Můj syn nemůže usnout

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kreistýna Němi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.21 07:04
Můj syn nemůže usnout

Dobrý den, mám syna - 14 let. A delší dobu nemůže usnout. Všimla jsem si, že od nástupu na distanční výuku je to ještě horší. Usíná hodně po půlnoci a často se mezitím ještě budí.
Důsledek- razantní zhoršení v učení, zvýšená úzkost, bez energie, a minimální chuť něco podnikat, podrážděnost, kterou posledně odnesla i němčinářka - vykoledoval si ředitelskou dutku.
Poradili byste mi prosím, co s ním mám dělat? Moc děkuji

Reakce:
MyKey
2 příspěvky 29.4.21 12:31

Dobrý den, je možné, že moje odpověď se nebude úplně dobře číst. Předem se tedy omlouvám za případné „vykolejení“.
Na syna tlačíte. Nejspíš mu řídíte život, ale vlastně vůbec nevíte, co máte dělat. Vaše výčitky se snažíte různě kompenzovat, ať už sladkým jídlem, falešným milým chováním či jinak. Už ho to nebaví a němčinářce řekl nejspíš něco, co jí někdo měl říct už dávno. Opět se dostal do pasti, kdy ho nikdo neposlouchá a ještě se to otočilo proti němu.
Nikdo z nás není svatý. Nehrajme si tedy na to a dejme těm slabším (dětem) trochu svobody, ony vědí, jak se mají vyvíjet. Naše povinnost je pouze poskytovat jim záchrannou síť, ne jim říkat, jak mají skákat. Naučme je přijímat zodpovědnost za svá rozhodnutí. Ať si nabijí ústa. Vždyť je to stejně nemine. Hlavně je ale neomezujme a nechtějme po nic, ať jedou přesně v našich kolejích, které jsme my postavili, ale nestojí na pevných základech, nýbrž na idei, kterou si myslíme, že je správná bez předchozích zkušeností.
Přeji mnoho štěstí a věřím, že se změnou přístupu předejdete mnoha zdravotním a psychyckým problémům. :srdce: :andel: :srdce:

Váš příspěvek