Alopecie areata - diskuze

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
janaki
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.11 17:25
alopecia

Já mám alopeci od 16 let dnes je mi 43.nezjistili nic prostě vypadaly mi vlasy a veškeré ochlupení jen tak…taky to začalo ložiskaa prodělala jsem miliony vyšetření a nakonec to dopadlo jak dopadlo.naučila jsem se žít s parukou a život brát taký je někdy prostě nespravedlivý.Někde samozřejmě dřímá naděje,že možná jednou…Ale raději o tom nemluvím protože nikdy neříkám,že to co jsem překonala bylo tou nejhorší překážkou nemůžu totiž vědět co mě v životě ještě čeká…Ale nestěžuju si mám děti skvělého chlala a spousto přátel.Tak držím palečky

rada mila
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.11 05:58
auagresivní choroby

Alopecia patří do onemocnění autoimunich chorob, což je porucha imunitního systému. Příčin, které tento proces startuji je mnoho, od strersových faktorů po infekce,(dříve velmi často spadly vlasy po tyfu) Někdy po odeznění příčin se může stav upravit sám od sebe. Imunitní systém si začne vytvářet protilátky, které paradoxně působí negativně proti vlastnímu tělu. Do skupiny autoimuních chorob patří mnoho chorob, jedna z nich je Alopecie. V případě alopecie jsou protilátkami napadnuté vlasové kořínky. Věřte, že léčení mastmi, dusíkem, masáže, mají jen podpůrný význam.Doporučení drahých krémů jen drancuje peněženku. Pracovala jsem s významným lékařem endokrinologem, jediná efektivní léčba byly kortikoidy,již před 40 ti léty jsme tak pomohli 90% nešťastným pacientům, kteří po neúspěších kožních procedur přišli k nám,. jezdili k nám z celé republiky. Bohužel,pokud základní příčina nemoci není zcela přemožena, tak po vysazení kortikoidů dojdě opět recidívě. Kortikoidy se léčí i jné autoagresívní nemoci. Léčba kortikoidy, hlavně dlouhodobá má své záludnosti a negativní vedlejší účinky a je nutné ji sledovat a koordinovat zkušeným odborníkem. Pravdou je, že jen tato léčba je účinná a některé nešťastníky ochrání před totální alopecii, úplnou holohlavosti. Někdy vypadnou běhen několika týdnů všechny vlasy. Hrůza a strah z holohlavosti /zvláště u žen/ jen zhoršuje stres a napomáhá chorobě. Přidávám své dlohodobé profesní zkušenosti s léčbou této nemoci.

rada mila
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.11 06:16

Z nadpisu mého příspěvku mi " utekly "dvě písmenka, správně je autoagresívní, nebo též autoimunitní chorby. Všem přeju hodně zdaru ať vlásky narostou.

Jirrrka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.11 14:41
Alopecie

Ahoj, předně díky za tuhle diskuzi, člověk alespoň vidí, že není sám. U mě se alopecie areata objevila loni (2010) v říjnu, přítelkyně objevila malé kolečko 2×2 cm a já tomu moc nevěnoval pozornost. Je mi 24, tak jsem si říkal, že to je nějaká blbina a zase to zaroste. V únoru už jsem měl na hlavě kolo 6×6 cm a chodil na kožní, kde mi mrazili vlasová ložiska, aby se to prokrvilo + jsem začal brát Panthenol, nějaké bílé „cosi“ (nemá to na krabiččce název), ještě mám kožní roztok Triamcinolon + mi lékárnice ještě poradila Biotin jako doplněk stravu. Doktorka mi říkala, že je prý léčba hodně o vitamínech, tak to do sebe lisuju v pravidelných dávkách.

Teď je červen, na hlavně mám kolečko 8×9cm (podle posledního měření paní doktorky), ale cca před 3 měsící se mi objevily první malé bílé vlásy, spíš takové chmíří. Teď aktuálně to vypadá následovně
http://img805.imageshack.us/…alopecie.jpg

Když to tady tak pročítám, tak si říkám, jestli má cenu pokračovat v léčbě, když do toho člověk rve tolik peněz a ve výsledku se to může kdykoliv vrátit. Nemyslím si, že bych byl stresový člověk, takže u mě to zřejmě mohlo způsobit něco jiného, ale asi se s tím zkusím smířit a žít život dál, protože možná to vizuálně vypadá divně, ale jsou i horší onemocnění.

modrobílá
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.11 16:44
Alopecia

Pracovala jsme dlouhá léta s významným profesorem odborníkem v endokrinologii. Jezdili k nám postižení touto chrobou lidé z celé republiky. Když selhaly všechny mastičky dusík, akupuntura, masaže hlavy,někteří zrezignovali, někteří měli štěstí a skončili u nás. Alopecia areate je onemocnění,ze skupiny autoagresívních nemoci, kdy si imunutní systém po nějaké zátěži, stres, infekční chorobě, viroze, začne vytvářet protilátky, které mají pomoci při základní nerovnováze, kterým je při nemoci organismus napaden. U některých lidí tento system začne působit proti vlastním buňkám, v tomto případě proti kořínkům vlasů a dochází vypadaní vlasů. Nejdříve ostrůvky, postupně podle agresivity choroby mohou vypadnot všechny vlasy, ale také ochlupení, pubické, vousy, řasy,obočí. Na potlačení této autoimunity platí kortikoidy. Kortikoidy však mohou mít vedlejší účinky, proto je na lékaři, kderý po vyšetření kordikoidy zvolí, není to lék na celý život, dlouhodobě lze jen při sledování lékařem. V 85% , když přišli pacienti k nám brzy, a lůžko pro vlasy nezaniklo, jim vlasy narostly, 10% jim narostly ne příliš kvalitní vlasy, ale narostly a hlava nezůstala jako koleno. V 5% vlasy nenarostly. Jsou někteří lékaři, kteří kortikoidy zatracuji. |Zkuste nějakého endokrinologa. Alopecie není onemocnění kožní, ale celého organismu. Nevěřte na drahé masti, krémy, neplaťte masaže, jsou to vyhozené peníze. Někdy se stane, že imunitní system se vrátí do rovnováhy sám a vlasy narostou, bohužel je to jen malé procento postižených. Přeji hodně štěstí na dobrého lékaře, ktderý Vám může pomoci.

Jirrrka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.11 16:58

modrobílá: Moc děkuji za reakci, zkusím to s těmi kortikoidy. Mohu se ještě optat, jaké vedlejší účinky se v případě užívání kortikoidů mohou objevit? Nebo je to u každého hodně individuální. V diskuzích jsem četl, že léčba kortikoidy u lidí s alopecii zabrala, ale jakmile je vysadili, tak vlasy opět vypadaly.

modrobilá
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.11 17:46

Kortizol je hormon nadlevinek a působí jako „chrabrý rytíř“ v případě ohrožení organismu. Někdy právě pri autoiminních nemoci nestačí reagovat. Kortikoidy jsou léky , které tento hormomon dotahuje. Kortikoidy se používají např. při akutním ohrožení při alergické rekaci, anyfylatiuckém šoku, ale také po transplantcích orgánů, aby tělo nezničilo cizorodý orgán , i když má co nejvíce zhod, stejně není zcela kontatibiloní.Kortikoidy se úžívají u všech autoimuních onemocnění, tyak revmatoidních. Korikoidy odbourávají vápník z kosti, může urychlit na př, osteoporozu, působí negastivně na žaludeční sliznici (krvácení), ale je to mnohem složitější, kortikoidy VŽDY s lékařem a sledováním. Někdo je snáší lépe. Pti delší uživání dmůže dojít útlumu kůry nadlevinek, které produkuji Kortizol, při náhlem vysazení, nebo při šoku, selhání životních funkcí, je třeba, aby byl informován lékačř , aby mohl uprávit podání adrenocortikotropní hormon , který bývá jako lék první volby v případě ohrožení podáván. Někdy může dojít přechodně ke tak zvanému cuschingovemu syndromu, zakulecení obličeje, váhový přírůstek, úbytku muskulatury, výpadku menstruace. Při vedení léčby odborníkem , lze léčbu upravovat. Někdy stačí léčba 3 měsíce a vlasy začnou růst, odbouráte stres a hrůzu a odbouráte příčinu. NIKDY nevysazovat kortikoidy ze dne na den, počkat než se kůra nadlavinek znovu přispůsobí, Kortzikoidy brát nejvyšší dávku ráno po jidle, ne na hladno , menší dávku v poledne,. večer nejlépe ne, nadlevinky začínají pracovat nad ránem, 3-4 hod, pokud je vezmeme večer, hladina kortizolu v krvi kůře nadledvinek signaklizuje dostatečnou hladinu a nadledvinky se nám neprobudí. Při dlouhodobém užívání kortikoidů pak může dojít k atrofii kůry nadledvinek (stéjně jako sval, ktarý netrénujeme atrofuje. Obraďte se na nějakoho kdo tomu rozumí. Chodily k nám i manželky lékařů, zdarvotníci, doktorky, do té doby jim nikdo nepomohl. Přeju hodně úspěchu, každý malý úspěch |Vás bude těšit, některým se onemocnění vrátí,(2 ROKY) ale naDĚJE NA úspěch jim dává velkou naději, že vlasy zase budou. Zdravím všechny a přeji všem úspěch.

fontana
1 příspěvek 5.7.11 20:40
fontana

Pane Jirko, moc Vás zdravím a chápu, jak Vás problém musí trápit.Jste mladý a to je mezi lidmi podvědomě vždy spojováno s bujnou kšticí.Ale proč reaguji.Mám synka 22 let ,od dětství měl vždy abnormálně husté vlasy a teď už asi 2 roky postupně plešatí.Mě to ovšem trápí možná více než jeho.Bere to sportovně.Já se tím trápím vlastně jenom proto,že si říkám,jak je ten život nespravedlivý.Můj syn je moc hodný kluk,inteligentní, odpovědný,pracovitý,pomáhá mi i celé rodině, kde může.Prostě opravdu fakticky fajn člověk a ten nejlepší syn, jakého si jen můžu přát!A to nepřeháním.Přitom mému bratrovi je přes 50-sát má hodně vlasů.Druhý můj bratr má 35 let ,má hustou hřívu.Manžel má 50 let,sice je lehce plešatý, ale začlo to u něj až po 40-ti letech.No a vidíte,syn je mladík a není to dobré.Ale má něco s imunitou.Není to sice příliš naštěstí závažné, ale je to v genu.Takže tam bude asi zakopaný pes.Píšu to proto,že v předchozích příspěvcích něco na to téma zaznělo,tak jen potvrzuji,že by to mohlo být ono.A ač to nechci zlehčovat, tak si říkám „chválabohu“,pokud to zůstane jen u vlasů, nic se neděje,hlavně ať je jinak zdráv!!!A to přeji i Vám a VŠEM, kteří tady posílají příspěvky.A buďte rád,že jste chlap,ten může mít v klidu „koleno“ a nikdo se nad tím příliš nepozastavuje.Znám pár mužů,kteří nosí holou hlavu schválně a nejsou to skini,prý je to pohodlné.Ty ženy tady v diskusi jsou na tom o hodně hůře.Vím to, jak je to zlé,když jen třeba více vypadávají vlasy, protože na nemoci beru spoustu léků a všude je vedlejším účinkem vypadávání vlasů.A mám švagrovou (33), která má podobný problém jako některé pisatelky a můj bratr (hustovlasý) si ji vzal, protože ji má rád a jsou spolu už 5 let a teď čekají miminko.A to je důležité.Pokud máte někoho,komu to nevadí, tak to je ten nejlepší lék na světě.Já vím,je to těžké v tomto dnešním světě,kde každý hledí jen na „slupku“ a nevšímá si vnitřní kvality člověka.Ale vězte všichni takoví nejsme! Je to hodně o inteligenci.Rozumný člověk chápe,to jen debil se směje.Držím všem palce,ať se jim podaří nemoc překonat, ať už fakticky nebo alespoň duševně.

Jirrrka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 21:07

fontana: Dobrý den, díky za komentář. Máte pravdu - přesně to si říkám. Mému okolí to naštěstí nevadí a musím říci, že jsem se ještě nesetkal s žádnou negativní reakcí nebo posměšky, takže to také beru sportovně :) (naopak, přátelé nebo lidé kolem mě se ptali, z čeho to je a podporovali mě). A říkám si, že každý má něco a když to nebude nic horšího, tak ještě mohu být spokojený. Paradoxně větší starost z toho má moje mamina a babička, takže to bude podobné jako u vás.

Byl jsem na krevních testech, štítné žláze, preventivní prohlídce… a všechny hodnoty mám prý téměř „tabulkové“, takže to asi bude v genech. Třeba to zaroste, třeba ne, ale ve světě se dějí horší věci. Přeji Vám v životě co nejméně starostí a jen samé veselé zážitky!

Monique ZPĚT
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.8.11 23:10
po roce a půl zde

Dobrý večer, (ale zapomněla jsem heslo)
tak jsem náhodou zabrousila na tuto diskuzi zhruba po roce a půl (ale zapomněla jsem heslo na přihlášení), co jsem přidala první příspěvek a vytvořila tím tuto diskuzi, když pročítám vaše příspěvky, už mě alopecie s ničím nepřekvapí, po těch letech co mě trápí už o této „nemoci“ vím snad všechno! Jen její příčina a vznik je neznámý. Někteří z vás se ptali, jak to se mnou a alopecií pokračovalo. Vlasy mi začaly vypadávat kolem roku 2008. Od té doby se vytvářejí stále lysiny, následně sami zarůstají a ty větší co sami nezarostou mi má kožní lékařka léčila opichy kortikoidy (doporučuji vyzkoušet, lysiny většinou do určité doby hned bez problému zarostly)od roku 2008 do teď je to stále dokola, období kdy se vytvoří 1-5 lysin, vlasy hodně vypadávají, poté se to uklidní, nic se neděje, poté to zarůstá nebo mi pomohou kortikoidy vpichem do lysiny, 4 roky tohle prožívám furt dokola, nyní ale se mi vytvořily dvě docela velké lysiny plus nějaké malé, které mají tendenci zarůstat, má kožní lékařka tvrdí že ty injekce kortikoidů nejsou řešením napořád, tak mě poslala na světloléčbu PUVA, kterou jsem zatím odmítla (kvůli škole a práci, nemám čas ležet víc jak 14 dní v nemocnici) tak jsme domluveni, že budu dojíždět ambulantně do Hradce na světloléčbu Bucky lampou, prvně tam pojedu teď v září, MÁTE NĚKDO NĚJAKÉ ZKUŠENOSTI S BUCKY LAMPOU? je to efektivní? jak to probíhá? Jinak jsem se s alopecií už naučila žít, těch pár lysin schovám do culíku, vlasy mám dlouhé až nad zadek, takže představa že bych o ně přišla je hrozná! Bojím se jen zhoršení, rozšíření, zvětšování lysin a totálního výpadu vlasů, možná proto se furt snažím něco dělat, podstupovat léčbu, podporovat růst vlasů, nedráždit vlasy barvou atd. Naše příběhy s alopecií jsou tak stejné, aspoň v tom nejsme sami!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.8.11 18:30
Buckyho lampa

Ahoj, tyto terapie jsem absolvovala v HK již 2×. Prý mohu dostat jen 3 série terapiíí za život. Je to jen takové sezení pod lampou, celé to trvá asi na 5 minut. Měla jsem 5 sezení. Vlasy přestaly na čas padat, ale mně nové nenarostly. Když zase začaly padat, domluvila jsem si další sérii. Nic moc. Ale je to prý inividuální a zkusit se to musí. Hodně štěstí.

Urtica
17 příspěvků 14.8.11 19:24

Ahoj Monique a ostatní,

také bych se ráda podělila o své zkušenosti, i když jsem teprve „začátečník“. Kolečko o velikosti 3*3 cm jsem si objevila počátkem letošního roku. Protože to ale nebylo poprvé, co jsem se s tímto onemocněním setkala (spolužačka přišla o všechny vlasy i ochlupení celého těla), tušila jsem už od počátku odkud vítr vane… Moje krevní testy dopadly výborně, dostala jsem alpicort a vitamíny a bylo. Tolik co se týká lékařů. Domnívám se, že kortikoidy ap. příliš nepomohou - ve výsledném efektu mohou situaci jenom zhoršit, připadá mi to jako ono známé potlačení příznaků, ačkoliv pes je zakopán úplně jinde. O příčinách alopecie se mnoho neví, ui když - tu a tam se objeví článek, že už na to konečně přišli a vypadávání způsobuje „to a to“. Myslím, že problém je v tom, že žádný JEDEN důvod neexistuje, u každého je to individuální, ale vždycky za tím stojí něco „v těle“. U sebe jsem si uvědomila, že mě mnoho let trápí bolesti zubů a to takovým způsobem, že již dlouhé roky koušu jídlo pouze na levé straně (a hle , jaká náhoda - obě lysiny, které se mi od počátku onemocnění obejvily, jsou na pravé straně hlavy) a mám chronické bolesti uzlin (má zubařka to bohužel sváděla na přecitlivělé zuby). Druhé ložisko mi vypadlo v červnu, v momentě, kdy se mi rozjel akutní zánět osmiček. Tehdy mě napadlo, zda by tyto dvě zdánlivě nesouvisející věci nemohly být nějakým způsobem propojeny. Osobně jsem se rozhodla pro alternativu - čínskou medicínu. Znamená to změnu stravy, životního stylu a spoustu bylin po dlouhou dobu…nicméně po mnoha letech můžu normálně jíst, bolesti ustaly a obě kolečka zarůstají. Mimochodem, na rychlé zarůstání mi pomohla akupunktura - vlasy začly růst po týdnu, poté co vypadly! Příliš se mi tu nezdál jeden přípspěvek o nízkém počtu vyléčených - z lékařských statistik naopak vyplývá, že pokud onemocnění AA trvá v průměru tři roky a u dospělých dochází jen velmi zřídka k totálí alopecii. Já sama znám ve svém okolí dva případy kdy došlo ke spontánnímu uzdravení.

Jirrrka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.8.11 21:11

Urtica: Můžeš mi přiblížit jak to probíhalo s tou akupunkturou? To si vyhledala někoho, kdo to provádí a on se zaměřil na to místo s vypadanými vlasy a pomohlo to? Kolik návštěv během toho týdne bylo třeba? Já mám na hlavě jedno ložisko (viz foto výše), ale pořád se to zvětšuje.

Urtica
17 příspěvků 14.8.11 21:59
Akupunktura

Ahoj Jirko,

Tvůj příspěvek jsem četla. Akupunkturu jsem absolvovala dvakrát v jednom týdnu a další týden již byly vidět malé vlásky. Absolvovala jsem ji v rámci terapie čínskou medicínou a tip na léčitelku jsem dostala od jedné kamarádky. V podstatě co 14 dní chodím na kontroly, piju čaje a zcela jsem vysadila cukr (bílý, řepný), mléčné výrobky a alkohol + některé další potraviny. Při akupunktuře Ti ložisko opíchají malými jehličkami, nechají Ti je v hlavě cca 15 minut a ty se pak vyndají. Mělo by to povzbudit kořínky. Pokud bys chtěl, napiš mi maila a pošlu Ti kontakty. Bohužel sama nemohu říct, zda jsem uhodila hřebíček na hlavičku, protože, jak oba víme, alopecie je běh na dlouhou trať…akupunktura je fajn,ale sama o sobě bohužel neřeší příčinu. Držím palce. Lenka

Rozmarýna3
4 příspěvky 14.8.11 22:40

Zdravím. Bohužel vám musím říci, že na alopecii areata zatím neexistuje žádný efektivní lék. Nikde na světě se nezjistila pravá příčina tohoto onemocnění! Vše jsou jen doměnky. Samozřejmně existuje spoustu přípravků a metod, po kterých ložiska dočasně zarostou, ale zastavit vypadávání ještě nikdo neumí. Je mi 22 a již od 5 let zkouším všechny možné věci, mimo jiné taki mimo ČR. A BEZ VÝSLEDKU. Musíte se s tím naučit žít a vážit si toho, že jste jinak zdravé. Je to jen kosmetická a nepříjemná vada, ale jsou lidi, kteří musí řešit mnohem závažnější potíže - zdravotní ! Já žiji už několik let s parukou a jsem spokojená. Průběžně zarůstám, ale holím si všechny vlasy, protože je mnohem nepříjemnější to vypadávání, než nosit krásnou paručku. Vlasy radši nemám, než jich mít půlku :) S parukou jsem dokonce vyhrála i soutěž krásy. Alopecie opravdu není žádná vada, kvůli které by jste se měli trápit. Hlavu vzhůru :wink:

Jirrrka
1 příspěvek 14.8.11 22:48

Urtica: Díky za reakci, poslal jsem ti soukromou zprávu, tak budu rád za kontakty.

Rozmarýna3: Jo, to je pravda, musím zaklepat, že krom té Alopecie mi snad nic není a cejtím se fajn a spousta lidí musí řešit daleko horší komplikace a zdravotní problémy. Ale když jsem narazil na tuhle diskuzi, tak mi to nedalo zkusit najít nějaké řešení, i když jak už teď vím, stejně to asi většinou je jen dočasné.

Johy
6 příspěvků 31.8.11 15:25
paruka

Ahoj Mášenko4,
taky se teď trápím aktivním obdobím alopecie, začala jsem nosit paruku. Mám ale pocit, že mě bude hodně omezovat (sport, šnorchlování, jízda na kole…) Proto mě překvapila tvoje věta, že s parukou se dá vše. Můžeš mi dát naději a popsat podrobněji, jak ji užíváš? Díky Johy

Sabina7733
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.11 09:34

AHoj Jirko,

Je mi 21 let a alopecii areata mám po třetí za 6let. Je to vždy neštěstí, ještě když to postihne ženu, takže jako chlap to doufám snášíš lépe. Tak ale abych se vrátila k mému příspěvku. Alopecii jsem poprvé měla v 15 letech, kdy mi ji objevila spolužačka,,Hele Sabi ty tady máš takové lysé kolečko"No a pak… už to začalo padat víc a víc. Udělaly se mi 4 lysinky velké asi jako zátka, dalo se to ještě zakrýt. Dostala jsem methionin a alpicort F, ale vlasy začaly růst, až tak po půl roce. No nic méně vlasy postupně zarostly, musím říct, že jsem od mala velký lazar a mám také nulovou slizniční imunitu a jsem furt u doktora,také jsem byla neustále ve stresu:(
No moje druhá zkušenost s alopecii byla ve třetím ročníku střední školy. Opět spousta stresových faktorů a stejný průběh akorát kolečka nebyla 4, ale asi 8 a slívaly se do sebe, nešlo to zakrýt ani culíkem, takže horor. Podotýkám stejný průběh léčby a asi po půl roce začalo růst chmýří (podobně jako u Vás). Ale na konec vše zarostlo.Ještě podotýkám, že pro mě to byl tuplem horor, protože musím říct, že vlasy mám opravdu nádherné a všichni mi je už od mala obdivovali a byla to asi jediná věc, se kterou jsem byla 100%spokojena.
3.alopecii mám zrovna teď. Měly jsme s přítelem kocourka, kterého jsem strašně milovala, bohužel náhle v 5letech umřel na kardiomyopatii a já se totálně zhroutila, měla jsem záchvaty hysterie, myslela jsem, že umřu (byla jsem na něj opravdu dost fixována). No cca asi po dvou týdnech jsem se musela smířit s tím, že tu Barney není. No tak jsem za něj zapálila svíčku a nechala v klidu odejít jeho dušičku:(a trochu se zklidnila a řekla si, že ještě můžu dát i jiným zvířátkům pěkný domov, a že by Bárnik byl rád. No nic méně druhý den na to jsem objevila dvě kolečka, podotýkám bylo to dosti rychlé - dva týdni od smrti Bárnika. No takže okamžitě k lékaři dostala jsem Alpicort a methionon opět. Ještě musím říct, že jako i mých minulých alopecii vlasy, které mi vypadávají, tak jejich kořínky jakoby byly něčím obaleny, ale nedávno jsem zjistila, že je to kolagen a navíc mě ty místa vždy bolela a hodně svědila až kousala. Četla jsem, že se to vytváří pří stresu, protože vám vyletí tlak a tím pádem adrenalin a uvolňuje se testosteron. No a kolagen se začne ztužovat ve velké míře okolo vlasového folikulu a tím pádem vlas předčasně stárne, zlomí se a následně vypadne. No takže jsem si ještě koupila kerium od la roche za 1100,– není to špatné má v sobě aminexil, který by měl právě ten kolagen rozpouštět nebo tak něco. Jenže 125ml lahvička došla za 2týdny. Jinak si opět budu kupovat věci s aminexilem a uvidíme. Jinak musím říct, že mi i prořídlo obočí a celkově i vlasy což u minulých alopecii jsem neměla a navíc mi přijde, že vlasy teď reagují na každý minimální stres, takže doporučuji najít si nějaké hobby a vyvarovat se stresu(stres je to nejhorší svinstvo a jeden z nejrizikovějších faktorů při vzniku zhoubných nádorů). Jinak alopecie je možná autoimunitní, ale stejně je to velká záhada. Opravdovou příčinu nikdo nezná. A je to bohužel onemocnění s prokázanou a častou recidivou. Takže proto těm kdo mají zkušenosti s tímto druhem onemocnění, přeji moc moc úspěchů v léčbě, co nejméně stresu, chápavé okolí, které Vás podpoří!!!!! A opravdu doporučuji, se na to co nejméně soustředit, třeba začít sportovat, nebo jezdit na koni(to je dost uklidňující), a nebo si pořídit nějakého mazlíčka:)))

Urtica
17 příspěvků 9.9.11 15:30
Alopecie

Ahoj Sabino,
jak je krásně vidět na Tvém příspěvku - psychika hraje obrovskou roli. U mě se první kolečko objevilo v době, kdy jsem měnila zaměstnání + bydliště a do toho ještě řešila rodinné problémy - takže kdo ví, jestli hlava není nakonec to daleko nejdůležitější. V souvislosti s Tvým příspěvkem mě napadlo, že je vlastně úplně jedno jaké vlasy jsi měla před tím než Tě to potrefilo - já měla naopak od malinka na hlavě pár chlupů a cítila jako křivdu, když mi má vypadnout i těch pár vlasů co tam mám - u mě je problém zamaskovat i jednu malou lysinku…nakonec je to stejně jen o tom, jak to dokážeme zvládnout, vyrovnat se s tím a žít kvalitní život navzdory (nebo právě proto?) alopecii. Musím říct, že ještě nejsem smířená a ačkoliv u mě AA zatím neprobíhá nikterak drastickým způsobem, nejděsivější na této nemoci mi případá právě totálně nejistá prognóza a vývoj. V noci se mi zdává, že si tahám chomáče z hlavy, dokonce se bojím jezdit na vícedenní společenské akce - aby to náhodou nezačalo.A vzápětí cítím vztek, že se nechám tolik omezovat - sama sebou. Nicméně, věřím, že nemoc těla poukazuje na nemoc duše, a je tady proto , aby nás na něco upozornila. Co se mě týče, ještě před rokem jsem obědvala rohlíky s máslem, pařila o 106, hulila jednu za druhou a spala asi 5 hodin denně. Svým způsobem jsem tedy AA vděčná, protože to byla první věc, která mě dokázala zpomalit a přinutit se zamyslet. Je to trochu úaradoxní, protože prosté zdravotní komplikace bych zřejmě přešla s relativním klidem, zatímco estetický a viditelný problém vyvolal paniku nejvyššího kalibru. Jak jsem zde uváděla, jako první pomoc na zarůstání mi pomohla akupunktura (ačkoliv po tom, co jsem si zde přečetla, se domnívám, že na každého zabírá něco jiného). Pokud bys měla zájem, zašlu kontakty.Držím palce a pokud by sis potřebovala promluvit se stejně „postiženou“, určitě se ozvi. Lenka

Sabina7733
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.11 15:52

AHoj Leni, je vždy fajn se podělit o problémy a svým způsobem neštěstí. Protože řešit to s člověkem, který říká, že Vás chápe, tak Vás chápat nemůže (když touto nemocí netrpí), jak si řekla je to problém, který je viditelný a svým způsobem nás omezuje v plnohodnotném prožití každodenních dnů. Já osobně pro jistotu počítám s parukou. Některé paruky jsou opravdu pěkné a dodají ti pocit sebedůvěry, ale nevěřím nikomu, že se může povznést nad to, když se pak bez té paruky vidí. Nicméně je to problém, kterému chce dát čas, ale myslím si, že by jsme se neměli moc omezovat, v tom co by jsme rádi dělali, protože to je to, co nás naplňuje pocitem radosti a štěstí. O akupunktuře na alopecie jsem ještě neslyšela. Z toho mám zatím respekt (léčebné masáže, akupunktura a baňkování), protože například masáže mi dost uškodil, pokud ji navíc provádí člověk, který je biď jen trochu nemocný nebo je nějakým způsobem negativní, ale také to může být tím, protože sama o sobě mám dost slabý organismus. Mně osobně je nejlíp, když mohu trávit čas se zvířaty, ale samozřejmě nespoléhám pouze na psychiku apod., ale také využívám moderní přípravky. No jo co na plat. Člověk se občas nad to umí povznést, ale pořád to nejde a myslím si, že je to snad pochopitelné.

Urtica
17 příspěvků 9.9.11 16:16

Ahoj Sabino, ještě jednou :-),

samozřejmě, jak jsem psala - na každého funguje něco jiného…je fajn, že sis našla to svoje. Mně zase pomáhá pobyt v přírodě, spaní pod širákem a turistika. Akupunkturu mi dělá moje kamarádka, která vystudovala čínskou medicínu. Určitě jde žít plnohodntoný život- vždyť mnoho lidí se dokáže vyrovnat s daleko větším hendikepem a často právě díky někomu dokážou pak zase pomáhat dalším lidem a pochopit to, co by normálně nepochopili…ale je to tak, jak píšeš - chce to čas…spoustu času a taky hodně trpělivosti a práce na sobě. Já takhle daleko nejsem, ale věřím, že vždycky existuje řešení a cesta ke spokojenému životu - pokud to člověk chytne z té správné strany…a hodlám to zkoušet dál a dál. Přeji pěkný den a budu ráda pokud se podělíš o další zkušenosti! Lenka

Jirka(39)
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.11 17:45
ahoj

Ahoj všem, tak jsem Vás přišel pozdravit a přivítat se jako nový člen této komunity. Mám asi 10 malých koleček na hlavě a vypadané ložiska vousů. Řeším žiletkou a čekám jestli se to časem nezlepší. Zatím s tím bojuji cca 2 měsíce a rozmýšlím co s tím…

Johy
6 příspěvků 15.9.11 12:50

Ahoj Sabino a Lenko,
tak mě ta vaše výměna názorů pohladila po duši a uklidnila, že se to dá zvládat s přehledem. Já v současné době už podruhé nosím paruku, i když tentokrát už se pomalu smiřuju s trvalým vypadáním. Máte pravdu, nejhorší je ta nejistota, jak to dopadne. Já mám výborné zkušenosti s Difencypronem - když mi vypadávalo vždy jen nějaké kolečko, do 2-4 týdnů začalo zarůstat.Teď mi ale vlasy padají hodně - řídnou, i se dělají lysiny… ale pořád doufám. V paruce vypadám líp, než normálně, takže přes den je to fajn, horší pak po sundání. Ale to už tu taky bylo zmíněno. Nejvíc mi vadí, že se musím vzdát sportů - zumba (nechci tam chodit se šátkem), šnorchlování, jízda na kole s helmou…
Myslím si, že je alopecie porucha imunity a tělo pak reaguje na sebemenší problém (duševní i fyzický). Asi je nejdůležitější žít v pohodě a říkat si, že jsou lidé s mnohem většími handicapy.
Přeji nejen vám dvěma štěstí v tomto nekonečném boji a ráda se zase zúčastním další diskuze.
Johy

Sabina7733
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.11 13:47

AHoj Johy, držím ti moc palečky, aby vlásky zase narostly. Já teď zkouším přípravky s aminexilem, takže pokud ti vlásky padají a mají obalený kořínek kolagenem, tak by to bylo i pro tebe vhodné:) A ten přípravek co uvádíš neznám ani internet mi toho moc nevyjel. Myslíš, že by jsi mi mohla říci bližší info:)

Johy
6 příspěvků 15.9.11 14:05

Ahoj Sabino,
díky za podporu a info. Mám pocit, že kořínky obalené nejsou. Myslíš, že by aminexil mohl ublížit, kdybych měla jiný problém, než ty? Ráda bych ho zkusila.
MUDr.H. se specializuje na AA, má skvělý přístup k pacientům. Po předchozí domluvě je nutné dojíždět cca 1× týdně (absolvovala jsem to už před lety) na zkoušení různých koncentrací, než se vybere pro tebe ta správná. Pak dostaneš vodičku na potírání domů. Prý je to nejšetrnější léčba před klasickou hormonální. Ale není to nic přírodního :-( . Po natření místo svědí a trochu pálí, trochu natečou uzliny na hlavě. Ale prý je to bez trvalých následků. Užívám ho s přestávkami už několik let a vedlejší účinky se neobjevily. Je pravda, že na našich internet. stránkách je o této léčbě minimum, v Německu se prý používá bez problémů už dlouho. Držím ti taky palce a myslím, že za zkoušku to stojí. Jestliže ti bude zabírat, stačí pár natření a máš na dlouho pokoj :-)
Lenka

Sabina7733
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.11 14:14

Děkuji:) A ještě dotaz:) Užívali si někdy alpicort ten klasický bez hormonu?

Johy
6 příspěvků 15.9.11 14:29

Užívala, kdysi dávno, ale bez reakce. Možná jsem nebyla dost trpělivá. Ale co jsem viděla internet.příspěvky na tohle téma, málokomu zabral. To spíš tak při mírném vypadávání, ale na AA je asi „krátký“. :-(

Indijan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 15:07

Dobrý den. Před dvěma lety se mi objevily 3 malá kolečka, které se rozrůstraly, až se spojily v jedno o průměru 8cm. Napadlo mě, že to může být jen nějaká plíseň, tak jsem si začal na netu pročítat postup léčby mykózy… Nasadil jsem elixír Fungilen, česnek v tabletách, čaj lapacho, acidofilní mléko a přešel na vegetariánskou stravu. Už po měsíci mi začaly růst bílé vlasy, které zhruba za další tři měsíce stmavly :-)

taniczka22
1 příspěvek 11.10.11 10:50

zdravím vás, moje maminka trpí alopecií zhruba 4 rokem,asi tak od 50let. Vypadávání vlasů bylo rychlé, nepomohly již výše zmiňované vodičky, světloléčby atd. během 2 let přišla uplně o všechny vlasy. Ze začátku nás to všechny moc trápilo, ale mamka je bojovník, tak si našetřila na paruky-má moc hezké, z umělých vlasů, ale i tak nic nejde poznat…občas na ní dolehne smutná chvilka, tak se ji snažím vždy nějak povzbudit. Doktorka mamce řekla, že ji další léčba nenapadá. Nedávno poznala fajn muže, ktrému se o svém problému nejdřív styděla říct, ale zachoval se k ní velice hezky, a tak se mamka znova trošku začala zase zajímat, jestli by se s nemocí ještě nedalo něco dělat…takže děkuji za vaše rady a názory-i když co myslíte, když už je 2 roky uplně bez vlásků, může nastat nějaký zvrat? přeji vám všem mnoho uspěchů…

Urtica
17 příspěvků 11.10.11 20:21

Ahoj,

určitě existuje naděje…známému tímto způsobem vypadaly všechny vlasy a i doktoři nad ním zlomili hůl s tím, že kořínky už po takové době zřejmě odumřely…a ejhle - po několika letech mu zase vyrostla bujná kštice (už je to 8 let a od té doby drží:) ). Někdy si tělo pomůže samo a někdy je fajn zapátrat po příčině. Mamince držím palce, je prima, že našla takového mužského…sama se děsím jak to budu někomu vysvětlovat, tak jsem pro jistotu sama :-/.

Marky222
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.11 13:53

Je mi 15 let a AA mám od 10. První se to svádělo na geny, později na stres atd. Brala jsem homeopatika, které mi zabíraly, ale po příchodu menstruace byli zase k ničemu. Přišla na řadu léčba kortikoidy, se kterou jsem však raději skončila. Znovu jsem nasadila homeopatika a na chvíli to bylo celkem v pořádku. Před půl rokem mi však začaly rapidně znovu vypadávat (ofiáza). Navštívila jsem kožní v Opavě, ale tam mě poslali do Šumperka za primářem kožního odd. Ten mi nabídl léčbu dyfencipronem. Mají ho jen v Praze ve vlasovém centru a zde. Lék vyvolává alergii, která zabaví bílé krvinky, které pak nechají vlasy normálně růst. Nyní mám za sebou druhou dávku a na hlavě se mi udělali popáleniny, mokvá to a pálí mě to jako čert. Držím palce všem ostatním s AA!

Marky222
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.11 14:04

Zapomněla jsem dodat to nejdůležitější: už po druhé dávce (chodí se jednou za dva týdny) se mi objevují blonďaté vlásky (i když jsem tmavovláska) a ložiska se už nezvětšují. Dyfencipron je stále neregistrovaný, takže jsem jeden ze zkušebních králíků, ale aspoň to hradí pojišťovna. Většina pacientů prý po půl roce odchází spokojená a vrací se buď jednou za 6 týdnů pro dávku nebo přestanou chodit úplně, protože jim AA zmizí. Takže můžu jen doporučit, tedy pokuď vám nevadí to pálení a mokvání..

Johy
6 příspěvků 25.10.11 15:26

Ahoj Marky,
překvapuje mě, že ti natřená místa mokvají, mně jen svědí a lehce pálí při poškrabání. Řekla jsi to doktorce, od které máš difencypron? Možná máš špatně zvolenou koncentraci, nebo ho zkus příště natřít jen lehce namočenou štětičkou.
Jinak držím palce, mně tahle léčba roky pomáhala, jen teď mám nějaké špatné období. Doufám, že se vše vyřeší a vlasy opět narostou.

Alia77
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 01:51
Alopecie

Právě si pročítám příspěvky a přišlo na mne totální zděšení.Tento problém se týká mojí dcery,nyní je jí 7 let.Měla nádherné husté vlasy.Před dvěma lety se začala dělat kolečka,která přibývala.Občas nějaké zaroste,ale po krátké době se o kus dál začíná tvořit další.Zkusili jsme vše,nepomohlo nic.Jen teď trochu bylinkové čaje od léčitele.Začalo to zarůstat,už jsem se radovala,bohužel tento týden se zase začala objevovat nová ložiska.Všem přeji hodně síly,kdo to nezažil,neví,jaké je to psychické vypjetí.Nejhorší je,že neznáte příčinu.Lékaři nezjistili nic,domnívám se,že je v psychice.Nevím.

Johy
6 příspěvků 1.11.11 08:53

Chtěla bych trochu podpořit v této starosti, jakmile jde o dítě, je to mnohem horší. Jestli mohu doporučit, zkuste MUDr.Hnízdila - psychosomatická (komplexní) medicína v Dobřichovicích. Dá se o něm hodně najít na webu včetně besed. Já se k němu ještě nedostala, ale zkoumá příčiny zdravotních problémů. Jeho názor je, že nemoci vznikají jako reakce na nesprávný životní styl (jídlo, psychika, fyzické výkony…), který je třeba upravit.
Navšítivla bych ho před nasazením chemické a hormonální léčby, která stejně řeší jen důsledek.
Hodně štěstí.

Atrejka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 15:56
souvislost se štítnou žlázou?

Zdravím vás všechny, hlásím se jako další „poloplešounek“ :-) a přispěvatelka zkušeností s léčbou AA.
Je mi 28 let a AA se se mnou táhne již minimálně 6 let. Poprvé se mi místa objevila po ošklivé autonehodě. Po různých konzultacích s kožními lékaři jsem usoudila, že to vlastně můžu mít z čehokoli a nervíky k tomu nepřispívají. Léčba Alpicortem a tím dusíkem či co to je krátce zabírala, ale vlasy pak vypadaly zase…a stálý kolotoč… do toho všeho trpím ještě vitiligem (bílé skvrny na kůži) mám je už všude, jsou čím dál větší a dělají se nové. Jde o nepřenosné kosmetické onemocnění, avšak co je zajímavé, že už více lidí či doktorů nadneslo, že to má souvislost se štítnou žlázou a autoimunitním systémem. Což se týká i naší AA. Ještě zajímavější je, že při nezávislém nahodilém vyšetření u obvoďačky nahmatala něco na krku. Poslala mě na sono, kde objevili 3cm velký oválný útvar na štítné žláze. (mlhavě si vzpomínám, že kdysi dávno už dětská doktorka říkala, že se jí tam něco nepozdává, ale že to nic není, takže se to neřešilo). Už jsem objednaná na endokrinologii a co mě tak napadá je: NENECHTE SE ODBÝT, nechte si udělat detailní vyšetření na štítnou žlázu, protože tam tuším u některých případů zakopaného psa. Já už se odbýt nenechám, na hlavě už mi moc vlasů nezbývá, vypadala mi už i část obočí a doufám, že se problém aspoň odhalí, o možnostech léčby se teprve uvidí. Všem nám přeji, ať vlásky rostou :wink:

Monique ZPĚT
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 22:40
alopecia

ahoj Atrejko,

také má alopecie byla spojována se štítnou žlázou, po různých vyšetření a zdlouhavém čekání na výsledky došlo k tomu, že jsem v pořádku a štítná žláza je také v pořádku! Zaujal mě však tvůj příspěvek, jelikož od mala mám na krku bouličku, která se dá dobře nahmatat (obvodní lékař kdysi řekl že je to spadlá mandle a o nic vážné se nejedná - od té doby to nikdo neřeší) Zarazilo mě i to, že bílé skvrny o kterých mluvíš mám občas také (v minimální míře, u doktora sem s tím ani nebyla) každé léto mi na rukách vyskáčou bílé skvrny, kdysi mi někdo řekl že se jedná jen o ztrátu pigmentu a skvrny jsou opravdu malé a vyskytují se jen v létě během opalování, tak sem to nikdy víc neřešila. Do toho ještě alopecie. Mimochodem moje dvě nynější ložiska po Světloléčbě bucky lamnou krásně zarůstají, nic nového se zatím nevytváří, nejhorší období však je pro mě jaro, zatím musím zaťukat že za ty roky se vždy udělá pár ložisek a zase časem buď sami nebo s pomocí lékaře zarostou avšak je to furt dokola. Udělají se ložiska bojíte se, že tentokrát to nebudou dvě, tři ale už jich bude víc a nejvíce vás děsí totální výpad, už tolik let s tím bojuji, nenechávám to jen tak, hned co se objeví ložiska jdu k doktoru a zkouším stále něco. Musím s tím bojovat. Navíc se teď cítím vnitřně spokojená a šťastná jen mě zajímá, jestli s AA budu bojovat už celý život a nebo někdy odejde? 8-o

Mattyas
5 příspěvků 14.11.11 16:54

Ahoj,

je mi 32 a alopecie se mi objevila před 9 měsíci (po nějaké nemoci, kdy jsem měl 2 antibiotika) na bradě, kde mi nerostou fousy a později na krku, kde mám taky několik koleček. Poměrně se rozšiřuje. Je to průšvih, na druhou stranu říkám: „NO A CO!“, jsou lidi, kteří nemají nohy; ti jsou na tom hůř. (A Vy co, to máte ve vlasech, jste na tom taky hůř než, já, ale pořád líp než Ti bez noh.) Mám za sebou Kromayerovu lampu, natírání Triamcinolonem a Retinem-A bez výsledku. Teď mě čeká PUVA.

Mám v pořádku krev, štítnou žlázu, imuno, cukr, zuby.. V podstatě zdravý kluk bez stresu. Teď mi našli streptokoka, tak mám dvoje antibiotika. Nechal jsem si vytrhnout osmičky, které se již kazily. A ještě mě čeká alergo. Odboural jsem slazené limonády a piju 2,5 litru čisté vody denně + každý den čaj z kopřivy, jím pangamin, sportuju, omezil jsem slazení, koukám, kolik je kde „éček“, nejím uzeniny a tavený sýry, jen kvalitní šunku a lukany a cottege. Méně piju alkohol. Snažím se žít zdravěji. Hodlám změnit práci. Nečekám, že to pomůže, pokud jo, budu rád.

Monique zpět
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.11 08:22
pro Mattyas:

Ahoj,
když tak vzpomínám alopecie se mi prvně objevila několik měsíců po nemoci (extrémně vysoké teploty, které nešli dolu a byla jsem několikrát na pohotovosti) někteří lékaři tvrdili, že vysoké teploty byly spouštěčem alopecie a od té doby touto „nemocí“ trpím. Nevím. Nyní mám problém taky se zuby, zlobí mě zadní stoličky (osmičky) nyní půjdu na trhání. Jsem po světlo-léčbě BUCKY lampou a všechny lysiny mi krásně zarůstají, nové se (ZATÍM) netvoří. Smířila jsem se, že už mě to bude trápit celý život, pár koleček které zarostou a dají se schovat mě nerozhodí, někteří lidé jsou na tom opravdu mnohem hůř! Jen se bojím aby se to nezhoršilo a nepřišla jsem o vlasy úplně, nikdo mi totiž nezaručí jak to bude pokračovat, jestli stejně jako do teď nebo hůř.

Rozmarýna3
4 příspěvky 6.12.11 01:29
DON´T WORRY - BE HAPPY

To: Alia77
Já i můj bratr máme alopecii areatu od 5 let. Nyní je mi 22 a mám totál. Pokud vám můžu poradit, snažte se brát vaše dítě zcela normálně a zbytečně ho nenervujte a netahejte po lékařích. Neztrácejte naději, u alopecie je možné vše. Avšak efektivní léčba neexistuje. Zatím existují jen dočasná řešení, která však znamenají naději a vzápětí zklamání. Já jsem se s tímto ,,kosmetickým" problémem prala celý život statečně a dnes vím, že jsou na světě mnohem horší věci a s ničím bych to neměnila. Nosím nádherné paruky a dokonce jsem s parukou vyhrála i soutěž krásy (a nikdo neměl ani tuchy.. :) ) Naopak je ze mě díky této poruše růstu vlasů ,,lepší člověk" - rozumný člověk, který si váží života a člověk, který má pochopení a úctu k ostatním lidem. Co tě nezabije, to tě jen posílí a v tomto případě je nejhorší lítost, protože opravdu o nic nejde..jsou to jen vlasy, které v roce 2011 moderní člověk ani nepotřebuje. Myslím, že kdo má AA, má příležitost být opravdu sám sebou, být přirozený a mít zdravou sebedůvěru. Nežeňte do sebe léky a zbytečnosti.. takhle jsem si totiž zničila imunitu já. Život je tak krásný a krátký, tak nemá smysl se nijak omezovat jen pro to, že mi chybí vlasový porost, ne ? :D hehe

Atrejka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.11 16:36
Příspěvek č. 2 + prosba pro Rozmarýnu3

Ahoj ahoj, tak jsem tu zpět s novými informacemi. Podle lékařů mám vyšetření štítné žl. ok, funguje mi bez problémů. Nyní jsem už po biopsii toho zmetka,co mám v krku a 14. 12. si jedu pro výsledky…mimo jiné to s tím prý ale může mít souvislost a to takovou, že u pacientů s AA se často vyskytuje ještě atopický ekzém (mám), vitiligo (mám), alergie a alergické rýmy (mám), astma (mám) a je zvýšené riziko maligních nádorů (to se uvidí čtrnáctýho). Jinak je také časté, že AA je dědičná, vyskytuje se často u malých dětí a je v tom zahrnutá i nemoc Downův Syndrom (to teda nejsem, ale ptala jsem mamky, co to se mnou proboha s tátou provedli :D ) Jak píše Rozmarýna3, nemá smysl se omezovat a trápit se, život je krátký a myslím, že ona o tom ví dost, když tím trpí od pěti let. Obdivuju ji za její přístup k věci a nadhled…Mě se za dobu od mého příspěvku AA zhoršila tak, že už je to vidět, už to neschovám, takže nosím stále něco naraženého na hlavě (čepice, šátek atd…ale není to moc příjemné). Začínám vážně uvažovat o paruce. Přemýšlím i o tom, že bych se jako Rozmarýna oholila dohola. Je to však zásadní rozhodnutí, tak ještě váhám…
PRO ROZMARÝNA3: mohla bych Tě poprosit, jestli máš Facebook, přidat si mě do přátel, abych se s tebou mohla poradit v dalším postupu atd…? Můj face: (do zprávy napiš alopecia, ať to neodmítnu)… Pokud ne, nebudu se vůbec zlobit. Svých starostí má každý dost ;)
Ahoj všem a neklesejme na mysli :mavam:

Monique ZPĚT
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.11 19:38
alopecia

já mám též atopický ekzém, je období kdy mě trápí a pak mám třeba zas nějakou dobu klid, ale neustále mě něc svědí a drbu se. V době když jsem ležela s AA v nemocnici v HK jsem měla rozdrbané nohy a ošklivý ekzém. Nyní je vše ok. Ekzém nikde, ložiška všechny zarůstají/zarostla a nové se zatím netvoří, jsem po světloléčbě bucky lampou. Nikdo v mé rodině nikdy nic takového neměl, je možné, že je to dědičné ale v mém případě rozhodně ne. Pravděpodobně to bude moji povahou, problémy dusím v sobě, se vším se chci poprat sama, je jen pár lidí kterým vše říkám. Má kožní lékařka říkala, že to může být tím. Povahu nezměním. Stres nevnímám žádný, ale prý já ho ani vnímat nemusím.

Urtica
17 příspěvků 6.12.11 22:21

Ahoj,

Rozmarýno - máš i můj velký obdiv. Já mám alopecii necelý rok, ale smířená nejsem (i když bych moc ráda). Taky jsem přemýšlela o tom, že pokud se mi to rozjede, půjdu - stejně jako ty - dohola…koneckonců výstřední image shledávám lepší než „poloplešatost“. Zaujala mě Tvoje poznámka o tom, že Ti léky zničily imunitu. V souvislosti s tím mě totiž zarazila nejnovější léčba, kterou tu kdosi zmiňoval a jež prý spočívá v tom, že se vyvolá alergie, která zaměstná bílé krvinky. Nevim, jestli je to jen můj pocit, ale tento druh „léčby“ ve mně vyvolává víc obav než nadějí.
Monique - určitě nerezignuj, temperament nezměníš,ale věřím, že řešení problémů se naučit dá. Já jsem podobná povaha, ale alopecie mě inspirovala k tomu, že se snažím věci nedusit (a že bych mohla být profesionální „dusič“) a problémy řešit okamžitě- i za cenu konfliktu. Pár lidí mě asi přestalo mít rádo, ale pokaždé dám sama sobě na výběr - buď tohle , nebo nemoc - a rozhodnutí je nasnadě(i když ne vždy mi to jde a není to snadné). Dodávám poznatek z čínské medicíny. Podle klasické medicíny je AA autoimunitní onemocnění (často se vyskytuje dohromady se štítnou žlázou, která je rovněž autoimunitní, ale i s jinými nemocemi tohoto druhu) - imunitu řídí část mozku, která podle TČM spadá do okruhu jater. No a játra jsou sídlo emocí. Takže jsme v podtstatě zpátky u psychiky. Tak teď to ještě zvládnout prakticky.
Všem přeju krásný Advent.

Atrejka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.11 03:21

Monique: chápu, já už jsem se díky AA taky odblokovala a dneska už to taky neřeším a mluvím o svém problému mezi známými otevřeně. Bývaly časy, kdy jsem to úzkostlivě tajila a schovávala, dneska už „hážu prasátka“ i na kolegy v práci a otevřeně o tom mluvím, když se zeptají. Co je blbý, že jsem policistka, takže při pochůzkové činnosti musím pořád mít něco na palici a to i když jdu do restaurace na oběd, nebo řešit něco k někomu do bytu atd…zvlášť v zimě je to nepraktické, člověku je v kulichu horko…to je jediný, kdy se „házet prasátka“ na lidi neodvažuju :D :D
Přeju Ti odvahu a hodně sil.

Mattyas
5 příspěvků 7.12.11 09:17

Ahoj všem, především Atrejka,

jak jsem psal už výše, podstoupil jsem rovněž celou řadu vyšetření (cukr, imuno, krev, alergo, ORL - vyšetření, rentgen dutin, štítná žláza, zuby..) a vše OK. Nikdy jsem neměl alergii, astma, ani ekzém. Jediné co, našli mi v krku streptokoka a ten by snad měl být - po dvou antibiotikách - pryč. Nevím, co jsi myslela Ty tím zmetkem v krku, možná to smaé, co já…? Čeká mě PUVA…jo mimojiné, nevíte někdo, kde se dá u nás sehnat :?: OXSORALEN - roztok :?: ?

Vousy mi nerostou na bradě a krku a klidně se týden neholím, což už je dost vidět. Nemíním to skrývat, nic jsem neproved. Koho to zajímá, ať se zeptá. Rád mu to vysvětlím. AA mi pomáhá uvědomovat si v životě opravdu důležité. Přeji všem, aby se jim rovněž podařilo získat takový nadhled.

Mějte se fajn!

Terinkaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.11 19:52
alopecie

Dobrý večer,
vím, co je to problémy s vypadáváním vlasů a rozhodla jsem se napsat sem pár řádků a poradit ostatním. Přítel přestal kouřit po 15 letech a ze stresu mu z toho začaly vypadávat vlasy. Cca 15 cm kolečka. Zašel za kožní, ta mu předepsala asi 8 mastiček, vitamíny, různé potravinové doplňky. Nic nepomohlo. Doktorka nechtěla dělat žádná vyšetření, prý se to časem srovná. Čekat do aleluja jsme nechtěli. Můžu doporučit navštívit centrum Doktor vlas ve vršovické nemocnici. Sice jsou tam vstupní poplatky a mastička, kterou každý týden mažeme není atestovaná, máme viditelné výsledky. Reakce na mastičku jsou opravdu šílené…pokaždé puchýře, mokvání, poté nepříjemné svědění,ale stojí to za to;-)

Urtica
17 příspěvků 13.12.11 22:44

Teri, díky - přítel měl alopecii areatu, nebo „jen“ klasické vypadávání vlasů? Možná, že příznaky jsou podobné, ale příčina úplně odlišná.

Hanca51
1 příspěvek 19.12.11 14:06

Ahojky,
je mi 22let a s alopecií se léčím už 20let a asi je to poprvé kdy brouzdím po netu a vyhledávám tohle téma.Od malička mi vypadávají vlasy a dělají se ložiska asi tak 5 - 10cm, vždy po léčbě Alpicort,Regain nebo Neocapil spolu s dusíkem po půl roce až roce zcela zarostly.Taky těhotenstvím nečekaně zarostli během několika měsíců a byl pokoj.....Na téměř 2roky…Před půl rokem opět lysina, tak jsem z toho nědělala vědu, říkala si že to bude jako vždy,Alpicort,dusík,ale chyba lávky. :,( Vlasy nepřestávají vypadávat, léčba neexistuje, takže alternativní jestli vůbec zabere.Dnes jsem byla u mudr. a jsem z toho smutná,padal i výraz alopecie areata totalis…jen doufám, že k tomu nikdy nedojde..Takže se všemi soucítím je to hrůza.Léčba žádná a nikdy se neví jak moc vypadají a jestli vůbec zarostou.Příčin je spousta ale jak nemám být nervní??Když už jen pohled na moji holou hlavu mě dohání k slzám.Jestli máte někdo víc zkušeností tak písněte..

fleurka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.1.12 13:32
AA - dlouhodobý problém

Ahojky,
všem v této diskuzi. AA mě trápí dlouhodobě, prvotní příčina u mě byla zřejmě stresová situace po dvou úmrtích v rodině. Zpočátku jsem se snažila s tímto problémem něco udělat na kožním oddělení, od sněžení po kortikoidy. Absolvovala jsem biopsii s výsledkem - vlasové kořínky jsou živé. Bohužel vlasy nenarostly. Na delší dobu jsem tento problém „vypustila“, pořídila jsem si vlasovou integracii (poloparuku), která se však musí na hlavu lepit. Výhoda - není poznat, že to nejsou vlastní vlasy, nevýhoda - poměrně vyšší cena 13 - 15 000 Kč, vydrží max. 2 roky. Problém hlavně v parném létě, kdy přilepení na hlavu není příjemné. Řešení - paruka z pravých vlasů. Jsem docela smířena se svým postižením, ale přece jenom čas od času se vzchopím a snažím se s AA potýkat. Přes léčitele, reflexní terapii, fungilen, lichořeřišnici , čaje z lékořice a kořene jehlice......stále zatím bez výsledku. Zkusím centrum Doktor vlas ve vršovické nemocnici.

Monique ZPĚT
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.1.12 20:18
AA

Dnes mi má kožní lékařka řekla, jelikož se mi udělaly dvě nové ložiska, ať si na to v podstatě už zvykám, že mě to bude trápit celý žiot. Vyznělo mi to, jako že ona sama už nemá jiné řešení. Jelikož po těch letech už jsem vyzkoušela vše, ložiska mi opíchla a časem uvidíme výsledek. Vždy po injekci do ložiska mi ložisko začně zarůstat, ale prý to není dlouhodobé řešení a opichování nechtějí provádět často. Takže si holt musíme ZVYKNOUT a smířit se s tím.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek