Pitný režim

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Luky
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.5.09 11:42

Aby ti selhaly ledviny, bys musela vypít 15 litrů tekutin najednou, takže toho se asi nemusíš bát ;-)

Reakce:
Kristýna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.09 17:39

Já těch doporučených 2,5 litrů za den vždykcy zvládnu. Někdy i víc…

Bob
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.7.09 11:05
Mnozstvi vody

Kristyno, odbornici sice doporucuji urcite mnozstvi, ale kazdy ma individualni potreby. Tvoje telo si rekne o vsechno, co potrebuje

Radek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.7.09 11:12

Rozhodně bych nedoporučoval se nějak cíleně „přepíjet“, nejlepší je pít tak jak si tělo řekne. Pouze v letních měsících a nebo při velké vlhkosti vzduchu bych se snažil vypít alespoň ty dva litry denně.

Radek

Petra40
6 příspěvků 3.8.10 16:47
pitný režim

Pitný režim je opravdu důležitý- ale to ví každý…jen se to naučit a ne pít, až když máme žízeň. Já se naučila pít vodu z vodovodu s citronkou či limetkou, ale i jen tak samotnou. Pořídila jsem si litrový džbánek a hned po probuzení či příchodu do práce jej naplním a doliji si skleničku vodou. Sklenička by neměla zůstat nikdy prázdná, a pak už jen popíjet- jde fakt o zvyk. Dnes už vážně nemám problém vypít více jak 2 l.denně. Ale- daň pitného režimu je, že znám záchody ve všech možných obchodech…

Bábina
1450 příspěvků 8.9.10 12:37
Pitný režim

Pitný režim je opravdu velice důležitý pro všechny orgány v těle.Není ale třeba vypít putnu vody,nebo nepít vůbec.Do pitného režimu můžete započítat i šťavnaté ovoce a zeleninu a polévku.Mléko a káva se nepočítají,Pozor na bubliny a cukry i ty skryté.Každý člověk s normálním stravovacím návykem(ovoce,zelenina) by měl na každých 1Okg tělesné hmotnosti vypít 3dcl tekutiny.Pokud Vaše váha není na celou 10,vypočítáte si přiměřenou dávku pití.Pít až když má člověk žízen ,je pozdě to už tělo upozorňuje že stádá.Ale ,když to zase s příjmem tekutin přeženete,zatěžujete krevní oběh a tím srdce.Při vedrech ,pocení,průjmu a jiných příhodách,které tělo odvodňují je třeba pít více,protož je větší úbytek tekutiny.Zezačátku pokud jste pitný režim nedodržovali,budete více cítit potřebu jít na WC,ale až z těla odplavíte vše co tam nepatří močení se upraví do standartu.Nejvíce je potřeba hlídat malé děti a seniory,protože nemívají pocit žízně,a dehydrartace zapřičiňuje mnoho potíží.

Bábina
1450 příspěvků 22.5.11 14:01
Pitný režim

Koukněte se na babské rady (nahoře na stránce si na ně stačí kliknout)tam dávám k volnému použití nápady,jak ochutit vodu z vodovodu.A pitný režim,zvláště v horku je nutvé dodržovat.Že pijete dotatečně poznáte podle barvy moči.Vodově zbarvená moč je znakem,že pijete dobře.Čím tmavší ,tím horší a tím blíže k onemocnění ledvin a močových cest.

adam nikolas
1 příspěvek 8.7.12 15:18

Ahojte, já vypiju za den sotva třičtvrtě litra, takže jsem na tom ještě hůř než vy.

Bábina
1450 příspěvků 8.7.12 16:19

Pitný režim by se ale měl dodržovat. Protože voda, je největší složkou našeho těla. A čistí odpadní látky z jater ledvin atp. Pokud jste pozorně četl|a můj článek, tak se do toho započítává i š´tavnaté ovoce a zelenina, popřípadě nezahuštěné polévky. Ale pozor, mléko je už jídlo a ne pití. Bylo by dobré pitný režim upravit. A pokud trpíte bolestí hlavy, než spolknete tabletku, vypíjte nejprve pomalu a za sebou 3 sklenice čisté vody a chvilku počkejte. A pamatujte, hlad, a chutě na mlsky, hlavně sladké, je pouze převlečená žízeň.

Bábina
1450 příspěvků 1.2.13 20:04

Mléko je ale potravina!!!Proto pozor!!A nezapomínejte, že přehnané pití také tělu škodí. Naše ledviny nejsou průtokový ohřívač. Dobrou kontrolou je barva moči. Čím tnavší moč, tím horší pitný režim. A moč jako voda, pijete moc. A pít až když máte žízeň to už je dost pozdě. To už je začátek dehydratace. Každý zdravý člověk by měl vypít na 10kg tělesné hmotnosti 3dcl vody. Pokud nevážíte na celých 10kg, tak samozřejmě poměrnou část.

Susenka123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.16 09:46

Mě práce moc nedovolila odbíhat si pro pití, tak jsem si kupovala balenou vodu v pet lahvi ale vadila mi cena kterou musím zaplatit, když z kohoutku jí mám zdarma. Prvně jsem si dotáčela do Pet lahve ale ta se hned zmačká. Teď mám Lifefactory 650 ml a jsem moc spokojená, vleze se mi i do kabelky, takže ráno si do ní udělám i kávu, nebo čaj, hodí se to když už je chladno. Někdy si do ní udělám i salát na svačinu do práce. A taky se hodně zlepšila v pitném režimu, je mi líp, mám víc energie a přestala mě bolet hlava :-) Mají jí tady http://www.pijemezeskla.cz/ píšu to proto, že tam mají dopravu zdarma :-)

RůženkaRose
53 příspěvků 2.6.17 14:29

Dobrý den, také jsem na tom s pitným režimem špatně, přesně jak vy, někdy vypuji 2 litry, někdy skoro nic, snažím se mít pití pořád po ruce ale nepomáhá :/

KuKačička
77 příspěvků 7.9.17 13:26

Já pitný režim dodržuji, vždy mám pití u sebe, je to důležité, nejste potom tak moc unavení, nebolí vás hlava :)

Mmonis78
46 příspěvků 11.9.17 10:46

Podle mě by se pitný režim měl dodržovat pravidelně, voda je pro tělo důležitá :)

Feeriinaa
63 příspěvků 15.9.17 09:59

Někdy je to těžké, ale snažím se dodržovat pitný režim :)

Bettynka.S
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.19 20:44

Holky, může pitný režim souviset s celulitidou? Nemůžu se jí pořád zbavit a někde jsem četla, že na to může mít pití vliv.

Nina Pospíchalová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.4.19 10:32

Ahoj, taky mě to dost trápilo. Pomohly mi potom až tablety H2Out. Jsou přírodní, žádná chemie, ale pomáhají skvěle. Důležitý je hodně pitný režim a omezit bílej cukr.

Bettynka.S
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.4.19 09:21

Děkuji za radu, vyzkouším. S tím cukrem asi nebude problém. Zeptám se v lékárně, jestli je u nás budou mít.

Albeon
77 příspěvků 20.9.19 12:36

Snažím se alespon ty 2 litry denně zvládnout.

milka7
77 příspěvků 24.9.19 10:33

Stačí ten 1.5 l až dva litry. Není dobré se přepíjet.

malina9910
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.8.20 19:31

Pitný režim se hlavně teď přes léto také snažím dodržovat. Docela by mě ale zajímala jedna věc… Soustředí se někdo z vás na kvalitu vody, kterou pijete? Já si třeba všimla, že tady u nás má voda z kohoutku takovou zvláštní pachuť, tak jsem ji raději začala filtrovat .

ivanka69292929
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.8.20 22:26
Cestování po ČR

Při cestování po republice se na pitný režim soustředím fakt precizně. Mám v hodinkách nainstalované upozornění na pití. Každých 45 minut mi pípnou, abych se napila a nebyla dehydratovaná. Koupila jsem si takovou cestovní lahev na https://www.naturehikecz.cz a zatím slouží dobře. Stejně tak jako vybavení pod stan pořízené u nich.

Jančakecalka
103 příspěvků 28.8.20 10:23
@milka7 píše:
Stačí ten 1.5 l až dva litry. Není dobré se přepíjet.

Mám to stejně, víc stejně nevypiju.

Mirek696969
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.22 19:05

Já se taky po vodě necítil zrovna nejlépe. Bylo mi po ní vesměs poměrně těžko a ani jsem se pak nemohl pořádně najíst. Manželka našla na internetu, že by mohl být problém v tom, že piji vodu z kohoutku. Přijde mi ale jako škoda kupovat balenou vodu, takže jsem radši nakoupil filtrační konvice .

Matejpavlina
17 příspěvků včera v 13:40
pitný režim

Pitný režim je pro mě důležitý, hodně sportuju a bez vody bych to nedal.

Váš příspěvek
Další témata z kategorie