Prudká bolest na hrudi

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Miroslava Z.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.09 15:40
Infarkt myokardu příznaky

Jak poznám infarkt myokardu? Občas se mi objevý prudká bolest na hrudi která pak vystřeluje do končetin, vždycky to trvá kolem dvou hodin, pak to zničehonic ustane. měla bych jít k doktorovi?? Jaké jsou teda příznaky infarktu?

Reakce:
Rene
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.09 16:24

Svíravá pálivá bolest za prsní kostí, vyzařující do dalších částí těla…

karolina123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.10 17:23
infarkt

jsem po infarktu 2 roky ,nelze to tak jednoznačně určit doktor mě léčil s bolestí zad já měla 3 měsíce prasklé srdce,při těchto příznacích bych navštívila lékaře pokud možná odborníka ,né jako v mém případě :wink:

Hanka.XY
71 příspěvků 14.6.10 22:46

Nemusí se jednat o klasický infarkt, ale o anginu pectoris. Být Vámi, raději si zajdu na vyšetření:) Hodně štěstí!

misa16
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.10 15:17

Dobrý den, se všemi souhlasím - chce to odborníka, ale možná bych Vás mohla i trošku uklidnit - může to být i skřípnutý mezižeberní nerv, to potom v některých případech člověk neví, jestli dýchat nebo raději ne, jak to bodavě bolí. Kamarádce dokonce lékař zavolal 155 s podezřením na infarkt, ale vyšetření ukázala zablokovanou krční páteř. Držím palce a přeji zdraví.

misa16
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.10 15:19

ještě dodatek - při infatktu je člověk opocený studeným potem a má panickou hrůzu ze smrti

leonae
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.10 17:39
Bolest na hrudi

Dobrý den,hledám stále nějakou záchranu.Přitel už víc než rok trpí bolestmi na hrudi a nikdo není schopen na nic přijít,posílali ho už i k psychiatrovi a bral AD,ale nepomohlo,jen snad Lexaurin občas uleví.Bolest se mu opakuje několikrát za den a popisoval mi ji,jako by mu na hrudník něco tlačilo zevnitř až se bál,jestli tam někde nemá nádor,ale vyšetření jej vyloučila.Postupem času se přidal tlak v hlavě,hučení v uších a „ťukání do bubínků zevnitř“.Také mravenčení ve tvářích,ramenou,zádech.Někdy i pálení dlaní,zad a celých paží.Už trpí i poruchami spánku,občas ho ten nepříjemný pocit,že nastupuje fáze „toho hnusu“ jak sám říká,probudí…Ráno občas zvýšená teplota.Prodělal už nespočet vyšetření,chlamydie,borelie,tubera a nádory vyloučeny.Moc prosím,pomozte,poraďte…

Dr.House
622 příspěvků 30.11.10 17:53

tlak v hlavě je myšlen jako tlak jako takový nebo ten fyziologický?
ale asi ten tlak jako tlak…
každopádně pokud byly všechny vyšetření OK, ptám se proč byl poslán na psychiatrii a proč měl předepsané antidepresiva…

všechny příznaky co ste tu sepsala mi příjdou jako neuropatie - byl váš přítel i na vyšetření na neurologii? pokud ne, rozhodně to podstupte. vhodné by bylo i EEG. jako infarkt by to mohlo být také bráno, ale není - AIM je rychlá příhoda. opět dle toho vyšetření by se ukázaly změny na EKG - např. ICHS,fibrilace komor,síní,, nepravidelná pulsace…
doporučil bych vám neurologické vyšetření.
S případnýmy dotazy se ptejte - rád vám pomůžu.

leonae
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.10 18:26

Ani nevíte,jak jsem ráda,že jste tak rychle reagoval.Srdce má také vyšetřené,omlouvám se,že jsem to nenapsala,EKG i zátěžový test,pokud to správně píši,tedy mu bylo sděleno,že srdce je v pořádku,vyšetření plic zase s označením „plíce jako mimino“ a to minimálně 25 let kouří.U neurologa byl také a ten mu diagnostikoval panickou poruchu s tím,že si má někde na zeď vyvěsit na papíře napsané své problémy,každé ráno si je číst a v podstatě si říkat,že žádné skutečné fyzické problémy nemá(je to vůbec doktor??).Dnes je na LP kvůli boreliím,první reakce byla,že likvor je zakalený,ale na dotaz,jestli je to v pořádku mu bylo sděleno,že ano.Už tomu nerozumím…Tlak v hlavě.....asi dost dobře nechápu rozdíl mezi fyziologickým a „jen tak“,ale asi „jen tak“ :oops: Co se týče psychiatra,tak tam ho odeslala i obvodní a tuším i revmatoložka…k těmto všem problémům se samozřejmě psychika také nejeví jako stabilní a má i sebedestrukční stavy,ale jiný psychiatr mu řekl,že mu „duši“ vyléčit nemůže,pokud se neodstraní příčina.Jinak ho obviňovali i z hypochondrie,ale já vím,že tak to není.Byl to silný sebevědomý zdravý chlap,pro kterého bylo máloco problém a nějaká „rýmička“ u něj skutečně smrtelná choroba nebyla.Ale má i dny,kdy má klid a „ten hnus“ se zjeví jen jako stín,aby tak docela nezapoměl.

Asketka
19 příspěvků 5.12.10 21:02
fakt to může být páteř

i podle toho mravenčení - někde se něco nedokrvuje. Ta bolest na hrudi může být velmi dramatická. Můj známý, který je docela normální, duševně zdravý a vydrží hodně to zažil jednou v noci, nebyl schopen dýchat jinak než se zdvihnutýma rukama, měl prý i vize mrtvých příbuzných a setkala jsem se s bouřlivými emocionálními reakcemi i u mladé dívky, kterou to potkalopoprvé. jde o to, že když se špatně dýchá, panika nastává docela přirozeně. Švagra s páteří odvezli z práce a strávil den na kapačkách, nemohl dýchat a museli ho nejdžív nějak komplexně zrelaxovat aby se zjistilo, co to může být - a byla to pochopitelně páteř.

Nahřívejte záda mezi lopatkami jak dlouho a jak moc vydrží. Klidn nepřetržitě celý den, Páteř protahujte. teplem by to polevit mělo, ale je potřeba záda rozhýbat. Páteř by to chtělo prohlédnout, ať ví, jak na tom je.

Duševně nemocný asi nebude, strach a rozjitřené emoce jsou u toho běžné. Hodně velkou roli hraje i to, že vlastně neví co mu je a tudíž i jestli existuje pomoc. Moje zkušenost s lidmi, které to potkalu je, že se s nimi musí rychle začít komunikovat a držet je psychicky, protože dolest je rychle uzavírá do nepříjemných mentálních procesů.

jestli máte peníze, tak by možná zabrala i masáž, jinak pokud jste z Prahy, můžete navštívit centra ceragem, kde jsou masáže zdarma. kromě toho jsou tam přednášky, kde se popisují možné příznaky zablokované páteře a můžete se i přihlásit s dotazem. Mám dobré zkušenosti s centrem v Ondříčkově ulici /u televizní věže/. děvčata dobře mluví. V praze i po čr jsou určitě i jiná centra, ale přehled nemám, já chodila jen tam.

A také pomáhá má oblíbená denně používáná koňská mast, nejlépe hřejivá - namazat mezi lopatky, na ramena a kam se to bude pozdávat, přikrýt ubrouskem a nechat hřát. Já zábal nechávám tak dlouho, dokud to hřeje, což mohou být i dvě hodiny.

Pokud to uleví, nepřestávat, péče o páteř s cvičení by se měly stát nedílnou součástí života.

Bábina
1450 příspěvků 6.12.10 10:08
Bolest na hrudi

Pokud máte diagnostikované onemocnění páteře,rehabilitaci a tím i masáže hradí pojičťobna.A pokud je to bez nálezu,může to být křeč mezižeberních svalů,a ta umí věci.Zkuste uvařit čaj z anděliky lékařské,nebo dřišťálu dráče.Čaj se udělá podle návodu a pije se 3× denně.Dobré je mít bylinkový polštářek který přikládáme teplý .Měly by vněm být bylinky,list kaštanu,majoránka,dobromysl(oregano)heřmánek ,šalvěj ,tymián a routa.V některých bylinkářstvích už polštářky prodávají hotové.Jinak na babských radách na těchto stránkách najdete jak na bolest podle starých receptů.Dostanete se tam kliknutím na horním okraji stránky.Pokud toto zabere,bude Váš přítel muset dávat pozor na to, aby neprochladl.Ta křeč se ráda vrací a drží a drží.

Bábina
1450 příspěvků 13.12.10 09:08
Bolest na hrudi

Pro vecerlib.Je lepší založit si zde soukromou stránku tím,že se zaregistrujete,než dávat vlastní adresu.Tam si můžete zvát hosty,podle svého uvážení a kdykoliv,ale host zatím musí být také registrovaný aby měl svojí obálku kam psát.Je to mnohem jednodušší a bezpečnější pro oba.Dělá nás to tak hodně,co na těchto stránkách radíme.Pokud máme pocit,že to je lepší řešit v soukromí uvedený problém.

Rodana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.10 21:09
Prudká bolest na hrudi

Zdravím ,také jsem to tak prožívala- vypadá to na zánět jako u mne. Udělejte borelie v jiné laboratoři. Doporučuji přes revmatologa-poproste ho . Já měla poprvé elisa neg. po třech dnech pozitiva a po měsíci také pozitiva.Přikláním se k infekci. Nutno rychle zasáhnout.

Bábina
1450 příspěvků 15.12.10 13:35
Bolest na hrudi

Ale i hnutý nebo naštíplí obratel udělá své,revmatolog nebo neurolog je dobrá rada.Praktický lékař,prostě bude léčit hruď vy potřebujete odborníka podle mně na pohybový aparát.Ono i počínající odvápnění párteře umí divy s celým tělem a trpí tím už bohužel,čím dál tím mladší ženy.,a dnes i muži.Borelie Vám nabere i neurolog,ale musíte se o svoje hlásit.Kdybych nebyla drzá a tvrdohlavá,tak s Vámi dnes už nepíšu,protože bych byla mrtvá.

jjohanka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.4.12 21:31
panická porucha

Dobrý večer,dle mého názoru Váš přítel trpí panickou atakou.Popisujete všechny příznaky panické poruchy.Tj:mravenčení,které vystřeluje po celé tváři hlavě,ještě byh přidala zrychlený dech…a kolikrát když se tento stav rozjede ve velkém,tak je podobný i infarktu.Přidává se třesavka zimnice a dotyný má tendence v daném okamžiku jakoby utéct z toho místa,kde se to děje.Vím o tom hodně,jelikož i manžela(kdysi zcela v pořádku)tento hnus potkal a drží se ho…,jako klíště.Jí antdidepresiva a když je nejhůř,tak jí Lexaurin.Má taky zhoršený spánek a když usíná,má takové silné záškuby.Chce to schopného psychologa,který mu doporučí kolektivní terapii.(skupinu lidí se stejným problémem)Držím pěsti.Budte jeho velkou oporou,určitě to ocení.Na internetu si přečtěte co nejvíce o této nemoci,at sama víte,jak mu pomoci.Ještě jsem chtěla říct…existují určitá dechová cvičení,která mu budou pomáchat.Všechno se dočtete jak říkám na netu.Je toho dost,co se dá najít.Mějte se hezku a at vám oběma slunce prozáří další dny.S pozdravem,Jana :kytka:

nomitek
5 příspěvků 30.4.12 20:04
Bolest na hrudi

Pěkný večer,chtěla bych poprosit o radu. Během dvou měsíců se mi to stalo už 8 x. Poprvé mě odvezla rychlá. Jedná se o to,že z ničeho nic mě začne tlačit přesně v prostřed pod prsama, bolest vystřeluje jako kdyby nahoru a projevuje se to tlakem a hned to přechází do zadu do zad v místě pod lopatkami, okamžitě to začne tlačit a tělo jde jako kdyby do křeče,musím pomalu dýchat, nejde stát,ležet,chodit, vůbec nic. Přijde to hrozně nečekaně. Zatím se nic nezjistilo, jednou mi pan doktor obstříkal záda mezokainem,to pomohlo. Teď vezmu algifen kapky,čípky spasmopan ,taky neurol a aspoň to dokážu do hodiny zastavit.Může to být prosím neuroza ? Taky neurolog mi říkal,že to může být spojené s menstruací a srovnáváním hormonů. Mám 8 měsíční miminko. Můžete mi prosím poradit? Moc děkuji.

michal_medik
12 příspěvků 30.4.12 21:47

Wiki:
Neuróza je duševní porucha při které pacient trpí stavy úzkosti, emoční tísně a podobně, která však - na rozdíl od psychózy - neohrožuje jeho duševní činnost.
Sedi to?
Nemas nejake sedave zamestnani nebo cinnost, kde namahas pater … muze to byt vertebrogenni bolest.
Nemas buseni srdce, poceni, bolest hlavy, dusnost u toho ?

nomitek
5 příspěvků 30.4.12 22:02

teď jsem na mateřské dovolené, tak,že malinkou pořád nosím ,krmím. Chodím každý týden na masáže zad a krční páteře,teď ještě dostávám injekce magnezia. Tlak se mi u toho zvýší a horko začne být taky. Taky jsem vypozorovala,že se to děje tak 3 dny před menstruací, potom ze začátku menstruace a potom přesně v prostřed před další. A jak jsem psala je to z ničeho nic.....

nomitek
5 příspěvků 30.4.12 22:02

jo a ty stavy úzkosti a tísně to nemám!!

Martin37
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 15:46

Dobrý den, asi před týdnem, jsem dëlal docela tëžkou práci. Tahal jsem hadici od čerpadla na beton.Byl jsem hodně vyčerpaný. Druhý den mi začalo bolet na levém prsu. Při prohmatu, jsem si myslel, že je to namožený, nebo natržený sval. Dočetl jsem se, že by to mohl být i skříplý nerv, Celý týden pořádně nespím, nemohu se pořádně otočit na levý bok. Nemohu ani zakašlat, ani kýchat. Ráno se probouzím, jako zmlácený. K tomu se ještě přidala bolest na hrudní kosti, kterou nejvíc pociťuji při kýchnutí, nebo kašli, tak nevím, jestli to nejsou příznaky infarktu. Před půl rokem, jsem byl na předoperačním vyšetření, vše bylo v pořádku. Měl jsem tříselnou kýlu. Předem děkuji za názory. Je mi 37 let

Tery85
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.14 20:57

Dobrý den, udělala se mi boule na hrudníky. Mám pocit, jako bych se někde hrozně bouchla, ale ne. Bolí mě i mezi lopatkami a pří nějakém pohybu nebo zakašlání mě hrozně píchá na hrudi. Mám už 14 dní kašel. Mám sedavé zaměstnání. Prosím poraďte. Děkuji :,(

Dalibor7
224 příspěvků 8.12.14 18:23

Napište mi do soukromé schránky kontakt na sebe, zavoláme si a třeba na něco příjdem.

Andrejs8
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.14 16:34
mezižeberní křeče

Dobrý den,
mám prosbu o radu co dělat s mezižeberními křečemi? Stane se, že když se třeba ohnu, něco zvednout, nebo když něco dělám a ni ne fyzicky náročného, stačí se třeba v sedě otočit, např. v autobusu… a dostanu křeč mezi žebra. Je tak silná, že se mi na žebrech udělá jakoby důlek a boule, strašně moc se to stáhne, pálí to a štípe a nic na to nepomáhá, zkoušela jsem se natáhnout, procvičit, masírovat, zvednout ruce atd atd nic v tu chvíli nepomáhá. Někdy to trvá i 15 minut v tak 2-3 minutových intervalech, ta bolest bývá čím dál větší, posledně už mi tekly slzy a přistihla jsem se jak nahlas vzlykám, vydržím hodně ale už to bylo moc i na mně…Pro informaci uvádím, že jsem diabetik na tabletkách a mám sníženou funkci štítné žlázy, nemyslím však, že by to spolu nějak souviselo. Problémy mám už několik let avšak v poslední době jsou pořád častější a hlavně intenzivnější. Mockrát děkuji za jakoukoliv radu.

Lucisssek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.15 09:19
Bolest na levé straně hrudi

Dobrý den,
měsíc mě bolí na levé straně hrudníku, cca 4cm od středu, po délce 10cm, spíš k horní části. Není to bolest při námaze, je to bolest, která není ostrá, spíše tupá, ale za to je to cítít 24hodin denně. I spánek není nic moc, nevím jak si lehnout, většinou usnu fakt již vyčerpáním. Prášky na bolest nepomáhají. Údajně je to skřípnutý mezižeberní nerv či sval. Ale proč v tomto případě nezabírají léky na bolest? Neměl někdo podobný problém? Mám obavy jestli to není něco se srdcem, ale v mém věku 35let se to všem jeví jako nepravděpodobné. Ale co když?

coverdale1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.4.19 14:06
křečovitá bolest na hrudi úzkost nebo něco jiného

Mám již 3,5 roku velmi nepříjemné stavy myslím si že je to silná úzkost projevující se psychosomaticky. Mám tiky a bolesti v očích, tepavé velmi nepříjemné bolesti v hlavě, bolesti v uších a vůbec nejhorší je velmi silná křečová bolest na hrudi pod hrudí, špatně se mi dýchá, mám pocit na zvracení, omdlení. Je to taková silná vynervovanost s velmi nepříjemnými bolestmi a rozumem to nejde ovlivnit. Bolí to stále. Na vyšetřeních jsem byl, měl jsem zánět slinivky, hepatitidu jater, písek v žlučníku. Prášky beru jak na psychiku tak i na tělesné obtíže. Chodím jak k psychiatričce tak praktické lékařce, byl jsem na spousty psychoterapií HK, Beřkovice, Havlíčkův Brod, Klecany a nyní mám jet do Šternberku na psychosomatické odd. Pořád se přemáhám, také vím že je to velmi hluboko a pod bolestí na hrdi je velmi nepříjemné pálení. potlačené emoce, city, touhy, přání, zlost a nenávist všechno sde to nabalovalo 25 let. Poraďte mi jak se aspoň té křeče má zbavit Jirka beznaděj a utrpení!!!

Dalibor7
224 příspěvků 29.4.19 07:15

Jirko to co popisuješ může mít spojitost s páteří, nachází se tam nervové kořeny, které při útlaku způsobují podobné potíže. Třeba se pletu, ale bavil se s tebou někdo na toto téma?

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu