Diskuze o diagnostice

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Dr.House
622 příspěvků 02.03.12 09:42

no dejme tomu…ale chci víc

dereksmart
5 příspěvků 04.04.12 19:37

Dobrý den

obracím se na Vás, neb při hledání příčin mého problému neustále narážím na Vaše příspěvky, které mi přišly vesměs jako racionální a s celistvým zájmem o věc, což je přístup, který bych zoufale potřeboval. Nevím zda je vhodné řešit tenhle problém přes diskuzi, ale soukromá zpráva mi poslat nejde.. a teď k jádru případu..

35 let, téměř vždy zdravý, mírný kuřák /10/, stresu poměrně dost v práci i doma, ale vždy zvládáno bez potíží, problému předcházelo darování krve/2 dny/ plombování zubu /10dní/ namožení ramene/14 dní/ - asi bez souvislosti, jen pro pořádek

Před 4 týdny po návratu z práce náhlá prudká závrať - vždy při ulehnutí několik vteřin/ten den asi 6×/,trvala ještě druhý den někdy i při jiné změně polohy doprovázena nevolností a jakoby pocitem opilosti /ovšem bez té příjemné složky/ Bohužel jsem nevysledoval zda je rotační/možná spíš padací/ ani jsem nepozoroval táhnutí na jednu stranu
Po této dvoudenní epizodě už se závrať neopakovala, ale dodnes trvají asi vegetativní příznaky - postupně to bylo podráždění slinných žláz /vystřídaly se všechny/, dráždění hrtanu, průdušek /jako při zánětu, ale bez něj/, pak bušení srdce, návaly do hlavy - stěhovaly se asi po dvou dnech, pak vracely, poslední týden je to takový mix, převládalo bušení a poslední dva dny „vata v hlavě“
Všechny tyto příznaky si ale dávají i více než půldenní pauzy, během kterých se vždy znovu marně naivně raduji, že už je to pryč..
Během tohoto období úbytek váhy asi 10kg…

Byla provedena řada vyšetření

Neurologie - základní a polohové /po odeznění/ + CT hlavy negativní

Interní +EKG 2× po týdnu /podezření na starý IM, vyvráceno na UZV srdce/ EKG holter/zatím bez výsledku/

ORL/audio-OK, špatná pohyblivost jedné hlasivky/jen pro pořádek/, znovu polohové testy - OK

Gastro -ambulance + gastroskopie OK

Krevní obraz + biochemie - OK

Jako simulant nebo panikář se necítím, ostatně tyto tendence jsem neměl nikdy a vždy když potíže na chvíli ustoupí, jsem optimista - už bych taky ale sakra rád věděl, co by to mohlo být..

Pokud jste dočetl až sem, tak moc díky za Váš čas a jakoukoli odpověď.

Martin8
26 příspěvků 24.04.12 18:14
mononukleosa

Sice to není uplně k tématu, ale nechtěl jsem kvůli takové maličkosti zakládat nové téma. Takže, když jsem prodělal mononukleosu, mohu darovat krev ? Děkuji

Dr.House
622 příspěvků 26.04.12 09:11

zdravím, děkuji za případ - ihned sem pošlu ten tým snů těch nejlepších laických doktorů…

pro martina8 - po prodělané mononukleose je počkat alespon 3 mesíce od ,,vyléčení,, poté se zkuste domluvit se svým obvodním lékařem na kontrole krve a poté pokud bude vše OK darujte co to jde. je to jen taková jistota pro vás a i pro budoucího příjemce vaší krve.

Martin8
26 příspěvků 26.04.12 15:25

Díky.
A budou ještě nějaké „hádanky“ ? :D

Petr20
27 příspěvků 01.05.12 12:46
?

Zdravím, Hyperfunkce štítné žlázy vyloučena byla?  8)

eliot
15 příspěvků 10.05.12 15:22

@dereksmart

No můj laický názor je že to máte z páteře, ještě mě napadla ta nemoc s vykroucenými žebry nevím jak se to jmenuje, doktor House bude vědět. Pak ještě něco psychického možná. Housi jsem blízko?

Dr.House
622 příspěvků 15.05.12 13:49

Petr20 : okomentujte mi svůj důvod proč zrovna ŠŽ?
eELIOT: taky mi okomentujte váš důvod proč zrovna páteř?, která tam absolutně nezapadá.

DEREKSMART - přepište sem ty hodnoty toho KREVNÍHO OBRAZU+BIOCHEMIE A PROSÍM ZVÝRAZNĚTE T3+T4 S TÍM NEGATIVNÍM VÝSLEDKEM. JO A TAKY MINERÁLY (to jsou ty s tím + např. Na+ …)
DÍKU DÍK

Dr.House
622 příspěvků 15.05.12 13:54

A pardon bylo by nefér kdych tu nic nenapsal …podle toho si myslím že za a) stres s úzkostní atakou za b) se vám tělem prohnala sraženina, která se však včas rozpustila - dle toho EKG se starým IM.. za c) migréna…

dereksmart
5 příspěvků 15.05.12 15:36

tady jsou nějaké ty hodnoty, všem zkratkám nerozumím tak jsem to prostě opsal, hodnoty T3+T4 - nic takového jsem nenašel.

Co se týká toho už víc než měsíc starého příspěvku - vyšetření přibývá, stav trvá nebo je možná ještě horší EKG dělali asi 4× pořád stejný nevysvětlený obraz s blokem pravého raménka, prý to někdy bývá,holter OK /KES dysrytmie dle Lowna tř.1/
momentálně pořád dráždivá bolest na hrudi, přítomno každý den, někdy se stěhuje na břicho, zvýšené pocení, pokračující hubnutí, v noci parestezie prstů ruky a na noze, ráno často zimnice či třes - příznaky trvají hodiny, reagují slabě na analgetika, lexaurin zabírá ještě míň - prostě nepřál bych to ani nejhoršímu nepříteli, doktoři už to mají tendence uzavírat jako psychosomatické…
Rtg c páteře kyfotic. postaveni 1-4, osteochodrosa4-5-6, po rehabilitacích beze změn, Th páteř v normě. Borelioza neprokázána.
Já osobně mám pořád pocit že problém je někde v nervové soustavě nebo cévách, ale klidně bych se krmil i antidepresivy, kdybych měl nějaký pocit že to přejde.

21.3.2012
BIOCHEMIE

**hemolýza 0
**ikterie 1
**lipemie 0
močovina 4,05
kreatinin 77
kys močová 271
sodík 138
draslík 4,89
chloridy 100 železo 24,3
cvk železa 50,2
satur. transferinu 50,4 H
bilirubin celkový 13,5
bilirubin přímý 1,7<

ALT 0.38
AST 0.37
GGT 0.28
alkalická fosfatáza 0,55 L
cholesterol celk 4,01
HDL cholesterol 1,53
LDL cholesterol 1,94
triacylglyceroly 0,46
non-hdl cholesterol 2,48
chol/hdl index 2,62
glukóza 5,48
c- reaktivní protein 0,5
antistreptolyzin 47
revmatoidní faktor 20<

thyreostimul. hormon 2,75
volný thyroxin  12,2

21,3,2012
krevní obraz

leukocyty 5,0
erytrocyty 5,04
hemoglobin 149
hematocrit 45,6
střední objem
erytrocytů 90,5
obsah hemoglobinu v
erytrocytu 29,6
koncentrace hemoglobinu 327
trombocyty 243

11,4,2012
Biochemické vyš.

sodík 142,9
draslík 4,65
chloridy 104
hořčík 0,90
CK-MB 3,47
myoglobin 42,6
troponin I 0,019

30,4,2012
Hematologické vyšetření

DDI

dereksmart
5 příspěvků 15.05.12 15:45

A ještě pokračování, na jeden příspěvek to nevyšlo, každopádně díky za jakýkoli tip, napsat tohle mne stálo hodně sil a celkově je takový stav dlouhodobě k nevydržení /už víc než 2 měsíce/

30,4,2012
Hematologické vyšetření

DDI 50 L
WBC 6.8
RBC 4.79
HGB 145
HCT 42
MCV 87.7
MCH 30.3
MCHC 345
PLT 191

30.4.2012
Biochemie

MO 4.27
KR 80
KM 304
NA 143.7
KA 4.48
CL 98 L
BI 7.0
AL 0.32
AS 0.18
GM 0.29
AF 0.65
CKMBM 3.53
MYO 36.1
TNI 0.011
CH 4.48
GL 5.18
AB 46.1
HEMOL 0
ICTER 1
LIPEM 0
CRP 0.5

10.5.2012
Biochemie

Bilir. celk. 11.2
ALT 0.45
AST 0.54
GMT 0.33
Alk.fosfat. 0.59 L
Alfa- amyl 0,68
CK - MB 5,0
Myoglob. 59,1
Troponin I 0,015
CRP 0,5
hematologické vyšetření
DDI 85,40 L

michal_medik
12 příspěvků 15.05.12 17:49

DrHousi, co na tom obraze vidis?
ja si vsiml asi jen lehce zvys MCV - str. velikost ery 90. Takze megaloblastova anemie? Co muze byt tady konkretne pricinou toho asi?

a zvysene D-dimery by odpovidali tomu co rikal House s tou srazeninou .. ale pricina ???

Petr20
27 příspěvků 16.05.12 09:42

Proč zrovna ŠŽ? Protože problémy se Štítnou žlázou způsobují závratě, dále psal o palpitacích a 10Kg úbytek váhy.. Ale vidím, že jsou v normě..

Stanislava24
72 příspěvků 16.05.12 11:50

Tak já jenom tiše přihlížím a čtu, páč tohle je už nad mé vědomosti…
Budu mít možná jen hodně blbou otázku na Dereksmarta: v souvislosti s tím úbytkem váhy, co jsi psal, předpokládám, že nastal i když jíš normálně tak jak doteď…nebo se něco změnilo? Např. chuť k jídlu, množství, složení stravy…
Tak jediné co napadlo mě byla taky ŠŽ nebo přítomnost nějakého nádoru někde v těle, ale to by asi odhalila biochemie a crp…

Dr.House
622 příspěvků 17.05.12 16:42

zajímavé, takže Petr je z kola venku se svou ŠŽ, do kola nám přibyl míša-medik, který přišel s megaloblastovou anémií, která tady podle symptomů vůbec nesedí. ten čloěk má bolesti na hrudi, které se courají do břicha, potom tu máme periferní nervovou patologii, zimnice…příjde mi to jako angína pectoris svým způsobem.

EKG: jak nevysvětlitelný obraz bloku pravého raménka? tomu ted nějak nerozumím. KES 1.tř. to ujde,
NEMOHU SI POMOCI, ALE BUD JE TO SRAŽENINA NEBO ANGINA PECTORIS
srdeční enzymy jsou ale v pořádku až na CK, který je lehce zvýšen.

MEDIKU: příčiny sraženin je mnoho - obezita, leidenská mutace a jí podobné koagulační patofaktory, atd atd…
MEDIKU, PETŘE ZAPALTE SVÉ VĚDOMOSTI… jo a Stanislavo - CRP prokazuje zánět v těle, né rakovinu :P

dereksmart
5 příspěvků 17.05.12 17:35

Zdravím všechny
Internista, který viděl to EKG to popsal jako levý přední hemiblok + naznačený inkompletní pravý blok, druhý internista zase jako blok pravého raménka /jsou to známí, kteří můj stav taky trochu řešili přes net/ - tady na interně mi k tomu neřekli nic, jen že je to divné a po ECHU zas že normální…

Tady nové výsledky poté co jsem opět navštívil zdejší internu..
biochemie 16,5,2012 MO 4,17 KR 83 KM 276 NA 137,3 KA 4,14 CL 95L BI 8,6
AL 0,36 AS 0,33 GM 0,25 AF 0,62L CH 3,24 GL 6,67H AB 49,5 CKMBM 5,7
MYO 59,1 TNI 0,027 CRP 0,5 HEMOL 0 ICTER 1 LIPEM 0
HEMATOLOG VYŠ.
WBC 6,7 RBC 4,86 HGB 147 HCT 45,3 MCV 93,2 MCH 30,2 MCHC 325
PLT 205
DDI 108,6 L

Nově také ergometrie - výsledek v pořádku, akorát mi přišel divně nízký tlak na začátku i na konci testu - asi 95/75 -98/64,, normálně mívám 110-130/75-90…

Ještě tipy těch internistů - jeden se ptal na dif. rozpočet leukocytů /hematologická nemoc/ a potíže popsal jako ortopedického a neurolog. rázu
druhý by doporučil MR k lepšímu vyloučení patologie CNS, a podezření na jiné autoimunity, např lupus erytematodes, vyšetření protilátek ANA, anti-dsDNA, ENA,RF,ANCA, případně že by mohlo jít o nějakou vaskulitidu - aoimunitní zánět cévní stěny s lokalizací projevů do postižených oblastí..
Z několika stran už také zaznělo že by se měly dát vyšetřit chlamydie..
Poslední dobou pálení i kolem močových cest, bojím se brát další analgetika abych si nezhuntoval ledviny či játra..

Bohužel to vše je mi u místních lékařů málo platné, neb místní internisté uzavřeli záležitost jako funkční poruchu,další vyšetření jsou prý zbytečná, doporučili vyš na psychiatrii a předepsali ASENTRU, kterou dnes začínám brát..byl bych rád kdyby měli pravdu, protože pokud ne, zlepšení bych se taky nemusel dožít..
Na neurologii jsem zatím dopadl podobně, i když tam je ještě jakási komunikace snad možná.
Hubnutí pokračuje, ke dnešku už je to asi 13Kg.. díky všem za zájem…

Petr20
27 příspěvků 19.05.12 17:27

Můžete nám tady napsat, jaké léky užíváte a jak dlouho?

dereksmart
5 příspěvků 19.05.12 20:28

Teď momentálně asentra 50 třetí den, 1,5 lexaurin ráno a večer /trochu to zabírá na ten třes/, analgetika teď už 3 dny neberu a radši trpím/korylan, využíval jsem 30 tablet během 15 dnů nepravidelně/..
Ještě odpověď pro stanislavu - jíst se snažím normálně, ale je to spíš násilím, takže určitě to bude míň než dřív..

michal_medikk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.12 13:53

ty typy od internistu vyloucily ? autoimunity, např lupus erytematodes, vyšetření protilátek ANA, anti-dsDNA, ENA,RF,ANCA, případně že by mohlo jít o nějakou vaskulitidu – aoimunitní zánět

meli by udelat ty ANCA si myslim.

michal_medikk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.12 13:54

na prednasce nam rikali

citi-li se nekdo jako hypochondr a chodi od doktoru k doktoru. Mysli na AI - ANCA, LUPUS

eliot
15 příspěvků 21.05.12 08:11

@Dr.House

Napadla mě páteř, protože pokud je vychýlená může způsobovat dýchací potíže a problémy se srdcem. RBBB nevím proč má, ale třeba to s tím vůbec nesouvisí, co jsem slyšela tak je to často diagnóza nejistého významu a má ji dost lidí bez potíží, třeba nás to jen mate. Pak mě napadla ještě RS a Wilsonova nemoc prý se taky vždycky z krve nepozná, ale to je asi blbost. Ještě přemýšlím nad něčím souvisejícím s hormony nadledvinek, mohlo by to být něco co má cyklický průběh. Jinak nic lepšího zatím nemám.

pusa-71
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.12 14:35
operace poodčelistní žlázy

Dobrý den jsem 14 dni po operaci podčelistni žlázy v levo a rána mě ted po vytažení stehů strašně svědí a mam zvyšenou teplotu nevíte co s tím?

crouzet
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.13 13:30
co je to CRP

MOJE VYŠETŘENÍ BIOCHEMIE CRP S, PV 125,5 mg/l jsem z toho zmatená. Děkuji za odpověď crouzet

Dr.House
622 příspěvků 22.04.13 09:19

Z čeho jste zmatená?

crouzet
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.13 09:22

Nevím co to znamená ty hodnoty. Děkuji

Janik 27
3 příspěvky 28.09.18 09:38
Bodava bolest u ohryzku

Dobry den prosim o radu. Uz 2,5 mesice mam bolest tlakovou s bodanim jako strep priblizne jak je ohryzek. Citim to pritom jako ve vnitr v trubici kdyz polykam reze to vic a nuti me to i casto polykat. Spatne se mi ji, spi kvuli bolesti. Bolest je uz neunosna po lecich nemam ulevu vlastne po nicem. Zacalo to masazi krcni patere a omylem zatlacenin ve predu prsty u polykaci trubice. Zkousela jsem vse mozne cviceni, rehsbilitace, leky, kapacky, ruzna vysetreni nikde nic neni az na kalcifikaci u jazylky 3mm a zbytnely musculus vocalus. Co by to mohlo byt a jak se toho uz zbavit? Muze to byt skriply nerv ? Predem diky.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek