Problém se spánkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Leni77
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 18:01
Problém se spánkem

Dobrý den, v posledních měsících trpím nespavostí, dlouho usínám, v noci se budím (někdy i po hodině), od 3 nespím a těším se na ráno. Nejdříve jsem zkoušela „babské“ rady typu - šálek mléka s medem před spaním, sklenka piva, meduňkový čaj, sport… ale bohužel bez výsledku. Ještě než začnu problém řešit s odborníkem, a užívat léky na předpis, ráda bych vyzkoušela některý z potravinových doplňků. Máte někdo nejakou zkušenost například s přípravkem Benosen či jiným podobným? Předem děkuji za radu.

Reakce:
Tom77
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 22:27
Kozlík

Měl jsem podobný problém. Potravinové přípravky nedoporučuji. Jsou stejně na bázi bylinných látek, akorát mnhokrát dražší. Co mi ale pomohlo, byl kozlík lékařský - kořen. Asi polévkovou lžíci 15 min povařit a pak nechat ještě 15 min odstát a krásně jsem usnul. Kvůli delší přípravě si jej můžete uvařit trochu víc a v případě, že byste se náhodou v noci probudila, jej trochu strčit do mikrovlnky, nebo vypít jen tak, nastudeno a znovu usnete.

Jiri spanek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.12 19:54

Dobry den, mam problem ve spanku.

Muj spanek se nelisi od zadneho jineho u kterehokoliv cloveka az na jednu velkou podstatnou vec.

Nestava se mi to casto.Ale naposledy vcera vecer, predtim je mezera mozna i rok, ale driv kdyzjsem

byl mladsi se mi to stavalo velmi casto. Usnu jako vzdy. V noci se mi zdaji ruznesny. Ty snyvelice

intenzivne vnimam az si vlastne uvedomim ze jeto sen a trochu se probudim avtom se to stane.

Zacne mi pistet vusich, div me bubinky neprasknou, zacinam cititchlad a mravenceni po celem tele

az do morku kosti. A v tom to prijde, Jakmile me zahali to vse nemohu se pohnou, ani

prstem, nicim… a nejhorsi na tom je ze nemohu ani mluvit, vzdy se o to strasnemocsnazim aleje to

jen v mehlave co slysim moje volani o pomoc… Po chvili paraliza odchazi co vhlave volam o

pomoc a pak nemuzu usnout, nekdo byrek zese mi to zdalo, ale vzdysemi to stane pri plnem

vedomi a kdyzjsem vzhuru. V mladi kolem 15 letsemi to stavalo i dvakrat za noc, ale nastesti ne

kazdyden. Rikam si ze to jsou andele nebo nejake bytosti a kdyzvidi ze volam o pomoc tak

odejdou aby mi neublizili…

Moznato ma spojitost s nehodou vmladi kdyz jsem byl 4 dny vkomatu a napokraji smrti, kdyz

doktor rikal me matcezsance nedavaji… to semi stalo v9 letech, nyni je mi 25 a nevim jak sek

tomu stavet. Uzme napadlo nevolat o pomoc, poddatsetomu a jen naslouchatco se stane… ale je

to vzdytaknecekane az clovekma velkystrach i kdyzto ceka nez usne…

Neznate odpoved prosim
Parizjirka@seznam.cz

Dr.House
622 příspěvků 8.4.13 09:42
@Jiri spanek píše:
Dobry den, mam problem ve spanku.

Muj spanek se nelisi od zadneho jineho u kterehokoliv cloveka az na jednu velkou podstatnou vec.

Nestava se mi to casto.Ale naposledy vcera vecer, predtim je mezera mozna i rok, ale driv kdyzjsem

byl mladsi se mi to stavalo velmi casto. Usnu jako vzdy. V noci se mi zdaji ruznesny. Ty snyvelice

intenzivne vnimam az si vlastne uvedomim ze jeto sen a trochu se probudim avtom se to stane.

Zacne mi pistet vusich, div me bubinky neprasknou, zacinam cititchlad a mravenceni po celem tele

az do morku kosti. A v tom to prijde, Jakmile me zahali to vse nemohu se pohnou, ani

prstem, nicim… a nejhorsi na tom je ze nemohu ani mluvit, vzdy se o to strasnemocsnazim aleje to

jen v mehlave co slysim moje volani o pomoc… Po chvili paraliza odchazi co vhlave volam o

pomoc a pak nemuzu usnout, nekdo byrek zese mi to zdalo, ale vzdysemi to stane pri plnem

vedomi a kdyzjsem vzhuru. V mladi kolem 15 letsemi to stavalo i dvakrat za noc, ale nastesti ne

kazdyden. Rikam si ze to jsou andele nebo nejake bytosti a kdyzvidi ze volam o pomoc tak

odejdou aby mi neublizili…

Moznato ma spojitost s nehodou vmladi kdyz jsem byl 4 dny vkomatu a napokraji smrti, kdyz

doktor rikal me matcezsance nedavaji… to semi stalo v9 letech, nyni je mi 25 a nevim jak sek

tomu stavet. Uzme napadlo nevolat o pomoc, poddatsetomu a jen naslouchatco se stane… ale je

to vzdytaknecekane az clovekma velkystrach i kdyzto ceka nez usne…

Neznate odpoved prosim
Parizjirka@seznam.cz

A jste si jist, že jste byl u správného lékaře? Protože ten Vám moc nepomohl. Takováhle extremní problematika se spánkem by se měla řešit. Protože čas po času se to taky MŮŽE zhoršit a budete volit jiné způsoby než se tomu jen podat nebo volat o pomoc. Dojděte s tím na psychiatrii - nebo si najděte psychiatra, nejlíp opravdu zkušeného odborníka v tomhle směru.

mmarie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.4.13 14:39
osamělost

Mě se špatně usíná a spí, když jsem ve stresu. Ale našla jsem vychytávku. Je to polštář Tulík, je i s rukou, obejme mě, a to se to potom spinká.

Dr.House
622 příspěvků 11.4.13 09:22

Ono se tomu říká polštářek…no proč ne, tak beru zpět své tvrzení, kupte si nafukovací pannu…to se vám bude spinkat…

mi-chae
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.4.13 18:34
Noční můry

Dobrý den,

v posledních asi čtyřech letech se mi stává, že mám několik týdnů až měsíc každou noc noční můry, budím se nevyspalá a vystresovaná, psychicky mě to zcela vyčerpává. Zkoušela jsem taktéž mléko, meduňku, pravidelný spánkový režim atd. Většinou však noční můry samy od sebe nakonec vyšuměly a život se vrátil do normálu.
Na začátku minulého měsíce se mi noční můry zase vrátily. Upřímně už jsem si na to tak trochu i zvykla a dokážu se rychle oklepat. Teď už je to ovšem měsíc a půl, téměř každou noc a já ráno sotva vylezu z postele. Noční můry se stupňují, už se bojím i spát. To, co se mi zdá, nepřeji nikomu. Nejhorší na tom však je, že za půl měsíce maturuji a potřebuji se do té doby dát do pořádku. Nechci žádné léky.

Poradíte mi prosím někdo, jak se těch nočních můr zbavit?

Děkuji mnohokrát

m

Ažka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.16 09:55

Dobrý den,
manžel měl stejný problém. Rychle usnul, ale za chvilku se vzbudil a nemohl usnout. Budil se 3× až 5× za noc a měl těžké myšlenky. Během dne pak usínal i v sedě, jak byl chvilku v klidu. Před spaním jsme zkoušeli teplé mléko, meduňku, no všechno možné.
Na doporučení vyzkoušel přístroj od firmy Anavia. Byl překvapený a po několika návštěvách se to opravdu začalo zlepšovat. Dnes máme přístroj doma.Je pravdou, že teď „spí nahlas“, ale celou noc.

Bauerová Poděbrady
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.5.16 16:49

3patné spaní může být psychosomatického původu. Doporučuji při spaní mít hlavu na sever nebo na východ. Samozřejmě nespavost může způsobovat i stresové situace, které se dají řešit alternativním způsobem například: Kineziologie ONT, SRT a SpR, Kvantovou metodou, v dnešní době je mnoho metod, které řeší příčiny, nikliv jen následky

Xenie.Libiva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.21 07:49
Spánek

Já mám velký problém s krční páteří a skoro každý den mě po probuzení bolela hlava, takže jsem si nepřipadala kvalitně vyspalá. Chodila jsem i k fyzioterapeutce na masáže a ta mi ukázala správné držení těla a ani to moc nepomohlo. Ještě jsme si zkusili koupit kvalitní matrace a polštář, tak to bylo trochu lepší, ale nebylo to stejně ono. Zlom nastal až poté, co jsem si koupila anatomický polštář. Poprvé jsem se o něm dozvěděla v tomto článku . Nikdy jsem se o takové věci nezajímala, tak jsem neměla ponětí, že existuje něco, jako anatomický polštář :-).

Jarkavvr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.21 10:08

Dlouho jsem měla problémy se spánkem, které se mi podařilo na radu mé dobré kamarádky vyřešit CBD olejem https://www.cbdcko.cz/…rum-10-10ml/ , který má na tělo uklidňující účinky. Je to konopný olej, který neobsahuje THC, takže člověk není nijak psychicky ovlivněn, ale jeho tělo se krásně uvolní.

Kliodmila
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.21 22:31

Ja bych zkusila magnezium a pka třeba sleepnox. Za zkoušku nic nedáš

Tykulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.9.21 19:57

Taky mám dobrou zkušenost se sleepnoxem, teď momentálně ho už neberu, ale brala jsem si ho s sebou na dovolenou, protože mám problém se spánkem v cizím prostředí www.naturevia.cz/…epnox-forte/

DenisaMirova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.21 17:08

Drpopov má výborné kapky, které mají vliv na spánek. Je to cca půl roku co je užívám a účinkují přesně tak, jak píší.

AnithaA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.9.21 21:36
@DenisaMirova píše:
Drpopov má výborné kapky, které mají vliv na spánek. Je to cca půl roku co je užívám a účinkují přesně tak, jak píší.

Kde jsou tady ty kapky k dostání?

Váš příspěvek