X energie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Reanata
122 příspěvků 08.03.18 13:32
X energie

Ahoj, jakého máte dodavatele energií – plyn a elektřina? Troufli jste si holky už na změnu, nebo zůstáváte pořád u jednoho a toho samýho? Kamarádka se mi včera u kafe chlubila, že jak se loni stěhovala do novýho bytu, tak si nechala poradit a energie si převedla k nějaké firmě X energie (doufám, že to píšu správně) a letos jí prej už vraceli. Takže jsem taková nalomená, že bych si to k nim dala taky, protože byty máme podobně velký a pár korunek by se mi určitě hodilo ušetřit. Máte s touto firmou ještě někdo nějaké zkušenosti? :) Budu vám vděčná :kytka:

Reklama

Reklama

Reakce:

Josefinaw
126 příspěvků 12.03.18 15:39

Máme jen elektřinu a zůstáváme beze změny, řídí si to můj manžel

KuKačička
71 příspěvků 13.03.18 15:43

Joo my k X Energii přešli. Nepřijde mi na tom nic divného, nabídek už jsme doma měli hodně, ale tady už to máme podepsaný už nějaký tři roky a zatím jsme s nimi spokojený. Naše zkušenosti nám velí zůstat, když to máme v pořádku a bez doplatků. Je to o tom co hledáš :)

Reanata
122 příspěvků 16.03.18 13:42

@KuKačička Co hledám, chtěla bych platit o něco míň než teď, a když jsem viděla, že se to kamarádce podařilo a jen že přešla k jiné firma, k X energii, tak si říkám, proč by to nemohlo zafungovat i u mě :D..a vy u nich máte elektřinu i plyn?

Lucka Popová  19.03.18 14:40
Moje zkušenosti s X-Energií

Dobrý den, my jsme s X-Energií maximálně spokojení. Když dochází z jejich strany k nějakým změnám, tak o tom dávají vědět. Když mám nějaký problém tak se zdlouhavě nevykecávám s robotem, ale mluvím s živým informovaným operátorem, kterými mi zatím pokaždé byl schopný podat potřebné informace. A co je asi taky důležité, cenu jsme nebyli nuceni si zafixovat jak to jinde třeba vyžadují. Takže jsme určitě rádi, že jsme do toho šli a energie si převedli k X-Energii.

KuKačička
71 příspěvků 23.03.18 13:51

JJ, máme u nich obojí, ale řešilo se to postupně, kvůli původním smlouvám, který měly jinak výpovědní lhůty, ale X Energii to nedělalo problém, plyn vyřešila první a elektřinu si jakoby předpřipravili a vhodnou dobu za nás pak podali ukončení smlouvy a převedli si nás. Takže pro nás v obou směrech bez starostí. :)

LiborkaKryslova
106 příspěvků 04.04.18 13:45

Ahoj Reanato, já mám změněno k X Energii. Mám to zařízený přes prodejce a domluvila jsem se s ním pro jednodušší manipulaci, že mi převedl k nim jak plyn tak elektriku. Poradil mi to, tak jsem na něj dala. A po téhle zkušenosti, kdybych ještě někdy měnila, tak bych to udělala znova. Ale zatím to určitě nehrozí jsem s nimi spokojená, cena, komunikace dochvilnost… vše OK. ;-)

Reanata
122 příspěvků 10.04.18 13:52

Holky, ještě bych se chtěla zeptat, jak dlouho vám trvala změna dodavatele. A jak jste poznali, že už berete elektřinu a plyn od nového dodavatele?

LiborkaKryslova
106 příspěvků 10.04.18 17:07

Ty vogo já mám pocit, že to byly nějaké 3-4 měsíce, ale už si to moc nepamatuju. A poznala jsem to tak, že mi asi 14 dní před zahájením dodávek poslali dopis s rozpisem záloh. Bylo to úplně v poho, žádné obavy, že byste třeba byli bez proudu. ;)

NellaVary
55 příspěvků 25.04.18 14:11

My jsme také u tohoto dodavatele. A jednoznačně můžu potvrdit podle vyúčtování, že jsou levnější než dominanti, ty jsme měli odjakživa, co jsme nechali udělat tuhle změnu tak ve vyúčku přeplatek. Dřív vím že jsme měli zálohy přes 7000korun, ty drobný nevím a teď platíme 5000 něco. Takže paráda :palec:

Davidhomer
37 příspěvků 04.05.18 13:53
@Reanata píše:
Holky, ještě bych se chtěla zeptat, jak dlouho vám trvala změna dodavatele.

Snad vám nebude vadit rada od chlapa. Záleží na tom jakou máte podepsanou aktuální smlouvu. V podstatě máte tři možnosti a to smlouvu na neurčito, u který je obvyklá vypovědka tři měsíce a ta začíná běžet od prvního dne následujícího měsíce po obdržení výpovědi. Pak pokud máte smlouvu na dobu určitou tak může samozřejmě smlouvu ukončit hnedka, ale zaplatíte penále podle ceníku dodavatele a nebo si počkáte do jejího konce a pak přejdete k novému dodavateli. Což byla třeba naše situace, že jsme počkali a pak přešli k X Energii, která v podstatě za nás všechno přebrala a vyřídila, ale to už tu asi někdo psal myslím, jak to oni mají zmáknutý. No a pak je ještě třetí možnost a to pokud máte smlouvu fixovanou na delší dobu dva a více let, mám pocit, že deset let jsem viděl jako možný max. Tam je dobrý podepsat smlouvu nový firmě hned a oni už si sami ohlídají dobu, kdy to začít vyřizovat. Teď si uvědomuji, že dodavatele můžete ještě změnit pokud vám změní cenu či podmínky a to od něj můžete prchnout hned bez penále. Doufám, že jsem vám alespoň trochu pomohl.

Reanata
122 příspěvků 11.05.18 13:53

@Davidhomer Vůbec nevadí, za každou radu a pohled jsem ráda, kór když je od zkušeného chlapa. A smlouvu teda nevím jak mám to se budu muset podívat a nebo možná spíš také zavolám dodavateli jak to u nich mám, protože pochybuju, že se v tom papíře sama vyznám. Ale už jsem přesvědčená, že se s energiema taky přestěhuju k té X energii, abych to měla levnější, ale teď hold kdy a jak budu moct.

Davidhomer
37 příspěvků včera v 13:40

@Reanata Tak jak jste na tom, už jste něco zjistila?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama