Operace refluxu a jícnové varixy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sovadina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 09:13
Jícnové varixy

Mám se podrobit operaci jícnu pro reflux jícnu a jícnové hernii.
Mám ale asi i jícnové varixy a tak nevím zda je operace možná, bojím se poškození varixú při zákroku, který se provádí laparoskopicky.

Reakce:
dylynka
1 příspěvek 7.6.12 18:54
operace refluxu jícnu.

Operace refluxu jícnu jsem absolvovala před 10 lety v Domažlické nemocnici, jiné řešení již nebylo možné. Každou noc jsem se dusila, dokonce jsem vdechla obsah žaludku a málem umřela, než doktoři přišli na to co mi je. Vybrala jsem si klasickou operaci, tenkrát měla větší procenta úspěšnosti, dnes je to asi jiné… Jsem za to ráda, že jsem na to šla. Od té doby nemám žádné problémy, neberu žádné léky! Sice hned po operaci bylo pár dní hnusných, ale každý den mi bylo o trošku lépe… Od operace sice nemůžu nějaké čerstvé potraviny, např. ředkvičky, český chleba, vše co má slupky musím oloupat, ale tělo si řekne co nesnese…Po operaci jsem jedla opatrně, bála jsem se, tak jsem i zhubla.
Moje rada: nebojte se a jděte do toho, stojí to za to, být trvale bez léků. A samozřejmě obrovské poděkování lékařům v Domažlicích, resp. primáři Šauerovi!
Monika

Petr stovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.14 19:50

Dobrý den
Já jsem asi týden po laparoskopické operaci refluxu.
Každé jídlo co sním je nepříjemné.
Tlačí a je jedno jestli to je kaše nebo řízek.
Zhruba tak hodinu než vyvolá bolest kašel nebo škytavku a pak se to zlepší.
Taky vykašlávám sliny a myslím si že před operací bylo lépe.

Jak dlouho tenhle stav potrvá a jestli můžu čekat vylepšení?
Díky za odpověd.

Monika66
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.14 22:05
Reoperace.

Jsem několik měsíců po reoperaci, protože mi bylo špatně, nechutnalo mi jídlo, tak mi zjistili 2 uvolněné stehy a zánět. Po vyléčení zánětu již zmíněná operace klasicky řezem, když už jsem řez měla a v pohodě! Jím úplně vše, od ředkviček po chleba, maso, cokoli…Tentokrát mi ale řekli, abych začala jíst pomálu, malé porce a nejdřív tekuté a kašovité. Jasně, že žaludek bolel, ale chvilku po soustu jsem čekala, jestli bude protestovat. Taky jsem porci přehnala, zvracela jsem a ty ukrutný bolesti, fuj… Takže moje zkušenost, po operaci velmi malé porce a postupně přidávat, jakož si dát pozor i na koření, smažený snad až po 2 měsících. Dá se to vydržet, když i já gurmán vydržela, bolesti mi za to opravdu nestály. Je ale fakt, že jsem byla v soukromé nemocnici v Praze a nedám na ně dopustit!

Petr stovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.14 19:19

Dobrý den
já byl ve státní nemocnici a až na jídlo jsem byl velmi spokojený.
Po čtyřech dnech od operace mě pustili domů.
Ošetřující lékař řekl abych jedl kašovitou stravu, těstoviny s omáčkou, jogurty a ne maso zeleninu a hlavně ne rýži.
To všechno dodržuji ale myslel jsem si že se budu moc za pár týdnů zařadit do normálního režimu práce a tak a zatím to kuli jídlu nevypadá.

Děkuji vám za info sem snad chytřejší.

iams
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.15 20:03
dotaz na Monika 66

Dobrý den Monika 66, zajímalo by mě, po jak dlouhé době jste podstoupila reoperaci refluxu a jak došlo k uvolnění stehů a proč klasická operace, když existuje šetrnější laparoskopická. Mám za tři týdny termín k operaci refluxu a brániční kýly a když čtu na internetu různé zkušenosti, tak mám čím dál tím větší obavy, aby pak nebylo nevratně ještě hůř nebo téměř stejně jako před operací. Slyšela jsem, že po operaci je trvale nutné se vyhýbat silnému kašli, zvracení a nově nastoupí potíže s plynatostí. Operaci mám podstoupit též v Praze v Palas Athéně u primaře Drahoňovského - nebyla jste též na této klinice? Byla bych velice ráda, kdyby jste do mého termínu nakoukla na tuto stránku a poslala mi odpověď, za což děkuji.

rinjan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.7.15 08:47
iams

Dobrý den, už máte po operaci?? Já na ní mám jít v září a tak sháním informace.
Prosím jestli mi někdo můžete sdělit své pocity, tak budu moc ráda. Na operaci se mi nechce, ale…asi budu muset :-(

iams
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.15 19:44
@rinjan píše:
Dobrý den, už máte po operaci?? Já na ní mám jít v září a tak sháním informace.
Prosím jestli mi někdo můžete sdělit své pocity, tak budu moc ráda. Na operaci se mi nechce, ale…asi budu muset :-(
iams
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.15 19:54
pro rinjan

Dobrý den, operaci jsem musela pro nepříznivý zdravotní stav momentálně zrušit.

rinjan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.15 07:44
iams

Dobrý den,
to mě mrzí a děkuji za odpověď.

MKMKM
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.15 13:20
operace fundoplikace

Dobrý den Monika, taky bych se ráda zeptala po jaké době jste podstoupila operaci.Co jste měla za problémy, jak dlouho Vás léčili než byla volba operace.Jak se máte po operaci a drží fundoplikace?
Děkuji M

Sima93
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.15 20:00
Po jaké době operace?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak dlouho po nějaké léčbě vás poslali na operaci? Já ani nevěděla že nějaká existuje :D mám reflux, hlavně v noci kdy vždycky žaludeční obsah vdechnu a nemůžu se vůbec nadechnout zkrátka lapám po dechu a přemýšlím jestli je to už můj konec nebo jestli to zase rozdýchám. Stalo se mi to v té nejvážnější formě již třikrát. Doktor mi příjde že mě asi nikdy ani neposlouchá nebo nechápe můj problém, protože když mu tohle řeknu, že vždycky obsah žaludku vdechnu a nemůžu se nadechnout a nevím jestli se udusím nebo ne dočtu se ve zprávě pak pouze Pocit dušnosti. No tak nevím asi je to o doktorovi, ale jestli to takhle bude dál no tak nevím je to fakt něco hroznýho a nepřála bych to nikomu jen čekat jestli se nadechnete nebo udusíte. Jinak beru Lanzu 1× ráno před jídlem.

jitule.jitulova
1 příspěvek 20.11.15 21:52
mám reflux jícnu

Dobrý den - a také je řešení operace… jak je po laparoskopické operaci? Již nejsou žádné problémy? odepište mi prosím někdo - moc se bojím… ale ty noce po tom, kdy se dusím a pak následně dostanu strašný kašel se nedá vydržet… děkuji j. :nevim:

milio
76 příspěvků 24.6.16 19:32
Čekám na operaci

Dobrý den, taky čekám na operaci. Asi 7-8let mě pálí žáha a teprve teď jsem se odvážila na to pěkné vyšetření a výsledek, kýla na jícnu. A dotaz zní jak dlouho jste byli v neschopnost? Děkuji milio

sapatero1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.16 10:54
reflux

Ahoj všem, dnes jsem podstoupil vyšetreni a zjistili mi reflux jicnu :,( několik let užívám apoome, při medikaci je klid ale když dojdou léky je zle na operaci to zatím nevypadá, uvidíme za tři mesíce. Lekař mi zvíšil davkovaní a pak se uvidí co dál. Hodně mi vadí těstoviny, sladkosti atd. všichni víme co nám vadí a k tomu se živím jako svářeč což asi není to nejlepší. Všem přeji brzské uzdravení a hodně štěstí při léčbě.

srab
1 příspěvek 24.10.16 13:47
Dotaz na Moniku66

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat na které klinice jste operaci podstoupila (píšete, že na soukromé). Také píšete, že jste i po operaci zvracela. Mně bylo řečeno, že trvalým důsledkem této operace je nemožnost zvracet, což mne pře dvěma lety odradilo od operace. Děkuji předem za Vaši odpověď.

Miluš Kovářová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.17 09:45
bratr není schopen přijímat jídlo

Dobrý den, mám bratra 70 let.
Momentálně je hospitalizován na interně v Bohnicích.
Již tři měsíce nepřijímá potravu, ani v kašovitém stavu. Včera při návštěvě, měl chuť na kávu.(kapučíno) Po jednom doušku se rozkašlal a vše vyzvrátil i s hlenem.
Nevím co to je, nejsem lékař. Nemocnice provedla roztažení jícnu pomocí balonků.
To pomohlo na jeden den. Prosím kam se obrátit pro pomoc. Bratra mám ráda a chci mu všemi
prostředky pomoci a ulevit. Děkuji Kovářová

milio
76 příspěvků 29.7.17 22:38
Po operaci

Dobrý večer, před 11dny jsem v palas athena u mudr. Drahonovskeho postoupila operaci kýly na jicnu a jsem moc spokojená. Musím vše hodně kousat a pit po menších douškách, ale jinak mě nic netrápí. Tak uvidíme dál.

te 300
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.17 15:22
fundoplikace

Dobrý den. Již 15 let mě pálí žáha z duvodu hiatove hernie, bral jsem helicid, protoze mi nesedl beru ted Pantomyl. V současné době se přidaly i bolesti bricha. Uvažuju o Fundoplikaci, muzete mi napsat sve zkusenosti s timto zakrokem? Bojim se, aby to nebylo po operaci jeste horsi. pajastanek@seznam.cz

Vaclav f
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.17 18:37
Reflux

Dobry den mam take reflux a us chci co nejdriv mit Vse zasebou, du teprve na nejakou poradnu a pak meto ceka snat to dopadne dobre

rinjan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.17 16:33
pro te 300

Mám po operaci 1,5 roku a jsem spokojena. Ani pooperační stav jsem neměla špatný. Mohla jsem zhruba po 14 dnech jíst téměř vše i když po kouskách a pomalu. Ale známá měla problémy a byla na jogurtech asi 3/4 roku. Asi to je individuální.

milio
76 příspěvků 23.11.17 07:33

Dobrý den už to mám 4 měsíce za sebou a jsem také velice spokojena ajsem moc ráda, že jsem šla na operaci. Hezký den

TE 300
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.17 09:47
Fundoplikace

Dobrý den, děkuji Vám za informace, už jsem se i rozhoupal a v lednu mě čeká operace v Palas Athena. Ještě bych se chtěl zeptat jake bylo omezení po operaci.napr.zvedaní těžkých věcí apod. Děkuji

rinjan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.17 21:22

To si už tolik nepamatuji. Ale samozřejmě že jsem se snažila nic těžkého nedělat a nezvedat. Ale jsem ráda, že jsem na zákrok šla.

TE 300
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.17 22:42

Dekuji za odpověd, ještě bych měl dotaz na to, že po operaci již nelze zvracet.Je to pravda?

rinjan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.17 22:48

To pravda je a někdy to je moná výhoda ;) a někdy zase nevýhoda… :,(

Vaclav f
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 22:39
Reflux

Dobry den operaci mam za sebou laprackopicky jemi us fajn, tejden po operaci jim stale malo a castejc, prettim sem jedl vic a po hodine paleni zahy nevolnost a zvraceni, tet jemi lepe operaci sem mel 19/12 2017 cos je tet v neratovicich u melnika nic sem neplatil a v 10hodin sem bil na sale uspalimne v 11hod a 7 min sem se vzbudil a vse bilo za mnou druhy den ve 14hod me pustili domu, jeste se zeptem vy coste po operaci refluxu zacali ste pak jist jako driv, dekuji

rinjan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.17 13:06

Asi cca 14 dnů po operaci jsem po malých kouskách a dobře rozkousané mohla jíst téměř vše. Dnes jím vše bez jakéhokoliv omezení. Jediné co mi po operaci nejde je pít pivo. Nevím proč, ale nejde to.

Vaclav f
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.17 22:53
Reflux

Dobry den, jo ja take nemohu pivo ale jen trosku pul z pulitru, ale kdys sem pred jidlem tak z vane skoro nalacno tak to neni problem ho vipit zatim dve, no asi po jidle nejak to pivo nadima taky nevim proc, jinak fakt chvalim neratovice a doktori sem lepsi vubec nezvracim hesky den preju

DeeMester
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.1.18 19:47

Chirurgická léčba refluxní choroby jícnu má lepší výsledky jako léčba léky. Je to potvrzeno v zahraničních studiích. Problém chirurgické léčby v České Republice jsou jednak malé zkušenosti a nefrekventovanost provádění výkonu v ČR, také nespolehlivost gastroenterologů v její dobré diagnostice.

Jirinavranova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.19 11:05
Operace

Prosím nemáte někdo zkušenosti s pooperační bolestí kolene? myslíte, že bych to mohla po operaci vydržet i bez prášků od bolesti?

Danielabas
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.19 11:43

To si nemyslím, ale já jsem si nechal při operaci kolene nasadit pumpičku s analgetikem, která pumpuje přes katetr přímo do rány analgetikum, takže nemusíte brát prášky od bolesti.

Jirinavranova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.19 10:20

Pumpičku s analgetikem? co bych pro to musela udělat, abych ji mohla mít taky? kolik ta pumpička stojí?

Danielabas
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.19 15:21

Ano pumpičku s analgetikem, musíte zajít před operací do lékárny, kde zaplatíte 4 tisíce korun, lékárna ji objedná a doručí přímo do nemocnice, kde na operaci půjdete.

Marcilek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.20 09:05
Odpověď

Dobrý den já jsem též po operaci refluxu první operace byla komplikovaná teď jsem po druhé operaci je to fundoaplikace a je mi pořád stejně takže 2 roky trpím že se mi jídlo zasekne v jícnu a vyvolává zvracení a tlačení takže podle mě asi budu tak jak jsem má to tu někdo také?

Váš příspěvek