Infarkt myokardu u mladých lidí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zdeněk 22
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.5.09 19:16
Infarkt u mladých

Je možné, abych ve svých 22 letech mohl prodělat infarkt myokardu? Slyšel jsem, že je to velmi pravděpodobné u mladých kuřáků. Kouřím od svých 13 let, někdy mě píchá na hrudi a bolest pak putuje i do jiných částí těla…Je to náznak?

Reakce:
lucie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.5.09 01:46
Přestaň kouřit

Především bys měl asi přestat kouřit, co ty na to?

Dr.House
622 příspěvků 28.6.10 07:16

Je to možné, tak jako všechno…
Spíš specifika toho infarktu u tebe a mladších by byla jakási kuriozita, která ale může stát! Kornatění tepen způsobuje že se tepny, které živý srdce ucpou sraženinou ( trombem), srdce je bez výživy ( tedy jeho sval - myokard). za kornatění tepen jsou rizikové faktroy: kouření, špatná životospráva, ale taky záleží na pohybu těla…tudíž pokud kouříš 15cigaret á den a nemáš pohyb tak počítej s infarktem když né ted tak za pár let 100%. Ta bolest na hrudi ( stenokardie) pokud jí proděláváš je to na moc hezké cestě! Tak držim palce

gloern
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.6.10 07:26

Nejsi sám :P měl jsem arytmie, stenokardie, příznaky infarktu několikrát denně. 3× mě to témeř položilo na zem.
Kouřil jsem od 13let, ted mě je 27 let, nekouřím 9 měsíců. Efekt se dostavil po čtyřech měsících, ted mívám opravdu zanedbatelné problémy.

Takže

1. nekuř!!!
2. Jdi k lékaři natočí ti ekg.

Hanka.XY
71 příspěvků 29.6.10 20:33

EKG je určitě dobré nechat si natočit. No a s tím kouřením byste měl přestat, účinek se dostaví zanedlouho. Existuje mnoho léků, které podpoří člověka v době, kdy se snaží přestat. Třeba by to bylo vhodné i pro Vás?

Realista 99
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.13 18:39
EKG nesmysl

Jezdím se sanitkou, s IM jsem se již také setkal. Nevěřte doktorům!!!
Pokud Vám IM právě neprobíhá a pokud není masivní, na 90% Vám nic nenatočí.
Doktoři, keří si nátlakem na pacienty a vládu vynutili nehorázně přemrštěné platy, které nyní urychlují hroucení českého zdravotnictví, jsou tak nenasytní, že ještě předepisují předražené léky, za něž pak získávají další prostředky od distributorů.
Pokud se máte rádi, žijte zdravě, ať se ve stáří můžete v DPS modlit za vysvobozující smrt.
Nevěříte? Jsou i schopní lékaři, avšak těch je jen málo a ostatní se jen vezou. Znáte prosperující nemocnici? Patrně ne, a znáte chudého doktora? Také pochybuji.
Dokud budeme tuto nenasytnou chátru takto přeplácet, nikdy se z dluhů nedostaneme.

1Mona
1 příspěvek 13.1.14 22:44
Příznaky infarktu

Dobrý večer.
Je mi 37let a včera jsem náhle dostala tupou bolest do pravé lopatky, trnuly mi ruce, poléval mě studený pot, bylo mi špatně a těžko se mi dýchalo. Tak jak rychle to přišlo, tak to i odeznělo. CCa 15min. Chci se zeptat, jestli to jsou příznaky infarktu a zda se to dá poznat při dodatečném vyšetření? Děkuji za odpověď.

BLANCA12
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.1.15 23:26

DOBRÝ DEN UŽ LETA SE LEČÍM S KRČNÍ I BEDERNÍ PÁTEŘÍ. KOUŘÍM BOLÝ MĚ NA HRUDI JEN SE CHCI ZEPTAT PROSÍM JESTLI JE TO S PÁTEŘE NEEBO MUŽU MÍT INFARKT BOLÝ MĚ NA HRUDI LEVÉ STRANY IPRAVÉ ALE TOBUDE ASI SPÍŠ S PÁTEŘE VYSTŘELUJE MI TODOPRSTU U RUKOU :mavam:

Patrikdolak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.4.21 09:21

Četl jsem někde v článku, že covid může způsobit infarkt i u mladého člověka. Začal jsem se zajímat o potraviny, které dokáží přírodně čistit cévy a celkově o zdravou výživu pro tělo. Máte s tímto někdo zkušenost?

Vasek565
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.4.21 01:14

Ano existuje enzym, který opravdu prokazatelně dokáže čistit cévy od krevních sraženin a rozkládat mrtvé tkanivo. Když jsem začal užívat přírodní enzym, čistící cévy, tak se mi hodně rychle srovnal i krevní tlak.

Patrikdolak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.4.21 09:23

Tlak mám zvýšený už několik let, ale podle doktorky to na prášky není. Mohl bych to vyzkoušet a sledovat, jestli mi tlak klesá. Kde bych to mohl koupit?

Vasek565
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.21 11:18

Já si objednávám pravidelně doplněk stravy https://enerex-vitaminy.cz/…7501285.html?… , kde je 150 tablet. Stačí si brát dvě denně ráno a díky tomu svému celkovému zdraví hodně prospějete. Jak jsem říkal, tam u mě se hodně srovnal i krevní tlak.

Váš příspěvek