Správné dýchání při posilování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Danuška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.09 02:52
dýchání při posilování

Jak mám správně dýchat při posilování? Mám s tím vážně problém, vždycky se příšerně zadýchám a motá se mi potom z toho hlava. Když se soustředim na to, abych správně dýchala, cvičím špatně… tak mi poraďte, jak mám správně dýchat. děkuju!

Reakce:
Rebarborka
2 příspěvky 28.3.10 21:31

většinou se při zátěži vydechuje a naopak, takže pokud budeš dělat sedy lehy, tak při zvedání vydechuješ,a když si leháš tak se nadechuješ

zgoody
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.10 13:59
Dost dobra otazka Danuska

Pre ostatnych co maju posmesky. pretoze spravne dychanie pri posilnovani a vobec pri roznorodych fyzickych aktivitach je zakladom pre efektivne cvicenie. Nespravne dychanie zbytocne zatazuje organizmus a trpi pri tom najviac srdce. A cela namaha tak pride nanivoc.

Nadych je sprevadzany vzdy vo faze uvolnenia, ako napr. pri peck-decku (stroj na posilnovanie hrudniku) vo faze ked ruky vracaju stroj do pokojoveho stavu a vzapeti ked tlacime plynule vydychujeme. Takze prakticky kazde stiahnutie svalu, ked prekonava namahu, sprevadza vydych a pri jeho uvolneni ked sa silove posobenie presuva do pokojoveho stavu zase nadych. A taktiez je dolezite v ziadnom pripade nezadrziavat dych. To je to najhorsie co mozes pre telo spravit. A taktiez vydych (ustami a nie nosom) by mal trvat dvojnasobne dlhsie ako nadych, aby sa z tela co najviac kyslicniku uhliciteho a telo tak pri nadychu nabralo co najviac kysliku. Kedysi som to robil aj ja a riadne sa mi z toho krutila hlava. Dnes si davam na spravnom dychani velmi zalezat aby som bez ujmy na zdravi dosiel po svojich.

Sajmon 315
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.11 19:30

Zjednodusene: v pozitivnej casti cviku vydychujeme a v zapornej casti cviku sa nadychujeme.

Tom69
172 příspěvků 8.12.11 19:38
to Sajmon

Tos fakt zjednodušil. Člověk který se ptá na dýchání při posilování, nepochybně netuší, co je to pozitivní a negativní část cviku. A než vlezu pod železo, tak je potřeba se rozcvičit a zařadit do rozcvičení i aerobní složku /stac.kolo, běž.pás, ap/. Bud pozdraven:-) Tom

milka7
77 příspěvků 24.9.19 10:48

Zkus první nějaké jednoduché cviky na dýchání. Je to při tom cvičení potom dost důležité.

Marcela7778
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.21 09:48

Osobní trenér z Kladna v posilovně https://fitkokladno.cz/ mě naučil správný postup posilovaní, ale i správné dýchání, které je také velmi důležité. Pokud člověk dýchá při posilování špatně, tak se zbytečně unavuje.

NathalieM
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.21 15:54

Já jsem se naučila správně dýchat až na běžícím páse, který jsem si pořídila domů a měla jsem na to klid a mohla jsem se na to soustředit. Rozhodně tuto variantu doporučuju ;). Velký výběr cenově dostupných pásů mají na fitham.

Váš příspěvek