Černý a zelený čaj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Roman
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.09 00:00
Černý a zelený čaj

Černý i zelený čaj se získávají ze stejné rostliny, ale v čem je teda rozdíl? Jaké jsou jejich účinky? Taky mě zajímá správná příprava a jestli si kupujete sáčkový nebo je lepší sypaný?

Reakce:
Barča
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.09 07:29

Romane, rozdíl je ve způsobu zpracování. Jinak dávám přednost sypanému čaji před sáčkovým..

sachmet
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.09 12:22

Většína čajových labužníků dává přednost čajům sypaným. Někde jsem ale četla, že paradoxně více těch „pozitivních látek“ získáme z čaje sáčkového. Alespoň co se zeleného čaje týče..

radek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.09 14:00
sachmet píše:
Většína čajových labužníků dává přednost čajům sypaným. Někde jsem ale četla, že paradoxně více těch „pozitivních látek“ získáme z čaje sáčkového. Alespoň co se zeleného čaje týče..

Tak tomuto nerozumím a nevěřím. Z jakého důvodu by mělo být v sáčkovém čaji více pozitivních látek? Logicky mi to přijde přesně naopak.

Martin86
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.09 14:00
Zelený sypaný

Tak vyzkoušel jsem toho fakt hodně a kupuji už jen sypané zelené čaje, je spousta druhů,některé jsou ale silné a těžko se po nich usíná (dračí oči) je tedy pravda,že jsem toho vypil asi taky příliš :-P ale teďkom už piju střídavě různé bylinkové (sypané) a zelené čajíky… je to paráda, jsem moc rád ,že to existuje.. mějte se a buďte hodní :-P ;-)

Bábina
1450 příspěvků 5.6.11 10:32
Zelený čaj

Vážení,zelený čaj jedině sypaný,v bambusovém sítku.Zalitý 8Ostupňi teplou vodu a pod pokličkou pár minut louhovat ,je nejen lahúdka pro fajnšmekry,ale i léčivá bylina.Budete se divit ale je to ochrana proti rakovně,protože ničí volné radikály.Dále podporuje hubnucí diety, je dobrý při teplotě,protože rychle zavodňuje tělo a podporuje umunitu těla.Ale opravdu jen ten dobře udělaný.Sáčkovaný není špatný,ale je to jen taková z nouze cnost.Všechny popsané léčebné účinky má,ale v menší míře a ta chuť není to pravé čajové.Ale pozor!Opravdu zelený čaj nezalívejte vařicí vodou.Vodu odstavte když začne vařit a nechte stát dokud bublá.jak přestane,můžete čaj zalít.Když na něj nalijete vařící vodu,všechny léčebné účinky jsou fuč.Dobrou chuť.

Feeriinaa
63 příspěvků 15.9.17 10:29

Myslím si, že vždy je lepší sypaný čaj :)

Hackni svůj život
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.20 18:57
@roman píše: Černý i zelený čaj se získávají ze stejné rostliny, ale v čem je teda rozdíl? Jaké jsou jejich účinky? Taky mě zajímá správná příprava a jestli si kupujete sáčkový nebo je lepší sypaný?

Rozdíl je ve způsobu zpracování, kde zelený čaj je zdravější

Blahodárné účinky zeleného čaje a proč ho pít každý den

SAPÍČEK
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.20 11:50

My jsme byli ještě před tou vší hrůzou v Peru a viděli tam, jak moc velké množství různých bylin se tam používá a to nás nesmírně inspirovalo k tomu, abychom si také doma nechali vyrůst více bylin a začali se tímto tématem zabývat. Hodně nám s tím pomohli různé eshopy, které prodávají léčivé rostliny a další věci s tím spojené :)

MiunaB
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.8.21 09:56

Super je zelený čaj. Mamka ho pila každý den a hezky jí to pomohlo v redukci tuku akorát je teda potřeba dbát i na ten jídelníček.

VerulisMili
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.21 21:43

To já jsem ho zkusila jednou, ale nechutnal mi, takže jsem si koupila tady ty pilulky a beru ty :) přijde mi to příjemnější a pohodlnější https://www.nakupzdrave.cz/…caj-hubnuti/

Váš příspěvek