Bolestivá cysta v prsu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
borisek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.11 08:19
Dotaz

Dobrý den.Už 2 roky mám cysty v prsu,poslední dobou je to čím dál víc bolestivé.Je mi 41 let.Co mám dělat?Jsou nato nějaké léky?Můj lékař to nijak neřeší.Děkuji za odpověd.S pozdravem Dana

Reakce:
Bábina
1450 příspěvků 10.11.11 19:12
Cysta v prsu

Obratťte se na svého gynekologa.To spadá spíše pod něj než pod praktického lékaře a chtějte doporučení do mammmo poradny.Mamma je latinky prso.Tam jsou specialisté na problémy ženskách ňader a určitě Vám pomohou.Dříve se cysty odoperovávaly,nebo vysály.Mammo poradny jsou v každé bývalé okresní nemocnici.Protože se jedná o druhotný pohlavní orgán,bylo by dobré nasadit zinek a A vitamímJako obklad můžete používat řecké seno jako kašičku z bylin a vody.Též je dobrá vojtěšta připravená stejným způsobem-Ale můžete použít i obklady z měsíčku zahradního nebo naklepané listy jitrocele kopinatého.Ale v této době bude asi nejlépe dostupný obklad z nálevu měsíčku.Také dobře pomáhá mast z celíku.Ale na tu mammo poradnu se objednejte.Pokud budete něco potřebovat klidně napište.Stránku si zadám na upozornění.

Míša1992
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.12 16:06
Cysta v prsu

Dobrý den,
přibližně měsíc je to, co jsem si všimla bulky na prsu.Je velmi citlivá a občas mě bolí celé prso. Byla jsme u mého gynekologa a ten mi řek, že je to cysta, ale je neškodná. Že se nedá tento typ vyléčit a prodal mi Orissa-pupálkový olej s vitaminem E. Cysta by se mi měla po tom zmenšit a přestat bolet. Já mám ale po Orissa střevní potíže. V diskuzích jsem se dočetla, že cysta léčí chirurgicky. Tak jsem se chtěla zeptat, zda-li byla léčba správná?
Moc děkuju. S pozdravem Míša

Bábina
1450 příspěvků 30.7.12 16:58

No ano to jsem napsala já. protože mi cysty i nezhoubné nádory odstranili, ale nakonec to skončilo rakovinou, ale ne z těch cist. Nevím ale cystu rozpustit? Nechte se objednat na mammoporadnu která bývá u každé větčí nemocnice. Píšu o tom v příspěvku nad vámi .Tam jsou přímo specialisté na různá onemocnění prsu(memma=prs)Tam by Vám dali potřebnou péči a určitě i sledovanost.Ony cysty nejsou nic vážného, ale někdy bolí a dělají různé problémy. A v prsu, bych to nenechala bez odborné konzultace.

Bábina
1450 příspěvků 30.7.12 17:08

A těď, jak bych to viděla já:Upravit stravu s doplněním zinku a A vitamínu, obklad z pomačkaného vlaštovičníku většího(čerství roste všede) nebo s naklepaných listů jitrocele kopinatého(ten dlouhý.)Bylinu dáte na kousek látky nebo gázy a přiložíte a přilepíte náplastí, na noc, jinak mazat mastí z celíku zlatobýlu. A pít 3× denně čaj z měsíčku zahradního. Při každé cistě je třeba čistit tělo tedy hlavně játra, protože cisty jsou vlastně usazené tekutiny co játra nevyčistila. Tak teď máte na výběr. Ale já bych byla pro, spojit oboje dohromady. A kdyby něco klidně napište.

Aja18
13 příspěvků 24.10.12 21:41
bolest prsu

Dobrý den,
před měsícem jsem se uhodila do levého prsa do vany. Nyní mám týden bolest při dotyku na prsu.Jsem dost hubena prsa malá. Dnes jsem byla u doktorky, která mi prsa prohmatala a bylo vše v pořádku. Když jsem v teplé vodě bolest necítím, vše je ok. Chtěla bych se zeptat jak zmírnit bolest? Je mi čerstvých 20let.
Děkuji za odpověd

Bábina
1450 příspěvků 24.10.12 22:19

Bolest by přešla sama, ale cysta je útvar naplněná vodou, hnisem nebo podobným fujtajblem. Proto je dobré udělat oblkad, z kaše buď vojtěžky seté, nebo řeského semena.Do potravy přidat zinek a A vitamím. Oblad uděláte tak že trochu bylin napaříte v sítku a umícháte na kaši. Dáte na plátno a přilepíte náplastí. Jinak ještě můžete použít obklad z čaje měsíčku zahradního nebo jitrocele kopinatého.1 lžičku na hrnek horké vody a 10 min louhovat a potom zcedit. Namočíte do čaje plátno na to igelit a další suchý obklad a přilepit. Obklady se většinou dávají na noc. Čajové obklady pokud uchováte v lednici v uzavřené lahvi, stačí jen přihřát a použít do vypotřebování. Obkady tuhé můžete po nahřátí použít 2×.

Aja18
13 příspěvků 24.10.12 22:44

Doktorka, řekla, že na prsu nic neni. Takže by tam cysta nemela byt. Mohla bych se zeptat, kde tyto bylinky sezenu?

Bábina
1450 příspěvků 25.10.12 08:53

Nemusí to být zrovna hmatná cysta, jen naražené maso nebo prsní žláza. A to by zase poznal pouze mammolog(mamma=prs).Bylinky koupíte samozřejmě v bylinkářství a zinek a A vitamín v lékárně. Byliny v lékárně možná taky, ale jen běžné, třeba měsíček a snad i jitrocel. Jinak lze i objednat na internetu.Ale platíte poštovné. A naraženinu léčíte obkladen jako cystu, ale můžete vynechat zinek a Vitamín A.

Aja18
13 příspěvků 25.10.12 15:01

Zakoupila jsem si kombinaci zinek plus vitamín C a v lékárně měsíček lékařský. když budu dávat obklady každý den, za jak dlouho myslíte, že bolest ustane?

Bábina
1450 příspěvků 25.10.12 15:21

Víte, nemám křišťálovou kouli. Nevím, jak hluboko vaše zranění jde a taky nevím jaký máte práh bolesti.Tak bych nerada hádala. Já umím poradit, co s tím, ale každý člověk je originál a tak opravdu Vám odpovědět neumím.

Aja18
13 příspěvků 25.10.12 18:20

To je mi jasné, ale jen se myslela, jestli nemáte zkušenosti s léčbou pomocí měsíčku, jak napomáhá atd.

Bábina
1450 příspěvků 25.10.12 18:26

Víte, léčba pomocí měsíčkového obkladu se používá na různá místa v těle a každá část těla a každý člověk má jinou rychlost hojení. A taky záleží na hloubce poranění. Prostě opravdu Vám moh říct 14 dní ale až 2 měsíce. Podle toho jak jste jinak zdravá a jak vaše tkáň léčbu bude přijímut. Já opravdu prognozu přes PC nedělám. Mohu Vám tady poradit jak na to, ale délku bez toho abych znala Vaší energii a další věci, to na mně nechtějte.

Aja18
13 příspěvků 25.10.12 19:12

Dobře, jiné zdravotní obtíže nemám. tak snad půjde vše dobře. Ale děkuji za rady :)

Bábina
1450 příspěvků 25.10.12 19:28

Zatím se snažte nezatěžovat ruku, třeba těžkou taškou, atp tak si léčbu urychlíte.

Aja18
13 příspěvků 26.10.12 12:30

Dobře, děkuji za rady. Zdá se, že bolest ustává, místo není tak citlivé při doteku. Bylo mi divné, že jsem se bouchla před měsícem a bolest začla minulý týden, ikdyž je pravda, že mě prso občas zabolelo.Je také možné, že k tomu má vliv menstruace, která mi začne teď v neděli.

Bábina
1450 příspěvků 26.10.12 14:58

Je to skoro jisté. Menstruace a prsa spolu souvisí. A vnitřní úraz chvilku trvá, než se bolest přihlásí. A možná, že jste si přivodila jen menší úraz a námahou na ruku na té straně, jste si to „dorazila“.A pokd netrpíte PMS tak po menstruaci asi by měl být už klid.Ale na ruku zatím buďte opatrná. A pokud PMS trpíte, tak napište. Můžete i do mé osobní stránky. Máte obálku, tak kliknutím na mojí obálku se dostanete do mé soukromé stránky. Tam si zvu většinou lidi, u kterých to není na jedno psaní. A můžeme si tam psát i věci, o kterých se na diskusi většinou nepíše. A po menstruaci si udělejte vyšetření prsů!!!Nezapomenout!!!

Aja18
13 příspěvků 26.10.12 19:32

PMS netrpím, ani při menstruaci bolesti nemám (nejspíš díky HA :D, ale ani předtím sem nemívala velké bolesti). Prsa si prohlédnu, ale snad to bude ok, když ted nic doktorka nenašla.

Bábina
1450 příspěvků 26.10.12 19:56

Určitě bude, ale ruku si ještě chvíli šetřete.

Aja18
13 příspěvků 26.10.12 21:20

Ano, budu se snažit :)..A ještě jednou děkuji za velice dobré, užitečné rady

Bábina
1450 příspěvků 26.10.12 21:39

Není zač děkovat. Když vím, ráda pomohu.

Aja18
13 příspěvků 30.10.12 10:38

Bolest při doteku na prsu přestala :),stále si dělám večer obklady a piju i čaj :)…jen mě ted začla jakoby bolet levá ruka, je taková,,slabá…přes měsíc chodím na vysokou školu, kde jsem ohlá ke stolku a opřená, může to být z toho? nebo to má souvislost s prsem?

Bábina
1450 příspěvků 30.10.12 12:03

Já bych spíše typla na bolesti páteře. Vložím Vám překopírované cvičení, co je test na bolest páteře. Udělajte ho a pokud to bude někde bolet, táhnout atp. napište. Ale bylo by dobré najít si téma o bolestech páteře a tam si to pročíst. Pokud test ukáže, že to páteř je. Já to přes PC jinak ověřit nemohu. A tam mi můžete začít taky psát. Mám zadané upozornění. Cvik:
Zkuste si udělat test. Sednete si na židli přesně tak, aby všude vaše tělo drželo pravý úhel. Záda rovná. Cvičte bez obuvy. Zvednete špičky nohou od zemně, paty zůstávají na místě. Zárověň zpevňujete svaly na stehnech, hyždích a břicha, vypínáte hrudník. Ramena se tlačí jakoby k bokům a ruce ohnuté v loktech jdou do rozpažení a prsty zaťaté, jako by jste chtěla odhodit míč. Krk vytahnout co nevíce a bradu tlačit do dolíčku mezi klíčními kostmi. Celé cvičení se dělá na hluboký nádech. Tahem, ne hmitem.Na dvě doby zadržet dech a pak s výdecham uvolnit(hadrová panenka)pokud Vás při cviku někde v zádech zabolí, tak je to opravdu páteř. -CVIČENÍ NA ZKOUŠKU POSTIŽENÍ PÁTEŘE.

Aja18
13 příspěvků 30.10.12 13:26

Jemně mě tlačí(bolí) mezi lopatkami, ale ne výrazně

Bábina
1450 příspěvků 30.10.12 13:36

Prohlédla jste si diskusi o bolesti v zádech? Možná by bylo dobré necht udělat EKG.Je to levá strana, tak aby byla jistota.Nebo alespoň poslech, tlak a tep.Ale já bych se přikláněla k té hrudní páteři a stresu z toho, že jste začala novou a náročnější školu. A tak možná si to ani neuvědomujete, ale než se zaběhnete, bude mít možná asi všelijaké potíže, které budete přičítat tělu. Ta záda můžete napravit mírným cvičením. Třeba toho testovacího cviku vždy 4× zasebou a několikrát denně. Tašku nenosit stéle v jedné ruce nebo na jednom rameni a kontrolovat jak sedíte.

Aja18
13 příspěvků 30.10.12 13:44

Take jsem mela obrovský stres kvůli prsu. Jsem takový nervák. Nosím batoh, také jsem předtim jezdila na kolobežce, kde jsem hodně předkloněná a sedím hodně ohlá dopředu.

Bábina
1450 příspěvků 30.10.12 13:49

No vidíte. A máme to. Chtělo by to až se zaběhnete najít si nějakou pohybovku.Ale né tenys nebo skvoš, a ani kolo. Spíše brusle, Zumbu, nebo úplně nejlépe Jogu.Ale Joga není jen cvičení ale způsob vidění a přijímání světa a sebe v něm. Na ty bolavá záda se koukněte. Stačí si to tady dát do vyhledávače. Je to stresová a nervová zátěž a myslím, že se to srovná, jen co si na vysokoškolský život zvyknete.

Aja18
13 příspěvků 30.10.12 14:02

Pročítala jsem si to :)…a k tomu tlaku, tlak mám nízký po mamce. Myslíte, že i na toto pomohou obklady z měsíčku?

Bábina
1450 příspěvků 30.10.12 16:16

Ne na nízký talk pomůže třeba slaná plévka, přidat trochu soli do jídla vyhnout se česneku, rozmarýnové víno(musí se udělat).Nebo syrová jablečná kaše(recept dám na požádání)případně kaše s instantní kávy, mateří kašičky a medu.Ale nejlépe opravdu působí silně osolená masový nebo slepičí vývar. Můžete si ho udělat a dát zamrazit místo ledových kostek a bez soli.Pak podle potřeby rozehřát a osolit. A v nouzy i vývar z kostky.

Aja18
13 příspěvků 30.10.12 17:10

Poměrně dost solím, mohla byste mi dát recept na tu jablečnou kaši?..A na tu ruku co myslíte, nějak cvičit, obklady?

Bábina
1450 příspěvků 30.10.12 17:19

Na tu páteř myslím cvičit. Ta ruka je od páteře. Proto jsem Vás posílala aby jste se koukla na různé diskuse. Protože tady jsme na diskusi o onemocnění prsu.Je tu diskuse o bolesti zad, o nízkém i vysokém tlaku a o všem možném. Jen to chce použít vyhledávač. Tu kaši Vám tady napíšu, ale poud budete mít další dotaz tak prosím z tématu ke kterému se ptáte. Tak 2-3 polévkové lžíce jěčných zrn umeleme na mlínku na kávu přidáme 2-3 polévkové lžíce neperlivé pramenité vody smícháme a necháme asi 6-8 hodim přikryté stát. tak přidáme 2 oloupaná a jemně nastrouhaná jablka a znova promícháme. Kaši podáváme ráno a večer.

musta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.13 22:26
bulka?

Zdravím všechny zúčastněné :) je to asi týden, kdy mě začalo bolet v levém prsu na spodní části tak trochu víc na pravé straně, ale jen na pohmat. teď po tom týdnu je tam něco hmatatelného na velikost asi dvou centimetrů (těžko se to uvnitř odhaduje) a není to tvrdý jako nějaká ocelová kulička, ale ani ne jako želatina, tak něco mezi tím. a má to takový podlouhlý tvar, je to něco jako kuličky hrášku v lusku :) divný přirovnání, ale tak mi to přijde. a když si sundám podprdu, tak to levé prso v této citlivější oblasti je trochu větší. nemáte někdo podobné zkušenosti? byla bych moc vděčná…
díky :kytka:

Bábina
1450 příspěvků 25.1.13 23:00

Muže to být cysta, tukový nádorek. A mnoho jiných věcí. Dojděte si ke svému gynekologovi.Ten Vás může vyšetřit, jen z toho co píšte nemohu přeci hádat. Podívejte se i na sránku ablace prsu a nebo rakovina prsu. Tím nechci říct, že máte rakovinu.Ta bolí až v konečném stádiu, ale píšou tam ženy co měly podobný problém.

Rendisek82
10 příspěvků 24.4.13 09:03

Na cysty v prsou beru preventivně 1-2 do roka Indonal pro ženy. po 30. věku by to měla brát každá žena. Mám to doporučené z onkologického centra. Beru to 4 rokem a v pohodě, bez problémů a jednou za rok jdu na sono. Pokud jste na sono nebyla tak pro svůj klid zajděte.

To jsem já
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.9.20 19:42

Devčata ahoj. Na mamu mi zjistili cystu nic pryc prý extra zlého. Jenže mě začalo prso pálit a tupě bolet. Napred jsem myslela, že to mám namožené z práce. Jenže začala jsem se nachytávat, že si ho nějak stlačuji paží. Jako bych tu bolest tím nevedomě potlačovala. Prso mě pálí a tupě bolí a nevím co s tím. Mám jíst bylinné doplňky doplňky. Tak co s tím kam zajít. Já už nevím kolik to bolí začínám být ve stresu.

Váš příspěvek