Plavání pro novorozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Milena R.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.09 22:38
Plavání pro novorozence

Dobrý den, viděla jsem ve městě reklamu na plavání pro novorozence. Napadlo mě, že bych to s malým vyzkoušela. Máte s tím zkušenosti? Od jakého věku je vhodné chodit s miminkem do bazénu? Má to nějaké příznivé účinky na organismus?

Reakce:
Dášenka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.5.09 04:32
plavání kojenců a batolat

Mileno, plavání kojenců a batolat je skvěle strávený čas. chodím se svou deseti měsíční holčičkou a obě si náramně užíváme.

Karča
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.09 08:19
Plavání pro novorozence

při této aktivitě se mezi maminkou a dítětem posílí citový vztah, zlepší se zdravotní stav dítěte, rozvíjí se jeho motorika a dýchání, upevňuje se svalstvo, a dojde k posílení spánku a podpoře trávení…rozhodně to stojí za vyzkoušení

sanitan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.10 14:02
od kdy plavat

Dobrý den,
plavání s miminky je vhodné už od doby, kdy se zahojí jizva pupečníku. Záleží ovšem na prostředí, kde se plave. V první fázi je to výhradně domácí prostředí, takhle malinkému dítěti plně postačí domácí vana. Od ukončeného druhého měsíce se dá přecházet na klubové vany, které jsou velké, vysoké, takže se maminka nemusí ohýbat, ale daní za tento luxus je to, že jejich provoz je dost drahý a proto ani kurzovné není obvykle levnou záležitostí.
Do bazénu mohou děti přecházet ve věku, který pro konkrétní bazén určí hygiena. Nejmladší děti v bazénech jsou od ukončeného třetího měsíce, častěji se ale setkávám s věkem 6 nebo 12 měsíců.
Hodně záleží na teplotě vody v bazénu, průtoku vody filtračním zařízením, době, která je potřebná pro kompletní pročištění vody, frekvenci mechanického čištění bazénu,…

Co se týká prospěšnosti plavání, tak má příznivý vliv na jemnou i hrubou motoriku, rovnováku, koordinaci pohybů.
Děti, které se dobře učí reflex zatajení dechu se dovedou už v půl roce samostatně potápět, kolem roku dovedou samostatně plavat s nadlehčovací pomůckou. Při náhodném pádu do vody nepanikaří, ale zatají dech a snaží se vlastní silou dostat k hladině. Tady je ale důležité, aby mělo „teoretickou“ průpravu z kurzů jak se chovat v případě pádu - pochopitelně se to děti učí formou hry, kterou však v krizivé situaci dovedou správně využít.

Ještě považuji za nutné zdůraznit, že plavat s malinkým dítětem by vždy měl člověk, který má alespoň základní znalosti z této oblasti, protže neodbornou manipulací může ještě nevyvinutému tělíčku velmi ublížit.

Přeji hezký den.
Jana (instruktorka plavání)

ElenaRohkova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.19 19:14
Plavání mimin

Já jsem začala s dcerou chodit plavat, když jí bylo půl roku. První kurz byl hrozný. Pořád brečela a ve vodě nechtěla být. Paní instruktorka mě ujišťovala, že se to časem zlepší, ať vydržím a měla pravdu. Teď jí jsou 2 roky a pořád na plavání jezdíme. Dokonce máme bazén i na zahradě. Koupili jsme si ho z https://www.albixon.cz/bazeny/ a díky kurzu plavání nemám o dceru ve vodě takový strach.

VandaFrkalovska7
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.21 17:23
Plavání

Já chodím se synem také plavat. První lekce sice probrečel, ale vydrželi jsme a teď se mu tam strašně líbí. Už se umí i potápět a ve vodě se vůbec nebojí. Koupili jsme mu na zahradu takový malý nafukovací bazének a krásně se v něm vyblbne :-). Letos bych chtěla koupit ještě jeden velký bazén pro nás s manželem :-D.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu