Proti zahlenění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Bábina
1450 příspěvků 26.2.13 09:35

Je od Vás hezké, že jste mi opsala anamnézu. Ale poradím Vám to co ostatním. pravý jablečný ocet s medem, na který už je předpis na stránce a nebo složitěji čaj

Čaje na zahlenění:Cibuli doma určitě máte, pokrájejte malou cibuli, nebo půlku větší na kolečka dejte do 0,5l studené vody a přiveďte do varu. Nechte ještě asi 10min, pod pokličkou čaj dojít. Pak slijete a dáte do čaje lžíci medu. Podává se ráno a večer. Tedy rozdělit na 2 díly. Večer se čaj přihřeje. Ostatní byliny : tedy buď eukaliptus, nebo plicník nebo podběl+ptačinec. 1 lžičku byliny zalijete šálkem horké vody a necháte 5–8min louhovat. Potom slít, přidat lžičku medu a podávat 2–3 x denně. Tyto čaje se připravují vždy čerstvé. Eukaliptus je snažší užívat v kapkách. Nebo jako pastilky. Také můžete požvýkat mladý list Anginovníku, to je první pomoc.
K vašemu onemocnění ŠŽ bych byla spíše pro složitější léčbu čajem. Pokud budete ještě něco potřebovat, tak příště klikněte na mojí obálku. Já na diskusi už moc času nemám. Naštěstí jste napsala moje jméno a tak mně upozornila redakce.

Andysekk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.13 19:03
zahleněná

Dobrý den tak jsem je dobrala amitromizin..nebo tak..a nic…byl mi tedy napsán cortimoxazol ale to mi stačila jedna tableta a myslela jsem že nepřečkám ani den, hroznej jed, Jak jsem psalartg prý v pořádku. mám zánět nosohltanu (měké patro)úořád cítím zahlenění a docela to bolí někdy. táhne se to v tomhle stádiu už dost dlouho od listopadu jsem měla průběžně problémy, vyzkoušela jsem, biparox, kloktání kloktadla, vincentku sirup, franocal kapky, obyč ve spreji, už nevím jestli je to normální tohle trvá několik týdnů, ráda bych se toho zbavila tak by mě zajímalo co stím? Děkuji..:)

Andysekk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.13 19:21

Dobrý den, i já mám podobný problém, neustále nikolik měsíců s přestávkama mám zadní rýmu, už jsem neštastná, tahle trvá 4 zýden, nic nepomohlo skoušela jasem i biparox, inhalovat, napadlo sělám s plastem jestli by to moho být z toho i když 2 týdny jsem ted doma, doktor na patře nic nevidí, rentgen dutin prý perfektní, ale stále cítim že jsem zahleněná nškdy to jde vysmrkat ale málo kdy, tewd mi nasadil antibiotika na 3 dny, je to lepší ale zahleněníá přetrvává, jde o to že mi to vadí ale i z toho mám obavy, při častém tahání patro bolí a já si nemůžu dovolit poiřád marodit

Bábina
1450 příspěvků 28.2.13 19:37

Přečtěte si čaj na zahlenění a také recept z jablečným octem. Všichni máte stejnou potíž. Ale, nikdo si stránku neprohlédne, aby tam radu našel. Nemám sílu to přepisovat pořáed dokola. A jsou to rady léty ověřené a vyzkoušené. Jen to chce trochu se ve stránce porozhlédnout.

Magi
1 příspěvek 23.3.13 21:24
jablečný ocet pro 5 leté dítě

Můžu se zeptat na dávkování jablečného octa pro 5 leté dítě? Jaké množství kolikrát denně a jak dlouho má kúra trvat? (Je alergik na roztoče a bývá častěji nachlazený, zadní rýmy se nemůžem zbavit) Stačí ten ocet nebo ještě ten jitrocelový čaj? Díky moc!

OskarRozsa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.13 21:30
ryža

Na zahlienenie vyskusajte ryzovu dietu, pocas prveho tyzdna sa je iba hneda ryza v akomkolvek mnozstve ale nicim neochutena ani nesolena a kazdy tyzden sa moze nieco pridat ako varena zelenina potom strukoviny a tak, a mozte tu dietu drzat kym vydrzite niekde na internete je otom urcite clanok ja uz si to presne nepametam lebo som ju vyskusal uz davnejsie ale je to naozaj skvele

Anastazie 1
1 příspěvek 9.4.13 20:52
zahlenění

Prosím bábinu, o laskavé sdělení, zda jablečný ocet, který doporučuje při zahlenění mohu použit, když mám žaludeční vředy. Velmi děkuji za odpověď. Jana.

delaine
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.4.13 23:42
Knedlík v krku

Zdravím,

pročítám tuhle diskuzi, protože mě poslední dobou celkem závažně začalo trápit zahlenění a nic mi dosud nezabralo. Nejdřív podotknu, že jsem přestávající kuřačka (ale slabá a relativně krátkodobá), začala jsem nedávno hodně cvičit a jinak jíst a najednou jsem se začala hrozně zahleňovat po kouření, takže jsem s tím zkusila přestat, ale minulý víkend jsem si opět párkrát zapálila a od té doby sotva polykám. Jsem taky alergička, ale zatím jsem nepocítila žádné své běžné alergické projevy, tak nepředpokládám, že by to mělo souvislost.
Nejsem si vědoma žádné prodělané nemoci či nachlazení, ale měla jsem zpočátku pocit, že se jednalo o zadní rýmu, že mi hlen teče krkem, teď už mi krkem nic neteče, ale krk mám doslova nacpaný hlenem, který asi ztvrdnul a nejde mi ho žádným způsobem vykašlat, už z toho mám i zacpané uši. Nejlepší to mám po ránu, jelikož když trávím delší dobu vleže, hlen se „přilípne“ ke stěnám krku a vznikne víc místa, nejhorší stav je k večeru…Dosud jsem užívala několik dní mucosolvan tablety, ale už mi došly, piji lipový čaj s medem, jitrocelový sirup, ale nic mi nepomohlo hlen naředit a uvolnit krk. Mám také vyzkoušet způsob s jablečným octem nebo se u mě může jednat o jiný problém a tedy i jinou indikaci?

Díky předem, Terka

samolot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.13 08:37
zadní rýma?

Dobrý den, mám tříletého syna, který byl do 2,5 let zcela zdráv, pak začal docházet do jeslí, kde prvního půl roku neustále smrkal a měl problémy s průduškama. Okolí i lékaři se shodovali na tom, že je to kolektivem a že to po půl roce přejde. Po půl roce jsme skutečně zaznamenali zlepšení- vydržel i tři týdny v kuse zdráv, což bylo do té doby nevídané… Přešel z jeslí do školky a potíže se vrátili v jiné formě. Měl stále rýmu, plný noc, chodili jsme na ORL, doporučili vytrhnutí nosní mandle. Protože se potíže zhoršovali, syn už po půlroční rýmě neuměl dýchat nosem, ani když jej měl náhodou bez hlenů a k tomu se přidal postupně kašel, se kterým se nedařilo nic dělat. Měl stále jakoby plný noc, ale nic jsme nedokázali vysmrkat ani odsát vysavačem. Přitom ho ale, zejména v noci, trápil velmi dráždivý spíše vlhký kašel jakoby mu hleny místo do nosu tekly do krku… nespali jsme několik týdnů, brali jsme Xsyzal a Fenistl, ale nic nepomáhalo. Na ORL řekli, že je to z té mandle. Pak nám i přes tento akutní stav vytrhli mandle a potíže ustaly ještě v noci hned po operaci v nemocnici. Byla jsem nadšená a oddychla jsem si. Uplynuly tři týdny od operace, malý nastoupil do školky a po týdnu mi začal opět posmrkávat. Myslela jsem, že jde o běžnou rýmu, ale během tří dnů už mu z nosu zase nic neteče, v noci kašle. Každou noc je to horší a horší, vůbec se nevyspíme, nepomáhá ani Xsyzal ani Fenistil. Je naprosto bez teplot, s chutí k jídlu, čiperný… Ve dne moc nekašle, ale bojím se, že se to postupně zase zhorší i na denní kašlání… Těsně před trháním mandle kašlal každých pět minut ve dne v noci a začínalo to stejně jako teď…Moc prosím o radu, jsme už vyčerpaná a bezradná. Dětská lékařka i lékařka ORL mi jen stále předepisují léky na alergie a sirupy na odkašlávání.. zdá se mi, ale že neléčí příčinu a už nevím co s tím… Může to být ona zadní rýma? Existují nějaká homeopatika či další rady? Děkuji za odpověď.

Heelleena
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.13 15:36

My jsme naštěstí neměli potíže takového velkého rázu, ale častým nachlazením a teplotou ze školky jsme si taky prošli, teď se nám občas také něco objeví, ale hned malému nasadím sirup Stopkašel z lékárny, je to čistě bylinkový sirupek a zabírá mu na kašel, zahlenění, vyléčí mu i lehkou infekci, chce to vyzkoušet

pava01
1 příspěvek 7.1.14 14:54

Dobrý den, zaujala mě vaše odpověď ohledně vit. B, tomu kdo prodělal nádorové onemocnění. Před nedávnem jsem byla na totální odstranění štítné žlázy, kde mi byl zjištěn papilární karcinom. Podstoupila jsem léčbu radiojódem a teď čekám, jak to bylo úspěšné. takže říkáte, že se mám vyhýbat vit. B?co teda pomůže na to, aby se už rakovina neobjevila? Nějaká prevence? Jinak též trpím na zahlenění nebo-li knedlík v krku. zkusím to pití z jablečného octa? Na rýmu netrpím ani jsem v poslední době nebyla nachlazená. myslíte, že to může být i po té štítné žláze.

Děkuji, pavla

J. F.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.14 10:27
zahlenění

Dobrý den,

mám stejné potíže, „knedlík v krku“, po ránu nucení na kašel, přes den vykašlávání malých kousků velmi hustého bílého hlenu. Výtěry v pořádku, rovněž tak odběr krve na štítnou žlázu, rentgen, prostě všechno. Mám jít na operaci kýly a bojím se, že mi kašel bude vadit.
Podle všech předoperačních vyšetření je vše v pořádku, ale já kašlu a kašlu…

moni1177
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.2.14 09:50
zahlenění a dušení

Dobrý den mám problém s hleny, hlavně po ránu, nutí mi to dělat takovéto hm, hm, když mám plný krk a nemohu mluvit a teď dva dny to došlo tak daleko, že mi to dusilo, nevěděla jsem co mám dělat. Napila jsem se vody a pak mi bolel krk chvíli. Mám z toho již obavy. Je mi 36 let žena kojící. Už dříve jsem měla problém s tím, že se mi stalo, z ničeho nic, že jsem nemohla polknout až jsem se dávila nebo dusila. Zkrátka jsem v dané chvíli neměla reflex polykací. Buď při jídle či při slinách v puse. Byla jsem z toho na nervy, obvodní lékař mi na tento problém navrhl dojít si k psychiatrovi či psychologovi. To se mi dotklo. Prosím o radu s těmi hleny až dušení. Zdá se mi jako by ten krk byl nějak podrážděný, tím jak ho mám plný a nutí mi to dělat hm, hm tak se hned objeví dušení. COž dříve mi pomohlo udělat hm, hm nebo odkašlat a bylo vše v pořádku. Děkuji Lomová Monika (jsem z toho bezradná)

Petra1001
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.3.14 21:51
Zahleněný 4.letý syn

Dobrý večer,
mám 4-letého syna a prodělal mi střevní virozu - campilobakter, oslabil mu imunitu a už 3 týdny bojujeme s nachlazením, jsme přeléčeni ATB, ale je pořád hrozně zahleněný.. :-(, každé ráno vysmrká hromadu žlutých hlenů, přes den se mu nos taky ucpává a smrká, prostříkávám Sterimarem, na kašel jsem uvařila přírodní tymiánový sirup, ten zabral 100% a malej už nekašle, jen je hrozně zahleněný a já už si s ním nevím rady. Doktorka mě straší nosní mandlí, ale já bych ráda vyzkoušela cokoli jiného, jen aby se konečně odhlenil a byl zdravý… Děkuji za jakékoli info. Petra

Lei
8 příspěvků 10.3.14 22:32
zahlenění a kašel

Dobrý večer,
přidám sem malý příspěvek, třeba k něčemu bude. Před rokem po nemoci jsem byla hrozně zahleněná a měla k tomu urputný kašel, přeskočím vše, co doporučují lékaři a zašla jsem si do lékárny, kde mi dal lékárník tubu ACCLONG, dokonce to běželo na reklamě.10ks šumivých tablet do vody.10 dní a každý den bylo lépe, poslední tableta a bylo po kašli a po hlenech. Doporučila jsem to i mým vnoučkům, kteří kašlali už snad měsíc a rodiče si prý již zvykli, že nic nepomáhá. Vyzkoušeli tyto šumivé tablety a ejhle, je po kašli. Přeji vám všem, ať se z toho ti vaší caparti vyléčí a třeba to někomu z Vás pomůže, jako mě. Lei :mavam:

Dennna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.14 00:06
Zahlenění

Dobrý den prosím o radu dcerka (5 let)má neustále problémy s hleny trvá to už asi dva roky. Má často,,rýmu'' hustou, zbarvenou do žluta až zelena. Omezuje ji to natolik že si nemůže ani aktivně hrát(běhat..)špatně vyslovuje(huhná)Dr. z ORL ji poslala na vytrhnutí nosní mandle a asi půl roku byla bez problému a pak se vše vrátilo huhńání, chrápání neustále má pootevřená ústa zdálo se mi že i méně slyší. Má velké krční mandle. Na alergologii byla vyšetřená a žádné léky nedostala má vše téměř v pořátku. Když sní jogurt nebo třeba krupicovou kaši tak to pak vykýchává nosem. Kapeme do nosu vincentku nebo mořskou vodu mažeme záda a hrud psím sádlem a stříkam na polštář eukalypt. Děkuji za radu.

Dennna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.14 00:10
@Dennna píše:
Dobrý den prosím o radu dcerka (5 let)má neustále problémy s hleny trvá to už asi dva roky. Má často,,rýmu'' hustou, zbarvenou do žluta až zelena. Omezuje ji to natolik že si nemůže ani aktivně hrát(běhat..)špatně vyslovuje(huhná)Dr. z ORL ji poslala na vytrhnutí nosní mandle a asi půl roku byla bez problému a pak se vše vrátilo huhńání, chrápání neustále má pootevřená ústa zdálo se mi že i méně slyší. Má velké krční mandle. Na alergologii byla vyšetřená a žádné léky nedostala má vše téměř v pořádku. Když sní jogurt nebo třeba krupicovou kaši tak to pak vykýchává nosem. Kapeme do nosu vincentku nebo mořskou vodu mažeme záda a hrud psím sádlem a stříkam na polštář eukalypt. Děkuji za radu.
Jitka Ž.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.7.14 09:18
Zahlenění

Mám stejné problémy jak popisujete už asi pomalu rok, když si lehnu cítím jakoby hleny které mě stékají do krku ale nevykašlu nic, do toho mám pořád „suchou“ rýmu cítím něco v nose ale nevysmrkám nic. Nejhorší je když si večer lehnu tam je to pak nejhorší že mi to stýká jakoby do pusy a pak to spolknu. Zkusím vaši radu s jablečným octem, snad to pomůže + ty vitamíny. Co se týče stravy tak mléčné výrobky normálně konzumuji.

Ještě mimo mísu: nemáte nějakou radu na vypadávání vlasů a denně pálící unavené oči které štípou? (musím říct že hodně hodin denně koukám do pc)
Děkuji moc a přeju krásný den :mavam:

marketa 12
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.14 14:51
zadni ryma

Ahoj, nase dcerka je uz temer mesic zahlenena, jsou ji 2 roky.dr nam dala acc ale nic moc. Navic ted casto trpi na horecky, ma je 2 az3 dny pak je ok, nebo trochu unavena a za 14 dni znovu :( snazim se davat aspon rakyt. stavu na imunitu…

Silivia
1 příspěvek 22.11.14 17:31
Zahlenění?

Dobrý večer,
opravdu jsem pečlivě vše prostudovala a dokonce jsem si vypsala i recepty na zahlenění. Ale nakonec jsem se rozhodla popsat i moje problémy. Vše začalo přesně před rokem a vlastně ani nevím, jestli to se zahleněním souvisí. Přímo pod čelistí se mi objevil otok a při každém polknutí jsem cítila hroznou bolest, která vygradovala až bodáním v uchu. Snažila jsem se to vysvětlit i doktorce, že to není bolest v krku, ale pod čelistí (nemohla jsem si chytit ani kůži). K tomu jsem měla zvětšené uzliny na krku. Dostala jsem antibiotika a sama jsem si začala dávat i mokré obklady. Bolest po 3 dnech zmizela, ale asi po 2 týdnech se vrátila. Takže další antibiotika. Opět zlepšení, ale jenom na pár dní. Takže paní doktorka mne poslala na ORL, štítnou žlázu, neurologií, ale nález žádný. Tento problém se opakoval skoro každý měsíc až do března, ale řešila jsem to jenom obkladem (při nesnesitelné bolesti jsem užila brufen). Ale v červenci se mi to opět vrátilo a pak zase klid. V září mne začalo neskutečně svědit pravé ucho, ale nebolelo. Takže asi po měsíci, kdy to vygradovalo, jsem koupila canesten a po 2 týdnech bylo po svědění. Hned nato jsem začala mít problémy s polykáním, ale nebolestivém (při jídle, slina..), ale ne s každým polknutím (5 x denně, 2O x a některý den nic). A když to už bylo neúnosné, protože jsem měla pocit, že se zadusím, navštívila jsem lékařku. Následovalo vyšetření na gastru a rtg polykacího aktu. Gastro v pořádku a výsledek polykacího aktu mám příští týden (ale prý tam nic není). K tomu jsem začala mít pocit, že mám ucpaný nos a stalo se, že jsem se vyprskala a byl klid. Ale pocit ucpaného nosu zůstával a k tomu jakoby nateklé patro. Myslela jsem, že to je začínající rýma, protože u nás doma nastal kolotoč. Nejdřív manžel, pak holky.. Tak jsem jenom čekala, kdy to propukne u mne. Ale normální rýma nezačala. A to trvalo asi tak měsíc. Dokonce jsem myslela, že je to nějaká alergie, ale nemohla jsem přijít na to z čeho. Začala jsem sříkat Humer. Před 3 týdny jsem dostala vysokou horečku a průjem a nemohla jsem dýchat, protože nos jsem měla totálně ucpaný. Takže jsem navštívila lékařku, která naordinovala klid na lůžku s tím, že krk je klidný. Po týdnu jsem nastoupila do práce, ale kolegové mi říkali, že vypadám hrozně. Začala jsem kašlat hlavně v noci to byly záchvaty a ucpaný nos zůstal (bohužel i při použití Bioparoxu na průdušky a do nosu). Po týdnu jsem se vrátila opět k doktorce, která zjistila, že mám i zvětšené uzliny. Takže nasadila antibiotika a sprej na obstrukční plicní nemoc. V krku nic nenašla a divila se z čeho tak huhňám. Příští týden jdu na RTG plic. Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, ale sama nevím, jestli všechny problémy souvisí. Už mne nebaví chodit po vyšetřeních. Na jednu stranu mám radost, že nic nenašli a na druhou stranu se cítím jak exot. A mám strach ať mne nepošlou k psychologovi. Jenom si říkám, jestli to polykání nesouvisí s tím ucpaným nosem a nakonec i tou nateklou podčelistí. Samozřejme vyzkouším Vaše recepty, ale také budu ráda, když mi to někdo pojmenuje, co mi vlastně je. Marodit už opravdu nechci. Moc a moc děkuji.

ajka0007
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.15 18:53
zahleneni

Dobry den, uz delsi dobu trpim rano zahlenenim ale nemocna jsem byla naposledy pred vice nez mesicem. Jsem kuřačka. Od dnesni noci smrkam a jsem strasne zahlenena a pali me v krku rano jsem vykaslavala zlute hleny ale ted uz jsou pruhledne. Nemeli by jste nejakou radu abych se toho co nejrychleji zbavila? dekuji

Cinderella2015
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.15 05:23

Nevite prosim vas nekdo proc citim kdesi uvnitr nosohltanu zapach, jako rybi zapach to smrdi, ale jenom kdyz se sehnu, kdyz se predklonim. Jinak kdyz stojim nebo sedim, nic necitim. Nebyla jsem nemocna uz 6 let, ale pred 2 lety se me najednou spustila takova divna ryma. Nekaslala jsem, citila jsem se dobre, nic me nebolelo, ale curalo me najednou z nosa. Normalni ryma to vazne nebyla. Zpocatku me z jedne dirky vzdycky najednou rychle ukaply tak 3 kapky, uplne cira tekutina to byla, vypadalo to jako voda. Prvni tyden me to odtekalo snad kazdych 7 minut, pak dalsi tyden uz to bylo v cim dal kratsich intervalech, asi po mesici a pul se to uplne zastavilo. Teklo to stale jenom z jedne a te same nosni dirky, z prave. Az asi po dalsim mesici, kdyz jsem uklizela a byla jsem sehnuta, tak jsem ucitila divny zapach. Mame kocku a co me prvni napadlo, tak ze se asi nekde vytentovala v satne. Lozila jsem tam po kolenach, pod zavesenym oblecenim, myslela jsem, ze jdu po cuchu, ale prdlacky, citila jsem to uplne vsude, ale nic jsem nenasla. Koberec byl v naprostem poradku. Kdyz jsem se postavila (na tom samem miste v satne), tak jsem nechapala, protoze jsem najednou nic necitila. Az jsem si pak obouvala kecky a zavazovala jsem si je, tak jsem to zase ucitila. Ale tehdy to byl poradny zapach, tedka po skoro 2 letech je to uz hodne slabe, ale stale to citim v te predklonene poloze. Nevite nahodou jak se toho muzu uplne zbavit? Nevim jestli s tim ma neco spolecneho take to, ze nektere dny, obycejne vecer kolem devate hodiny se me zacne „zastirat“ krk, nebo jak to mam nazvat? Delaji se me male hleniky a ja stale musim cistit krk pokaslavanim, nejde me to vyplivnout ven, musim to polykat, je to kdesi vzadu, asi v nosohltanu. Pres den me to vubec nedela jsem si vsimla, az ve vecernich hodinach a neni to pravidelne. Tedka je uz 11hod vecer a dneska se me to vubec nedelalo, tak jsu z toho vazne uz jelen. A mam jeste jeden problem, mozna, ze to spolu souvisi. Nad hornim zubem sestkou (vpravo) se me zvedlo (ustoupilo) dasno (uz asi pred rokem) a kdyz si na to sahnu prstem, na to obnazene misto, tak citim, ze to taky zapacha. Beru uz asi 3 mesice vitamin C, B-ecka, Magnezium, Selen, Omega3. Nic me neboli, zuby mam v poradku, uz me nevrtali snad 15 roku zadny zub. Dalsi co by s tim mohlo souviset je jeste hemangiom, (cevni onemocneni) ktery je na prave strane tvare, z vnitrni strany, zvenku neni videt…vsechno je tedy na prave strane…z prave nosni dirky me tekla ta ryma, neboli cira voda, na prave strane mam obnazeny zub a na prave strane mam hemangiom.
Dekuji predem za kazdou radu! :srdce:

matej821
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.15 09:24
Zahlienenie

Dobrý Den, chcel by som poprosit o radu, uz dlhsiu dobu ma trapia hlieny v hrdle, su to biele hlieny, niekedy take viacej gumove. Tie hlieny mi ale ostavaju v hrdle a stale ma napinaju na zvracanie. Neda sa to niekedy ani prehltnut ani vykaslat. Nie je to ani velke mnozstvo hlienov, ale stale mi to tlaci na ten davici reflex. Stalo sa mi uz, ze mi isla z hrdla taka hrca hlienov vonku, ale ja som to stale prehltol. Prosim Vas o radu. Dakujem Matej.

Cinderella2015
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.15 06:52
Zahleneni
@matej821 píše:
Dobrý Den, chcel by som poprosit o radu, uz dlhsiu dobu ma trapia hlieny v hrdle, su to biele hlieny, niekedy take viacej gumove. Tie hlieny mi ale ostavaju v hrdle a stale ma napinaju na zvracanie. Neda sa to niekedy ani prehltnut ani vykaslat. Nie je to ani velke mnozstvo hlienov, ale stale mi to tlaci na ten davici reflex. Stalo sa mi uz, ze mi isla z hrdla taka hrca hlienov vonku, ale ja som to stale prehltol. Prosim Vas o radu. Dakujem Matej.

Ahoj Mateji,
Je to samozrejme ze spatne stravy a nespravne defekace. Jez hodne zeleniny a ovoce, nejez hodne masa, nepij alkohol, take cigarety prekyseluji organizmus, vyhybej se vsemu co je z mouky (chleba, pizza, buchty, oplatky…vsechno co je z mouky), vyhni se take mlecnym vyrobkum (mleko, syry, tvarohy, jogurty), to te zahlenuje a prekyseluje. Samozrejme, ze vsechny leky prekyseluji, tak zadne neuzivej.
Pripravuj si pouze ty potraviny, ktere nejsou kyselinotvorne a cisti si pravidelne strevo (klystyry), to ti take hodne pomuze. Udelej si z cerstveho krenu kasicku s citronovou stavou, ta ti ty hleny rozpusti a pujdou ven.

A jinak take pomaha pust, ja jsem dneska uz 18. den o hladu (pouze o vode) a uplne se me to vycistilo, uz mam hrdlo bez jedineho hlenu, uplne ciste a je to parada. A ten rybi zapach, ktery jsem citila je take najednou pryc. Citim se velmi dobre, nic me neboli, neni me spatne, mam stale energii, nemam hlad, coz me prekvapilo. Delala jsem si po celou dobu (kazdy treti den) klystyry a vysla ven spousta bordelu, ruzne stare zatvrdliny, (100 lete usazeniny - skibala), ktere byly nalepene na stenach, v tech zahybech strev a ruzne hleny a drobne smeti. Dotahnu to na 21 dnu a zacnu se pak pomalu vracet zpatky (navratovka).

Tak doufam, ze ti moje rada poslouzi, je to tedka uz jen na tobe. Drzim ti palce! :srdce:

Krocanlord
3 příspěvky 26.2.15 12:34

A nemůže to být psychikou? Jako pocit, že máte knedlík v krku? Máte to stále nebo jenom někdy?

Cinderella2015
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.15 14:42
Zahleneni
@Krocanlord píše:
A nemůže to být psychikou? Jako pocit, že máte knedlík v krku? Máte to stále nebo jenom někdy?

Psychika tady hraje take obrovskou roli, jisteze. Ovsem pokud je clovek prekyseleny, tak zacina byt uplne vsechno jak se rika „nalevacku“. Pomalu ale jiste zacina v tele vsechno haprovat a to pekne jedno po druhem.

welchova ida
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.15 06:49

Již 20 se léčím se štítnou žlázou, a pravidelně chodím na kontroly.
posledních pět let mám v krku něco co tam pořád je a když polknu tak to tam zůstává - to se mě časem zhoršuje, ted už to je tak, že vím že jsou to hleny, protože mě dusí a musím je vyplivovat, ikdyž někdy těžko, protože nějaký vyplivnu a je tam další, někdy se mě to tak zhorší že nemůžu usnout protože pořád polykám. ze začátku mě to vždy zhoršilo když jsem si lehla, ted už to mám i přes den. Živím se zpěvem, a v poslední době mě to už vadí i při zpěvu a špatně se mě dýchá a ztratím hlas na nějakou chvíli v půli písničky, a špatně se mě drží dlouhé noty, kvůli dechu. Byla jsem úplně všude, nic mě nikdo nenašel, potom řekli že to muže tlačit štítná žláza a nebo krční páteř, což bych docela chápala, ale co ty hleny odkud se berou? nevím si rady. prosím můžete mě pomoct?

Cinderella2015
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.15 14:15
@welchova ida píše:
Již 20 se léčím se štítnou žlázou, a pravidelně chodím na kontroly.
posledních pět let mám v krku něco co tam pořád je a když polknu tak to tam zůstává - to se mě časem zhoršuje, ted už to je tak, že vím že jsou to hleny, protože mě dusí a musím je vyplivovat, ikdyž někdy těžko, protože nějaký vyplivnu a je tam další, někdy se mě to tak zhorší že nemůžu usnout protože pořád polykám. ze začátku mě to vždy zhoršilo když jsem si lehla, ted už to mám i přes den. Živím se zpěvem, a v poslední době mě to už vadí i při zpěvu a špatně se mě dýchá a ztratím hlas na nějakou chvíli v půli písničky, a špatně se mě drží dlouhé noty, kvůli dechu. Byla jsem úplně všude, nic mě nikdo nenašel, potom řekli že to muže tlačit štítná žláza a nebo krční páteř, což bych docela chápala, ale co ty hleny odkud se berou? nevím si rady. prosím můžete mě pomoct?

Musite si poradne vygruntovat strevo, mate ho zanesene. Z leku a z nevhodneho jidla se tvori v tele toxiny, ktere normalne odchazeji spolu se stolici z tela ven ale kdyz jste uz hodne prekyselena, navic nemate dobre traveni ani kvalitni stolici, tak si toxiny hledaji jinsi cestu a nekomu lezou ven krkem, nekomu nosem, uchem, nekdo ma migreny, nekomu se tvori hnisave vridky, nekoho boli zada a klouby, je to ruzne…to je vsechno z nespravne stravy a leku. Stolice by mela byt pri kvalitnim zazivani 2× denne, mela by byt formovana, mela by plavat (ne se potopit ke dnu), mela by byt hnede barvy (nikoliv zluta) a nemela by spinit toaletni misu.

Cinderella2015
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.15 14:43

Pani Ido, jeste jsem vam zapomela napsat, abyste si udelala kasicku z cerstveho nastrouhaneho krenu a z citronove stavy a denne to brala, rozpusti vam to hleny a budou lepe odtekat (1 kavova lzicka denne). Vic jak 1 lzicku neberte, je to silny cistic a ve velikych davkach vam to muze podrazdit ledviny. Tuto kasicku neberte spolu s jidlem, to by nemelo zadne ucinky.
Po 20 letech uzivani piluli na tu stitnou zlazu bych si byt vami zacala delat ocisty jater a zlucniku a ocistu ledvin, ale to az po dukladnem vycisteni strev.

chtelbychsejmenovatjan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.15 17:59
chronické zahlenění

Lidi, co trpíte chronickou zadní rýmou, zklamu vás, kromě změny stravy (k tomu se nedokopu) jsem za 7 let vyzkoušel snad všechno a nic nepomohlo :-(. Tak alespon pročištuji nosní dutiny průplachy fyziologickým roztokem a obden výplachem výluhem z přesličky a anýzu. Pomáhá to alespon se zbavit mikroorganismů přichycených v hlenu.

Přes den vyplivu tak půl dc hlenu, když mám virozu tak i 2 dc. Všechny možný vyšetření negativní. Akorát když mi tam na ORL koukal endoskopem, tak řikal, že to teče z nadčelistních dutin, ale předepsaný kortikoidní aerosol bez efektu.

Je tu někdo komu pomohla po takhle dlouhodbých problémech změna stravy? Žádný čajíčky nepomáhaj. Řekl bych, že to mám způsobený dlouhodobym stresem v období puberty, ale už jsem v pohodě a plivu stejně.

Cinderella2015
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.15 14:28
@chtelbychsejmenovatjan píše:
Lidi, co trpíte chronickou zadní rýmou, zklamu vás, kromě změny stravy (k tomu se nedokopu) jsem za 7 let vyzkoušel snad všechno a nic nepomohlo :-(. Tak alespon pročištuji nosní dutiny průplachy fyziologickým roztokem a obden výplachem výluhem z přesličky a anýzu. Pomáhá to alespon se zbavit mikroorganismů přichycených v hlenu.

Přes den vyplivu tak půl dc hlenu, když mám virozu tak i 2 dc. Všechny možný vyšetření negativní. Akorát když mi tam na ORL koukal endoskopem, tak řikal, že to teče z nadčelistních dutin, ale předepsaný kortikoidní aerosol bez efektu.

Je tu někdo komu pomohla po takhle dlouhodbých problémech změna stravy? Žádný čajíčky nepomáhaj. Řekl bych, že to mám způsobený dlouhodobym stresem v období puberty, ale už jsem v pohodě a plivu stejně.

Dobry den,
Pokud nezmenite stravu, tak se hlenu nikdy nezbavite, protoze si je sam/a tema nespravnyma potravinama neustale v tele vyrabite. Takze proto je veskera lecba u vas momentalne bez efektu. Na jednu stranu se je sice snazite zlikvidovat, ale na druhou stranu si je zase do tela nevhodnym jidlem dodavate. Na to ma vliv ale take koureni, alkohol, stres (obavy, strach, zlost) a vubec nespravny zivotni styl. Pokud jste prekyseleny/a, mate v tele nastradany bordel, musite si zacit cistit strevo a tak tomu pomahat dostat to ven. Musite take redit hleny (krenovou kasickou, o ktere jsem se tady uz zminovala), aby je slo snadneji z tela vyloucit. Vyradte na cas ze sveho jidelnicku mlecne vyrobky (zadne syry, zadne mleko, muzete pouze fermentovane produkty - kefir a nebo kysku), nic co je vyrobeno z mouky (vubec zadne obiloviny), nejezte zadny cukr (pozor, nachazi se take v ovoci, banany jsou nejhorsi, med jedine syrovy, zadne agave sirupy), zadne leky (leky silne prekyseluji). Nejlepsi na to je zacit drzet candida dietu. Pokud by ani toto nezabralo, mohlo by se jednat o parazity, to by znamenalo ze se musite jeste i odcervit…napriklad setrnym „trojcatkem“ (oresakova tinktura + hrebicek + pelynek, vse musi byt ve spravnem pomeru, takze zadne hokusy pokusy, sezente si to uz namichane).
Preji vam hodne zdravi! :srdce:

helga24
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.8.15 19:16
Stejny problem

Ja mam to same asi 5-6 let. Zmenila jsem kvuli tomu komplet stravu, 2 roky jsem byla dokonce jen na RAW a s hlenama to ani nehnulo…takze jsem nucena se s tim naucit zit a kdyz me zrovna nikdo nemuze videt tak vychrchlavat- pisu umyslne toto nechutne slovo, protoze vykaslavani je proti tomu jemny slecinkovsky vyraz, ktery u sebe bohuzel nemohu pouzit. Ale vsimla jsem si, ze kdyz jsem nadmerne vytizena tak to neni tak vyrazne…

Bludimira2010
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.9.15 20:14
Bábina - chronická rýma, zadní krk

Dobrý den,
mám pravidelně problémy s rýmou a zahleněným krkem vzadu. Byla mi před rokem diagnostikována chronická rýma, kterou mám cc. 10 let. Jinak trpím cca. 6 let na pálení a bolesti v krku. Lékařka nikdy nic nezjistila. ORL, krev, štítná žláza, rentgen dutin i alergologie před rokem v pořádku. Trpím na rýmu celoročně, většinou v normě. Jednou za čas ovšem zvracím dost intenzivně zhruba 1 den, většinou to začne v noci. Je to patrně od rýmy - zvracený hlen je čirý, bezbarvý. Stejně jako když vykašlávám. Vykašlávat bohužel nemůžu. Nic mi nejde vykašlsat, kašel nemám, rýma jakoby nebyla (nos uvnitř suchý), ale cítím hlen vzadu v krku. Nemůžu se tioho zbavit a nerada bych, aby se to rozjelo do nevolností. Největší potíže s hleny v zadním krku, pálením a bolestmi krku a nemožností vykašlat nebo vysmrkat mám právě touhle dobou v září už několik let. Nechci do sebe cpát chemii z lékárny. Koupila jsem si kapky echinacey v lékárně včera. Než začne působit, bude to trvat. Největší problém je zahlenění v zadu v krku, které nemůžu nijak dostat ven. Děkuji za odpověď.

Cinderella2015
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.15 06:19

Pani Helgo, kazde zahleneni je z prekyseleni. Jake mate hodnoty pH? Cistite si strevo? Nevim co jste jedla, kdyz jste byla ty 2 roky na raw strave, ale napriklad i orechy telo zakyseluji.

Cinderella2015
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.15 06:29

Bludimiro, vam take pomuze jedine zmena stravy, to znamena vynechat vsechny bile jedy. Srovnejte si pH moci, jste prekyselena. Dale je potreba cistit strevo. Pokud je strevo zanesene, telo je vylucuje jinsi cestou a proto mate tyto potize. Do tela zadna chemie nepatri, tomu se take vyhnete obloukem. Vsechny leky vas jeste vic prekyseli.

Bludimira2010
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.15 10:38
Cinderella2015

Problémy se střevy mam už 7 let. Lékaři neví, co to je. Nemyslela jsem si, že by to mohlo až tak souviset a lékaři mi to také nikdy neřekli. Řeší to jako dva samostatné problémy. Plus z těchto zdravotních potíží ať už střeva či krk mám úzkosti. Beru lexaurin. Nic jinýho nepomohlo nebo o ničem nevím, co by pomohlo. Nyní zvažuji návštěvu kinezioložky nebo reiki. Mám probiotika z lékárny. Dle čínské medicíny jsou potíže se střevy způsobeny plísněmi ve střevech. Klasičtí lékařiu to evidentně neznají. Výraz překyselení z čínské medicíny znám, ale jak ho u sebe zjistit nevím. Dá se koupit něco v lékárně.
Když doma nadnesu, že nebudu jíst mléčné výrobky apod. asi budu za blázna. Stejně jako při bosé chůzi.

Cinderella2015
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.15 03:31

Bludimiro, nechcete me napsat vasi emailovou adresu? semka - ***@yahoo.com
Ja vam vsechno poradne vysvetlim, napisu vam jak se zbavit plisni, candidy a taky jak a cim delat ty namery pH. Zitra ale bohuzel odjizdim na sluzebni cestu a vratim se az v patek, pres vikend bych vam to mohla sepsat.
Ty uzkosti mate taky z toho prekyseleni, chtelo by to skutecne zacit cistit strevo a zmenit stravu. Nebojte se, zase bude dobre, jen vydrzte jeste par dni. Zatim si sezente klystyr a nastudujte si o tom neco na internetu, pokud jste ho jeste nikdy nedelala. A taky si poridte jablecny ocet s matecni kulturou. Berte denne probiotika, jezte hodne zeleniny, ovoce jen to, ktere neni hodne sladke,
i fruktoza krmi candidu, nejen cukr, med, melasa atd. Mlecnymi vyrobky si zadelavate na problem. Take obiloviny vynechte. Takze uz zadne sladke smejdy, mouku, ani mlecne vyrobky. Rano vypijte nalacno 1 lzicku toho jablkoveho octa
(do poharu s vodou rozmichat) a az tak za 20 minut se nasnidat, pak to zopakovat pred hlavnim jidlem. No a jinak tento ocet pouzivat i do klystyru - na 1 litr vody 1 malou lzicku. Nalev se pokuste v sobe udrzet co to pujde, tedy nejlepe 20 minut a vypustit. Ale pochybuju, ze vam to zpocatku pujde udrzet celych 20 minut, no uvidite, pokud ne, nic se nedeje. Kdyz to udrzite treba jen 5 minut, udelejte si dalsi, proste to nacvicujte, az se to jednoho dne zacne darit. Jedine trenink dela mistra. Klystyr se dela rano a nebo vecer - nalacno! Po ukonceni nezapomenout vzit probiotika. Taky je dobre pojidat kysane zeli. Napisu vam i jak se provadi ocista jater a zlucnika, ale s tim muzete zacit az procistite dobre to strevo.
Sliznice streva je obrannym systemem, ktery chrani telo proti jedovatym latkam a zde se tvori moznosti a schopnosti naseho imunitniho systemu. Minimalne 80% imunitniho systemu se naleza ve stene tenkeho a tlusteho streva. Toto vam zadny doktor samozrejme nerekne, ale nacpe vas radeji lekama, ktere nic stejne nevyleci, jen nemoc potlaci a prekyseli vas.
Nevim proc byste mela byt doma za blazna? Pokud se stravujete cela rodina stejne, tak cleny vasi rodiny ceka stejny problem jako vas, zalezi jak silnou imunitu maji…tedy kolik leku a hlavne antibiotik dotedka sporadali. Vysvetlete jim to po lopate, tak jako ja vam.
Tak pokud chcete, ozvete se mi.

Edit admin 17.9.2015 - odstranění kontaktu

Bludimira2010
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.15 22:19

Cinderella2015: já o žádné kandidě nic nepsala a klystýru se obloukem vyhnu. Spíš se obrátím na kliniku celostní nebo přímo čínské medicíny ve svém okolí.

Cinderella2015
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.9.15 02:44

Bludimiro, psala jste, ze „Dle čínské medicíny jsou potíže se střevy způsobeny plísněmi ve střevech“ a s tim ja plne souhlasim, to je pravda. Candida albicans je plisen, ktera zije v nasich vnitrnostech a produkuje kolem 180 druhu toxinu, ktere pak telo absorbuje skrze strevni stenu primo do krve. A to se pak odrazi na nasem imunitnim systemu.
Pokud se chcete vyhnout obloukem klystyru, je tady jeste dalsi moznost, objednat se na strevni sprchu, streva vam tam procisti vyskolena osoba. Ale to chce tak 5× opakovat, potom budete jiste prekvapena co to udela s temi hleny. ***
Pokud se vam ale nezamlouva ani toto, tak uz nevim co poradit.
Ja jsem candidu mela, nevedela jsem o tom, ani me lekari nejdriv nic nezjistili, byla jsem podle nich zdrava a ejhle, jednoho krasneho dne se me objevila na prsu bulka a teprve pak uz me sdelili, ze mam rakovinu. Nesla jsem na zadne chemo, nebrala jsem zadnou hormonalni lecbu, kterou me nutili, ale zacala jsem si cistit strevo, zacala jsem zdrave jist, denne chodit na hodinove prochazky. Sama jsem se vylecila. Je to uz 7 let a rakovina se me nevratila. I ja jsem zpocatku nenavidela klystyry, neznam cloveka, ktery by si v tom liboval a zrovna tak jako vy jsem vzdorovala i ja, ale to se musi proste prekonat, pokud chcete byt zase zdrava. Ovsem to je uz na vas, ja jsem vam nabizela pomocnou ruku, vy jste ji odmitla. Nutit vas k nicemu nebudu, mate svuj rozum, tak ho pouzivejte.
Preji vam hodne zdravi! :srdce:

Edit admin 17.9.2015 - odstranění odkazu

Bludimira2010
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.9.15 18:48

Cinderella115 Děkuji Vám za odpověď. Jsem netušila, že střeva dovedou tohle a zároveň, že jejich vyčištění umí takle pomoc.

vladman
11 příspěvků 18.9.15 09:57

Nevím jestli to patří do tohoto tématu, ale já mám podobný problém. Nedá se říct, že v mém případě jde o klasické zahlenění. Dělá se mi cca rok v krku takový, jak bych to laicky popsal, hlenovitý povlak, že dost často musím odkašlávat, jako když vám při mluvení přeskakuje (chraplavý) hlas a musíte si slabě odkašlat. Může to být příznak problému např. s jícnem? Před pár měsíci jsem třeba při pití slazených minerálek cítil překyselenost v oblasti jícnu-krku. Dva měsíce piji nepálský čaj (Triphala)pro zažívání a problém pomalu ustupuje, ale s odkašláváním ne :zed: Děkuji.

Cinderella2015
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.15 15:08

Ahoj Vladman,
Citite prekyseleni v oblasti jicnu, protoze konzumujete potraviny, ktere jsou kyselinotvorne a je mozne, ze to u vas doslo uz tak daleko, ze si vas zaludek nedokaze vytvorit dostatek HCL, ale to se lehce napravi. Pomuze vam v tom vzit si pred kazdym jidlem syrovy zazvor, nebo kousek ostre papricky a nebo si poridite ve zdrave vyzive Betain HCL, ktery budete brat po kazdem velkem jidle. Rychle se to upravi, ale zaroven musite zmenit svuj jidelnicek. Mezi kyselinotvorne potraviny patri napriklad: cukr, uzeniny, maso {nejhorsi je veprove}, syry, mleko, tvaroh, bila ryze, testoviny, chleba, vajicka, ryby, fazole, cokolada, cocka, orechy, majoneza, kecup, kava, cerny caj, alkohol, atd. Dalsim okyselujicim faktorem je ale take stres, strach, smog, koureni, leky. Pohyb na cerstvem vzduchu a spravne dychani vam zakyseleni naopak odbourava.
Pokud zmenite jidelnicek, nebudou se ve vasem tele zadne hleny uz tvorit, ty si kazdy vyrabi sam, upravi se vam tim take defekace, ktera by mela byt pravidelna a spontanni, 1-3× denne, stolice by nemela absolutne spinit toaletni misu, mela by plavat na vode a ne klesnout ke dnu, nemela by byt zlute ani cerne barvy.
Mate tedka zanesene strevo, jatra to nestihaji vsechno prefiltrovat, tak se to tlaci ven vrchem, nekomu to ma snahu lezt treba i uchem (to jsou ty bolesti usi), nebo jakoukoliv jinou dirkou v tele (u zen treba vytoky), vy na tom nejste jeste tak moc spatne. Neni nic jednodussiho, nez tomu pomoct klystyrem, tim se to odstraneni hlenu a toxickych latek urychli a bude zanedlouho po starostech. Prekyseleni ma na svedomi u kazdeho neco jineho, zalezi jak se telo dlouhou dobu zanaselo, muze to byt jen pouhe paleni zahy, bolest hlavy, migreny, vysoky tlak, stitna zlaza, alergie, ruzne zanety v tele, ekzemy, spatna funkce jater, ledvin, srdicka atd…a koncit to muze ale take rakovinou, (pokud se s tim prekyselenim nic nedela a papa se cely zivot kyselinotvorna „mnamy strava“) a take kdyz se pojidaji ruzna leciva, ktera to maji vsechno zarazit - to situaci jeste naopak zhorsi.
Pokud chcete byt zdravy, stravujte se zdrave, hlidejte si pH moci - rano by melo byt kolem 5,5pH, mezi 14-16hod. - kolem 7,8pH a vecer nez jdete do postele by melo spadnout dolu na 6pH. Pokud tohoto docilite a udrzite si tyto hodnoty naporad, budete zdravy jako repa. Bohuzel to ale mnoho lidi stale nechape, nebo chape, ale nechce se vzdat te „mnamozni, kyselinotvorne potravy“. Pacienti spolehaji na sveho lekare a cekaji na zazrak, ktery se bohuzel konat nikdy nebude. Vsechny leky telo jen poradne zakyseli a situace se casem zhorsi, pak se leky vymeni za jinsi, silnejsi a drazsi a z toho se vytvori dalsi problem, dalsi onemocneni. Z pocatecniho pobolivani hlavy, nebo paleni zahy vznikaji po delsim uzivani leciv ruzne bolesti zad a kloubu (to kdyz je uz v tele tolik kyselin, ze zacnou nicit vaziva, chrupavky, rozezirat kosti). Jsou lide, kteri si odeprit jejich zamilovane jidlo nedovedou, ale pak at se nedivi, ze jim jejich telo neslouzi, tak jak by melo. Kazdy je strujcem sveho zdravi. Je to jen na nas. Kdo si nedokaze urvat zamilovane jidlo od huby, ten musi zakonite trpet. Ale nejhorsi je, ze tim pak trpi bohuzel i jejich deti. Pokud se stravuji spatne maminka i tatinek, stejna jidla jedi take jejich deti a proto si pak kazdy mysli, ze jsou nemoci dedicne.
Babicka mela vyoperovany zlucnik, maminka take…ceka to i me? Neceka, pokud nebudu jist stejne blbe jako jedly ony dve, ze?
Nektera jidla si lide velmi neradi odrikaji, takovy chleba, to je jako droga. Ja vim, neni Cecha, ktery by nemiloval chleb, rohliky, buchty, pizzu, atd. Ale taky vim, jak dokaze mouka zaneradit casem nase streva (plisne, kvasinky).
Chemie je bohuzel ve vsem, i v prvoproduktech primo z poli.
To nejdulezitejsi jsem vam napsala, ted je uz jen na vas co udelate. Preji vam hodne zdravi. :srdce:

vladman
11 příspěvků 18.9.15 17:07

:potlesk: Děkuji za vyčerpávající odpověď. S tím překyselením již takový problém nemám. Moje životospráva popravdě je taková (cca 3 měsíce),že ráno na lačno vypiji cca 300ml vlažné vody a přes den pouze vodu, odpoledne jednu kávu a večer 1 pivko po večeři. V práci pouze neperlivé vody, jako Magnesia popř. Mattoni.1× za týden více zhřeším a spořádám pytlík chipsů. Obden si dopřeji 1-2ks bílé papriky.Co se týče vyprazdňování, není to každý den, ale obden a stolice je světle hnědá.

vladman
11 příspěvků 18.9.15 18:57

Samozřejmě jídelníček všeobecný. Kuřecí, vepřové, ryby převažuje.

Cinderella2015
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.15 00:58

Stav stolice ovlivnuje pitny rezim, take to, co jite (no hlavne to co jite), ale i hladina horciku v tele, no a nezapominejte ani na dostatecne mnozstvi kvalitniho tuku…kdo maze, ten jede! To vase vyprazdnovani neni vubec dobre, jestli si to myslite. :roll: Cuci to ve vas zbytecne dlouhou dobu, pomozte tomu trochu. Jezte zeleninu a taky ovoce, ale kazdy den, ne jenom obden
a prostridavejte ruzne druhy.
Jestli jste prekyseleny nebo ne, to jen tak od oka neodhadnete. Znam lidi, kteri byli silne prekyseleni, nevedeli o tom vubec, citili se fajn a pak najednou jim vyletel tlak, bac a zkolabovali. Memu kamaradovi prestaly fungovat najednou obe dve ledviny, lezel pak mesic na spitale na dyalize. Poridte si pH test, ja pouzivam Hydrion (ma stupnici od 5,5 do 8,0 pH). Kazdy den to merit nebudete, nebojte se, jen zpocatku treba 4× denne po 2 dny, to abyste videl jak to chodi a pak uz jen sem tam namatkove. Tento test je opravdu moc dobre mit. Aspon uvidite co vam to bude ukazovat po tom, kdyz zkonzumujete to veprove masicko, zalijete to tim pivkem a pak si u telky jeste sporadate ty chipsy. :mrgreen: (a to jeste nevim, s cim to masicko kombinujete, s ryzi, bramborama nebo s knedlikama?) To vas pak vase jatra a ledviny v ten moment asi nenavidi. :D Kdyz uz to maso jite, nalozte si k nemu kopec zeleniny a salatu.
Mejte krasny vikend!

vladman
11 příspěvků 20.9.15 13:31

Díky, ten Hydrion pravděpodobně jen někde v zahraničí, na netu mi to doma nic nenabídne.

Kofrik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.15 09:09
sezonní zadní rýma

Dobrý den,
už několikátý rok se u dcery opakuje ve stejném období zadní rýma či zahlenění…nastupuje s prvním ochlazením po létě (nástup do školky) a odeznívá s teplými dny na jaře/ v létě. Dcera nemá teplotu začne mít normální rýmu, ale jakmile jí stříknu jakékoliv kapky do nosu, tak se jí rýma zarazí a už nevysmrká nic. Jen huhňá tak, že není poznat jestli říká mami nebo babi. Hleny jí stékají do krku a časem začne kašlat a toto se neustále opakuje. Byla vyšetřena na alergologii a nemá zjištěnou žádnou, pouze sníženou imunitu (na úrovni novorozence), je jí téměř 6 let. Bere Isoprinosine celoročně a má doporučený xyzal. Občas se k tomu přidruží střední ucho. Vyzkoušela jsem už spoustu přírodních i normálních produktů (echinacea, konopný olej, rakytník, vitamíny typu marťánci, céčko, odvary z cibule, prospan…) ale nic nezabere tak, že by se tyto potíže zcela vytratily. Pokud mi někdo dokážete poradit, předem velice děkuji. Už opět týden huhňá.

Bludimira2010
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.15 12:50

Nejsem lékař ale na chemii bych se vykašlala v první řadě. Nedávala bych jí žádné prášky ani kapky pokud nebudou na bylinné bázi. I když dnes se za bylinky vydává, kde co. Zkuste lékaře specializujícího se na čínskou medicínu.

Kofrik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.15 21:15

Děkuji, vyzkouším, třeba bude alternativní léčba úspěšná :)

vladman
11 příspěvků 24.9.15 19:27

Ode dneška jsem najel na detoxikaci formou lněná mouky+kefír po dobu 3 týdnů s přidáváním dávek, tak uvidím

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek