Hmatné uzliny na krku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petttruše
8 příspěvků 22.05.17 10:01
Hmatné uzliny na krku

Dobrý den,
cca 3 týdny mám malou pohyblivou uzlinku pod čelistí napravo, asi 1,5cm pod čelistí. Je to někde u místa tepu, vedle svalu. Má asi 0,5-0,7cm, jako by hrášek, pohyblivý. Nebolí. Na druhé straně v určitých polohám ji cítím také, ale na té pravé straně mě zaujala. Byla jsem na ORL, infekt dle DR v puse, krku, hrtanu ani hlasivkách nemám a uzlinka je prý reaktivní. Stále se ale hrozně bojím lymfomu. JInde nic nemám. Mám hypofunkci šž od r. 2012 a beru Letrox 50. Na endokrinologii mi DR řekla, že je malinko zvětšená, ale nic víc. Od šž je moc vysoko. To takto lékař pozná dle hmatu? Žádné jiné problémy nemám. Jediné, co mám, že mě asi 2 měsíce pobolívá sedmička nahoře vlevo a před 14ti dny jsem měla klíště, flek žádný. A mám cc krční páteře, již přes 14 dní mám celkem silně ztuhlé svaly na krční páteři, na té pravé straně a malinko bloklou krční páteř. Obecně celou pravou stranu okolo páteře a svaly mám tuhé..Naposledy jsme měla velké krevní testy před rokem a čtvrt, klasika + elfo bílkovin, testy na onemocnění kostí a svalů (revmatologie), autonomní nemoci a vše ok. Nemohu si pomoc, hrozně mě děsí ten lymfom a neustále si na uzlinku sahám. Je cítím pouze, když více zatlačím, při lehkém ježdění po krku ne. Je tvrdší, nebo spíš elastická, jasně ohraničená, skutečně jako malý hrášek. O co se může jednat? myslíte, že se mám lymfomu obávat? Je mi 32 let.
Ještě bych chtěla doplnit, že od cca listopadu do února jsem byla dlouhodobě nachlazená od malé, hutná rýma, pokašlávání, a v lednu na zánět průdušek brala ATB, poté ještě přetrvávala chvíli hutná rýma. RTG plic v pořádku. Celý lonský rok byl v duchu pokašlávání a rýmy, kdy jsme si to mezi sebou s dětmi přehazovali.
Je to přesně místo, kde hned u spodní čelisti jsou krční mandle, jako by v tom „volátku“ a toto je asi 0,5-1cm pod nimi, mezi hrtanem a kývačem…Takové dvě kulaté uzlinky na obou stranách, na té pravé o malinko větší…
V lednu, kdy mi DR prohmatával krk, nic neříkal…

Reklama

Reklama

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama