Fibromyalgie-zánět CNS, nebo zánět bloudivého nervu ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.12.20 14:01
Fibromyalgie-zánět CNS, nebo zánět bloudivého nervu ?

Dobrý den,
dg Fibromyalgie - po selhání celkového organismu nasazena legální konopná léčba revmatologem. Lékaři se se mnou moc nebaví, většinou tuto dg neznají a mají mě za hypochondra.
Tak trpím a nevím co dál…potíže jsou dlouhodobé.
Teď jsem si nastudovala, že všechny vedlejší symptomy fibromyalgie může mít za vinu zánět bloudivého nervu.???

Problémy
spustilo se po autohavárii, před tím od dětství problémy s páteří.
Po autohavárii se postupně rozjížděl celý člověk. Dg mi byla přidělena na základě bolestí v oblasti fibromyalgických bodů. Nemoc tu není moc obvyklá, v USA je přiznána od roku 1975. Údajně mexická malířka Frida už o té nemoci věděla své a fibromyalgické body znázornila šipkami na autoportétu. Přesto, v CR nemoc stále neznámá. Když vyjde článek, nikdy neodpovídá realitě. Rodina se mi vyhýbá, má stanovisko lékařů. Myslí si, že je to sci-fi.

Vedlejší příznaky:
bolest hlavy, krční páteře, ramen, bolest očí - mlhla rozestřené vidění, bolest uší - ztráta sluchu, chronické zánět uší, nemohu moc nosit naslouchátka, takže jsem odkázána k samotě. Šilené bolesti vystřelují do klíčních jamek, do hrudníku, /asi tietzuv syndrom/, astma, do břicha - nemám žlučník, koliky nadále - slinivka, bolest třísel
Po zadní straně. od krční - bolest hrudní páteře, bolest bederní páteř - výhřezy,
bolest kostrče, pravného koubu, zánět sedacího nervu, bolest jde v pravé noze po celé vnější straně až do chodidla. Problémy urologické, dráždivý trakčník v té nejhorší podobě - zoufalé.
Zakopávám, padám, někdy chodím, někdy jsem upoutána na lůžko. Zimy převážně.

Mám šílené zimnice, celá se třesu zimou. Rada mé lékařky - dejte si svetr :-)))

Kdo nezná přídavné symptomy fibromyalgie, nemám odvahu ani mluvit o všech bolestech.
Takže MLČÍM -ALE JE TO ŘEŠENÍ??

Bylím na venkově, revmatolog „mě trpí“, ale vzhledem k tomu, že venku ve světě nemoc patří pod neurologii, tak asi si to pořádně nemůže vyúčtovat…myslím, že z toho důvodu mě ani nikdo jako pacienta moc nechce, proto setrvávám.

Podotýkám, že kromě páteře, kde mám nálezy od dětství, nikde nejsou nálezy,
ani zánětlivost, v podstatě pokud mě někdo nevídí a nedopraví k lékaři v atace, což se neděje…
vypadám celkem normálně, takže od toho lékaři soudí, že hodně přeháním.

Přidává se k tomu ME/CFS - Chronická únava.

Světové statististiky úvádí, že pětina lidí končí na vozíku a cca pětina ¨
ukončí život ze zoufalství bolesti a nepochpení, samozřejmě ty deprese dělají svoje. Nepodpora rodin též. Spousta pacientů je zoufalých a nemá sílu za sebe bojovat.

Konopná léčba zabírá jen s vyšším procentem THC, na recept reurologa.
Opiáty ani žádná léčba nezabírala.
Konopí mi bylo nasazeno až po mnoha letech, kdy organismus celý zkolaboval.

Nyní jsem si přečetla článek
Co vše může způsobovat Zánět bloudivého nervu…

Symptomy naprosto sedí.

Hodně informací čtu venku, evropští pacienti též nemají všude podporu. Říká se tomu nevlastní sestra roztroušené sklerozy.
Ví se, že RS jsou velké náklady na zdravotní systémy.

A co my, co máme tuhle divnou nemoc, kterou moc lidí nezná,
když o ní ví, tak "je že je to bolest kloubů, svalů a šlach…nic víc :-((

Mooc Vám budu vděčna za Váš názor, děkuji.

Podotýkám, že držím dietu, piju protiánětlivé čaje, provádím dechová cvičení,
samoléčbou si hodně pomáhám, ale zřejmě je to stále málo…

Děkuji za trpělivost s čtením dlouhého mejlu.

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek