Jak poznat anorexii a bulimii?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

S. Klára S.  02.04.11 23:36
BULIMIE,ANOREXIE...

Dobrý večer všem. Měla bych na Vás všechny dotaz.První je , jestli existuje anorexie spojená s bulimií?Druhý: Je mi 15 měřím 164cm a vážím 58 kilo. Lidé o mě říkají že sem pěkná zábávná ,kamarádská. Jenže teď jsem bez partnera i kdyby se někdo našel. Takže k mému problému. Občas když sem se cítila přejedená tak sem např. 1 nebo 2× do měsíce strčila prsty do krku aby mi bylo lépe. pak malinko častěji a teď už 3 dny po sobě jídlo zvracím. Většinou večeři. Nemám ale pocit, že se přejídám. Jím normálně,a ale např. čokoládu nebo rohlík se salámem apod. Má to něco společného z bulimií? Případně byla by konzultace s psychologem možná bez vědomí rodičů? Děkuji za odpovědi.

Reklama

Reklama

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 03.04.11 11:50

no nazdar,

to, že nemáš partnera je na tvých sladkých 15 normální…

nejsem psycholog, ale když si dáš normální polévku s rohlíkem a normální jídlo a omezíš čokoládu, možná se zbavíš toho pocitu že si anorektička, a taky se ti možná najde partner..

S. Klára S.  03.04.11 12:52

Ano make-up sem opravdu zkousela;). Jenom se ptám, jestli si mylsíte že je to už porucha nebo že je to třeba pubertou. S tím partnerem sem to myslela tak, že sem ho moc milovala a jestli nění nějaký,,blok" kvůli jemu.

Dr.House
622 příspěvků 03.04.11 17:56

blok? …vy netrpíte anorexií a ani bulímií…jen si to myslíte,protože se toho bojíte…toho bloku se zbavíte, když přestanete myslet na to, že moc jíte, nebo že ste moc tlustá…budte prostě svá…anorexii nemáte…to poznám už z těch příspěvků…a neptejte se mě proč…mám na to zvláštní dar…

divka12345  11.02.12 13:32
strach

ja mam strach ze budu mit anorexii kdyz budu drzet dietu …je to mozne???

divka12345  11.02.12 13:33
divka12345 píše:

Lucrezia
338 příspěvků 11.02.12 18:19

No, já bych to tak nepodceňovala, vzhledem k tomu, že vím, jak to začíná vždycky tak nevinně. jednou, pak podruhé, pak 3× týdně, pak 3× denně…a je průser na světě.

Anorexie s bulimií se často prolíná. Buď periodicky (období přejídání a „očišťovacích procedur“, s obdobími hladovky.

Velmi typický je ale průběh jednorázový. Anorexie se při pokusu o „uzdravení“ zvrhne v přejídání (tělo dlouho trpělo nedosgtatkem, chce to dohnat) a po následném pocitu viny a selhání přijdou na řadu ty „očišťovací“ činnosti. Zvracení, projímadla, odvodňovací preparáty…

Tvůj příběh je patrně jen stresová reakce, která přejde.

Pokud by se ale stupňovala a trvala dýl jak několik týdnů, rozhodně bych psychologa vyhledala.

Váha a výška (BMI) není při bulimii směrodatný. Podvyživené může být i obézní tělo, když je obrané o základní živiny.

ty máš váhu v pořádku. Netrap se tím.
Jestli z toho bude buzlimie, se uvidí časem, věřím, že nemusí být.
Spousta lidí občas zvrací od nervů.
Důležitá je motivace zvracení, a Tvůj pohled, jak vidíš své tělo. To je pro dg. smerodatné určení takové

Mary.enn
31 příspěvků 04.05.17 11:36
@s. Klára S. píše:
Dobrý večer všem. Měla bych na Vás všechny dotaz.První je , jestli existuje anorexie spojená s bulimií?Druhý: Je mi 15 měřím 164cm a vážím 58 kilo. Lidé o mě říkají že sem pěkná zábávná ,kamarádská. Jenže teď jsem bez partnera i kdyby se někdo našel. Takže k mému problému. Občas když sem se cítila přejedená tak sem např. 1 nebo 2× do měsíce strčila prsty do krku aby mi bylo lépe. pak malinko častěji a teď už 3 dny po sobě jídlo zvracím. Většinou večeři. Nemám ale pocit, že se přejídám. Jím normálně,a ale např. čokoládu nebo rohlík se salámem apod. Má to něco společného z bulimií? Případně byla by konzultace s psychologem možná bez vědomí rodičů? Děkuji za odpovědi.

Dobrý den,
Pokusím se Vám zodpovědět Vaše otázky. První byla, zda existuje mentální anorexie spojená s mentální bulimií. Poruchy příjmu potravy obecně v sebe navzájem přecházejí, takže mentální anorexie se často mění po čase hladovění v přejídání a mentální bulimii. Vyvolávání si zvracení určitě není dobré, hlavně není zdravé pro Vaše tělo. Po jídle byste se měla cítit dostatečně sytá, pokud se však přejíte, určitě by se to nemělo řešit samo-vyvolaným zvracením. Pokud máte strach z přibírání na váze, výčitky svědomí a jak sama uvádíte, někdy po jídle zvracíte, může se v dlouhodobém procesu jednat o poruchu příjmu potravy. Píšete, že byste ráda navštívila psychologa, což je první velký krok k úspěchu. Pokud Vám nebylo 18 let, psycholog by měl povinnost informovat o Vašem stavu Vaše rodiče. Nechtěla byste nejdříve zkusit navštívit Centrum Anabell? Centrum Anabell poskytuje odborné sociální poradenství osobám s poruchou příjmu potravy a jejich blízkým. Do poradny Centra Anabell se můžete objednat telefonicky nebo e-mailem, přijít můžete sama, vystupovat anonymně a sezení je zcela zdarma. Se sociální pracovnicí proberete vše, co Vás ohledně jídla trápí a společnými silami budete hledat tu nejlepší cestu léčby. Má kamarádka, která trpěla poruchou příjmu potravy poradnu Centra Anabell navštívila a byla velmi spokojená. Dále docházela do Centra Anabell k psychoterapeutce, ke které docházela sama bez rodičů, na 5. sezení kamarádka vzala maminku, se vším se jí u psychoterapeutky svěřila. Kamarádce psychoterapie velmi pomohla. Podívejte se na stránky Centra Anabell, kde naleznete veškeré informace. Budu Vám držet moc palce!

Mary.enn
31 příspěvků 04.05.17 11:53
@divka12345 píše:

Ahoj, myslíš si, že dieta obecně patří k životu? Nemyslím tím zdravotní dieta u cukrovky, celiakie.. Diety obecně mohou vést v důsledku odpírání si určitých jídel ke spoustě onemocnění a zdravotním problémům. Zvlášť pokud dietu nekonzultuješ s nutričním terapeutem a nasadíš si ji sama. Zkusila bych ve tvém případě navštívit nutriční terapeutku a pobavit se s ní o svém jídelníčku a společně s ní sestavit takový, který ti bude vyhovovat. Společně se můžete pobavit i o sportu, jelikož hubnutí se netočí jen kolem diet. Jíst by si měla 5* denně a pokud k tomu budeš sportovat (dělat sport, který tě baví), věřím, že se budeš cítit dobře i bez diety. Kamarádka docházela k úžasné nutriční terapeutce do Centra Anabell, které pomáhá osobám s poruchami příjmu potravy. Podívej se na jejich stránky, mají poradny v Praze, Ostravě a Brně. Věřím, že nutriční terapeutku najdeš a budeš spokojená. Držím ti moc palce!

Klarka18
14 příspěvků 26.06.17 11:30

Možná je zkus trošku pozměnit jídelníček, třeba je tam něco co ti takhle nesedne a pak běžíš zvracet, muže to být klidně spojený s nějakou alergii nebo tak něco…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama