Laserová operace očí, oční klinika Horní Počernice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Davidpost
13 příspěvků 29.06.17 13:33
Laserová operace očí, oční klinika Horní Počernice

Zdravím, jezdím hodně na kole, brýle jsou pro mě největší zlo, které mi jízdu znepříjemňují. Omezují mi výhled, rosí se, nedej bože, když z kola sletím. S kontaktníma čočkama dlouho nevydržím, max 2-3 hodiny. A kapat neustále něco do očí je otrava. Cestu vidím jasnou, laserová operace, konkrétně mám vyhlídnutou oční kliniku Horní Počernice. Tak doufám, že potom ještě něco uvidím ???? Tak pojďme do toho, jaké máte osobní zkušenosti s operací očí? Nebo co konkrétně klinika HP? Nebo klidně máte někoho známého, kdo operaci podstoupil?

Reklama

Reklama

Reakce:

Klarka18
14 příspěvků 06.07.17 10:02

Ahoj, já osobně zkušenost nemám, ale švagr byl asi před rokem na takové operaci a je s tím spokojený. Ale kde byl, tak to už nevím.

Chappka
38 příspěvků 06.07.17 11:11

Na operaci na klinice v horních počernicích jsem byla před třema rokama. Byla jsem krátkozraká. První dny jsem pořádně neviděla na blízko, blbě se mi zaostřovalo, což mě překvapilo, ale časem se to srovnalo. Do očí jsem si musela skoro pár měsíců kapat kapky, ale jsem s operací spokojená. Lepší se mi vstává v noci k dětem, když nemusím pořád hledat brýle. Už konečně vidím co a kdo je kolem mě, když chodím plavat a i se mi líp lyžuje. Jen mám teda oči citlivější na průvan a dým. Takže asi tak.

BjankaDr
38 příspěvků 06.07.17 11:56

Ahoj, já jsem tuto operaci absolvovala v mých 18ti na obě oči, taky na oční klinice v Horních počernicích. Mě to teda bolelo strašně, když se mi to hojilo, ale myslím, že to bylo tou starou metodou, že teď už je to jiné. A výsledek stojí za to. Stahovali 5d úplně na nulu a vydrželo mi to téměř do teď (mám 32). Před rokem jsem si nechala dát zase brýle, ale jen kvůli řidičáku. A to jsem celou výšku proležela v knížkách a od té doby dělám na počítači, takže zátěž na oči absolutní.

Davidpost
13 příspěvků 06.07.17 21:36

Díky všem za odpovědi, už jsem asi rozhodnutej na 100%, s operací i klinikou. Jen teda doufám, že to bude stát za to, dioptrie mám dost silné, taky mám astigmatismus. Taky úplně nevím, jak to bude s tím hojením, jestli třeba nebudu mít zamlženo, nebo problém se zaostřováním po operaci, potřebuju brzo zase fungovat normálně kvůli práci, myslíte, že bude týden na rekonvalescenci stačit?

Chappka
38 příspěvků 06.07.17 21:49

@Davidpost Já jsem ten problém se zaostřením měla právě kvůli tomu astigmatismu a bylo to hlavně při práci na počítači, nebo když jsem dělala nějaké tabulky, ale v běžném životě jsem to skoro nepociťovala. Mě operovali v úterý a další týden v pondělí jsem šla normálně v pohodě do práce. Kritické to bylo maximálně do pátku, v sobotu už ok, ale počítač jsem si zapla až v neděli. Ale v to pondělí už úplně bez problému.

RůženkaRose
39 příspěvků 07.07.17 08:42
klinika horní počernice moje zkušenosti

V době mojí operace měli moje děti 6 a 3 roky a první tři dni jsem je nechala u rodičů, protože jsem si nemohla vůbec zvyknout na to ostré světlo, bolela mě z toho hlava, tak jsem měla i trochu zatemněný byt, ale za týden už jsem šla na písemné zkoušky do školy. Byla jsem taky na klinice v Horních Počernicích a byla jsem tam spokojená s přístupem.

LeaČerná
28 příspěvků 07.07.17 10:06

Já jsem taky absolvovala operaci laserem na oční klinice v horních počernicích a můžu ti to jen doporučit. Sice mě po zákroku asi dva dny oči jakoby řezali, ale vidím perfektně.

Mardolka
88 příspěvků 07.07.17 12:13
Moje zkušenost s laserovou operací a klinikou Horní Počernice

Ahoj, já jsem na operaci v druhém ročníku na VŠ, už tomu bude 9 let. Jsem ze severu Čech, ale do školy jsem chodila v Praze, takže jsem byla tam, taky na klinice v Horních Počernicích a spokojenost velká. S přípravou před operací jsem si dala dost práce, přítel mi doporučil koupit si co nejjemnější toaleťák, že mi budou hodně slzet oči (byl na operaci ještě když to bylo v ČR v plenkách). Tak jsem si nakoupila toaleťák, zabednila jsem si okno v pokoji dekou a zajistila jsem si kámošku jako odvoz a obsluhu potom na kolej pro případ, že se budu v bolestech svíjet na posteli. No a v den D mě odoperovali a šly jsme s kámoškou na oběd (fakt jsem si užívala, že nemám nic na nose ani v očích a že normálně vidím) jakoby se nechumelilo a o 2 hodinky později přišlo řezání očí, ale rozhodně nic hrozného. Deku jsem z okna sundala a nejjemnější toaleťák skončil v záchodě, protože se žádné slzení nedostavilo.

Olivováolivka
35 příspěvků 10.07.17 10:03

Já jsem taky byla na oční klinice v horních počernicích, ale jen na konzultaci. Chtěla jsem původně na laser, ale bohužel pro mě nebyl vhodný, doporučili mi implantaci čoček, ale to už jsem nechtěla. No škoda, ale beru to pozitivně, i tak z toho mám dobré zkušenosti. Kliniku můžu jen doporučit, 2 hodiny se mi doktoři věnovali a všechno mi vysvětlili.

Davidpost
13 příspěvků 10.07.17 11:02

@Olivováolivka Tak to mě mrzí, ale jak píšeš, holt asi ne u každého to jde. A můžu se zeptat z jakého důvodu tě nemohli operovat?

Olivováolivka
35 příspěvků 10.07.17 12:59

@Davidpost Tý jo, úplně nejsem schopná přesně říct, už je to fakt doba, ale bylo to něco s rohovkou, mám jí hrozně tenkou a nějak blbě zakřivenou či co.

Michaelamyška
56 příspěvků 10.07.17 13:52

@Olivováolivka Jo, moje bývalá kolegyně to měla podobně, taky jí laser nedoporučili, ale do té implantace šla a je spokojená, že nemusí neustále střídat brýle. Já byla už dávno, bude to 13 let, taky oční klinika horní počernice, měla jsem LO: - 9.00 a PO: - 7.00. Po operaci mi na levém oku zůstalo 0.5 a na pravém 0.75, ale na tom pravém paradoxně i když bylo před operací lepší, tak jsem po operaci měla trochu problémy, musela jsem kapat kapky a bylo dost citlivé na sluníčko. Ale časem se to upravilo a jako celek jsem velmi spokojená, brýle nepoužívám vůbec a je to fakt skvělý pocit volnosti.

Jiřan.urban
7 příspěvků 18.07.17 10:06

Dobrý den, přidal bych se k dotazu, byl jsem na operaci před 8 dny a ještě stále mám na blízko trochu rozmazané vidění. Vadí mi to hlavně při práci na počítači a tak se chci zeptat, jak dlouho asi trvá, než se to upraví? Děkuji

kočajda
6 příspěvků 18.07.17 10:12

Ahoj, já jsem byla na operaci laserem na oční klinice v Horních Počernicích cca před šesti lety a zrak se mi upravil do 2 týdnů, že jsem už viděla normálně. Měla jsem-3,5 dioptrie, tak bych normálně počkala, po 8mi dnech mi to přijde brzy. A doktora ses neptal?

Jiřan.urban
7 příspěvků 18.07.17 10:14
@kočajda píše:
Ahoj, já jsem byla na operaci laserem na oční klinice v Horních Počernicích cca před šesti lety a zrak se mi upravil do 2 týdnů, že jsem už viděla normálně. Měla jsem-3,5 dioptrie, tak bych normálně počkala, po 8mi dnech mi to přijde brzy. A doktora ses neptal?

Na první kontrole jsem se zmiňoval, že vidím na blízko ještě rozmazaně a doktor řekl, že je to normální, když jsem měl i cylindr, že se to upraví. V pondělí mám jít na další kontrolu, tak potom asi budu moudřejší. Jen jsem se chtěl zeptat, jestli někdo nemá podobnou zkušenost.

Foraxxie
51 příspěvků 18.07.17 10:36

Já jsem o laseru chvilku uvažovala, ale nakonec jsem se rozhodla nejít. Mám trochu strach, protože si nejsem jistá, co bude s očima za 15-20 let. Ale je to jen můj strach. Na druhé straně spousta kamarádů z okolí na laseru byla a jsou spokojení. Moje kolegyně byla dokonce na té klinice, kterou tu řešíte, v horních počernicích a pochvaluje si to.

VlastičkaL.
43 příspěvků 18.07.17 12:40

Tak například já. Operace v roce 2001, taky na klinice v Horních počernicích, dioptrie -5 a -6. Všechno mi odstranili, viděla jsem super až do roku 2015. Pak se mi oči trochu zhoršili po těhu a porodu, takže dneska mám -0,75 a -1,25, ale nijak mě to neomezuje, mám čočky jako jistotu na řízení.

RybičkaLena
54 příspěvků 18.07.17 13:43

Já jsem byla na oční klinice v horních počernicích před 3 a půl lety a jsem velmi spokojená. Ocenila jsem, jak jsou tu lékaři v průběhu předoperačních vyšetření pečlivý a opatrní. Doktor mi našel na oku jizvičku, její původ jsem neuměla vysvětlit (ale pamatovala jsem si, že jsem jako dítě před 20ti lety byla kvůli očím v nemocnici) a proto mi řekl, že pokud nepřinesu lékařskou zprávu z toho pobytu v nemocnici, operaci bohužel nevykoná, protože tam jsou rizika obnovení nemoci, z které jizvička pochází. Zákrok nakonec bylo možné podstoupit bez problému naštěstí.

michalmlýnský
12 příspěvků 20.07.17 14:04

@Jiřan.urban Zrak se po cca 3-5 dnech vrací opačným směrem, než byl poškozený. To znamená, že nejdřív začnete vidět do dálky a až postupem času zaostřovat i na detaily (já jsem byl operovaný hned po promoci a pamatuju si, že fotky z nich jsem si pořádně prohlédl až asi po měsíci). A nejlepší efekt je při dioptriích do 4 a hlavně při krátkozrakosti, která je ustálená už několik let.

Zámečnice
73 příspěvků 20.07.17 14:49

Taky jsem byla na klinice v Horních Počernicích a rozhodně nelituju. Měla jsem předtím poměrně velké problémy se zrakem a od té doby je to všechno v pořádku. A věřím, že se problémy s očima nevrátí.

Reanata
107 příspěvků 08.08.17 10:37

Připojím se k hodnocení jako spokojená absolventka laserové operace na klinice v horních počernicích. Obě oči mám operované před 14ti lety a jsem úplně spokojená. I když mi zbyla půlka a jedna dioptrie, pořád je to lepší než původních 9. Poslední 2 roky nosím zase brýle častěji, tak zvažuju, že půjdu na operaci znovu. Co bude za 20 let neřeším, protože žiju teď :-)

Davidpost
13 příspěvků 17.08.17 10:19

No jo, no jo, přesvědčily jste mě dámy :-) (a samozřejmě i páni abych nezapoměl na @michalmlýnský @Jiřan.urban :-D ) Už mám po konzultaci a v úterý hurá na to. Když to zvládnu bez slziček, napíšu :-D

Kačkačule
104 příspěvků 17.08.17 10:22

@Davidpost Co to tu čtu? Takový velký chlap a prý: „jestli to zvládnu bez slziček“ :-D Pche, to i já jsem to dala bez ukápnuté slzičky :-D

Davidpost
13 příspěvků 17.08.17 10:25

@Kačkačule Áááá, kolegyňka. Koukám ty se v té práci taky nepředřeš, když máš čas si tady utahovat z lidí a jejich bolístek :-D

Kačkačule
104 příspěvků 17.08.17 10:34

@Davidpost No, no, no, tak to pozor, já s utahováním ještě nezačala :-D

Heldovka
61 příspěvků 17.08.17 10:42

@Kačkačule Omlouvám se, že vám vstupuju do dikuze ;-) Ale pslaa jsi, že tobě neukápla ani slzička. To jsi statečná :-D Já byla už před hodně, hodně lety, to byly tady teprve začátky kliniky horní počernice, tenkrát ještě nebyly tyhle moderní metody a to jsem si teda pobrečela. Co pobrečela, já řvala jak želva jak mě to po operaci bolelo. Ale teda výsledek mi stál i za ty slzy, protože oči mi pořád drží na nule. Mám oči držáky :-)

Kačkačule
104 příspěvků 24.08.17 10:35
@Heldovka píše:
@Kačkačule Omlouvám se, že vám vstupuju do dikuze ;-) Ale pslaa jsi, že tobě neukápla ani slzička. To jsi statečná :-D Já byla už před hodně, hodně lety, to byly tady teprve začátky kliniky horní počernice, tenkrát ještě nebyly tyhle moderní metody a to jsem si teda pobrečela. Co pobrečela, já řvala jak želva jak mě to po operaci bolelo. Ale teda výsledek mi stál i za ty slzy, protože oči mi pořád drží na nule. Mám oči držáky :-)

V pořádku, je to veřejná diskuze ;-) A teď už je to jiný. Moje mamka byla taky před několika lety a taky jí to bolelo, protože to ještě tyhle nové metody nebyly. Teď je zásah do oka minimální, takže v podstatě ani nemá co bolet :-) A trochu pozlobit jsem @Davidpost musela, my to tak v kanceláři máme :-D

Kačkačule
104 příspěvků 24.08.17 10:39

@Davidpost Mimochodem, kde tě jako máme? Už jsi druhý den operaci a pořád nejsi v práci? Neříkej že vážně brečíš doma do polštáře :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

Andulínos
64 příspěvků 24.08.17 12:55
Jít či nejít?

Zdravím :mavam: :mavam: :mavam: pročítám tady diskuzi. Už nějaký čas uvažuju o laserové operaci, ale pořád se nemůžu rozhodnout. Jsem trochu stršpytel, navíc nevím, jestli se rozhodnout vydat se z tolika peněz, ale zase představa té úlevy nemuset nosit brýle. No nevím, nevím, já a rozhodování, to je prostě učiněné zlo. Asi bych potřebovala „nakopnout, nebo prostě jen říc: "Na, tady máš zařízenou konzultaci a operaci, nejde to zrušit a jdi“. Věřím, že bych pak takovému člověku poděkovala :-)

Jelimanice
56 příspěvků 24.08.17 13:24

I můj manžel byl na operaci obou očí. Nosil brýle a dost silné a ty ho celkem omezovali. Po doporučení od kolegy na oční kliniku v Horních Počernicích se rozhodl to absolvovat a teď si to nemůže vynachválit, je bez brýlí a vidí super.

Paastelka
62 příspěvků 24.08.17 14:24

Každý den se rozhodujeme. Někdy lehce a rychle a někdy si dáváme načas. Jedno z těch významnějších rozhodnutí je určitě to, jestli podstoupit laserový zákrok na odstranění dioptrií. Věřte mi, že pro doktora, který zná všechna rizika operací od A do Z, to není o nic lehčí než pro člověka s jinou profesí. Možná právě na opak. Uvažovala jsem o tom několik měsíců a když se mi podařilo sladit práci, péči o děti a plány na prázdniny, šla jsem do toho. Teď si to nemůžu vynachválit, protože člověk se cítí mnohem volněji.

Palmia
25 příspěvků 05.09.17 14:45

Vše má své výhody i nevýhody. Pracuji hodně na počítači, takže se suchýma očima jsem měla problémy už před operací, ale většinou zabraly umělé slzy a maximálně po dvou dnech suchost zmizela. Před operací mě upozornili, že se suchostí budu mít problémy, což se potvrdilo. Ale je to o tom, že dělám na počítači, osobně mě to až tak nevadí… Byla jsem na oční klinice v Horních Počernicích. Jako hlavní výhody vidím možnost nosit sluneční brýle (měla jsem sice zatmavovací skla, ale…), v noci, když zabrečí syn nemusím hledat brýle, abych na něj viděla, v zimě při vstupu do místnosti nemusím čistit skla, abych viděla, nemusím čistit skla všeobecně…,můžu v létě jit do vody a vidím na břeh a kolem sebe, můžu se potápět a vidím :-) a všeobecně sport je jednodušší bez brýlí. Osobně jsem moc ráda, že jsem operaci podstoupila, takže za mě operaci doporučuji…

KuKačička
68 příspěvků 08.09.17 12:55
@Davidpost píše:
Zdravím, jezdím hodně na kole, brýle jsou pro mě největší zlo, které mi jízdu znepříjemňují. Omezují mi výhled, rosí se, nedej bože, když z kola sletím. S kontaktníma čočkama dlouho nevydržím, max 2-3 hodiny. A kapat neustále něco do očí je otrava. Cestu vidím jasnou, laserová operace, konkrétně mám vyhlídnutou oční kliniku Horní Počernice. Tak doufám, že potom ještě něco uvidím ???? Tak pojďme do toho, jaké máte osobní zkušenosti s operací očí? Nebo co konkrétně klinika HP? Nebo klidně máte někoho známého, kdo operaci podstoupil?

Ahoj, já jsem byla teď v pondělí na laseru v Horních Počernicích. Dalekozrakost + astigmatismus o kterým jsem se dozvěděla až tam na vyšetření, jedno oko + 3,5 D a druhé 4 D. Měla jsem domluvenou konzultaci a operaci v jednom dni. Personál a vše kolem perfektní a celkem to šlo rychle. Před samotnou operací rozkapaní a pak laser. Já ten zásah měla asi trošku větší, nebo jak bych to řekla, kvůli kombinované vadě a u dalekozrakosti je to asi trochu jinak. Taky mě upozornili na to, že je možné, že se to může třeba za deset let vrátit, ale to už by u mě bylo na implantaci čočky. Je mi 29. Také že se mi to bude ustalovat a hojit trošku dýl. Líčit se a šahat si na oči nesmím dva týdny. Po samotné operaci mi oči přišli docela rychle k sobě, a tak 4 hoďky mě to bolelo hodně, mám to docela z ruky, tak jsem nebyla schopná celou cestu domů otevřít oči, ale rozhodně to stojí za to a dá se to vydržet. Potom už se to zlepšuje každou chvílí. První kontrolu jsem měla hned druhý den a v pohodě. Další za týden. Dostala jsem hned po laseru dvoje kapky a ty kapu 4 krát za den. Zrak ještě nemám úplně ostrej, ale to se prý ustaluje i tři týdny, měsíc, ale i tak vidím líp jak s čočkama. Jinak já měla díky dioptriím problém, že mi občas ujelo oko a to mi operace vyřešila. Rozhodně nelituju, že jsem do toho šla. Tak hodně štěstí ať jste taky spokojený. A žádné obavy, stojí to za to.

kometaH
95 příspěvků 12.09.17 08:58

Byla jsem v Horních Počernicích na oční klinice. Jsem spokojená, jen si myslím, že oči mi na nule nevydrží až tak dlouho, jak jsem si představovala. Přeci jen je mi přes čtyřicet, věk začne brzy pracovat. Manžel byl před sedmi lety také tam operovaný a už má zpátky brýle, zatím jen na řízení a k PC 0,5D, ale taky byl v podobném věku jako já, tak ani nepočítal s tím, že bude mít do šedesáti sedmdesáti pokoj. Já jsem teda nebyla vhodný adept na tu novou metodu, takže jsem byla na té starší a byla jsem potom 2 týdny doma, protože jsem byla dost světloplachá a nevydržela bych pracovat na počítači, a tím se mi i potvrdilo, že je lepší jít na to v zimě, protože přes léto by to pro mě bylo utrpení. Ale po zahojení očí už žádné problémy nemám.

Mamkoi
40 příspěvků 15.09.17 13:35

Mám zkušenost s operací na oční klinice v Horních počernicích asi před 7mi měsíci, už to ani nepočítám. Špatně jsem viděla do dálky, dioptrií jsem měla fakt dost. Operace byla v pohodě, akorát jsem se bála, ale doktor se mnou při operaci vtipkoval, tak jsem byla v pohodě. I jsem to měla rychle za sebou, máma na mě čekala venku a divila se, že jsme vyšla tak brzo. 3 dny jsem měla celkem dost bolesti a na sluníčko jsem bez slunečních brýlí nemohla, ale pak už to bylo úplně v pohodě. Teď už mě ani nenapadne že jsem kdy nosila brýle.

Davidpost
13 příspěvků 19.09.17 15:02
@Kačkačule píše:
@Davidpost Mimochodem, kde tě jako máme? Už jsi druhý den operaci a pořád nejsi v práci? Neříkej že vážně brečíš doma do polštáře :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

Tak dámy, dočkaly jste se, omlouvám se za zpoždění, ale to víte, pracovní povinnosti. Takže ve zkratce – operace je za mnou, proběhla dobře, nic mě nebolelo, takže dojmy a pocity super 8) Spokojenost, protože jsem konečně zahodil brýle a doufám, že je ještě dlouho mít nebudu, protože do padesátky mám ještě čas :lol: Takže klinika horní počernice za mě palec hore :palec:

Šebetka
25 příspěvků 27.09.17 17:58
@Davidpost píše:

Je jasné, že jde o operaci a to na poměrně citlivém místě. I z toho jsem měla obavy, z toho, jestli se vše opravdu povede. Musím říci, že zhruba pár dní po operaci oči lehce boleli, ale to je normální. Život se mi otočil o 180 stupňů a to už proto, jak velký problém se podařilo vyřešit. Původní dioptrie totiž byly 11 a ty se podařilo eliminovat. Trochu sice zbylo, ale v rámci tak velké oční vady to je jenom drobnost. Brýle už konečně nepotřebuji.

Vendulina39
11 příspěvků 03.11.17 09:20
@Mamkoi píše:
Mám zkušenost s operací na oční klinice v Horních počernicích asi před 7mi měsíci, už to ani nepočítám. Špatně jsem viděla do dálky, dioptrií jsem měla fakt dost. Operace byla v pohodě, akorát jsem se bála, ale doktor se mnou při operaci vtipkoval, tak jsem byla v pohodě. I jsem to měla rychle za sebou, máma na mě čekala venku a divila se, že jsme vyšla tak brzo. 3 dny jsem měla celkem dost bolesti a na sluníčko jsem bez slunečních brýlí nemohla, ale pak už to bylo úplně v pohodě. Teď už mě ani nenapadne že jsem kdy nosila brýle.

Zdravím, byla jsem na operaci před 14dny a teda mám stejný dojem. Doktor byl fakt v pohodě, docela i sympaťák a uklidnil mě a opravdu to byla pohodička, jen jsem se chtěla zeptat, jestli nemáš po operaci pocit suššího oka. Jako doktor mi říkal, že se to může stát, ale říkám si jestli nejsem zase nějaká výjimka, jako vždy. Hezký den.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama