X energie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Reanata
134 příspěvků 8.3.18 13:32
X energie

Ahoj, jakého máte dodavatele energií – plyn a elektřina? Troufli jste si holky už na změnu, nebo zůstáváte pořád u jednoho a toho samýho? Kamarádka se mi včera u kafe chlubila, že jak se loni stěhovala do novýho bytu, tak si nechala poradit a energie si převedla k nějaké firmě X energie (doufám, že to píšu správně) a letos jí prej už vraceli. Takže jsem taková nalomená, že bych si to k nim dala taky, protože byty máme podobně velký a pár korunek by se mi určitě hodilo ušetřit. Máte s touto firmou ještě někdo nějaké zkušenosti? :) Budu vám vděčná :kytka:

Reakce:
Josefinaw
135 příspěvků 12.3.18 15:39

Máme jen elektřinu a zůstáváme beze změny, řídí si to můj manžel

KuKačička
78 příspěvků 13.3.18 15:43

Joo my k X Energii přešli. Nepřijde mi na tom nic divného, nabídek už jsme doma měli hodně, ale tady už to máme podepsaný už nějaký tři roky a zatím jsme s nimi spokojený. Naše zkušenosti nám velí zůstat, když to máme v pořádku a bez doplatků. Je to o tom co hledáš :)

Reanata
134 příspěvků 16.3.18 13:42

@KuKačička Co hledám, chtěla bych platit o něco míň než teď, a když jsem viděla, že se to kamarádce podařilo a jen že přešla k jiné firma, k X energii, tak si říkám, proč by to nemohlo zafungovat i u mě :D..a vy u nich máte elektřinu i plyn?

Lucka Popová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.18 14:40
Moje zkušenosti s X-Energií

Dobrý den, my jsme s X-Energií maximálně spokojení. Když dochází z jejich strany k nějakým změnám, tak o tom dávají vědět. Když mám nějaký problém tak se zdlouhavě nevykecávám s robotem, ale mluvím s živým informovaným operátorem, kterými mi zatím pokaždé byl schopný podat potřebné informace. A co je asi taky důležité, cenu jsme nebyli nuceni si zafixovat jak to jinde třeba vyžadují. Takže jsme určitě rádi, že jsme do toho šli a energie si převedli k X-Energii.

KuKačička
78 příspěvků 23.3.18 13:51

JJ, máme u nich obojí, ale řešilo se to postupně, kvůli původním smlouvám, který měly jinak výpovědní lhůty, ale X Energii to nedělalo problém, plyn vyřešila první a elektřinu si jakoby předpřipravili a vhodnou dobu za nás pak podali ukončení smlouvy a převedli si nás. Takže pro nás v obou směrech bez starostí. :)

LiborkaKryslova
113 příspěvků 4.4.18 13:45

Ahoj Reanato, já mám změněno k X Energii. Mám to zařízený přes prodejce a domluvila jsem se s ním pro jednodušší manipulaci, že mi převedl k nim jak plyn tak elektriku. Poradil mi to, tak jsem na něj dala. A po téhle zkušenosti, kdybych ještě někdy měnila, tak bych to udělala znova. Ale zatím to určitě nehrozí jsem s nimi spokojená, cena, komunikace dochvilnost… vše OK. ;-)

Reanata
134 příspěvků 10.4.18 13:52

Holky, ještě bych se chtěla zeptat, jak dlouho vám trvala změna dodavatele. A jak jste poznali, že už berete elektřinu a plyn od nového dodavatele?

LiborkaKryslova
113 příspěvků 10.4.18 17:07

Ty vogo já mám pocit, že to byly nějaké 3-4 měsíce, ale už si to moc nepamatuju. A poznala jsem to tak, že mi asi 14 dní před zahájením dodávek poslali dopis s rozpisem záloh. Bylo to úplně v poho, žádné obavy, že byste třeba byli bez proudu. ;)

NellaVary
63 příspěvků 25.4.18 14:11

My jsme také u tohoto dodavatele. A jednoznačně můžu potvrdit podle vyúčtování, že jsou levnější než dominanti, ty jsme měli odjakživa, co jsme nechali udělat tuhle změnu tak ve vyúčku přeplatek. Dřív vím že jsme měli zálohy přes 7000korun, ty drobný nevím a teď platíme 5000 něco. Takže paráda :palec:

Davidhomer
42 příspěvků 4.5.18 13:53
@Reanata píše:
Holky, ještě bych se chtěla zeptat, jak dlouho vám trvala změna dodavatele.

Snad vám nebude vadit rada od chlapa. Záleží na tom jakou máte podepsanou aktuální smlouvu. V podstatě máte tři možnosti a to smlouvu na neurčito, u který je obvyklá vypovědka tři měsíce a ta začíná běžet od prvního dne následujícího měsíce po obdržení výpovědi. Pak pokud máte smlouvu na dobu určitou tak může samozřejmě smlouvu ukončit hnedka, ale zaplatíte penále podle ceníku dodavatele a nebo si počkáte do jejího konce a pak přejdete k novému dodavateli. Což byla třeba naše situace, že jsme počkali a pak přešli k X Energii, která v podstatě za nás všechno přebrala a vyřídila, ale to už tu asi někdo psal myslím, jak to oni mají zmáknutý. No a pak je ještě třetí možnost a to pokud máte smlouvu fixovanou na delší dobu dva a více let, mám pocit, že deset let jsem viděl jako možný max. Tam je dobrý podepsat smlouvu nový firmě hned a oni už si sami ohlídají dobu, kdy to začít vyřizovat. Teď si uvědomuji, že dodavatele můžete ještě změnit pokud vám změní cenu či podmínky a to od něj můžete prchnout hned bez penále. Doufám, že jsem vám alespoň trochu pomohl.

Reanata
134 příspěvků 11.5.18 13:53

@Davidhomer Vůbec nevadí, za každou radu a pohled jsem ráda, kór když je od zkušeného chlapa. A smlouvu teda nevím jak mám to se budu muset podívat a nebo možná spíš také zavolám dodavateli jak to u nich mám, protože pochybuju, že se v tom papíře sama vyznám. Ale už jsem přesvědčená, že se s energiema taky přestěhuju k té X energii, abych to měla levnější, ale teď hold kdy a jak budu moct.

Davidhomer
42 příspěvků 23.5.18 13:40

@Reanata Tak jak jste na tom, už jste něco zjistila?

Reanata
134 příspěvků 24.5.18 14:16

Jop, dovolala jsem se a ani nedělali žádné drahoty, že by tu informaci nechtěli poskytnout, smlouvu mám u nich prý podepsanou na dobu neurčitou, že původně jsem jí měla nějak na dva roky, ale pak se překlopila do tý na neurčito.

Davidhomer
42 příspěvků 24.5.18 18:09

@Reanata No tak to máte to nejjednodušší možné řešení, stačí tedy když podepíšete smlouvu s X Energií a oni už to za vás zadarmo celé vyřeší s vaším dodavatelem. Vy jim to akorát potvrdíte. :palec:

PavluseLll
111 příspěvků 13.6.18 13:19

Za mě přepis taky vyřídili, takže jsem nemusela lítat po pobočkách, zvládli jsme změnu u elektřiny i u plynu na jeden zátah. :)

Nikola Ř.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.18 13:17

Já jsem ke změně dodavatele přišla jako slepý k houslím, jeden den se u mě objevila paní, že jde kontrolovat cosi o energiích a už mi povídala jak bych u X energie mohla ušetřit. Jako ženský jsme si celkem sedly, takže jsme stihly probrat i hafo dalších věcí od dudlíku po pořízení novýho auta :D kdyby nespěchala, tak by to byl klasický dámský sedánek u kafe minimálně tak na tři hodiny :D..ale když odcházela, tak já jsem měla udělaný nový smlouvy a elektřinu s plynem jsem konečně měla u jedný firmy a za to jsem byla moc ráda :) Na výsledek si ještě musím počkat :)

PavluseLll
111 příspěvků 25.7.18 13:13

Souhlasím, taky to mám poprvé vedený jednou firmou, původně jsem myslela, že to není možné, že každá firma se specializuje na jinou dodávku energie, ale byla jsem vyvedena z omylu a proto jsem s tím taky souhlasila. A můžu říct, že mi to naprosto vyhovuje a i ta sleva je od X Energie super :)

AmalyLove
67 příspěvků 4.9.18 12:37
Proč zrovna X Energii?

A proč jste se pro ně rozhodli? Mají lepší ceny, nebo…?

KuKačička
78 příspěvků 6.9.18 10:27
@AmalyLove píše:
A proč jste se pro ně rozhodli? Mají lepší ceny, nebo…?

No u nás to bylo určitě kvůli ceně, jen tak pro zábavu, že bychom neměli co dělat, bychom to určitě nedělali. Známí měli se změnou dodavatele energií dobré zkušenosti, podařilo se jim celkem slušně ušetřit, tak nám to v mezi diskuzi poradili. X Energie nás vychází v rámci toho co se za energie platí levně.

veorinka
106 příspěvků 14.9.18 12:26

@AmalyLove Nám se X energie líbila včetně nízkých cen i svojí nabídkou prozákaznických benefitů, tím myslím třeba slevovou kartičkou, nevím teda jestli jí ještě teď nabízí, my už jí máme delší a párkrát jsme přes ní slevy čerpaly, bylo to fajn. :)

AmalyLove
67 příspěvků 27.9.18 15:24
X Energie

@KuKačička @veorinka Holky díky za Vaše hodnocení, doma jsme o tom taky hodně pouvažovali a plus tady to co jste mi poslali tak jsme se nějak upevnili v našem výběru, že X Energie bude vhodnou firmou jako prvotina do našeho novýho domku. Budeme mít tepelný čerpadlo, tak to už samo o sobě by nám mělo něco ušetřit.

Roztocilkaa
134 příspěvků 19.10.18 15:56

X energie je prozatím jedním z nejlevnější dodavatelů, proto jsem si u nich nechali sjednat smlouvy. Nejdřív jsme přemýšleli jen o samotném plynu, ale doporučili nám ať si to necháme u sebe, že to pro nás ponese míň starostí, když to bude řešit jedna firma. Ta cena je asi nejhlavnější. :)

Déňa85
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.11.18 14:57

U nás má XEnergii zařízenou majitel bytu, má na sebe vedený i energie a my mu posíláme zálohy, prý je na to takhle zvyklý už léta a ještě s tím nikdy neměl problém, tak jsme mu na to řekli fajn. Po prvním roce v bytě nám dokonce snížili zálohy a ty si teďka držíme už druhým rokem, takže aniž bychom si je vybrali tak jsme spokojení :)

Vendulina39
82 příspěvků 30.11.18 14:11

Dobrý den, máte teďko někdo čerstvé zkušenosti jak je to u Xenergie? Nestačím se divit jak ceny letí nahoru, energie nevyjímaje. Co jsem v bytě, tak jsem dodavatele nezměnila, ale nyní o tom silně uvažuji a na Xenergii jsem našla celkem slušné recenze. Ve zbytku pátrat neumí, tak by mě zajímalo jak to u nich teďka je, díky

veorinka
106 příspěvků 14.12.18 14:15
@Vendulina39 píše:
Dobrý den, máte teďko někdo čerstvé zkušenosti jak je to u Xenergie? Nestačím se divit jak ceny letí nahoru, energie nevyjímaje. Co jsem v bytě, tak jsem dodavatele nezměnila, ale nyní o tom silně uvažuji a na Xenergii jsem našla celkem slušné recenze. Ve zbytku pátrat neumí, tak by mě zajímalo jak to u nich teďka je, díky

Jim zavolejte a oni vám po telefonu udělají přímé porovnání kolik byste u nich platila a případně ušetřila, tohle je u každého individuální a nelze to tak jednoduše z patra říct. My u nich třeba máme slevu za rok necelí litr na byt a moji rodiče v baráku ušetří skoro 5 tisíc, takže sama vidíte ten rozdíl. ;)

Foraxxie
65 příspěvků 4.1.19 13:57

@Vendulina39 My máme u X energie akorát plyn a ceník máme beze změn i po novém roce, takže za mě jedině spokojenost, ono si vystačíme se zdražující elektřinou, ale tu u nich teda zatím ještě nemáme, ale možná na ní taky dojde.

Vendulina39
82 příspěvků 10.1.19 15:05

Díky za vaše reference, @Foraxxie tak to vypadá opravdu slibně u té X energie podle toho, co píšete :) Uvažuju že bych změnila rovnou elektřinu i plyn, za to je možné získat také nějakou slevu, když to k nim dám pohromadě?

Foraxxie
65 příspěvků 17.1.19 17:47

@Vendulina39 Joo v pohodě rádo se stalo :) Jestli sloučení udělá slevu těžko říct, jak jsem psala my u nich máme jen plyn a o elektřině zatím jen uvažujeme, ale předpokládám, že by to nějakou drobnou slevu mohlo hodit. Možná jestli by dokázal říct, někdo z ostatních co tu výše psali a mají u nich obojí. Já vím, že když je u nich všechno online, tak se nic neplatí :)

Vendulina39
82 příspěvků 24.1.19 16:10

@Foraxxie Tak uvidíme, jestli mi sem hodí někdo k tomu nějakou informaci, hodilo by se mi to, než začnu něco podnikat, i když na tom asi úplně nelpím :) ono mi ve finále bude stačit když se ve výdajích dostanu níž. To pro mě bude heuréka :) Koukala jsem se ještě jinde po stránkách a recenze celkem v pohodě, ale na tohle jsem odpověď nikde nenašla, tak uvidíme :)

Roztocilkaa
134 příspěvků 30.1.19 14:21
@Vendulina39 píše:
@Foraxxie Tak uvidíme, jestli mi sem hodí někdo k tomu nějakou informaci, hodilo by se mi to, než začnu něco podnikat, i když na tom asi úplně nelpím :) ono mi ve finále bude stačit když se ve výdajích dostanu níž. To pro mě bude heuréka :) Koukala jsem se ještě jinde po stránkách a recenze celkem v pohodě, ale na tohle jsem odpověď nikde nenašla, tak uvidíme :)

My u nich máme plyn i elektřinu, původně jsme chtěli jen plyn, ale poradili nám. Slevičku to hodí možná nějakou minimální ale co spíš, tak je menší papírování, když to má pod kontrolou jedna firma, tenhle argument se nám na tom líbil asi nejvíc, než jestli to ještě něco hodí :)

LiborkaKryslova
113 příspěvků 25.2.19 13:21

@Vendulina39 Já teda můžu dodat ještě to, že je menší starost, protože elektřinu i plyn mám pod jedním smluvním číslem, takže je mi to i jednotně fakturováno a to jsem zatím jinde neměla :palec:

miladae
80 příspěvků 4.4.19 14:02

Když budu mluvit za naší rodinu, tak my už X Energii máme 6 let a max spokojenost.

Michaelkaelka
58 příspěvků 2.5.19 17:26

6 let je poměrně dost, ale taky bych to chtěla mít do budoucna takhle bezstarostné. Já vyloženě tyhle druhy starostí nesnášim a proto jsem ráda, že vyúčtování chodí jednou do roka a tím to má vyřízené. X energie je naštěstí tak slušná společnost, že se s nimi dá domluvit a doufám, že u nich budu most být víc než ty dva roky co je zatím mám. :-)

VlastičkaL.
53 příspěvků 7.6.19 16:57

My jsme se o změnu firmy zajímali před více jak rokem a k Xenergii jsme se dostali přes jednoho známého, co už je má delší dobu. Těm firem je dneska tolik, že jsme za jakékoliv nasměrování a radu byli rádi a Xenergie teda zatím super.

Heldovka
67 příspěvků 17.7.19 13:50

Taky už je máme pár let, ani už nevím, v kterém roce jsme to s nimi podepsali. Vzhledem k účtům co platíme, jsme s jejich servisem a chováním k nám spokojení. A kde změně u nás zatím neschyluje.

Pavla Dvorská
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.19 14:21
Elektřina

Ahoj, mně se do změny dodavatele elektřiny také nechtělo, ale když mi manžel řekl, kolik díky tomu ušetříme, tak jsme přešli. Nejlepší nabídku jsme dostali od https://www.epet.cz/elektrina/ . Pokud máte i vy lepší nabídku, tak určitě přejděte. Ty ušetřené peníze za to rozhodně stojí.

Danielabrezna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.19 16:17

Dobrý den, prosím není tu někdo, kdo by měl zkušenosti s prací pro některého z dodavatelů energií?

Matejvolos
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.19 18:58

Já už pracuji pro dodavatele energií asi 10 let, v posledním roce jsem přicházel k jinému, kde jsem konečně spokojený, a zase mám spoustu volného času, a také slušnou výplatu.

Danielabrezna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.19 19:03

Mohla bych se zeptat ještě pro kterého dodavatele energií pracujete? a na jaké pozici?

Matejvolos
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.19 10:56

Já pracuji jako obchodní zástupce na ičo pro amrex energy, konečně pracuji pro někoho, u koho si dokáži opravdu hodně vydělat.

Pělkomějka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.8.20 23:55
energie

Abych ti po pravdě řekla, tak mi se snažíme všechny dodavatele energií odstavit a přecházíme spíše na rekuperační systém. Zatím jsme začali s takovými jednotkami od této firmy aldes a musíme uznat, že jsou výsledky vidět již po pár měsících.

Ivulenka999
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.2.21 16:38

Ahoj, my máme docela dost zkušeností například s naším dodavatelem, ale teď si nevzpomenu přímo na jeho jméno, protože je takový docela dost neznámý… Za pár minutek sem hodím jeho jméno :-) Jinak, kdyby náhodou chtěl nějaké zajímavé články třeba o tom, co je statická elektřina a kdy si na ni dát pozor, určitě doporučím třeba tyto stránky zde :-)

Davaskubic
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.7.21 10:14

Jak snížit účty za energie na rodinném domě? S ohledem na tepelná čerpadla, fotovoltaické elektrárny, solární panely? Vyplatí se to z hlediska investice?

Martin7475
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.21 01:33

Pokud si to necháte udělat od firmy, která vám zajistí i dotace, tak se to vyplatí. Na dotaci musíte mít opravdu vše v pořádku.

Davaskubic
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.21 22:22

Takže je to lepší to takhle nechat někoho udělat než to řešit osobně?

Martin7475
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.21 12:48

Zcela určitě máte jistotu, že to prostě vyjde. Pokud chcete, tak se můžete podívat na stránky firmy https://nelumbo.cz/ , který nám dělala kompletní řešení snížení nákladů i s vyřízením dotace. Máme tepelné čerpadlo i fotovoltaickou elektrárnu a účty za energie minimální.

OlgaHajkova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.6.22 05:59
Cena elektřiny

Já jsem v tomdle velký srab. Nedokážu si představit, jak by změna dodavatele probíhala, ani jak na to, takže si budeme jen stěžovat, jak máme velké zálohy :-D. Ve finále si myslím, že je jedno, u koho seš. Všichni zvedli cenu elektřiny a jestli ušetřím stovku nebo dvě měsíčně, tak to už mě nevytrhne. Naštěstí na tom nejsme ještě tak hrozně. Nejvíc se platí za topení, a to my máme v pohodě, protože máme tepelné čerpadlo. K jeho pořízení nás popostrčila kalkulačka úspor za vytápění , díky které jsme si mohli spočítat, kolik díky němu ušetříme a je to fakt hodně znát.

Váš příspěvek