X energie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Reanata
123 příspěvků 08.03.18 13:32
X energie

Ahoj, jakého máte dodavatele energií – plyn a elektřina? Troufli jste si holky už na změnu, nebo zůstáváte pořád u jednoho a toho samýho? Kamarádka se mi včera u kafe chlubila, že jak se loni stěhovala do novýho bytu, tak si nechala poradit a energie si převedla k nějaké firmě X energie (doufám, že to píšu správně) a letos jí prej už vraceli. Takže jsem taková nalomená, že bych si to k nim dala taky, protože byty máme podobně velký a pár korunek by se mi určitě hodilo ušetřit. Máte s touto firmou ještě někdo nějaké zkušenosti? :) Budu vám vděčná :kytka:

Reakce:
 
Josefinaw
128 příspěvků 12.03.18 15:39

Máme jen elektřinu a zůstáváme beze změny, řídí si to můj manžel

 
KuKačička
72 příspěvků 13.03.18 15:43

Joo my k X Energii přešli. Nepřijde mi na tom nic divného, nabídek už jsme doma měli hodně, ale tady už to máme podepsaný už nějaký tři roky a zatím jsme s nimi spokojený. Naše zkušenosti nám velí zůstat, když to máme v pořádku a bez doplatků. Je to o tom co hledáš :)

 
Reanata
123 příspěvků 16.03.18 13:42

@KuKačička Co hledám, chtěla bych platit o něco míň než teď, a když jsem viděla, že se to kamarádce podařilo a jen že přešla k jiné firma, k X energii, tak si říkám, proč by to nemohlo zafungovat i u mě :D..a vy u nich máte elektřinu i plyn?

 
Lucka Popová 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 14:40
Moje zkušenosti s X-Energií

Dobrý den, my jsme s X-Energií maximálně spokojení. Když dochází z jejich strany k nějakým změnám, tak o tom dávají vědět. Když mám nějaký problém tak se zdlouhavě nevykecávám s robotem, ale mluvím s živým informovaným operátorem, kterými mi zatím pokaždé byl schopný podat potřebné informace. A co je asi taky důležité, cenu jsme nebyli nuceni si zafixovat jak to jinde třeba vyžadují. Takže jsme určitě rádi, že jsme do toho šli a energie si převedli k X-Energii.

 
KuKačička
72 příspěvků 23.03.18 13:51

JJ, máme u nich obojí, ale řešilo se to postupně, kvůli původním smlouvám, který měly jinak výpovědní lhůty, ale X Energii to nedělalo problém, plyn vyřešila první a elektřinu si jakoby předpřipravili a vhodnou dobu za nás pak podali ukončení smlouvy a převedli si nás. Takže pro nás v obou směrech bez starostí. :)

 
LiborkaKryslova
107 příspěvků 04.04.18 13:45

Ahoj Reanato, já mám změněno k X Energii. Mám to zařízený přes prodejce a domluvila jsem se s ním pro jednodušší manipulaci, že mi převedl k nim jak plyn tak elektriku. Poradil mi to, tak jsem na něj dala. A po téhle zkušenosti, kdybych ještě někdy měnila, tak bych to udělala znova. Ale zatím to určitě nehrozí jsem s nimi spokojená, cena, komunikace dochvilnost… vše OK. ;-)

 
Reanata
123 příspěvků 10.04.18 13:52

Holky, ještě bych se chtěla zeptat, jak dlouho vám trvala změna dodavatele. A jak jste poznali, že už berete elektřinu a plyn od nového dodavatele?

 
LiborkaKryslova
107 příspěvků 10.04.18 17:07

Ty vogo já mám pocit, že to byly nějaké 3-4 měsíce, ale už si to moc nepamatuju. A poznala jsem to tak, že mi asi 14 dní před zahájením dodávek poslali dopis s rozpisem záloh. Bylo to úplně v poho, žádné obavy, že byste třeba byli bez proudu. ;)

 
NellaVary
55 příspěvků 25.04.18 14:11

My jsme také u tohoto dodavatele. A jednoznačně můžu potvrdit podle vyúčtování, že jsou levnější než dominanti, ty jsme měli odjakživa, co jsme nechali udělat tuhle změnu tak ve vyúčku přeplatek. Dřív vím že jsme měli zálohy přes 7000korun, ty drobný nevím a teď platíme 5000 něco. Takže paráda :palec:

 
Davidhomer
38 příspěvků 04.05.18 13:53
@Reanata píše:
Holky, ještě bych se chtěla zeptat, jak dlouho vám trvala změna dodavatele.

Snad vám nebude vadit rada od chlapa. Záleží na tom jakou máte podepsanou aktuální smlouvu. V podstatě máte tři možnosti a to smlouvu na neurčito, u který je obvyklá vypovědka tři měsíce a ta začíná běžet od prvního dne následujícího měsíce po obdržení výpovědi. Pak pokud máte smlouvu na dobu určitou tak může samozřejmě smlouvu ukončit hnedka, ale zaplatíte penále podle ceníku dodavatele a nebo si počkáte do jejího konce a pak přejdete k novému dodavateli. Což byla třeba naše situace, že jsme počkali a pak přešli k X Energii, která v podstatě za nás všechno přebrala a vyřídila, ale to už tu asi někdo psal myslím, jak to oni mají zmáknutý. No a pak je ještě třetí možnost a to pokud máte smlouvu fixovanou na delší dobu dva a více let, mám pocit, že deset let jsem viděl jako možný max. Tam je dobrý podepsat smlouvu nový firmě hned a oni už si sami ohlídají dobu, kdy to začít vyřizovat. Teď si uvědomuji, že dodavatele můžete ještě změnit pokud vám změní cenu či podmínky a to od něj můžete prchnout hned bez penále. Doufám, že jsem vám alespoň trochu pomohl.

 
Reanata
123 příspěvků 11.05.18 13:53

@Davidhomer Vůbec nevadí, za každou radu a pohled jsem ráda, kór když je od zkušeného chlapa. A smlouvu teda nevím jak mám to se budu muset podívat a nebo možná spíš také zavolám dodavateli jak to u nich mám, protože pochybuju, že se v tom papíře sama vyznám. Ale už jsem přesvědčená, že se s energiema taky přestěhuju k té X energii, abych to měla levnější, ale teď hold kdy a jak budu moct.

 
Davidhomer
38 příspěvků 23.05.18 13:40

@Reanata Tak jak jste na tom, už jste něco zjistila?

 
Reanata
123 příspěvků 24.05.18 14:16

Jop, dovolala jsem se a ani nedělali žádné drahoty, že by tu informaci nechtěli poskytnout, smlouvu mám u nich prý podepsanou na dobu neurčitou, že původně jsem jí měla nějak na dva roky, ale pak se překlopila do tý na neurčito.

 
Davidhomer
38 příspěvků 24.05.18 18:09

@Reanata No tak to máte to nejjednodušší možné řešení, stačí tedy když podepíšete smlouvu s X Energií a oni už to za vás zadarmo celé vyřeší s vaším dodavatelem. Vy jim to akorát potvrdíte. :palec:

 
PavluseLll
96 příspěvků 13.06.18 13:19

Za mě přepis taky vyřídili, takže jsem nemusela lítat po pobočkách, zvládli jsme změnu u elektřiny i u plynu na jeden zátah. :)

 
Nikola Ř. 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.18 13:17

Já jsem ke změně dodavatele přišla jako slepý k houslím, jeden den se u mě objevila paní, že jde kontrolovat cosi o energiích a už mi povídala jak bych u X energie mohla ušetřit. Jako ženský jsme si celkem sedly, takže jsme stihly probrat i hafo dalších věcí od dudlíku po pořízení novýho auta :D kdyby nespěchala, tak by to byl klasický dámský sedánek u kafe minimálně tak na tři hodiny :D..ale když odcházela, tak já jsem měla udělaný nový smlouvy a elektřinu s plynem jsem konečně měla u jedný firmy a za to jsem byla moc ráda :) Na výsledek si ještě musím počkat :)

 
PavluseLll
96 příspěvků 25.07.18 13:13

Souhlasím, taky to mám poprvé vedený jednou firmou, původně jsem myslela, že to není možné, že každá firma se specializuje na jinou dodávku energie, ale byla jsem vyvedena z omylu a proto jsem s tím taky souhlasila. A můžu říct, že mi to naprosto vyhovuje a i ta sleva je od X Energie super :)

 
AmalyLove
63 příspěvků 04.09.18 12:37
Proč zrovna X Energii?

A proč jste se pro ně rozhodli? Mají lepší ceny, nebo…?

 
KuKačička
72 příspěvků 06.09.18 10:27
@AmalyLove píše:
A proč jste se pro ně rozhodli? Mají lepší ceny, nebo…?

No u nás to bylo určitě kvůli ceně, jen tak pro zábavu, že bychom neměli co dělat, bychom to určitě nedělali. Známí měli se změnou dodavatele energií dobré zkušenosti, podařilo se jim celkem slušně ušetřit, tak nám to v mezi diskuzi poradili. X Energie nás vychází v rámci toho co se za energie platí levně.

 
veorinka
95 příspěvků 14.09.18 12:26

@AmalyLove Nám se X energie líbila včetně nízkých cen i svojí nabídkou prozákaznických benefitů, tím myslím třeba slevovou kartičkou, nevím teda jestli jí ještě teď nabízí, my už jí máme delší a párkrát jsme přes ní slevy čerpaly, bylo to fajn. :)

 
AmalyLove
63 příspěvků 27.09.18 15:24
X Energie

@KuKačička @veorinka Holky díky za Vaše hodnocení, doma jsme o tom taky hodně pouvažovali a plus tady to co jste mi poslali tak jsme se nějak upevnili v našem výběru, že X Energie bude vhodnou firmou jako prvotina do našeho novýho domku. Budeme mít tepelný čerpadlo, tak to už samo o sobě by nám mělo něco ušetřit.

 
Roztocilkaa
130 příspěvků 19.10.18 15:56

X energie je prozatím jedním z nejlevnější dodavatelů, proto jsem si u nich nechali sjednat smlouvy. Nejdřív jsme přemýšleli jen o samotném plynu, ale doporučili nám ať si to necháme u sebe, že to pro nás ponese míň starostí, když to bude řešit jedna firma. Ta cena je asi nejhlavnější. :)

 
Déňa85 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.18 14:57

U nás má XEnergii zařízenou majitel bytu, má na sebe vedený i energie a my mu posíláme zálohy, prý je na to takhle zvyklý už léta a ještě s tím nikdy neměl problém, tak jsme mu na to řekli fajn. Po prvním roce v bytě nám dokonce snížili zálohy a ty si teďka držíme už druhým rokem, takže aniž bychom si je vybrali tak jsme spokojení :)

 Váš příspěvek