Tlak na hrudi a bolest zad

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
JANKALEX
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 15:06
Bolest na hrudi..

Dobrý den, je mi 38 let před 5ti lety jsem se léčila na onkologi s děl. čípkem, pošlední dobou mám bolest na hrudi, občas jde píchání i do ramen a mezi lopatky, také cítím jakoby tupou bolest v jícnu, veškeré problémy mám bud chvilkové, ale začínají se stupnovat čím dál víc a drží mě i několik dní v kuse..
Děkuji za odpověď JANA.

Bábina
1450 příspěvků 30.8.12 15:59

To co popisujete může mít spoustu příčin, Onemocnění sdce, cév, štítné žlázy, hrudní páteře a nebo vracení se trávicích šťáv ze žaludku do jícnu. Z Vašeho popisu se nedá víc určit. Je potřeba napsat, bolí vás to po jídle, při jídle, a když tak jakém(reflux)máte bušení srdce bodavou bolest a brnění ruky(srdce),přibýváte nebo ubýváte na váze? Je vám horko nebo velká zima(ŠŽ)Bolí Vás to při určitém pohybu, při zakašlání, při nesení břemene, při ležení na zádech?(páteř)-Tak a teď mi poraďte co já si z Vašeho popisu mám vybrat.

JANKALEX
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 22:26
Bolest na hrudi..

..děkuji za odpověď a upřesnuji: takže bolí mě to nezávisle na jídle během dne, bušení srdce nemám, 2× jsem si všimla, že mi začala brnět levá ruka i noha, na váze přibývám a návaly horka mám také, ale to vše prý k vůli předčasné menopauze. Také se mi stane, že mě začne bolet na hrudi jde mi to do ramen a nemůžu vydechnout, úplně mě to sevře… Bolí mě na hrudi aniž bych něco dělala namáhavého, prostě jen tak z ničeho nic, nebo se mi stalo zrovna nedávno, svíralo mě tak moc i pod žebry, když jsem ležela delší dobu bez hnutí u TV.

Bábina
1450 příspěvků 30.8.12 23:48

Děkuji za upřesnění, ještě by mně zajímala ta předčasná menopauza, pokud není uměle vyvolaná z důvodů onko onemocnění a není dotována hormony.Bylo by možná dobré nechat si nabrat krev na štítnou žlázu. Jinak se to dá přičíst i k projevům menopauzy, Ale brnění levé strany mi zase spíše ukazuje na srdeční nebo cévní problém. Ale může to být bohužel i od hrudní páteře. Do dalšíko bloku Vám překopíruji cvičení které je testem na páteř a prosím, Vy mi pak popište Vaše pocity. Pokud naše spolupráce bude na delší čas bylo by dobré aby jste si udělala místo přihlášní registraci. Tím dostanete k nick obálku a mážeme pracovat v soukromí.

Bábina
1450 příspěvků 30.8.12 23:51
pro JANKALEX

Tady je ten test:Zkuste si udělat test. Sednete si na židli přesně tak, aby všude vaše tělo drželo pravý úhel. Záda rovná. Cvičte bez obuvy. Zvednete špičky nohou od zemně, paty zůstávají na místě. Zárověň zpevňujete svaly na stehnech, hyždích a břicha, vypínáte hrudník. Ramena se tlačí jakoby k bokům a ruce ohnutá v loktech jdou do rozpažení a prsty zaťaté, jako by jste chtěl odhodit míč. Krk vytahnout co nevíce a bradu tlačit do dolíčku mezi klíčními kostmi. Celá cvičení se dělá na hluboký nádech. Tahem ne hmitem.Za dvě doby zadržet dech a pak s výdecham uvolnit(hadrová panenka)pokud Vás při cviku věkde v zádech zabolí, tak je to opravdu páteř. -CVIČENÍ NA ZKOUŠKU POSTIŽENÍ PÁTEŘE.

JANKALEX
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.12 13:56

..ano jak už jsem psala, léčila jsem se s rakovinou děl. čípku a proto mám předčasnou menopauzu, hormony razantně odmítám, tak užívám alespon GS MERILIN, testy na štítnou žlázu mi dělali asi před 2 měsíci a vše v pořádku, byla jsem i na sono jícnu a také O. K.
Ale dnes ráno jsem byla tedy u lékaře a paní dr. mi řekla, že bolest na hrudi a mezi lopatky mám z krční páteře, tedy cévy a srdce vyloučila! Také mě poslala na RTG na plíce a kosti a předběžně mám vše čisté, tak jsem ráda, že to je jen „krční páteř“ a ne nic horšího… :)
Ale váš cvik si určitě vyzkouším…děkuji.

Bábina
1450 příspěvků 31.8.12 14:27

Jednak si to otestujete, kde jsou svaly nejvíce stažené. A pak můžete to dělat i jako cvičení při televizi atp. Alespoň 4X za sebou. Pokud budete potřebovat rady jak na bolest páteře, můžete se podívat na babské rady. Najdete je nahoře na této stránce a kliknete si na ně. Pokud se budete špatně orientovat, klidně Vám to napíšu znova.Tam jsem je dala k volnému použití, protože „bolavá záda“má snad každý druhý. Pokud budete něco po vyšetření potřebovat vyjasnit nebo nějakou radu tak zase klidně napište.

JANKALEX
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.12 14:31

..určitě děkuji, ale ještě by mě prosím zajimal váš názor na to co mi řekla doktorka, nevím jak si může být jistá že to není od srdce, nebo cévy, přeci se vše nemůže svádět na páteř, ne?

Bábina
1450 příspěvků 31.8.12 14:56

No pokud Vám udělala EKG tak tomu věřte. Ale pokud ne, tak třeba jí zkušenost vede k tomu, že to tak je. Protože víte, že sama jsem Vám napsala několik věcí, které mají stejné příznaky. Vyčkejte RTG páteře. Pak budem chytřejší. A udělajte si ten test.Ten hodně napoví. Pokud Vás někde zabolí při správném provednení cviku.Je to jasná páteř.

JANKALEX
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.12 15:04

EKG mi nedělala jen měřila tlak 120/80 a předběžně dle výsledků z RTG je to dobrý, kdyby něco..to by už viděla na snímcích ne? :(

Bábina
1450 příspěvků 31.8.12 15:06

Tlak máte jak mladice.Tak srdce a ani cévy to opravdu nebudou.To by se na TK ukázalo.

JANKALEX
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.12 15:41

..tak super děkuji za vše a po cvičení písnu zda mě něco bolelo :)

Bábina
1450 příspěvků 31.8.12 15:48

Dobře jsem sama zvědavá, ale, mohu Vás o něco poprosit? Udělajte si prosím misto přihlášení registraci. Jednak se můžete kouknout na můj profil, aby jste věděla kdo Vám radí a jednak dostanete obálku, k nick, kde si budeme psát jen my dvě. Jsou tu lidé, kterým někdy vadí, když korespondence na diskusi je delší nežli dva dopisy mezi mnou a zadavatelem. Děkuji

JANKALEX
4 příspěvky 31.8.12 15:57

..tak jsem se právě zaregistr. zatím děkuji a určitě písnu :mavam:

terezabal
1 příspěvek 4.9.12 15:43
pro Bábina

Dobrý den,

prožívám podoné pocity jako Sinecod:
zdravim…můj problém je v tom, že mám spíše úzkosti,,pořád z něčeho strach..co bude v práci..zda se něco nestalo…atd..včera v klidu z ničeho nic se mi udělal tlak na prsou a šlo to až do krku,,bylo to šílené..tyhle stavy jsem měla,,při rozchodu s přítelem…můžete mi sdělit co to je??
Já jsem se tedy s nikým nerozešla, jsem vdaná, ale mám složitý vnitřní život. Co by mohlo pomoci? Přemýšlela jsem i, zda to není nějak spojeno se zablokovanými žebry - přes tenhle odkaz jsem se vlastně na Vás dostala. Včera mi bylo opravdu zle a nevěděla jsem, co se děje. Nemohla jsem se nedechnout (mám problém s žebry a páteří), ale zpanikařila jsem a dostala se do stavu, jako psala paní viz výše. Nakonec jsem skončila v nemocnici, za jeden den prošla veškerými vyšetřeními přes EKG, rentgeny atd - všechno v pořádku. Mám problém s žebry, jak jsem již psala, ale mám pocit, či vím, že tady hraje velkou roli psychika. Můžete poradit co dělat v takové situaci - nedokáži to ovládnout.

Děkuji předem

Tereza
terezabal@seznam.cz

Bábina
1450 příspěvků 4.9.12 18:11

Pokud žebra máte už vpořádku a EKG nega, pak je opravdu možná varianta nervového původu. Píšu záměrně nervového a ne neurologického. Neurologický problém jsou vaše záda a žebra, která se daji odstranit manipulací, cvičením a správným dýcháním. Ale nervový problém jako uzkost a pocity paniky a strachu by asi chtěli odborníka na psychiku.Nebo si probrat vše, co by Vás do tohoto stavu mohlo přivést. Ale protože jste registrovaná, tak bych toto raději řešila na doukromé stránce. Víte je to na delší dobu. A Některým účastníkům diskuse vadí, když na veřejných stránkách píšu dlouho s jedním dotazovatelem. Zatím bych dala kozlíkové kapky podle návodu výrobce, protože každý je dělá jinak silné. A to jen na noc.Je to na uklidnění. A zkuste si na papíře probrat co se stalo ve Vašem životě takového, že jste v této situaci. Svojí adresu na mail neuvádějte a raději ji odstraňte. Nevíte co sem chodí za lidi.Ale já ano.

Myshak1208
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.12 19:45
Tlak na hrudi atd

Dobrý den, delší dobu mám bolesti na hrudi, hlavně v oblasti hrudní kosti a v žebrech ve vrchní části hrudníku (pod klíční kostí). Obvykle mě bolí i levé rameno a brní mi obě ruce. Zároveň mě píchá pod lopatkou při nádechu a cítím chvění na srdci. Často se mi špatně dýchá. Dnes jsem byla u obvodní dr. u které jsem se zhroutila, nemohla jsem dýchat a srdce mi prudce bušilo a bylo mi na omdlení. Okamžitě mi udělali EKG které bylo v normě, tlak 110/70. Dr to odhadla na zablokovaná žebra a žádala neurologické vyšetření STATIM. Neurolog mě prohlédl a napravil mi krční páteř a žebra. Když jsem mu řekla že mi i často brní část zad, noha adt doporučil mi EEG. Na to jdu ovšem až 3.10. Ve zprávě napsal „MN přim blok CO a cTH více vlevo“.. Myslítě že jsou všechny tyto potíže opravdu jen od žeber? po tom co mě napravil se mi ulevilo, ovšem po pár hodinách se potíže vrátili, včetně pocitu mdloby a knedlíku v krku. Musím ještě dodat, že jsem prakticky 24hod ve stresu, jak v osobním životě tak v pracovním. Cítim se hrozně unavená a nic mi nepomáha.. Děkuji za odpověď

Bábina
1450 příspěvků 13.9.12 20:03

Ještě bych nechala nabrat krev na štítnou žlázu. A od páteře hlavně hrudní se mohou dít věci, že ani lékaři nevěří. ještě by vám mimo EEG měli udělat měření nervových vzruchů a tonusu svalů. Ale páteř zejména hrudní a tím i hrudní koš a stres dohromady to je kombinace hrozná. Pomůže Vám dobrý masér a cvičení, ale nejprve bych byla ráda aby jste udělala pohybový test. Už jsem ho někde na stránce psala, tak pokud si moje rady pročtete určitě na něco pro vás naleznete .Ono se totiž to samé, tedy bolest na hrudi dá napravit u všech lidí stejně. Pokud to nenajdete zadejte si registraci a já vám test a proistresové cvičení překopíruji do obálku kterou tím získáte. Popřípadě můžete použít na zmírnění bolesti zábaly z nahřátého hlávkového zelí nebo z naklepaných listů břízy. Nebo z vařených brambor a pálivé papriky. Vše najdete na babských radách (nahoře v nabídce) kde jsem to dala k volnému použití.

jane84
4 příspěvky 10.10.12 10:33

Dobrý den,
mé problémy začaly řekla bych 5 let zpátky. Měla jsem docela stresující práci, a najednou jsem si začala ztěžovat na ztuhlá záda, nejvíce mezi lopatkami. Ale občasným plaváním se to zmírnilo. Občas jsem pociťovala bušení srdce, ale to jsem přikládala spíše tomu, že jsem docela nervák a všechno si moc beru.
A nyní se mé zdravotní potíže zhoršili..moje obvodní lékařka mi řekla, že je to nejspíš od páteře a poslala mě k panu ortopedovi, který mi odblokoval krční páteř a mezi lopatkama mi udělal opichy, že tam je to prý zablokované moc. Ale tuto diagnózu určil bez rentgenu a já bych řekla, že je mi ještě hůř. Nejhorší je to po ránu, začne mě bolet hlava, špatně se mi dýchá, tlak a bolest mezi lopatkami. Vezmu si Ibalgin a myslím, že to trošku povolí. Ale i tak mám strach, aby to nebylo něco horšího, než záda..A ještě k tomu jsem šíleně unavená, což jsem taky nikdy nebývala. Přečetla jsem si z vašich příspěvků radu, jak určitým cvikem zjistit, zda je problém v zádech. Když jsem cvik provedla, táhlo mě to v levé lopatce až k ramenu, mohl by tedy být blok tam?
Děkuji za radu.

Bábina
1450 příspěvků 10.10.12 10:49

Přesně tam, kde Vás cvičení táhne tak tam blok je. Potřebovala by jste ale místo opichů dobrého maséra a nějakou rehabilitaci. A s páteří se raději obraťte na neurologa nežli na ortopeda. Povolit by vám pomohl možná i z některých obkladů. Buď zelný a nebo bramborový. Nevím jestli jsem je už tady psala, ale v každém případě je najdete na babských radách pod mým jménem. Nejlepší cvičení na tento problém je cvičení pro ženy po ablaci prsu. Některé lékárny mají koutky s potřebnám zbožim a tedy i cvičební plán. Toto cvičení je právě zaměřeno na uvolnění bloku páteře a ramenou.Nebo se dá sehnat na onku.Ale i reha centra mají dobré návody. Takže, teplo, masáže a cvičení a nebo v kosmetice, kde dělají masáž lávovými kameny.Ta pomáhá dobře, ale není hrazená. Místo které vás táhne ještě dobře promasírujte mastí buď koňskou prohřívací, nebo kostivalovou, případně něčím z lékárny, ale ibalgin je slabá maset. Lepší jsou gely.

jane84
4 příspěvky 10.10.12 10:59

Děkuji za odpověď. Vyzkouším ještě tedy neurologa a nějaké ty masti.
Ještě jsem zapomněla uvést, že mám sedavé zaměstnání, takže ty záda asi opravdu trpí. Ale je opravdu možné, aby mi od té páteře bylo tak špatně? A hlavně vždy v ranních či dopoledních hodinách? Začně mě dost bolet hlava, mám pocit na omdlení a hrozný tlak mezi lopatkami a až v šíji. A mám méně citlivou levou ruku. Měla jsem angínu a od té doby se mi to takhle zhoršilo.

Bábina
1450 příspěvků 10.10.12 11:10

Věřte tomu, že páteř pokud není vpořádku umí dělat divy. A nerychlejší úlevu přináší dobrá masáž. Případně akupresůra. Ještě Vám poradím jeden figl. Odtahněte si prsty jedné ruky palec na noze od ostatních prstů a druhou rukou promasírujte kloub co přechází do nártu. Pořádně palce točte a hýbejte a pokud kolem kloubu najdete bolavé místečko, tak promasírovat a ošetřit mastí stejně jako ramena a záda. Proč? To je na dlohé povídání, ale věřte mi. B

jane84
4 příspěvky 10.10.12 11:25

Vyzkouším, děkuji. Možná jsem malinko hypochondr, ale hned ty stavy přiřazuji k infarktu, angíně pektoris a nevim co ještě :-) ale když jsem holt do teď tyto problémy neřešila, tak jednou zhoršení příjít muselo. A ještě se zeptám, jak je na páteř dobré plavání? Byla jsem totiž plavat a poté se mi jakoby pod lopatkou udělala modřina, tak nevím, zda to přisuzovat tomu plavání.

Bábina
1450 příspěvků 10.10.12 12:04

Plavání, pokud možnost máte, je moc dobré. A já se nedivím, že jste měla strach protože lidé nevědí, že páteř není jen bolest v zádech, ale i bolest celého člověka a příznaky symulují jiné nemoci.Ale ,proto je lepší navštěvovat pro léčbu neurologa, protože ten je specialista. A pokud to ortobed řekl bez rengenu, nedivte se.Ona nebolí přímo páteř, jako ty kosti, pokud není něco s ploténkou nebo zlomený obratel.Ale bloky jsou vidět i pouhým okem, tedy, kdo je vidět umí. Což u ortopeda předpokládám.

moniiička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.12 16:11
tlak v krku a zádech

Dobrý den, manžel má delší dobu problémy s tlakem v krku/v jamce/ a po chvíli i u lopatek. Životosprávou si upravil krevní tlak i cholesterol. Prodělal vyšetření srdce, slinivky a štítné žlázy, vše je v pořádku. Ale tyto stavy, které připomínají problémy se srdcem neustupují. Matka má ang. pectoris, proto máme obavy, aby neměl stejné problémy. Zatím po vyšetřeních je vše v pořádku. Může to tedy být něco od páteře? děkuji za odpověd ;)

Bábina
1450 příspěvků 18.10.12 16:40

Protože všechna vyšetření jsou nega, věřím že od páteře to bude. Ať manžel vyzkouší cvičební test.Tady je:Sedněte si na židli přesně tak, aby všude vaše tělo drželo pravý úhel. Záda rovná. Cvičte bez obuvy. Zvednete špičky nohou od zemně, paty zůstávají na místě. Zárověň zpevňujete svaly na stehnech, hyždích a břicha, vypínáte hrudník. Ramena se tlačí jakoby k bokům a ruce ohnutá v loktech jdou do rozpažení a prsty zaťaté, jako by jste chtěl odhodit míč. Krk vytahnout co nevíce a bradu tlačit do dolíčku mezi klíčními kostmi. Celá cvičení se dělá na hluboký nádech. Tahem ne hmitem.Za dvě doby zadržet dech a pak s výdecham uvolnit(hadrová panenka)pokud Vás při cviku věkde v zádech zabolí, tak je to opravdu páteř. -CVIČENÍ NA ZKOUŠKU POSTIŽENÍ PÁTEŘE. Je překopírované abych ho nemusela psát pořád dokola, proto je to"udělejte, sedněte si" a tak podobně. Samozřejmně, že to bude dělat manžel. Pokud opravdu to páteř bude poznáte podle tahů a bolestí při cviku a u něj by se jednalo asi hlavně o C páteř, tedy k testu si přidá pomalé otoření hlavy do prava a zvednout bradu co nejvíše. Vrátit se do výchozí pozice a pak teprve cvik udělat na druhou stranu.Jen prosím žádné vrtění a kroužení!!!Pokud to cviky ověří, doporučuji navštívit neurologa.Ale protože znám objednací termíny, tak můžete mi napsat a já manželovi napíšu nějaké obklady a mazání aby mu to trochu ulevilo. Můžete psát sem, a nebo si udělat registraci a kliknutím na mou obálku, můžete vztoupit do soukromé strámky. Tam si většinou beru lidi co potřebují pomoc delší dobu.

moniiička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.12 07:53

Dobrý den, velice děkuji za rychlou odpověď. Vyzkoušíme Vaši radu a ozveme se.
Děkuji Monika

Bábina
1450 příspěvků 19.10.12 08:29

Není zač děkovat, nijak jsem Vám zatím nepomohla.Ale pokud to opravdu páteř bude, můžete to používat(tedy manžel)Několikrát denně, po 3× opakovat, jako uvolňovací cvik.

moniiička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.12 09:49

Dobré sobotní ráno,
večer jsme zkoušeli cvičení podle Vašeho návodu, snad jsme to tedy dělali dobře.
Takže výsledek je takový, že ihned po cvičení se manželovi přitížilo co se týče bolesti v zádech a krčních svalů. Pro nás je to docela pozitivní zjištění, protože jsme dlouho polemizovali s myšlenkou, zda se to spíše netýká srdce atd.Hned jsem manželovi udělala bramborový zábal a řekla bych, že se mu možná na chvíli udělalo trošku lépe. Ráno vstával s bolestí v horní části zad a na hrudi a krku se zatím bolest neobjevila.Se zábaly budeme pokračovat, snad se mu uleví od bolesti a opět Vás budu informovat jak pokračujeme. Zatím děkuji a hezký den. Monika

Bábina
1450 příspěvků 20.10.12 10:34

Ono to najednou nepřejde. Až křeče poleví, tak toto testovací cvičení je dobré několikrát za den opakovat jako prevenci.Ale až odezní bolesti. Pokud by brambory neměly uspěch, je možné ještě dát zelný zábal, která se mění po 12.hod.Ale uvidíte.

kohou
4 příspěvky 26.10.12 18:58
bolest a strah

Dobrý den před osmi měsíci jsem skončila v nemocnici na kapačkách stres :-( nasadili mi kapačky vyšetřeni ekg v pořádku moč krev take rengen plic a pateře proveden na pateři cc syndrom dostala jsem guajacuran a pustili mě domu ale ted se situace vrací šla jsem k lekaři odblokoval mi krční páteř byla bloklá po dvou dnech mi narovnal bederní a asi hrudní ale já mám od včera bolesti jakoby žeber a jdou pod ruku a k hrudi jsem sama doma s dětmi a panikařím aby to nebyl infart je mi 27 let koupila jsem si leky hypnox zatím nepocituji ulevu guajacuran beru zase jsem z toho už zoufalá mužete mi poradit :-)

irisek 2
5 příspěvků 26.10.12 19:35

Dobrý den, přečtěte si můj příspěvek. trvalé bolesti zad a svalů. Měla jsem ty samé potíže jak vy. Nemusíte mít strach jsou to různé blokády jak žeber tak krční páteře a stoho jsou tyto potíže. Vyzkoušejte něco s toho co jsem psala -uleví se vám hned!!!

Bábina
1450 příspěvků 26.10.12 19:54

Guajacuran není na bolest, ale na uvolnění svalů. Na této stránce jsem několikrát psala test na to, jak poznáte že to jsou záda. Proveďte ho a uvidíte, zda to záda jsou. Pokud ano, bude to bolet na místech kde je křeč. Tam si můžete dát nějaký z obkladů které jsou na této stránce, Nebo na Babbských radách.(nahoře na stránce).Vezměte si Ibalgin a namažte si záda mazáním co máte od lékaře. Jinak už jen na pohotovost na obstřik nebo injekci. Lék který jste si koupila je na stres ale bohužel ne na bolavá záda. Podle Vašeho popisu to vypadá na blok v TH (hrudní ) páteři. Pokud mazání od lékaře nemáte, tak buď Ibalgin mast, koňská mast a nebo mast z kostivalu.

kohou
4 příspěvky 26.10.12 20:25

Konským balzamem mažu stale jen mi nejde do hlavy že byli odblokovány a ted mě bolí spíš ta žebra jsou bolestiva i na dotek a nebo už jsem jak hypochondr leky na stres jsem si koupila poněvadž mi vždy jak mě tam začne bolet se dostanu do stresu jinak když se nadechnu v pateři mě přeskočí už opravdu nevím jak dál… už myslím na nejhorší a pak se stresuji a jsem i nervozní už jsem skusila i nahřaty brambor s palivou paprikou uvidím zda to zabere muže i po odblokování cca týden krční 4 dny hrudní takový stav bojím se jít i ven že se mi něco stane už nevím :-(nechci zas skončit v nemocnici jen kvuli tomu že se bojím že je to třeba infart :-(

Bábina
1450 příspěvků 26.10.12 20:29

A udělala jste si to kontrolní cvičení? To Vám dá jistotu, že jde opravdu o páteř. Až to děláte, tak mi napište kde Vás to bolí.

kohou
4 příspěvky 26.10.12 20:40

Bolí to trošku u žeber ale spíš mi v páteři opět ruplo :-( v nemocnici mi našli cc syndrom co to vlastně je a co vše zpusobuje… a nemuže mi blokády zpusobovat muj tříletý syn?? jsou mu tři roky a má skoro 20 kilo občas ho zvedám už si opravdu nevím rady i jsem začla cvičit jak mi poradil doktor o odblokování té krční a bederní páteře a od té doby ted bolest u těch žeber :-( nic mě nebaví jen hledám rady po internetu nikdy jsem tak neplašila ale ted od té doby co jsem skončila před osmi měsíci na kapačkách se bojím :-(

Bábina
1450 příspěvků 26.10.12 21:02

No a jsme doma. Pokud ho taháte na ruce na jedné straně tak je blokáda jasná. Cvičení najdete v každé neurologiské poradně nebo v lékárnách. Ale dnes už i na rehabilitaci atp. Než ho seženete můžete testovací cvičení provádět několikrát za den vždy v sérii 5 cviků. Pro Vás ale by bylo nejlepší cvičení pro ženy po onko zákroku, po ablaci prsa.Tam je cvičení vypracované úplně pefektně. V některých větších lékárnách už mají prodej takovýchto potřeb a tam by se knížka dala pořídit.

kohou
4 příspěvky 26.10.12 21:07

Tahám ho v obou rukách po nasazení do kočáru určitě vše vyzkouším jen aby mi bylo lepe chtěla jsem volat i pohotovost zda to není opravdu něco vážného protože jsem na odblokování byla a ted toto a byla jsem bezradná bolí to u žeber k hrudí a občas i levá lopadka a hned pod rukou už jsem opravdu myslela na nejhorší uvidím udělám si zabal zalehnu a uvidím jak bude v noci moc děkuji za rady :roll:

Bábina
1450 příspěvků 26.10.12 21:19

Páteř má tu nevýhodu že každý její kousek symuluje určité příznaky jiné nemoci. Někdy pacienti projdou mnoha vyšetřeními a stále jsou nega. A teprve páteř ukáže, co je za problém. Výte, ono i když, nebo právě proto, že jste byla stimulovaná do normální pozice, mohlo dojít k tomu, že při zvednutí chlapce do kočárku, vám se opět udělal blok o kousek dál. Určítě nezvedáte hošíka v dřepu, tomu nevěřím. A stačí se špatně hnout. Podle léčby co jste popsala, jde asi opravdu o svalové křeče v zádech a to by opravdu chtělo cvičit. Stačí si najít pár dobrých cviků na uvolnění, protažení a posílení páteře. Nemusíte cvičit denně hodinu, ale dát zádům co potřebují a bude po bolesti. Omlouvám se, ale pro dnešek končím. Pracuji od 9 hod, ráno je s půl hodinou na oběd. Takže, pokud budete mít nějaké dotazy, tak zítra,

adéla20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.11.12 22:43
bolesti zad,levé ruky a bolesti celé levé strany u srdce

Dobry den..chtela bych se zeptat..mam velke problemy se zady..uz nekolikrat se mi stalo to co ted ale vzdy to preslo..boli me cela leva strana u srdce a cela leva ruka..prijde mi ze mam i nekdy třes v rukou a celkove je mi hrozne! zada me boli celA ale nejvic za krkem a na lopatkach..byla sem na vysetreni srdce kde mi delali EKG, ECHO, rengen srdce ale vse bylo v poradku! brali mi krev na vse mozne ale ta byla taky v poradku! takze chodim na rehabilitace ale ty mi taky vubec nepomahaj:-(uz nevim co mam delat! bolest leve ruky a cele leve strany je opravdu k nesneseni! poradte mi prosim co mam delat! mam i posledni dobou zvyseny tlak ktery sem vzdy mela naopak nizky..celkove se necitim vubec dobre! sem mesic po operaci slepeho streva..neni mozne ze ten tlak mam takle vysoky po operaci? slysela sem ze po operaci muze byt tlak vyssi ale nevim co je na tom pravdy! doktori mi delali dokonce i vysetreni na vylouceni plicni embolie ..tam bylo ale taky vse v poradku! nejvic me znepokojuje ale ta leva strana, bolest cele leve ruky a bolest u srdce..vsechny testy a vysledky mam v poradku a uz nevim na koho se mam obratit..prosim o radu a vas nazor..dekuji

Bábina
1450 příspěvků 7.11.12 23:16

Zvýšená krevní tlak po operaci je možný, ale né dobrý. Proto bych doporučila, česnekovou nebo hlohovou tinktůru. Nebo i česnekové pilulky. Nebojte se nebudete česnekem cítit. Snižte solení na minimum a upravte pitný režim. Na každých 10 kd váhy má člověk vypít pouze 3dcl vody.Na minerálky pozor. Vysoký krevní tlak je většinou důsledkem znečištěných jater.Ale u Vás zřejmě právě převažuje bolet zad. Můžete si koupit buď nějakou mast v lékárně, a nebo použít něco z obkladů co radím na této stránce a na Babských radách(najdete nahoře na stránce) a po obkladu promasírovat koňskou prohřívací a nebo kostivalovou mastí. A zkusit pomalu cvičit cvičení co uvádím jako testovací, vždy 4× za sebou několikrát za den. Povolí zkřečované svaly. Prášky na bolest s ohledem na Váš tlak bych moc nedoporučovala. Raději nějaký čaj třeba z meduňky na uklidnění bolestí. Doporučovala bych rehabilitaci nebo alespoň dobrého maséra. Váš popis ukazuje na křeč mezilopatkových svalů v hrudní páteří.

Dalibor7
224 příspěvků 16.11.12 21:31
Ploténka

Adélko je to tak jak píše paní Bábina. Jen si dovolím něco dodat.Toto už jsem řešil u mé kamarádky, nejsem masér ani doktor, prostě jen vím jak na to, ale chce to osobní kontakt, pokud chcete vědět víc, napište do mé soukromé schránky, určitě se domluvíme, tedy pokud od sebe nebudeme příliž daleko, já jsem od Olomoucka.

Bábina
1450 příspěvků 16.11.12 22:44

Dalibora doporučuji. Je opravdu dobrý a umí pomost.

Ajvina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.12 07:17
bolest v hrudníku

Dobrý den prosím poraďte mi, spadl jsem venku na náledí a jelikož jsem dost těžký, tak jsem si asi narazil žebro na pravé straně, v klidu to nebolí, ale při chůzi to bolí, při rychlejší chůzi dost, jinak modřinu nebo sraženinu nemám, jen se nedá moc ležet, nejhorší je to večer a ráno, potom když to trošku rozchodím, tak je to lepší, prosím poraďte co by mi pomohlo, obklady či stáhnout obinadlem. K doktorovi se mi nechce. Děkuji. Robert

Tr0l0l0l
8 příspěvků 10.12.12 10:45

Nechcete k doktorovi? Pak váš problém vyřeší
a) Mandlová dieta
b) Lano
c) In Water-ending
d) Dejte mi adresu, pošlu vám pár toxických látek, dneska máme laborky
Pokud chcete poradit, napište mi na mail Arienai@seznam.cz :)

Ajvina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.12 10:56

No coment debile :zed:

Dalibor7
224 příspěvků 10.12.12 17:24
Dalibor7

Víte Roberte, to co popisujete bych odhadl na nalomené žebro, Já měl žebro zlomené a pomohlo stáhnout si v místě bolesti hrudník pevným opaskem, sice to bylo nepříjemné, ale určitě příjemnější, než ta bolest při každém nádechu a td.Mohl jsem aspon normálně fungovat, ale u Vás to opravdu typuju na naražené nebo nalomené žebro, kdyby jste to měl zlomené, stěžoval by jste si trochu víc, ale zkuste se stáhnou v místě bolesti opaskem, ale hodně stáhnout a třeba se Vám uleví a pokud se uleví, nesundávejte ten opasek ani při koupání několik dní.

ajvina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.12 06:38

Díky moc za odpověď, zkusím si teda stáhnout hrudník a uvidím, ještě mi prosím poraďte zda si koupit třeba ibalgin gel od bolesti nebo něco takového? Dík Robert

Dalibor7
224 příspěvků 11.12.12 07:30
Dalibor7

Můžete zkusit nalgesin, nepoškozuje žaludek, co se týče gelů tak s tím nemám žádné zkušenosti.

Adadelka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.12 20:49
Naražená žebra?

Dobrý den,
před týdnem jsem upadla ve vaně, žebry přímo na hranu vany. Ze začátku mě to moc nebolelo, ale pak jsem v noci usnula na břiše, myslím, že tam i křuplo a od té doby mi žebra neskutečně bolí. Nemůžu se zhluboka nadechnout, nemůžu se moc hýbat, nejhorší je vstát, když ležím. Na stejné straně mi píchá i v zádech. Může to být naražené? Co s tím? :(

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek