Diskuze o diagnostice

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Dr.House
622 příspěvků 30.1.12 17:48

já se přiznám že jsem to viděl jen na pitevním stole. ale asi ano, i přesto jsou tyto hrdinské matky opravdovými hrdinkami a to dítě porodí a doufají..ale to je tak jeden případ za půl milionu porodů ve světě že se narodí toto dítě s touto genetickou vadou. možná i mín.

Dr.House
622 příspěvků 30.1.12 21:20
DIAGNOZA Z RLP

stará dobrá písemná kazuistika: a uděláme to zábavnou formou…bude na 2 části. toto je ta 1) tu druhou napíši až se vyjádříte..tak šup lékaři RLP :lol:

Slečna 19 let, voláno na záchrannou službu 15:30 pro náhlé zhoršení stavu, kdy přišla ze školy. Najednou se jí udělalo zle od žaludku, nával horka, křeče do rukou nemůže hýbat rukama křeč v oblasti obličeje a nepravidelné dýchání - lape po dechu, na žádost dispečera - puls je rychlý, jiné příznaky nebyly zjištěny.Od rána neměla žádné problémy - pila celý den, jedla bagetu z automatu. S ničím se neléčí.Volající je matka. ihned byl vyslán s tímto požadavkem vůz RLP. dojezd klasika cca 12minut.

NAD ČÍM BYSTE UVAŽOVALI BÝT LÉKAŘEM DO PŘÍJEZDU?

Tom69
172 příspěvků 30.1.12 22:05
Dr.House

Napadla by mne intoxikace něčím z té bagety. Botulotoxin či tak něco. Tom

Stanislava24
72 příspěvků 31.1.12 09:00

Tome, kdyz si prectes priznaky otravy botulotoxinem, tak to ne uplne sedi…otravenz clovek ma mlhave videni, sucho v ustech, polykaci potize…i kdyz tento jed napada nervovou soustavu, tak spis ve stylu, ze dojde k obrne svalu, ne ke krecim…ale uvaha dobra, mozna to mohlo byt neco jineho z te bagety…

Stanislava24
72 příspěvků 31.1.12 09:02

Jako, co se tech kreci tyka, tak by na to dokonce sedel i tetanus, ale clovek predpoklada, ze 19tileta holka bude od 15ti ockovana…

Stanislava24
72 příspěvků 31.1.12 09:17

A nemohla by to být tetanie, resp. tetanický záchvat?

Dr.House
622 příspěvků 31.1.12 09:18

vedle…soustřeďte se na věk a na přáznaky - né na to co jedla..to je totiž ten chytáček…a ty já moc rád. zhodnoťte normálně co by to tak mohlo být - nic extrémně medicínského.poradím: je konec ledna, holce je 19 let, chodí školy…v 19 letech je to snad už i výšší škola či i střední. takže co by vás mohlo napadat ve spojitosti s tímto pohledem mý drazí amatérští medici? :)

Stanislava24
72 příspěvků 31.1.12 10:00

…že má nervy ze zkoušek nebo z vysvědčení :D

Dr.House
622 příspěvků 31.1.12 13:00

bingo…takže co budete očekávat než dojedete na místo?

Stanislava24
72 příspěvků 31.1.12 13:35

to nevím…asi, že se situace buďto uklidní nebo jí budete dávat první pomoc a rozdýchávat? netuším…

Dr.House
622 příspěvků 31.1.12 17:34

budu očekávat že to je hysterka - takzvaná panická ataka. dostane pytlík na pusu a bude dýchat. jelikož její dýchaní je jako když funí pes, plíce nestačí příjmat kyslík, proto následná paréza (křeče) …dostane při nejhorším ampuli apaurinu do stehna :)

Stanislava24
72 příspěvků 31.1.12 17:54

no jo, já jsem blbá, vždyť to člověk vidí i v televizi občas, že člověk, který začne takto šílet, chytne pytlík a dýchá…no dobře, ale kdyby se člověk v tomto stavu nacházel a neřešil to tímto způsobem, tak to může být i docela nebezpečné v konečném důsledku, ne? protože i ty plíce jsou jakoby v křeči, ne? vždyť bránice je taky sval…

Dr.House
622 příspěvků 3.2.12 09:16

Nebezpečné…i chřipka je nebezpečná. Pokud by takovýto pacient nebyl ihned zaléčen, tak by se nám dostal do bezvědomí, protože kyslíku bude nejdnou málo ikdyž dýchá jak o život, tak alej ne povrchně a rychle (jako pes) v plicích nedojde k přeměně kyslíku na červené krvniky -a hemoglobin na sebe začně vázak CO2 což je zlé protože takovýto člověk začně modrat, dusit se. pokud nebudou orgány zásobené kyslíkem v krevním řečišti, nastává rozvrat a některé krvinky a bunky začnou odumírat. pak je to zlé. V takovém případě je okamžitá indikace k intubaci a ještě předtím k pár fackám. opravdu. potom po intubaci přísnum kyslíku, zajištění žíly a podávání sedativ, léků, které roztahují tracheu, léky proti hlenění atd. hlavně tedy přísun kyslíku. a zajištění vitálních funkcích.

Dr.House
622 příspěvků 3.2.12 09:20

POZOR OBRÁZEK DNE: KDO MI ŘEKNE CO JE NA OBRÁZKU NEBO O CO SE DOTYČNÝ POKOUŠÍ? http://www.komik.cz/…e_lenina.jpg

Dr.House
622 příspěvků 5.2.12 19:15

nikdo nic? 8o

Stanislava24
72 příspěvků 5.2.12 21:49

Mno, to vypadá, jako by se někdo pokoušel u mrtvoly Lenina o nějakou „úpravu“ hrudní oblasti, která možná byla nějak prohnutá dovnitř? :) Asi blbé vysvětlení, ale nic jiné mně nenapadá…

Dr.House
622 příspěvků 6.2.12 19:33

vážně? a co třeba taková defibrilace ? to vám nic neřiká ? :cert:

Stanislava24
72 příspěvků 6.2.12 21:36

já ale myslela, že k defibrilaci je zapotřebí elektrický proud, neboli výboj, a to, co ty ruce drží, zrovna jako defibrilátor nevypadá :D

Dr.House
622 příspěvků 8.2.12 14:45

víte…my tady u nás na Zemi tomu říkáme vtip - jak tomu říkáte u vás v jiném vesmíru ? ;)

Stanislava24
72 příspěvků 8.2.12 14:55

a jo…tak to víte, u nás na planetě nám to občas dochází hodně pomalu…říká se tomu „stojím si na vedení“ 8)

Stanislava24
72 příspěvků 8.2.12 14:56

tak…co dál tam máte zajímavého? :)

Dr.House
622 příspěvků 9.2.12 21:02

něco vám zas vymyslím - chcete raději obrázek nebo jen zas psané kazuistiky?

Stanislava24
72 příspěvků 9.2.12 21:37

no snad ty popisy raději…i když, můžete i obrázek, ale za prvé, nevím, jestli opravdu chci vidět, co si na mně vymyslíte (pohled na tu shnilou nohu bezdomovce nebyl zrovna moc příjemný) a za druhé…netrpí administrátor pořád nějakým tím druhem idiopatické nemoci? Aby si zase nevymyslel Vám mazat obrázky… :)

Petr20
27 příspěvků 10.2.12 19:49

Dobrý den, jsem raději pro psané kazuistiky. Jsou dost zajímavé 8)

Anonnim
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.2.12 20:08

Dobrý den
Mám strach abych nebyla nakažená kapavkou.Netu­šim,zda je to příznak.Když mě bolí v podbříšku? Mám menstruaci,při močení mě to bolí.
Děkuji za odpověď

Terezka2
1 příspěvek 10.2.12 20:15
Kapavka a věci ohledně ní

Dobrý den
Mám strach abych nebyla nakažená kapavkou.Netu­šim,zda je to příznak.Když mě bolí v podbříšku? Mám menstruaci,při močení mě to bolí.
Děkuji za odpověď

Stanislava24
72 příspěvků 10.2.12 20:23

Ahoj Terezo, ja teda nejsem doktor, ale tvoje priznaky kapavce muzou a nemusi odpovidat…Bolesti pri moceni obvykle ukazuji na zanet mocovych cest, coz ale v konecnem dusledku muze vyvolat i kapavka… aspon co jsem cetla, tak kapavka, resp. bakterie napadnou nejdriv delozni hrdlo, ale muzou napadnout i mocove cesty nebo konecnik…Vznika zanet (u delozniho hrdla doprovazeny vytokem). Ale priznaky se vubec nemusi objevit, asi pulka zen byva bez jakychkoliv priznaku. Kapavka se leci antibiotiky, ale nelecena muze vest az k zanetu delohy a vajecniku, takze prvni, co ti doporucuji, je navstivit gynekologa a rict mu, ze mas podezreni na kapavku. Predpokladam, ze podezreni mas kvuli nechranenemu sexu…gynekolog ti pravdepodobne odebere vzorek, ktery otestuje na kapavku…

Dr.House
622 příspěvků 12.2.12 18:19

Zdravim Terko, tady si tak trošku jinde - kazíš mi tu nástěnku - proto lidé zakladají diskuzní téma s dotazem - já tohle založil pro oživení serveru abych mohl laikům ukázat s čím se mohou setkat v dnešní době. Každopádně ti rád pomůžu, jen se přesuň jinam, napiš mi do zpráv nebo si založ diskuzi ale sem ne-e. a kapavku nemáš. Napiš mi do zpráv nebo jina m tady na serveru.

Pro Stáňu atd. COPAK JE TOTO ZA DIAGNOSU?
http://forum.facmedicine.com/…iagnosis.jpg

Stanislava24
72 příspěvků 13.2.12 10:27

Tak teď nevím, jestli mám za tím hledat nějakou nemoc, protože mi přijde, že paní byla hodně obézní a když hodně obézní člověk hodně zhubne, kůže už to nestačí občas pobrat a zůstane hodně vytahaná…může to být ono?

Dr.House
622 příspěvků 13.2.12 12:29

nooo…už se blížíte..ještě něco vymyslete… :palec:

Stanislava24
72 příspěvků 13.2.12 14:11

Dnes nějak nemám hlavu na vymýšlení..pídila jsem na netu, ale nic jsem nenašla…každopádně, pokud to hubnutí kůže nestačila pobrat, tak bylo asi poměrně rychlé, což bývá v případech nějaké nemoci…cukrovka, štítná žláza…ale tá kůže je taková zvláštní na pohled…

Dr.House
622 příspěvků 13.2.12 15:35

napovím - začíná to na písmenko ,,S,, ..vím..jsem až moc milý

Martin8
26 příspěvků 13.2.12 21:50

sklerodermie to asi nebude, že ?

Stanislava24
72 příspěvků 14.2.12 09:38

no já právě sklerodermii vyloučila…aspoň co jsem četla příznaky, tak mi to moc na tu paní nesedělo…ale jinak vůbec netuším…

Petr20
27 příspěvků 14.2.12 11:24

Je to Cutis Laxa :).. záhada vyřešena.

Martin8
26 příspěvků 14.2.12 15:39

No já jak jsem se díval na obrázky sklerodermie, tak jsem si myslel, že je to špatně, ale za zkoušku nic nedám.

Dr.House
622 příspěvků 15.2.12 19:11

ne-ne-ne …ale Petr je velice blízko !! :potlesk:

Martin8
26 příspěvků 15.2.12 19:27

Tak už nás nenapínejte. :D

Petr20
27 příspěvků 16.2.12 10:25

Já sice doktor nejsem ale tento rok se znovu pokusím dostat na lékařskou fakultu. Jinak diagnostice se věnuji už třetím rokem. Je to pro mě dost velký adrenalin :D. Ta paní může trpět nějakou chronickou infekcí, což by cutis laxa mohlo způsobit.A nebo je to prostě Stáří :)

Stanislava24
72 příspěvků 16.2.12 10:35

tak já to pro tento krát úplně vzdávám, vůbec nemám páru…

Dr.House
622 příspěvků 17.2.12 12:34

na jakou fakultu se hlásíte Petře?

je to pseudoxanthoma elasticum - čili také syndrom Groenbladové-Strandbergův a je skoro totožné s cutis laxa jak už psal Petr. Dobrý!!

Petr20
27 příspěvků 17.2.12 14:44

Minulý rok jsem zkoušel do Olomouce, Hradce, Brna a Ostravy. V Hradci mi chybělo jen 10 bodů do úplného přijetí :D a v Ostravě jen 1 bod :D. V Olomouce jsem testy udělal ale nevzali mě kvůli velkému počtu lidí takže škoda. Jednou se ale dostanu :D Budu zkoušet. Byl bych rád, kdyby jste tady opět něco přihodil, pro změnu nějakou psanou kazuistiku 8)

Petr20
27 příspěvků 17.2.12 14:46

A díky za vyřešení te diagnozy. Fakt mě zajímalo co to je. 8)

Martin8
26 příspěvků 17.2.12 18:33

Petr: Můžu se zeptat, jakou máte střední.. popř. jaké jste měl známky ? Já jsem na osmiletém gymplu a chtěl bych taky jít na lékaře, tak abych věděl, jací lidi se tam asi hlásí. :D

Petr20
27 příspěvků 17.2.12 19:13

Já mám zdrávku. To znamená, že chemii a fyziku se musím doučovat sám 8) Přeju hodně štěstí do budoucna :palec: Známky jsem moc dobre neměl, protože jsem se učil jen to, co mě bavilo :D

Stanislava24
72 příspěvků 18.2.12 00:09

Ale medicínu asi dálkově studovat nelze, co? Kdyby jo, jdu do toho :lol: Ale radeji zpatky k tematu diskuze, aby nas Dr. House neposlal do nekam, ze tady kecame mimo tema :)
Jo a Petre, to bylo fakt dobre, klobouk dolu:)

Petr20
27 příspěvků 18.2.12 09:18

Asi nám to fakt smažou ty příspěvky :D ale dálkově studovat myslím nejde..

Dr.House
622 příspěvků 21.2.12 20:56

Petře jste mi hodně blízký..já mám střední zdravotnickou a potom Hradeckou fakultu. Tak držím palce!

Ted mám bohužel zase období kdy neustále sloužím a lítám zachraňovat životy…takže ted moc času nemám, až bude chvilka dám sem nějakou písemnou kazuistiku. ted dám v maličkosti malou s malým úkolem navíc když už jsme u té chemie.

BIOCH:
CRP …198,2 mg/l
Glukosa…7,2mmol/l
ALT…0,33ukat/l
AST…0,79ukat/l
cholesterol…3,92mmol/l
KO:
Leukocyty .....28,70 109/l
Erytrocyty …4,13 10
12/l
hemoglobin…128 g/l
MOČ:
moč.sediment. - bakterie …2
mocč.chemicky. -bílkovina…2+
moč sed. -ery …4
moč. sed. -leuko …četně

je to starší pání…tak prosím můj umělecký týme - copak by mohlo jít za diagnosy? :mavam:

Dr.House
622 příspěvků 21.2.12 21:00

no jistě..tyhle kecálky bych promazal…proto tu je možnost dopisování přes zprávy né přes diskuzní téma…a kord u mě! ..ZA TO KAŽDÝ NAVÍC POVINNĚ MI SEM DOPÍŠE K TÉ PŘEDCHOZÍ DIAGNOSE KTEROU JSEM ZADAL 3 PŮVODCE INFEKCÍCH Z UROGENITÁLNÍHO, KARDIOVASKULÁRNÍHO A GASTROINTESTINÁLNÍHO SYSTÉMU. :potlesk: ;)

Petr20
27 příspěvků 22.2.12 11:22

Omlouvám se za ty komentáře, které jsou mimo téma. A ted opět k diagnostice :D. Je to starší paní, takže imunitní systém už tak silný nebude a vyprazdňování močového měchýře nemusí být úplné. Z urogenitálního sys. bych vsadil na Escherichiu Coli, Klebsiellu a např. z houbových původců candidu albicans. U kardiovaskulárního sys. to pravděpodobně budou koky např. Staphylococus aureus, Streptococus mitis, Chlamydie. A z gastrointestinálního sys. mě napadá Kampylobakter, Salmonela, Yersinie.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek