Co jíst po antibiotikách? Očista

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
korrr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.10 11:48
Očista těla po antibiotikách

Dobrý den,

tento týden dobírám antibiotika, chtěla bych poradit jak nejlépe, nebo spíš co si mám naordinovat po této léčbe, abych tělo od prášků vyčistila? V září jsem měla atb na 10 dnů a teď po dvou měsících další na 5 dnů…po tak krátké době mi to přijde až příliš..Děkuji za radu!!

Reakce:
Dr.House
622 příspěvků 30.11.10 17:58

vy si můžete tak akorát naordinovat sprchu…teda pokud nejste MUDr. jo, a málem bych zapoměl…na pomeranč s vysokým obsahem vit. C vlastně také máte nárok…ten tu imunitu povzbudí…

korrr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.10 20:04

Děkuji za milý příspěvěk.. :think: probiotika to jistí.....

Dr.House
622 příspěvků 30.11.10 20:04

myslím si úúúplně to samé :-)

korrr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.10 20:10

Akorát jsem je teda měla zobat rovnou s počátkem atb,.Ále snad mi tu paseku uvnitř dají dohromady i po :-) hezký večer

Bábina
1450 příspěvků 9.12.10 18:56
Očista po antibioticích

Jasně doktore a ještě zinek a selen s C vitamínem a já bych si dala 1|2 l kefíru a máte to za sebou.Hlavně ten kefír nebo dobrý smetanový jogutr s laktobacilem.To je to nejlepší co po antibiotikách pro své tělo můžete udělat.Tu sprchu sice můžete taky,ale nevim jestli bude tak účinná jako ten kefír.Lékař Vás ale měl upozornit ,že to dobrání léku máte jíst kysané mléčné výrobky.Ale to by jsme zase neměli co dělat mi tady.

nikica2
75 příspěvků 23.6.17 19:25
pobiotika

Dostala jsem tip na probiotika od pharmaagency. Mají jich spoustu, má někdo s nimi zkušenost?

Januska11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.6.17 12:21

Já mám dobrou zkušenost s Dophilusem. Mé zažívání je opět v normálu. Je ale potřeba ho užívat delší dobu.

anduskan
123 příspěvků 25.6.17 20:23
probiotika

Prošla jsem si jejich stránky, je dobré, že si může vybrat každá věková kategorie. Pro dceru, která dostává často antibiotika bude určitě vhodný.

Klarka18
23 příspěvků 26.6.17 11:26

Dobré jsou tvarohy a prodávají tabletky co jsou přímo probiotika :)

Berta11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.4.18 21:39

Tento problém řeším probiotiky od pharmaagency.

wendulinaa
86 příspěvků 6.5.18 11:33

Který konkrétní problém Berta11 řešíte probiotiky?

Berta11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.18 18:43

Trpím dráždivým tračníkem, což je velmi nepříjemné. Užívám, Probio C+D.

Sofulinaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.18 13:27

Mě se na těch probiotikách od pharmaagency líbí, že jsou zcela přírodní.

Vilinkaa1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.5.18 20:50

Dobrý tip na probiotika až je budu potřebovat.

Viluška11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.18 10:33

A už máte s některýma konkrétníma zkušenost Sofulinaaa?

Sofulinaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.18 12:59

Mám dobrou zkušenost s Dophilusem. Mé zažívání je opět v normálu. Je ale potřeba ho užívat delší dobu, aby dostatečně očistil a posílil střeva.

Venuše66
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.18 15:43

Jejich probiotika užíváme celá rodina, nejvíce pomohly dceři, konkrétně Probio Junior.

Viluška11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.18 19:13

Dophilus jsem si našla na jejich stránkách. Zaujal mě.

Brigita22
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.18 13:58

Neznám pharmaagency, ale našla jsem si jejich stránky. Zajímavé.

FSZ
4 příspěvky 14.6.18 12:05

Z knížky Stanislava Skříčky Opravme se.

Jak přejít na zdravou stravu:
Ze začátku je důležité si sestavit jídelníček, tzv. na pohodu. Jíme si co chceme, jen dvakrát denně zařadíme do jídelníčku enzymy. Přitom by se měl omezit lepek, mléko a umělé tuky. Ráno zeleninové Šťávy, před obědem ovoce. Potom si můžeme dát klasický oběd. Večer pojídáme ořechy nebo různá semínka. Poslední vařené jídlo je 4 hod. před spaním. Živá strava: Cokoli dáme do pusy, musí komunikovat s našim organizmem. Prvním soustem při dotyku s jazykem a prvními slinami se spustí enzymy obsažené v potravě a spustí komunikaci, která proletí komunikačním kanálem do mozkových center. Naše tělo odpoví za přítomnosti trávících enzymů ve slinách. Neživé minerály však s tělem nekomunikují a jsou vyhodnoceny jako nepřátelské. Centrála spustí stresový hormon kortizol. Za staletí jsme však vůči němu otupělí a zvykli jsme si na život ve stresu a překyselení způsobeném neživou stravou.
Očista těla na prvním místě. Odplavení nefunkčních prvků z organizmu z velké části zajistí osmotická voda. Ta na sebe dokáže nežádoucí hosty navázat a odvést z těla, i když jsou zabudovány ve tkáních.
Kde není mléko, není rakovina. Postupně je dobré vyřadit z jídelníčku mléko a pečivo na které máme vytvořenou závislost. Ta však časem poleví, když je nahradí živiny z ořechů, semínek a listové zeleniny.
Půsty: Dobré bude zařadit tzv. polopůst na zeleninových šťávách doplněný o pití osmotické vody. Je to voda čistěná systémem osmotických tlaků, podobně jako se čistí buňky rostlin. Systém využívá osmotického napětí na polopropustné membráně, přes kterou projdou jen molekuly nejčistější vody na naší planetě.
Pitný režim: Při nástupu na nový stravovací styl je potřeba vypít po probuzení asi ¾ litru vody pro snadnější odplavování toxinů. Po měsíci nám bude stačit čtvrt litru. Dále se vydatně pije před každým jídlem. Rozumně tak, aby to nebylo na sílu. Voda se nikdy nepocucává. Stresuje to organizmus. Napít bychom se trochu měli i před čerstvými šťávami. Projev žízně je už signál špatného režimu.
Očista střeva a zázračný chlorofyl: každé ráno je potřeba vypít pul litru vody. Po ní je dobré pít zeleninové šťavy z listové zeleniny, pšenice nebo vojtěšky. Jednou týdně je dobré jíst pohanku. To že je střevo zanesené poznáme podle toho, že je stolice zelená. Střevní klky nedokážou chlorofyl vstřebat. Postupně by měla být stolice černá s jemným nádechem zeleného. Každý druhý den je dobré do jídelníčku zařadit odšťavněná červená jablka. Do stravy zařadit denně 2 až 3 stroužky česneku. První týden je potřeba vynechat banány. Brzdily by proces detoxu. Každý večer doplníme živiny o ořechy ( mandle) a semínka lnu, sezamu a máku. Jejich tuky rozleptají nerozpustné nánosy. Po týdnu by měl přijít na řadu melounový den. Od snídaně do večeře jíme jen meloun.
Co jíst pro dokonalou stavbu a obnovu tkání? Vše zelené kvalitní, ideálnš Bio a pokud možno odšťavněné: saláty, polníček, brutnák, mangold, eukolu, lebedu zahradní, brokolici, špenát, kapustu, zelené jedlé natě, mladé kopřivy, vojtěšku….
Ořechy a semínka : je potřeba před konzumací probudit namočením. Malá na den, větší na dva. Před namočením je potřeba je důkladně propláchnout a během namáčení vodu, alespoň jednou za den vyměnit. Nejvýživnější jsou vlašské ořechy, mandle a lískové oříšky. Do zdravého jídelníčku patří – pohanka, len, slunečnice, mák, konopné semínko. Né však ozářená napařená, neživá s označením,, semenec,,. Mezi další patří quinoa, chia, dýně či sezam. Do jídelníčku nepatří sója, semínka vojtěšky luštěnin (fazole, čočka, mungo, cizrna, arašídy). Jíst jen výjimečně Nikdy nejíst v době očisty střeva. Stejné platí u hrachu. Při častějším používání pak způsobí zbytnění slinivky.
Mozkový očistec: se musí vydržet pouze na zelené zelenině, salátech nebo šťávách z travin. Druhý den ráno by měla následovat koupel v zásadité lázni. Do vany s teplou vodou rozpustit dvě lžíce s jedlou sodou. Hned po koupeli tělo namažeme čerstvým lněným olejem nebo olivovým. První jidlo dne by měla být kokosová smetana. Příprava je jednoduchá. Dužina se nakrájí na kostky a ty se nechají prohřát při teplotě třicet stupňů. Po změknutí se vše lehce vylisuje na šnekovém odšťavňovači. K ukojení hladu stačí jen jeden kokosový ořech. Očista mozku se uzavírá semínkovou svačinkou: loupané živé konopné semínko nebo lněné nebo mák. Den po očistě by se měli vynechat cukry. Očistu si můžeme prodloužit na dva ale i tři dny se stejným koncem jako u jednodenní.
Zdrojem esenciálních nenasycených mastných kyselin je opomíjené lněné semínko ( omega 3)
Příprava zdravých žen na mateřství: Půl roku na živé enzymatické stravě s jedním vařeným jídlem denně- bez lepku, mléka a umělých tuků, by mělo stačit na vyléčení běžné neplodnosti. S vařeným jídlem by se měl často konzumovat syrový česnek. Každý měsíc by měl být jen na zelených šťávách z travin. Jedno za měsíc je dobré zařadit i šťávu z čerstvého jetele(nesmí být však moc mladý). Jetel se dá pěstovat i v truhlíku na balkoně, kde se sklízí několikrát doroka.
Vitamín D: pro naše zdraví je velmi důležitý občasný pobyt na sluníčku, ato bez opalovacích krémů. Konzumací mrkve a listové zeleniny získáme spoustu karotenoidů, které v kůži vytvoří aktivní ochranný filtr.
Sport a spalování tuků. Po každém sportovním výkonu je důležité přejít do aerobního módu- zhluboka dýchat, aby okysličená krev byla schopná odvést látky do jater, kdy se oxidací přemění zpět na pyruvát, který je připraven k dalšímu použití. (Pozor, neplatí pro děti). Pro spalování tuků je důležité mít tepovou frekvenci na 60 – 75 % svého tepového maxima. To znamená, že by jsme svůj pohyb měli udýchat nosem a nebo byli schopní mluvit bez zadýchání. Tuky se začínají spalovat asi po půl hodině průměrné aerobní zátěže. Asi po měsíci pravidelných aktivit je tělo tak vytrénované, že na této tukožroudské TF vydrží celou hodinu……. Kvůli obnově glykogenu by se organizmus měl zatěžovat obden. Jídlem by jsme měli co nejdéle počkat, protože tělo po výkonu ještě 2 až 3 hodiny spaluje tuky. 3 hodiny po zátěži je dobré dodat jen živé tuky z ořechů a semínek a stejně tak cukry a to ve formě ovocných šťáv. Pro doplnění aminokyselin je dobré pít čerstvé zelené nápoje ( vojtěška nebo mladé obiloviny). Tyto fungují v těle jako iontové nápoje. Zeleninové šťávy je dobré pít nejdříve hodinu po zátěži. Základním kamenem pro výstavbu svalů jsou esenciální aminokyseliny obsažené ve vojtěšce v obilné trávě nebo kapustě a brokolici. Z tuků to bude olej z čerstvě lisovaných slunečnicových semínek.
Minerály ve sportu: několik hodin před výkonem jsou dobré čerstvé šťávy z mrkve červené řepy nebo zelené drinky. Důležitý je dále fosfor obsažený v dýňových semínkách máku a ořechů. Prodloužením doby uložení, dojde k naklíčení. Klíčky nesmí být delší než 3 mm. Pokud nám klíčky přerostou, musíme z konzumací počkat, až do prvních zelených lístků. Pohanku nikdy nekombinujeme s jinou potravinou.
Len – při přechodu na zdravou stravu stačí denně polévková lžíce oživeného lněného semínka. Po několika týdnech nám přestane chutnat. To je reakce těla, že tělo dostalo to co potřebovalo. Pak už stačí sem tam udržovací dávka. Odemyká se stejně jako pohanka. Lněný olej se muže konzumovat jenom čerství. Rychle se kazí.
Str. 221 Mandle : nikdy z USA ale spíše Španělsko Italie. Odemykání: Nejdříve dobře propláchnut a na půl dne namočit do vody i slané. Potom je znova propláchneme a necháme namočené v čisté vodě. Mandle se proplachují aspoň dvakrát denně. Po dvou dnech jsou připravené ke konzumaci. Pro naklíčení se pak rozloží na talíři a počká se týden až puknou. Samozřejmě je musíme denně propláchnout. Dávkování 2 až 3 malá mistička týdně. Předávkování nehrozí. Česnek str.223 nejlepší pomocník k očištění organizmu

Kájina66
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.18 09:51

Pharmaagency znám, jeich probiotika jsou účinná. Co je hlavní jsou bez chemie, takže není problém je užívat dlouhodobě.

Jarculkaa
38 příspěvků 22.6.18 10:46

Na trhu je spousta probiotik a tak jak si upravit zažívání. Přesto jsem si zkusila zjistit co nejvíc o pharamaagency. Vypadají, že budou fungovat.

žanet22
87 příspěvků 24.6.18 22:30

Pokud je nevyzkoušíte nezjistíte zda fungují nebo ne.

Sojka7
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.6.18 19:38

Tak to s vámi souhlasím, protože co nevyzkoušíte, nemůžete mít jistotu, že funguje.

Romiiina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 19:23

Při rozhašeném zažívání je potřeba upravit jídelníček a pak když to nepomůže zvolit přírodní probiotika.

sandriii
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 22:20

Po užívání antibiotik je potřeba zažívání upravit kvalitními probiotiky.

Sabusi
41 příspěvků 24.11.18 15:48

A která probiotika máte na mysli sandrii? Na trhu je jich hodně.

sandrii
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.18 16:06

Mě dost pomohl Colon Dophilus. Zažívání se srovnalo.

Aloušek30
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 20:35

Od pharmaagency probiotika užívám většinou po antibiotikách.

Helenka18
11 příspěvků 31.7.19 19:38

Ja po antibiotikach vzdy mela prujem a vaginalni infekci. Známá mi doporucila probiotika a uz me to netrapi. Beru je v mezicase antibiotik a ještě tyden po. Pouzivam Laktobacily 5 od Naturevii ( drive se jmenovali Swiss Natural). Staci jedna tableta denne

doktor Haus
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.3.20 14:10
Pozor

Kefír ne, ale acidofilní mléko. V kefíru jsou kvasinky, které se po léčbě antibiotik mohou namnožit a to nechceš. :D

MisaBure83
2 příspěvky 20.3.20 13:05

Ahoj, probiotika a prebiotika jsou velmi důležitá při užívání antibiotik. A nejen to.

Amelyy12
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.20 11:38

Na očistu organismu po užívání antibiotik mě kamarádka doporučila ostropestřec mariánský, konkrétně pastu.

Evely66
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.20 10:20

A kde takovou pastu seženu?

Cannabisa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.20 12:06

Nejlepší je jíst současně s antibiotiky i probiotika. Pomáhá to udržovat správnou střevní mikrofloru

Amelyy12
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.20 18:27

Objednávám přímo na jejich stránkách foxylife.

Olyy11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.20 18:52

V takové formě ostropestřec neznám, ale mám problém se žlučníkem, takže takový tip taky vítám. Játra a žlučník je potřeba posílít těším se na výsledek.

Evely66
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.20 13:20

Děkuji za tip, už jsem si pastu objednala.

Dalianna99
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.21 21:13

Současně s antobiotiky s emusí brát i probiotika, abys neměla střevní potíže. A pak bych určitě brala nejaké cečko a dečko na posílení imunity

Liliana25
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.21 16:30

Po antibiotikách vždy probiotika, já si kupuji tyhle https://www.alpik.cz/…o-30-kapsli/

Nefertiti009
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.21 21:53

Určitě probiotika, aby byla udržená správná střevní mikroflora

MiuMiuX
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.21 22:25

Probiotika na udržení střevní mikroflory a vitamin C na posílení imunity

Sedera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.9.21 15:31

Určitě nějaké probiotika aby se ti upravila střevní mikroflora a pak třeba i ostropestřec na detox těla https://www.naturevia.cz/…strec-forte/

Váš příspěvek