Paradentóza druhého stupně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bobek123
2 příspěvky 2.3.11 20:39
Paradentoza

Dobrý den
Mam paradentozu 2-3stupně.Ted mi bylo doporučeno,abych se zbavil všech 4 moudráků.Jsou to nepotřebné zuby.Mam,ale obavy,že se mi rozjedou ostatní zuby.Co vy na to??

Co je nelepší na léčbu paradentozy?

Díky za odpovědi

Reakce:
7511
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.11 08:42
Paradentoza

Myslim, ze vytrzeni stolicek nicemu neprospeje. Naopak bych si je nechala.Pozdeji se mohou hodit. Asi vetsinou trpi paradentozou predni zuby.Ja ted mam jiz velky mustek na vsech hornich obrousenych zivych zubech. Pri dobre hygiene je to dobre reseni, i esteticky.

katerina2014
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.14 11:10
Paradentoza

Doporučuji vyžádat si od svého zubaře doporučení na vyšetření k paradentologovi a řídit se jeho radami. Základem léčby je odstranit zánět a poté operativně odstranit minerální usazeniny - zubní kámen - na kořezu zubu při obnažení dásní. Tím lze zub zachránit. Před operací je nutno odstranit zánět. Zánět se zmírní a poté odstraní pravidelným opakovaným zákrokem nazývaným zubní hygiena - mechanicky se odstraní přístupný zubní kámen a zuby se čistí postupem, který vás naučí ošetřující sestra. Profesionální ústní hygienu u dentální hygienistky je vhodné podstoupit zpočátku každý měsíc, poté každých 6 měsíců. Zánět ustupuje pozvolna. Rentgenem zjistíte, kolik kosti zubního lůžka ještě máte.

Existují tři stádia závažnosti parodontitidy:
Mírné stádium – léčba spočívá ve speciální technice čištění zubů a v odstraňování plaku a zubního kamene usazeného na povrchu korunky zubu a mírně pod úrovní dásně. Na takto ošetřeném povrchu zubů bakterie prakticky nemají šanci ulpívat.
Střední stádium – vyžaduje odstranění naddásňového a poddásňového zubního kamene. Lékař v případě nutnosti rozhodne o chirurgické léčbě, která zahrnuje obnovení tvaru dásně nebo se přikloní k regenerační metodě obnovení ztráty kosti.
Kritické stádium – chirurgická léčba a mnohdy i ztráta zubů je nevyhnutelná.

Tohle nevyléčíte alternativní medicínou.
Zdraví Kateřina

Annakubikova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.21 23:13

Moje maminka trpí na citlivé dásně a má často záněty, jak ji mohu pomoci? Dásně ji také často krvácení, jakou máte zkušenost?

Markettisa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.11.21 22:37

Já jsem měla dříve velké problémy s dásní. Pomohlo mi, když mi kamarádka doporučila tinkturu, která je z byliny ruje vlasaté. Je to silné antiseptikum, které pomáhá dásním být v klidu. Tinktura se používá pouze k vyplachování a opravdu mi pomáhá.

Annakubikova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.11.21 23:51

To opravdu tak moc pomáhá? Já právě vůbec nevím co na to… Kde to kupujete?

Markettisa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.21 00:16

Mě to pomáhá opravdu hodně https://www.litlolo.cz/…-e101472.htm všeobecně jsem v internetovém obchodě Litlolo narazila na spoustu přírodních kvalitních produktů, které tělu pomáhají k lepšímu zdraví.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu