

Dobrý den,

zajímám se o operaci zvětšené prostaty. Zatím co jsem si pročetl, připadá v úvahu buď 1) Fotoselektivní vaporizace prostaty (PVP) pomocí laseru Greenlight , anebo 2) novinka pomocí páry Rezūm .

U první nevím zda to hradí pojišťovna, zato u druhé je to jasné - člověk musí zaplatit 63 000 Kč .

Co mě však ještě více překvapuje, že u metody č. 1) se uvádí: „Po výkonu má pacient zavedenou močovou cévku obvykle jen 1 den. Doba pobytu v nemocnici jek tak velmi krátká. Běžnou činnost je možné provádět většinou po dvou dnech od výkonu, větší fyzickou námahu je lépe asi o 2 týdny odložit. Sexuální aktivita je možná po cca 2 týdnech od výkonu. Celková doba rekonvalescence je obvykle 2 týdny.

Kdežto u metody 2) jsem zaznamenal tuto zkušenost : „Tři týdny trvala domácí léčba s cévkou, kdy se dalo pozorovat odchod odumřelé tkáně a vlastně vše probíhalo přesně podle popisu pana doktora před zákrokem. Po odstranění cévky a kontrole pokračovalo ještě období hojení a lehce přetrvávaly jisté pocity, ale ty pak s časem odezněly. Po třech měsících proběhla kontrola u pana doktora a výsledky byly velmi příznivé.“

Takže nějaké zkušenosti, názory?…

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek