Kouření vs. E-kouření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mat.scudder
24 příspěvků 28.4.15 11:28

Lepší je se na to úplně vykašlat. Co znám z okolí, uživatelé e- cigaret se posléze stejně vrátili k normálním cigaretám. A někteří to dokonce i kombinovali dohromady.

Reakce:
stanii
10 příspěvků 29.4.15 13:41

Přesně tak, nejlepší je toho nechat, většina lidí co přešla na elektronické cigarety se stejně vrátila k normálním.

spell
10 příspěvků 23.6.15 11:44

E-cigareta nenahradí klasickou :lol:

Karellr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.15 12:06
Inforamce
LeaČerná
34 příspěvků 15.6.17 14:17

Mě třeba elektronická chutná, kouřím jí už docela dlouho a nemužu si stěžovat, jsem sní spokojená, alespon pak nesmrdím jak popelník :)

Klarka18
23 příspěvků 26.6.17 11:28

Taky musím říct, že elektronická je pro mě dobrá volba :) já jsem díky ní zahodila normální cíga uplně…

Reanata
134 příspěvků 14.9.17 18:38

No je teda docela škoda, že jestli do toho člověk vložil už nějaké peníze, že se pak zase vrátil ke klasice. Sama jsem začala na elektronické cigaretě od vapour2. Chtěla jsem to vyzkoušet, ale když jsem si to objednávala tak jsem dost váhala abych u toho vubec zůstala. Když si člověk navykne na jinční chut, než normálního cíga tak má vyhráno. Za mě je volba e-kouření už i z toho hlediska, že je to zdravější forma kouření a když už si zdravý ničím dobrovolně tak alespon zdravěji.

Andulínos
72 příspěvků 18.9.17 14:07

@Reanata a můžu se zeptat jak dlouho jste už nekouřila normální cígo? z doslechu vím že tyhle elektronické se někde používaj i jako odvykačka, nechápu čím to může být? Vždyt je to taky cigareta…

Reanata
134 příspěvků 28.9.17 11:17

@Andulínos Čauky, hele já mám tuhle od vapour 2 asi tričtvrtě roku. Zkusila jsem jí na poprvé a zustala jsem u ní no. Já jsem o tom taky dost četla, že ty elektronické ti pomůžou a můžeš přestat uplně, ale podlě mě je to o vůli, jak si to člověk nastaví. Já jsem do té cigarety šla protože jsem chtěla změnu. Vadil mi ten smrad a ještě teď i ten zákaz. A ty ochucené liguidy mě nadchly. To, že si to střídáš, na co máš chut. Ale zatím nemám potřebu přestat, mám ty naplně i nikotinem, který si taky nechci ubírat je to pro mě taková jiná neřest prostě. Ale věřím, že kdyby člověk víc chtěl, tak by ho to mohlo odnaučit uplně.

Andulínos
72 příspěvků 25.10.17 13:27

Já už docela dlouho bojuju s tím že chci přestat kouřit a pořád se k tomu ne a ne dokopat. Klasický kuřákův přístup, ale líbí se mi jak píšete že normální už ne-e. Mám už občas stavy kdy mi i vadí ten smrad jako když kouří někdo kolem mě, nebo přítel v autě když zrovna já nekouřím. Je mi to hrozně nepříjemný. Můžu se zeptat kde jste na tu vapour2 narazila? Koukala jsem na ní a ty ceny mi přijdou přijatelný tak jsem taková nalomená to třeba jen vyzkoušet, jestli ty normální odložím. Jaké příchutě si objednáváte?

Reanata
134 příspěvků 15.11.17 10:10

@Andulínos Mě tu vapourku doporučila kamarádka, která si jí přivezla z anglie a tam je to zboží přece jenom kvalitou trochu jinde. Jde o to mít vůli když se kousnete tak to vydržíte, ještě když už vám cigarety smrdí. A příchutě jak kdy, já si většinou objednávám sady, tam jich je víc a mám rozhodnuto, dobrý je třeba caffe!

Kapssi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.18 20:29

Ahoj, přispěji rád svou zkušeností, jakožto již nyní téměř „vyléčený“ vášnivý kuřák klasických cigaret a v současnosti vapující spokojený jedinec. O tom, že jsou elektronické cigarety zdravější variantou netřeba moc spekulovat, informací a zdrojů k tomu je na netu spousta. Podle mých vlastních zkušeností a zkušeností lidí kolem mne je důležité, aby člověk sám od sebe přejít na elektronické cigarety chtěl. Nutit se do nich bez vlastního přesvědčení nemá cenu, asi stejně, jako tisíckrát chtít přestat kouřit a nemít silnou vůli. Pakliže tedy člověk chce, jde tomu naproti. informací je na internetu víc než dost a do začátku doporučuji kouknout třeba na Equiplo nebo jinej web, kde srovnávají ty nejprodávanější kousky. Začít je s nimi snadné a hlavně to chce přežít porodní bolesti, které se s kouřením e-cigarety pojí a naučit se jim předcházet (spálené žhavící hlavy, prskající liquid…) Jakmile si osaháte zacházení a vyberete si vhodný liquid včetně intenzity nikotinu, výsledný hit, neboli pocit jako při kouření klasických cigaret je stejný, nebo ho i předčí. Co se týče odvykání, má vlastní zkušenost je taková, že elektronickou tahám podstatně častěji, než kolik jsem vykouřil cigaret, však když mohu tahat u počítače, v autě, v hospodě nebo v obýváku, jde to tomu samu naproti. I pro odvykání jsou vhodné, začnete s náplněmi o velké síle nikotinu a pokud budete sílu nikotinu postupně snižovat, dostanete se až na náplně, které jej neobsahují vůbec. Tělo si nenásilně na nikotin odvykne a pak je již velice snadné definitivně kouření opustit. Sám sice takový případ ve svém okolí neznám, nicméně sílu nikotinu jsem již snížil (z 15 na 6) a doufám, že časem i elektronickou úplně odložím. Zatím se mne ta neřest však stále drží, nebudu zapírat, že si ji neužívám, ale jakmile se rozhodnu přestat, půjde to určitě lépe, než s normálními cigaretami.

Ivulen_Bolen_666
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.21 21:28

No, abych pravdu řekla já za sebe, tak já od té doby, co jsem si pořídila Pax 2, tak se mi o hodně lépe dýchá třeba do schodů, nekašlu po ránu a nemám vůbec takové ty typické příznaky spojené s kouřením cigaret :-) Mám z toho velikou radost a oproti cigaretám to má i daleko více příchutí, což je fakt fajn…

Volky8
20 příspěvků 18.3.21 15:13

Já jsem kouřil dlouho normálně cigarety a přešel jsem Nakonec na Iqos, hlavně kvůli smradu a tomu, že mi docela žloutly zuby a musel jsem používat bělicí pásky abych abych se nemusel stydět za své zuby.

Váš příspěvek