Bulka v prsu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Bábina
1450 příspěvků 15.08.12 19:47

Bude to dobré. Uvidíte. Zkuste mi věřit. A dejte vědět.

Majyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.12 19:50

Ale jdu až za týden a do té doby asi zešílím… :)

Bábina
1450 příspěvků 15.08.12 20:45

Ale ne všechny bulky jsou zlé. Může to být cyta, tuková bulka, tkáňová bulka a nebo pouze hormonální zánět prsní žlázy. Opravdu zkuste mi věřit!!Vím o čem mluvím. A podle nálezu ze sona Vám pak pomohu dál. Slibuju. Víte rakovina je tak každá 100 bulka, kterou si ženy nahmatají a nejvíce ty, které už rodily a kojily. A je to podmíněné i těžkým stresem, který ve Vašem věku nepředpokládám. A i na rakovinu se dnes neumírá. Jedině, když se žena bojí a jde pozdě. Že se přežije, jsem zářný příklad. Proto Vás prosím, mám vlastní zkušenost i léčitelkskou zkušenost. Tak hlavu vzhůru a kdo se nevzdává, je silnější než osud. Pujčuji Vám svoje životní heslo.Ale je to Remrqe, ne z mojí hlavy.

pravoj
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.12 20:52
odepiste mi......prosím

Ahoj je mi 14 a mam nejakou bouli v prsu a je to takové větší to prso než to druhé. Já chci jit zitra k doktorce ale nevim co jim mám říct… a taky nevím, co by mi řekli oni.:( Ä taky nechci to rikat mamě..:( když tam pujdu sám, tak prohlidnou mi to? nebo mám jit ke své doktorce že? prosím odepište mi na vše… díky moc…

Bábina
1450 příspěvků 19.08.12 21:14

Víš, to se někdy v pubertě stává. Hormony řádí a tělo neví co dřív. A pokud sportuješ, nebo chodíš posilovat tak tím je to častější. Nemusíš se bát. Lékaři to prostě ukaž a on tě zřejmně pošle na sono. Neboj nebolí to jen studí. A tak se podívají co se děje. Ale u chlapců tvého věku je to většinou jen zánět prsní žlázy. Ale je dobře, nechat se vyšetřit. Lékař ti pak dá léky a budeš v pořádku. Pokud bys to nechal, táhlo by se to dál, Jen teď než tě vyšetří, omez sporty a zátěž ruky na straně bouličky. Mohlo by to začít bolet. Pokud léky nedostaneš napiš a já ti napíšu obklady. A kam máš jít? Ke své doktorce.Ta to prohlédne a pokud uzná, pošle tě dál. Protože na všechna tato vyšetření musíš mít doporučení. A co ti řekne? Asi to co ti píšu já. Ničeho se neboj. Když se koukneš na celou stránku, uvidíš, že to není jen tvůj problém. Těch chlapců tu je už pár. Držím ti palce.

pravoj
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.12 09:40

Ano, děkuji. Takže zítra tam pujdu protože sem si tu odpověd přečetl dnes. Doufám že to něják přežiju, Akorát to mám hrozně velký to prso, nevím jestli to tak má být:(.. Takže skusím zítra napsat jak to dopadlo.:)

Bábina
1450 příspěvků 20.08.12 11:04

Budu ráda když se ozvete.Ale ve Vašem věku, bych vsadila na zánět prsní žlázy a nebo hormonální poruchu. Což v pubertě je celkem běžné. Nebojte se a hlavně se nestyďte lékaři o tom říct. Stud na nepravém místě nadělal už hodně škody. Zítra to asi vědět ještě nebudete, protože Vás určitě Váš lékař pošle na sono.To je vzásadě běžný postup.Nebo už má zkušenosti s takovými případy a odléčí Vás rovnou.

pravoj
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.12 14:51

A jen bych se chtěl zeptat ještě, jestli tam nezustane nějáká jizva? A taky za jak dlouho mě to zmizne ta bulka..

Bábina
1450 příspěvků 20.08.12 15:25

Určítě po sonu a prášcích nebo masti ti jizva nezůstane. Myslím že to není nic co by se léčilo invazivně, tedy operací. Ale jak dlouho to potrvá Ti nemohu říct. To je individuální. Záleží na tom, jestli je to zánět nebo „splašené“ hormony. Neboj se, to se zítra dozvíš. Ale věřím, že do školy budeš fit.

pravoj
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.12 15:31

A jenom sem se chtěl zeptat ještě, ja totiž jedu v sobotu pryč k vodě a jestli budu moct do vody… Dnes chci jit taky.

Bábina
1450 příspěvků 20.08.12 15:36

Jé chlapče já nejsem doktor.Ale podle mně to opravdu nebude žádná hrůza a koupat se asi budeš moct.To se zítra na všechno zeptej lékaře. Ale opravdu tam jdi zítra, nebo tu vodu nestihneš, pokud budeš muset jít na nějaké vyšetření.

pravoj
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.12 15:41

Dobře fakt tam pujdu zitra. Doufám že se mi nic nestane:( Ale díky moc, bez vás bych nevěděl co a jak.:)

Bábina
1450 příspěvků 20.08.12 15:49

Neboj se nic se Ti nestane. jestli jsi si prošel celou stránku, tak jsi určitě viděl, že z kluků v tom nejsi sám. Zítra mi napiš, co ti doktor řekl. Držím ti palce.

pravoj
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.12 12:57

Ahoj tak jsem zpatky…:) doktorka mi řekla, že se to stává často a že jsou to hormony no proste prsní žláza a prý to zmizí, jenže nic mi nepředepsala..:( A tky nevím, kdy to zmizí…

Bábina
1450 příspěvků 21.08.12 13:14

No vidíte. Opravdu s eto stává často, ale kdy to zmizí jste se mněl zeptat doktorky..Dejte si na nac obklad z březového listí nebi jitrocele kopinatéju(ten dlouhý) hrst listů roztlučete v hmoždáři nebo paličkou na maso na nejakém kousku látky. Z hmoždíře bylinu na látku přendáte. Dáte to na bouli, igelit a něco navrch a asi nejlépe přilepit náplastí. Obklad se dává na noc. Před den ne.Ale jak dlouho to bude trvat to nevím. Ale koupat se zaručeně můžete.

pravoj
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.12 13:26

Dobře díky… A odhadem tak nevite jak dlouho?

Bábina
1450 příspěvků 21.08.12 14:46

Chlapče, ani odhadem. Protože, každý reaguje jinak. A já jsem léčitel, né věštec.

pravoj
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.12 17:27

Jo prominte… A tak teda děkuji za vše no…:(

Bábina
1450 příspěvků 21.08.12 18:12

No nic, uvidíš že to bude dobré. A koupání si užij.

kmotra
115 příspěvků 21.08.12 18:24
Bábino,

Prosím vás, důrazněji poproste své diskutující, aby se zaregistrovali. Vaše korespondence nemusí být snad na veřejných stránkách. Too snad půjde, ne? :srdce:

Bábina
1450 příspěvků 21.08.12 19:07

To co je dlouhodobé to si zařizuji a píšu si na svých stránkách. Ale zda se někdo zaregistruje nebo jen přihlásí, to je snad svobodné rozhodnutí toho, kdo dotaz zadává. A nenapadlo mně, že taková prkotina jako chlapecký hormonální výkyv budu muset odpovídat tolikrát. Vás by to napadlo? Bábina osobně

Majyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.12 14:14

Tak dneska jsem byla na ultrazvuku a prý to je fibroadenom, ale radši si zajdu i na biopsii at mám jistotu. :)

Bábina
1450 příspěvků 24.08.12 16:49

No nevím, je to nezhoubné, ale je potřeba to hlídat. Ve vašem věku je možné, že se to rozpustí samo. Pokud budete chtít, nějakou pomoc nadále, zadejte si místo přihlášení registraci a pak klikněte na mojí obálku. Tam to můžeme probrat, co dát za byliny na obklad na pití atd, aby jsme tomu rozpouštění pomohly. Hlavně si Držte v hlavě, že JE TO NEZHOUBNÉ. Jak začnete uvažovat jinak, můžete si něco přivolat. Na mé soukromé poradně delší dopisování nikomu vadit nebude.

Majyna
1 příspěvek 27.08.12 14:58

Zatim mi to nejde vam psat tkhle :D Tak dneska jsem byla na biopsii, za týden pro výsledky a pak bych byla ráda kdybyste mi poradila co dál. :)

Hellanka
3 příspěvky 28.08.12 17:39
Bulka v prsu

Dobrý den, je mi 43 let a mám 3 děti. Zhruba před 14ti dny jsem si dala,,pěkně do těla" při práci na zahradě a od té doby se mi roztočil kolotoč zdravotních problémů:Zvýšená únava, zvýšené teploty, které se postupně zvyšovaly, teď se mi asi tak 5 dnů pohybují okolo 38°C. Protože jsem byla s dětmi mimo Prahu, snažila jsem se to vyležet sama bez doktora. V sobotu jsem si k tomu všemu zcela náhodně našla v prsu 3 cm bulku. Okamžitě jsem pomyslela na nejhorší.(Moje babička zemřela na rakovinu prsu v podobném věku jako jsem teď já a zanechala po sobě 3 děti podobně staré, jako jsou ty moje).Hned v pondělí(včera)jsem přijela do Prahy a prvně letěla k praktickému doktorovi. Prohmatal mi prsa a napsal žadanku na mamologii a do laborky na sedimentaci.Dnes jsem se objednala na mamologii, jdu naštěstí hned zítra a volala k praktickému na výsledky. Kupodivu jsem výsledky sedimentace měla úplně vpořádku. Dost mne to překvapilo a znovu jsem připomněla že mám teploty.Pan doktor řekl že mám jít hlavně na tu mamologii a pak že se uvidí. Chci se Vás zeptat, zda-li je možné, že by ty teploty mohly nějak souviset s tou cystou(třeba reakce těla), a zda-li to neznamená, že se může jednat o něco horšího než je cysta? Děkuji předem za odpověď.

Bábina
1450 příspěvků 28.08.12 18:20

Co to je opravdu ukáže mamograf.Ale mohu Vás ujistit, že toplotu jsem při rakovině prsu neměla. Může to podle toho být spíše nějaký zánět prsní žlázy. To by ta teplota ukazovala.Ale zase by se objevila sedimentace vyšších hodnot. Možná, že Vaše teplota s problémen prsní bulky vůbec nesouvisí. A 3cm na rakovinu, už je dost pořádná porce.Tu už by jste musela nahmatat dávno a ne teprve těď. Po třech dětech už prsní žláza je v dost zhrublém stavu a tak to může být cokoliv následkem virozy nebo Vašeho onemocnění, které jste vlastně neléčila. Jen zachovejte klid. Zítra to budete vědět. Ale já myslím, že je to zbytečný poplach. V každém případě dejte vědět, jak jste dopadla. A pokud budete chtít nějaké moje rady co dál, klidněte na mojí obálku. Tím se dostanete do mého soukromí. Nejdříve se ale můžete podívat do mého profilu, aby jste věděla, že nejsem jen zvědavá baba.

Hellanka
3 příspěvky 28.08.12 19:26

Moc děkuji za názory i povzbuzení. Člověka prostě napadá cokoliv, až se sám diví, jak mu ta fantazie pracuje. Určitě se Vám po zítřejším vyšetření ozvu.

Bábina
1450 příspěvků 28.08.12 20:23

Nemusíte mi přeci děkovat. Vím jak se člověk cítí. Tak když moho pomohu.

Hellanka
3 příspěvky 29.08.12 15:36

Dnes jsem absolvovala vyšetření na mamologii. Paní doktorka mne pořádně vyšetřila a řekla, že je to fibroadenom. Dostala jsem žádanku na vyšetření mamografem a sono(tam jdu v úterý)Také mne čeká jeho operativní odstranění.

horokoch
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.12 11:20

Dobrý den bude mi 15 let a mám asi bulku v prsu, jak si to tu čtu. A byl jsem u doktorky a ta mi řekla že to nic není, ale nevím, kdy to zmizí. Mám to hrozně napuchlé:( a stydím se za to…:P odpovezte mi prosím..

kmotra
115 příspěvků 08.09.12 11:49
Ahoj,

Přečti si řádně, co bábina radila jiným. Každé tělo reaguje jinak. Někumu zmizí nemoc za týden, jinému trvá měsíc, než se úplně uzdraví. :mavam:

Bábina
1450 příspěvků 08.09.12 11:51

Ani já Vám neřeknu, jak dlouho to potrvá. Určitě jste si tu četl, že každé tělo reaguje jinak, a že pomoct splasknout otok může obklad z čerstvého březového listu. Pokud si příspěvky přečtete ještě jenou a pořádně, najdete tam návod, jak na obklad, který se dává na noc. A hlavně vynechte na čas posilovnu a různé jiné žátěže ruky na staně napuchlého prsu.Ale mamince pomoct s nákupem můžete. A opravdu ve vašem věku je to běžná věc, hlavně u chlapců, ze kterých se časem vyklubou statní chalpi.Tak hodně štěstí a netrapte se něčím co brzo pomine.

Bábina
1450 příspěvků 08.09.12 11:56

Pro kmotru:díky za pomoc.Ti kluci jsou na své tělo v puberte zaměření stejně, jako děvčata, a když se pak hormony tochu splaší, jsou s toho vyjevení. Ale stydět se za své tělo, je ta největší hloupost co dělají. Ale opravdu, vím z letité zkušenosti, že se to většinou stane klukům, kteří když dospějí, tak se holky o ně perou. Doufám, že náš pisatel si přečte i toto a uklidní se. B

horokoch
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.12 15:37

Já vím, ale já už to mám nějáky ten měsíc:P No a taky sem se chtěl zeptat no vite, ja vubec nemutuju z hlasem a to mi bude 15 a každý ve třídě už jo tak nevím jestli nejsem nějáky opožděný nebo jestli nevíte co pomáhá tomu abych začal mutovat(nutné) Prominte že se vas na toto ptam.. Ale už naposledy..:) odepišře mi prosím..

Bábina
1450 příspěvků 10.09.12 15:46

No hochu opožděný určitě nebudeš. A mám li být upřímná, tak takovým trápením jako ty, prochází většinou hoši, o které se v dospělém věku holky perou. Protože jsou to pěkní fešáci se sametovým hlasem.Ale, můžaš začít večer kloktat šalvějový šaj, aby se ti hlasivky posílily.

horokoch
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.12 16:52

Děkuju moc mi toto pomohlo..:) A to pomáhá k mutaci ten šalvějoví čaj??

Bábina
1450 příspěvků 10.09.12 17:44

No ale chvilku to trvá. Nepít, kloktat.

horokoch
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.12 18:16

Dobře a fakt už poslední věc… Jak dlouho a každý den???

horokoch
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.12 18:17

Jsem hroznej že?? Fakt prominte…:( Ale já už sem takovej..

Bábina
1450 příspěvků 10.09.12 19:16

Jo to je bezvadný, že jste takový. Ale já dostávám vynadáno od ostatních, že si tu dopisujeme kolem dokola. Proto raději pokud něco budete potřebovat, udělejte si místo přihlášní registraci aby jste dostal obálku k nicku, jako mám já. Pak kliknitím na mojí obálku se dostanete na mé soukromé stránky a bude pokoj. B

horokoch
2 příspěvky 11.09.12 16:09

Už sem se zaregistroval:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.12 18:12

Dobrý den chtěl sem se zeptat, mám hrozně napuchlé prso a nevím co s tím… Mám tam takovou bouličku a je to prso velké…:( A je to hrozný už nevím co s tím mám dělat:(

Bábina
1450 příspěvků 15.09.12 18:34

Co dělat? Těžko říct? Podle toho že jste anonym, nemohu určit, zda jste žena nebo muž a ani váš věk. Pokud chcete radu, musíte mi dát nějaké informace. Já nejsem věštec. Ale ať jste do jste, tak navštívit lékaře je pro mně rada nejsnadnější.

kmotra
115 příspěvků 16.09.12 07:12
Bábino,

Je to kluk. A rozhodně by měl jít k lékaři. A podle diagnostiky se případně zeptat, jak dál. Mějte se hezky.Ten kluk si určitě přečetl předchozí rady. :mavam:

Bábina
1450 příspěvků 16.09.12 11:02

No nevím, ten se kmotro, přihlásil na souktomou stránku a má od lékaře diadnistikovanou hormonální rozladu. Což v pubertě je běžný zjev.Ale ať je to kdo chce. Křišťálovou kouli nemám a nejsem věstec. To a´t se přihlásí na jinou stránku pokud hledá věštírnu. Jestli to ten kluk je, tak až se mu usadí hormony, bude to OK. U doktora byl.

Nikolee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.12 18:34

Dobrý den,
Je mi 19 let, mám už od doby, co mi začla růst prsa (tu dobu už ani moc nepaamtuji, ale mohlo to být tak 11-12 let)v obou prsech takové větší útvary (snad i 10cm, prostě tak nějak přes celé prso), ale není to souvislá bulka, je to takové „více tvarové“ podélné, v některých částech užší v některých širší), kdysi jsem tomu moc nepříkládala pozornost (a ani později ne, vždycky jsem raději žila ve „sladké nevědomosti“…nemám s tím pořád žádné problémy, jen mám strach, že když půjdu k doktorovi, tak mi to budou operativně odstraňovat…mám hrozně strach z operace…dodnes mi to nědělalo žádné potíže, ale máme v rodině rakovinu (obě mé babičky) takže mám i strach (ale říkám si, že když se mi s tím nic neděje a pořád je to stejné, že to je v pořádku…vím, že k doktorovi budu muset…jen mám hrozný strach…co myslíte, že to je? Všichni všude píšou jen o malých útvarech…bojím se, že by mi snad i odoperovali obě prsa, kvůli té velikosti…:(
Děkuji za jakýkoli komentář

kmotra
115 příspěvků 10.10.12 19:43
Nikolo,

Běžte k lékaři, a to co nejdřív. Pošle vás na sono, nebo i jinde. Ale hlavně vy budete vědět, že jste v pořádku. Doporučuji zajít k praktickému či ženském lékaři. Pokud to půjde, hned zítra. Přeji hodně štestí. :potlesk: :mavam:

Bábina
1450 příspěvků 10.10.12 19:44

No to co popisujete Vy můžou být cysty nebo něco podobného. Ono rakovina v takovém rozsahu jak píšete, to už by jste byla po smrti.Ale ,zajděte si na gynekologii a ukažte to nejdříve svému gynekologovi. Může to být hormonální a špatně se vyvýjet mléčná žláza. A pokud by to nedal dopořádku, měla by jste později problém s kojením. Myslím že to napraví pilulky. Pokud určí, že to je hormonální problém a nedá Vám léky, napište a já Vám napíšu čaj. Ale nejdříve opravdu toho doktora.

cvalicek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.12 21:10
Bulka v prsu

Dobrý den, je mi 16 let a asi od 13-14 mám bulku v prsu. U doktora jsem nebyla, protože mi to nevadilo. Přemýšlela jsem, že by to mohla být tuková bulka, protože v tom věku jsem přibrala 14 kilo. Ale dělám atletiku, sportuju a právě mě to zarazilo, že by to mohla být ta tuková bulka. Poradíte mi prosím? ;)

Bábina
1450 příspěvků 27.10.12 22:51

Poradit Vám mohu jedině to, aby jste navštívila buď mammoporadnu(mamma= prso)nebo gynekologa.To jsou odborníci kteří poznají o co se jedná. Může to být tuková bulka, může to být cysta a nebo a jiný nezhoubný úkaz, který mohl vzniknout při sportu. Pokud je to možné snažte se ruku na té straně zatím nezatěžovat. A objednat se. Z gynekologie strach nemějte, prohlédnou Vám pouze prso. A do mammoporadny vám dá doporučení dorostový lékař. Víte nebude to nic vážného, ale jistota je vždycky dobrá. Ve vašem věku změny v prsní tkáni jsou normální a docela běžné. A pokd si stánku prohlédnete, tak i u chlapců. To jsou ty hormony, co z dětí dělají dospělé.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek