Národní Pokladnice zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kačkačule
123 příspěvků 23.12.19 10:07
Národní Pokladnice zkušenosti

Máte někdo zkušenosti s tímhle eshopem? Táta má na konci února narozeniny a v numismatice se docela vyžívá, tak mě napadlo mu trochu přispět do sbírky, ale nerada bych aby mi došel nějaký šunt, takže budu ráda když se podělíte o zkušenosti pokud někdo nějaké má, případně jakou minci byste koupili svému taťkovy, když se vyžívá hlavně v historii ČR.

Reakce:
naslouchalkaa
149 příspěvků 23.12.19 11:35

Tak zrovna tahle firma má hodně mincí a medailí ohledně historie ČR, to by chtělo trochu konkrétněji naspat co taťka zrovna má rád. Jinak zkušenosti s nimi mám dobrý.

Kačkačule
123 příspěvků 23.12.19 11:41

No to já zrovna nevím :D ale vím že kdysi sbíral právě mince spokojené Karlem VI, ale jestli se ho to drží do teď to je otázka na kterou odpovědět neumím a ptát se ho nechci aby to měl jako překvápko. Spíš bych asi chtěla vědět jestli ty mince vypadají jak na těch obrázkách, a jestli odpovídá velikost a tak, co jsem se koukala tak má Národní pokladnice moc pěkný kousky ale nerada bych aby to dopadlo jak když objednávám věci z wishe :D

naslouchalkaa
149 příspěvků 23.12.19 11:55

Aha, no tak jestli už někdy nějakou minci s Karlem VI má, tak bych se toho asi držela, já mám od nich pamětní medaili k 700. výročí narození Karla VI, ale je zlatá, to chce taky trochu zapátrat v paměti jestli měl radši stříbrné mince nebo zlaté. A ano, mince odpovídají obrázkům.

Kačkačule
123 příspěvků 23.12.19 12:02

Tak díky, no jemu to podle mě bylo jedno, pamatuju si že když jsem byla malá tak jsem mu do těch alb lezla a prohlížela si je a byli tam různé, takže to asi nebude úplně podstatný. Zkusím se tam podívat a vytipovat si nějaký co se budou líbit mě, našla jsem u nich už pár který mě zaujali, tak snad se pak budou líbit i jemu.

Kačkačule
123 příspěvků 23.12.19 13:11

Jo a prosímtě mohla bys mi ještě říct jak je to doručováním, mám to objednat s nějakým předstihem? Koukala jsem že to mají jen přes poštu tak aby mi to nepřišlo až týden po oslavě.

naslouchalkaa
149 příspěvků 23.12.19 14:12

Většinou to trvá 14 dnů si myslím, ale jak kdy no, asi bych to radši objednala dřív, člověk nikdy neví jakou na poště budou mít náladu.

DanielaSo
113 příspěvků 16.1.20 11:42

Tak pokud hledáte mince s Karlem IV. tak ta pokladnice je na to vhodná, medailí s touhle tématikou tak mají hodně, i já mám asi jenom 3 medaile s Karlem IV. a jsou moc pěkný.

Kačkačule
123 příspěvků 21.1.20 14:02

Jo to si taky myslím, už co jsem se koukala tak mám tři v hlavě které by podle mě na tu příležitost byli dobré. Ještě mám ale čas tak se koukám jestli Národní Pokladnice nevydá nějaké nové.

DanielaSo
113 příspěvků 5.2.20 07:52
@Kačkačule píše:
Jo to si taky myslím, už co jsem se koukala tak mám tři v hlavě které by podle mě na tu příležitost byli dobré. Ještě mám ale čas tak se koukám jestli Národní Pokladnice nevydá nějaké nové.

No zase tak dlouho bych nevyčkávala protože se může stát že je Národní Pokladnice dovyprodá, stalo se mi to už asi dvakrát a dost mě to mrzelo, takže pokud už teď máte nějakého favorita tak neváhejte.

Kačkačule
123 příspěvků 12.2.20 10:59

Jo to jo, už jsem jednu objednala u nich a už jen čekám až dorazí :) jsem na ní zvědavá, doufám že mu udělá radost mě se totiž líbí moc.

milka7
67 příspěvků 25.2.20 14:06

Zdravím, jakou minci jste vybrala? Já jsem si totiž řekla že tohle není úplně špatný nápad dát někomu takovýhle dar a momentálně má nejdříve narozeniny děda a pro něj by to bylo ideální, ale po tom co jsem se koukala na jejich stránky a viděla kolik různých témat mají tak nevím pro kterou se rozhodnout :D

Tilani
56 příspěvků 12.3.20 12:07

Je fakt že to není úplně blbý nápad, díky za tip, koukala jsem se na jejich stránky a myslím že nějaké mince by se dali použít, mě by se to hodilo jako dárek rodičům k výročí svatby, myslím že by to byla dobrá připomínka.

TamaraKrylova
121 příspěvků 26.3.20 11:50

Já jsem to tak taky udělala, dala jsem medaili rodičům k výročí svatby a moc se to líbilo, mají to jako připomínku, a u Národní Pokladnice to ani nebylo tak drahé.

Kačkačule
123 příspěvků 8.4.20 13:32

@milka7 Ahoj, koupila jsem minci s Karlem VI. stříbrnou, jmenovala se přímo nějak „Čech co vládl Evropě“ nebo tak nějak. A musím se pochválit, mooooc se tátovy líbila, takže jsem s tímhle nákupem moc spokojená!

milka7
67 příspěvků 23.4.20 11:31
@Kačkačule píše:
@milka7 Ahoj, koupila jsem minci s Karlem VI. stříbrnou, jmenovala se přímo nějak „Čech co vládl Evropě“ nebo tak nějak. A musím se pochválit, mooooc se tátovy líbila, takže jsem s tímhle nákupem moc spokojená!

Super, tak to do toho asi půjdu taky, dědovi jsem to jenom trošku nadhodila a pochlubil se že jako malý mince sbíral, žádné teda vzácné, prý tátovy vždycky prohrabal kapsu a hledal všelijaký mince který ještě neměl, ale tohle by mu mohlo udělat radost. Asi taky zvolím nějakou s Karlem VI., těch mají hodně a jsou pěkné, a jsou spojené s ČR, takže to by mohlo být ideální.

Kačkačule
123 příspěvků 20.5.20 10:58
@milka7 píše:
Super, tak to do toho asi půjdu taky, dědovi jsem to jenom trošku nadhodila a pochlubil se že jako malý mince sbíral, žádné teda vzácné, prý tátovy vždycky prohrabal kapsu a hledal všelijaký mince který ještě neměl, ale tohle by mu mohlo udělat radost. Asi taky zvolím nějakou s Karlem VI., těch mají hodně a jsou pěkné, a jsou spojené s ČR, takže to by mohlo být ideální.

Jooo běž do toho, s tím Karlem IV. tam mají mincí opravdu hafo takže je dobrý výběr. A pokud taťka už nějaký malý zalíbení v mincích měl tak si myslím že bude mít radost. Můj táta z toho byl opravdu nadšený, už se ptal jestli mu příští narozky koupím něco podobného, že by si už vytvářel místo kam by je uskladňoval :lol:

milka7
67 příspěvků 16.6.20 13:38

No helee, teď mám trošku dilema, protože jsem si projela stránky a mám v hlavě rovnou 3 mince který by se mi líbili. Buď minci s archandělem Michaelem pro štěstí, nebo mincí výročí T. G. Masaryka, a nebo tedy Karla IV a jeho životopis. :D Mě se nejvíc libí ten archanděl, ale nevím jestli to je přímo to ono, a s tou mincí s T. G.M. mají i stejnou gramáž stříbra, ale zase ten Karel IV trochu ryzího zlato. No nevím prostě teď, pomůže mi někdo vybrat? :D

Kačkačule
123 příspěvků 24.6.20 07:38
@milka7 píše:
No helee, teď mám trošku dilema, protože jsem si projela stránky a mám v hlavě rovnou 3 mince který by se mi líbili. Buď minci s archandělem Michaelem pro štěstí, nebo mincí výročí T. G. Masaryka, a nebo tedy Karla IV a jeho životopis. :D Mě se nejvíc libí ten archanděl, ale nevím jestli to je přímo to ono, a s tou mincí s T. G.M. mají i stejnou gramáž stříbra, ale zase ten Karel IV trochu ryzího zlato. No nevím prostě teď, pomůže mi někdo vybrat? :D

Tak ten archanděl nevypadá vůbec zle, ale nevím jestli je to vhodný, to bych dala třeba spíš na výročí nebo tak něco. A ten T. G.M nebo Karel IV. nevím no, pro mě je ten Karel takový víc vzácný nebo jak to říct, působí to na mě víc vzácně asi, a ještě jestli je nějaký pozlacený tak to musí vypadat moc pěkně.

DanielaSo
113 příspěvků 2.7.20 12:35
@milka7 píše:
No helee, teď mám trošku dilema, protože jsem si projela stránky a mám v hlavě rovnou 3 mince který by se mi líbili. Buď minci s archandělem Michaelem pro štěstí, nebo mincí výročí T. G. Masaryka, a nebo tedy Karla IV a jeho životopis. :D Mě se nejvíc libí ten archanděl, ale nevím jestli to je přímo to ono, a s tou mincí s T. G.M. mají i stejnou gramáž stříbra, ale zase ten Karel IV trochu ryzího zlato. No nevím prostě teď, pomůže mi někdo vybrat? :D

Koukla jsem na všechny tři a mě se asi nejvíc líbí ta mince k výročí Masaryka. Ale jako i ten Karel VI. je moc pěkný. Nevím, zkusila bych se třeba rozhodnout podle ceny. Ten Archanděl je taky moc pěkný ale podle mě se nehodí na tuhle příležitost, záleží na tom jestli je třeba trochu pobožný nebo tak.

milka7
67 příspěvků 10.7.20 10:28

Holky díky, já vezmu toho Karla VI. už to chci mít vyřešené. Viděla jsem tam teď ještě minci s 12ti apoštoly, ale už to nemůžu prodlužovat, beru Karla :D Líbil se mi od začátku tak snad se bude líbit i dědovi. Narozky už má za pár, tak to chci mít už doma připravené. Díky moc za vaše názory :)

Kačkačule
123 příspěvků 24.7.20 12:16
@milka7 píše:
Holky díky, já vezmu toho Karla VI. už to chci mít vyřešené. Viděla jsem tam teď ještě minci s 12ti apoštoly, ale už to nemůžu prodlužovat, beru Karla :D Líbil se mi od začátku tak snad se bude líbit i dědovi. Narozky už má za pár, tak to chci mít už doma připravené. Díky moc za vaše názory :)

Dej pak vědět jak se dárek líbil! Táta už se začal rozhlížet po dalších mincích z Národní Pokladnice, takže tohle byl opravdu dobrý kauf, třeba jsem mu našla koníčka! :lol:

JanaProchaz
58 příspěvků 7.8.20 10:12

Díky za inspiraci holky, taky jsem teď jednu minci z Národní pokladnice darovala, a setkalo se to s velkým ohlasem.

Kačkačule
123 příspěvků 26.8.20 14:04
@JanaProchaz píše:
Díky za inspiraci holky, taky jsem teď jednu minci z Národní pokladnice darovala, a setkalo se to s velkým ohlasem.

Super a která to byla? Abych měla nějakou inspiraci do příště, díky tomu že dárek měl ohlas tak to asi nebylo naposledy co jsem u Národní Pokladnice nakoupila. :lol:

JanaProchaz
58 příspěvků 3.9.20 15:13
@Kačkačule píše:
Super a která to byla? Abych měla nějakou inspiraci do příště, díky tomu že dárek měl ohlas tak to asi nebylo naposledy co jsem u Národní Pokladnice nakoupila. :lol:

Dala jsem Apollo 11, tu konkávní minci nebo jak se to říká, a fakt super, dala jsem k tomu ještě dárkový košík do kterého jsem to přidala a radost obdarovaného byla veliká. On se o tyhle věci docela zajímal.

Kačkačule
123 příspěvků 1.10.20 21:25
@JanaProchaz píše:
Dala jsem Apollo 11, tu konkávní minci nebo jak se to říká, a fakt super, dala jsem k tomu ještě dárkový košík do kterého jsem to přidala a radost obdarovaného byla veliká. On se o tyhle věci docela zajímal.

Aha, super téma, to by se mohlo hodit do budoucna, možná pro synovce, ten je teď ve věku kdy zkoumá vesmír, vždycky na mě přijde s nějakou otázkou jestli znám tohle nebo tamto, tak pro něj by to asi byl dobrý dárek, ale narozeniny bude mít až v březnu, tak uvidím jestli v tu dobu bude mít tuhle stříbrnou minci Národní Pokladnice ještě na skladě, díky za info.

reandrea
48 příspěvků 20.11.20 13:44

Teda holky, teď jsme mi dost ušetřili bolení hlavy z toho že nevím co k vánocům, vaše nápady jsou fakt dobrý, taky něco koupím z té Národní Pokladnice. Díky díky :D

Ivana99901
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.20 00:16

S národní pokladnicí zkušenosti sice zatím nemám, ale od té doby, co jsem začala investovat do různých věcí, co jsem se dočetla na tomto webu věřím, že se k této národní pokladnici přiblížím zase o něco blíže :-)

Palmia
34 příspěvků 26.11.20 17:30

Jo tady já to beru spíš jako koníček, investice je pro mě spíš takový bonus až, mě se ty mince z tý Národní Pokladnice prostě hlavně líbí, a většinou si vybírám nějaký ke kterým mám nějakou citovou vazbu jakoby

Váš příspěvek