Bulka v prsu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
cvalicek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.12 19:35

Víte, jednou jsem měla i strach, že by to mohlo být i něco mnohem horšího :( děkuji :)

Bábina
1450 příspěvků 28.10.12 19:46

No máte pravdu, mohlo. Prožila jsem si to.Ale i to se dá překonat. Právě proto, že mám tuhle zkušenost, tak vždy doporučuji prohlédnout lékařem, který se v problematice vyzná. Pak, pokud to je nega, ráda doporučím obklady, masti nebo čaje.

cvalicek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.12 19:52

Jste moc hodná a můžu se ještě zeptat co se probírá na té mammoporadně?

Bábina
1450 příspěvků 28.10.12 20:06

No celkem nic moc. Prosahají Vám prso, udělají sono a podle toho postupují dál. Na sonu se ukéže co to vlastně za bulku je. Pokud je nezhoubná, tak to nechají být, protože se to časem a nebo obklady z bylin rozpustí. Pokud se jim to nezdá, udělají biopsyji.To je, že vezmou při místním umrtvení maličký kousek té bulky a pošlou ho na hystolku. A pak pokud ta potvrdí že je to špatné, následuje operace a léčba. Někdy jen léčba bez operace, pokud je bulka zhoubná ale pidi.To je asi tak všechno. Ale je dobré mít doporučení.

Werishek896
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.13 06:31
2 bulky v prsu

Dobrý den, mám takový dotaz, víte, je mi 17 let a mám v prsu jednu bulku v podpaží, která mi doposud nevadila a nyní se mi na hrudní straně udělala nová, která bolí :( poradíte mi prosím, o co by se mohlo jednat? Děkuji předem :)

Bábina
1450 příspěvků 08.01.13 13:02

Nechte se u praktického lékaže objednat na somo. Budete mít jistotu, že to nic není. Každá bulka v prsu a podpaží je potřeba dobře vyšetřit. Není to obtěžování lékaře. Může Vám to zachránit život. Nebo přinejmenším v budoucnu ulehčit kojení. Určitě to bude cysta nebo něco tukového. Ale vyšetření je NUTNÉ. Pak se mi můžete ozvat tady, nebo si udělat registraci a dostat obálku. Kliknutím na mojí obálku se dostanete na moje soukromé rady. Už proto, že to asi bude na delší čas a na to mně ADMIN upozorňuje.

Werishek896
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.13 19:25

A myslíte, že je to moc vážně, když se mi tam dělá ta druhá bulka? :(

Bábina
1450 příspěvků 08.01.13 19:53

Nemusí to být nic vážného. Může to být cysta, tuková bulka, nebo hějaký hormonální problém ve vašem věku celkem běžný. Ale, je stále lepší vědět, že to nic není, než něco zanedbat.Ale, asi se bát nemusíte. Já ale osobně raději hraju na jistotu a to mi zachránilo život.

Werishek896
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.13 20:47

Já taky, ale víte, celkem se bojím na maminčinou reakci :/ říkáte, že se asi nemusím bát :/ ale víte, mám strach :( a dost se bojím, když už to je druhá bulka a bolí :(

Bábina
1450 příspěvků 09.01.13 12:38

Má milá. Rakovina bolí až v úplně posledním stádiu. Kdy už z prsu teče mlezivo jako v těhotenctví a prso ztrácí tvar tak, že nevíte, na co koukáte. Proto typuju tu cystu.Tak buďte ráda, že to bolí. A nedumejte a upalujte k lékaři, ať máte jistotu. Bát se opravdu není čeho. Ale po vyšetření se ozvěte, aby jste mi potvrdila nebo vyvrátila můj celkem jen odhad. Že máte strach to chápu, ale straší vás jen slovo rakovina.To slovo samo o sobě nezabíjí. Víte kolik lidí umře na infarkt, na prasklí žaludešní či jný vřed? A to nikoho nestraší. Ale rakovina je strašák. Vezměte to tak, že je to nemoc jako každá jiná. A u Vás to není, to by jste asi poznala sama, protože tvar prsa se promění. Nechte se vyšetřit pro jistotu. A věřte mi, že tyhle problémy ve vašem věku mají i hoši. Projděte si stránku. Jsou to splašené hormony. A maminka, ta by Vám měla radit především. A pokud se bojíte, tak Vás držet zaruku. Alespoň já to tak dětem dělám a jsou už dospěláci.

levandulova
1 příspěvek 09.01.13 13:23
soukromá zpráva?

Dobrý den,
milá paní „Bábino“ mohu Vám napsat soukromoou zprávu?
Jsem tu poprvé a píše mi to, že nelze odeslat soukromou zprávu :).
Poraďte, jak se k Vám dostanu? :)

Bábina
1450 příspěvků 09.01.13 13:27

Odpovím já na stránce tazatele.

Werishek896
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.13 18:24

Zítra jdu ke gynekologovi a mamka říkala, že to měla taky a že to byla pouhá tuková tulka, která ji pak zmizla :) a mužu se ještě zeptat? :) víte na bulka, která byla na hrudní straně už nebolí:/ spíše, jen trochu :/, myslíte, že to něco ovlivní? :) děkuji :)

Bábina
1450 příspěvků 11.01.13 09:18

No nevím, ale gynekolog je na to odborník a pokud si nebude jistý tak Vás pošle na sono.Ona bolest nebo „nebolest“,tady není podstatná. Ale podle toho bych řekla tedy spíše odhadem, že to je asi cysta. Což opravdu není nebezpečná nemoc a odezní sama. Podle mně, se nenusíte bát, ale vyšetření pro jistotu nechte udělat i v podpaží. Ještě mně napadlo, zda jste neprodělala, nějakou virozu, nebo angínu či něco podobného chřipce. Může to být následek.

Werishek896
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.13 16:40

Ano, doktorka mě poslala na sono a říkala, že to není nic tragického, že to má příznaky rezistence nebo něco takového :)

Bábina
1450 příspěvků 12.01.13 17:32

No určitě to nebyla rezistence, ale to nevadí, hlavní je, že víte že jste v pořádku. Ale bulku si každý měsíc kontrolujte. Určitě se začne zmenšovat až bude úplně pryč. Přeju hodně zdraví.

Werishek896
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.13 18:24

No uvidíme ve čtvrtek, víte řekla mi, že to je pohybující bulka o velikosti ořechu. Ve čtvrtek jdu na sono, tak doufám, že vše bude dobré :)

Bábina
1450 příspěvků 14.01.13 18:53

Určitě to bude dobré. Věřte tomu. Držím Vám palce, ale myslím, že to ani není třeba.

Werishek896
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.13 20:47

Děkuji :)

Bábina
1450 příspěvků 14.01.13 20:50

Není zač, po sonu dejte vědět, jak jste dopadla. A žádný strach, sono nebolí, jen studí a budete trošku upatlaná gelem.Ale jinak pohoda.

iras
3 příspěvky 15.01.13 13:54
bulka v prsu

Dobrý den, je mi 39 let a mám 3 děti. Minulý týden jsem si nahmatala v pravém prsu bulku.Je to takový podlouhlý hladký útvar. Navštívila jsem svého gynekoloda a ten mě poslal na sono. Řekl mi, že to spíše nic váněho nebude, myslí, že by to mohl být nejaký vaz či cysta, ale já jsem z toho docela špatná, mám strach, v rodině rakovinu prsu máme(babiččiny sestry)a navíc jsem objednaná až za měsíc. Myslíte, že by to mohla být ta mrcha rakovina? :,( Děkuji

Bábina
1450 příspěvků 15.01.13 18:39

Ne sono rakovinu pozná. A já osobně zažila ten fofr pak. Operovali mně 2 dny před štědrým dnem. Nečekali na nic.Sono je určitější nežli mamograf, ten dělají orientačně, jestli ještě někde něco není schovaného. Vím, pocit to není dobrý, ale zkuste si říkat, je to dobré nic to nebude. Babičiny sestry není Vaše přímá přízeň. Musela by to být matka nebo babička. Mám dceru i vnučky(dospělé) Jinak by vás sami pozvali na kontrolu. Odložte strach do spodní zásuvky. Na ten máte vždycky dost času. Ale uvidíte, že se bojíte zbytečně. Přesto bych byla ráda, kdyby jste pak napsala co našli.

Džulína
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.13 20:02

Dobrý den,
asi v září mě 14 dní před menstruací začalo bolet pravé prso na jednom místě a když sem ji dostala tak ta bolest přestala. Nejdříve sem to nechala být, jelikož mi mamka řekla, že tohle se stává. Další měsíc se to opakovalo a další také. Tudíž mi to už nedalo a pořádně jsem si prso prohmatala a od podpaží dolů cítím pod kůží takové menší i větší útvary. Když na ně mačkám hodně, tak nebolí, ale při lehkém dotyku ano. Někdy mě bolí i když večer usínám nebo běžím po schodem nebo třeba jen tak stojím na zastávce. Gynekolog mi řekl, že to může být způsobeno HA a změnil mi ji, ale ani to nepomohlo, stále to bolí. Tudíž jsem objednána na další návštěvu. Nevíte co by mi tak mohlo být a co mě čeká… Je mi teprve 18, ale co se týče zdraví tak jsem spíše pesimista.

iras
3 příspěvky 15.01.13 21:26
bulka v prsu

Děkuji za podporu, budu se snažit soustředit se na jiné a veselejší věci a snad ten měsíc do té prohlídky na sonu rychle uteče :(

Bábina
1450 příspěvků 15.01.13 22:42

Jasně, zatím to pusťte z hlavy. Pokud to půjde. Koukám že jste registrovaná, tak pokud chcete, můžete kliknutím na mojí obálku vstoupit do mé soukromé sféry, tam si můžeme psát i o tom co na diskusi popsat moc nejde. A admin. mně upozorní a Vás taky.

kačkaaa111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.13 22:29

Dobrý den.. Dnes jsem si nahmatala v levém prsu bulku v miste bradavky velkou tak jeden centimetr.. Když ji trošku zmáčknu, šíleně to bolí.. Bulka se nepohybuje.. Je mi teprve 20 let.. Poraďte mi prosim, myslite te ze to rakovina..? odepište mi prosim na mail dekuji

kačkaaa111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.13 22:30

Dobrý den.. Dnes jsem si nahmatala v levém prsu bulku v miste bradavky velkou tak jeden centimetr.. Když ji trošku zmáčknu, šíleně to bolí.. Bulka se nepohybuje.. Je mi teprve 20 let.. Poraďte mi prosim, myslite te ze to rakovina..? odepište mi prosim na mail dekuji

Bábina
1450 příspěvků 17.01.13 09:11

Nevím, nejsem věštec, ale pokud to bolí může to být cokoliv. Jděte ke svému gynekologovi, ten Vás může prohlédnout a objednat na sono.Ona ne každá bulka je hned rakovina, ale každá potřebuje vyšetřit, aby se z ní rakovina náhoudou nestala.

Werishek896
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.13 19:00

Tak byl jsem na tom sonu a v tom prsu mám Fibroadenom, jsem ráda, že to není nic hrozého :) Ještě jednou děkuji :)

Bábina
1450 příspěvků 17.01.13 19:13

No sláva. Jsme ráda i za Vás. B

vikulína
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.13 21:29
co to je ???

Ahoj je mi 10 :! a zajímalo by mě co je to bulka v prsu poradíte mi prosím??? :andel: :srdce: :?: :nevim: :nevim: :nevim: :nevim: :nevim:

Bábina
1450 příspěvků 26.01.13 22:52

No měla by ti poradit maminka.Ale podle mně je to pubertální zánět prsní žlázy. Pokud si projdeš stránku, tak uvidíš, že v tvém věku tím trpívají i kluci. Ukaž to dětdké lékařce. A ničeho se neboj.

iras
3 příspěvky 27.01.13 08:49

Všem stejně vyděšeným ženám, dívkám, dívenkám a chlapcům…moje bulka v prsu byla jen zbytnělá žláza. :D

Bábina
1450 příspěvků 27.01.13 10:19

Díky iras za pomoc. U pobescetů jsou to většinou jen splašené hormony.Ale stejně by to pro jistotu dětský nebo dorostový lékař měl vidět. Hlavně pro jistotu těch, co se ptají. Protože někdy úprava trvá déle. Prostě než se srovná hormonální hladina. A už jsem tu někde psala, že každý to má jinak, tak to může chvilku trvat. U žen za pubertou, to je už o něčem jiném.

kacenka0236
1 příspěvek 04.02.13 15:49

Dobrý den..Je mi 29 let…Chtěla jsem se zeptat dva roky mám na levém, prsu bulku…Asi před týdnem se mi zvětšila asi 4 cm…Člověk asi nic neřeší, když nic nebolí..A dnes tady sedím mám dvě dcery 12 a 9 a říkám si sama pro sebe proč jsem nešla dřív…Ve středu jsem se objednala do nemocnice tak uvidím…Co to je…Jen chci říci všem ženám nečekejte na nic, hned jednat až nedopadnete tak jako já…No uvidíme co řeknou…

Bábina
1450 příspěvků 04.02.13 16:04

Možná, že to bude jen cysta nebo tukový nádor. Ale, já uznávám pravidlo, lepší špatná jistota, než nejistota a strach. Držím Vám palce. A dejte vědět, jak to dopadlo. Doufám, že dobře. Mně ta jistota, zachránila život.

lucie.mat
1 příspěvek 06.02.13 08:22

Dobrý den je mi 27 let a asi před 7 měsíci sem si nahmatala v pravém prsu bulku na dotek bolí a je pohyblivá a občas mě bolí i celý prso. Mám strach že by to mohla být rakovina protože moje babička rakovinu prsu měla. Děkuju za odpověď

Bábina
1450 příspěvků 06.02.13 15:36

Tak proč nejdete na vyšetření?.Ale, pokud to bolí a bulka je pohyblivá, tak to asi zhoubné nebude.Ale pokud máte rakovinu prsu v rodině, hlavně po ženské linii, tak by jste na vyšetření měla chodit každé 2 roky, i když už si to teď musí zaplatit i přímý ženský potomek. Váš praktický lékař nebo gynekolog by Vám měl dát doporučení a tam uvést rodinnou anamnézu.

pipaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.13 01:37
bulka

Dobrý večer, nahmatala jsem si malou bulku na bradavce.Je spíše oválného tvaru(tvrdá a nebolí)a může mít tak půl centimetru. Není hluboko(protože na pohled jde vidět že tam něco je),spíše to vypadá jako nějaký rosol nebo tuk, ale člověk nikdy neví. Ještě jednu takovou mam na zápěstí z vrchu, ale ta je o hodně větší má tak 2,5 cm, ale s tím už jsem byla, doktor říkal že je to rosol, který se jenom vycucne, někdy to zmizí, ale při velké námaze se to hodně zvětší.

Bábina
1450 příspěvků 11.02.13 13:14

S prsem se raději objednejte na sono. Jistota je jistota. A na tu ruku si v bylinkách kupte majoránkový olej. Tím si bouli natírejre a udělejte si na noc jitrocelový zábal. Pokud musíte použít jitrocel sušený, rozdrobte no co nejjemněji, přidejte vlažvou vodu a umtřete z toho hustou kašičku. Tu natřete na plátýnko (starý kapesník)přiložíte na bouli a uvážete. Obklad po nahřátí můžete použít 3× bez výměny bylin. Pokud sono zjistí také, jen zatvrdlou uzlinu, můžete použít tento recept. Pokud to bude cysta nebo něco jináho, dejte vědět.

kandík
14 příspěvků 12.02.13 20:35
bulka

Čtu diskusi na toto téma a tak jsem se odhodlala také napsat.Je mi 55let a už asi 20 let mám bulku v prsu, je to potvrzené na mammo.Ale když jsem byla na vyšetření, řeklo mi pár zdravot. sester, že by si to nechali vyndat, protože stačí se do toho nešťastně uhodit a začne to růst. Codím od té doby každé :,( dva roky na mammo a za ta léta bulka povyrostla ne moc ale je větší.Dr.mi vždy říká, že to nic není ale s jejím laxním přístupem k pacientům/nemyslím si to sama/ jí moc nevěřím. Občas mi teče z bradavky něco jako mlezivo ale teď mě prso často bolí i na dotek. Bojím se ale nechci být hysterická. :( :nevim:

Bábina
1450 příspěvků 12.02.13 22:00

Zodpovězeno na soukromé stránce.

Petronilkah
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.13 20:26
cista

Dobrý večer, nedávno jsem si objevila bulku 1 cm v levém prsu, před rokem jsem taky jednu měla, tukovou, tato se mi zdála opravdu velká, chodím pravidelně na kontrolu k doktorovi, protože rakovinu prsa měla babička, na ultrazvuku mi našli bulky dvě, nedaleko od sebe, udělali biopsii a ta dopadla dobře, ale nevím, jestli to byla cista nebo co to tam vlatně mám, bulka je na pohled viditelná a velice mě to deprimuje, doktorka mi řekla, že když je to nezhoubné, tak si to tam mám nechat, prosím vás o radu, jestli je nějaká možnost, aby se mi bulka vtřebala, popř. prosím o nějaké mazání, moc děkuji za odpověd. Petra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.13 15:38
bulka v prsu poradte prosím

Chtěl sem se ještě zeptat. jsem kluk a mám bulku v pravém i levém prsu. A chci jít na sono, ale sono je jen takový rengen který zjistí co by to mohlo být že?? A tak bych se chtěl ujistit, že je to jen cysta nějáká a né něco horšího. Ale chtěl sem se zeptat na to kam mám jít nebo kam mě pošlou na to odstranění té cysty nbo to co to bude. jo a nebude to nějáká operace to zmizení těch bulek?? A nebudu tam ležet v nemocnici?? bude to jen rychlý zákrok? Děkuju moc za radu.

kandík
14 příspěvků 15.03.13 21:50
bulka v prsu

Myslím, že Vám vše potřebné řekne obvodní lékař a také bude vědět kam vás poslat na vyšetření. :?:

kmotra
115 příspěvků 16.03.13 09:51
V nemocnici

Ležet nebudete určitě, sono, vám určitě navrhne. Ale k lékaři co nejdřív.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.13 14:21

Já už sem u doktorky byl ale to sem měl jen jednu bulku. Ale když tam pujdu zase tak už budu otravnej a beztak mi řekne že je to normální..Jo a taky sem se chtěl zeptat s hormonama, protože nevím jestli je mám v pohodě, protože ty bulky v prsu taky něco znamenají :( ale už mám chlupy v v podpaží apod. Ale třeba hlas mám dětský a stává se, že nedospěju a budu furt jak malej.

kandík
14 příspěvků 23.03.13 23:01
anonymní bulka v prsu

Nesmíte se nechat dát a trvat na tom, aby Vás poslala k odborníkovi. Anebo jděte k jinému lékaři, když ten Váš je k ničemu. Jestli nejste plnoletý jděte s některým s rodičů. Musíte se jim ale svěřit, to není pětka ve škole to je zdraví. A nebojte se, každý :! jednou dospěje někdo dřív někdo později, a nepřemýšlejte jestli máte dětský hlas ono se to urovná, ale rychle řešte svůj problém, ať se tváří lékař jak chce. Držím palce! :oops: :D

kolor
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.13 18:25

Dobrý den, chtěl sem se vás zeptat, mám 2 bulky v prsu ( nebo spíš cysty nevim co to je) a jsem kluk, je mi 15. Šel jsem za doktorkou a ta mi řekla, že je to jen puberta. jenže to jedno prso je už jen napuchlé ale nic ve vnitř není když na to šáhnu a to druhé je tam taková ta bulka. Chtěl bych jít na nějáký to sono. A slo by to i něják oddělat?? ( né operací). Díky, kdybyste mi k tomuto něco napsaly.

kmotra
115 příspěvků 18.05.13 17:08
ahoj,

Koukni se nejdřív na předešlé odpovědi bábiny hochům, najdeš určitě odpověď. Pokud bys náhodou váhal, napiš konkrétnější dotaz. Zatím pa.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek