Ledvinové kameny a LERV

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anaj34
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.13 19:07
Ledvinové kameny a LERV

Dobrý večer, prosím, byl jste někdo na rozbití ledvinových kamenů metodou LERV? Jaké to bylo a jak dlouho jste byli po zákroku v pracovní neschopnosti? Jsem objednaná na 18.11.do FN v HK a bojím se! Mám jeden kámen veliký 8×4mm a po kolice mám zavedený sten do močovodu. Děkuji za odpověď.

Reakce:
Radus55
1 příspěvek 29.10.13 20:45
Odpověď

Dobrý den, nemusíte se ničeho bát můj 3,5 letý syn už na tomto zákroku byl již 3 krát za poslední 2 měsíce. Zvládl to dobře, ale byl uspaný v celkové narkóze. Byl v nemocnici 7 dnů.

MajaJ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.14 14:34

Dobry den, mam velkou prosbu. Nemate nekdo zkusenosti ohledne rozbijeni ledvinovych kamenu? Mam zavedeny splint.Jem 3 tydny po rozbijeni a vsimla jsem se ze pokud lezim v klidu na luzku, tak to docela jde, mam sice hodne zakalenou moc, ale da se ric „normalni“.Jakmile se pohybuju (2 x jsem musela do lekarny) tak hned curam krev a to docela hodne, je to normalni? Mam otazku, mate nekdo s tim zkusenosti, je to v poradku ze po takove dobe je porad krev v moci? Na kontrolu jsem objednana az 19.12.2014,mam cekat do tohoto data nebo radeji jet tam driv? Predem moc dekuji za pripadnou odpoved.

Casio70
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.1.16 14:49
Ledvinový kámen

Asi Vás nepotěším, ale tohle je moje story: Mě se udělal před 13 lety jeden ledvinový kámen a zacpal mi močovod. Ve FN Plzeň mi tam strčili pig-tail (trubičku do močovodu. Kámen se 2× marně pokoušeli rozbít. Pouze jsem dostal infekci a léčili mi antibiotiky. Pak mě vykopli na Vánoce domů. Močil jsem krev a po dobrání Augmentinu jsem na Silvestra dostal znovu horečky přes 40°C a kdyby si žena nevšimla, že mi černá zlatý prstýnek, tak mi dokopala zavolat sanitku. Než ta se přikodrcala, tak byla půlnoc. Pak zbytečné vyšetření na příjmu. Ráno jsem měl tlak 50/40 a kdybych neměl metrák, tak bych asi nepřežil. První den 25 kapaček, aby mi zvedli tlak, museli mi pak ohřívat, jak rychle mi to pouštěli do žil. Druhý den pak ještě 10 infuzí antibiotik a pak ještě 16 dnů ve špitále. Kámen na čtvrtý pokus rozbili LERVem a průjem jsem měl, že jsem se nehnul ze záchoda. Zhubnul jsem přes 10 kg, ty už mám bohužel zpátky. Se soukromou firmou jsem málem zkrachoval. Řeči o tom, jak pacient jde druhý den domů, si nechte pro kanára. Mě to málem stálo život.

Mates65
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.2.16 00:48
Ledvinové kameny

Souhlasím s Casiem, že v dnešní době sehnat slušného urologa co Vás nepoškodí je velký problém! Ti co něco umí Ti se věnují výnosným operacím typu prostata, odstranění ledviny nebo odstranění nádorových onemocnění močového aparátu za což jím přitékají slušné kačky do jejich prasátek. Takové pro ně né tolik výnosné lapálie jako je zavedení splyntu či lervem drcení kamenů ponechávají svým doktorským cucáků, kteří mají ještě mokrý diplom, ale tváří se, že umí s podáním ruky vyndat jakýkoli orgán bez toho, aby si toho člověk všiml. Pak klidně místo do kamenu tlučou rázovou vlnou úplně někam jinam a :cert: po pár hodinách provedou sono a klidně Vás pustí domu. Vy se doplazíte s velkou bolestí domů k čemuž se během noci přidá celková slabost a nevolnost a máte po spaní. Když to ustojíte ráno se doplazíte zpět na místo činu a zkušenější doktor pomocí sona zjistí kámen je celý a ejhle kolem ledviny je velký otok. Okamžitě nabývá podezření, že to může někde krvácet. Honem letíte na CT tam napichujou kontrastní látku ani si nestačíte lehnout a 30 min. se vozíte v zařízení sem a tam. Pak honem zpět do výchozí ordinace a než se usadíte zkušenější doktor suše řekne ledvina nekrvácí operovat se nebude. Nabere se moč a krev a hybaj na oddělení, kde se začínají do zmrzačeného těla ládovat kapačky a antibiotika v koňských dávkách. Po 5 dnech honem domů dobrat antibiotika a v klidu domova čekat několik měsíců až se otok vstřebá. Na návrat do práce zapomeňte pokud nepracujete v parlamentu či státní zprávě.
Dále bych chtěl varovat před zavedením splyntu na dobu delší jak 1 měsíc do té doby je to klid před bouří. Pak se začne bránit tělu ve formě zánětů, bolesti zad a nepříjemným řezání v močáku při chůzi a nutkání močit na každém rohu směsicí moče a krve.
V dnešní době doktoři preferují svůj byznys před pomocí zbavit pacienta nepříjemných obtíží v co nejkratší době.
A když náhodou dojde k nenávratnému poškození zdraví špatnou metodou léčení, mají na svou obhajobu slova: jsme přeci taky omylní lidé.

Roman186
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.1.17 18:13
Mé zkušenosti s LERV.

Na LERVu jsem byl zatím 3× i když zatím bez úspěchu. Samotný zákrok po injekci nebolí, ale hlavně v závěru je dost nepříjemný. Trvání tohoto výkonu je asi 45 minut a za tu dobu dostávám obvykle 3500 - 3800 rázů. Pokud mám popsat ten pocit je to jako by mě někdo bouchal kladivem do boku přes fošnu. Hned po skončení nepříjemný pocit, aspoň u mě okamžitě mizí a v podstatě jsem schopen dojít na pokoj sám, ale personál má předpisy a tak následuje převoz na pojízdné posteli. Na pokoji bývám asi hodinu kdy se sleduje moč a kontroluje tlak. Pokud nejsou další potíže což v mém případě nejsou upaluju po hodině na autobus. Asi do večera je moč krvavá nebo zakalená což je u tohoto zákroku normální. Až doma pociťuji únavu způsobenou následkem injekce a usínám vsedě u PC. Další den je už vše normální.

Lojzo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.17 16:29
Lerv na ledvinový kamen

Ahoj všichni co máte ledvinový kameny a nemáte odvahu jít na Rázovou vlnu. Koncem roku 2016 mi úplně náhodou objevily kámen 1,2 mm v levé ledvině, kde byl pevné sevřen a Nehýbal se. Navštívil jsem urologii v Olomouci - pana primáře Vidlare. Navrhl dvě možnosti řešení : Lerv a robot operace. Mě rozhodnutí bylo jasné bez zásahu do ledviny - Lerv. Večer doma mi nedalo podívat se na fórum o tomto zákroku. No to jsem neměl dělat, z 8 příspěvků byl jeden částečně pozitivní. Bylo vymalováno. Začalo mě hlodat zda to absolvovat! Řešení přišlo samo : kamínek začal vestovat a bolesti začaly být nesnesitelnější. Odvoz do FN Olomouc a zjištění že se pohnul. Paní doktorka na příjmu mi navrhla hospitalizaci a následující den rázovou vlnu. Bolest rozhodla sama - rázová vlna! Před samotným výkonem jsem dostal Epidural, :mavam: 30 minut nato nastal výkon - krve by se ve mě nedodržel. Vše mi sestřička vysvětlila a částečně úklidnila. Rázová vlna je hlučná mírně nepříjemná - ale ne hrozná. Intenzita rázu se zvyšuje plus síla úderu - čím silnější úder, kratší doba zákroku. Měl jsem štěstí - hned na první pokus rozbyt na malé šupinky, které jsem vycuraval dva dny. Děkuji všem na Urologii za profesionální přístup, včetně přesné muška při rázové vlně. Tak není třeba se bát, eventuálně se to dá i přerušit. Tak se držte! Lojzo

Casio70
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.17 18:45
Ledvinový kámen a LERV

Musím upřesnit předchozí příběh - byl jsem na LERV 2×. Poprvé bez z úspěchu, pak jsem byl propuštěn na Vánoce domů i když už jsem v nemocnici prodělal infekci. Propustili mi s antibiotiky a pak se mi infekce vrátila. Bojoval jsem o život. Infekci mi do ledviny zatáhli páni doktoři, když do mě strkali pig.tail. Po zažehnání infekce a návratu k životu jsem absolvoval LERV podruhé - tentokrát úspěšně, kamínek byl rozbit. Takže samotný LERV určitě není životu nebezpečný.
Pouze dodnes cítím v oblasti levé půlky zad bolesti - prakticky neustále. Na kontrolách jsem už byl, vše jinak dobře. Organismus si ale pamatuje ten příděl rázových vln…
Mimochodem, rázovou vlnou se rozbíjí i tukové buňky, takže břicho je pryč. Ovšem s tímto biologickým odpadem se pak musejí vypořádat játra..

Roman186
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.2.17 10:43
Mé zkušenosti s LERV 2

Od doby co jsem napsal předchozí příspěvek se toho dost změnilo takže se podělím o zkušenost. Po třetím zákroku jsem byl hned po Novém roce pozván na kontrolu, kde mi bylo řečeno, že kámen se rozdělil na dvě části a dal se do pohybu a obě části se nachází už za stentem. Při další kontrole se však ukázalo, že předchozí diagnóza byla mylná a kámen je stále na svém místě proto jsem byl objednán na další zákrok LERV. Zatím jsem se do papírů nedíval jestli bylo použito rázů o větší intenzitě jak posledně, ale tento v pořadí čtvrtý LERV byl bolestivější než tři předchozí a to od samého začátku. Uvažoval jsem, že dám sestře znamení, ale vzápětí jsem toto zavrhl a radši zatnul zuby protože bych jen dostal další silnou injekci, která u mě zpsovala hlavě v podvečer ospalost. Sestra mi po zákroku řekla, že si všimla, že uhýbám nicméně vydržel jsem do konce i bez další injekce. Pro jistotu mi naplánovali termín oerace a další kontrolu. Při další kontrole asi za dva týdny bylo zjištěno, že kámen se v ledvině ani močových cestách nenachází a byl mi po třech měsích odstraněn zavedený stent. Veškeré pozákrokové kontroly byly prováděny pomocí rentgenu. Na další kontrolu jsem byl pozván opět po deseti dnech a vyšetření ultrazvukem s definitivní platností potvrdilo, že kámen je skutečně pryč. V té poslední fázi jsem byl smířen s operací takže jsem případné vymočení zbytků už nesledoval. Ačkoliv jsem byl v pracovní neschopnosti skoro tyři měsíce, koliky mě trápily pouze první dva týdny. Po tuto dobu však byla bolest nepřetržitá a jen díky tlumícím lékům snesitelná. Používal jsem tablety Novalgin (asi 3× denně)v kombinaci s Algifenem v kapkám dalo by se říct, dle vlastního uvážení, protože účinek trval zhruba hodinu. Po těch dvou týdnech bolestí se kámen usadil v místě, kde nezpůsoboval přetlak a pak už do doby zavedení stentu ani potom jsem bolesti neměl. Jak se tady v předchozím příspěvku píše, že LERV rozbíjí tukové buňky nemohu bohužel potvrdit. V období po návratu z nemocnice a aplikací LERV jsem přibral sedm kilo, což však přikládám hlavně nedostatku pohybu v tomto období. Stent mi byl zaveden na urologickém oddělení nemocnice v Přerově, LERV a další léčba probíhaly už ve FN v Olomouci. S oběma urologickými odděleními mám velmi dobrou zkušenost.

Precla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.17 08:43
LERV v KNTBZ

Ahoj všem, patřil jsem taky k těm co hledají pocity lidí co byli na rozbíjení led. kamenů metodou LERV. Včera jsem rozbíjení absolvoval v KN T. Bati ve Zlíně. Pro všechny co se bojí mám vzkaz:„nebojte se“ je to opravdu naprosto zbytečné. Lehnete si na polstrované léhátko na ledvinu Vám přiloží teplou čočku (ikonový silvak) který je napuštěn vodou. Před tím Vám dají injekci (proti bolesti) a kapačku s mixáží. Jediné co tak to vydává velký hluk. Samotné rozbíjení není vůbec bolestivé až na některé silnější „rány“ stroje. Já jsem šel tak vystresovany po přečtení tady těch článku na LERV že můj krevní tlak byl při příchodu 162/89 to si doktor myslel, že mám infarkt. Když se moc bojíte přijde tam anesteziolog a do kapačky vám tam dají ještě nějaké oblbováky a to vás sundá úplně (nevíte o světě) :-). Měl jsem štěstí na krásnou, mladou, hodnou setřičku a perfektního pana doktora MUDr. S. Klátil kteří mě uklidnili, že to nic není a doktor říkal, že je to jako by Vás někdo přetahl ručníkem. Proti hluku mi dali sluchátka kde hrálo rádio a už to jelo. :-) mašina cvakala cca 30minut. Po zákroku jestli se to tak dá říct si Vás tam nechají ještě 2 hodiny na pozrování (2× načůráte do šampusky, MUDr provede kontrolu na sonografu jestli nemáte zhmožděniny a valíte domu bucat:-). Osobně si myslím, že se kámen nepodařilo rozbít takže už jsem domluven na druhé kolo příští týden. Jen pro úplnost v celé delce pravého močovodu mám už týden stent (drén) který překlenul místo s kamínkem aby mi neblokoval odtok moči z ledviny. LERV dělali i přes to. Všem přeji hodně moc zdaru a brzké uzdravení..ledvinové kameny a problémy s tím spojené je svinstvo ale věřte že LERV oproti kolice, která vás vzbudí v 3:20 ráno a při které lezete pomalu po zdi je to procházka letní zahradou. Tak ahoja PRECLA

Roman186
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.17 17:28
Mé zkušenosti s LERV 3

Po kontrole po čtvrtém zákroku LERV mi lékař oznámil, že kámen není nikde vidět. Jeho přítomnost nepotvrdil ani rentgen ani ulrazvuk. Byl mi tedy zrušen termín další operace a oficiálně jsem byl prohlášen za zdravého. K mému velkému úžasu vyšel kámen přesně po dvou měsících od posledního zákroku. Velikost cca 9mm na délku a po předchozích zákročích jen nepatrně narušený na jedné straně, tmavé, téměř čené barvy a kamenné tvrdosti takže nevěřte tomu, že ho něco běžně poživatelného rozpustí. Takže jak vidět, nejen mistr tesař se někdy utne. :lol: Hlavně, že je ven.

Lerv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 11:36
Lerv

Souhlasím. Po třetím drcení mi bylo spíše jako po chemoterapii. Dva dny horečky, zimnice, pocit na zvracení, sucho v ústech. A po zavedení stentu 5 dnů v nemocnici se zánětem ledvinové pánvičky. Nepřeji nikomu. Problém stále trvá, odlomila se jen část kamene. 3 měsíce na neschopence.

Zotina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.19 21:36
Lerv

Napiši vam sem i mou zkušenost, na lervu jsem byla pred dvema dny v Praze na Vinohradech.byl tam opravdu hodny pan doktor a mila sestřička, vse mi ochotne vysvetlila, lehla jsem si na lehátko, sestricka mi na ledvinu polozila vak s vodou, ktery hřál, merila mi tlak a tep, potom prisel doktor a zaměřil rentgenem kamen v ledvine, nesmela jsem se potom uz pohnout, tesne pred zacatkem mi pichli silnou injekci do žíly, a začlo se.byli tři rychlosti, ta třetí byla nejsilnější a trvala nejdele, bolelo to a bylo to nepříjemné ale opravdu se to dalo vydržet, vydržela jsem celou dobu až do konce. Myslim si že to každý zvladne. sestřička říkala že když to bude bolet moc, tak že přestanou. Takže se opravdu nebojte. :)

Nicool007
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.19 15:13
LERV ma zkusenost

Pro ty, co je ceka zakrok drceni kamenu pomoci LERV, fakt to nic neni. Byla jsem vystrasena z prispevku v diskuzich na toto tema. Mela jsem 8 mm kamen primo v ledvine + zavedeny stent, jelikoz kamen zablokoval odtok moci z ledviny. LERV mi delali v Litomericich, naprosta pohoda. Dostala jsem oblbovacku, sluchatka na usi, dychaci masku a pak jen pul hod bouchani do boku. Naprosto zadna bolest, jen tlak pri rane. Rozbit kamen se panu primari povedlo hned napoprve a to primo na mikro drt, takze ani odchod pisku nebyl bolestivy. Fakt pohoda. Ted jen cekam na vyndani stentu. Takze opravdu se neni ceho bat. Uspesnost rozbiti kamene napoprve je dana tvrdosti kamene, jeho velikosti, obezitou pacienta a umem doktora :-). Ja mela stesti na vse. Takze se nenechte vystresovat jako ja. :mavam:

tomyik1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.20 08:09

Vsem, kteri maji strach jit na drceni - opravdu se niceho nebojte! Ja byl vystresovany prispevky na internetu, a uplne zbytecne! Podstoupil jsem zatim dve lezeni - a nejvic bolestive z celeho procesu je injekce. Drceni samotne je jakesi jemne stipani do kuze. Ted je otazka, jaky to bude mit efekt. Pevne zdravi!

Casio70
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.20 15:43
LERV a ledvinové kameny
@tomyik1 píše:
Vsem, kteri maji strach jit na drceni - opravdu se niceho nebojte! Ja byl vystresovany prispevky na internetu, a uplne zbytecne! Podstoupil jsem zatim dve lezeni - a nejvic bolestive z celeho procesu je injekce. Drceni samotne je jakesi jemne stipani do kuze. Ted je otazka, jaky to bude mit efekt. Pevne zdravi!

Záleží hlavně na tom, z čeho máte vytvořené kameny. Pokud jsou z kyseliny močové, tak ty lze určitě rozbít a rozdrolit velmi dobře. Já měl oxalátový - (ze šťavelanu vápenatého) a ten měl tvrdost jako sklo. Postoupil jsem LERV 2× po 20-30 minutách. Rázová vlna po tak dlouhém působení dokáže pěkně zabolet. Mimochodem, pak musí následovat 10 - 14 dní pauza, protože ultrazvuk rozbíjí i tukové buňky a ty pak musí odstranit z těla játra. Výsledek je lepší než liposukce, můžu potvrdit. Břicho poloviční. Používá se to i v soukromých sanatoriích, ale moc se o tom neví, farmaceutický průmysl je mnohem radši, když lidé kupují předražené, zcela neúčinné přípravky na hubnutí. je to už 18 let po mé operaci, ale dodnes to místo pořád cítím. Tělo si pamatuje. Tak si dejte pozor hlavně na rebarboru a nebo předávkování se vitamínem C 1000mg - (můj případ, když jsem tím zaháněl chřipku), ať nemáte zbytečnou starost.

tomyik1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.20 16:48

No, ono se za tu dobu asi hodne zmenilo… Byl jsem na LERVu dva dny po sobe po 50 minutach, pokud tam jeste neco zustalo, tak jdu ve ctvrtek (po 6 dnech) znovu. Kameny mam stavelove a uz dnes vcera jsem cural pisek. Takze technika asi pokrocila :-)

Casio70
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.20 00:00
@tomyik1 píše:
No, ono se za tu dobu asi hodne zmenilo… Byl jsem na LERVu dva dny po sobe po 50 minutach, pokud tam jeste neco zustalo, tak jdu ve ctvrtek (po 6 dnech) znovu. Kameny mam stavelove a uz dnes vcera jsem cural pisek. Takze technika asi pokrocila :-)

No já jsem rád, že jsem v Plzni ve Fakultce na Borech jejich zákrok vůbec přežil. Protože jsem to tady již psal, tak jenom ve zkratce. Zcela zbytečně mi v těle nechali pig-tail, když mi ho tam rvali, tak ze mě tekla krev. Na Vánoce mě vyšoupli domů i s tím stentem, a protože mi tam zatáhli nějakou infekci, tak mě vezla o půlnoci na Silvestra sanita zpět. Manželka mě zřejmě zachránila život, neboť si všimla, že mě černá snubní prstýnek. V nemocnici jsem musel potupně vytrpět asi hodinové čekání a zcela zbytečné vyšetření, které nesouviselo s akutním případem. Prostatu nevyjímaje, sotva Vám za týden naroste větší. Takže jsem ležel na přístrojích a měl tlak krve 50/40. To už jsem ztrácel vědomí. Nemít metrák, tak dnes nežiju. Dostal jsem za 1 den 25 kapaček, museli mě ohřívat, jak to do mě pouštěli proudem, aby mě ten tlak zlepšili. Druhý den jich bylo už jen 10. Antibiotika a fyziologický roztok. Na to se nedá zapomenout. Měl jsem je hnát k soudu za jejich liknavost, zejména tu doktorku na příjmu.

tomyik1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.20 00:28
@Casio70 píše:
No já jsem rád, že jsem v Plzni ve Fakultce na Borech jejich zákrok vůbec přežil. Protože jsem to tady již psal, tak jenom ve zkratce. Zcela zbytečně mi v těle nechali pig-tail, když mi ho tam rvali, tak ze mě tekla krev. Na Vánoce mě vyšoupli domů i s tím stentem, a protože mi tam zatáhli nějakou infekci, tak mě vezla o půlnoci na Silvestra sanita zpět. Manželka mě zřejmě zachránila život, neboť si všimla, že mě černá snubní prstýnek. V nemocnici jsem musel potupně vytrpět asi hodinové čekání a zcela zbytečné vyšetření, které nesouviselo s akutním případem. Prostatu nevyjímaje, sotva Vám za týden naroste větší. Takže jsem ležel na přístrojích a měl tlak krve 50/40. To už jsem ztrácel vědomí. Nemít metrák, tak dnes nežiju. Dostal jsem za 1 den 25 kapaček, museli mě ohřívat, jak to do mě pouštěli proudem, aby mě ten tlak zlepšili. Druhý den jich bylo už jen 10. Antibiotika a fyziologický roztok. Na to se nedá zapomenout. Měl jsem je hnát k soudu za jejich liknavost, zejména tu doktorku na příjmu.

To me tedy mrzi, k soudu jste je mel hnat urcite!
Ja si zatim stezovat moc nemohu (FN Brno), jen pristup hlavne sester otresny, a to urcite jen tak nenecham, az budu mit po vsem.
Zivot se stentem je taky horor, uz aby byl pryc.. Vytahovani Vas bolelo?

Casio70
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.20 11:13
@tomyik1 píše:
To me tedy mrzi, k soudu jste je mel hnat urcite!
Ja si zatim stezovat moc nemohu (FN Brno), jen pristup hlavne sester otresny, a to urcite jen tak nenecham, az budu mit po vsem.
Zivot se stentem je taky horor, uz aby byl pryc.. Vytahovani Vas bolelo?

Nebudu Vás strašit, ale bolelo. Nejhorší bylo, když si ten lékař vzal takovou „špikovací jehlu“ a tu zasunul do penisu a pak ji roztáhl. Ta bolest byla zatím to největší, co jsem kdy zažil. Byl jsem naprosto ochromený. Sice mi dali předtím anestezi, ale ta asi nestačila pořádně zabrat. Vyjmutí dělal zástupce primáře, zákrok byl naprosto rutinní. Zachytil stent, vytáhl ho, to jsem také cítil zřetelně. Povídá: „A máme ho venku“ já na to „ukažte to“ Ukázal mi ho v misce a já poté upadl do bezvědomí. Ne z toho pohledu, to byla moje zvědavost, ale asi konečně zabrala narkóza. Zřejmě spěchali. Pak pár dnů močíte krev a několik měsíců jsem pobíral Algifen proti bolestem. Tak Vám přeji, aby Vám všechno dopadlo co nejlépe, jsem asi jeden z mála, co si s JEDNÍM kamenem, který se uvolnil a spadl do močovodu takhle nepěkně užil. Ten kámen na rentgenovém snímku s pomocí kontrastní látky byl pěkně vidět, byl asi 5×7 mm a nacházel se asi 5 cm pod ledvinou. Vypadal tvarem jako malinká špička rohlíku. Mohl se v ledvinné pánvičce vytvořit třeba následkem nějakého zánětu nebo z doby, kdy jsem stavěl a třeba jsem neměl dostatek pití, nebo předávkování C-vitamínem. To jsou všechno možné faktory a klidně tam mohl být i řadu let. Pak se jednoho dne uvolnil a vypadl do močovodu. Kolika a už to šlo..

Casio70
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.20 11:19
@Lerv píše:
Souhlasím. Po třetím drcení mi bylo spíše jako po chemoterapii. Dva dny horečky, zimnice, pocit na zvracení, sucho v ústech. A po zavedení stentu 5 dnů v nemocnici se zánětem ledvinové pánvičky. Nepřeji nikomu. Problém stále trvá, odlomila se jen část kamene. 3 měsíce na neschopence.

Ano. Já jsem měl kámen, který připomínal nažloutlé sklo. Když ze mě konečně vyšly úlomky, tak se nedaly ani rozdrtit nehtem. Jedině nožem. S podnikáním jsem tehdy téměř skončil, ze sociálky mi zaplatili jen 4,5 tisíce. A to jsem neplatil žádné minimum. To máme režim.

Váš příspěvek