Emočně nestabilní porucha osobnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Yvone123
1 příspěvek 25.8.21 20:55
Emočně nestabilní porucha osobnosti

Zdravím,

prý mám Emočně nestabilní poruchu osobnosti - hraniční typ. Když jsem si o tom něco četla, tak to na mě celkem sedí, ale ne ve všem. Ještě existuje impulzivní typ a u toho mi přijde, že teda impulzivní nerozvážná rozhodnutí dělám pořád.

Zajímalo by mě, jak jednoduše se dá říct, v čem je ten člověk odlišný oproti „normálním“ lidem? Jak byste popsali člověka s touto poruchou? Jak se s někým takovým žije například ve vztahu z pohledu toho „normálního“? Přijde mi to hrozně složitě popsaný, když jsem si o tom něco hledala.

Díky

Reakce:
wendy1134
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.21 22:37
HPO

@Yvone123 ahoj, také mám hraniční poruchu osobnosti.
impulzivní typ je totéž co hraniční, ale absentuje zde porušená představa o sobě samém. jsme odlišní v tom, že jsme impulzivní, prožíváme vše; jak štěstí, tak smutek, v mnohem větší intenzitě, máme strach z opuštění, mohou se objevit krátké psychotické epizody atd. soužití je opravdu složité, vztahy jsou pro nás jeden z největších problémů. jestli bys chtěla, mohu ti na e-mail/fb poslat mnou zpracovanou seminárku, kde je vše do podrobna rozepsané. :) hodně štěstí, určitě se ozvi.

Váš příspěvek